15 Mei a.s.: Omwenteling bij de Spoorwegen. Klein vervoerwordt losgelaten. Reisduur wordt sterk bekort. Wissel werd te vroeg omgehaald. VERDUISTERING VAN 25.000 Overeenstemming met België over Abessynische vraagstuk? Roofoverval te Haarlem opgehelderd. De dader gevlucht. p. e wijzigingen welke op 15 Mei a.s. in de dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen van kracht zullen worden, beteekenen een omwenteling, zooals de Spoorwegen die in hun bijkans honderd jarige geschiedenis niet hebben gekend. Om aan de concurrentie van de auto het hoofd te kunnen bieden, zullen de Spoorwegen met ingang van genoemden datum van een deel van het „klein vervoer" afzien en zich geheel richten naar de wenschen van het reizend publiek. Zij trachten dit te bereiken door 1. Opheffing van de stoptreinen, welke het verkeer op korten afstand bedienen, waarbij de vrijkomende trein- kilometers gebruikt worden voor het rijden van snel treinen dit is bereikt door het opheffen van 148 stations de Spoorwegen zorgen voor het „groote verkeer", de autbussen voor het „kleine" de snelheid op de hoofdbaanvakken wordt opgevoerd. 2. S. 4. Doordat de spoorwegen met ingang van 15 Mei liet „groote verkeer" voor hunne rekening nemen en de autobussen dan voor liet „kleine verkeer" dienen te zorgen, zullen beide vervoermiddelen meer tot hun recht komen Daarmede is zonder conflict een be langrijke stap gezet in de richting van de ver- keerscoödinatie, welke tot uiting komt m de reisgids welke 15 Mei a.s. van kracht wordt en waarin zoowel de trein- als de busverbindin gen zullen worden vermeld. Door de opheffing der 148 stations kan de frequentie der sneltreinen worden opgevoerd en daardoor kan het aantal sneltreinverbin dingen over het geheele net belangrijk worden uitgebreid. Bestaat er thans een beperkt aan tal goede verbindingen, met half Mei zal dit aantal verdubbeld of meer dan verdubbeld worden. Sneiheld van 120 K.M. per uur. Voor de reizigers beteekent de opvoering van de snelheid een belangrijke tijdsbesparing. Op de thans reeds met electrische tracties bereden baanvakken AmsterdamHaarlem Rotterdam, AmsterdamAlkmaar, Amsterdam —Uitgeest etc. zal de snelheid slechts gering verhoogd kunnen worden. De treinen zullen in plaats van met 95 km. per uur worden 'gereden met 100 km. per uur. Het is niet mogelijk met het oude electrische materiaal zonder een be langrijken ombouw van dit materiaal hoogere snelheden te bereiken. De ombouw ervan kost geruimen tijd en al ware daartoe besloten, dan zou de, verhoogde snelheid, daar. de.,rijtuigen niet op tijd' gereed kunnemzijn, toch niet met 15 Mei a.s_. kunnen ingaan. De behaalde tijd winst is dan ook op bedoelde baanvakken ge ring. Op het middénnêt, dat ingaande 15 Mei geëlectrificeerd wordt, zullen de uit modern, nieuw materiaal samenge stelde treinen worden ingelegd met een snelheid van 120 km. per uur. De daar door vrijkomende Dieselelectrische een heden zullen worden gebruikt op de baanvakken AmsterdamDen Haag RotterdamGroningen en Twente, en DordrechtMaastricht. Deze laatste verkrijgen dan te Eindhoven aanslui ting met de electrische tremen naai en van Utrecht. De Dieselelectrische treinen zullen eveneens gaan rijden met een snelheid van 120 km, per uur, terwijl de met stoomtractie op de be treffende trajecten vervoerde snel treinen een snelheid van 100 km. per uur zullen bereiken. Op het overige deel van het net worden eveneens de snelheden opgevoerd door de zwaarte der tremen te beperken tot ongeveer 300 ton, d.i. maximaal 7 wagons, waardoor het mogelijk wordt den rijtijd tusschen twee stop stations met 1 minuut te verminderen. Op eenigszins lange baanvakken wordt daardoor een niet onbelangrijke tijdwinst verkregen. Tijdsbesparing van een uur en meer. Teneinde een beeld te geven van de ver kregen bekortingen van den reisduur kun nen de volgende vergelijkingen dienen: De reisduur van Amsterdam W.P. naar Arnhem is in de thans bestaande dienstrege ling 1 uur en 17 minuten en wordt 1 uur en 1 minuut: tijdwinst 16 minuten van Am sterdam W.P. naar Eindhoven is thans 1 uur en 44 minuten en wordt 1 uur en 27 mi nuten: tijdwinst 17 minuten Den Haag Arnhem is 1 uur en 44 minuten en wordt 1 uur en 30 minuten, tijdwinst 14 minuten Den Haag—-Eindhoven is 2 uur 11 minuten en wordt 1 uur 56 minuten, tijdwinst 15 mi nuten. De reisduur Amsterdam—Enschedé is in de thans bestaande dienstregeling van 2 uur 48 minuten tot 3 uur 14 minuten en wordt voor alle Diesel-electrische treinen teruggebracht tot 2 uur 10 minuten, de verkregen tijdwinst bedraagt 3864 minuten. Voor alle snelle stoomtreinen wordt de reisduur 2 uur 35 mi nuten en bedraagt de tijdwinst 1339 mi nuten. - Voor Amsterdam'Groningen geldt thans 3 uur 16 minuten 3 uur 25 minuten. Deze tijd wordt voor alle Diesel-electrische treinen 2 uur 25 minuten en voor alle snelle stoom treinen 2 uur 55 minuten. De tijdwinst wordt onderscheidenlijk 5160 minuten en 2130 minuten. Voor Amsterdam—(Maastricht rekent men thans 3 uur 37 minuten 3 uur 43 minuten. Dit wordt voor alle electrische- Diesel-elec- trische treinen 2 uur 57 minuten en voor alle snelle stoomtreinen 3 uur 26 minuten, de tijdwinst wordt onderscheidenlijk 4046 mi nuten en 1117 minuten. Voor Groningen—Vlissingen is de kortste reisduur thans 6 uur 52 minuten, deze .wordt nieuw 5 uur 55 minuten, een tijdwinst van 57 minuten. 0 Voor den Helder—Maastricht is de kortste reisduur thans 5 uur 53 minuten, deze wordt nieuw 4 uur 33 minuten, tijdwinst 80 minu ten. Zooals reeds gezegd, is de frequentie van de sneltreinen belangrijk uitgebreid. Zoo loopen tusschen AmsterdamRotter dam—Den Haag en Groningen thans 7 paar sneltreinen. Dit worden ingaande 15 Mei 5 paar Diesel-electrische treinen en 6 paar snelle stoomtreinen. Tusschen Amsterdam Rotterdam—Den Haag en Twente zijn deze cijfers resp. 6, 5 en 6. Het aantal sneltreinverbindingen tusschen Amsterdam en Maastricht is thans 6 paar. Dit wordt 3 paar snelle stoomtreinen, 5 paar electrische- Diesel-electrische treinen en 2 paar electrische- snelle stoomtreinen. Het spoorboekje. Het opheffen van de 148 stations en hal ten maakt het noodig over te gaan tot de uitgifte van een reisgids, welke niet alleen de binnenlandsche dienstregeling der Ne derlandsche spoorwegen, doch ook de dienst regeling der trams en autobussen tusschen de spoorwegstations en de niet of niet meer door den spoorweg bediende plaatsen bevat. Hiermede wordt bereikt, dat de reiziger kan zien, hoe hij op de snelste wijze een niet door den spoorweg bediende plaats kan bereiken per spoor, tram en autobusverbin ding. Door de bijzondere wijze van inbinden, welke bij den nieuwen gids wordt toegepast, kan de kooper hem desgewensclit splitsen in de door hem benoodigde deelen. De deelen worden niet afzonderlijk verkrijgbaar ge steld. Het deel, dat de binnenlandsche trein dienstregeling bevat, zal niet dikker worden den de thans bestaande kleinere gids. De buitenlandsche treinverbindingen zullen in een afzonderlijken gids worden samengevat. Een regelmatige dienstregeling. Wat betreft de nieuwe dienstrege ling kan nog het volgende worden opgemerkt. Met ingang van de dienstregeling van 15 Mei 1938 zal een regelmatige dienst welke thans reeds op het middennet bestaat, op het geheele net worden ingevoerd Practisch zal dan over alle lijnen een regelmatige 2-uurdienst worden gereden. Op de baanvakken waar de verkeersdichtheid zulks wettigt wordt deze 2 uursdienst over den geheelen dag of over een gedeelte daarvan uitgebreid tot een regelmatigen uurdienst. Oogenschijnlijk is de dienst niet regelma tig, doch bij een nadere beschouwing blijkt, dat de afwijkingen ieder op zich zelf bezien, weder regelmatig zijn. Dit is het gevolg van het bezigen van verschillende tractiesoorten op eenzelfde baanvak. Zoo zullen op de baan vakken Amsterdam, Den Haag, Rotterdam Groningen en Twente zoowel stoom- als Diesel-electrische tremen rijden. Verwacht wordt, dat reeds de eerste dag van het verschijnen meer dan 200.000 exem plaren van het spoorboekje zullen worden verkocht. De oude boekjes, welke vroeger nog wel eens dienst deden, ook al was de nieuwe dienst al lang ingegaan hebben nu in ver band met de belangrijke en ingrijpende ver anderingen absoluut geen waarde meer. Geweigerd licht te dooven bij luclitbeschermingsoefening. Een maand gevangenisstraf geëischt. Dr. G. J. V., leeraar, vroeger aan het Gym nasium te Assen, thans wonende te Den Haag, moest zich gisteren voor de Asser rechtbank verantwoorden, omdat hij niet voldaan zou hebben aan de door den burgemeester van As sen voorgeschreven maatregelen tijdens de ver duisteringsproef, als onderdeel van de lucht beschermingsoefening, die op 26 October in Drente werd gehouden. Hij zou n.l. niet de lichten in zijn kamer hebben gedoofd, terwijl deze naar drie zijden duidelijk licht uitstraalden door de ramen. Bij de behandeling bleek, dat een wacht meester der marechaussee den verdachte had gewaarschuwd en dat hij ook na deze waar schuwing niet zijn licht had gedoofd, omdat hij wilde lezen. Bij de tweede waarschuwing had de wacht meester proces-verbaal opgemaakt en zelf de lichten gedoofd. Deze getuige merkte op, dat verd. daarbij een onaangename houding had aangenomen. Verd. verklaarde, dat hij de gordijnen die volgens hem geen licht doorlieten, had gesloten en dat hij daarmede meende voldoende aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. Hij was vólkernen te goeder trouw geweest. De wachtmeester zou hem niet eens voldoen den tijd hebben gegeven om de lichten uit te doen. De Officier van Justitie was van meening, dat de opzet van verd. wel degelijk was bewezen. Medewerking mag men z.i. bij een luchtbescher mingsoefening verwachten en zeer ze ker van een leeraar aan het gymna sium, die bovendien nog reserve-offi cier is. Daardoor was het feit des te ernstiger. Hij eischte dan ook een maand gevangenisstraf. Dieseltrein bij Culemborg ontspoord. Vrij ernstige stagnatie in het treinverkeer. Vrijdagavond omstreeks half acht is nabij het station Culemborg een uit Utrecht komenden Dieseltrein door het ontijdig omhalen van een wissel ont spoord. Hoewel de trein slechts een geringe snelheid had, hoogstens 15 K.M., boorde één der treinstellen zich toch vrij diep in den grond, waardoor cén spoor volkomen werd versperd. De treinenloop heeft tengevolge hiervan vrij ernstige stagnatie ondervonden, daar zoowel de treinen uit Utrecht als die uit den Bosch nu over een spoor moesten worden geleid. De ontsporing geschiedde bij het inrijden van het station, waar de trein moest stoppen, zoodat de snelheid al zeer veel verminderd was De wissel, welke ontijdig werd omgehaald, wordt met de hand bediend. De trein bestond uit een dubbel Dieselstel. Het voorste stel passeerde den wissel op nor male wijze, doch door de verandering van den wisselstand is het achterste stel uit de rails geloopen, waarbij, het licht beschadigd is. De trein stond vrijwel dadelijk na de ont sporing, welke een, grooten .schok veroorzaakte, stil. De reizigers van het achterste treinstel begaven zich over den spoorweg naar de voor ste rijtuigen, welke losgekoppeld werden, waarna de reis nagenoeg zonder vertraging naar 's Hertogenbosch kon worden voortgezet. De volgende treinen uit de richting Utrecht konden niet binnenkomen en moesten te Hou ten over het andere spoor worden geleid. 's Avonds laat werd besloten een rangeer spoor voor het groote verkeer in te scha kelen, ten einde de vertraging in den treinen loop zoo gering mogelijk te doen zijn. De situa tie was, voordat tot dezen maatregel werd overgegaan aldus, dat de treinen uit Utrecht te Houten werden vastgehouden, totdat die uit de richting Geldermalsen gepasseerd waren Er werd met ruim dertig man gewerkt, doch men kwam voor groote moeilijkheden te staan aangezien het treinstel diep in den grond was geboord. Verder waren twee masten van de electrische geleiding verwrongen ter aardie geworpen. tatie kon worden opvergegaan. Het waren vier mannen, die Donderdag aangehouden wer den, namelijk J. F. W., F. R. van I., J. F. B. en J. K. P. Vrijdagmiddag werd te Amsterdam nog een vijfde persoon aangehouden, bijgenaamd .Amsterdamsche Frans", Hij is naar Haarlem overgebracht. - De vier in Haarlem gearresteerde personen hebben bekend. De „Amsterdamsche Frans" genaamd F. D., wilde nog niet bekennen. Hedenmorgen vernamen we nader dat, de Amsterdamsche politie in den afgeloopen nacht op. verzoek van de Haarlemsche re cherche in de hoofdstad nog een zesden ver dachte, J. G. t. C., heeft aangehouden. De leeftijd van de zes gearresteerden va rieert van 35 tot 40 jaar. DoorHaarlemschen verzekeringsagent De Bilt voorspelt: Krachtigen tot stormachtigen Zuidooste lijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: krachtige winden met waarschijnlijk nog regen. STORM WAARSCHUWINGSDIENST Geseind om 19.45, uur aan alle posten:' „Wordt verwacht storm uit het Zuid westen". Onze Haagsche correspondent meldt: Naar aanleiding van het in de N.R.Ct. van Vrijdagavond verschenen bericht van den Londenschen correspondent van dat blad, als zou het thans vaststaan, dat België en Nederland het eens zijn omtrent hetgeen zij in elk geval, eventueel los van alle andere Oslo- en andere staten, met betrekking tot erkenning van de verovering van Abessynië zouden doen, kunnen wij mededeelen, dat wij van bevoegde Nederiandsche zijde ver nemen, dat dit bericht voorbarig is. Boven dien meenen wij te weten, dat omtrent het geen bedoelde bericht bevatte, om. ook aan gaande een reeds bereikt Nederlandsch-Bel- gisch accoord in deze aangelegenheid, aan het Belgisch gezantschap in den Haag waar men zulks toch indien het al zoover ware, zeker zou moeten weten niets be kend is! Dit neemt intusschen niet weg, dat het ons, in het licht van allerlei verschijnselen, niet zoo heel erg zou verbazen, als het ten slotte toch die richting zou uitgaan In 1934 gepleegd. Zes mannen gearresteerd. De Haarlemsche recherche heeft Donderdag vier mannen gearresteerd, die er van verdacht werden, dat zij op 24 Maart 1934 een roofoverval hebben gepleegd op een handelaar in tweedehandsche goederen in diens winkel aan de Gedempte Oude Gracht. Op genoemden avond kwamen eenige man. nen in den winkel van den handelaar, V. ge naamd. Zij zeiden een divan te willen koo- pen en vroegen of ze dien even mochten zien. De handelaar was daartoe natuurlijk gaarne bereid en nam de gegadigden mee naar zijn pakhuis waar de divan stond. De mannen deden het voorkomen alsof zij het meubelstuk grondig inspecteerden, alvo rens zij tot den koop zouden besluiten. Een hunner vestigde er zijn aandacht op, dat het trijp een weinig beschadigd was. V. wilde zich daarvan overtuigen en boog zich daartoe voorover. Dit bleek voor de be zoekers het geschikte oogenblik te zijn om hun slag te slaan. Zij grepen den handelaar van achteren beet en duwden hem met het hoofd in het trijp. Intusschen trachtten zij hem te berooven van een portefeuille, waarin vermoedelijk een groot bedrag aan geld zou zitten. Zij werden echter in deze poging verijdeld, want een handlanger, die blijkbaar op den uitkijk had gestaan, maakte alarm omdat hij juist op dat oogenblik den knecht van den handelaar zag passeeren. Aan dit toeval was het te danken, dat V. niet beroofd werd en misschien voor nog iets ernstigers gespaard bleef. De roovers vluchtten haastig weg, twee hoeden achterlatende, waarin initialen ston den. Natuurlijk deed de handelaar onmiddellijk aangifte bij de politie, die dadelijk een uit gebreid onderzoek instelde. Hoewel zij eenige personen verdacht kon toch nog niet tot een arrestatie worden overgegaan, omdat er nog geen bewijzen genoeg waren. De vluchtelingen dachten misschien reeds voorgoed veilig te zijn, maar ze kwamen be drogen uit. De recherche bleef waakzaam. In den loop der jaren kreeg zij zooveel bewijzen, ook nog in de afgeloopen week, dat tot arres 48 F. 42 F. 46 F. 745 m.M. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND 'Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 2.48 uur; n.m. 3.06 uur. Maandag v.m. 3.37 uur; n.m. 3.51 uur. Dinsdag v.m. 4.21 uur; n.m. 4.37 uur. Er is door een toeval een ernstig geval van verduistering aan het licht gekomen. De Directie van de Alge- meene Friesche Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden heeft Vrijdagavond bij de Haarlemsche politie aangifte gedaan, dat zij door één van haar Haarlemsche agenten, V. genaamd voor een bedrag van on geveer 25.000 is benadeeld. Deze V. liet het voorkomen alsof verschil lende personen, die bij de maatschappij een verzekering hadden loopen, gelden wilden op nemen op hun polis. Het hoofdkantoor zond aan V. de bedragen toe, om deze aan de be trokkenen uit- te keeren. De Haarlemsche agent stak de gelden echter in zijn zak en zond de maatschappij de kwitanties, waarop hij valsche handteekeningen plaatste. De zaak is dezer dagen uitgekomen, doordat een polishouder, die inderdaad gelden wilde opnemen, tot zijn verwondering van de maat schappij het bericht ontving, dat hij reeds driehonderd gulden had geleend. De betrokkene schreef hierop terug, dat dit op een vergissing moest berusten en toen men naar aanleiding hiervan een onderzoek in stelde, kwaim het bedrog aan het licht. De oneerlijke agent, die zich in het nauw gedreven zag, had den polishouder een bedrag aangeboden, als hij geen werk van de zaak wilde maken, doch dit aanbod werd afge wezen. De man, die reeds vele jaren bij de maat schappij in dienst was, is onmiddellijk ont- Toen de politie Vrijdagavond, nadat de aan gifte geschied was, tot zijn arrestatie wilde overgaan, bleek hij voortvluchtig te zijn. Het nieuwe converteeringsplan van f 1700 millioen. Hoe de Spaarbanken daarover denken Wij hebben reeds gemeld, dat de Minister van Financiën besloten heeft tot de uitgifte van een 38-jarige Staatsleening ter convertee ring van 4 pet. leeningen. De eerste 10 jaar zal de rente 3 pet. zijn, daarna 3% pet., de koers van uitgifte wordt 99% pet. Wij hebben over deze converteering de meening gevraagd van Mr. P. Fuhri Snethlage. directeur van de Nutsspaarbank te Haarlem, Deze deelde ons mede te verwachten dat deze nieuwe leening er wel vrij vlot zal ingaan zoowel bij de instellingen als bij particulieren. Men moet bedenken dat dit wel is waar aan vankelijk een 3 pet. leening is, maar na 10 jaar wordt de rente toch 3% pet. Eenigen tijd geléden zijn er 3 pet. leeningen geweest (o.a. van de provincie Drente) die een looptijd hebben van 25 jaar. De nieuwe aanbieding van het rijk is dus voor de beleggers wat gunstiger. De Spaarbanken, die tot de groote beleg gers behooren, zullen deze nieuwe voorwaar den wel acceptabel achten. Zij kun nen met een lagere rente voor de eerste reeks jaren genoegen nemen omdat het uitzicht immers bestaat, dat die na 10 jaar hooger wordt. Desnoods, maar zoover is het nog niet, kunnen de Spaarbanken tijdelijk aan hun spaarders wat lagere rente geven, het zou be zwaarlijker worden als zoo'n eventueele rente verlaging voor de spaarders voor een langen tijd zou moeten gelden, maar dat is nu voor komen. De zaken zijn zoo besloot de heer Fuhri Snethlage —voor de pensioenfondsen en levensverzekeringmaatschappijen iets moei lijker, omdat die immers voor langeren tijd gebonden zijn aan hun overeenkomsten, waardoor zij zich bezwaarlijker kunnen aan passen bij een vermindering van inkomsten door lagere rente uit het belegde kapitaal. OLYMPISCHE SPELEN. De ainateursbepalingen. Voorstel van den Oostenrijkschen Skibond. Uit Weenen: De Oostenrijksehe Ski-bond, natuurlijk ook geïnteresseerd bij het oplos sen van het vraagstuk betreffende het even tueele uitkomen van ski-leeraren op Olym pische snelen, heeft het Oostenrijksch Olym pisch Comité uitgenoodigd, het volgende voorstel op het aanstaande congres van het Internationaal Olympisch Comité te Caïro in te dienen: „Voor toelating tot de Olympische Spelen gelden de amateursbepalingen van de inter nationale sportbonden. Als amateurs wor den niet erkend: deelnemers, die tegen be taling gestart zijn; die in een wedstrijd om een geldprijs zijn uitgekomen; die zich ma- terieele voordeelen verschaft hebben door het te gelde maken van de behaalde prijzen; die wilens en wetens tezamen met die sport lui aan een wedstrijd hebben deelgenomen, welke volgens de onder hierboven genoemde voorwaarden niet tot amateurs erkend kun nen worden en dus van deelneming aan amateurswedstrijden uitgesloten zijn. IJMUIDEN Komt er staking in het vissclïerij- bedrijf Zeelieden verwerpen de nieuwe contract- voorstellen. Naar wi.j van nïet-officïeele zijde vernemen is bij de telling van de stemmin over de nieuwe contract- voorstellen van de zeelieden gebleken, dat een groote meerderheid der ge- organiseerden zich daar tegen heeft verklaard. Bij den Centralen Bond in welke orga nisatie ongeveer twee derden der op varenden georganiseerd zijn stemden 350 leden voor en 45 tegen aanvaar ding der nieuwe voorstellen. In ver band met dezen uitslag wordt een sta king onvermijdelijk geacht. CASTRICUM DE LOONEN VAN DE LAND- EN TUINBOUWARBEIDERS. Vrijdagavond is in café De Harmonie van den hee,r J. Kehl een belangrijke vergade ring gehouden van het L. P. B.-bestuur met de af deelings-besturen van den R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus Dedit" en van de Christelijke en moderne organisaties ter bespreking van de cöntractloonen in het land- en tuinbouwbedrijf. De leiding van de besprekingen berustte bij den heer A. J. Loerakker, hoofdbestuurslid van „St. Deus Dedit", Na afloop, van'de vergadering deelde'men ons mede; dat de loonschaal als volgt wason't^ worpen: De weekloonen zullen voor het tijdvak, van. 1 Mei1 November als volgt zijn geregeld: 21 jaar en ouder: f 18; 20 jaar: f 12f 14,50; 19 jaar: f 12—f13; 18 jaar: f 10,50—f 11,50; 17 jaar: f9—f10; 16 jaar: f7,50—f 8,50; 15 jaar: f5—f6; 14 jaar: f4f5. Bovendien zal een kindertpeslag worden in gevoerd, waaraan door werkgevers en werk nemers 2 pet. van de werkloonen zal worden bijgedragen. Deze loonregeling zal aan het oordeel van de ledenvergaderingen van de afdeelingen wor den onderworpen. De L. P. B. vergadert daar toe op 3 Februari a.s. VOETBAL. Bondselftal—Lincoln City F. C. Het Bondselftal, dat op 19 Januari, te twee uur, op het Sparta-terrein te Rotterdam te gen Lincoln City F. C. zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (K.F.C.) Achter: Wilders (BI. Wit) en Van der Lin den (N.A.C.) Midden: Paauwe (Feijenoord), Pienter (Be Quick) en Van Heel (Feijenoord). Vóór: Vondenhof (Juliana) Van Spaan- donck (Neptunus), De Boer (K.F.C.), Smit (Haarlem) en Mijnders (D.F.C.) Reserves zijn: Michel (V.S.V.), Van der Heyden (Feijenoord), Peters (P.S.V.), Kuppen (Feijenoord), Drok (R.F.C.) en Van Walsum (R.F.C.) RIPPERDAE. H. S. Het E.H.S.-elftal is: W. v. Raay, J. v. Es, P. de Jong, H. v d. Vlist, A. v. Ommeren, H. Lenaarts, J. Bellaart, J. v. Eten, B. v. d. Meulen, P. Hooydonk, P. v. d. Meulen. A. F. C—R. C. II. Het R.C.H.-elftal zal haar wellicht laatste kans verdedigen met het volgende elftal: Metten, v. Thiel, Kors, Slot, v. Dansik, v. d. Bel, Hoogendoorn, v. d. Horst, Kedde, Helingman, Lenselink. R. C. II. 2—A. F. C. 2 R.C.H. 2 speelt tegen haar concurrente voor de onderste plaats AT.C. 2 met het vol gende elftal: Verkaaik, v. Eek, Krom, v. Esch, Vreenegoor, Siegerist, Paape, Molenkamp.. Bartels, Troost, Hut. SCHAKEN. JEUGDSCHAAKCLUB. Vrijdag hield d jeugdschaakclub D.O.S. in haar clublokaal aan de Willem de Zwijger- school een simultaanséance. Gespeeld werd door de heeren Van der Ouw, Leenheer en Landzaat. Eerstgenoemde speelde 14 partijen, won er 9 en verloor er 5; de heer Leenheer won van de 12 partijen 4 en maakte de overige 8 remise; de heer Landzaat speelde er 15, daar-* van won hij 6, maakt 3 remise en verloor

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3