HET NIEUWE AVONDBLAD IJmuider Courant TAXIBRANDWIJK 12| cents per week Het Nieuwe Avondblad Verkeersstatistiek. Visscherij-Snufjes. 23e JAARCANC No. 63 ZATERDAG 15 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week 12Vs ets., per maand 5b -eents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10' ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLA )EN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 iJL« Sw f ok abonnes. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200—, beide leden duim 100.—één lid duim 50.—alle leden wijsvinger 60.— f .nfl hiV I an 5-J en, anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. MncJ vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog a o derl jke ver e enng voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN „IJmuiden-Centrum" en de a.s. blijde gebeurtenis. Het licht van 540 fakkels zal het Willemsplein in een fantastischen gloed zetten. De buurtvereeniging „IJmuiden-Centrum" spant zich in, om de op handen zijnde blijde gebeurtenis zoo grootsch mogelijk te vieren. De versieringen die op verschillende' plaatsen aangebracht zullen worden, liggen gereed om na ontvangst der blijde tijding zoo spoedig mogelijk aangebracht te worden. Op den eersten dag is er van 89 uur des avonds een concert op het Willemsplein en van 910 uur een rondgang met muziek met als eindpunt het Willemsplein. Den tweeden dag wordt van het Kennemerplein af een op tocht met muziek gehouden langs de route Kennemerlaan, Julianabrug, Bloemstraat, Keizer Wilhelmstraat, Kanaalstraat en Am- straat naar het Willemsplein. Wanneer des avonds 8 uur de stoet van het Kennemerplein vertrekt, wordt in vier 7 M. hooge masten, op de vier hoeken van het Willemsplein ge plaatst, het vreugdevuur ontstoken. Deze mas ten zijn voorzien van hoepels, waaraan aan eiken mast 135 fakkels zullen branden, zoödat het licht van 540 fakkels het plein in een fantastischen gloed zullen zetten. „IJmuiden-Centrum" zet dus haar beste beentje voor en zal ongetwijfeld duizenden toeschouwers en luisteraars trekken. JEUGDDIENST. De Vereèniging v. Jong-Hervormden heeft Zondag 16 Januari weer haar maandelijkschen Jeugddienst. Deze zal worden gehouden in de Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, 's avonds half zes. Voorganger is ds. J. C. Koningsberger uit Amsterdam, o.m. bekend door zijn toespra ken door de radio. Op Dinsdag 18 Januari heeft genoemde ver eeniging een ledenvergadering in de voorzaal van de Bethlehem Kerk. De heer B. Kuiper zal dan spreken over oude Germaansche zeden 'en gebruiken. Deze vergadering is ook voor niet-leden toegankelijk. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt- Zondag waargenomen door de Ken-nemer Apo theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week IJmuider Operette Vereeniging. „Victoria en haar Huzaar". Na het succes van haar laatste serie opvoeringen van „De Czardasvorstin" in Mei van het vorige jaar heeft de IJmuider Operette Vereeniging thans het voornemen opgevat in April a.s. de première te brengen van een werk dat in zijn zang, spel en aankleeding en populariteit het zeker van de 3 vorige operettes (Het Vroolijke Weeuwtje, Polenbloed en De Czardasvorstin) nog zal, winnen. Het is de bekende operette van Paul Abra ham „Victoria en haar huzaar", een modern werk (het is nog -maar 7 jaren oud)dat echter toch reeds vele malen gespeeld is en zich alom een ongekende populariteit heeft weten te verwerven. Niet in het minst door het gees tige libretto en de pakkende melodieën. De IJ.O.V., welke thans plan. 80 medewer kende telt in totaal, heeft zich onder de des kundige leiding van den musicus Leo Pielage energiek op de haar wachtende taak gewor pen dit prachtige werk ten tooneele te voeren op een wijze zooals we dit van deze vereeni ging en haar leiders mogen verwachten. Moeite noch kosten worden gespaard de opvoering van „Victoria en haar Huzaar" een lust voor oog en oor te maken. De artistieke leiding berust voor de vele dansen bij Rie Koning, een der solodanseressen van het Tilly Sylonballet, Reinhard Rijke de bekende regisseur voor de spelleiding en Leo Pielage, directeur der IJ.O.V., voor het mu zikale gedeelte. Tal van bekende namen zijn in de rolver- deeling, die ditmaal een zeer uitgebreide is, op genomen. Van de voornaamste noemen we de dames Mimi Matthijssen, sopraan van de Keul- sche Staatsopera; Lenny de Vries, sopraan soliste van de operaklasse van het Amster- damsche conservatorium; Bep Verwer, lid der IJ.O.V.; de heeren Kio GÏas en Han Osendarp, resp. tenor- en bariton-solisten der IJ.O.V.; Hans Klaassen, Haarlem, tenor comique en Jack Roza, de uit vorige operettes bekende jeune premier. De beide laatstgenoemden nemen in „Victoria en haar huzaar" het ko mische gedeelte voor hun gezamenlijke reke ning. Behalve de gewone orkestrale begeleiding vraagt deze frissche operette een jazz-ensemble en ook hiervoor heeft het bestuur zich de medewerking van vooraanstaande dilettant musici in deze gemeente weten te verzekeren benevens de samenwerkende orkestvereeniging „Kunstkring" welke als van ouds weer oresent is. Een uitgebreid koor van ongeveer 50 dames en heeren (15 sopranen, 17 alten, 10 tenoren en 9 bassen) zal aan de prachtige Russische en Hongaarsche koren de gloed en de kleur geven, welke de Victoria vraagt. De uitvoering zal op Donderdag 21 April a.s. in den Thalia-Schouwburg gegeven worden. De IJmuider Operette Vereeniging zal aan haar serie „successen der IJ.O.V." zeker weer een goedgeslaagde opvoering weten toe te Soegen. I is en blijft het Dagblad met den Laagsten Abonnementsprijs: Alle Andere Dagbladen zijn Duurder (Volgens de statistische gegevens uit alle landen, ook het onze, neemt het aantal verkeersonge vallen nog steeds toe.) Alom worden ongelukken In hun aantal meer en meer, Die hun droeven stempel drukken Op 't moderne snelverkeer Bochten worden weggenomen, Wegen overal verbreed, Nieuwe rijwielpaden komen In ons landje bij de vleet. Men plaatst duidelijke borden, Waar het hapert aan het zicht, Druk bereden wegen worden Beter dan voorheen verlicht. Huizen worden afgebroken, Boomen worden omgehakt, Heuvels, zeer in 't klein gesproken, Worden hier en daar vervlakt. Auto's worden nagekeken Op hun remmen en hun licht, En men houdt speciale weken, Op de veiligheid gericht. Ieder punt wordt overwogen, 't Wegdek grondig bestudeerd, Alles met het doel voor oogen. Dat men veiliger verkeert. Tal van ingenieuze dingen Worden steeds maar uitgedacht, Tallooze veranderingen Worden telkens aangebracht. Duizend zorgen met elkandren En toch gaat het niet naar wensch Eén ding is niet te verandren: D' onberekenbare mensch. P. GASUS CHINEESCHE REVUE MAGIQUE „OKITO". Chineesche Pagoden, Oostersche ornamen ten, een heel tooneel vol bonte Chineesche décors, rijke borduursels; in het midden daar van Okito, gehuld in kostbare Chineesche ge waden, stemmende uit den tijd der Dynastie en daarbij omringd door zij.n staf en zijn zeld zame schitterende Chineesche apparaten. Okito weet hiermee een sfeer te scheppen, die de menschen boeit en heel de wereld verbaasd heeft doen staan. Zijn kunst wijkt- geheel af van anderen, omdat alle trucs en illusies door hem zelf zijn uitgevonden. Met alle grooten der aarde heeft hij ver keerd, die zich tot hem aangetrokken voelden door groote bewondering. De lijst van bekende persoonlijkheden, waamede Okito op zijn wereldreizen in aan raking kwam, zou pagina's vullen: de Shah van Perzië, de Sultan van Turkije, Presiden ten van de Vereenigde Staten, Koning Chris- tiaan van Denemarken, de Groote Thomas Alva Edison, wie al niet Hij kent Britsch-Indië, Japan, The Straits Settlements, Siam, Burma, Hongkong, Thibet; hij reisde naar Zuid-Afrika, Argentinië, Bra zilië, Peru, Uruguay, Chili en ging vandaar weer bij herhaling naar de Vereenigde Staten. Thans maakt Okito met zijn Chineesche revue magique een tournée door ons land en komt op 19 en 20 Januari gastvoorstellingen geven in Thalia. RESTANTEN ELZER's Heerenmodehuis ZEEWEG 78 (Adv, IngezMed.) Nutsspaarbank had een goed jaar. Aanzienlijke stijging van het tegoed. Bij de Nutsspaardbank te IJmuiden werd in 1937 aan spaargelden ontvangen f 705.457,23 (V. j. f551.242,72) en terugbetaald f588.932,56 (v. j. f 541.466,12) zoodat meer werd ingelegd dan terugbetaald f 116.524,67 (v. j. f9.776,60). Op 31 December 1937 werd aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven f 35.212,32 (v. j. f34.299,33). Het tegoed der spaarders bij den aanvang van 1937 groot f 1.169.285,44 bedroeg derhalve op 31 Dec. 1937 f 1.321.022,43. Gedurende het jaar 1937 werden 330 nieuwe boekjes uitgegeven (v. j. 307) terwijl 134 boek jes geheel werden afbetaald (v. j. 144). Op 1 Januari bedroeg het aantal in omloop zijnde spaarbankboekjes 2768, dit aantal ver meerderde met 196 en bedroeg dus 2964 op 31 Dec. 1937. Het aantal posten van inleg bedroeg gedu rende 1937: 6506 (v. j. 5745) en dat van te rugbetaling 4572 (v. j. 4131) tezamen 11.078 (v. j. 9876). FEESTAVOND VAN DE TRAIN1NGS- COMMISSIE. De trainingscommissie van Kinheim heeft een feestavond georganiseerd, die op 16 Fe bruari in het Theater „De Pont" zal worden gehouden. Er zal een mooie film worden vertoond. Een band zal dm avond opluisteren. VELSEN ZANDVO ORT—KINHEIM. In verband met den wedstrijd Zandvoort- Kinheim organiseert de Supportersvereni ging „Geel-Zwart" een autobustocht naar Zandvoort. De bussen vertrekken Zondagmiddag te 12.45 uur van het Theater „De Pont" af. Geel-Zwart geeft aan twee supporters, die den uitslag van den vorigen wedstrijd goed geraden hebben een gratis reis. Ditmaal komen daarvoor in aanmerking de heeren M. Mooy en L Rademakers. De aangiften tot deelneming aan den tocht kunnen tot hedenavond 9 uur bij den heer Van 't Hof, Wijkerstraatweg geschieden. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende or ganisaties zijn voor de week van 17 tot en met 22 Januari vastgesteld als volgt: Algemeene Ned. Metaalbewerkersbond 9 9.20; Algem. Ned. Bouwarbeidersbond 9.25 9.45; Werkloozenvereeniging 9.5010.20; IJmui der Transport Federatie (NAS) 10.3010.45; Ongeorganiseerden 1112; Kleine bonden 9— 9.15 R.K. Bonden 9.2010; IJmuider Federatie 10.15—11; Chr. Bond van Fabrieks en Transp. arb. 11.1011.40; Oud-Katholiek vakverbond 11.45—12. PAPIERFABRIEK VAN GELDER ZONEN We lezen in „Toenadering", het orgaan van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders: Benige weken geleden hebben we in ons or gaan een uitvoerig schrijven opgenomen, waarin allerlei plaatselijke verlangens aan de directie werden kenbaar gemaakt. Gelijk te verwachten was, heeft deze direc tie de klachten en verlangens nauwkeurig on derzocht en in 'n wel-gedocumenteerden brief een en ander breedvoerig beantwoord. We kunnen er niet aan denken, dit ant woord in ons orgaan te publiceeren. Genoeg zij het te vermelden, dat de directie op eenige punten goedgunstig heeft beslist en andere verlangens heeft afgewezen. De hoofdbesturen hebben gemeend de ver beteringen dankbaar te moeten incasseeren en voorts in het algemeen te moeten wachten, totdat in plaatselijke besprekingen wellicht een en ander nog zal worden bezien en op gelost. Trouwens, we naderen weer het tijdstip, waarop in j aarlijksche conferentie de geheele positie wordt behandeld. Wel is de vermelding waard, dat. de organi saties op verzoek van onze leden de directie hebben verzocht om, voor zoover door de ar beiders (sters) in.de week van Kerstmis en de week van oud- en nieuwjaar in short time wordt gewerkt, aan de desbetreffende arbei ders (sters) toch het volle weekloon te doen uitkeeren. Wij hebben het vertrouwen uitgesproken, dat de directie bereid zal zijn dit verzoek, of schoon het afwijkt van de gewone regeling, in verband met de feestdagen in welwillende overweging te nemen. De directie heeft geantwoord, dat zij aan het daarin geuite verzoek zal tegemoet ko men, hetgeen geschieden zou bij de betaling, die j.l. Woensdag heeft plaats gevonden. Een woord van dank is hier zeker wel op z'n plaats. Hartelijk hopen we, dat ook onze christelijke arbeiders zullen toonen, het werk der organi satie te waardeeren en zullen doen, wat ze kunnen, om onze beweging zoo sterk mogelijk te maken. T. H. B.—V. V. B. Voor het bijwonen van den Zondag te spe len wedstrijd T. H. B.V. V. B. organiseert de reisclub „Rood Blauw" van V. V. B. een autobustocht naar Haarlem. Men kan zich daarvoor aanmelden bij de heeren G. Schel vis, Schulpweg 90; C. Schoonenberg, Schulp weg 89, J. H. Zonneveld, Watervlietstraat 10, allen te Velsen-Noord; C. van Krimpen, Creutzberglaan 124, Beverwijk en Oldenburg, Willem Barentzstraat 47, IJmuiden. Aan deze adressen kan men zich tevens reeds nu doen inschrijven voor het lidmaat schap van de 'binnenkort op te richten Sup portersvereniging van V. V. B„ waarvoor de contributie op 10 ets per week is bepaald.- LEZINGEN VAN PAPYRUS. De personeelsvereniging der Papierfabrie ken der Fa. Van Gelder Zonen te Velsen „Pa pyrus", welke reeds vele mooie en interessante avonden in verscheidenheid haar leden heeft geboden, waarvan wij vooral den muziek avond van 16 December 1937, welke door den vermaarden hoboïst Jaap Stotijn was gear rangeerd, memoreren heeft voor 22 Januari a.s. een heel bijzonderen avond op haar pro gramma. Dan zal de revue „Hoera, daar zijn we!" worden opgevoerd voor het Renkumsch Revue Gezelschap, hetzelfde gezelschap, dat reeds in November van het vorige jaar ook in ge bouw Concordia tijdens de massale excursie van employés der papierfabrieken voor het voetlicht trad enmet buitengewoon succes. Deze revue is van den auteur Piet Fruythof te Renkum. Ingenieur F. Mesker is de man, die ook bij deze revue de touwtjes in handen zal hebben, terwijl bovendien de heer Poel- meyer en zijn vrouw de conférence zullen ver zorgen en buitendien een ander werkzaam aandeel hebben in de opvoering. Voor velen zal „the lady with her American songs and tapdance" een groote aantrekkelijk heid vormen. Voor Woensdag, 16 Februari a.s. heeft het bestuur der vereeniging Papyrus een interes- santen lezingavond uitgeschreven. Door toevallige omstandigheden heeft het bestuur een lezing met lichtbeelden bijge woond, welke door den heer Zimmermann te Amsterdam, directeur van de N.V. Electro- stoom, werd gegeven, waarbij een zwerftocht langs den Rijn werd behandeld. De heer Zim mermann, door Papyrus verzocht deze zelfde lezing te houden, gaf de voorkeur aan een nog interessanter lezing over het onderwerp „Mijn tocht door de Sahara en naar het Djurd- juragebergte". De heer Zimmermann is n.l. in het begin van den wereldoorlog krijgsgevangen gemaakt en heeft als dwangarbeider twee jas Afrika gewerkt. Zijn ervaringen gedurende die jaren zal hij in gebouw Concordia komen ver tellen. Er zal kennis gemaakt worden met de steden Algiers, Laghouat, Ghardaïa en met de zeden, gebruiken en het geloof van de Noord- Afrikaansche stammen. In het tweede deel zal de heer Zimmermann een beschrijvlnj geven van de 900 K.M. lange voetreis door het heete zand van de Sahara en door de wilde bergnatuur van den Djurdjura. Ongetwijfeld belooft ook dit een bijzondere avond te worden en zullen vele Papyrus-klan ten zich naar gebouw Concordia begeven. GEVONDEN VOORWERPEN. Hoofdbureau van Politie: kinderhandschoen twee huissleutels, rijwielbelastingmerk, staal draad, stalen duimstok, blauwe ceintuur. Bureau IJmuiden-Oost: kindersehoentje, nikkelen beursje, portemonnaie met inhoud, hond, oliespuitje, gouden ring, autoslinger, rijwielbelastingmerk, melfcmaat. Bureau Velsen-Noord: étui met vulpen en vulpotlood, portemonnaie, kalenderblok. Santpoort-Dorp: huissleutel, armbandhor loge, kinderporteononnaie. Santpoort-Station: zilveren manchetknoop, ceintuur, kinderwantje. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage liggen verzoe ken met bijlagen van: a. de N.V. Handelsmaatschappij v.h. S. Veenstra en Zonen te Santpoort, om vergun ning tot het oprichten van een m-etaaldraaie rij, waarin 2 draaibanken, 1 boormachine, 1 slijpsteen, 1 fraisban-k en 1 kotterbank, aan gedreven door 2 electromotoren resp. van en 1 P.K., in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie M. no. 5759, plaatselijk bekend Tuindersstraat no. 78 te IJmuiden; b. E, Ho-man te Velsen, om vergunning tol het oprichten van een ondergrondsehe ben zinebewaarplaats ad. 6000 liter met boven- grondsche aftapinrichting, op het kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F no. 4086, plaatselijk bekend terrein aan den Rijksstraat weg nabij de Slaperdijk te Santpoort; c. het Gemeentebestuur van Velsen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland te Haarlem, om vergunning tot het oprichten van een waterwinplaats tenbehoeve van de gemeente-waterleiding, bestaande uit 10 pompputten, elk voorzien van een pompag- gregaat (diepwelpomp en electromotor van 2 PK.), op het perceel, kadastraal bekend ge- DENNENSTRAAT 12 - TELEF. 5563 (Adv. IngezMed.) CCCXXXVII. We hebben nu in IJmuiden twee booten met- visch van de Barentszee gehad, de derde, de Alk-maar is als dit stukje via de krant onder de menschen komt, misschien ook al in de haven, maar dit laat ik maar even rusten. De Erin en de Norma Maria haalden beide een groote vangst uit de buurt van het drijf ijs, terwijl de Erin op haar tweede reis (misschien ook wel op haar eerste) meer visch ving dan ooit door een Nederlandsch visschersvaartulg werd aangevoerd. Deze vangst, ca. 300 ton, kwam echter op een Engelsche markt ten ver koop. Er is betrekkelijk weinig aandacht aan deze arctische visscherij geschonken; wellicht ko men we er wat meer van te weten als de crisis- mededeelingen van het betrokken departe ment verschijnen; maar zoo lang wil ik niet wachten, want deze aangelegenheid is een feit van beteekenis in de geschiedenis der Neder - landsche visscherij. Het is 110 jaar geleden, dat voor de laatste maal een Nederlandsch visschersvaartulg zoo Noordelijk als de Erin en de Norma Maria kwam, wel niet o kabeljauw of sc-helvisch te vangen, maar om op de walvisohvangst te gaan. Het was in 1826, dat de galjoot „Harlin- gen" onder kapitein Klaas Hoekstra uit Har- lingen voer om in de Davisstraat te trachten, een walvischje te gaan verschalken. De „Har- lingen" kwam nooit meer terug; liet schip werd in het ijs gekraakt en van de 46 op varenden kwamen slechts elf langs allerlei om wegen en na de grootste ontberingen te heb ben meegemaakt, w-eer in Harlingen aan. Dat was de laatste walvischvaarder en sindsdien kwam geen enkel Nederlandsch visschersvaar tulg meer „hooger" dan de Noordkaap, noch de IJslanders, noch de Lofodenboot. Totdat de IJmuïdensche trawlers, gesteund door een overheidssubsidie den Noordpoolcirkel en de Noordkaap achter zich lieten en op on geveer 73 gr. N.B. hun trawie metten uit wier pen, om zonder avontuur te hebbe.n-beleefd, be houden en wel terug te keeren. Meer dan een eeuw scheiden deze reizen van elkaar, maar merkt u wel, hoeveel gemakke lijker alles thans gaat, nu de zeilen zijn ver vangen door stoommachines van 400 PK. en meer, nu de zeeman, behalve het kompas zijn radio-ontvang- en seintoestel, zijn echolood en zijn richtingzoeker heeft? Wat in de jaren van de „Harlingen" een hoogst gevaarlijke onder neming was, is nu iets heel gewoons, waarvoor men eiken trawlervisscherman bereid kan vin den. Is deze moderne Noordvisscherij, uit een historisch oogpunt bezien, van beteekenis, als we haar van den zakelijken kant beschouwen, mag nu reeds worden verondersteld, dat deze visscherij, ondanks den regeeringssteun, geen blijvertje is. Beide reizen en ook de Engelsche reis van Erin hebben groote verliezen opge leverd. Een besomming van ca. 5000 voor reizen van 4 weken is voor een normale Noord zeereis al te weinig, voor deze arctische reizen, waaraan zeer hooge extra kosten verbonden zijn, lijkt het op niets. En het is voor deze vis scherij nu w-el de beste tijd van het jaar; in de zomermaanden is de visch uit de Barents zee op onze markt hoogstwaarschijnlijk onver koopbaar. En met deze visch zouden we de buitenland- sche markt moeten heroveren! Hoe denken onze Duitsche exporteurs daarover, zij die eens met hun „prima Hollandische Nordseeware" alles wat visch at in west- en midden-Duitsch- land hebben doen watertanden? Die dank zij de kwaliteit hunner zendingen een veel hoo- geren prijs wisten te maken, dan de hande laars uit Geestemünde, Bremerhaven enz. met hun Duitsche visch. Neen, zooiets bestaat niet. Als we ooit weer eens vasten voet in Duitschland krijgen de kans lijkt welhaast ausgeschlossen dan zou dit alleen kunnen gebeuren door het leveren van die fijne IJmuidensche visch, die in de jaren vóórdat de autarkie de Duitsche han delspolitiek beheerschte een delicatesse was, die door onze Oosterburen meer werd gewaardeerd dan door onze landgenooten. En n-u is het wachten op den uitslag der stemming over het nieuwe zeeliedencontract. Als ik dit snufje schrijf is het al Vrijdagmid dag. De bussen zijn gesloten en bevatten dus het resultaat, waarnaar we allen zoo benieuwd zijn. Is 't „ja" of is het „neen"? Bij de havenarbeiders was het „neen", zoo als ik vandaag in de IJmuider Courant ge lezen heb. PIETERMAN. meente Velsen, sectie F no. 3578, plaatselijk bekend terrein langs den spoorweg Haarlem- Uitgeest, tusschen de halte Driehuis-Wester- veld en den Kruidbergerweg te Santpoort. Op Donderdag den 27 Januari 1938 des voormiddags te elf uur, zal ten Gemeente huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen voor het bovenvermelde tijdstip op de secretarie der gemeente kennis nemen van terzake in gekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeente bestuur of een of meer zijner leden zijn ver schenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1