Minister Steenberghe zijn beleid. verdedigt WENSCHT- IJMUIDER COURANT Ontwerp kinderbij slagwet aanhangig gemaakt. Vacantie op de scholen bij de a.s. blijde gebeurtenis. GELUKKIG NIEUWJAAR Kunst in Haarlem en daarbuiten. H Het incident bij de Jamboree-wandeltocht. WOENSDAG 22 DECEMBER 1937 TWEEDE KAMER Waarschuwing tegen protectionisme. V erschil tusschen vroegere politiek en die van nu. DEN HAAG Dinsdag. Nadat een reeks hamerslagen 'van den voor zitter voldoende waren geweest om de aanne ming van een aantal wetsontwerpen te con- stateeren (hieronder ook het voorstel tot goedkeuring der op 6 Mei 1937 te Londen ge sloten overeenkomst i.z. de regeling van de productie en den afzet van suiker) opende de heer v. d. Putt (R.K.) de zeer lange rij van sprekers, die met betrekking tot het beleid van Minister Steen'berghe wat in het midden hadden te "brengen. Deze spreker stelde vast, dat z.i. terugkeer naar het vrije handelsver keer voorloopig niet mogelijk is, zoodat de noodzaak van „conjunctuurbe- heersching" steeds duidelijker aan het lioht treedt. Hand having der contin- genteeringsmaatre- gelen achtte deze afgevaardigde ge boden. Verder be pleitte hij o.m. uit breiding van de economische voor lichting, zoo krach tig mogelijke be vordering van de bedrij f sordening althans in dien zin, dat de Regeering zooveel mogelijk de ondernemingen tot samenwer king in dezen beweegt. Regeling van het ca deaustelsel kwam mede voor op 't verlang lijstje van den heer v. d. Putt. Opvoering van de loonen in .'t landbouwbedrijf tot de hoogte van die in de industrieele bedrijven zou den heer v. d. Heuvel (a.r.) nog altijd toe lachen. De liberale spreker, oud-Minister v. Lidth de Jeude, bleek ingenomen met de samensmelting van Landbouw en Economi sche Zaken. Wel kon de Minister natuurlijk niet alles beheerschen, doch hij beschikt ge lukkig over voldoende deskundige adviseurs en bovendien was spr., gelijk bekend, niet bijster gebrand op het instituut van „vak- Ministers". Als Excellentie Steenberghe het heeft over „versterking van ons handelspoli tieke arsenaal" riekt dit, naar den smaak van Ir. v. Lidth de Jeude, wat al te zeer naar protectionistischen kruitdamp. Oppassen is de boodschap. Kalmpjes aan met de ordening van 't be drijfsleven zoo luidde verder het door dezen afgevaardigde uitgebrachte advies. Die ordening mag aan een gezonde vrije ontwik keling van de industrie niet in den weg staan. Een sterk politiek getinte rede hield Prof. v. Gel deren (s.d.); die verklaarde met spanning te hebben uitgezien naar de Memo rie van Antwoord van dezen Minister, wiens R.K. vrienden in de Kamer (en ook daarbui ten) op wijziging in heel onze economische politiek en in de handelspolitiek hadden aangedrongen. Nu, zoo leek deze afgevaardig de hun plagend te willen toevoegen, veel van wat de R.K. heeren zoo vurig verlangden kon men (nog) niet ontdekken, ja, de Memo rie van Antwoord klonk zelfs in meer dan.één opzicht even „liberaal" als onder het vorige Kabinet het geval placht te zijn. Deze afgevaardigde trok in twijfel of er wel de noodige samenwerking tusschen de ver schillende departementen plaats heeft ten einde doelmatige werkverruiming te krijgen door de uitvoering van groote openbare werken. Na te hebben opgemerkt, dat de deflatie-politiek van de vorige Regeering mis lukt was en na vooral op grootere voortva rendheid en stelselmatigheid bij dezen be windsman te hebben aangedrongen zonder dat zal zijn beleid tot onvruchtbaarheid gedoemd zijn), beval Prof. v. Gelderen na tuurlijk veel meer ordening aan. AVONDVERGADERING. Twee elftallen kwamen heden in het veld. De vertooning eindigde met een Vossen-jacht, want Dr. Vos (lib.) en Ir. Vos (s.d.) fungeerden als hekkensluiters. Toen kon eindelijk na mid dernacht Minister Steenberghe pogen alle 22 zooveel mogelijk elk het hunne te geven. Liefst 8 onderwerpen van meer algemeen karakter meende de minister die eerst met nadruk verklaarde liever niet ontijdig toezeggingen te doen, ten einde geen desillusies te veroorza ken naar aanleiding van wat er zoo al in 't midden was gebracht, de revue te moeten laten passeeren. Doch eerst zij nog even aan gestipt, dat deze Minister verklaarde het noo dige te willen doen ten behoeve van den uit voer van tuinbouwartikelen naar Duitschland. Men moet intusschen niet te spoedig de goede trouw van de tegenpartij (Duitschland) in twijfel trekken, want dat kon juist wel eens een niet gewild effect hebben. Verhooging van de koopkracht, bevordering van verlaging van de kosten van levensonderhoud wenschen van den heer Wijnkoop (commun.) lacht den Minister toe, al vermoedt hij, dat er tus schen hem en den commun. spreker omtrent de middelen om hiertoe te komen, wel eenig verschil van inzicht zal bestaan. De heer Stumpel (R.K.) kreeg te hooren dat de Mi nister niet bereid is alleen f 100.000 voor Vreemdelingenverkeer te willen besteden als ook particulieren een gelijk bedrag opbrengen. En nu de 8 punten. Voorop de kwestie van de combinatie van de Departementen. Na al wat er over gezegd is, kan de Minister zelf er niets nieuws meer over zeggen; hij handhaaft z'n stelling, dat men van hem kan, mag en moet verwachten voortvarend beleid in syn- thetischen zin van alles wat onder zijn Depar tement valt. De vaste lasten. De heer v. d. Weyden (R.K.) had gepoogd aan te geven hoe deze naar be neden te krijgen waren.De Minister nu ver klaarde niet bereid te zijn met eenigen wette- lijken maatregel te komen, evenmin als hij dat was in 1935, toen hij om die reden juist uit 't Kabinet-Colijn trad en toonde aan, waarom z.i. de door den zooeven genoemden spreker aangegeven weg in 't algemeen liever te vermijden viel. De staat kon nu eenmaal voor allerlei stroppen niet in de bus springen. Over de verhouding van de belooning van ar beid in de industrie en in den landbouw had den o.m. gesproken de heeren v. Lidth de Jeude (lib.), Ebels (v.d.), v. d. Heuvel (a.r.) enz. Na tuurlijk zal men moeten trachten mee te werken aan wegneming van misstanden, al moet de Minister hieraan terstond toevoegen, dat hij tenslotte niet zou weten hoe de over heid ten dezen een algemeenen maatregel in het leven zou kunnen roepen. En nu het „economisch plan" en de politiek van de Regeering, waarover niet slechts Prof. v. Gelderen, maar ook de heer de Marchant et d'Ansembourg (nat. soc.) hadden gesproken. Beiden waren 't eigenlijk eens dat de staat hier stimuleerenden invloed zou moeten uit oefenen. Dat de Regeering niet een in onder- deelen uitgewerkt economisch, wel een defen sieplan heeft, kan men haar toch niet ver wijten, want beide zaken staan allerminst gelijk. De Minister heeft op den voorgrond gesteld de noodzaak van bestrijding van de werkloosheid Ordening opgekomen uit 't particuliere be drijfsleven, gestimuleerd en gecontroleerd door de Regeering is de leuze van Minister Steenberghe, doch wat Prof. v. Gelderen wenscht kan hij niet onderschrijven, want die afgevaardigde wil den staat terstond doen optreden en dat acht de Minister principieel onjuist. In strijd met den heer v. Gelderen acht Mr. Steenberghe hetgeen er gebeurd is met de textielconventie zeer gelukkig: de over eenkomst is immers alsnog geteekend zon der dat de wet op de verbindendverklaring behoefde te worden toegepast. Wat de heer v. d. Tempel (s.d.) omtrent het nut van ver dere industrialisatie van ons land had op gemerkt was den Minister uit 't hart ge grepen, doch de s.-d. spreker had de in dustrie-financiering, in den zin van over heidsfinanciering, wel wat te veel op den voorgrond gebracht. Opnieuw verklaarde de Minister dat de Regeering geen agressieve handelspolitiek wenscht te voeren. Bij de onderhandelingen van de laatste maanden hebben juist de scheepvaart en de havens een belangrijke plaats ingenomen, zoo verzekerde de be windsman nog den heer Schilthuis (v.-d.) Met dien afgevaardigde voelt spr. voor een opportunistische politiek, die tot verruiming van het handelsverkeer kan leiden, doch de Minister voelt meer voor bilaterale dan voor plurilaterale verdragen. Via een buiging voor de belangen van de scheepvaart kwam Mi'. Steenberghe nog even bij den Middenstand terecht. Eerst wilde hij hierover een klein woordje met den heer IJzerman (s.d.) wisselen over 't cadeaustel sel, naar aanleiding van diens geestig be toog. Het is niet onbillijk, dat nu de situatie sinds '34 veranderd is, de Minister deze aan gelegenheid nog eens laat onderzoeken. Te genover-Dr. Vos (lib.) verdedigde Minister Steenberghe de vestigingswet in 't klein-be drijf, welke een goede saneerende werking heeft. Ook de Middenstanders zelf kunnen wel eens wat meer de handen uit de mouwen steken. Als de Minister eens cijfers zou noe men omtrent wat er zich uit zuivere midden standskringen voor vakkennis-cursussen heeft opgegeven dan zouden de haren van den heer Stumpel (r.-k.). die toch al over eind staan, hem heelemaal ten berge rijzen. Nog zij vermeld, dat de Minister verzekerde, dat er 'n wettelijke regeling voor den straat- en markthandel zal komen. De Minister be sloot met te verklaren, dat hij de welvaart zooveel mogelijk wil bevorderen, daarbij voor alles strevende naar vergrooting van werk gelegenheid in het kader van 't normale be drijfsleven. E. v. R. De Regeeringspersdienst meldt: Het in de Troonrede aangekondigde wetsontwerp in zake de toekenning van kinderbijslag is thans door den minister van sociale zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Blauwe en Zwarte costuums reeds va nat f 16.50 Lijnrecht over het Raadhuis. BREESTR. 44—46, Tel. 3735, Beverwijk. (Adv. Ingez. Med.) 's-GRAVENHAGE. 21 December. De mi nister van onderwijs heeft aan de directeuren van de Rijks Hoogere Burgerscholen en Rijks kweekscholen voor onderwijzers en onderwijze ressen en de hoofden der rijks leerscholen en rijks lagere scholen de volgende mededeeling gezonden: Ik heb de eer u te verzoeken om, zoodra de verwachte gelukkige geboorte van een Konink lijken Prins of Koninklijke Prinses bekend zal zijn, de nationale vlag van het schoolgebouw uit te hangen en die ook den daarop volgen den dag te laten hangen. Voor zooveel de navolgende regeling niet wegens de Kerstvacantie overbodig is, gelieve u het volgende in acht te nemen. Is de geboorte op een schooldag vóór den aanvang van den schooltijd bekend en heeft zij den vorigen dag plaats gehad, dan wordt dien schooldag (den nationalen feestdag) va cantie gegeven. Is de geboorte op een schooldag vóór den aanvang van den schooltijd bekend en heeft zij denzelfden dag plaats gehad, dan wordt dien dag en den volgenden schooldag (den nationalen feestdag) vacantie gegeven. Wordt de geboorte op een schooldag tijdens den schooltijd bekend, dan wordt voor het verdere van dien dag en ook den daarna vol genden schooldag (den nationalen feestdag) vacantie gegeven. Slager zag kans hotelhouders op te lichten. In Groningen liep hij tegen de lamp. uw vrienden en clientèle een door middel van de Ook dit jaar zullen wij in ons nummer van VRIJDAG 31 DECEMBER weder gaarne NIEUWJAARSWENSCHEN in de IJmuider Courant opnemen volgens het tarief van 25 cent voor het minimum van drie regels, elke regel meer 10 cent. Men zende ons slechts de plaatsings opdracht, vergezeld van het verschuldigde bedrag en wij doen de rest, veel goedkooper en tevens op veel grooter schaal dan U langs welken anderen weg ook uw wenschen zoudt kunnen overbrengen. Reeds is ons een belangrijk aantal ter plaatsing op gegeven. Wanneer gij dit nog niet hebt gedaan, doet het dan nu. NIEUWJAARSADVERTENTIëN worden aangenomen IJMUIDENKantoor IJmuider Courant, Kennemer- laan 42; A. POSTHUMUS, Schoolstraat 15; J. DE VLUGT, Alex. Bellstraat 21. IJMUIDEN-OOST A. PALS, Groeneweg 54; K. WESSE- LIUS Jr., Zeeweg 55 rood; J. VISSER, Alb. Cuypstraat 17. SANTPOORTR. PALS, Hofgeesterweg 2 C. SLINGER, Kerkpad 26. VEISEN-NOORD A. DIJKSTRA, Wijkerstraatweg 281. Met Haarlemsche Justitie ook nog wat te verrekenen. Een handige jongeman heeft kans gezien in vele plaatsen in ons land hotelhouders op te lichten. Zijn truc bestond hierin, dat hij, al vorens zich persoonlijk aan een hotel te ver voegen, dit eerst opbelde en den hotelhouder vertelde dat deze sprak met een katholiek geestelijke ter plaatse. Hij had, zoo vertelde hij verder, gasten doch beschikte niet over vol doende logeergelegenheid, waarom hij den ho telhouder verzocht een zijner gasten onderdak en voeding te willen verstrekken. De hotelhou ders waren zooals begrijpelijk is, daartoe steeds gaarne bereid. Eenigen tijd later kwam dan een heer, die zich gewoonlijk Klein Schip horst noemde, aan het hotel. Nadat deze heer een of meer wachten gelogeerd had en flink gegeten, verdween hij plotseling, zonder beta ling. Wanneer de hotelhouder zich dan met den geestelijke, wiens logé hij gehuisvest had, in verbinding stelde, bleek, dat deze totaal onkundig was van het telefoongesprek, dat hij zou hebben gevoerd. De oplichter was reeds door de politieauto riteiten van Nijmegen, Uden (N.B.), Boskoop en Monster gesignaleerd. Maandag kwam hij in Groningen en stelde zich ook daar telefonisch in verbinding met het hotel, dat hij prefereerde, waarbij hij als naam van zijn logé Klein Schiphorst noemde. De hotelhouder, die zich een krantenberichtje omtrent het geval herinnerde, waarschuwde de recherche, die den oplichter vanmorgen ar resteerde. Hij bleek een 23-jarige slager uit Haarlem te zijn, die nog vier maanden gevan genisstraf tegoed had. Uit het politieblad bleek, dat de officier van justitie te Haarlem zijn aanhouding had gevraagd, voor het on dergaan van deze straf. Inmiddels kwam ook uiut Leeuwarden nog een verzoek om aanhou ding had gevraagd, voor het ondergaan van deze straf. Inmiddels kwam ook uit Leeuwar den nog een verzoek oanhouding binnen. Dins dagmorgen elf uur is. S. op transport gesteld naar de verschillende politieautoriteiten die zijn voorgeleiding verzocht hadden. Van Dongen. ET is opmerkelijk, dat in de gaarkeu ken der Europeesche schilderkunst, die Parijs heet, in de laatste perio den telkens een Hollander opduikt om aan het menu een apart smaakje te geven. In het midden der vorige eeuw was het Jong kind, die temidden der impressionisten en plein-air-schil'ders een fameuse stuwende kracht zou blijken, in de fin-de-siëcle periode komt de geweldige Vincent met zijn hardstee- nen ernst een ware picturale omwenteling bevorderen en in de vóór- en na oorlogsjaren, is het Van Dongen die in Parijs furore maakt, door de rasechte schilderseigenschappen, waarmee hij de productie van die jaren, die soms wel eens al te zeer clowneske allures ging aannemen, toch binnen de perken der waar- lijke schilderkunst wist te houden. Want een reputatie tals de zijne, wordt niet gestolen, dat moge men niet vergeten. Veel van zijn werk zal, als veel andere schilders van zijn tijd vergeten zullen zijn, dien tijd duurzaam vertegenwoordigen en document blijven eener periode waarin veel schoons finaal was uitgebloeid en nieuwe levensin zichten nog weinig gelegenheid gekregen hadden, schoonheid voort te brengen. Bij het mooi-bïank-geschiDderde portret dat hieibij gereproduceerd wordt, en dat men als wen kan, zal de beschouwer eenige gelijkheid van opvatting met sommig werk van Jan Sluyters willen opmerken. Tot op zekere hoogte gaat het vergelijken van Van Dongen met Sluyters wel op. Alleen wilde het ons al tijd voorkomen, dat Van Dongen meer Fransch, Sluyters meer Duitsch georiënteerd was, Van Dongen in zijn palet meer fijnge voelig, Sluyters heviger van gebaar was. De sterk vergroote oogen, die een tijd lang allen Van Dongen portretten werden meegegeven, zijn in dit portret niet meer hinderlijk doch kan men werkelijk ondergaan als het voor naamste, waarom het doek ontstond en dan verder de briljante schildering van het de oogen omgevende, waardeeren. Evenals idder ander schilder, de grootsten niet uitgezonderd, heeft Van Dongen van zijn tijdgenooten invloed ondergaan. En van zijn kant weer invloed uitgeoefend. Bij een ge boren schilder als hij nu eenmaal is, valt het laatste gemakkelijker te constateeren dan het eerste. Het is voor wie de verhoudingen in de levende kunst bestudeert, niet direct uit te maken waar in Van Dongen's werk, bij voor beeld Matisse's invloed merkbaar is, omdat een artist als hij, toch altijd een aandoening door anderman's werk verkregen, op een eigen, persoonlijke wijze zal weergeven. Hoe een kenmerkend type van zijn werk beschou- ouder de schilder wordt, des te meer zal hij, Vrijsprekend vonnis door Hoog Militair gerechtshof bevestigd. Officier voerde ambtelijk bevel uit. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft in hoo- ger beroep sententie gewezen in de zaak tegen den 37-jarigen M. van den H., eerste luitenant bij de Koloniale reserve te Nijmegen, die, naar men zich zal herinneren, tijdens den Jamboree-wandeltocht te Bloemendaal, gewei gerd heeft aan de bevelen van de politie te voldoen om zijn colonne met tweeën inplaats van met vieren te laten loopen, zooals bij de koloniale reserve gebruikelijk is. Bovendien heeft hij geweigerd de colonne zooveel mogelijk op het voetpad te laten loo pen, daar hij van meening was, dat een mili taire colonne op den rijweg behoort te mar cheer en. De auditeur-militair bij den krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft wegens het niet vol doen aan de bevelen van de politie en het zonder vergunning van den burgemeester te Bloemendaal deelnemen aan een optocht, twee geldboeten van resp. 25 en 5 gevorderd. De krijgsraad heeft de ten laste gelegde feiten bewezen verklaard, doch achtte be klaagde niet strafbaar, daar deze gehandeld heeft ter uitvoering van een hem door den com mandant der koloniale reserve den kapitein Van den Berge, gegeven bevel en heeft be klaagde vrijgesproken. In hooger beroep heeft de adv .-fiscaal vernie tiging van dit vonnis gevraagd, daar men z.i. niet kan spreken van een positief gegeven „bevel" en veroordeeling tot twee geldboeten van 5 gevorderd. Het hoog militair gerechtshof heeft het vrijsprekend vonnis van den WIJ BERICHTEN DE ONTVANGST van een mooie sorteering JUNGHANS KLOKKEN P. DE GROOT HORLOGER KENNEMERLAAN 30 IJMUIDEN. Eenig is het PONTIAC-HORLOGE, Onbreekbaar, stof dicht engratis verzekerd. (Adv. Ingez. Med.) lilllllililiillilllllllilhlllilllilliüll zoo hij een talent is, aan zijn arbeid dien draai geven, waardoor het als direct en abso luut van hem herkenbaar wordt. Toen Van Dongen nog jong en te Rotterdam op de aka- demie was, heeft hij natuurlijk den nabloei der Hollan'dsche Haagsche School en Breit- ner's opkomst, niet onopgemerkt over zich heen laten gaan. Maar hij heeft Holland spoedig verlaten en in Frankrijk andere ten dens leeren kennen. Zooals het echter ook Jongkind gegaan was, had hij een hand van schilderen meegebracht, die traditioneel Hol- landsch, kleurgevoelig en smeuig tegelijk was en kon zoo, zich verder ontwikkelend, tot die bijzondere figuur uitgroeien, die hij gewor den is. Men heeft hem veel verweten. Dat hij mo dieus en aanstellerig gewerkt zou hebben, niet altijd aan den waan van een dag heeft- weerstand geboden en voor den parvenu-kant van zijn tijd in het gevlei kwam en wat niet al meer. In een sonnet dichtte Jan Engelman zelfs: „Zoo laat u schelden wurft, een dandy, libertijn" en zegt dan: „dat zijn maar feme laars, dat zijn gespleten tongen". Dat Van Dongen een „schiïder" is van huis Uit en begenadigddat zal iemand die schilderijen weet te zien niet durven ont kennen. Voor het overige zal de goede vader Tij'd wel uitmaken of Van Dongen in de kunsthisto rie een loge-plaats of een stoel in het par terre toegewezen krijgt. De gelegenheid zijn arbeid tot vandaag te overzien wordt ons thans geboden. Men verzuime die gelegen heid niet. Over de expositie zelf hoop ik nog een wandeling met onze lezers te maken. J. H. DE BOIS. krijgsraad bevestigd, o.m. op de vol gende overwegingen: dat beklaagde ter terechtzitting heeft ver klaard: „Het loopen in de formatie met vieren sluit in, dat gebruik gemaakt wordt van den rijweg. Ik ben ervan overtuigd, dat, ware ik met tweeën gaan loopen op hét voetpad, de kapitein mij dan weder terug geroepen zou hebben op den rijweg en bevolen zou hebben, daar weder met vieren te gaan loopen". Dat ten processe is komen vast te staan, dat beklaagde van den commandant der koloniale reserve, opdracht had gekregen om met een detachement deel te nemen aan den bedoel den Jamboree-Wandeltocht en tevens om daar bij met zijn troep te loopen in de voor de koloniale reserve normale marsch-formatie „met vieren", welke opdracht inhield het loo pen met vieren op den rijweg. Dat beklaagde derhalve de bewezen ver klaarde feiten heeft begaan ter uitvoering van een ambtelijk bevel. Dat immers het antwoord, door kapitein Van den Berge, commandant van de koloniale reserve, luidende: „Wij loopen natuurlijk nor maal" gegeven toen beklaagde aan zijn commandant het biljet toonde, waarop ver meld stond, dat ten hoogste, met drieën mocht worden geloopen ook naar het oordeel van het Hof een dienstbevel was. Dat al ware dit bevel onbevoegd gegeven, desondanks beklaagde niet strafbaar zou zijn, daar hij dit bevel te goeder trouw als bevoegd gegeven heeft beschouwd en hij aan den kapitein ondergeschikt tot nakoming daar van was gehouden. Deze beslissing van het hoog militair ge rechtshof houdt dus in, dat het college de begane feiten wel strafbaar acht, doch be klaagde vrijspreekt op grond, dat hij ter uit voering van een ambtelijk bevel heeft ge handeld. Bij den burgerlijken rechter zou in dit geval dus ontslag van rechtsvervolging gevolgd zijn, welke beslissing de militaire rechter niet kent. Kon. Ned. Middenstandsbond. Secretaris der Haarl. Handelsvereen. tot secretaris van het district gekozen. In de op Maandagavond in Royal, Stations plein. gehouden vergadering, die zeer druk bezocht was, werd met groote meerderheid van stemmen de heer H. C. Sprenger, secreta ris van de Haarlemsche Han delsvereeniging, gekozen tot secretaris van District XHI van den Kon. Ned. Middenstandshond. Het district bestaat thans uit de afdee- lingen: Aalsmeer, Alkmaar, Assendelft, Be verwijk, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmer meer, Heiloo, Hillegom, Krommenie, Lisse, Wormer, Wormerveer, IJmuiden, Zaandam en Zandvoort. Het districtsbestuur werd verder samenge steld als volgt: A. J. Frederiks, Zaandam, voorzitter; L. W. v. Driel, Haarl.meer, onder voorzitter; H. C. Sprenger, Haarlem, secreta ris; A. Burger, Alkmaar, penningmeester en E. H. A. Brokmeyer Jr., Zandvoort, L. Gilles sen, Beverwijk, G. van Tellegen, IJmuiden, commissarissen. In dezelfde vergadering werd met groote voldoening kennis genomen van den uitslag van de verkiezing van de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, afdeeling Kleinbedrijf, waarbij 3 zetels door den Neutralen Middenstand werden verkregen. Zelfs had de Haarl. Han delsvereniging bijna 4 zetels bemachtigd; het scheelde slechts enkele stemmen. Demonstratieve vergadering van Middenstanders. Voorts werd besloten eind Januari of begin Februari 1938 een groote demonstratieve ver gadering te Amsterdam te houden. Op deze vergadering zal geprotesteerd worden tegen de hooge electriciteits-tarieven en tegen den toestand, waarin de Middenstand nog steeds, ondanks de devaluatie, verkeert. Nadere bij zonderheden zullen nog worden gepubliceerd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5