Prinses Juliana weer te Soestdijk BEVERWIJK HEEMSKERK CASTRICUM SANTPOORT WIJK AAN ZEE Koningin eveneens te Soestdijk. ARBEIDERS ZANGVEREENIGING „DE DAAD". De Arbeiders Zangvereeniging „De Daad" hield een ledenvergadering in gebouw „Odeon" Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer H. Mol, volgde voorlezing der notulen en behandeling van de ingekomen stukken. Vervolgens werd besloten zoo mogelijk in Januari een feestavond te organiseeren. De voorbereidende werkzaamheden werden opge dragen aan een commissie, bestaande uit de dames mevr. Zwaan, mevr. DavidsonComis, mevr. DavidsonBrands en de heeren J. de Dood, J. van Dok en A .de Reuver. Verder zal de vereeniging dezen zomer deel nemen aan een concours of een concert geven op een herstellingsoord. Teneinde alle leden in de gelegenheid te stellen hieraan deel te nemen werd een reiskas gevormd. Een com missie bestaande uit een viertal leden zal het beheer van deze kas op zich nemen In de pauze werden alle aanwezigen ont haald op een kopje thee, met een versnapering en de heeren op een sigaar. ONTVANGEN KALENDERS. Onder de kalenders, die wij ontvingen, neemt die van ons gemeentelijk gasbedrijf een eereplaats in. Het is een kwartaal-kalender, die hi frisch groen en zwart is uitgevoerd. Ook reproducties van uitstekende foto's zijn even eens met groote zorg uitgevoerd. Op de ka lenderbladen komt geen enkele reclame voor. Daarvoor zijn speciale vellen tusschen gevoegd. Zij bevatten talrijke wetenswaardigheden voor de huisvrouw, vooral op het gebied van recep-1 ten voor velerlei gerechten. Alzo'o een kalender, waarmede ons gasbe drijf alle eer inlegt en die men gaarne in zijn huis een plaatsje zal willen inruimen. Een verzorgden indruk maakt ook de kalen der van de Beverwijksche Conservenfabriek N.V. De bladen worden ingenomen door zeer fraaie 'afdrukken van foto's van de natuur in de verschillende jaargetijden. Aan de reclame is slechts een bescheiden plaats ingeruimd, en bovendien zoo onopzettelijk, dat zij nergens stoort. Een welkom geschenk, vooral op de kan toren en in winkels, is ook steeds de week kalender van de N.V. Makelaars- en Assuran tiekantoor v.h. D. Teer. Een kalender, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt, omdat men er zooveel ruimte op vindt voor het maken van aanteekeningen. De Spaarnebank N.V. zond ons weer de be kende fraaie zakagenda. Naast het gebruike lijke memorandum bevat dit handige boekje talrijke, wetenswaardigheden, die iedereen af en toe wel eens moet raadplegen. Het boekje is gevat in een kunstlederen bandje. SCHAAK- EN DAMCLUB „DENK EN ZET" Uitslagen onderlinge wedstrijden; Schaken. Groep A K. DurgeF. v. d. Mey 0—1 v. d. PutteK. de Boer 01 L. Zuiderduin—W. v. Klaveren 01 Groep B: A. de WinterC. de Boer 10 C. Bakker—B. Zuiderduin 10 Th. de BoerJ. de Boer 10 Dammen. Groep A: N. PaapH. Witteveld 02 A. Duin—F. van Son 0—2 H. Witteveld—Adr. Bodewes 2—0 F. van Son—N. Paap 0—2 A. Duin—B. v. d. Mey Bzn. 20 J. DuinAdr. Bodewes 02 M. Bruineberg—J. Duin 2—0 J. DuinB. v. d. Mey 20 Groep B; W. v. d. ElzenJ. v. d. Mey Bzn. 20 M. KlemR. Mahlberg 20 Jac.. SchelvischJ. Aardenburg 20 N. v. d. Mey Ezn.—A. Schelvis Czn. 20 A. v. d. Mey Bzn.W. Duin 0—2 J. v. d. Mey Bzn.—W. Duin 02 R. MgKlbergN. v. d. Mey Ezn. 20 J. Aardenburg—M. Klein 20 A. Schelvis Bzn—A. v. d. Mey Bzn. 2—0 Jac. Schelvis—W. v. d. Elzen 0—2 A. Duin—W. v. d. Elzen 0—2 Groep C: A. de Goede—J. v. d. Wel 0—2 J. v. Son—E. Reinhout 02 C. Paap—N. v. d. Mey Bzn. 20 W. Snijders—A. van Amersfoort 02 A. de GoedeE. Reinhout 02 C. Paap—E. Reinhout 2—0 J. v. d. Mey Jr.A. de Goede 0—2 W. Snijders—N. v. d. Mey 20 A. Schelvis- Lzn.A. v. Amersfoort 02 E. Reinhout—A. Schelvis Jzn. 20 N. v. d. Mey Bzn.—J. v. d. Wel 0—2 MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Waschpeen per K.G. 36 Sla per 100 stuks 1.404.10 Boerenkool per K.G. 1^—3^ Andijvie per kist 4080 Wortelen per bos 1012 Peterselie per bos V/23 Selderie per bos 2—3 Prei per K.G. 2—4 Bloemkool le soort per stuk 6—8 Bloemkool 2e soort per stuk 3 Tomaten per K.G. 8—29 Uien per K.G. 69 Witlof per K.G. 15—22 Spruiten per K.G. 6—16 Wortelen per K.G. 23 Bieten per K.G. 33 Nero pér K.G. 38 Knollen per stuk 25 Roode kool per K.G. 24 Gele kool per K.G. 23 Groene kooi per K.G. 22y2 Appelen per K.G. 716 Peren per K.G. 8—12 VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De Vereeniging van Jong Hervormden heeft Donderdagavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een oudejaarsavond gehouden. Na het zingen van het lied 70 ging Ds. C. M. Krijger voor in gebed, waarna de heer Kr. Zwitser eenige stukjes voorlas uit het maandblad „Opgang", Hij las o.a. voor „Er zijn inbrekers in het dorp", „De oude gra vures" en „Van af den Kansel". Na goedkeu- ring van de notulen werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Na de pauze heeft Ds. C. M. Krijger een inleiding gehouden over het bijbelgedeelte Lucas 6 9. Vervolgens werd, nog gezamenlijk gezon gen .Avondzang", waarna Ds. Krijger met dankgebed sloot. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De Rennersclub „Kennemerland" heeft Zondag haar zoogenaamden „wiïdrit" gehou den, welke op den tweeden Kerstdag' geen doorgang kon vinden. De wildrit werd over een afstand van 56 K.M. gereden naar Alkmaar én over Bergen en de Egmonden terug naar Beverwijk. De A, B en C-klassers waren gezamenlijk vertrokken en daar alle renners bij elkaar waren gebleven werd deze rit eerst in de eindspurt beslist. De uitslagen waren: A-klasse: 1 A. Duineveld, 2 J. Leguit, 3 C. Moerkerk, 4 H. Oudshoorn. B-klasse: 1 A. Drenth, 2 S. Hollander, 3 Jb. Smit, 4 P. Vermast. C-klasse: 1 S. Terbraak, 2 W. Dekkers, 3 A, Mooy, 4 G. Bak, allen in 1 uur 55 min. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit rollades, worsten enz. uitgereikt in het club gebouw „Centrum" aan de Koningstraat. TURNGROEP N.A.S.B. Voor de meisjes- en de kleutergroep van den N.A.S.B. zal Woensdagmiddag te 3.30 uur een extra repetitie worden gehouden in het Ken- nemer Theater. Des avonds moeten alle leden om 7.45 uur in de zaal aanwezig zijn. FEESTAVOND VAN DEN N.A.S.B. De plaatselijke afdeeling van den Neder- landschen Arbeiders Sport Bond houdt op Za terdag 5 Februari een feestavond in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat. De voorbereiding van dezen avond is toevertrouwd aan een com missie, waarin zitting hebben mej. B. Klaas- sen en de heeren W. L. Onstenk Sr., M. de Reuver, Joh. Grapendaal, D. Leyen en J. Raat. De Kennemer Boys verleenen aan den feest avond muzikale medewerking. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN DECEMBER Aan het postkantoor Beverwijk en het daaronder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand December ingelegd f 58776,45 en terugbetaald f 63462,34. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20358. DE WERKLOOSHEID. Blijkens de wekelijksche opgave van den ge meentelijken dienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling is de werkloosheid ook in de laatste week van het jaar 1937 nog in omvang toegenomen. Het. aantal ingeschre venen was op 31 Dec. 1369 tegen 1327 aan het einde der vorige week. Daarvan waren 1189 (vorige week 1145) werkzoekenden in Heems kerk 180 (vorige week 182) in Beverwijk woonachtig. In de laatste week van het jaar 1936 was het aantal ingeschrevenen 1198. SCHAAKCLUB „DE PION". De uitslagen van de door de Schaakclub „De Pion" gespeelde onderlinge wedstrijden luiden als volgt: Afd. A: Th. de SmaleC. W. Heeck Sr. 1—0 P. van LeeuwenW. Heeck Jr. 1- J. C. LigthartDs. Westendorp Boerma 10 Afd. B.: H. A. NijssenN. v. Leeuwen V2—V2 Dr. H. v. 't HofJ. v. Hoeven afgebr. PROPAGANDACONCERT VOOR DE C.O.V. Op Zaterdag 15 Januari zal de orkestver- eeniging Tavenu uit Krommenie, bestaande uit 32 musici, voor de Castricumsche Orkest- Vereenighig een propagandaconcert geven. Deze beide orkesten musiceeren onder leiding van denzelfden dirigent, den heer D. v. d. Veen. De bedoeling van dit concert is het Castri cumsche publiek te laten hoóren tot welke prestaties een dilettanten-ensemble in deze bezetting in staat is en de muziekliefhebbers aan te sporen als lid of donateur van de C.O.V., toe te treden. Het concert wordt gegeven in de zaal van „De Vriendschap" van den heer Beentjes. Het podium van deze zaal heeft een gron dige verbetering ondergaan en kan thans aan dit goed bezette orkest ruimschoots plaats bieden. Men verzocht ons er de aandacht op te vestigen, dat dit propaganda-concert alleen, toegankelijk is voor genoodigden en dona teurs van de C.O.V. Voor toegangsbewijzen kan men zich wen den tot den heer v. d. Touw, Kleibroekerweg 33, Castricum. TRAGISCH STERFGEVAL. Vrijdagavond waarschuwden reizigers van den trein, die tegen 7 uur uit Alkmaar aan komt den stationschef, dat tusschen Heïlo en Castricum een oude heer in den trein onwel was geworden. De reiziger, die bewusteloos was, werd naar de wachtkamer van het station overgebracht. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp inge roepen. De assistent van Dr. Leenaars, kon slechts den dood te constateeren. De reiziger, die op den Oudejaarsavond op zoo'n tragische wijze overleed, bleek te zijn de 71-jarige heer J. F. K. uit Alkmaar. Met toestemming van de autoriteiten werd het stoffelijk overschot naar Alkmaar overgebracht. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN In de week van 3 tot 10 Januari a.s. is de winkelier Q. Rijke aangewezen voor den ver koop van goedkoope_ onvermengde margarine, alsmede voor bak- en braadvet. BUITENG. VRIJW. LANDSTORM. Daar niet'alle ledèii aan de schietwedstrij den hebben deelgenomen, besloot men de vol gende week Dinsdag nog gelegenheid tot prijs schieten te- geven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petronella Elisabeth, d. v. P. Stammes en A. Klokman. Cornells Johan nes, z. v. Pefcr. Welp en Gr. Tamis. Overleden: El. Kranendonk, 38 jaren, onge huwd. Gehuwd: Th. C. Oudhuis, 24 j., te Bever- Wijk en M. C. Bierman, wed. C. Welp, 26 j., alhier. BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. G. A. de Ruijter, dienstbode, Ouden dijk 8 van Wïjdewormer. Mej. J. Huisman, onderwijzeres, Kerkweg 6g, van Ned.-O. Indië. G. F. Legebeke en gezin, arbeider, H. Rel- weg 1, van Beverwijk. Petr. Meijer, zonder beroep, G. van Assen- delftstraat 12. van .Haarlem. Vertrokken, personen: Mej. M. C. Tuin, verpleegster, van Rijks straatweg 73 naar Amsterdam. Mej. Kar. Luber, van Kerkplein 2 naar Texel. Adr. P. Klaase, controleur van- Rijksstraat weg' 99 naar Diemen. Mej. A. de Ruijter, dienstbode, van Ooster- streng 2 naar Diemen. GEVONDEN. Een belastingmerk. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. VERLOTING. Aan de R.K. Voetbalvereeniging A.D.O. is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate der vereeniging. De trek king is bepaald op a.s. Zondag tijdens de te houden feestavond. Het aantal loten bedraagt 1200, terwijl de prijs per lot f 0.10 is. VERBETERING KERKWEG. Door ómstandigheden is het herstraten van het gedeelte Kerkweg tusschen van Coeven- hovenstraat en Kerkplein, waarmede heden een aanvang zou zijn gemaakt en daarmede ook de afsluiting voor het verkeereen week opgeschort. DE KRUIDBERGERWEG. De Kruidbergerweg-misèrë zal nu spoedig tot het verleden behooi-en. We.doelen hiernlede niet op de narigheden, welke-de omwonenden van de rioleering ondervonden - al zullen ze ook verheugd zijn, dat hiervan het einde in 't zicht is doch op den -toestand, waarin dezé weg al zooveel jaren Verkeerd heeft, een toe stand, die bij regenachtig weer heel slecht waSi Mede door het werk van de vereeniging „Santpoorts Bloei" kwam men een paar jaar geleden zoover, dat ons gemeentebestuur ver betering toezegde, wanneer de: omwonenden bereid werden gevonden deelen van hun voor tuintjes af te staan. De gemeente eischtë dat alle eigenaren deze gronden zouden afstaan. Hoewel „Santpoorts Bloei" ook in dezen krachtig medewerkte haar bestuursleden bezochten persoonlijk de eigenaren slaagde men er niet in, allen tot- afstaan der gronden te bewegen, en liet de verbetering, hoezeer ook noodig, op zich wachten. Thans echter is men met de bestrating be gonnen, hoewel, naar wij vernamen, toch nog niet alle eigenaren v^n perceelen in grond- afstand hebben toegestemd. MOOIE DAMAVOND. Blindpartij en Simultaanseance. Vrijdag 7 Januari, zal in hotel „Sorine- vanck" de damclub „Denk en Zet" een groote propagandaavond organiseeren. Den heer B. Dukel van IJmuiden is uitge- noodigd voor het spelen van een blindpartij, die gespeeld zal worden tegen den kampioen van „Denk en Zet". Daarna vindt een simultaalseance plaats, waarvoor zeer groote belangstelling bestaat. Ten hoogste 60 spelers kunnen aan deze séance deelnemen. Nu reeds zijn 40 plaatsen bezet. Voor de overige 20 borden dient men dus spoed te betrachten, en zich te wenden tot den secretaris van „Denk en Zet"' den heer H. A. de Boer, Rozenduin. Indien de gelegenheid nog daar is, heeft de heer Dukel toegezegd, eenige mooie partij- fragmenten te zullen demonstreeren. Vertrek uit Burgerziekenhuis op Nieuwjaarsdag bijna niet opgemerkt. Prins Bernhard weldra? Prinses Juliana is na een verblijf van verscheidene weken, Zaterdag middag te tien minuten over half twee uit het Burg er ziekenhuis te Amster dam vertrokken en per auto naar Soestdijk teruggekeerd, waar zij weer haar intrek in het paleis heeft geno men. Het voornemen van de Prinses om op den Nieuwjaarsdag naar het paleis te Soestdijk terug te keeren. was geheel onbekend gebleven en toen 's middags de auto, waarmee de reis werd gemaakt, kwam voorrijden en het pu bliek, dat even voor den ziekenhuisuitgang bleef kijken, en dat in verband met den vrijen dag iets talrijker was dan anders, de Prinses zag uitrijden, meende men dan ook, dat dit wederom voor een wandelrit was, zooals men gewend is, dat Prinses Juliana dit in de afge- loopen weken herhaaldelijk heeft gedaan, wanneer de weersgesteldheid zulks maar even toeliet. Zoöals begrijpelijk is, na de toegewijde zorg, die Prins Bernhard zoowel als Prinses Juliana in het Burgerziekenhuis hebben on dervonden, was het afescheid van geneeshee- ren en verplegend personeel zeer hartelijk. De Prinses werd vergezeld daar haar hof dame, freule de Brauw en was gekleed in een bruinen bontmantel. Voorafgegaan door een auto van de Amster- damsche politie, zwenkte de auto de Linnaeus- straat in, waarna zij terstond rechtsaf sloeg, de 3de Oosterparkstraat 111, om het wachten voor de juist gesloten zijnde afsluitboomen van den spoorwegovergang in de Linnaeusstraat te vermijden en waarschijnlijk ook om niet langs den slecht bestraten Middenweg door Water graafsmeer te moeten rijden, doch langs het geasphalteerde Oosterpark, de iets beter be strate Weesperzijde te kunnen volgen. Het Amsterdamsche politie-escorte bege leidde dé auto van de Prinses tot even buiten Diemen, Daar werd een oogenblikstil gehou den 0111 de kap van de auto van de Prinses open te zetten, wat door het zachte, fraaie winterweer mogelijk was. Hierna werd in matig- tempo de tocht, naar Soestdijk, voort gezet. Het gerucht, dat de Prinses naar Soestdijk op weg zou zijn, had honderden zich bij den ingang van het paleis doen verzamelen. Leidsclie Sportfondsenspaarders willen liun geld terug. N.V. wil daarop nog niet ingaan. In de Leidsclie afdeeling van de N.V. De Sportfondsen doen zich moeilijkheden voor, doordat daar een overdekt bad is gebouwd vóórdat de N.V. De Sportfondsen tot een resul taat beeft kunnen komen. De spaarders eischen nu hun geld terug, omdat zij meenen, dat het doel, waarvoor zij indertijd zijn gaan storten, is bereikt. Een tweede overdekte zweminrichting heeft te Leiden 11I. geen bestaansmogelijkheid. De N.V. De Sportfondsen heeft langen tijd geweigerd een vergadering uit te schrijven en inmiddels is een comité van ontevreden spaar ders gevormd, waarin de heeren Henny en mr. Nord Thomson de leiding hebben. Dit comité heeft de tegenactie georganiseerd en ont wikkelde felle oppositie in de dezer dagen door mr. Bierenbroodspot uitgeschreven ver gadering, welke zeer druk bezicht was en een buitengewoon opgewonden verloop heeft ge had. Mr. Bierenbroodspot weigerde de gel den terug te betalen. Hij zeide een oplossing te hebben gevonden door overname van het bestaande Koster-bad. Reglementair achtte hij dat volkomen in den haak. De vergadering ging hiermede niet accoord en nam de vol gende motie aan: „De vergadering van Sportfondsen-spaar ders, gehoord de uiteenzetting van mr. Bieren- broodsport, leider van de N.V. de Sportfondsen; onvoldaan over wat daarin werd meegedeeld; deelt aan de Sportfondsendirectie en het co mité van actie mede, dat men het geld terug wenscht, dat door de spaarders is gestort; gaat over tot de orde van den dag en be sluit deze motie te publiceeren in de groote Pers". LEZING „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL". Dinsdag 4 Januari zal de heer J. Tolud Jr., een lezing voor. leden en introducés van „Ont wikkeling zij ons Doel" houden, welke tot on derwerp heeft „Suriname" (bevolking, pro ducten, economische toestanden etc.).. HET NATUURVRIENDENHUIS OP HET PAASCHDUIN. Op-den eersten en tweeden Januari heeft het Natuurvriendenhuis zich in een gezellige drukte mogen verheugen. Ongeveer tachtig personen namen op deze dagen aan de wandelingen deel. SCHAAK- EN DAMCLUB „DENK EN ZET". Vrijdagavond 7 Januari zal de Schaak- en Damclub „Denk en Zet" in „Sonnevanck" een Ontwikkelingsavond voor leden en belangstel lenden organiseeren. Op dezen avond zal de bekende IJmuiden- sche dammer de heer B. Dukel een simultaan séance geven. Als attractie zal deze een blindpartij dam spelen tegen den heer H. Witteveld. Nog zij vermeldt, dat na afloop van de séance en de blindpartij eenige demonstraties van verschillende partij-fragmenten gegeven zullen worden. Het op dezen avond te ontvangen batige saldo, zal worden afgedragen aan de Oranje- vereehiging. R.K. Voetbalbond I.V.C.B. Ile klasse A. V.V.E.—D.E.M. 2—0. In een enthousiast gespeelden wedstrijd heeft V.V.E. de Beverwijkers een 20 neder laag weten toe te brengen. V.V.E. welke invallers voor Paap, C. Schel vis en P. Durge heeft, treedt direct na den aftrap overrompelend op. Met groote moeite weet. de uitstekend spelende D.E.M.-verdedi- ging de V.V.E. aanvallen te weerstaan. Een gevaarlijk moment ontstaat als een der D.E.M.-spelers even buiten het strafschopge bied hands maakt. De strafschop leverde ech ter niets op. Toch hangt een V.V.E.-doelpunt in de lucht. Als de V.V.E.-aanval weer eens enthousiast op de D.E.M.-veste lostrekt, daarbij uitstekend .jesteund door haar halflinie, waarin W. Sehel- vis een verdienstelijke spilpartij' speelt, wordt de bal corner getrapt. De bal raakt weer cor ner. Uit dezen laatsten corner scoort W. Snij ders voor V.V.E. onhoudbaar (10). Korten tijd daarna voert B. Duin uit een voorzet van links de score op tot 20, met welken stand rust ingaat. Na de rust een matter V.V.E.-spel en een enthousiaster van D. E. M., met gevaarlijke aanvallen van beide zijden. Het net wordt in dezen wedstrijd echter niet meer gevonden. DE POSTBEGROOTING VOOR 1938. Aan het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over de Postbegrooting, wordt het vol gende ontleend. Verscheidene leden gaven uiting aan hun tevredenheid over de wijze waarop het be drijf der posterijen, telegrafie en telefonie wordt geleid. Andere leden verklaarden, dat hun voldoe ning over de gunstige resultaten van dit be drijf aanmerkelijk werd getemperd door de omstandigheid, dat daartoe in belangrijke mate hebben bijgedragen een uiterste mecha nisatie eener- en het in dienst nemen van een groot aantal arbeidscontractanten voor een weektaak van meer dan 48 uren anderzijds. Naast de belangen van het personeel wer den voorts naar hun gevoelen ook die van het. publiek niet steeds voldoende in het oog ge vat. Zoo werd geklaagd over te weinig loket ten en bedienend personeel in het bijzonder aan de groote kantoren en de hulpkantoren in de groote steden, waardoor het publiek lang moet wachten en te veel van de zenuwen van het personeel wordt gevergd, dit laatste voor al omdat te vele diensten in een hand ver- eenigd zijn. Tevens wezen deze leden op de te sterke in krimping van het aantal postbestellingen ten plattelande. Voorts werd ten aanzien van het platteland aangedrongen op een zoo ruim mogelijk trek ken van de kringen met meer dan een dage lij ksche bestelling, als ook op versnelling van de automatiseering van de telefoon. Seinhuiswachter door trein gegrepen en op slag gedood. Zondagavond te ongeveer half twaalf heeft op het stationsemplacement Feijenoord te Rotterdam, nabij de luchtbrug, een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan de 58-jarige eerste seinhuiswachter J. Sparreboom, ge woond hebbende in de Zwijndrechtschestraat het slachtoffer is geworden. De man, die zich met een collega op het seinhuis bevond, heeft zich omstreeks dien tijd even verwijderd om naar liet toilet te gaan. Hij is toen gegrepen door stoomtrein 194, welke komende uit de richting Dordrecht naar het station D.P. ging. De machinist van dien trein heeft blijk baar van het ongeluk niets bemerkt. Óit werd eerst ontdekt, toen de collega van S., omdat deze wat lang wegbleef, op onderzoek uitging en daarop S. naast de spoorbaan totaal ver pletterd vond. Zuiger van de „Wielewaal'' defect geraakt. De K.L.M. bericht nader omtrent het Douglas DC 3 vliegtuig „Wielewaal", dat te Athene wordt opgehouden wegens motorsto ring: Na een volkomen normale vlucht van Na pels naar Athene volbracht te hebben, wer den de gewoonte getrouw de motoren aan een olie-onderzoek onderworpen. Onder aan den motor bevindt zich een oliereservoir, waardoor alle circuïeerende olie geleid wordt. Mocht er zich een storing in het binnenste van den motor hebben voorgedaan, dan zul len zich eventueele machinedeeltjes in dit re servoir. Hoewel tijdens de vlucht niets aan De rij ksveld wacht, welke in het gebouwtje tegenover het paleis, gehuisvest is, kwam met extra-bezetting naar buiten. Het verkeer werd geregeld, aan het stopverbod extra streng de hand gehouden en het publiek tot achter het rijwielpad teruggedrongen. Men wist nu, dat de hofauto elk oogenblik kon komen; de hekken van den tuin stonden wijd open, op eiken hoek een rijksveldwachter. De spanning buiten steeg in het Paleis en in den tuin was echter alles uitgestorven. Uit niets bleek, dat daar de terugkomst van de Prinses elk oogenblik verwacht werd. Het werd al later en al kouder. Toen eensklaps commando's. Zou er iets te zien zijn? Neen, de rij ksveld wacht rukte in, het verkeer werd vrijgegeven en het publiek niet langer op een afstand gehouden. Eerst begreep men er niets van, doch enkele oogenblikken later werd de standaard op het middengedeelte van het paleis geheschen en toen ging het als een loopend vuurtje door de menigte; de Prinses is door den tuin aan de achterzijde, het paleis binnengekomen! Langzaam verspreidden de mensehen zich toen. Toen de Prinses n.l. Baarn gepasseerd was en zich op den weg naar Soestdijk bevond, heeft zij opdracht gegeven niet rechtuit te rijden doch eenige honderden meters voor den. hoofdingang rechts af te slaan en via een zij weg den achtertuin in te rijden. Zoo geschied de het en op deze wijze was de Prinses reeds in haar vertrekken aangekomen, voor dat het publiek goed en wel wist, wat er aan de hand was. Zoo geschiedde de terugkeer van de Prinses niet alleen volkomen onverwacht doch ook ge heel onopgemerkt. H.M. de Koningin is in den namiddag per auto van den Haag naar Amsterdam vertrok ken om een bezoek te brengen aan Prins Bernhard. Vandaar vertrok de Koningin omstreeks half zes naar Soestdijk, waar H.M. eenigen tijd zal blijven. Prins Bernhard zal vermoedelijk binnenkort ook naar Soestdijk vertrekken. AUTOVERKEER NAAR BELGIë. De regeeringspersdienst meldt: In verband met de inwerkingtreding in België op 1 Januari jl. van het Kon. besluit van 18 Januari 1936 houdende regeling van den iiivoer van vreemde motorrijtuigen voor betaald personen- en goederenvervoer is teil aanzien van het in België binnenkomen en het wederuitgaan uit dat land van huurrij tuigen en taxi's een voorloopige regeling overeengekomen dat de ter zake tusschen Frankrijk en België getroffen regeling over eenkomstige toepassing zal krijgen. Aldus zal in de behandeling gelijk deze van Belgische zijde tot nog toe ten aanzien van die voertuigen heeft plaats gehad in het algemeen geen wijziging worden ge bracht voor zoover die voertuigen niet bui ten het grensgebied komen. Het begrip grensgebied zal in nieuwen zin worden uit gelegd. Zoo zal het mede omvatten o.a. het geheele kustgebied tot aan de Fransche grens en belangrijke steden als Gent, Ant werpen, Luik, alle met omgeving. BETALINGSOVEREENKOMSTEN MET ITALIë. 's GRAVENHAGE, 30 December. Naar wij vernemen is bij de dezer dagen te Rome tus schen de Italiaansehe en de Nederlandsche regeering tot stand gekomen handels- en be talingsovereenkomsten ten aanzien van fi- nanclèele vorderingen vastgesteld, dat de in 1938 verschijnende renten van obligatiele ningen uit de clearing zal worden voldaan, voorzoover de desbetreffende obligaties reeds op 15 November 1937 en sindsdien onafge broken eigendom zijn van ingezetenen van het Koninkrijk der Nederlanden. Ernstige aanrijding onder Santpoort. Twee auto's zwaar beschadigd. Geen persoonlijke ongelukken Op Nieuwjaarsnacht omstreeks 1 uur vond op de kruising Slaperdijk—Rijksweg een ern stige botsing plaats. Op genoemd tijdstip, naderde op den Sla perdijk een auto uit de richting Hoofdstraat, den Rijksweg, en wilden dezen weg oversteken om bij het benzinepomp-station „Trovato" benzine te laden. Tegelijkertijd naderde van Velsen met groote snelheid een andere auto, die voorrang had, daar de Rijksweg hier een voorrangsweg is. Maar de chauffeur van de auto, die van Santpoort kwam, dacht nog wel net te kunnen oversteken. Een botsing was niet meer te voorkomen en met een ontzetten- den klap vlogen de wagens tegen elkaar op. De aangereden wagen werd nog eenige meters meegesleurd en zwaar beschadigd. On middellijk schoot personeel van „Trovato" te hulp, maar veel was er niet te helpen, want de personen kropen allen, vrijwel ongedeerd, be halve eenige snijwonden, uit de ruïne. Dat het zoo goed is afgeloopen, mag wel een wonder heeten, want van den aangereden wagen, is zoo goed als niets meer over, terwijl de andere auto ook zwaar beschadigd is. dan de olie, kunnen zij niet mee opgepompt worden. Bij de inspectie op het vliegveld te Athene bespeurde men enkele materiaaldeeltjes in het reservoir. Hoewel tijdens de vlucht niet aan den motor te merken was geweest, hij had o.m. op normaaltoerental gedraaid achtte gezagvoerder Brugman het raadzaam den motor uit elkaar te nemen. Hierbij vond men inderdaad, dat van een der zuigers een gering stuk was afgebroken. Na zich hierover in verbinding gesteld te hebben met Schiphol vernam de heer Brugman dat de technische dienst van de K.L.M. het verstandig oordeelde de reis niet verder voort te zetten, doch de komst van een reserve motor af te wachten. Dit is inmiddels ge schied. Gezagvoerder Van Balkom is met de Douglas Jan van Gent te Athene aangekomen met een reservemotor aan boord. Met dit laat ste vliegtuig zijn de passagiers van de „Wiele waal" verder naar Azië gereisd. Ook de post en de vracht werden medegenomen. THEESCHENKERIJ „IN DE DENNEN" UITGEBRAND. De bekende t.heesehenkerij „In de Dennen", gelegen aan den Soestdijkerstraatweg en aan het rijwielpad van Hilversum naar de Lage Vuursche is Zaterdagavond geheel uitge brand.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2