HET NIEUWE AVONDBLAD Ramsay MacDonald t Nieuws omtrent de nieuwe sleepboot van Bureau Wijsmuller Reukoffer. Weer iets nieuws onder de zon. 22e JAARGANG No. 315 DONDERDAG 11 NOV. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gra,ISf Sffeden7 wSlnïer ƒ25 -"aüT'llden°ander™ he}° 1 200U- ««UKten 400.-. verlies van hand, voet ol oog I 200—, belde leden duim 100-, een Ud duim 1 50-, alle leden wysvinger 60-, een ol twee leden wys i^r rtó ^e leden anderen vinger 15—, een of twee leden anderen vinger ƒ5—, arm- of beenbreuk 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 15— Opvarenden van vlsschers-, marinevaartulgen enz. ƒ400— bU verdrlntan6sdoocI door °"f ™art tot een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van fljf of meer abonnés mocht tengevolge hebben Hoe afzonderlijke verzekering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Op éen-en-zeventigjarigen leeftijd is de Britsche ex-premier Ramsay MacDonald, als Lord President of the Council nog steeds minister op een reis naar Zuid-Amerika over leden. Aan boord van het schip „Reina del Pacifico" de naam schijnt bijna een sym bol heeft een hartaandoening plotseling zijn levensdraad afgesneden. Aan de gebeur tenissen in de veelbewogen loopbaan van de zen staatsman, wiens leidende taak in de wereldgebeurtenissen twee jaar geleden be ëindigd werd toen Baldwin hem als hoofd der Nationale Regeering verving, is gisteren in dit blad herinnerd. Het Is moeilijk voor den tijdgenoot, Mac Donald's figuur in het wereldgebeuren op de juiste waarde te schatten. Wellicht zal dat in een latere periode wel gelukken. Voor ons, zijn tijdgenooten, biedt het leven van dezen begaafden zoon uit een Schotsch daglooners- gézin tegenstellingen die moeilijk te ver werken en te doorgronden zijn. Toch kan ook thans de eindindruk van den objectieven waarnemer zich niet onttrekken aan bewon dering voor een man, die met ongeloofelijke energie zich uit armoedige levensomstandig heden, door zelfonderricht en ijzeren volhar ding, wist op te werken tot de geweldige ver antwoordelijkheid waartoe hij zich geroepen achtte. En men kan daarbij zeker niet ver geten dat hij ontzettende tegenslagen wist te overwinnen, dat hij jarenlangen tegenslag en smaad en de schijnbare vernietiging van zijn carrière trotseerde toen hij, als overtuigd tegenstander van den oorlog, in 1914 zich verzette tegen Engeland's deelneming daar aan en dit standpunt bleef volhouden tegen allen in. Zulk een houding vereischt groo- ten moed en een groot karakter. Men kan ook niet vergeten dat MacDonald, in 1923 in het parlement teruggekeerd en in 1924 plot seling optredend als premier in ds eerste Labour-regeering, een taak heeft vervuld bij het ontwerpen van het Protocol van Ge- nève waarvan men nu nog getuigen moet dat zijn werk, ware het tot verwezenlijking gekomen, Europa zeeën van ellende zou heb ben bespaard. Nevens Briand en Stresemaim is hij ongetwijfeld de Europeesche staatsman geweest die het best heeft gestuurd in de richting van een herstel en een internatio nale toenadering waarvoor de menschheid, tot haar nadeel, nog niet rijp bleek te zijn. Ook tijdens zijn latere bewind in 1929 1931 leidde hij de tweede Labour-regeering heeft hij getracht de politiek der Europee sche toenadering door te zetten en de mis lukking van de Ontwapeningsconferentie kan men zeker niet aan hem wijten. Het was in datzelfde jaar, het jaar dei- Ontwapeningsconferentie, dat hij zijn partij, de Labour Partij, ontrouw werd en als hoofd der Nationale Regeering optrad waarin hij een kleine groep afgescheiden Labourman- nen vertegenwoordigde. In de vier jaren van premierschap die daarop nog volgden boette zijn persoon geleidelijk aan gezag in. Niet alleen zijn ex-partij genooten maar ook vele anderen verweten hem dat zucht naar macht en ijdelheid hem noopten zijn huik naar den wind te hangen en steeds meer de Conser vatieve partij te believen. Tegelijk werd hem vaak zelfoverschatting aangewreven. Hij was ongetwijfeld een zeer zelfbewust man, in zijn latere loopbaan steeds minder geneigd ooit ongelijk te erkennen en doorzettend in de richting, die hij juist achtte, met de koppige volharding die den geboren Schot kenmerkt. Daarbij had hij de neiging een soort van preektoon te voeren tegen het Lagerhuis,, dat daarvan in zijn laatste bewindsjaren niet oieer zeer gediend bleek. Maar het blijft de vraag of men hem niet vaak onrechtvaardig beoordeeld heeft, of het niet juist is zijn leven te zien als dat van een man die voort durend zijn eigen innerlijke diepste overtui gingen trouw bleef, ook toen die zich in den loop van een lang en zeer werkzaam leven wijzigden. Inderdaad is het moeilijk, ondanks Mac Donald's onloochenbare zelfingenomenheid en beleerend optreden, kleine menschelijke zelfzucht als Leitmotiv aan te geven in de latere loopbaan van een man die zulke bui tengewone bewijzen van moed, karakter en zelfverloochening terwille van zijn hoogste levensbeginselen heeft getoond. Evenals andere staatslieden van zijn tijd heeft MacDonald onder de grootste moei lijkheden en tegenslagen moeten werken. Hij heeft ongetwijfeld gedaan wat hij kon, volgens zijn inzicht, om zijn medemensehen te dienen en een nieuwe oorlogsramp te ver hoeden. Daarom alleen reeds past eerbied jegens zijn nagedachtenis. R. P. PERSONALIA Tot directeur van de N.V. Melkinrichting velsen is benoemd de heer W. Fontein, adj. Directeur van de O.V.V, te Amsterdam. IJMUIDEN. Haar naam zalAmsterdam zijn. In langen tijd hoorden we niets meer over de nieuwe sleepboot van Bureau Wijsmuller, waarvoor zooals wij meldden einde Juli op de werf der firma J. Smit Czn. t,e Alblasserdam de kiel werd gelegd. Maar gisteren werd ons een kleine bijzon derheid medegedeeld, een bijzonderheid die toch belangrijk is, n.l. de naam, dien de nieuwe boot zal voeren. En haar naam zal „Amsterdam" zijn. Ongetwijfeld een goede naam, want voor Amsterdam zal de nieuwe dreadnought haai werk moeten doen, al komt ze dan zelf niet in Amsterdam. Dat zij den naam van., de hoofdstad des lands met eere zal voeren, daaraan behoeft niet te worden getwijfeld. Er zal veel van de Amsterdam gevergd worden, want aller oogen zullen op haar gevestigd zijn als in najaars- of winterstorm haar hulp zal worden inge roepen. Geleid door de bekwame hand van een der kapiteins van de reederij, zal zij de ver wachtingen niet beschamen. Wij laten hier nog eenige bijzonderheden volgen: Het schip zal 45 M. lang, 8.25 M. breed en 5 M. hol worden, of 16 M. langer dan de Nes tor. De twee ketels zullen met olie gestookt worden. De capaciteit is 1400 I.P.K. Verder komen aan boord een brandbluschpomp, een CHR. DEM. UNIE. In een druk bezochte ledenvergadering, gehouden in het Herv. Vereeniglngsgebouw werd allereerst het wintel-programma be sproken. Op 15 November spreekt in Hotel De Weyman te Santpoort het Kamerlid Van Houten met het onderwerp: „De C.D.U. en de plannen der regeering". Op 20 of 30 November wordt een verga dering gehouden in het gebouw voor Chris telijke Belangen met een spreker over de vraag: „Is de C.D.U. en haar beginselpro gram on-Christelijk?" 27 Januari vindt een ledenvergadering- plaats met introductie waarin zal worden gesproken over: „Oorloig en Christendom". Op aandrang der vergadering bleef de heer Snoek zijn plaats als voorzitter der af deeling vervullen, terwijl de heer Oudakker inplaats van den heer G. Voet gekozen werd als 2e voorzitter. Ter gelegenheid van het eerste lustrum zal in Maart 1938 een familie-avond worden ge houden. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel den is ingekomen een verzoekschrift van N. E. C. Melker van beroep kok, wonende te IJmuiden om een Verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de beneden- voorlocaliteit van het perceel Bloemstraat no. 30 te IJmuiden. Vóór 24 November 1937 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. ACADEMISCH EXAMEN. Voor het doctoraal examen Germaansche taal- en letterkunde (Duitsch) is cum laude geslaagd onze plaatsgenoot de heer W. Kuiper. NIEUWS VAN HET AVRO-ACTIECOMITé. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld stelde het AVR'O-Actiecomité in onze ge meente pogingen in liet werk om van IJmui den uit een z.g. Dinsdagavondtrein en een autotocht naar de studio in Hilversum te or- ganiïseeren. Voor de autotocht is thans alles in kannen en kruiken. Deze „herfsttocht" vindt plaats Woensdag 24 November a.s. Aan het studio- bezoek is verbonden een rondrit door het Gooi en door Hilversum, bezoek aan het raadhuis en het Comenius Mausoleum in Na arden en een lunch In het studio-restau rant Wat de Dinsdagavondtrein betreft hierove- worden nog onderhandelingen gevoerd. Hier aan zijn echter nog eenige moeilijkheden 'erbonden Op den AVRO-avond a.s. Don derdag zullen omtrent een en ander nadere bijzonderheden worden medegedeeld. electriseh gedreven bergingspomp, een sterk zoeklicht, volledige radio-telegrafie- en tele- foniezend- en ontvangapparatuur, radiorich- tingzoeker, kortom alles wat een bergings vaartuig voor de uitoefening van haar bedrijf noodig heeft. De inrichting der logiezen is zeer practisch. Zij zijn alle vooruit. De opvarenden kunnen bij slecht weer binnendoor de brug en de machinekamer bereiken. De marconihut is op de bovenbrug naast de kaartenkamer. De zes olietanks hebben een totale berg ruimte voor 320 ton. Vermoedelijk zal de Amsterdam begin 1938 gereed komen. BAZAR VOOR HET ORGELFONDS. Ten bate van het orgelfonds der Ned. Her vormde Kerk aan de Kanaalstraat wordt 16, 17 en 18 November a.s. een bazar gehouden in het gebouw voor Chr. Belangen. De Bazar, die geopend zal worden door mevr.Ds. Swaan, belooft heel wat te zullen worden. De commissie heeft bergen werk ver zet, maar nu de zaak in kannen en kruiken is, kan gezegd worden: „het wordt wat je noemt". Er komen tal van stands en aan de on misbare bazar-attracties zal het ook nu niet ontbreken. O.a. zal men het Mickie Mouse- spel kunnen beoefenen, welk spel op een in Haarlem gehouden bazar zulk een groot suc ces is geweest. CHR. KOOR EXCELSIOR. Bovengenoemd koor geeft 2 December in het R.K. Vereeniglngsgebouw een bonte avond. Zang en spel wisselen 't geheele pro gramma en bovendien zal Sint Nicolaas de bijeenkomst met een bezoek vereeren. VERGADERING CHRIST BESTURENBOND. In het Herv. Vereenigiugsgebouw heeft gis teravond een openbare propaganda-vergade ring plaats gehad van den Chr. Besturen bond. Deze vergadering, waarin als sprekers optraden de heeren J. A. Schaafsma secreta ris van de Chr. Bouwvakarbeiders en G. Hor dijk voorzitter van de Chr. Metaalbewerkers, werd geopend door den heer A. Krijger die in zijn openingswoord sprak van de actie die het Chr. Nat. Vakverbond in de Novembermaand gaat voeren om te trachten, de on- en ver keerd georganiseerden, te overtuigen van hun plaats in de organisatie. Vervolgens sprak de heer Krijger over de tegenkanting, die men steeds in het Christ, vereenigingsleven ont moet. Nadat de Christ. Zangvereeniging Excelsior, directeur de heer J. Beider, op zeer verdienstelijke wijze Koralen van Bach had doen hooren was het woord aan den heer G. Hordijk. Deze had tot onderwerp: „Keerend getij". Spreker wees allereerst op de tegen kanting die de Chr. vakbeweging steeds onder vindt. Het is echter niet bij een woordenstrijd gebleven; het heeft ook nimmer aan verdacht making ontbroken. Trots dit alles staat het C. N. V. nog, en gaat het steeds onvermoeid zijn taak volvoeren. Deze Novembermaand is demaand van actie waartoe spreker de Chr. georganiseerden opwekt, hun taak te ken nen. De Chr. vakorganisatie staat bij de an dere organisaties niet achter. Anderen mogen meenen dat er maar één, de moderne, vak beweging is, dat alleen daar maar mannen gevonden worden, die opkomen voor de ar beiders. Wat het C. N. V. op sociaal terrein verricht en gedaan heeft wordt door spreker naar voren gebracht. Vervolgens vestigde spreker de aandacht op de gevolgen van de crisis. Donkere tijden zijn doorgemaakt tot in 1936 zich eenige lichtpunten voordeden. Stond men eenigszins sceptisch tegenover de verschijnselen van een economische opleving, thans kunnen wij spreken van een keerend getij. Ei" is een begin van opleving. Spreker erkende dat deze opleving mede in verband staat met den politieken wereldtoe stand; van daar dat. hij deze. economische op leving geen gezonde durft noemen en men zich over deze opleving niet ten volle moet verheugen. De hevige storm is voorbij en het C. N. V. is niet ondergegaan. Het C. N. V. heeft in moeilijke jaren ook verlies geleden. Niettegenstaande staat het C. N. V. nog met bijkans 110.000 leden. Nu het getij zich keert zal het C. N. V. op het kompas van vast om lijnde beginselen voortgaan. Met een opwek kend woord tot de leden van de Chr. vak organisaties, om'in de komende tijden op hun post te zijn, eindigde spreker zijn betoog. Nadat Excelsior zich nog eens had doen hooren, was het woord aan den tweeden spre ker den heer J. A. Schaafsma, die tot onder werp had: ,,'t Zeil geheschen". Het zeil ge- heschen, zeide spreker, wil zeggen dat het C N. V. met vastheid op zijn doel wil afgaan. De Chr. arbeider die een roeping heeft op Chr. socaal terrein, heeft zich georganiseerd Trawlnetten met drijvers van rubber. Bovenpees met drijvers, systeem Craig. De schrobnet- en korvisscherij is in prin cipe hetzelfde systeem als de huidige trawl- visscherij, maar er is een groot verschil tus- schen het schrobnet, de kor of de boomtrawl van onze voorouders en de trawlnetten, waar mede de stoom- en motortrawlers van thans de visscherij uitoefenen. Toen, omstreeks 1880 de stoomtrawler in Engeland zich voor het eerst op de Noordzee liet zien, zagen de visschers wel in, dat er veel meer uit de zee was te ha len, wanneer men over een beter en practischer vischtuig beschikte. Vooral de onhandige boom wilde men het liefst zou gauw mogelijk kwijt. En een betere methode werd weldra gevon den in het visschen met de „otterboards", die men in IJmuiden gewoonweg borden noemt. Deze borden doen hetzelfde als voorheen de boomen: zij houden het net open zoodat de visch er gemakkelijk in kan zwemmen. En door dit systeem konden veel grootere netten gebruikt worden. Ook de ottertrawl is in den loop der jaren heel wat gewijzigd. Men denke slechts aan het V.D. patent, de z.g. Fransche netten, die kort na den oorlog werden ingevoerd en waarbij de borden niet aan de vleugels van het net- vastzitten, maar met lange lijnen daarmee verbonden zijn. De bovenpees wordt opgehou den door glazen of ijzeren drijvers. En nu weer wat nieuws. Mr. Donald M. Craig, een trawlerschipper uit Aberdeen heeft weer iets nieuws uitgevonden Dit nieuwtje is reeds geëxperimenteerd aan boord van den trawler Santini en de uitvinder is er van overtuigd, dat hij het trawlnet hier mede geperfectioneerd heeft. De belangrijkste verbetering is, dat lucht dichte rubber drijvers voor de bovenpees ge bruikt worden, welke versterkt zijn met can vas. Deze drijvers zijn langwerpig van vorm en 4V2 voet lang. Ze worden met ringen aan de pees bevestigd. De verdienste van de2e nieuwe drijvers is hun groot drijfvermogen. waardoor het net steeds gestrekt wordt ge houden, onverschillig met welke snelheid ge varen wordt. Voorts wordt het net vrij van den bodem gehouden, waardoor het minder aan slijtage onderhevig is. Schipper Craig vertelde, dat hij veel succes van zijn uitvinding verwacht. Toen hij het be proefde. praaide hij juist een grooten trawler van Aberdeen, die met zijn laatsten trek zes manden visch had gevangen. Schipper Craig gooide zijn net overboord en ving op dezelfde plaats acht manden mooie visch. De visch was zoo schoon, zeide hij, dat het leek alsof ze met de snurrevaad gevangen was. Dat kwam doordat de visch niet. als bij het gewone net, over den zeebodem was ge trokken. Het net werd op een diepte van 100 vaam over een slechten grond getrokken, waai de netten in den regel ernstig beschadigd worden. Het liep eenige malen vast, maar het kwam steeds weer zonder schade los. Voorts was er minder trekkracht noodig dan bij het. oude systeem; met minder omwentelingen werd dezelfde vaart behaald. Dikwijls moet een trawler vaart verminde ren of stopDen wanneer een ander schip voor bij vaart. Wannéér dat gebeurt bij het gewone net, geraakt dit gewoonlijk uit den goeden stand. Het net met de rubber drijvers behoudt echter onder alle omstandigheden zijn drijf vermogen en blijft steeds open, aldus Mr. Craig. Er worden in het geheel twaalf drijvers ge bruikt, n.l. acht aan de pees en twee paar achterelkaar aan de vlerken. (Een nieuw modesnufje schrijft voor, dat de rook van sigaretten gelijk van kleur moet zijn als de avondjapon van de rookster en een nieuwe vinding heeft reeds ge kleurde sigarettenrook geprodu ceerd.) Vrouw Mode eischt in onze dagen In alles kleurenhannonie, Zelfs rook moet ik u nu nog vragen Bij alle zots hoe vindt u die? Het vreemdst is wel dat Vrouwe Mode, Zelfs om dit allernieuwste plan, Al heeft zij het ook zeer van noode, Zelf ook al niet meerkleuren kan. Gebiedt zij steeds in kleur en geuren, Zij gaat nu nog wat verder weer, En decreteert gekleurde geuren, Daar komt het dan toch maar op neer. Een vrouw in 't groen rookt sigaretten, Dan schrijft Vrouw Mode voor, dat ook. Volgens haar allernieuwste wetten, Het groen de kleiu- zij van de rook. En gaat ze zich daarna verkleeden, In blauw en geel gestreept satijn. Dan hoort de rook ook stante pede. Denk ik, blauw-geel gestreept te zijn. Van alle dwaasheid reeds bedreven. En stil verdragen door den mensch, Lijkt mij dit kleurharmonisch streven. Van kleed en rook toch wel de grens. Men kan alleen daarbij maar hopen, Dat het niet erg lang zal bestaan En, voordat het een vaart kan loopen, In grauwe rook zelf op zal gaan. in zijn vakverbond. Deze verschillende orga nisaties vormen het C. N. V. dat op de bres wil staan voor de belangen van den arbeider. De ontwikkeling van het maatschappelijk le ven brengt andere toestanden, waarom men dan ook steeds een strijd heeft te voeren om de reeds ingenomen plaats te kunnen behou den. Het C. N. V. streeft er naar, om dezen strijd te voeren in overeenstemming met Gods woord. Nu met het keerend getij het zeil geheschen wordt, dient men zich van zijn beginselen be wust te zijn, vooral waar zich nog groote vra gen voordoen. Als voorbeeld noemde spreker de Philips fabrieken waar onlangs de 15000e arbeider in dienst is genomen. Deze fabriek heeft in den druksten lijd 20.000 arbeiders in dienst gehad. Nu met nog 5000 arbeiders min der dan voorheen, produceert men meer dan voorheen met 20.000 arbeiders. Waarheen nu met die 5000? De vooruitgang der techniek plaatst den arbeider in een anderen toe stand en heeft ook de samenleving voor an dere vraagstukken geplaatst. Met nog eenige andere voorbeelden illustreerde spreker zijn betoog en zeide dat men trots dat het getij verkeert, er zich toch nog bedenkelijke ver schijnselen voordoen. Vervolgens bracht spre ker onder de aandacht de loonsvermindering, die er steeds plaats heeft. Hij vroeg of de Chr. arbeider zich van dezen toestand wel volkomen bewust is en wekte de Chr. georganiseerden op, pal te staan voor hun belangen in over eenkomst met hun Chr. beginselen. Nadat Excelsior op verzoek „Vrede" en „Blijf bij mij Heer" had gezongen werd de vergadering door den voorzitter met een kort dankwoord gesloten. Groote diepgang. Het gistermiddag van Batavia te Amster dam aangekomen Nederl. s.s. „Johan de Wit" passeerde het Noordzeekanaal met een diep gang van 8,3 Meter. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 9 November: 1. A. W. Prins, handelsagent, gewoond heb bende te Haarlem, Teylerplein 39, thans woon plaats onbekend. Curatrice mevr. mr. E. A. J. Scheltema Conradi te Haarlem. 2. D. van der Jagt, timmerman, wonende te Hillegom, Stationsweg 218. Curator mr. J. van der Vegt te Haarlem. 3. Engel Molenaar, vroeger caféhouder, thans zonder beroep, wonende te Zandvoort, Tramstraat 13. Curator mr. L. G. van Dam te Haarlem. 4. De nalatenschap van wijlen mevr. Maar- tje Houtkooper, in leven gehuwd met M. F. J. Scholten. gewoond hebbende te Haarlem, Kleine Houtstraat 15 Curator mr. L. G. van Dam te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten mr. L. Vliegenthart te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opge heven de faillissementen van: 1. B. Vrugt, bloemist, wonende te Hillegom, Meerstraat 174. Curator mr. J. H. C. Slotemaker te Haarlem. 2. P. J. van Kessel, behanger, wonende te Haarlem, Houtmarkt 61. Curator mr. L. V. Hoog te Haarlem. Door het verbindend worden der uitdee- llngslijst zijn geëindigd de faillissementen van: 1. P. GerlachJacobson, eertijds wonende te Zandvoort. Curator mr. F. van der Goot te Haarlem. 2. R. R. E. Seiler, garagehouder, wonende te Santpoort. Curator mr. J. O. Baron te Beverwijk. 3. H. Strvbis, wonende te Zaandam. Curatrice mevr. mr. C. L. VisSanders te Haarlem. 4. C. A. van 't Hof, manufacturer wonen de te Haarlemmermeer, Badhoevedorp. Curator mr. W. G. J. Veenhoven te Haar lem. z 5. G. Aafjes, winkelier en boerenarbeider, wonende te Krommenie. Curator mr. H. M. C. Dekliuyzen te Zaandam

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1