VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN Dc actie ill liet Vissclierijbedrijf. Havenarbeiders verwerpen de nieuwe voorstellen. Voor de havenarbeidert waren in een even tueel nieuw af te sluiten contract eenige ver beteringen aangebracht, o.a. bestaande uit een verhooging van het standaardloon van ■f 3.50 op f 4. Voorts zou een alfabetische rou leering worden ingevoerd. Naar wij vernemen is thans de uitslag van de over het nieuwe contract der havenarbei ders gehouden stemming bekend, van de IJmuiler Federatie en den Chr. Bond Hieruit is gebleken, dat het door de leden is verworpen, terwijl de meerderheid der O.K.- organisatie zich er voor verklaarden. Deze uitslag beteekent dat het over het ge heel genomen verworpen is. Voor een gedenkteeken voor wijlen Ds. Swaan. Een commissie gevormd om gelden daarvoor bijeen te brengen. Naar wij vernemen heeft zich hier ter plaatse een commissie gevormd mét het doel om op het graf van wijlen Ds. Swaan een ge denksteen te doen plaatsen. Het ligt in de bedoeling, dat iedere belangstellende in onze gemeente hieraan door een gift deel kan nemen. De commissie vertrouwt, dat zij uit drukking geeft aan het verlangen van vele vrienden en gemeenteleden van Ds. Swaan om de waardeering en de sympathie die men hier steeds voor den overledene had, in een daad om te zetten. Wij twijfelen er niet aan of de commissie zal in dit vertrouwen niet be schaamd worden. De commissie staat onder voorzitterschap van Ds. L. W. Erdman, en als vice-voorzitter optreed de heer C. Lijnzaad. Secretaris is de heer K. Tijssen en als pen ningmeester zal fungeeren de heer S. van Dorp die gaarne bereid is giften voor dit doel in ontvangst te nemen, hetzij persoonlijk, hetzij op zijn giro-nummer 25510 onder vermelding: „Gedenksteen Ds. Swaan". DIEFSTAL UIT MUNTGASMETER. Een bewoner van IJmuiden heeft aangifte gedaan van diefstal van geld uit de munt gasmeter, hetgeen geschiedde tijdens de af wezigheid der bewoners. MARKTBERICHT. (Versehe visch) IJmuiden 14 Januari 1938. Tarbot 128—90 ct. per K.G. Groote schol f 14.50f 13 per 50 K.G. Middel schol f 17e—f 14.50 per 50 K.G. Zetschol f 17—f 15 per 50 K.G. Kleinschol f 16—f 10 per 50 K.G. Bot f 18.50—f 15 per 50 K.G. Schal' if 8.50f 15 per 50 K.G. Wijting f 8.50—f 3.60 per 50 K.G. Versehe haring f 9f 7.50 per 50 K.G. BESOMMINGEN. Haringloggers: SCH 361 f 660; VL 199 X 160; VL 197 f 110. JAAROVERZICHT VAN DE R.K. ST. ELISABETSVlEREENIGING De St. Elisabeths Vereeniging alhier heeft in het afgeloopen jaar 48 gezinnen geholpen. Uitgereikt zijn aan kleedingstukken 441 stuks 41 paar schoenen, gedragen en nieuwe, aan molton, flanel en katoen 155 el, 10 kinderen zijn voor de Eerste H. Communie gekleed; voorts nog twee mantels, twee jassen, drie japonnen en een heerencostuum. STORMSCHADE. Gisteren is door den hevigen wind een lichtbak van een kapperszaak aan den Wijk aan Zeeërweg losgescheurd. De lichtbak ver nielde de ruit van de sigarenétalage, waardoor een groot aantal sigaren vernield of door den regen bedorven werd. Al met al was het een aanzienlijke schade post. VERGADERING V.D.J.O. UITGESTELD. De vergadering van de afdeeling Velsen der Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie, die gister avond in het gebouw van de Ver. van Vrijz. Hervormden te Velsen gehouden zou worden, kor) in verband met bijzondere omstandig heden niet doorgaan. De vergadering is uitgesteld tot Dinsdag 18 Januari. Wanneer deze dag de nationale feestdag mocht worden, dan vindt ze plaats op Woensdag 19 Januari. FEESTAVOND TER GELEGENHEID VAN DE BLIJDE GEBEURTENIS. Ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis zal de Ar ja-club „Willem van Oranje" een feestelijke vergadering beleggen in het gym nastiek lokaal van de Marnix-school. Het be stuur zal voor een gevarieerd programma zorg dragen. De datum zal nader bekend gemaakt worden bij de bureaux der dagbladen. Zwitsersclie Reisvereeniging zal IJmuiden in liaar trips opnemen. In de dezer dagen gehouden bestuursver gadering van IJmuidens Bloei is komen vast te staan, dat de activiteit van het bestuur, in het belang van de gemeente Velsen en IJmui den in het bijzonder, eenige successen heeft kunnen boeken. In de eerste plaats is het mogen gelukken de huur van het kampeerterrein „Ons Buiten" zoo bepaald te verkrijgen, dat deze vereeni ging ook dit jaar wederom hare tenten in letterlijken en figuurlijken zin nabij het par keerterrein zal opslaan. lederen middenstan der zal dit verheugen, daar deze vereeniging al hare inkoopen uitsluitend in de gemeente Velsen doet. Dank zij een uitgebreide correspondentie met de Commissie van Noordzeebadplaatsen is de bepaling van het contributiebedrag voor Velsen zoo geschied, dat het voor de gemeente Velsen doenlijk is geworden, lid dezer com missie te worden. De Gemeente heeft reeds toegezegd, het bedrag op de begrooting voor 1939 uit te trekken. „IJ-muiden-Bloei" zal thans trachten, dat IJmuiden toch reeds dit jaar in de propaganda der commissie zal wor den opgenomen. De correspondentie met een bekende auto car-onderneming in Nederland heeft er toe geleid, dat in het komende seizoen een Zwit sersclie Reisvereeniging IJmuiden geregeld in haar trips door Nederland zal opnemen. Hopen wij, dat deze bezoeken mogen slagen en ook de middenstand er van moge profi teered In de afgeloopen maand kwam één verzoek om inlichtingen betreffende permanente ves tiging binnen. Nadat de candidaten voor de a.s. bestuurs verkiezingen de revue waren gepasseerd, werd besloten de ledenvergadering te houden in de tweede week van Februari, waar gelijktijdig de verloting der prijzen van de gehouden lote rij zal plaats vinden. De Vestigingswet. Van den heer Wim Maas ontvingen wij het volgende aardige gedichtje: 't Begint hier aanstonds leuk te worden In ons kleine Nederland, Als de nieuwe wet er zijn zal. Speciaal voor den Middenstand. Vroeger kon je, als je durf had, En een heel klein beetje poen, Eerst in 't klein, en dan wat grootel' Toch nog aardig zaken doen. Je kon je vestigen hier of ginder, Je plaatste er een zaakje neer Hadt van verbod of wet geen hinder, Kortom, je was bot meneer. Maar dat wordt straks even anders. Je bent verplicht, 't zij groot of klein De Warenkennis te bezitten 't Zij van mijn vak of het dijn. Nu is dat nog niet het ergste, Erger is, dat w' allemaal Min of meer moeten beschikken Over liggend kapitaal. 't Zal den lezer als mij zeiven, Vast en zeker wel vergaan, Dat hij, die geen liggend geld heeft, Aan het dijkje komt te staan! VELSEN DE TE VERWACHTEN BLIJDE GEBEURTENIS. Ontheffing winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat door hen in verband met de viering van de te verwachten geboorte van een Koninklijken Prins of een Konink lijke Prinses, ten aanzien van alle winkels in de gemeente ontheffing is verleend van het verbod tot het geopend hebben van een win kel na 8 uur respectievelijk 10 uur des na middags, op den dag der geboorte, mits deze niet op een Zondag valt en van den daarop volgenden werkdag en wel tot 1)2 uur des nachts. Vindt de geboorte plaats op een Zondag, dan geldt de ontheffing voor den eerstvolgenden Maandag. Cafés tot 2 uur 's nachts geopend. Ter algemeene kennis wordt voorts ge bracht, dat door den Burgemeester nader is bepaald, dat de tapperijen op den dag van de geboorte en den daarop volgenden dag tot des nachts 2 uur geopend mogen blijven. Op deze dagen is het geoorloofd muziek en dans of andere vermakelijkheden te doen plaats vinden tot des nachts 1.45 uur. Indien de geboorte plaats vindt op Zater dag gelden de bepalingen voor de tapperijen voor dien Zaterdag en den daarop onmid dellijk volgenden Maandag. Vindt de ge boorte plaats op Zondag dan gelden de be palingen voor den onmiddellijk daarop vol genden Maandag en Dinsdag. Deze bekendmaking geldt als algemeene ontheffing van het sluitingsuur. LEDENVERGADERING S.D.A.P. De afd. Velsen-N. der S. D. A, P. kwam Woensdag in vergadering bijeen in het lokaal aan den Koningsweg, onder leiding van den heer w. F. Visser. Na een welkomstwoord van den voorzitter werden de notulen gelezen en volgde behan deling der ingekomen stukken. Daarna hield de heer W. F. Visser een inleiding over het onderwerp: „De S.DA.P. in dezen tijd", ge volgd door een uitvoerige gedachtenwisseling over dit punt. Tot slot van den avond werden door den heer E. Sanders eenige fragmenten uit Mul- tatuli's „Vorstenschool" gedeclameerd, waar mede deze de aandacht der aanwezigen on verdeeld wist te boeien. Dit sool't vergade ringen valt blijkbaar wel in iden smaak bij de leden der afdeeling. VARA-AVOND IN DE PONT-BIOSCOOP. Donderdag vond in de groote zaal van de Pont-bioscoop, een VARA-avond plaats. Te ruim acht uur betrad de voorzitter van de VARA-afdeeling alhier, de heer J. Wesse- lius het podium om de aanwezigen een har telijk welkom toe te roepen. Spreker geeft uiting aan zijn vreugde dat de zaal tot de laatste plaats is bezet. Het bestuur der af deeling stelt dit op hoogen prijs, maar. zegt spreker, deze omstandigheid moet ook voor de medewerkenden aan dezen avond een groote voldoening zijn. Voorts vestigt de voor zitter de aandacht der aanwezigen op de fraaie collectie prijzen voor de tombola wel ker opbrengst is bestemd voor contributie voor de VARA ten behoeve van die leden, welke door omstandigheden hiertoe niet in staat zijn. Na allen een recht gezelligen avond te hebben toegewenscht gaf de heer Wesselius de verdere leiding over aan den conférencier voor dezen avond den heer Jan Lemaire, die den avond opende met een geestige proloog. Dan kondigt spreker het optreden van „Fantasia" aan onder leiding van Eddy Walis. Met een hartelijk applaus werd dit gezelschap ontvangen en dat het de verwachting niet teleurstelde toewees wel het daverend applaus na beëindiging der nummers waarbij de Kanariepolka niet ont brak. Vervolgens droeg de hëer Jan Lemaire een episode uit de arbeidersbeweging in San Francisco voor uit Freddy Drummond" van den bekenden schrijver Jack London. Ook dit nummer werd geestdriftig toege- Schip van Verm. aankomst Laatste bericht Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 31 Jan. 10 Jan. van Bari. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 7 Jan. van Pt. Bouet. Altona (Duitsch) Ned. Indië 6 Febr. 1 Jan. van Padang. Alkmaar (Ned.) Chili 10 Jan. van Valparaiso. Alg-orab (Ned.) Zuid Afrika 12 Jan. van Beira. Amstelland (Ned.) x) Hamburg 23 Jan. vertrekt 22 Jan. Breda (Ned.) Chili 5 Jan. van Curasao. Bloemfontein (Ned.) x) Z. Afrika 13 Jan. te Bremen. Boskoop (Ned.) x) Chili 6 Jan. van Paita. Boulderpool (Eng.) New Orleans 22 Jan. 30 Dec. van Mobile. Baarn (Ne-d.) x) Chili 9 Jan. van Iquique. British Prestige (Eng.): Abadan 7 Jan. van Aden. Boschfontein (Ned.) x) Beira 12 Jan. van Pt. Natal, Cassel (Du.) Ned. Indie 4 Febr. 9 Jan. van Colombo. Cordillera (Du.) x) Hamburg 16 Jan. vertrekt 15 Jan. Caribia (Du.) x) West Indië 5 Febr. vertr. 15 Jan. v. Pto Barrios. Costa Rica (Ned.) x) West Indië 16 Jan. 11 Jan. van de Azoren. Jaffa 24 Jan. in lading. Deucalion (Ned.) Alexandrië 15 Jan. 8 Jan van Kiuluk. Eurymedon (Br.) Batavia 2 Febr. 2 Jan. vertrokken. Essen (Du.) Ned. Indië 20 Jan. 10 Jan. van Marseille. Enggano (Ned.) x) Batavia 15 Jan. 12 Jan. van Liverpool. Euryades (Eng.) x) Batavia 20 Jan. 6 Jan. van Pt. Said. Ena (Ned.) Curasao in lading. Eemland (Ned.) Buenos Aires in la-ding. Ethiopian (Br.) x) West Afrika 23 Jan. 10 Jan. van Las Palmas Fauna (Ned.) Hamburg- 16 Jan. vertrekt 15 Jan. Grootekerk (Ned.) x) Japan 12 Jan. van Pt. Said. Glenfinlas (Eng.) x) Japan 20 Jan. 6 Jan. van Port Said. Gaasterkerk (Ned.) x) Japan Japan 12 Jan. van Manilla. Gleniffer (Eng.) x) 12 Jan. van Singapore. Glaisdale (Br.) B. Aires 3 Febr. 30 Dec. vertrokken. Hermes (Ned.) Bourgas 30 Jan. 9 Jan van Varna. Ned. Indië 15 Febr. 11 Jan te Tjilitjap. Iris (Ned.) West Indië 26 Jan. 8 Jan van Pto Barrios. Istok (Joeg. SI.) Buenos Aires 10 Febr. 8 Jan. van Sail Nicolas. West Indië 14 Jan. 25 Dec, van Pto Barrios. Julia (Griek) Buenos Aires 7 Febr. 7 Jan. vertrokken. Joh. de Witt (Ned.) x) Batavia 12 Jan. van Colombo. Merisaar (Estl.) Tunis heden pass. 6 Jan. Gibraltar. Mars (Ned.) Stamboul 20 Jan. 12 Jan. te Algiers. Magdeburg (Du.) x) Ned. Indië 22 Febr. 9 Jan. van Macassar. Nic. Maersk (Deen) x Ned. Indië heden pass. 6 Jan. Gibraltar. Nereus (Ned.) Stettin 16 Jan. 13 Jan. vertrokken. Odysseus (Ned.) Oporto 11 Jan. 6 Jan van Vigo. Poelau Bras (Ned.) x) Batavia 19 Jan 12 Jan. van Genua. Polyphemus (Ned.) Batavia 25 Jan. 12 Jan. van Port Said. Phoenica (Du.) Tampico 24 Jan. 10 Jan. van La Guayra. Poelau Tello (Ned.) x) Batavia in lading. Patricia (Du.) West Indië 3 Febr. 12 Jan. van Pto Colombia. Phrontis (Ned.) x) Batavia 10 Febr. 11 Jan. vertrokken. Pluto (Ned.) Danzig 17 Jan. vertrekt 14 Jan. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 12 Jan. van Djeddah. Reeina (Joeg. Slav.) Buenos Aires 12 Febr. 11 Jan vertrokken. Rhein (Du.) Ned. Indië 21 Jan. 6 Jan. van Pt.-Said. Saturnus (Ned.) Alexandrië 30 Jau. 12 Jan. te Izmir. Soemba (Ned.) Batavia in lading. Stonegate (Eng.) Macassar 29 Jan. 4 Jan. van Port Said. Springfontein (Ned.) x Z. Afrika pass. 12 Jan. Gebraltar. Streoiishalh (Eng.) Rosario 3 Febr. 2 Jan. van Montevideo. Singkep (Ned.) x) Batavia 6 Jan. van Colombo. Theseus (Eng.) x) Batavia 19 Jan. 8 Jan. van Pt. Said. Tawali (Ned.) Batavia 11 Jan. van Pt. Sudan. Tower Field Londen heden 12 Jan. vertrokken. Tarakan (Ned.) x) Hamburg in lading. Telamon (Ned.) Hamburg 16 Jan. vertrekt 15 Jan. Tabaristan (Br.) Busrah 12 Jan. van Oram Thisbé (Fr.) Caen (v. IJm.) 15 Jan. 14 Jan. vertrokken. Vesta (Ned.) Hamburg 13 Jan. 12 Jan. vertrokken. Venezuela (Ned.) x) Hamburg 16 Jan. vertrekt 15 Jan. Waterland (Ned.) x) Buenos Aires 21 Jan. 4 Jan. van Bahia. Zaanland (Ned.) Buenos Aires 4 Febr. 7 Jan. vertrokken. Zijpenberg (Ned.) Buenos Aires 1 Febr 11 Jan. van Fern. Noronha. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. juicht. Daarna trad op de declamatrice Emmy Arbous welke dadelijk contact met de aanwezigen had en hen door vroolijke en ernstige nummers wist te boeien. Ook hier hartelijke toejuichingen. Het propagandistische gedeelte van den avond werd verzorgd door den heer Grimm uit Amsterdam, voorzitter der VARA afd, K. aldaar, welke afdeeling niet minder dan 3400 leden telt. In een keurig en gloedvol betoog gaf deze spreker een overzicht van het vele, dat door de VARA in het belang van de ar beidersbeweging werd en wordt verricht en hoe noodig het is dat straks de werelduitzen dingen worden verzorgd als tegenwicht te genover de fascistische propaganda-uitzen- dingen uit naburige landen. Voorts wees spreker op de groote vrijheid welke de om roep hier te lande geniet in tegenstelling b.v. met den Duitschen omroep. Met een warme aanbeveling voor het VARA-lidmaat- schap eindigde de heer Grimm zijn rede. Hierop werd gepauzeerd, bij welke gelegen heid de loten der tombola werden verkocht, welke grage koopsters en koopers vonden. Na de pauze werden de lachspieren van het publiek terdege aan het werk gezet bij de opvoering van een muzikaal tooneelstukje, waarbij de musici zich als zeer bekwame acteurs ontpopten en waarbij Jan Lemaire en Emmy Arbous eveneens van de partij wa ren. Bij het ten gehoore brengen van De Serenade van Toselli kon men echter wel een speld hooren vallen en had .Fantasia" na beëindiging een ware ovatie in ontvangst te nemen. Zoo was eer men het wist het einde van het programma gekomen. De medewer kenden kregen een warm applaus en staan de zong men gezamenlijk de Internationale. Het was een mooie avond waarop het VARA- bestuur met tevredenheid kan terugzien. DE JUBILEA AAN DE PAPIERFABRIEKEN. In de herdenking van de jubilea van het personeel van de Kon. Ned. Papierfabrieken v.h. Van Gelder Zonen N.V. is een wijziging gekomen. Tot nu toe was het de gewoonte, dat alleen degenen die 40 of meer dienstja ren hadden, in aanmerking kwamen voor de gebruikelijke huldiging, waarbij de jubi larissen in het bezit worden gesteld van een enveloppe met inhoud en van het genot van een vrijen dag. De directie heeft thans be sloten deze huldeblijken ook deelachtig te doen worden aan de leden van -het personeel die 25 dienstjaren hebben. Ook deze zullen in het vervolg de enveloppe ontvangen. De directie heeft voorts bepaald, teneinde een onbillijkheid te voorkomen tegenover degenen die kort geleden hun 25-jarige dienstvervulling- achter den rug hadden, de herdenking van de zilveren jubilea te doen geschieden van 1931 af. Deze huldigingen zullen echter niet gelijktijdig geschieden. Een lid van het personeel dat bijv. in 1931 zijn zilveren jubileum herdacht, ontvangt deze huldebetuiging niet eerder dan na 35 dienstjaren; zij die in 1936 25 dienstjaren hadden, ontvangen dit na 30 dienstjaren. Wanneer de betrokkenen evenwel den dienst met vervroegd pensioen verlaten, dan ont vangen zij hun enveloppe -bij het vertrek uit den dienst. De eerste jubilaris die daarvoor in aanmer king komt is de heer J. A. Stapper, die mor gen, Zaterdag, 30 dienstjaren zal hebben. Ook in de maand Februari zijn er nog en kele leden van het personeel, die voor deze late herdenking van hun zilveren jubileum in aanmerking komen. V R IJ D A G 14 J A N U A RI 1938 Matigen tot krachtigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met later waarschijnlijk weer regen, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771,6 m.M. te Toulouse. Laagste 727.3 m.M. te Seydisfjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 42 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 1.52 uur; n.m. 2.12 uur. Zondag v.m. 2.48 uur; n.m. 3.06 uur. Maandag v.m. 3.37 uur; n.m. 3.51 uur. SANTPOORT VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Papierfabriek Zweedsch Zweedscli Dalarö Embla Oxelösund Söderhamn erts cellulose DAT LIEP GOED AF. Donderdagmiddag brak in de bocht van den Hagelingerweg nabij den Biezenweg een, der voorwiel-assen van een vrachtauto. Dé bestuurder hield echter zijn tegenwoordig heid van geest, stuurde den wagen zoowaar nog tusschen de iepenboompjes door, waarna het voorstuk zich aan den kant van de ge broken as in het grintpad boorde. Het mag een wonder heeten, dat op dezen drukken weg een en ander zonder persoonlijke onge lukken afliep. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Aanvankelijk scheen het, dat de komen de blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin aan onze plaats vrij onopgemerkt zou voorbij gaan. Een Oranje-vereeniging, die het initia tief in dezen zou kunnen nemen, had ons dorp niet (meer) en toen in haar plaats 'e bestuur van de har draverij vereeniging in verband met de blijde gebeurtenis een vergadering uitschreef, waarvoor waren uitgenoodigd de besturen van „Santpoorts Bloei" en de Win- keliersvereeniging en het bestuur van de op geheven Oranjevereeniging, bleek alleen „Santpoorts Bloei" vertegenwoordigd, zoodat het al zeer moeilijk was besluiten te nemen. Het bestuur van de harddraverij-vereeni ging gaf echter den moed niet op en noodigde de besturen van andere vereenigingen uit. Bijna allen gaven aan de uitnoodiging gehoor en zoo kon men komen tot -de samenstelling- van een comité, bestaande uit de heeren T Heeremans (Har-draverij-vereeniging) voor zitter; J. W. A. Westerhoven (Harddraverij vereeniging en Vox Humana), secretaris; Hop (T. V. S.) .penningmeester; C. J. v. d. Kamp (winkeliers)A. J. Voogd (R. C. Brede- rode); P. Visser (schaakclub „Santpoort"), G. Wiedijk (Fanfarekorps „Wilhelmina") en J, Ruygvoorn (oud-bestuurslid „Koninginne dag"). Er werd besloten direct verlof aan te vra gen tot het doen circuleeren van inteeken- lijsten. Dank zij de medewerking van onzen burgemeester was dit verlof spoedig verkre gen en tal van ingezetenen hebben reeds be zoek gehad van commissie-leden of anderen. Naar we vernamen, wordt er zeer spontaan op deze lijsten geteekend, zoodat- de kans groot is, dat de commissie de schooljeugd op pret tige wijze in de algemeene vreugde kan laten deelen. Maar het comité heeft nog meer plannen. Het wil ook het dorp een feestelijk aanzien geven. En dank zij de medewerking van de winkeliers zullen en kunnen deze plannen verwezenlijkt worden ook. Daardoor is het mogelijk geworden de Hoofdstraat, den Ter- rasweg en den Hagelingerweg tot den Krui-d- bergerweg met sparregroen en op andere wijze te versieren. In verband hiermede zal ver zocht worden, of de rioleeringswerkzaam- heden aan de Hoofdstraat gestaakt kunnen worden. Verder staan nog het planten van een Oranjeboom in één van de nieuwe ge deelten onzer plaats, een muzikalen „omme- ganck" van het fanfarekorps „Wilhelmina' en het ontsteken van de te leveren vreugde- Oranjeboomen, die iy2 a 2 uur kunnen bran den, op 't programma. Tot dit doel heeft mej Enschedé haar weiland aan de Hoofdstraat reeds ter beschikking gesteld van het comité. Vermoedelijk zullen deze boomen ontstoken worden na den rondgang van „Wilhelmina". Voorts zullen langs de versierde straten ook luidsprekers-installaties worden opgesteld, zoodat gramofoon-muziek ten gehoore kan worden gebracht. Al deze plannen hebben de volle sympathie van onzen burgemeester, dien we zeer waar schijnlijk ter plaatse wel aanwezig zullen zien. Wat de jeugd betreft, voor haar zullen in één of meer zalen een poppenkast worden vertoond of een tooneelstukje worden opge voerd. Tenslotte hebben de winkeliers besloten op den nationalen feestdag hun zaken om 2 uur te sluiten. De Bilt voorspelt: CASTRICUM PROPAGANDA VOOR DE C.O.V. Zaterdagavond zal de orkestvereeniging Tavenu uit Krommenie, dirigent de heer D. van Veen in de zaal van Café De Vriendschap een concert geven, dat bedoeld is als een pro paganda voor de Castricumsche Orkestveree niging. Tavenu zal de Castricummers n.l. laten hooren wat met een goed bezet dilettanten orkest te bereiken is. Men hoopt daardoor de belangstelling te wekken van degenen, die een muziekinstrument bespelen en deel zouden kunnen uitmaken van de C.O.V. Het concert van Zaterdagavond is alleen toegankelijk voor genoodigden. Een beperkt aantal toegangsbewijzen is nog beschikbaar voor muziekliefhebbers of -beoefenaars. Deze zijn te verkrijgen bij den boekhandel De Jonge in de Burgemeester Mooystraat en bij den heer v. d. Touw, Torenstraat 33. NOTARIS STUIJT OVERLEDEN. Hedennacht isten zijnen huize op 57-jarigen leeftijd plotseling overleden de heer J. P. Stuijt, sedert Juli 1924 notaris ter standplaats Castricum. Met het heengaan van notaris Stuijt verliest onze gemeente een van de meest prominente inzetenen. Als notaris jenoot hij groote bekendheid in vrijwel geheel Noord-Holland. Hij was eenige jaren een ijverig bestuurslid van de V. V. V. „Castri cum Vooruit", terwijl hij ook van verschil lende R.K. instellingen deel uitmaakte. Onge twijfeld zal het bericht van zijn heengaan met leedwezen worden vernomen. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Maandag op het R.K. kerkhof ge schieden. BEVERWIJK VERGADERING VAN MELKHANDELAREN, De aangekondigde vergadering van melk handelaren, waarin de heer Bliek als spreker zou optreden, moest wegens onvoorziene om standigheden worden uitgesteld. M. J. LOOYEN f. HAARLEM Vrijdag. Donderdag is op 70-jarigen leeftijd overle den de heer M. J. Looyen, luitenant-kolonel der veld-artilleri-e b. d. De crematie zal plaats hebben in het cre matorium te Velsen, Maandag 17 Januari a.s., na aankomst van den trein 13.14 uur (halte Driehuis-Westerveld) LEZING MEVR. STERCKPROOT. HAARLEM Vrijdag. Mevrouw J. Sterck—Proot zal Dinsdag a.s. 18 Januari in het gebouw van de R.K. Leeszaal, Nieuwe Gracht 70, een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp: „De aesthetische ontwikkeling van Haarlem's stadsbeeld in den loop der eeuwen". (Mocht de te verwachten blijde gebeurtenis plaats vinden op 15, 16 of 18 Januari, dan zal de lezing worden uitgesteld tot Dinsdag 25 dezer. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Januari. Ondertrouwd 13 Januari: G. I. Lieftinck en A. Chr. Gewin. Getrouwd 13 Januari: J. W. Rodenburg en G. F. Beukkers. Bevallen: 11 Januari: Q. J. Schouten Weijers, d.; A. S. Bekemavan der Schut, z.; 12 Januari: M. Eichhorn-Mantel, d.; M. KorsmanGeelen, z.; 13 Januari: A. Alles Meerts, z. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 14 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Wee Willie Winkie" en „Woestijngoud", 8 uur. Kemiemer Theater, Zeestraat: „Wanneer bent U Jarig?" en „Leve de vloot", 8 uur, ni", 8.15 uur ZATERDAG 15 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Wee Willie Winkie" en „Woestijngoud", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Wanneer bent U Jarig?" en „Leve de vloot", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg: Het Masker: Groote Liefde (onder auspiciën van „Kunst aan het Volk") 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Cla-udette Colbert in: 't Begon in Parijs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Firma wordt verliefd 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De vijf Frankforters, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Boris Karloff in De Nachtsleutel. De Bruid neemt vacantie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 15 JANUARI Stadsschouwburg: Dokter A. B. C. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Cabaret revue: Extra Tijding (Ned. Reisvereeniging) 8 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7