TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE VIERDE KLASSE ZWEMMEN DAMMEN BILJARTEN H.H. Voetballers „DE ECONOOM" GYMNASTIEK. HOCKEY GOLF ZEILEN i R. C. H.--E. D. O. (0-1) De gisteren gespeelde wedstrijd tegen D. O. leverde aan de Racing de eerste neder laag op eigen terrein op in dit seizoen. In het algemeen stond het vertoonde van beide zijden niet op bijster hoog peil, daar entegen was er volop spanning. Reeds in de eerste minuten had van Zaa- nen uit een scrimmage op min of meer ge lukkige wijze aan zijn club de leiding gege ven. (0—1). Hoewel daarna E.D.O. met het windvoor- deel tot de rust wel het meest aanvallend is geweest bleek toch de R.C.H.-achterhoede voldoende voor haar taak berekend, om ver der scoren te beletten. Metten, die weer zijn plaats onder de lat had ingenomen.toonde zijn capaciteiten weer, door enkele fraaie saves en intusschen deed de R.C.H.-aanval vele pogingen om keeper Verhagen te passeeren. doch hierbij bleken iZandstra c.s, te grooten weerstand te bieden om tot succes te kunnen geraken, zij het dan ook dat de E.D.O.-doelman een enkele maal niet over pech te klageh had. De rust kwam met 10 voor E.D.O. De tweede helft heeft in zooverre een an der spelbeeld gegeven, dat nu R.C.H. voor het grootste deel in den aanval geweest is, doch de afwerking bleek onvoldoende. Her haaldelijk kwamen Kedde c.s. terug; meer dan eens verkeerde het E.D.O.-doel in ge vaar. maar het juiste schot ontbrak. Hellingman kwam eenmaal alleen voor het E.D.O.-doel, doch ook hierbij werd niet de verdiende gelijkmaker gescoord; een corner was het resultaat. Behalve deze werden nog verschillende andere hoekschoppen op het E.D.O.-doel ge nomen, maar telkens weer werd het gevaar afgewend. Geheel R.C.H. trok ten aanval, E.D.O. ver kreeg hier door enkele mooie vrije kansen, die door linksbuiten Van der Spek echter onvoldoende afgewerkt werden. Met het verstrijken van den tijd werd de spanning grooter zoowel binnen als buiten het veld; R.C.H. spande zich tot het uiterste in, maar succes bleef uit en moest tenslotte toezien, dat het eindsignaal haar een 1»—0 nederlaag bracht. Een gelijk spel zou wel verdiend geweest zijn. Scheidsrechter Bos toonde zich een goed leider, Hilversuin--H. F. C. (2—2) Den goeden vorm van den vorigen wedstrijd hebben de H. F. C.'ers ook dezen keer behou den; zoo was het gelijke spel tegen het sterke Hilversum een volkomen verdiende belooning voor goed spel. Vooral Van der Togt en de geheele half li nie hebben zich zeer onderscheiden; de backs waren speciaal na rust uitstekend op dreef. Hilversum bleek een goede homogene ploeg te hebben, waarin slechts Huizinga en Toes opvielen. De opstelling van H. F. C. was: v. d. Togt, Langendam, C. ten Have, C. Beets, w. Rruyer, B. v. Olphen, J. ten Have, Höck, Klein de Groot, Drijver, Guldemond. H. F. C. wint den toss en speelt met een sterken wind in den rug, zoodat een overwicht der bezoekers geen verwondering wekt. De voorhoede weet echter voorloopig met de vaak te hard aangegeven ballen geen raad. Ook de backs hebben moeite zich aan de weersomstandigheden aan te passen, waar door meermalen de Hilversum-voorhoede ge vaarlijk wordt. Bij een dezer situaties weet de Hilversum- linksbuiten te scoren (1—0). Na een kwartier weet de naar binnen geloo- pen Ten Have op mooie wijze een voorzet van links te benutten (1—1). Hierna is Hilversum weer aan de beurt; haar middenvoor Van Schaik, die tusschen de H. F. C.-backs doorgeglipt is, weet met een fraai, ver, doch onhoudbaar schot den stand op 2—1 te brengen. In de Hilversum-verdediging verzet Hui zinga veel werk; menige H. F. C.-aanval wordt op het nippertje door hem gestuit. Toch komt nog vóór de rust de gelijkmaker; een voorzet van Drijver wordt door Ten Have naar Höck doorgekopt, die met een goed schot 2—2 maakt. Na de rust blijkt Hilversum het voordeel van den wind nog minder te kunnen benutten dan H. F. C. vóór rust. Tallooze ballen gaan door onbesuisd spel achter; de H. F. C.-achterhoede speelt uitste kend; de verre schoten zijn bij den H. F. C.- keeper in veilige handen. Een schot van dichtbij van den Hilversum- middenvoor bezorgt hem echter veel moeite. Ook H.F.C. krijgt nog eenige kansen; eens laat Klein de Groot door te lang wachten een mooie kans voorbijgaan; een anderen keer is bij een voorzet van rechts geen H.F.C.'er aan wezig om den bal in te trappen. Hoe meer de tijd verstrijkt, hoe meer H. F. C. zich op de verdediging toelegt en met suc ces, want wanneer het einde van dezen fai- ren strijd komt, is de stand nog steeds 2—2, waarmee beide partijen precies krijgen wat hun toekomt. Kinheim-W. M. S. (2-2) Kinheim had met W. M. S. meer moeite dan verwacht werd en wist na uiterste krachts inspanning een 2—0 achterstand in te loopen. Zooals steeds loopen de Amsterdammers hard van stapel. Vooral hun vleugelspelers zijn zeer snel en daar W. M. S. het spel goed open houdt, zijn hun aanvallen uiterst ge vaarlijk. Na 10 minuten komt een goede W. M. S.- aanval; de rechtsbuiten zet goed voor, waar na de bal ineens onhoudbaar ingeschoten wordt (0—1). Kinheim komt nu wat meer opzetten, doch heeft met schieten geen geluk. Hoewel Kin heim in den aanval is, wordt een W. M. S.- uitval Kinheim noodlottig. Een zwak moment voor het doel wordt door den rechtsbinnen van W. M. S. hard ingeschoten (02). Kinheim is veel sterker, doch ziet geen kans, een tegenpunt te maken. Rust 0—2. Na de rust heeft Kinheim het windvoor- deel en is doorloopend in den aanval. Vele schoten vliegen over en naast en de W. M. S.- keeper houdt er eveneens vele ballen uit. Nadat eenige aanvallen op niets zijn uitge- loopen komt een voorzet van Kuilenburg bij Cnossen, die op het laatste moment inkopt (1—2). Een handsgeval ontgaat den scheidsrechter. Kinheim krijgt zes minuten voor het einde een penalty wegens hands. Stals komt naar voren en schiet onhoudbaar in (22). Kinheim is nu niet meer te houden; rij krijgt nog twee fraaie kansen voor de over winning. Eenmaal kopt Van der Wal rake lings over en drie minuten voor het einde is Cnossen dooralles heen. doch wordt geno men". Stals schiet de penalty nu echter in 's keepers handen. Een fraaie wedstrijd met een spannend slot. Rever\vnk«ï*Wnif>mlafll (1—2^ te vervelen; van ongeveer 30 M. afstand schiet ueverwJjK Uioemenuaai w hij tenslotte zelf op het doel en wel zóó hard, Een vrij talrijk publiek is getuige geweest'dat de keeper met den bal achterover in het van een mooien en spannenden wedstrijd tus schen Beverwijk en Bloemendaal. De voorhoede van Bloemendaal was voor de rust gevaarlijker, dan daarna. Goed combi neerend en gesteund door de hard werkende half linie met aan het hoofd aanvoerder Beijk, heeft de stomalinie van Bloemendaal het de verdediging- van Beverwijk dikwijls lastig ge maakt, doch verder dan tot één doelpunt kon zij het niet brengen. De Bock kreeg weinig gelegenheid, zijn kun nen te toonen. Hij werd voortdurend bewaakt en wanneer hij in het bezit van den bal was werd hem bijna elke schietkans ontnomen. Van het begin af ontwikkelde zich direct een vlot spel. De eerste aanval was voor Marx, doch toen die afgeslagen was, zette Beijk zijn voorhoede aan het werk. Zoo volgde een voor de toeschouwers vlot en open spel. Koning had pech, toen hij tweemaal achtereen den bal tegen den keeper schoot. Aan. den anderen kant mocht Beverwijk zich gelukkig prijzen, dat de bal, terugspringend van de lat, toch nog weggewerkt kon worden. Ongeveer een half uur is gespeeld, als links binnen Hartman van flinken afstand op doel schiet. Hoogerwerf heeft den bal niet vast en De Bock was er als de kippen bij om den bal in het verlaten doel te plaatsen (01). Vijf minuten daarna was de stand week ge lijk, toen Marx hetzelfde spelletje aan den anderen kant herhaalde (1—1). In de tweede helft speelde Beverwijk tegen den vrij sterken wind in, doch dit was voor haar geen beletsel, om direct het initiatief te nemen. Een corner werd moeilijk door de gas ten weggewerkt. Dan wordt een gewirwar voor het Beverwijk-doel de thuisclub noodlottig. De bal was voor den doelmond na een voorzet van rechts en de arbiter gaf doelpunt. Volgens hem was de bal de doellijn gepasseerd (12). Dit was voor Maenhout c.s. het sein, er nog een extra schepje op te gooien. ij Aanval op aanval volgde, waarbij de ver dediging van Bloemendaal alle krachten moet inspannen om stand te houden. Een van hen maakte hands in het beruchte gebied Penalty! Maenhout benutte die (22). Onder luide toejuichingen van het publiek bleef Beverwijk in den aanval. Enkele corners worden genomen en uit één daarvan smaakte Koning het genoegen, het winnende doelpunt te scoren (3—2). Bloemendaal zette de tanden nog eens op elkaar, doch de verdediging van Beverwijk was paraat. Enkele vrije schoppen vielen den be zoekers ten deel, doch de versterkte achter hoede van de tiauisclub liet zich niet meer passeeren. Onder groote spanning kwam het einde. D. E. C.-Schoten (1-3) Uit ervaring' weten we, dat het niet mee valt, om op het D.EC .-terrein eenig resultaat te bereiken. Welnu Schoten heeft het stoute stukje uitgehaald, daar van D.E.C, met 31 te winnen. Het terrein was haast onbespeelbaar; voor al toen het bij het begin flink begon te re genen. Goed voetbal was dan ook onmoge lijk. Des te mooier is de prestatie van Scho ten, die toch gewend is op een goed veld te spelen. Bij het begin eerst een val- en glijpartij; de bal is niet onder controle te krijgen. Om beurten zijn de doelen in gevaar, maar de backs weten scoren te voorkomen. Een aanval op het Schoten-doel weet Schotman nog juist onschadelijk te maken. Aan den anderen kant redt de keeper ook steeds. Voor rust weet geen van beide par tijen te doelpunten. In de tweede helft wordt door beide par tijen weer flink aangepakt. Jac. Kruyf moet bij Schoten uitvallen; zijn plaats wordt in genomen door den jeugdigen J. Fransen. Deze weet na een keurigen aanval handig aan Schoten de leiding te geven. (0.1)Dan is het J. Zwart, die na goed spel den voor sprong vergroot. (02). Dit is het sein voor D.E.C., om alles op den aanval te zetten. Nu krijgt de Schoten-de- fensie het druk, maar Steenbergen verdedigt uitstekend, goed bijgestaan door J. v. d. Eijk- hof en De Ruiter. Wanneer de linksbuiten van D.E.G. even vrij spel krijgt, weet hij met een hard schot tegen te scoren. (12). Er is nu nog een kwartier te spelen De D.E.C.-backs staan ver opgesteld. Nu volgt een Schoten-aanval; Klooster krijgt den bal; met een hard schot weet hij den D.E.C.-keeper te passeeren. (1—3). D.E.C. doet nog haar uiterste best, maar doelpunten blijven uit. D.E.C. doet nog haar uiterste best, maar doelpunten blijven uit. Het was een zeer verdiende overwinning voor Schoten. Hillegom—Hillinen (3—3) Hillegom begint met een goede serie aan vallen, sporadisch afgewisseld door uitvallen van Hillinen, maar toch duurt het nog 20 mi nuten, eer Winkelaar uit een strafschop aan de thuisclub de leiding kan geven. Onmiddel lijk daarna breken Serschoor en Winkelaar goed samen door; het wordt 20. Tien. minu ten later wordt een Hillinenspeler in het straf schopgebied gehaakt; Braam benut den straf- schap (21), maar vlok voor de rust straffen Winkelaar en Verschoor samen een fout van den keeper af. Rust komt met 31. Na de rust zijn de rollen omgekeerd; nu'is Hillinen verreweg in de meerderheid. Na drie minuten zet Pos goed voor; met een fraaien kopbal van Braam is het 32. Vqortdurend is Hillinen in den aanval; drie opgelegde kansen om te scoren gaan verloren, totdat Scholten na een half uur de partijen op gelijken voet brengt (33). Hillinen zakt nu wat af, waardoor de thuis club wat mee in den aanval komt, doch het spél is niet van zoodanige hoogte, dat er nog verandering in den stand komt. ij Zeemeeuwen--S .D. Z. (5—3) Reeds na een paar minuten werd een mooie voorzet van C. Drayer door W. Schilpzand on houdbaar ingeschoten. Een even fraai doel punt van den linksbuiten C. Fransen werd wegens buitenspel geannuleerd. Bij een vol genden aanval herhaalde Fransen zijn poging en thans met succes (2—0). Vele aanvallen eindigden met een schot hoog over of naast het doel. Het derde doel punt voor Zeemeeuwen ontstond uit een penalty, die door H. Fransen goed werd ge nomen (30). S.D.Z. had intusschen zeer weinig ge resteerd. Een enkele maal werd de bal in landen van den keeper geschoten of naast ge kopt. Nadat W. Terol op fraaie wijze den stand op 4—0 had gebracht, scheen S.D.Z. eindelijk tot bezinning te komen. Een voorzet van rechts wordt door den middenvoor goed inge- keopt (41). Kort daarna schiet de rechts buiten een door den keeper slecht wegge- stompten bal in (42). Ook na de rust is S.D.Z. geruimen tijd in de meerderheid, doch in het doelgebied worden de mooiste kansen door te kort spel ver knoeid. Onverwacht breekt de rechtsbinnen J. Keesman door de verdediging en met eern mooi schot brengt hij den stand op 52. Dat begint de hardwerkende spil van S.D.Z. net tuimelt (53). V. V. B.-Ripperda (4-1) Een wel zeer bijzondere prestatie verrichtte de thuisclub, door dezen zoo belangrijken wedstrijd op verdiende wijze te winnen. V.V.D. stelt zich op met een invallerf voor haar rechtsback De Ruyter Ripperda is volledig. Zij wint den toss en kiest het windvoordeel. De eerste aanval is voor de thuisclub; Apon schiet zuiver in, maar de keeper stopt. Even dringen de V.V.B. backs op. Maar weldra her stellen zij zich van. deze verkeerde takhiek. Ripperda neemt den aanval over en for ceert een corner welke wordt weggewerkt. Een aanval van V.V.B. doet een critieke situatie ontstaan, als de rechtsback vlak voor zijn keper den bal schept, maar Gxapendaal maakt voor open doel van deze kans geen gebruik. De middenlinie van Ripperda is zeer actief. Bij aanvallen der V.V.B.'ers verzet zij veel werk. Een corner van Ripperda wordt wegge werkt. De Haarlemmers spelen vlug; het spel wordt over de vleugels goed open gehouden. Zonder zich in een verdedigende positie te laten dringen, schept ook V.V.B. zich, door open spel, goede kansen. Een ingeschoten bal wordt van richting veranderd door v. d. Liu den, maar de bal gat juist naast. Subliem is het spel van Ripperda's spil H. de Reyer. Een overwicht van Ripperda weet V.V.B. te weerstaan. Bij een scrimmage voor het Ripperda doel krijgt Grapendaal een voorzet van Apon. Hij start te langzaam om succes te hebben. Even later stopt Alivier een hard ingescho ten bal in den linker benedenhoek. Het spel wordt iets forscher, maar scheids rechter Koning hield de teugels strak. De thuisclub blijft sterker en zij weet dit uit te drukken in een doelpunt. Hoewel door twee man aangevallen weet Apon, met behulp van Grapendaal, dear bal hoog voor den doel mond te plaatsen. Bakker kopt in (10). Na rust veroorzaakt Ripperda vele ge vaarlijke situaties; zij neemt zelfs een korte periode het spel in handen. Krachtig bijgestaan wert de V.V.B.-verdedi ging zich. Spruyt maakt zich keurig vrij; onhoudbaar weet hij te doelpunten (20). Ripperda zet alles op ten aanval. Zij for ceert twee corners, die geen resultaat op leveren. Een corner, door Bakker hoog voor doel ge plaatst, kopt Apon hoogopspringend in (3—0). Na individueel spel van Apon, waarbij hij 4 sp.elers passert, weet hij ten slotte van dichtbij handig den keeper te passeeren (4—0). Ripperda weet een corner te forceei-en. De bal schijnt de lijn te zijn gepasseerd, hoewel Olivier het schot goed stopte, maar de scheidsrechter wees resoluut naar het midden (4—1). Nederlandsclie zwemmers naar West-Duitschland. Naar wij vernemen is bij de technische com missie vaia den Kon. Ned. Zwembond het ver zoek binnengekomen een. aantal der beste zwem sters en zwemmers te laten deelnemen aan de internationale wedstrijden, welke op 5 Fe bruari te Duisburg worden gehouden. Een uitnoodiging is gezonden aan Nida Senff (A.D.Z.) en Cor Kint (Z.V. Rotterdam) voor de rugslag-nummers; Jopie Waalberg (A.D.Z.) en Doortje Heeselaar (O.D.Z.) voor de schoolslag en Riet van Veen (R.D.Z.) voor de borstcrawl- wedstrijden. Voorts ligt het in de bedoeling een estafetteploeg van „Het IJ" op de 4 x 200 meter te laten uitkomen. Deensche zwemsters naar ons land. Op 26 Februari organiseert de Rotterdam- sche Dames Zwemclub internationale wedstrij den in het Oostelijk Zwembad. Veel belang stelling bestaat voor de wereldrecordhoudster Ragnhild Ilveger, terwijl zeer waarschijnlijk ook de jeugdige schoolslagzwemster uit Dene marken Inge Soerensen alsmede enkele andere meisjes de reis zullen meemaken. Naar wij vernemen bestaat de mogelijkheid, dat de Deensche zwemsters te Rotterdam een aanval zullen doen op het wereldrecord 4 x 100 meter borstcrawl, dat met een tijd van 4 min. 32,8 sec. op naam van Nederland staat, geves tigd op 24 Mei 1936 te Rotterdam door de dames Selbach, Wagner, Mastenbroek en Den Ouden. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de Deen sche zwemsters op 28 Februari te Breda aan den start komen. Mislukte aanval van Ragnliild Hveger. Op het wereldrecord van Willy den Ouden over 300 yard's. Uit Kopenhagen: Tijdens wedstrijden van den Kopenhaagschen Zwembond heeft Ragnhild Hveger Zondag getracht het wereld record over 300 yards borstcrawl, dat sedert 22 Juni 1935 met een tijd van 3 min. 27 sec. op naam van Willy den Ouden staat, te verbe teren. In deze poging is de Deensche wereld recordhoudster niet geslaagd; zij bleef met een tijd van 3 min. 29,2 sec. meer dan 2 seconden boven de fraaie verrichting van Willy. pnt. brt. h.s. gem. Vos 150 24 46 6.25 Warnink 127 24 14 5.29 Daniëls 150 21 33 7.14 Blog 150 21 29 7.14 Haberer 150 33 32 4.54 Kats 112 33 19 3.39 Houtkooper 150 25 25 6.00 Daniëls 120 25 19 4.80 Groeneveld 150 20 42 7.50 Blog 96 20 26 4.80 Vos 150 25 29 6.00 Haberer 85 25 21 3.40 De eindstand luidt: d i <v o -2 d ÖD Beverwijk—Haarl. Damclub II. Voor de eerste klas competitie van den Ned. Dambond (district Noord-Holland) speelde de Beverwijksche Damclub I tegen de Haarlem- sche Damclub II. De uitslag luidt als volgt: Bevei'w. Damcl: Haarl. Darnel. II. J. A. OussorenM. van Leeuwen 11 K. Kikke—Ph. G. Amelung Jr. 2—0 J. Bakker—K. Olij 11 D KikkeP. L. Schrijnemakers 20 W. SpanjaardA. Kiel 11 A. PeekeiJ. J. Groenewoud 0—2 S. D. Hoogvorst—L. Kisch 11 C. PeekeiA. Smit 11 P. StaalduinenD. Schrijnemakers 20 Th. Kloes—Chr. Gerritsen 0—2 Ned. kampioenschap 3e kl. klein biljart. Vos wint den titel. De door de B.V. „Wilhelmina" te Amster dam georganiseerde wedstrijden om het Ne- derlandsch kampioenschap derde klasse klein biljart, zijn Zaterdag in „De Unie" voortgezet. De uitslagen luidden: pnt. brt. h.s. gem. Kats 127 30 19 4.23 Daniels 150 Groeneveld Warnink Houtkooper Vos Warnink Daniels Blog Houtkooper Kats Vos Houtkoop ei- Groene veld Groeneveld Haberer Warnink Blog' Kats Warnink 150 67 150 113 116 150 150 135 81 150 100 150 135 150 150 139 138 150 30 17 17 34 34 25 25 16 16 19 19 29 29 50 35 22 25 25 14 26 29 24 17 46 21 31 28 18 28 28 23 18 5.— 8.82 3.94 5.35 4.03 3.41 4.41 5.06 9.37 5.26 7. 4.65 5.17 5.35 4.96 4.75 5.17 Onder groote belanagstelling zijn Zondag te Amsterdam deze wedstrijden geëindigd. Kampioen werd de heer Vos („Apeldoorn), die vijf van de zeven partijen won. Ook Ha berer (Hetey) verrichte eenzelfde prestatie, doch zijn algemeen gemiddelde was lager dan dat van Vos. Dat er in deze partijen goed spel werd te zien gegeven, blijkt wel uti het feit, dat van de achta deelnemers er zes waren, n.l. Vos, Baberer, Daniëls, Groeneveld, Blog en Hout kooper, die het minimum algemeen gemid delde, 5, overschreden en daardoor naar de tweede klasse promoveerden. De uitslagen van de wedstrijden op den laatsten dag waren: Vos („Apeldoorn") 7 Haberer(H.E.T.E.IJ.) 7 Daniëls („Java") 7 Groeneveld („Java") 7 Warnink („Vondel") 7 Blog („Rembrandt") 7 Houtkooper (B. C. Haarlem) 7 Kats („Rembraiadt") 7 3 (U <u ÖD bO 5 - 5 - 4 2 952 147 49 6.47 2 981 181 46 5.41 2 992 174 50 5.70 4 3 879 142 55 6.19 2 2 4 867 186 27 4, 4 961 179 33 5.36 5 850 164 34 5.18 5 819 195 26 4.20 Totaal 11—8 Competitie Ned. Biljartbond. KLASSE D, AFD. 3. „Insulinde" speelde tegen „Java". A. W. Huiskens speelde goed tegen B. Groeneveld en won glansrijk. De partij N. N.H. Daniëls was spannend; die werd met slechts 2 punten ver schil gewonnen door den Haarlemmer. Ook de derde ontmoeting tusschen J. Hasselmeyer en J. Alrich was vol spanning. Eerstgenoemde poedelde op 't laatst tweemaal achtereen en Intusschen maakte de Amsterdammer uit. De vierde partij kon niet gespeeld worden wegens gebrek aan tijd. De voorloopige uitslag was dus: 42 voor „Insulinde". KLASSE E, AFD. 2. De „B.C. Haarlem" moest het tegen „De Al- gemeene" opnemen. De ontmoeting Ch. Javaux W. H. Botcher werd een vinnige strijd, die met slechts 5 punten in het voordeel van den Amsterdammer eindigde. De volgende kamp tusschen J. Okker en M. Frank Sr. was niet minder spannend. Met 1 carambole winst wist de Haarlemmer uit te maken, zoodat het nu gelijk was. Daarna zegevierde D. Grautstück over H. Buiterman. Tenslotte wist Ph. Deys met een voorsprong van niet minder dan 23 punten van S. Lopes Cai'dozo te winnen. Hier door behaalde „B.C. Haarlem" de zege met: 6—2. AFD. 4. In dezelfde afdeeling moest „Insulinde" het opnemen tegen „K.E.T.S." III. In de partij K. de Jong'A. Metz was eerstgenoemde de sterk ste en wist in dezen strijd de zege te behalen. Dit goede voorbeeld kon B. Bonnet niet vol gen; die moest in zijn tegenstander M. J. Hil- ienius zijn meerdere erkennen, waardoor de stand gelijk werd. Zijn clubgenoot A. J. Bon net deed het beter; deze won onbedreigd van J. van Beek en toen ook W. F. Jager zijn partij tegen J. Hofstede tot een goed einde bracht, was de overwinning voor de Haar lemmers verzekerd met den eindstand 62 voor „Insulinde". KLASSE F, AFD. 5. „Insulinde" ging naar „Sarphati". Het be gon reeds slecht voor hen, toen R. H. ChriS' toffels het tegen H. van Leersum niet kon houden. Toen ook de tweede partij tusschen P. Coleghem en H. J. Nieman door laatstge noemde gewonnen werd, zag het er voor „In sulinde" slecht uit. Vervolgens werd G. Ter- naat door W. J. Beckers verslagen. De laatste ontmoeting J. SeysenerJ. C. van der Veer eindigde eveneens in een overwinning voor den Amsterdammer. Het resultaat luidde dus: 80 voor „Sarphati". Competitie der Biljart-Federatie. Voor deze competitie zijn de standen thans als volgt: Klasse A: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Vriendenkring - - - O.V.S. Soc. Vr. Kring Vriendenkring EL Excelsior (L.) andvoort Nieuw Flora Telescoop A.D.O. 6 5 1 0 19— 5 11 6 3 3 0 15— 9 9 6 4 0 2 14—10 8 6 1 4 1 11—11 6 7 2 2 3 13—15 6 7 1 3 3 10—16 5 6 0 4 2 10—14 4 6 1 2 3 10—14 4 6 1 1 4 8—16 3 Voetbal tassen, Kniekousen, Beenbescheimers Kalverstraat 14, IJmuiden-Oost, Tel. 5162 (Adv. Ingez. Med.) Eindstand Klasse B: o.v.s. A.D.O. Soc. Vr. Kring- Telescoop Vriendenkring IIa Vriendenkring Hb De Doelen 0 17— 7 11 1 18— 6 10 2 15— 9 7 2 12—12 7 4 8—16 3 4 7—17 2 4 7—17 2 Vriendenkring II o.v.s. Vriendenkring De Doelen Zand voort Telescoop Soc. Vr. Kring 't Centrum Klasse C: 6 5 6 4 5 3 6 2 6 1 5 0 5 0 5 0 A.D.O. O.V.S. De Doelen Zandvoort Telescoop Vriendenkring II Soc. Vr. Kring a Soc. Vr. Kring b Klasse D: 6 4 5 3 6 2 5 1 5 2 6 2 5 1 6 0 0 20— 4 11 1 15— 9 9 1 14— 6 7 2 12—12 6 2 9—15 5 2 7—13 3 3 6—14 2 4 5—15 1 0 17— 6 10 1 12— 1 13—11 0 11— 9 2 9—11 3 11—13 2 9—10 6 5—19 In verband met de te verwachten blijde ge beurtenis worden alle eventueele wedstrijden een dag na de afkondiging tot nader order afgelast. "-T.SW VERGADERING K. T. K. Zaterdagavond vergaderde de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring ter bespreking van de eerste helft van het gym- nastiek-programma. Als voorzitter werd de heer B. J. Wieland Los herkozen. Die heer J. M. Duijff zal als secre taris optreden. Het Technisch bureau zal bestaan uit beide vorengenoemden en den heer W. H. Venkes. De sub-commissies werden als volgt samen gesteld: Gyiaanastiek: P. Dijkstra (voorzitter), J. M. Duijff (secretaris), J. M. Berrevoets, J. J. van Doom en J. A. B. van Pagée. Athletiek: P. J. Wagemans (voorzitter), W. H. Verkes, J. M. Duijff (secretaris). Zwemmen W. H. Verkes en J. A. B. van Pagée. Medegedeeld werd, dat het Noorderfoad te Zandvoort op een Zaterdagmiddag in Juli ter beschikking staat van zwemwedstrijden van den K.T.K. De vergadering besloot met een groep keiurturners K.T.K. medewerking te ver- leenen aan een uitvoering van de T.V. IJmui- dien op 27 Februari. Een heereiawedstrijd K.TJK. tegen de A.T.B.- reserves zal a.s. Zaterdag in Amsterdam wor den gehouden. De Kennemer ploeg bestaat dan uit S. van Looij, L. Silvis, J. Timmermans, J. Verkes en P. de Vries van Turnlust H., F. Guit, en J. de Kruijf van Bato, S. Klees en L. Vis- scher van Turnlust B., en A. van Zadel van B.G.V. i|ls reserves werden aangewezen J„ Brink van O.S.S. en A. v. d. Zijl van Olympia. Wegens herhaalde teleurstelling met aan wijzing van leider en zaal voor het oefenkorps voor dames zullen in deze richting opnieuw pogingen in 't werk worden gesteld. Half April zal zoo mogelijk in Velsen een dameswedstrijd HaarlemRest K.T.K. worden gehouden met aan elke zijde 16 dames. Enkele weken later volgt in Alkmaar een wed strijd tegen Noord-Holland, Zuiderkwartier en Alkmaar e.o. met dames en heeren. Met de Lighal-uitvoering zal de K.T.K. op treden met een gemeenschappelijk nummer vrije oefeaiingen (zoo mogelijk die voor het Bondsfeest 1930) en met optreden van ver- eenigingen. In Maart zal een technische veradering wor den gehouden van de kring-T.C. met de tech nici van de vereenigingen. Tevens wordt dan de Technische Bondsvergadering besproken en worden de oefeningen voor de Lighal-uitvoe ring gedemonstreerd. Pogingen zullen worden aangewend tot het houden van een cursus in rhythmisehe e.d. gymnastiek. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse: HHiI J CHilversum TOGO—Amsterdam Promotieklasse. StrawberriesHHIJC SOSAlkmaar Hilversum IILaren Tweede klasse: TOGO II—HDM IV HHIJC III—Rotterdam Kieviten—Alliance Zandvoort—BMHC IV Leiden H—HDM III PinokkioOh Kay KameleonHilversum IET Pinokkio II—BHC II DAMES. Westelijke Overgangsklasse. TOGO—Leiden KievitenGooi II Derde klasse: TOGO IIRotterdam Laren—THC Vierde klasse: Victoria IIIRotterdam EL Amersfoort II—Voordaan 4—2 1—2 3—1 2—2 0—1 2—4 3—1 1—4 2—0 2—1 5—2 1—2 3—5 3—1 7—1 2—4 4—0 8—1 6—0 Kennemer Golfclub, Zaterdag en Zondag had op de banen van de Kennemer Golf en Countyclub te Zandvoort de maandelijksche wedstrijd plaats, waaraan 19 spelers (sters) deelnamen. De heer Elhorst (16) werd winnaar met 2 up. Als tweede eindigde de heer M. Wetselaar (4) 1 uip. Haarlemsche Zeilvereeniging. Voor deze vereeniging zal de heer Nol Bins- bergen, een bekend vogelkenner, in café- restaurant „Lido" hedenavond een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: -De vogels van weide en rietland".

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8