HET NIEUWE AVONDBLAD Venus gevonnist. Nationale film 1938? 23e JAARGANG No. 30 MAANDAG 6 DECEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. AD VERTE NTIeN: 1g regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTlëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN -EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 n of tSK teden Vinger ^r_^etfJfn^ abonnés Levenslange ongeschiktheid I <2000.- overlijden ƒ400—, verlies van nand, voet of oog ƒ200—. beide leden duim f 100—, eén 11, !?~iJmSn^dooddLr dJva?n52 Vmg6r 1 een 0f twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk 30—enkelbreuk 15—, polsbreuk f 15—. Opvarenden v iÜa^?Stke verzeke °inevooralx>rfn^ ïfhlt Ï2m»ma™wn /^MO-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzanderlijKe verzeKering voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Sinterklaassurprise van deu fiscus. Er werd gestrooid op het Kennemerplein met bonnetjes. Niet alle IJmuidenaren hebben een pretti- gen Sinterklaasavond gehad. Daarvoor zorgde ditmaal de fiscus, die zich Zaterdagavond in den vorm van eenige belastingambtenaren, ge assisteerd door een rijksveldwachter min of meer verdekt had opgesteld op het Kennemer plein en daar een vruchtbaar terrein vond. Want het was druk van boodschappenjongens en vooral onder deze categorie wielrijders wa ren er velen, die „het er op waagden". Maar ze liepen tegen de lamp en kregen een bonnetje voor hun Sinterklaas. Natuurlijk wa ren het niet allen boodschappenjongens; ook anderen werden het slachtoffer van deze on verwachte surprise op den vooravond van den grooten feestdag, die de dag der geschenken i6. Maar op de geschenken, die Zaterdagavond bij de telefooncel op het Kennemerplein wer den uitgedeeld, was niemand gesteld. BEROEP AANGENOMEN. De heer J. B. Oskamp, voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te Den Helder heeft het beroep naar de gemeente Made (N.B.) aan genomen. VEREENIGING „ALGEMEEN BELANG". St. Nicolaasfeest voor klein en groot. Zaterdagavond heeft de vereeniging „Alge meen belang" een ouderwetsch St. Nicolaas feest'gevierd. Reeds 's middags begon het feest, in „Het Wapen van Velsen", met ruim 200 kinderen, waarbij de Sint tegenwoordig was. Verschillende kleinen moesten zich voor hem verantwoorden, waarbij sommigen een ern stige vermaning, anderen weer een pluimpje kregen. Verder werden de kinderen vermaakt door mysterieuze wonderen, verricht door den goochelaar Paul Tonie uit Haarlem. Was deze met zijn mooie toeren voor de kleinen een wonderman, eveneens was dit het geval met Bonzani het slangen,mensch, die zijn lichaam ln verschillende knoopen kon leggen en door nauwe gaatjes en ringen wist te kruipen. Aan versnaperingen ontbrak het evenmin en bij het eind kreeg ieder kind een prachtig cadeau. 's Avonds was het feest voor de ouderen. De zaal was natuurlijk geheel bezet. Ook hier kwam de Sint een bezoek brengen om den bode van de vereeniging, den heer Oldenburg zijn compliment te maken voor het vele goede, dat hij voor de vereeniging gedaan had, waarbij de Sint hem een rijwiellantaarn overhandigde. Ook de 84-jarige Opoe Sleutel en mej. de Wit als oudste leden der Vereeniging, werden bij Sint Nicolaas entboden. Opoe Sleutel kon niet nalaten den goeden Heilige bij het afscheid, tot groot vermaak van het publiek, een fermen zoen te geven. Vervolgens werd de avond ge vuld door het optreden van den humorist Jaok Fuuy met zijn band The Rhythm Kiddies en Wasi'.i Karpon, Russisch xylofoninst. Het be stuur heeft een goede keuze gedaan door het doen optreden van dit gezelschap. Een gezellig bal was het slot van den avond, waarmee „Algemeen Belang" een succes heeft gehad. Komt het nieuwe politiebureau op het Tiberiusplein? Het hier beschikbare terrein ongetwijfeld gunstiger dan dat aan den Groeneweg. Tot nu toe wist men omtrent de plannen voor den bouw van het nieuwe politiebureau alléén, dat het in geen geval vóór het einde 1938 gereed zou komen en dat het gebouwd zou worden op het terrein aan den Groene- weg, waar het gebouwtje staat, waarin vroeger de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden naar diensten hield. Deze vereeniging heeft dit gebouwtje reeds ontruimd en een ander lokaal betrokken. En thans vernemen wij, dat de kans groot is, dat het politiebureau niet op bedoeld ter rein opgericht zal worden, maar op het Tibe riusplein, n.l. aan den Noordkant van dit ter rein, voor welke gedeelte eenige jaren geleden ook de Nutsspaarbank gegadigde is geweest. Het nieuwe politiebureau zal dan ongeveer recht tegenover de Nijverheidsschool worden opgericht, met den voorgevel naar het Zuiden en met den achtergevel naar de Palmenstraat gekeerd. Êen groot deel van het plantsoen zou dan door het politiebureau in beslag worden genomen Ongetwijfeld moet aan het nieuw gekozen terrein om velerlei redenen de voorkeur wor den gegeven. Reeds eerder hebben wij er op gewezen, dat het moeilijk zou zijn, op het ter rein aan den Groeneweg 'n monumentaal ge bouw te stichten, dat zich eenigszins behoor lijk aan de andere bebouwing daar ter plaatse, de geheel bestaat uit ééngezins- (en dus kleine) woningen zou kunnen aanpassen. Uit een architectonisch oogpunt beschouwd, is het terrein aan het Tiberiusplein en de Brinio- straat veel beter geschikt; men zou zeggen: dit terrein vraagt om een monumentaal ge bouw. dat met de Nijverheidsschool, de Rijks H£.S., het Velserbad en als tegenstuk de U.L. 0-school een bijna voltooide afsluiting van hot ruime plein zal vormen. Ook geografisch lijkt ons dit terrein beter, daar het gelegen is in de nabijheid van de be- jhngrijke verkeersroute tunnelStationsweg kalverstraat, de rechtstreeksche verbinding Wet het havenkwartier, terwijl ook de route willebrordstraatBriniostraat steeds drukker wordt.. Als het plan doorgaat, gaat de muziektent het Willemsplein zeker mee naar het Tibe riusplein. Want wat is ons politiebureau zon der deze tent, waaraan voor de politie zoovele dierbare herinneringen verbonden zijn? Er komt dan op het Willemsplein wat meer ruim- voor de Zaterdagavondmarkt! Chineesche inwoners van Sjanghai verdringen zich na de Japansche invasie voor de afsluiting der Fransche concessie om daar te worden toegelaten. (Volgens eenige Engelsche genees kundigen verdient de beroemde Venus van Milo geenszins den roep van een volmaakten lichaams bouw.) Venus is opeens beschoren, Dat wat Engelsche doktoren. Haar lichaamsvormen durven af te keuren; Langen tijd is zij gehuldigd, En daar eensklaps nu beschuldigd. Als Venus zijnde moet je dat gebeuren. Venus gold altijd als voorbeeld, En nu wordt zij daar beoordeeld, Naar wijzigingen in de schoonheidsnormen; Niets dan goeds over de doode, Is geen leidraad voor de mode, Ook dit raakt het chapiter „goede vormen". Als je letterlijk figuurlijk (U begrijpt ine wel natuurlijk), Een arme oude vrouw zoo durft te treffen; Moet je minstens toch bedenken, Dat de vrouw, die je wilt krenken, Geen armen zelfs meer heeft, om op te heffen. Door die doktorale oogen, Is zij vol critiek gewogen, En toen gedecideerd te zwaar bevonden; Beide armen zijn verdwenen, Maar (met uw verlof) haar beenen. Zijn slap en naar dit oordeel geen gezonde. Zie, men oordeelt naar believen, Venus naar 't modern sportieve En dat is, naar ik meen, wel wat verwaten; Ach, maar 't oordeel van die heeren. Raakt toch niet haar kouwe kleeren, Het zal haar, denk ik, koud als marmer laten. P. GASUS. ST.-NICOLAASFEEST bij de R.K. SPEEL- TUNVEREENIGING „VRIJ en BLIJ". In de groote zaal van het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost vond Za terdagmiddag het St.-Nicolaasfeest plaats van de R. K. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij". Daar aan dit feest ruim 600 kinderen deel namen werden er twee groepen van gemaakt. De kleintjes vulden de zaal om half twee waar al dadelijk een vroolijke stemming heerschte en de komst van den goeden Sint met angst en vreugde werd verwacht, Toen pater Theodoras de kleintjes toesprak moest hij tot zijn groote spijt vertellen, dat St.-Nicolaas met zwarte Piet wegens drukke bezigheden niet aanwezig kon zijn. Nu dat bracht natuurlijk een groote teleurstelling, want St.-Nicolaas persoonlijk in hun mid den is altijd het mooiste van het feest. Des ondanks heeft men toch de kiemen een paar uur op prettige wijze bezig gehouden. Om 4 uur werden de grootere kinderen toe gelaten, die toegesproken werden door den voorzitter van „Vrij en Blij", den heer F. Strijbos. Ook hier werd het zelfde programma verwerkt als in de eerste bijeenkomst alleen iets uitgebreider. Ook deze kinderen kregen bij het naar huisgaan een groote zak met lek kers, wat natuurlijk dankbaar werd aan vaard. Al mocht St.-Nicolaas nu met persoonlijk op dit feest zijn geweest, het was toch een voldoening voor het ijverige bestuur dat ruim 500 kinderen een blijden middag heb ben gehad. Om te dokken. Zaterdagmorgen arriveerden kort na el kaar het Britsche s.s. „Dover Hill" en het Noorsche tank-motorschip „Finnanger", resp. komende van Liverpool en Grangemouth te Amsterdam. Beide schepen zullen aldaar eenige belangrijke reparaties ondergaan, waar toe ze in het Amsterdamsche en het Neder- landsche Dok zijn opgenomen. In aanvaring geweest. Het Noorsche tank-motorschip „Ferm" is in de Noordzee in aanvaring geweest met het Engelsche s.s. „Yonatan C. Holt". Met een ingedrukte voorsteven is het eerstgenoemd schip alhier binnengekomen om bij de Ne- derlandsche Droogdok Mij. te Amsterdam deze schade te repareeren. De Viscliomzet in November. Was 277.000.— hooger dan in 1936. Aangevoerde drijfnetharing bracht ruim ƒ380.000.— op. De omzet in den Rijks vise haf slag geduren de de maand November 1937 bedroeg f 1.031.139 tegen f 754235 in dezelfde maand van het vorige jaar. De omzet was dit jaar dus bijna f 277000 hooger dan verleden jaar. De omzet in de eerste elf maanden van 1937 was f 6.793791 tegen f 5.587694 in hetzelfde tijdvak van 1936, zoodat het jaar 1937 een vooruitgang van ongeveer f 1.206000 ople verde. Als we de besommingen der trawlers ver gelijken met die van November 1936 dan zien we. dat deze waren gemiddeld f 2345 dit jaar tegen f 2425 verleden jaar of f 80 minder. Dit wijst echter nog geenszins op een ongun stiger resultaat, want er dient direct bij te worden vermeld, dat de gemiddelde reisduur korter was. Want ook in November 1936 na men ongeveer 80 trawlers aan de visscherij deel. evenals in de verslagmaand, maar er werden 32 reizen meer gemaakt. Veilig kan worden aangenomen, dat de maandbesom- mingen per boot dit jaar ongeveer f 500 a f 600 hooger waren. In verband met de sterk gestegen mate- ritalprijzen kan het resultaat der trawlers nauwelijks bevredigend worden genoemd, te meer omdat het betere resultaat het gevolg is geweest van een toevallige omstandig heid. nl. de zeer overvloedige vangsten der haringtrawlers. Zoowel haringvisscherij als haringhandel zijn zeer speculatief, waardoor ook de sterk gestegen omzet niet mag wor den beschouwd als een verbetering van den algemeenen toestand. De graadmeter voor het tr a wl visscherij bedrijf van IJmuiden wordt nog altijd gevormd door de resultaten der gewone Noordzee visscherij. Dat de maandbesommingen der trawlers hooger wa ren dan in 1936, is in de eerste plaats toe te schrijven aan de grootere vangsten. Van No vember zijn ons dienaangaande nog geen cijfers bekend, maar in October was de ge middelde vangst per reisdag ongeveer 500 K.G. hooger dan in dezelfde maand van het vorige jaar, terwijl de besomming per reis dag f 41 hooger was. In het verslag over November trekken voorts de aandacht de zeer belangrijke re sultaten der drijfnetvisscherij, die in ge noemde maand bijna f 225000 meer oplever de dan in November 1936. Deze visscherij was dit jaar dan ook veel belangrijker dan ver leden jaar, dank zij de groote vangsten aan de eene en de goede afzetmogelijkheden aan de andere zijde. Het is dan ook vooral de op brengst der drijfnetvisscherij geweest, die het omzetcijfer van het Staatsvisschersha- venbedrijf zoo aanzienlijk heeft opgevoerd. Dit zal ongetwijfeld 1 1/4 a 1V2 millioen meer bedragen dan in 1936. De totale omzet zal wel niet ver beneden de IA millioen blijven. Specificatie. Er kv/amen in November jl. binnen: Van de trawl- en zeevischzegenvisscherij: 218 (186) stoom- en motortrawlers met f 511176 ff 450799). 116 (110) motorloggers met f 67811 (f 77608». 627 '658» motorkust- visschers met f 46128 <f 39510». 24 (29) open booten met f 663 'f 921) en 22 f6) Deensche motor kotters met f 16991 ff 6870). Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 21 f 14) Nederlandsche stoomloggers met f 36345 ff 14776) en 370 f137) motorloggers met f 346796 (f 124848). De opbrengst der consignaties bedroeg f 5279 ff 15304). En tenslotte nog eenige cijfers, betrekking hebbende op den omzet in de eerste 11 maanden van 1937: In dit tijdvak kwamen binnen 1840 f1563) stoom- en motortrawlers met f 4.348963 ff 3.391560), 1911 f2104) motorloggers met f 1.071208 ff 1.065345). 7055 f6205) motorkust- visschers met f 565082 ff 523790). Het aantal drijfnetvisschers. dat deze teelt (dus niet meegeteld die welke in januari 1937 binnenkwamen) de vangst in IJmuiden loste bedroeg 37 stoomloggers en 512 motor loggers. Slechts één Engelsche drifter ver scheen aan de markt, zoodat kan worden gezegd, dat dit hier van ouds zoo bekende type geheel door de Nederlandsche loggers verdreven is. (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van het overeenkomstig tijdvak van verle den jaar). Haringverscheping;. Ten einde voor Polen een lading versche haring in te nemen arriveerde Zaterdag het Nederlandsche m.s. „Hada", komende van Amsterdam, in de Visschershaven alhier. lJzerverscheping. Het Zweedsche s.s. „Vega" kwam Zaterdag middag van Amsterdam aan het Hoogoven- bedrijf ten einde aldaar voor Zweden een par tij ijzer in te nemen. ST. NICOLAASFEEST VAN DEN R.K. VOLKSBOND. Zondagmiddag heeft in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Mahustraat het St. Nico laasfeest plaats gehad voor de kinderen van de leden van den R.K. Volksbond afd. IJmui den. Om 3 uur arriveerde de goede Sint met Zwarte Piet; zij werden door een 20-tal kinde ren, met vlaggen getooid naar den zetel ge leid, terwijl de overigen vroolijke Sint-Nico- laasliedjes zongen. De Sint nam op het tooneel plaats, dat rijk met geschenken en lekkernijen was gevuld. De kinderen genoten reeds bij den eersten aanblik. De heer C. P. J. Maas, voor zitter van den R.K. Volksbond heette St. Ni colaas van harte welkom namens de com missie, de ouders en de kinderen en vertelde zoo het goede en kwade van de kinderen. St. Nicolaas sprak hierop de kinderen toe en dankte den voorzitter en de kinderen voor de hartelijke ontvangst en de goede woorden tot hem gericht. Nadat de kinderen ruimschoots getracteerd waren en St. Nicolaas een rondgang had ge maakt en velen de hand had gegeven, sprak hij nog een woord van afscheid tot den schei denden voorzitter, den heer Maas. Het stemt St. Nicolaas een beetje droefgeestig, want zeer vele jaren heeft de heer Maas het voorzitter schap bekleed en altijd heeft hij er naar ge streefd dat de R.K. Volksbond op hoog peil kwam te staan. St. Nicolaas zag hem daarom noode vertrekken en was bezorgd, dat deze vacante plaats niet zoo spoedig zal worden aangevuld,. De heer Maas dankte voor deze woorden Spreker zeide, dat hij wegens drukke bezig heden verplicht is geweest dit voorzitterschap dat hij ruim 20 jaar heeft bekleed neer te leggen. Hij heeft zijn werk altijd met toewij ding gedaan, maar al het werk is niet alleen van zijn kant gekomen. Dank zij het ijverige bestuur, dat de R.K. Volksbond de laatste 10 jaren bezit, is spreker er van overtuigd, dat zijn plaats spoedig weer zal worden aange vuld. Hij dankte zijn medebestuursleden en de feestcommissie hartelijk voor de prettige samenwerking, die er geweest is onder zijn lei ding. De kleintjes waren intusschen vol onge duld en konden moeilijk het pijnlijke van het onderwerp begrijpen. Toen dan ook de handjes en de mondjes weer gevuld werden, was de vroolijheid weer spoedig teruggekeerd. Per soonlijk mocht iedereen toen noe een groo ten zak met lekkers en een mooi cadeautje ontvangen. En dankbaar, na eerst St. Nicolaas op passende wijze uitgeleide te hebben gedaan trokken zij huiswaarts. werd heel erg op proef gesteld, daar Sint vertraging had ondervonden. Maar dit alles was gauw vergeten, toen hij dan eindelijk kwam. Liedjes werden gezongen, een aardig dansje uitgevoerd, cadeautjes in ontvangst ge nomen enz. Voldaan keerden groot en klein huiswaarts. Verder vond Sint nog tijd ook de leerlingen van school F te bezoeken. Dit bezoek had nog een officieel tintje, daar het het 25ste achter eenvolgende jaar was. dat Sint binnentrad. Dank bracht hij aan zijn trouwe helpster, mej. Van Runnard, welke al die jaren de voorbe reidende maatregelen had getroffen. Als aardige bijzonderheid mag nog vermeld worden, dat mej. J. L. Enschedé eveneens „ju bileerde", daar zij al die jaren het St. Nico laasfeest als belangstellende had bijgewoond. Het jubileum was oorzaak, dat Sint niet allen de laagste klassen, zooals andere jaren het ge val was. tracteerde, doch de geheele school. DRIEHUIS PERSONALIA Woensdag a.s. zal mejuffrouw M. A. Quak- kelaar den dag herdenken dat zij vóór I2J4 jaar bij mevrouw Van der Linden, Huize „Wes- tèrveld" in dienst trad. WHAT 'S IN A NAME? De heer Mentink had als speciale St. Nico- laas-reclame z'n clientèle in de gelegenheid gesteld den naam eener pop te raden. Hon derden namen waren opgegeven en het scheen bijna onmogelijk, dat zich daaronder niet den naam zou bevinden, welken Notaris Anten had bedacht. En toch was dit het geval! Toen gis termiddag de enveloppe werd geopend, bleek Notaris Anten de pop Marionnette „gedoopt1' te hebben, welke naam door niemand was ge raden. SANTPOORT Plannen in verband met het veertig ja rig regeeringsju bi leum der Koningin. In verband met de viering van het veertigjarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin in 1938 is het plan gerijpt om een nationale film samen te stellen, welke een overzichtelijk beeld zal geven van den belangrijken vooruitgang van ons land en zijn over- zeesche geweesten in die veertig jaren en van de beteekenis van Nederland in het internationale verkeer. Aan vankelijk had men zich een groote tentoonstelling voor dit doel voor oogen gesteld, doch om verschillende redenen moest hiervan worden afge zien, terwijl voor het plan een nationale film te maken, reeds dade lijk enthousiasme bleek te bestaan bij de besturen van een aantal nationale vereeniging en bij eenige op filmge bied ervaren personen, die hierover werden gepolst. Zoo werd een voorloopig comité gevormd onder voorzitterschap van oud-minister jhr ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, met den heer Ph. C. A. J. Quanjer (Alg. Ned. Verbond) als secretaris, welk comité in samenwerking met hoofdbestuur en groep Nederland van het Al- Nederlandsche vereeniging „Onze Vloot", de gemeen Nederlandsch Verbond, de koninklijke vereeniging Nederlandsch Fabrikaat, de ver eeniging „Nederland in den Vreemde" en de vereeniging „Oost en West" het plan zal uit werken. Omtrent verschillende onderdeelen dezer film is reeds overleg gepleegd met de besturen van allerlei daarvoor in aanmerking komende vereenlgingen in Nederland. Het ligt in de bedoeling voor de financiering een syndicaat te vormen. Het beheer hiervan zal worden opgedragen aan een financieele commissie, bestaande uit de heeren mr. K. P. van der Mandele, mr. D. Crena de Iongh en mr. E. E. Menten. De samen te stellen film zal zooveel mogelijk documentair moeten zijn, terwijl met de lei ding daarvan zich zal belasten de heer D. van Staveren, voorzitter van de centrale commis sie voor de filmkeuring te 's-Gravenhage.. Verder zullen verschillende letterkundigen en deskundigen op filmvervaardigingsgebied hun medewerking verleenen. Van de film zal een honderdtal copieën worden vervaardigd, opdat de vertooning te gelijkertijd in verscheidene plaatsen van ons- land zoowel als in Nederlandsch-Oost- en West-Indië zal kunnen geschieden. De vertooningsduur zal ongeveer anderhalf uur bedragen. Handel wordt niet bij spekexport uitgeschakeld. ST. NICOLAAS BIJ DE KLEUTERS. Op zijn jaarlijksche reis van Spanje naar „de lage landen aan de zee" heeft de goede Sint ook de Santpoortsche kleuters niet vergeten. In de morgenuren bracht hij allereerst een bezoek aan de kleuterschool van „Volksonder wijs", hoofd mej. Brouwer. Het speellokaal dei- school was keurig versierd en bood met de vele gelukkige kleuters een vriendelijken aanblik. Verder waren ook vele ouders aanwezig om met de kinderen te genieten van de poppen kast en de aanwezigheid van den grooten hei lige. Deze heeft de kleinen vriendelijk toege sproken en goedkeurend knikkend hun aar dige liedjes aangehoord. Tot belooning had hij een keur van cadeautjes meegenomen, welker uitreiking het hoogtepunt van den ochtend vormde. 's Middags bezocht Sint, die wel onvermoeid scheen, de kleuters van de Particuliere Kleu terschool (Hoofd mej. Woudstra in „De Weij- man", welks zaal eveneens fraai was versierd. Ook hier hadden tal van ouders en andere be langstellenden „acte de présence" gegeven, zoodat de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Bleeker, een groote schare had welkom te heeten. Hij dankte in dit welkomstwoord de ouders voor hun medewerking in het verleden en heden en hoopte ook in de toekomst op hen te mogen rekenen. Hierna werd ook hier de poppenkast ver toond. waarna het wachten was op den Sint. Het geduld van de aardig „gemutste" kiemen Mededeeling van bevoegde zijde. In verschillende bladen zijn berichten ver schenen, die den indruk vestigen, dat van re- geeringswege pogingen worden aangewend om den spekexport, met uitschakeling van den handel, door den landbouw te doen overne.- men Naar het A. N. P. van bevoegde zijde ver neemt, is deze indruk onjuist. De juiste toe dracht is als volgt: Op het oogenblik is de spekexport in handen van een crisisorgaan, de veehouderij-centrale. De minister van economische zaken streeft er naar, de bemoeienissen der centrales, voorzoo ver deze niet kunnen worden gemist, zooveel mogelijk naar de organisaties der belangheb benden over te brengen. Belanghebbenden bij den spekexport zijn de landbouw en de handel. Vandaar, dat van regeeringswege met de land bouworganisaties contact is gezocht, met de bedoeling, daarna het overleg men den handel te openen. Ontworpen plannen zullen dan ook alleen in vervulling gaan. wanneer ook de handel daarmede instemt. Voor ongerustheid bij den handel is dus niet de minste reden. KIND IN TEIL MET HEET WATER GEVALLEN. Vrijdag is het driejarig jongetje G. van der Heiden te Hulst in een teil met heet water gevallen, waarbij het kind ernstige brand wonden kreeg. Zaterdagavond is de kleine overleden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1