H De geluksvliegster. LUXOR verwacht BEVERWIJK HET LEVEN VAN LOUIS PASTEUR. In de oprichtingsvergadering van een film liga alhier werd o.m. besloten om op 25 Januari a.s. een vertooning te geven van de film „Het Leven van Louis Pasteur". Naar wij vernemen zal aan dit voornemen geen gevolg kunnen worden gegeven omdat de film op dien datum niet beschikbaar is. De heer Hart zal trachten een andere film in te zetten. ZILVEREN JUBILEUM VAN „DE HANZE". Op' Woensdag 2 Februari zal het 25 jaar ge> leden zijn, dat de plaatselijke afdeeling van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze'" werd opgericht. De kerkelijke herdenking van dit feit zal worden voorafgegaan door een triduum voor de leden op 7, 8 en 9 Februari. Op den feest dag wordt des morgens te 7 uur in de kapel van het St. Jozef-Rustoord een plechtige H. Mis van dankbaarheid gecelebreerd, gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt. Des middags van 3—4 uur zal het bestuur van de jubileerende afdeeling recepieeren. Des avonds wordt in het K.S.A.-gebouw een feest avond gegeven voor leden en genoodigden. Het feestprogramma zal worden verzorgd door de vereeniging H.A.D.O. uit Amsterdam. VERGADERING VAN HET WITTE KRUIS. De plaatselijke afdeeling van de Noord-Hol- landsche Vereeniging „Het Witte Kruis" houdt Dinsdagavond in het Witte Kruis-gebouw een ledenvergadering. Behandeld wordt een voor stel tot royeering der bestaande hypotheek op het badhuis-Wijkgebouw en het sluiten van een nieuwe hypotheek. VOORSTEL TOT FUSIE IN DE R.K. STAATS PARTIJ. In de afdeeling St. Agatha van de R.K. Staatspartij is het voorstel om te komen tot fusie van de beide plaatselijke afdeelingen in een zeer slecht bezochte ledenvergadering- verworpen. Heden-, Maandagavond zal de afdeeling O.L. Vrouw over het voorstel beslissen. De centrale vergadering had samenvoeging- om practische redenen aanbevolen. ERVARINGEN IN RUSLAND. Voor de leden van de plaatselijke afdeeling van den R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- librordus" en van de R.K. Propaganda-Cen trale zal onze plaatsgenoot Dr. Jan de Swart Vrijdagavond een causerie houden over zijn ervaringen in Rusland. BLINDENAVOND IN DE K.S.A. Donderdagavond wordt in het K.S.A.-ge- bouw een filmavond gegeven ten baten van den R.K. Blindenbond „St. Odilia". Vertoond wordt de film „Het licht inwendig". feestavond r.k. vrouwenbond. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Vrou wenbond houdt op Dinsdag 11 Januari een ca baretavond in het gebouw d§r K.S.A. Het programma wordt verzorgd door het Amsterdamsche cabaretgezelschap „De Rare- kiek" onder leiding van Han Hal. Hieraan verleenen medewerking Wim Sonneveld, lied jes; Peter Kellenbach, piano; Anna Moina; Wim Paauw en Elsa Bettyson. gewestelijke vergadering van „spoor en tram". Op Woensdag 12 Januari wordt in het ge bouw der K.SA. een gewestelijke vergadering gehouden van den Ned. R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St.-Raphaël" afdeelingen Uitgeest, Velsen, Castricum en Zaanstreek. Spreker is de heer A J. Koster, lid van het hoofdbestuur. geslaagd. De dames M. H. van der Horst en J. Kluft hebben beiden met goed gevolg het examen afgelegd voor het diploma coupeuze-leerares. Het examen is afgenomen door Peereboom's Vakschool te Amsterdam. MejVan der Horst is reeds als leei'ares aan de Mode-vakschool De Groen verbonden. vereeniging van jong hervormden. De afdeeling Beverwijk van de Vereeni ging van Jong Hervormden zal binnenkort een ledenvergadering houden, waarin het vrije onderwerp verzorgd zal worden door Ds. W. A. Hoek van Amsterdam, met een lezing getiteld „Kan het zonder God". De vergadering wordt in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden, vergadering r.k. e.h.b.o. De R. K. Vereeniging- „Eerste Hulp bij Onge lukken", zal op Maandag 17 Januari haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt naast de gebruikelijke jaarverslagen en een bestuursverkiezing een lezing met lichtoeelden door Dr. O. J. R. Lap- pöhn, medisch leider der vereeniging. orde van jonge tempelieren. Zaterdagavond heeft de Orde van Jonge Tempelieren een goed geslaagde propaganda- avond in het zaaltje van den Beverwijkschen Bestuurdersbond gehouden, waarvoor de be langstelling bevredigend was. Als spreker trad op het lid van het hoofdbestuur Gerarda Martens uit Amsterdam, die een en ander over de Orde verteld heeft. Besloten werd om op 15 Januari wederom een propaganda-avond in hetzelfde ge bouwtje te houden. De toezegging voor toe treding is van dien aard, dat vermoedelijk in Februari of Maart tot de officieele stichting- van een afdeeling kan worden overgegaan. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij Maart je Hoogenbrugge, Pruimendijk 4, Be verwijk. Het Paleis te Soestdijk - uit de lucht gezien het middenpunt van Nederland's verwachting in deze dagen. (Luchtfoto K. L. M.) (Volgens mededeelingen in de pers bekommert de Fransche vliegster Mary se Hilsz zich op haar af- standsvluchten nauwelijks om kaartenmotor, accu e.d. en vliegt zij in hoofdzaak op goed geluk en haar sterk instinct.) Die Maryse is een dame, Die het vliegend heel ver zoekt, En, voor roem of voor reclame, Meer dan eens successen boekt. Zij vliegt nuchter onverschrokken, Overal op aarde heen, Maar men zegt, en zal niet jokken, Dat zij luchtig is als '"een. Over goed organisee Maakt Maryse zich niet druk, Al haar vluchtige verkeeren, Doet ze maar op goed geluk. Kaarten, accu's en motoren, Kijkt ze niet of nauwlijks na, Slechts de vlucht kan haar bekoren En de rest gaat maar la-la. Op een goed gesternte bouwend, Vliegt ze maar van dag tot dag, Enkel haar instinct vertrouwend En haar waren Fransehen slag Is Maryse nog zoo handig, reeft ze nog zoo'n goeden neus. Zij doet zeker onverstandig, Safety first zij ook haar leus. En de kenners der gevaren Zeggen: dat loopt nooit goed af, Lang moge het lot haar sparen, Eenmaal vindt zij zoo haar straf.... Maar door vogels op hun nekten Wordt Maryse wel erkend, Hier is toch te langen leste Haast een echte concurrent. P. GASUS. CASTRICUM scheid" van Boedijn en „Kerkklokken" van Bouset. Ook deze beide nummers hadden groote verdiensten en verwierven een langdurig ap plaus. Tenslotte zong het mannenkoor verdienste lijk van rythmiek en voordracht de humoris tische compositie „Der Spielmann" van Emil Kraemer. Ook het mannenkoor was genood zaakt een toegiftje te geven. Een gezellig bal onder leiding van Jaap Smit hield een groot gezelschap nog eenige uren bijeen. Ook tijdens het bal werden nog eenige nummers ten gehoore gebracht. Alles bijeen dus een pracht-avond die „Zang en Vriendschap" tot eer strekte. de steun aan kleine boeren. De nieuwe steunregeling voor de kleine boe ren alhier is thans gereed gekomen. Zij is reeds goedgekeurd, zoodat de uitbetalingen zeer spoedig kunnen volgen. Van dé 30 aan vragen zijn er ongeveer 1012 uitgevallen. 7 gevallen zijn geregeld onder klasse A. De2e zullen in ieder geval gesteund worden, maar de juiste regeling is nog niet afgekomen. On der de B-regeling vallen 10 bedrijven en onder C 35 bedrijven. Bij den steun, die van f 1,75 tot f 5,50 per week varieert komen alle emo lumenten, die ook de werkloozen genieten. Voor deze kleine bedrijfjes' beteekent dit een mooien steun want de uitkeeringen loo- pen het geheele jaar door. Deze zaak is voor onze gemeente goed aan- tpakt, waarvoor de betrokkenen zeker er kentelijk zullen zijn. de neutrale middenstands organisatie. In verband met het feit, dat de R.K. zaken- menschen om pricipiëele redenen geen lid mogen zijn van een neutrale middenstands- organisitie en de voorzitter van de R.K. Mid denstandsvereeniging „De Hanze" samen werking heeft toegezegd zijn alle niet-R.K. middenstanders uitgenoodigd tot het bijwo nen van een vergadering om te komen tot op richting van een neutrale middenstandsver eeniging. De bijeenkomst zal heden-, Maandag avond in Hotel Broksma worden gehouden. ;n goed concert van „zang en vriendschap". „Zang en Vriendschap" heeft het nieuwe jaar goed ingezet met een prachtig geslaagd goed bezocht concert in de zaal van den heer Beentjes. Er is uitstekend gezongen en uit alles bleek, dat „Zang en Vriendschap on der de frissche en bekwame leiding van haar dirigent den heer Jan Beider een hoop volle toekomst tegemoet gaat. Vooral de ver richtingen van het kinderkoor dwongen be wondering af. In zeer- korten tijd heeft de dirigent daarmede een prachtig resultaat we ten te bereiken. De voorzitter van het koor, de heer Van Zomeren verwelkomde in zijn ope ningswoord in het bijzonder de afgevaardig den van de zustervereenigingeen „Polyhym nia" en „Excelsior" uit IJmuiden. Spr. wekte aanwezigen op, als lid of als donateur tot de vereeniging toe te treden. Het Mannenkoor opende het programma met „In 't Bosch" van H. van Reenen en Goeden Nacht" van Fred. Roeske. De alge- meene indruk van dezen forsehen mannen- zang was uitstekend en deze beide mooie koor werken oogstten dan ook een daverend ap plaus. Het dameskoor zong twee composities van een geheel andere strekking. Het bracht met veel toewijding „Jesu dulcis" van Theo v. d. Bijl en „Adeste" van Willem Hespe ten ge hoore. Het kinderkoor overtrof vervolgens alle ver wachtingen met „Zingen" van Nicolaï, „Weest gegroet" van Cath. van Rennes en „Bruids vaart in de sneeuw" van Hendr. van Tus- schenbroek. De kinderen zongen frisch en vroolijk en vooral goed gedisciplineerd, want de heer Beider hield de touwtjes stevig in handen. Mevr. Neumann-Leeflang verzorgde op mu zikale wijze de piano-begeleiding. Na de pauze was het succes zoo mogelijk nog grooter. Bij de „Kleppermarsch" nam het ap plaus zulke vormen aan, dat het laatste cou plet moest worden gebisseerd. Ongetwijfeld was dit een van de succes nummers van den avond. Het gemengde koor liet zich hooren in „Af- SANTPOORT schaakclub „santpoort". In de jongste ledenvergadering werd het voorloopig bestuur vervangen door een defi nitief bestuur. Dit werd als volgt samenge steld: F. Abspoel, voorzitter; J. Versteeg, se cretaris; E. Ehrbecker, penningmeester; P. Scheepmaker en P. Visser.' HEEMSKERK DIEFSTAL VAN EEN FIETS. Bij den heer C. v. d. Zon aan de Zeelaan werd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een zoo goed als nieuwe fiets ontvreemd. De dief had een schuur waarin de fiets geborgen was opengebroken. De politie stelt een onderzoek in. R.K.V.V. „A.D.O.". D.O.S.—A.D.O. D.O.S. 2—A.D.O. 2 A.D.O. aU.S.V. a terrein afgek. terrein afgek. 3—1 FILMAVOND. Door de H. O. B. A. H. O. te Lisse wordt op Woensdag 19 Januari in het café van den heer L. Schipper een filmavond gehouden. Gepro jecteerd zal worden de film „Van bol tot bloem". r.k. volksbond. Op Dinsdag 25 Januari wordt voor de leden van den R.K. Volksbond een ontwikkelings avond gehouden. De heer Angenent districts secretaris zal een lezing houden over „Cul tuur en beschaving". PERSONALIA. Tot kweekeling met acte is aan de St. Joseph-school aangesteld mejuffrouw T. van Oostrum. WIJK AAN ZEE kindermatinee in sonnevanck. Zaterdagmiddag heeft Hermas' bekende Oud-Hollandsche Poppenkast voor een zeer dankbaar kleuter-auditorium een uitvoering gegeven. Ojpgievoierd werden o.a. de geschiedenis van den jongen, die zoo jokte, en de grappige avonturen van Jan Klaassen. Het behoeft niet gezegd te worden, dat het jonge volkje, dat de zaal vulde een bijzonder leuke middag heeft gehad. verloren Een paar grijze kinderhandschoenen. propaganda-avond „denk en zet" Volledigheidshalve dienen wij nog te mel den, dat gedurende de simultaan séance, waarbij de heer B. Dukel 38 tegenstanders had, slechts twee spelers van „Denk en Zet" n.l. de heeren H. Witteveld en E. Reinhout remise konden bedingen. De overigen 36 partijen werden allen door den heer B. Dukel gewonnen. FEESTAVOND MUZIEKVEREENIGING „ARION" Zondagavond heeft de Muziekvereeniging „Arion" iq „Sonnevanck" een geslaagden feestavond gehouden. De heer Oosterveen, voorzitter van het Ge zelschap opende den feestavond met een har telijk woord van welkom tot de vele aanwe zigen. Hierop was het woord, beter gezegd waren de muzikale klanken aan de musici, welke onder leiding van den directeur den heer Daan Schellevis een geanimeerd programma ten gehoore brachten. Het programma begon met de Juliana- Bernard Marsch van Cas van Beek, De Ouver ture Feodora van P. Tschaikowsky, Dorenroos- je's bruidsvaart van Max Rhode volgden,' welk laatste stuk zeer in den smaak viel en op ver zoek na de pauze herhaald werd. Nu was het woord aan den conferencier van den avond, de heer J. C. Tromp. Met zijn muzikale voordrachten „En toch van Dirk Witte, gevolgd door het „Arionlied", tekst van den heer Tromp zelf, oogstte de con férencier grooten bijval. De xylophonist Harold Lajos van Roemer's Band bracht eenige soli ten gehoore o.m. een fantasie uit de Opera Wilhelm Tell van Ros sini en het bekende „Souvenir de Cirque Renz" van G. Peter. „Arion" vervolgde daarna het concert met MA'ANDAG 10 JAN. 1938 DE val van nanking. Japansche soldaten varen de haven van de oude Chineesche hoofdstad binnen om met hun geschut de operaties der Japansche strijdkrachten te land te ondersteunen. Shirley TesmpSe in de groote aan Kipling's roman ontleende, 20th Century- Foxfilm WEE WILLIE WINK1E (Adv. Ingez. Med.) „Wiener Praterleben" een wals van S. Tfans- lateur en „Parade Klanken" een marsch van Cas van Beek. Alle muzieknummers gaven een groote voor uitgang, zoowel in rhythme als in techniek der instrumentalisten te hooren, waarmede zoowel den dirigent als den leden veel lof toekomt. Nadat de heer Tromp nog eenige liederen ten beste had gegeven, gingen de stoelen aan den kant en begon het geanimeerde bal. Eenheid door Democratie groeide sterk in 1937. Ledental meer dan verdubbeld. Zaterdagmiddag zijn in het jaarbeursge bouw te Utrecht de afgevaardigden der 60 afdeelingen van .de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie bijeen geweest voor het houden van de derde algemeene jaarvergadering der beweging. De leiding be rustte bij dr. H. Fa-ber van Schiedam, voorzit ter van het hoofdbestuur, die in zijn openings woord 1937 een belangrijk jaar noemde, zoo wel voor ons vaderland als voor de beweging. „Wij mogen tevreden, meer dan tevreden zijn", aldus spr., „over het resultaat der ver kiezingen en over ons aandeel daarin. Onze leden hebben zich geweerd met den inzet van veel tijd en moeite, met den inzet oök van een idealisme, dat zich steeds bewust bleef, dat de strijd met zuivere wapenen moest worden i gestreden." Het'ledental der beweging is in 1937 meer dan verdubbeld en ook het aantal der afdee lingen steeg snel en regelmatig. Na de verkiezingen zijn de verhoudingen ongetwijfeld gewijzigd. Het defensieve ge deelte van de taak der beweging vergt niet. meer zooveel van ons als tevoren, zoodat meer aandacht kan worden besteed aan de eigen lijke doelstelling, zooals deze in onze zeven punten is neergelegd. Vervolgens brachten de secretaris, ir. W. Ritmeester uit Bilthoven en de penning meester, de heer H. M. van Gelder uit Am sterdam hun jaarverslagen uit. Het aantal van ruim 10.000 leden, waarme de 1937 begon, bedroeg bij de jaarwisseling 21.567. De ontvangsten aan contributies bedroegen gedurende 't vereenigingsjaar 1936 f 23.144,41 en f61.510,91 over 1937. Nadat was kennis genomen van het rapport van de commissie tot nazien van de rekening en verantwoording, van den penningmees ter voor 1936 werd aan het hoofdbestuur décharge verleend voo:r deze beheerschperiode, terwijl een nieuwe commissie voor controle op de rekening 1937 werd benoemd. Bovendien deed de heer Van Gelder, onder instemming van de vergadering, reeds voor lezing van het accountantsrapport over 1937. Nadat nog enkele voorstellen der afdeelingen van technischen aard waren besproken, werd de vergadering, omdat het vereisehte mi nimum aantal afdeelingen niet langer aan wezig kon blijven, verdaagd tot vermoedelijk 12 Februari a.s. Zij werd besloten met een ovationeele huldiging van den voorzitter. rudi en christl cranz winnen de afdaling. Uit Megeve: Vrijdag is alhier een begin gemaakt met de ski wedstrijden om den groo ten prijs van Parijs. De Duitscher Rudi Cranz won de afda ling, het eerste onderdeel van deze wedstrij den. De winnaar van het vorige jaar, de Italiaan Chirroni, bezette thans de zevende De uitslag luidde: 1 Rudi Cranz (Duitschland) 2 min. 36.6 sec.; 2 Willi Walch (Oostenrijk) 2 min. 37 sec.; 3 Pfeiffer (Oostenrijk) 2 imn. 38.6 sec.; 4 Rudi Matt (Oostenrijk) 2 min. 40.4 sec.; 5 Heinz von Allmen (Zwitserland) 2 min. 43 sec.; 6 Couttet (Frankrijk) 2 min. 47.2 sec.; 7 Chierroni (Italië) 2 min. 48 sec. Piloot Duimelaar krijgt onder- scheiding uit de filmwereld. Een zeldzaam Af. G. M.-speldje. Voor het veilig vervoeren van Robert Taylor. Toen in November j.l. de Amerikaansche filmster Robert Taylor een bezoek aan eenige hoofdsteden in West-Europa bracht een bezoek dat hem door de overmatige belang stelling van al te enthousiaste filmbewonde raars en vooral bewonderaarsters niet bijzon der is veraangenaamd heeft zijn maat schappij, de Metro Goldwyn, hem de beschik king gegeven over een speciaal daarvoor bij de K.L.M. gecharterd Douglas-verkeersvliegtuig, dat men voor deze gelegenheid tijdelijk had gedoopt tot „Robert Taylor-express". De Europeesche en de Amerikaansche ma nagers van de Metro Goldwyn Mayer hadden speciaal de K.L.M. hiervoor uitgezocht omdat zij tijdens hun verblijf in Europa met deze maatschappij goede ervaringen hadden opge daan. In het bijzonder Duimelaar, die gezag voerder van de Robert Taylor-express was, had hun vertrouwen gewonnen door op een idag, toen Kopenhagen dicht van de mist was en een der Amerikanen beslist daarheen moest en meende dit op Amerikaansche wijze ten koste van alles gedaan te kunnen krijgen, op nuchtere Hollandsche wijze had verklaard, dat dit niet ging en dan ook pas den volgenden dag was gestart. De betrouwbare en comfortabele wijze, waarop de reis van Robert Taylor was verloo- pen, had «den Amerikanen eerst recht de eigenschappen van Duimelaar als vlieger doen waardeeren, en gezien de zakelijke beteekenis, die Taylors reis in Europa voor de filmonder neming had. besloot de M.GJM. Duimelaar te eeren door hem het hoogste onderscheidings- teeken toe te kennen, dat de maatschappij in zeer gering aantal slechts verleent aan em ployés, die haar zeer bijzondere diensten heb ben bewezen, Het is een klein zilveren speldje met het Metro Goldwyn embleem, de kop van den bekenden leeuw en het devies „Ars gra tia artis". In een intieme bijeenkomst op Schiphol heeft de publiciteitschef der Metro Goldwyn in Nederland, dr. H. Scholte, Zaterdagmiddag dit insigne aan Duimelaar uitgereikt, er op wijzende dat dit de eerste maal was. dat iemand buiten het bedrijf deze onderscheiding kreeg, en dat Robert Taylor, dien Duimelaar zoo veilig vervoerd had, voor de maatschappij een zakelijk belang van millioenen vertegen woordigde. Ook de overige leden der beman ning kregen als aandenken een Souvenir. Na mens de directie der K.L.M. dankte dc heer B. Prinsen Geerligs voor het blijk van waar deering, niet alleen voor Duimelaar en zijn bemanning, maar ook voor de Nederlandsche luchtvaart. Indische regeering achter K.P.IVL directie. Overleg tusschen partijen gewenscht geoordeeld. BATAVIA, 8 Januari. (Aneta)In zake de houding van de regeering ten opzichte van het bekende conflict tus schen het personeel van de Koninklij ke Paketvaart Maatschappij en de di rectie van die maatschappij, verneemt Aneta het volgende: De regeering wijst interventie in het K. P. M.-conflict af, keurt de bedrei ging van het massa-ontslag af en verklaart, dat de arbeidsvoorwaarden bij de K. P. M. voor het Europeesch varend personeel als geheel gunstig zijn. Zij wijst er op, dat de maat schappij tijdens crises het overcom pleet personeel in dienst hield. De regeering acht nader overleg tus schen partijen de aangewezen weg. Ontploffing op de Staatsmijn „Maurits". Twee lichtgewonden. Door onbekende oorzaak is Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven een ontploffing geschied in de sulfaatfabriek, een onderdeel van de cokesfabriek van het stikstofbindings- bedrijf van de staatsmijn „Maurits" te Lut- terade. Het gevQlg van deze ontploffing was, dat het gas, dat door de cokesovens ten be hoeve van het stikstofbindingsbedrijf en voor levering aan gemeenten wordt geproduceerd, de fabriek instroomde, waar het door het per soneel met fakkels werd aangestoken en aldus vernietigd. Binnen enkele minuten was de brandweer der cokesfaibriek ter plaatse. Deze was spoe dig den brand, die in het gebouw ten gevolge van de explosie ontstaan was, meester. Twee arbeiders kregen brandwonden, de een van zeer lichten, de ander van eenigszins ernstiger aard. Laatstgenoemde-is ter verpleging opge nomen in het Sint Jozef ziekenhuis te Heerlen. De gasaanvoer naar de aangesloten ge meenten is vrijwel niet gestoord geweest, daar deze toevoer dadelijk na de opgetreden storing- werd overgenomen door de staatsmijnen Emma en Wilhelmina. Geen inteekening op registers ten paleize Soestdijk. Naar wij vernemen, zal in verband met de noodzakelijkheid van algemeene rust ten pa leize Soestdijk gedurende den eersten tijd na het plaatsvinden van de blijde gebeurtenis en met de beperkte ruimte op het voorplein, geen gelegenheid gegeven worden voor het in schrijven in de registers, en zullen de hekken gesloten blijven. (A.N.P.) jean batten niet naar nederland. De K.L.M. meldt, dat Jean Batten, de Nieuw- Zeelandsche vliegster, die onlangs het record Australië-Engeland op haar naam bracht, we gens gezondheidsredenen heeft moeten afzien van haar bezoek naar Nederland, dat reeds was aangekondigd. de onbewaakte overweg in den nieuwen rijksweg amsterdam- sassenheim. Bij een onbewaakten overweg bij k.m. 3.870 van den spoorweg Hoofddorp-Aalsmeer in den rijksweg Amsterdam-Sassenheim zullen licht seinen in dienst gesteld worden ter beveili ging van het wegverkeer als een goederentrein den overweg berijdt. De werking van de installatie is dezelfde als van de beveiliging van den onbewaakten over weg Nijverdal.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2