HET KABINET CHAUTEMPS AFGETREDEN. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN WEK DE GAL IN UW LEVER OP MAANDAG 17 JANUARI a.s. VRIJDAG 14 JANI/XR I 193S Socialistische ministers zeggen hun medewerking op In den afgeloopen nacht heeft het Fransche kabinet Chautemps zijn ontslag ingediend bij den president der republiek. Deze beslissing viel na een langdurige zitting van de Kamer, waarin de regeering de vertrouwenskwestie had gesteld en aan het einde waarvan de socialistische ministers verklaarden niet langer hun medewerking aan het kabinet te kunnen geven. Rusland Nadat de communist Duelos gisteravond tot vice-voorzitter van de Kamer gekozen was en Herriot een korte rede gehouden had, was het woord aan den minister-president Camille Chautemps. Chautemps sprak met kracht tegen, dat hij een dubbele rol zou hebben gespeeld Hij be schouwt de conflicten van de arbeiders met een menschelijk oog, doch hij zal geen op stand van de arbeiders in overheidsbedrijven tegen den staat toestaan, zijn arbitrage is ernstig bedoeld. De minister-president verlangde dat de Kamer een arbeidswet aanneemt, welke den socialen vrede zou verzekeren. De arbeiders zullen waarborgen voor den arbeid ontvangen, doclr hiertegenover moeten zij erkennen wat het parlement voor hen doet en afzien van ieder onwettig optreden, hoezeer dit ook te verontschuldigen schijnt. Chautemps, die aan zijn uiteenzetting de vertrouwenskwestie had verbonden, zeide ver volgens, dat gesproken wordt over een con trole op de wisselmarkt. Hij was van meening, dat de regeering haar plechtige verzekering moet hernieuwen, dat geen uitgaven zullen worden gedaan, zonder dat deze gedekt wor den door inkomsten. De minister-president vroeg aan alle groepen te willen zeggen of zij het niet eens zijn met de beginselen, welke zij uiteen heeft gezet en met de formules van monetaire vrijheid. Aan de leden van de meerderheid vroeg de minister president of zij de politiek van de re- geering,( zoowel ten aanzien van bin nen- als van buitenland goedkeurden. De regeering doet, zoo zeide hij, een beroep op allen en op het plichtsge voel van het republikeinsche parle ment. Rad. socialisten achter de regeering. De radicaal socialistische Kamerfractie kwam even na het schorsen van de zitting van de Kamer bijeen. Zonder debat werd een motie aangenomen om de verklaring van de re geering goed te keuren en het vertrouwen van de fractie in de regeering uit te spreken. „Handhaving van de monetaire vrijheid". In den loop van de vergadering der „Dele gation des Gauches", verklaarden de socia listen, dat zij niet dan na raadpleging van hun fractie konden toestemmen in toevoe ging van de zinsnede over „handhaving van de monetaire vrijheid" aan de motie van vertrouwen. De parlementaire fractie der socialisten sprak zich met 75 tegen 36 stemmen uit voor aanvaarding der aanvulling. De Kamerzit ting werd toen onverwijld hervat. Namens de fracties der minderheid stelde Barety toevoeging van het volgende voor: „De Kamer bevestigt haar vroegere uitspra ken tegen controle op de wisselmarkt". Flan- din steun deze aanvulling door te zeggen: „Chautemps heeft controle op de wisselmarkt afgewezen. Dat is voor ons het belangrijkste gedeelte van zijn verklaring". Hij zeide ver der, dat de socialisten meermalen de nood zakelijkheid van een dergelijke controle be pleit hadden. Er moet dus geen dubbelzin nigheid ten aanzien van de munt bestaan". Namens de socialistische fractie verklaarde Serol. dat de fractie, om het volksfront te handhaven, voor de motie van vertrouwen zou stemmen, De communist Ramette be treurde het, dat Chautemps niet verklaard had, dat hij het programma van het volks front punt voor punt wilde verwerkelijken. Hij noemde de sociale eischen van zijn partij op' en verklaarde, dat, indien de communis ten niet tegen de motie zouden stemmen, dit alleen geschiedde, omdat tzij het volksfront niet wilden verbreken. Chautemps antwoordde: „Ramette heeft zeer openhartig gesproken. Ik had de Kamer gevraagd, zich achter de regeering te scha ren om de positie van den frank te verste vigen. Juist op dat oogenblik noemt Ramette een lijst van groote uitgaven, die zijn partij eiseht. Ik ben en blijf getrouw aan mijn ge geven woord. Ik geloof niet, dat het nobele Fransche volk ooit van ons heeft willen vra gen, dat wij in de elementairste waardigheid zouden tekort schieten. Ramette heeft zijn vrijheid gevraagd. Ik geef hem die", Chautemps antwoordde vervolgens Flan- din met de verklaring, dat hij zich niet wilde leenen voor een politieke manoeuvre, waar na Flandin zijn aanvulling introk en de voorzitter mededeelde, dat over de motie ge stemd zou worden. De motie werd aldus samengevat: „De Kamer, getrouw aan de begin selen van financieele. monetaire ien sociale politiek, die zij heeft bepleit 1n haar vroegere uitspraken, geeft uiting aan haar vertrouwen in de regeering, voor een financieel herstel in monetaire vrijheid en de handha ving van de eerbied voor de repu blikeinsche orde". Op dat oogenblik vroegen de socialisten schorsing der vergadering. Het was toen 3.35 uur. Chautemps verklaarde nogmaals, dat de communisten volledige vrijheid hadden voor de stemming over de motie, hetgeen in de rijen der socialisten een zekere verwar ring stichtte. Onder die omstandigheden werd door socialisten en communisten schor sing der vergadering gevraagd. De socialistische ministers hadden het voornemen, hun verdere mede werking aan het ministerie te ont zeggen, indien zij niet van Chau temps een geruststellende verzekering verkregen betreffende zijn wensch, een beroep te doen op de meerder heid van het volksfront. Door deze socialistische beslissing was het ka binet in feite demissionair geworden. Te 4.45 uur werd de vergadering hervat, doeh de regeeringsbanken bleven leeg. Her riot deelde mede, dat Chautemps hem had doen weten, dat hij geen belang stelde in het debat. Herriot verklaarde vervolgens dat de zitting was opgeheven De communisten ver lieten de zaal met den kreet: „Volksfront", hetgeen door de rechterzijde werd beant woord met: „Naar Moskou". Het besluit der socialisten, In haar laatste bijeenkomst had de socia listische fractie een motie geredigeerd, waar in de redenen voor het uittreden der socia listische regeeringsleden als volgt werd uit eengezet: „De fractie die eens te meer haar trouw aan het volksfront heeft bevestigd en die verklaard heeft, altijd bereid te zijn, met kracht een regeering te steunen, die vast be sloten is een politiek te voeren, welke op de basis van het algemeen kiesrecht berust, vooral in de huidige omstandigheden, waarin de verdediging van de republiek en de orga nisatie van den vrede noodig zijn constateert met leedwezen ,dat de communistische par tij in haar laatste zitting uiting heeft ge geven aan haar voornemen, zich niet bij de meerderheid te voegen en dat de minister president deze partij haar vrijheid heeft te ruggegeven, waardoor hij een andere rich ting aan de politiek der regeering gaf. In deze omstandigheden kan de re geering niet langer een beroep op het Volksfront doen. De fractie besluit derhalve, dat de socialistische leden der regeering niet langer hun mede werking kunnen verleenen". Blum, die even na vier uur in de Kamer aankwam, verleende zijn medewerking bij de opstelling van den ontslagbrief. Hij overhan digde Chautemps dezen brief, waarna de mi nister-president den collectieven ontslagbrief opstelde. Te 5.05 uur vertrokken de leden der demissionaire regeering naar het Elysée. waar zij hun ontslag aanboden. Een half uur later verlieten zij dit huis, met uitzondering van Chautemps, die met presi dent Lebrun een onderhoud had, dat te zes uur nog voortduurde. Toen Chautenips te 6.15 uur het Elysée verliet, verklaarde hij. dat de pre sident hem gevraagd had, een relaas van de gebeurtenissen te doen. Hij wenscht aldus. Chautemps dat zoo snel mogelijk een rege ling wordt getroffen in een sfeer van kalmte en eendracht, die noodig is voor de veiligheid van de munt en de buitenlandsche veiligheid van Frankrijk. Lebrun zou te tien uur zijn onderhandelingen beginnen, door besprekin gen met Jeanneney, den voorzitter van den senaat, en met Herriot, den voorzitter der Kamer te voeren. De inhoud van den door Blum en Chau temps aan den president gerichten brief luidt als volgt: „Wij hebben in den loop van den dag en gedurende den nacht onze inspanningen ver dubbeld om de meerderheid van het Volks front rondom intact te houden, maar de in cidenten, die zich gedurende de zitting hebben voorgedaan en waarvan de motie der socialis tische fractie spreekt, noodzaken ons thans, ons ontslag bij u in te dienen. Wij danken u voor het vertrouwen en de vriendschap, die gij altijd voor ons gehad hebt en betuigen u onze hoogachting." Vijftig landbouwers ter dood, veroordeeld. Naar de te Samara verschijnende Wolskaja Kommuna mededeelt, zijn vijftig functionarissen van de land bouworganisaties aldaar wegens sabo tage ter dood veroordeeld. Roemenië „IJzeren Garde" zal de regeering Goga steunen. In een verklaring voor de pers heeft de leider van de vroegere „IJzeren Garde" Co- dreaiiu, volgens Havas verklaard, dat de in stelling van de dictatuur een ongeluk zou beteekenen en dat zijn partij, „Alles voor het Vaderland", welwillend staat tegenover de regeering-Goga, die zij bereid is bij de be handeling van de begrooting en eenige drin gende wetten te steunen. Codreanu verklaarde tegenover een even- tueele ontbinding van het parlement te zijn en betoogde, dat zijn partij, in tegestelling met hetgeen sommigen beweerden, monarchistisch was. Daarentegen heeft Vaida Voivod, de leider van het „Roemeensche Front", medegedeeld, dat hij geen vertrouwen kan schenken aan de regeering Goga, die volgens hem „de ware nationalistische beginselen in gevaar brengt'" Wijziging van de kieswet? Men schrijft de regeering het voor nemen toe de kieswet te wijzigen, dat de partij, die het grootste aantal stemmen zou verwerven, een „premie" zou krijgen, welke haar de absolute meerderheid in de Kamer zou geven. De tegenwoordige regeering zou op die manier groote kans hebben zich deze premie te verwerven bij de eerstvol gende verkiezingen. De tegenwoordige kieswet verleent deze premie slechts aan die partij, die minstens 40 pCt. der stemmen op zich heeft weten te vereenigen. Duitschland. Bezoek van Hitier aan het Vaticaan? In een telegram, dat het Tsjechi sche blad „Lidove Litsjy" vandaag pu bliceert, maakt de Romeinsche cor respondent van dit blad melding van het gerucht, dat in officieele kringen de ronde doet over bemiddeling van Mussolini tusschen het "Vaticaan en Duitschland, welke thans in voorbe reiding zou zijn. ,In de best ingelichte Romeinsche kringen, aldus voegt de correspondent hieraan toe, verklaart men, dat geen enkele onderhande ling van den Duce van dezen aard gaande is. Misschien zou Mussolini zijn persoonlijken in vloed willlen gebruiken om de kerkvervolgin gen, die Duitschland in de wereld een slech ten naam geven, te doen eindigen. Het schijnt echter, dat Mussolini een stap wil vermijden, die niet zonder gevaar zou zijn te worden uit gelegd als een inmenging in binnenlandsehe aangelegenheden. Vanwege het Vaticaan wordt geen enkele aanwijzing gegeven, dat Mussolini z'n standpunt zou hebben gewij zigd. Een officieel bezoek van rijkskanselier Hitier als hoofd van den Duitschen staat aan den H. Vader is zeker niet onmogelijk. Alle staatshoofden, die te Rome verblijf hebben ge houden, hebben een dergelijk bezoek gebracht. Het zou dus als natuurlijk beschouwd kunnen worden, maar er is te dien aanzien nog ge lm enkele beslissing genomen." België. De nieuwe gouverneur van de Nationale Bank. De Koning heeft Georges Janssen benoemd tot gouverneur van de Nationale Bank en Paul Heymans tot gouverneur van de Nationale Maatschappij voor Industriecrediet. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELUNC En zoo zien jullie Thijs voortloopen, eigenlijk in het wilde weg, want hij weet heelemaal nog niet, waar Leo Listig te vinden is. Hij hoopt natuurlijk maar, dat hij hem zal vinden, maar wie weet, waar Leo is en of hij al niet lang verhuisd is! Maar hier dacht Thijs niet over na en hij liep maar steeds verder. Het was, nu zijn oogen een beetje aan de donkerte gewend waren, niet zoo heel duister meer in de grot, maar toch was alles nog al moeilijk te onderscheiden. Het is hier anders maar erg stil, zei Thijs bij zichzelf. Je zou toch anders wel denken, dat er muizen of ratten zouden zijn. Maar niets van dat alles De meest grillige rotsblokken verhieven zich boven Thijs' hoofd, maar hij liep steeds rustig door. Maar wat was dat voor een gegrom? Thijs bleef ademloos stilstaan. Hij staarde met angstige oogen in de verte en keek dan om zich heen. Wat was dat nou weer??? ONZE BEGINT DES MORGENS 10 UUR. ZIE DE ETALAGES. ZATERDAC IS DE ZAAK GESLOTEN. COMPLETE WONINGINRICHTING BARTELJORISSTR. 13-17 - HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Tsiniiig door de Cliineezen heroverd? Tweeduizend Japanners zouden bij den strijd om de stad gedood zijn. Volgens Chineesche frontberiehten, door het D. N. B. ontvangen, zouden de Chineesche troepen gisteren Tsi- ning, dertig K.M. ten Z.W. van Jantsjau gelegen, heroverd hebben. De Japanners hebben volgens deze berichten zware verliezen geleden. Ook de Japansche opmarseh langs den Loenghai-spoorweg zou, nadat Chineesche versterkingen in den strijd waren geworpen, onder zware verliezen voor beide partijen tot staan gebracht, en zelfs zouden de Japanners teruggedrongen zijn. Volgens een telegram uit Hankau aan de Chineesche ambassade te Londen zouden tij dens de straatgevechten, die voorafgingen aan de aanvankelijke ontruiming van Tsining door de Chineesche troepen, 2000 Japanners gedood zijn. De Chineesche troepen zouden bo vendien de steden Tsjoetsjau, Yang jen, Feihs- jang en Kovangping in Zuid Hopei heroverd hebben en de Japansche verbindingen langs den spoorweg Peiping—Hankau bedreigen. Bommen op Hoiho. Woensdag verschenen twee Japansche oor-, 1-ogsschepen voor Hoiho op het eiland Hainan. Onmiddellijk stegen vijf vliegtuigen van de oorlogsbodems op en wierpen bommen op Hoiho en Kioentsjau. De inwoners hadden tijdig dekking gezocht. Toch werden zes per sonen gedood en acht gewond. De vliegtuigen keerden naar de oorlogsschepen terug, die ver volgens weer wegstoomden. Offensief op Almeria op komst? Beweging der rechtsche kruisers. DE KUSTSTROOK VAN ALMERIA Volgens te Gibraltar ontvangen in lichtingen zijn de rechtsche kruisers „Canarias" en „Belcares" gisteravond te Ceuta aangekomen, terwijl de „Amirante Cervera" te Algeeiras heeft vastgemaakt. Naar men gelooft be reiden de rechtschen een aanval op Almeria voor Vonnissen in (le zaak-Barinat. Henri Barmat tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het persbureau Belga meldt: De strafrechtbank van Brussel heeft in de zaak Barmat de volgende vonnissen uitgesproken: Henri Barmat vijf jaren gevangenisstraf en 14.000 franken boete, Loewenstein vier jaren gevange nisstraf en 14.000 franken boete, De- vreese vier. maanden gevangenisstraf en 350 franken boete voorwaardelijk. De rechtbank verklaarde, dat voor zoover het Julius Barmat betreft de strafvervolging- wegens diens overlijden is gestaakt. Gyselinek wordt veroordeeld Stein, die zich civiele partij heeft gesteld en ontvankelijk Is verklaard, TOO.OOO franken schadevergoeding te betalen. Voorts is bepaald, dat de aan Devreese ge geven proeftijd drie jaren zal zijn. Het openbaar ministerie, waargenomen door den substituut-officier van justitie, mr. Per- richon, gelastte de directe gevangenneming van de verdachten Henri Barmat, Gyselinek en Loewenstein. Het woord was vervolgens dan aan de ver dedigers van Gyselinek en Loewenstein, die de rechtbank verzochten geen gevolg te geven aan de eischen van het openbaar ministerie. De verdediger van Gyselinek deelde mede, dat zijn cliënt waarschijnlijk tegen het von nis in ihooger beroep zal gaan. Nadat de rechtbank korten tijd ïn raad kamer was geweest, gelastte zij de directe arrestatie van Henri Barmat, Gyselinek en Loewenstein. Gyselinek, die ter zitting verschenen was, werd daarop in arrest gesteld. Beloogingen le Parijs. Politie treedt op. Havas meldt uit Parijs 13 Januari: Omstreeks zes uur van avond trokken vijf tienhonderd employé's uit het transportbe drijf over de Parijsehe boulevards onder het zingen van de Internationale en het uitroe pen van kreten als: „Onze loonen". Gedurende een half uur was het verkeer in de war. De politie verstrooide de betoogers die zich vijandig uitlieten over den Algemee- nen bon van Franschen werkgevers en over zekere leden van de Csar. Holland mag meer appelen naar Nieuw Zeeland zenden. Naar wordt medegedeeld is het tusschen. Nieuw Zeeland en Nederland -gesloten han delsverdrag met ingang van Donderdag in werking getreden. Het eerste doeleinde van deze overeenkomst is de handel in appelen met Nederland te waarborgen en uit te brei den. De overeenkomst staat een jaarlijkschen invoer toe van 70.000 kisten appelen in het tijdperk 1 Maart30 Juni tegen een vermin derd monopolietarief. Dit is de dubbele hoe veelheid van hetgeen tot dusver op dezen grondslag werd toegelaten. Naar voorts vernomen wordt, wordt de in voer van peren uit Nederland toegelaten tot een hoeveelheid van 12.000 K.G. tegen een verminderd tarief. Nieuw Zeeland heeft ook een jaarlijksch contingent toegestaan van 1000 kubieke ton ruwe dierlijke vetten. Niéuw Zeeland verplicht zich tevens om de behan deling van meestbegunstigde natie uit te brei den tot Nederlandsche sigaren, genees- en verbandmiddelen, electrische apparaten, in- dustrieeie machinerieën. en IJ zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de ïnge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten in flacons van ƒ0.75. (Adv. Ingez. Med.) RAM® PROERAMNA ZATERDAG 15 JANUARI 1938 HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.2-0 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00—1.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Viola d'amore en clavecymbel. 2.45 Amateurs-uitzending. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.30 Residentieorkest, m.m. v. solist (gr.opn.). 4.10 Pianovoordracht. 4.30 Causerie namens den Nederlandschen Vegeta- riërsbond. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Lite raire causerie. 6.00 Orgelspel en zang. 6.30 Groningsche uitzending. 7.00 Filmland. 7.30 „De plaats van den Bijbel in ons volk", cau serie. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Be richten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-too- neel, declamatie, solist en gramofoonmuziek. 9.15 „En nuOké!" 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 „The Four Stars". 11.00 Berichten. 11.05 —12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Vervolg KRO-orkest. 3.05 Kin deruur. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 De KRO- Melodisten, m.m.v. solist. 5.15 Gramofoonmu ziek. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.1-5 Gra mofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekover zicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 „Economische betrekkingen tusschen Ne derland en In-dië, causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededee- d-eelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 KRO-Orkest. 9.00 De KRO- Boys, m.m.v. solisten. 10.00 De KRO-Melodis- ten, m.m.v. solist. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern- orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Northern-orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Harry Fryer's orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.55 Sportreportage. 4.35 Viool en piano. 5.00 Declamatie. 5.20 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Militair or kest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété. 9.20 Be richten. 9.40 Amerikaansch overzicht. 9.55 BBC-Theaterorkest, m.m.v. solist. 11.00 De clamatie. 11.20 Jack Harris' Band. 11.50 Orgel spel. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 W. Cantrelle-orkest en zang. 3.20 en 4.05 Zang. 6.05 en 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-programma. 10.25 Populair concert. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Ferdy Kauffman's orkest. 7.50 Om roeporkest. 8.50 Pianovoordracht. 11.20 Om roeporkest. 2.20 Viool en piano. 6.30 Gramo foonmuziek. 7.20 Symphonieconcert. 9.50— 12.20 Herbert Strauss en Theo Held met hun dansorkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans- orkest. 1.30 Omroepsalon-orkest. 1.50 Gramo foonmuziek. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Piano voordracht. 3.50 Coniservatorium-orkest en solist. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.20 Dito. 8.20 Cabaretprogramma. 9.20 Omroeporkest en Duo Noiret. 11.20—12.20 Dansmuziek (gr.pl.). BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepsalon orkest. 1.30 Choura Kouznetzoff's orkest. 1.50 —2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Amusements programma, 4.20 Mandoline-orkest. 5.20 Or gelconcert en gramofoonmuziek. 6.35 Cello voordracht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Mu- setteorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 „Boccaccio", operette. 10.30 M. Schugalté en zijn orkest. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6