HET NIEUWE AVONDBLAD de raad van velsen houdt algemeene beschouwingen. Geschenken 23e JAARCANC NO. 21 DONDERDAG 25 NOV. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents Incasso, per kwartaal 1.2U plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden. Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIèN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIèN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN -EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT POSTGIRO 310791 Gratis vf°i? bet;*len<ie abonnes, - Levenslange ongeschiktheid I 200U.- overlijden 400— verlies van hand. voet ol oog 1200—, belde leden duim 1100—, één lid duim 1 50—, alle leden wijsvinger I 60.- één O' twl* .*Jf l alle leden anderen vmger 115—, eén ol twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk ƒ15— Opvarenden van visschers-, marlne.aartuigen enz. ƒ400.- Dij verdrinkingsdood door ongeval tydens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke ver ermg voor aDonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Kritiek op het beleid van B. en W. viel nog al mee. S, D. Raadsfractie brengt drie sprekers in de vuurlinie. Hoe burgemeester Kwint de aanvallen pareert Gisteravond vergaderde de Raad der ge meente, die begon met een stille hulde aan de nagedachtenis van wijlen den heer J. E. Sluiters. Nadat eemge fmancieele voorstellen enz. «ren aangenomen werd direct begonnen met de behandeling der begrooting. Algemeene beschouwingen. De algemeene beschouwingen werden ge opend door den heer P. F. C. R o e 1 s e, s.d.a.p., die begon met de mededeeling, dat de s.d.- raadsfractie ditmaal van haar ge voonte af zou rijken met slechts één lid aan 't begrootings- débat deel te nemen. Ditmaal zullen spreker »n de hoeren v. d. Kerkhoff en Stark aan de algemeene beschouwingen deelnemen. Spreker aoht den toestand beter dan andere jaren. De begrooting is op een behoorlijke wijze sluitend gemaakt en de regeering heeft haar uitkeering verhoogd. Van belang acht spreker de verlaging van den rentevoet van een aantal leeningen. Hulde werd B. en W. gebracht voor wat tot stand gekomen is. De directeur van O. W. zag zijn uitbreidingsplan goedgekeurd en thans wacht zijn vereffenings verordening een knap stuk werk op goed keuring. Spreker is van meening dat, gezien het vele nuttige werk, de keuze van den s.d.- wethouder van sociale zaken een gelukkige is eeweest. De verhouding in den Raad acht keker beter dan voorheen, hetgeen het werk len goede is gekomen. Spreker's fractie is er illes aan gelegen, deze goede samenwerking te bestendigen. Maar niet altijd hebben alle raadsleden hun medewerking con amore ver leend. Dit alles wil niet zeggen, dat er niets meer !e wenschen overblijft. Het meest tevreden is spreker over de departementen van Openbare Werken en Sociale Zaken. Over Financiën is de heer Roelse minder goed te spreken. En „Onderwijs" meent spreker, is min of meer het stiefkind geworden. Hier wordt teveel aan ce ambtenaren overgelaten. De politie acht spreker het troetelkind van den burgemeester; het „militaire gedoe" bij de politie kaq den heer Roelse niet bevredigen. Ook de bevolking houdt daar niet van. Spr. is allerminst gerust, dat de voor de politie gevraagde gelden op de meest doelmatige wijze worden besteed. En dat is, met het oog op den financieelen toe stand, geboden. Spreker bepleit het uittrekken van een bedrag voor schoolvoeding en school- kleeding en voor het voorbereidend onderwijs. k sommige subsidies hadden hooger mogen ..i, o.a. die voor de t.b.c.-bestrijcling. De po litie is de groote slokop; hiervoor is maar even f8600.— meer uitgetrokken dan verleden jaar. De heer Roelse wijst daarna op de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Hij verwacht weinig van een bespreking hier over met minister de Wilde. Hij besprak daar na het „incident", waarover in het verslag is gesproken. De betrokkene heeft spreker ver klaard, dat de in het afdeelingsverslag opge tekende woorden dienaangaande niet juist fijn. In dit verband herinnerde spreker aan de interpellatie van den heer Vermeulen bij de benoeming van mevr. Barbiers. De s.d.-raads- tractie, aldus spr., heeft zich dienaangaande niets te verwijten. Spreker betreurde de starre nouding van het college bij de kwestie der Nijverheidsschool voor meisjes en in verband met het. verzoek van den Raad om de rap porten van den verificateur ter inzage over '•e leggen. Hij vraagt of zijn woorden B. en W. aanleiding mogen geven een andere houding &n te nemen. Deze critiek gold in hoofdzaak oen voorzitter, wien hij tevens verwijt, dat rijn optreden niet altijd gelukkig was. Ook ver leden jaar zijn opmerkingen gemaakt over het optreden van den burgemeester. Sindsdien is er niets veranderdintegendeel de burgemees ter gaat door, met het gebruiken van perso neel der gemeente voor persoonlijke diensten. Spr. keurde het o.a. af, dat een hoofdopzichter van 0. W. den burgemeester van dienst is geweest bij zijn woning. Zou u niet van rich- mg veranderen, dan zullen wij bij voortdu- S tegen u opbotsen, aldus spr. Zoudt u den g terug niet kunnen vinden, dan zou hierin ;n verandering komen. Verder spreekt de neer Roelse de wenschelijkheid uit van een goede samenwerking in het college. Om dit te oereiken wil hij desnoods hoogere autoriteiten !n den arm nemen. De thans bestaande ver houdingen mogen geenszins worden besten- O'gd. Om daartoe te geraken kan de voorzitter vfkenen op de medewerking van sprekers frac- te De burgemeester zal moeten afkomen van eiland, om in onze gemeenschap te kun nen worden opgenomen. De heer Stark, s.d.a.p., meent in verband opmerking over de verlaging van den B"Prijs, dat geen der voorstemmers van de laging dezen stap betreurt. Spreker wijst «op. dat er sedert 1931 een voortdurende ver- föng van het gasgebruik per inwoner te con- -■ateeren wiel. Eerst valt einde 1937 een kleine «JJging te constateeren. Als straks het spaar potje zal worden uitbetaald, zal het publiek aog beter de 'oeteekenis van de verlaging van Ti!* gaspriïs begrijpen. Sprekers fractie kan "Oh met de gevoerde tarievenpolitiek van het gasbedrijf volkomen vereenigen. Sprekers fractie kan zich vereenigen met de door B. en W. voorgestelde wijziging der beheersverorde- ning. Spreker hoopt spoedig nadere inlich tingen te bekomen aangaande de nieuwe wa- terwinplaats. Met de salarieering van de ambtenaren op het gasbedrijf kan spreker zich niet vereenigen. Hij bepleit de bevordering in rang van een aantal ambtenaren. Het is niet sprekers bedoeling, dat een aantal nieuwe functies gecreëerd wordt, maar het is een feit, dat sommige ambtenaren werk verrich ten, dat niet in overeenkomst is met hunne functie, in 't bijzonder betreft dit den kassier, wiens werkzaamheden nader door den heer Stark worden opgesomd. Behalve de kassier zijn er nog eenige tweede klerken, waarop spr. de aandacht vestigt. De financieele gevolgen, als deze tweede klerken eerste klerk worden, zijn niet groot. Verder wijst spreker er op, dat van de 37 menschen in dienst van gas en water 17 in waste dienst zijn en 20 werkzaam op arbeidscontract. Dit acht spr. niet juist. De heer J. v. d. Kerkhof f. s.d.a.p.. zal zich meer in het bijzonder beperken bij Open bare Werken en Sociale Zaken. Spreker heeft eveneens lof over het uitbreidingsplan en de vereffeningsverordening, evenals over het ge reed gekomen Velserduinplein, alhoewel spr. het trottoir rondom het gazon liever wat bree der had gezien. Spr. is minder tevreden over het feit, dat uitvoering van werken in werk verschaffing geschiedde, die hiervoor niet in aanmerking komen. Hierop is meermalen in den Raad gewezen en spreker hoopt, dat B. en W. met het verlangen van den Raad rekening zullen houden. Ook het inkrimpen van het uit voeren van werkzaamheden in eigen beheer acht spreker ongewenscht. Ook de mededeeling inzake het bouwen van een slachthuis is niet bemoedigend. Dit is spr. stokpaardje en het schijnt een stokpaardje te zullen blijven. In deze begrooting wordt over het slachthuis niet gerept Hoe anders staan B. en W. tegenover den bouw van een nieuw politiebureau. Beide zijn urgent, maar het slachthuis acht spreker het urgentst. Dit raakt reoht^treeks de volksgezondheid. Spreker be pleit verbetering van tal van straten en plei nen en van de woningen in de De Ruijter straat. Het herstel zal straks duurder worden dan voorheen het geval geweest zou zijn. Spr. meent, dat meer aandacht moet worden ge schonken aan de onbewoonbaarverklaring. Hij is ontevreden over het antwoord ot> de vragen inzake het verrichten van werkzaamheden voor derden door de keurmeesters en verzoekt nogmaals, hier een einde aan te maken. Hij bepleit voorts verlaging van de huur van de gemeentelocaliteiten Spreker sluit zich aan bij de woorden van waardeering, gesproken tot den wethouder van Sociale Zaken. Hoe staat het college tegenover de circu laire van minister Romme? vraagt de heer v. d. Kerkhoff. Hij betreurt het organiseeren van „de groote bedelpartij". Hier wordt het waardigheidsgevoel van den werklooze ge kwetst. B. en W. zeggen, voor schoolvoeding e.d. geen gelden beschikbaar te kunnen stellen, maar er is wel geld voor een geheime post voor politie-uitgaven; 700 gulden voor karabijnen voor de politie enz. Spr. dringt er op aan, te bevorderen dat de schoolvoeding van over heidswege wordt gesteund. De heer War men hoven (C.P.N.) be spreekt de toepassing van art. 139 a van de Politieverordening. Spreker vraagt, door wien toepassing van dit artikel is gelast. Men kon hem op het politiebureau daarop geen ant woord geven. En nu zeggen B. en W. dat het niet noodzakelijk is, dit artikel te herzien. In het bewuste artikel staat: „B. enW.kunnen dit verbieden", terwijl elders overal staat: „het is verboden". Spreker meent, dat dit artikel tot nu toe alleen is toegepast op menschen die met sprekers beginselen sympathiseeren. De heer Warmenhoven spreekt daarna over de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. De Raad verwacht van B. en W. dat zij die stappen zullen doen die noodig zijn in het algemeen belang. Het college zal zijn standpunt te dien opzichte moeten veranderen. Spreker wijst op wat door de regeering is ge daan op het gebied van bezuiniging. Hij hield een zeer uitvoerige beschouwing over de wij zigingen in de financieele verhouding tus schen Rijk en Gemeente in de laatste jaren tot stand gekomen. De wet van 1929 heeft voor de gemeenten buitengewoon slechte gevolgen gehad en de toestand is later nog slechter ge worden. Als de voorzitter den heer Warmen hoven vraagt zich aan de algemeene beschou wingen der gemeentebegrooting te houden zegt deze dat hij dit doet. „Wat wilt u er dan mee bereikenvraagt dan de voorzitter. Dat de gemeente tracht, hierin verbetering te brengen. De heer Warmenhoven gaat dan verder en memoreert dan, wat van overheidswege voor de werkloozen wordt gedaan hetgeen hij veel te weinig vindt en de verdere maat regelen die tot bezuiniging zijn genomen. Er is letterlijk geen uitgave te vinden, waarop geen bezuiniging is toegepast. Spreker citeert zelfs Bernard Shaw, die winst uit overheids bedrijven bedrog noemde. Belasting moet naar draagkracht worden geheven. De huidige mi nister zingt helsch, valsch en schel, zegt de heer Warmenhoven. Niets wordt gedaan om de werkloosheid op te heffen De 40-urenweek moet ook in Velsen aan de orde worden gesteld, zegt spreker. Alleen daar door kan de werkloosheid worden verminderd en kunnen de werkloozen worden opgenomen in het productieapparaat. De Raad blijkt in een gemoedelijke stem ming te zijn. De heer Warmenhoven wordt van Koning Faroek opende voor de eerste maal de zitting van het Egyptische parle- pent. Voor den ingang van het parlementsgebouw werd de jonge vorst door den voorzitter van den Senaat begroet. verschillende zijden geïnterrumpeerd maar dit gebeurt op een vriendschappelijke wijze. De heer Warmenhoven, die tot nu toe kalm zijn speech heeft voorgelezen striemt dan de overheid „die nagelaten heeft middelen te beramen om de werkloosheid op te heffen". Hij wijst er op, dat de toestand verbetert, maar de werkloosheid vermindert niet noemenswaard en de positie van den arbeider wordt niet beter. De heer W. van Heyst (N.P.) brengt ook de werkloosheid ter sprake en daarom bétreurt hij het, dat de rede van den beer Warmen hoven niet met meer aandacht gevolgd is. Spreker wijst op de groote bedragen, uitgetrok ken voor steun van de werkloozen, werkver schaffing enz. Er moet getracht worden gel den beschikbaar te krijgen om de werkloosheid te bestrijden. Met de rioieering waren we op den goeden weg. We houden straks alleen over stempelaren en ambtenaren; daar gaat het heen, als er niets gedaan wordt. Spreker maakt zich ongerust over de ont wikkeling der gemeente. Deze gaat eerder ach teruit dan dat ze stilstaat. De heer van Heijst spreekt nu niet alleen als zakenman maar ook uit liefde voor de gemeente Velsen. De meente Velsen biedt zooveel; we hebben een gemeente die zeer geschikt is als woonge- meente. Spreker ontkent dat de algemeene toestand verbetert Hij noemt eenige objecten die zouden kunnen dienen om onze werkloozen aan het werk te krijgen. Als wij een millioen kunnen geven voor de werkloozen, kunnen we wel twee millioen geven voor werk. Haarlem legt kilometers weg aan. Is Haarlem dan zoo rijk? Wat zou het mooi geweest zijn, als we ook een millioen kunnen geven voor onze wegen. We kunnen veel meer menschen naar hier krijgen als in de duinen gebouwd wordt. Als objecten noemt spr. o.a. aanleg van een weg van Jan Gijzenvaart naar Haarlem, ex ploitatie van Spaarnberg. bebouwing Burg Rijkenspark, doortrekking van de Van Dalen laan, van de Willen de Zwijgerlaan door de duinen van de families van Hoorn en Boreel en andere wegenverbindingen, een villapark voor de Hoogovens, exploitatie van Watervliet en Beeckensteyn, doortrekking van Kennemer laan. Engelmundusweg, wandelwegen in de duinen met een boulevard naar Zandvoort, voorbereiding van ontvangst van kijkers naar den tunnelbouw, jachthaven, fietspaden door den Hofgeest, uitbreiding van de begraafplaats De Biezen, desnoods bouwen van een politie bureau en een slachthuis, het stichten van een vereeniging om te trachten den boel weer aan den gang te krijgen. Deze werken zijn mogelijk door samenwerking van particulieren en over heid. We moeten de werkloosheid en de ont wikkeling in onze gemeente met bijzondere zorg bekijken, zoo besluit de heer van Heyst. De heer Bosman (V.D.) dankt eveneens het college voor het goede dat het gebracht heeft en voor de samenwerking met den Raad. Ook de heer Bosman is van meening, dat de wethouderskeuze goed geweest is, en dat een soc. democraat in het college is opgenomen. Als dat niet eerder gebeurd is. is dit te wijten aan het standpunt van de soc. democraten zelf. Wanneer gesproken wordt over zaken, die nog moeten gebeuren dan komen in de eerste plaats in aanmerking een politiebureau, een openbaar slachthuis en een uitbreiding van de begraafplaats. Ook spreker heeft ge merkt, dat de politie het troetelkindje van den voorzitter is, maar met het oog op de finan ciën zegt spreker: „Wees u toch een beetje bescheiden". Een slachthuis dekt zijn kosten, maar bij de politie is alles verlies. Spreker be twijfelt, dat de werkloosheid zou zijn op te heffen door invoering van de 40-urige werk week. De vraag is, of de bedrijven dit zouden kunnen dragen. Ook de heer Bosman meent, dat er iets hapert aan de verhouding tusschen de wet houders en den burgemeester. Dat kan zoo niet voortduren want dat is funest. Spreker herinnert aan een onderhoud, dat hij met den burgemeester gehad heeft over Velser- beek, waardoor hij gedwongen is op de zaak terug te komen. Er was een misverstand, doch daarna kwam iets ergers te voorschijn. Het komt spreker voor, dat de voorzitter met zijn interrupties in een vorige vergadering niet juist is geweest, o.a. ten opzichte van de garage en de vergunning van den heer Van Dommelen. Het is spr. voorts gebleken, dat de gérant twee dagen nadat hij bekeurd werd voor een drankwetovertreding het ge vraagde verlof kreeg. Wat is er gebeurd tus schen de aanvraag en de verstrekking van het verlof? vraagt de heer Bosman. De kleedij van de politie wordt betrokken van leveranciers buiten onze gemeente. Wel ke bezwaren zijn er, dat dege voortaan in de gemeente worden gekocht? De heer Bosman heeft gehoord, dat de voorzitter meende, dat hier een Auglusstal moest worden opgeruimd. Spreker meent, dat ook hier wel iets hapert, maar hij is er van overtuigd, dat hier steeds zuinig geleefd is. Spreker waarschuwt tegen de ongecontro leerde mededeeling van den heer Stark in zake het werk, dat verricht moet worden door een door hem genoemden ambtenaar. En laat de heer v. d. Kerkhoff het werk van den minister inzake het bekende kwartje niet al te zeer in discrediet. brengen. De heer Bosman is geschrokken van den geheimen post voor de politie. Spreker is angstig voor die geheimdoenerij. Zoolang spreker lid van den Raad is geweest, heeft hij dit niet meegemaakt. Ook moeten we waken tegen een te duur politiecorps De heer A. ao Groot (lib.) zal geen lange rede houden, want het nut daarvan acht spr. niet groot, temeer omdat hij het met het beleid van B. en W. in het algemeen eens is. Spreker Is het er niet mee eens. dat het in onze gemeente een dooie boel is. in tegendeel. Hij w'ijst op de groote bevolkings toeneming Het zuidelijk deel der gemeente waar de grootste groeikracht zit. Is vroeger volgens sprekers meening wat al te stief moederlijk bedeeld. De bestrating heeft dooi de rioieering veel geleden en verbetering daarvan is dringend noodig. Voor IJmuiden bepleit spreker verlaging van den canon van de erfpacht. Achten B. en W. den tijd niet gekomen voor een betere verzorging van het geneeskundig schooltoe zicht? Met de autovergoeding voor den direc teur kan spr zich vereenigen. Ofschoon de begrooting sluitend is, kan spr. zich niet aan den indruk onttrekken, dat de toestand nog verre van rooskleurig is. Spreker bepleit verbetering der straatver lichting. Hij wil maatregelen die het moge lijk maken, dat één feestdag met kermis onderhouden de vriendschap. Sint Nicolaasgeschen- ken bestendigen een traditie, die vreugde brengt aan jong en oud. wordt gehouden en dan liefst zoo dicht mo gelijk bij 31 Augustus. Spr. acht het onge- wenscht, dat zooals dit jaar in Santpoort is geschied, er tweemaal kermis wordt gehou den. Op gebied der verpleging van arme krankzinnigen acht spreker een bezuiniging niet noodig. De heer Ten Broeke (c.-h.) herinnert met eenige treffende woorden aan het ver scheiden van sprekers fractiegenoot den heer Sluiters. De begrooting staat nog in het tecken van de crisis, maar we mogen constateeren een opkomen uit de diepte der malaise, in het bijzonder wat de visscherjj te IJmuiden be treft. Deze optimistische toon geldt niet het bouwbedrijf. De laatste jaren waren voor dit bedrijf niet groot en 1937 spande de kroon. Het cijfer der werkloozen ln het bouwbedrijf daalde maar de toestand der aannemers werd niet beter. Het ontbreken van een uit breidingsplan en van een vereffeningsver ordening werd zeer gemist. Sprekers fractie heeft het college steeds zooveel mogelijk gesteund. Spr. hoopt de sa menwerking met de R.-K. fractie te kunnen behouden blijven en zegt het college verde ren steun toe. Ook de heer Ten Broeke sprak over de verhoudingen in het college en hoopt, dat deze spoedig beter mogen worden. De heer Ten Broeke vestigt de aandacht op oud-IJmuiden. Eenige straten zijn be langrijk verbeterd IJmuiden is echter arm aan groen en spreker verzoekt het aanbren gen van een boombeplanting, daar waar dit" mogelijk is. In algemeenen zin accepteert spr. het standpunt van den burgemeester ten op zichte van de benoemingen bij de politie. In een klein plaatsje kan een benoeming van een Ingezetene onjuist worden geacht,, maar in onze gemeente met haar Babylonische bevolking Is dat heel wal anders. Spreker ziet hierin een achteruitstelling van plaats- genooten. Ook de heer Ten Broeke bespreekt de taak van den directeur n den G.G.D. Zijn hoofdwerk is het schooltoezicht. Kan een deel van zijn werk bijv. het keuren niet op de particuliere artsen worden overgebracht? De heer Maas (r.-k.) wil beginnen zijn verontschuldiging te maken voor het feit, dat sprekers fractie niet aan het voorbereidende werk in de afdeelingen heeft deel genomen. Spr. brengt het college dank voor hetgeen het tot- stand heeft gebracht. In het bijzon der dankt de heer Maas den wethouder voor Sociale Aangelegenheden. Het gemeentebe stuur kan niet meer doen wat het wil, het werk der steunregeling is gecentraliseerd. Spr. fractie blijft het college trouw. Hij vraagt den wethouder voor Sociale Aange legenheden speciaal zijn zorg te wijden aan uitbreiding der werkgelegenheid en aan het brengen van contact met de groote werk gevers. Spreker wijst er op. dat er voor onderhoud van straten en pleinen ongeveer een ton minder is uitgetrokken dan 10 jaar geleden. Men weet nu wel, dat er aan dit onderhoud thans de noodige zorg niet meer kan wor den besteed. Hij bepleit betere verzorging van het onderwijs, voor zoover de gemeente hieraan wat kan doen. Een derden opzichter voor O. W. acht de beer Maas niet noodig. Insiders zijn eveneens die meening toegedaan, Een nieuw hoofdbu reau van Dolitie acht spr. meer dan dringend noodzakelijk. De 100 gulden voor buitenge wone uitgaven vindt hij een eigenaardigen post. De controle op uitgegeven gelden wil spr. niet prijsgeven en hij hoopt hierover een nadere uiteenzetting te mogen vernemen. De heer Maas komt op tegen de methode van den heer Stark inzake de salarissen bij gas en water. Spreker vraagt zich af. of de tijd niet gekomen is, een algeheele loons- verhooging onder de oogen te zien, gezien de veranderde tijdsomstandigheden. Hij acht deze loonsverhooging strikt noodzakelijk. Spreker bepleit uitbreiding van den kin dertoeslag tot personeel, werkzaam op ar beidscontract. Spreker zegt een initiatief voorstel van zijn fractie na de begrooting •toe. De oplossing der werkloosheid is niet zoo simpel als door den heer Warmenhoven is voorgesteld. Te half zes schorst de voorzitter de ver gadering tot half acht. Avondvergadering. In de avondvergadering spreekt als laatste deelnemer aan de algemeene beschouwingen de heer F. P. Vermeulen (AR die een woord van dank wenscht te richten tot B. en W. voor de wijze der behandeling van de begrooting, waardoor slechts één middag het werk in den steek gelaten behoeft te worden. Spreker gelooft dat het goed Ls, dat de be handeling in de afdeelingen blijft gehand haafd. Het verslag der rapporteurs heeft spreker niet geheel kunnen bevredigen. In dat ver slag zijn alle dingen die ln de afdeelingen besproken zijn, niet voldoende opgenomen, Spreker wil den rapporteurs daarvan geen verwijt maken. Deels zijn de ambtenaren, die het rapport hebben opgemaakt schuld, want spreker wil niet aannemen, dat de rapporteurs in het verslag geschrapt hebben. Ook het antwoord van B. en W. heeft spreker niet ten volle bevredigd. Spreker brengt namens zijn fractie een woord van hulde aan den voor zitter, dat er geen enkele vergadering is ge houden, die niet door hem in persoon is ge leid. Spreker zou willen, dat de voorzitter ook bij andere gelegenheden wat meer op den voorgrond zou treden, meer dan hij tot dus verre heeft gedaan. Inrtellngen, die het col lege uitnoodigen zullen zich zeer gevleid ge voelen wanneer de burgemeester de gemeente vertegenwoordigt. Hierdoor zal de band tus schen den burgemeester en de gemeentenaren versterkt worden. De heer Vermeulen bespreekt daarna het „incident". (Vervolg op pag. \i.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1