cd KUNSTGEBITTEN 16 RIJKSSTRAATWEG 16 RACK) ffe 4 H Zuid-Holland krijgt een net van rijwielpaden. Begin wordt gemaakt met pad van den Haag naar de grens van Noord Holland. Men schrijft ons: Het was in het voorjaar van 1936, dat in den Haag een vergadering was belegd van de vereeniging „Rijwielpad Zuid-Holland", waar in besloten werd pogingen aan te wenden om met steun van het werkloosheidssubsidiefonds rijwielpaden te gaan aanleggen in de provin cie Zuid-Holland, die, vrij en buiten de ver keerswegen gelegen, een veilig aansluitend net van fietswegen zou doen ontstaan door de duinstreek en de polders, langs meren, plassen en waterrijke streken der provincie, Met de rijkscommissie voor de werkver schaffing in Zuid-Holland en andere daar voor aanwezige organisaties werd contact ge zocht, dat leidde tot het succes, dat aan den hoofdingenieur van den provincialen water staat opdracht werd verstrekt, den aanleg van een net van rijwielpaden in Zuid-Holland te bevorderen, en dat Ged, Staten van Zuid-Hol land het voorstel aan de Provinciale Staten deden, een bedrag van f 100.000 ter beschik king te stellen als eerste bijdrage voor uitvoe ring Van dit plan. Dat voorstel is aangenomen en thans rest nog het overleg om met de betrokken ge meentebesturen over het aandeel dat dezie zouden nemen tot overeenstemming te ko men. Zoodra deze regeling in kannen en krui ken is, kan worden aangevangen met aanleg van het eerste deel van het plan en wel het duinpad van den Haag naar de Noord-Hol- landsche grens. Op drie plaatsen wordt thans gewerkt aan het fietsenpadplan, dat in drieën is verdeeld. Het eerst zal, zooals gezegd, in aanleg worden genomen het duinpad Scheveningen—Noord- hollandsche grens, waarin het pad Schevenin gen—Meyendel wordt opgenomen. Wassenaar- sche slag, Katwijk, Noordwijk, Noordwijke-r- hout, de Zilk komen aan het net van paden te liggen, terwijl aansluiting wordt beoogd naar Zandvoort en IJmuiden, wellicht nog verder in Noord-Holland. Een tweede deel van uitvoering zal liggen in den driehoek Hoek van Holland—Rotter dam—Scheveningen, waarbij het duinpad naar KijkduinTer Heyde zal worden ver lengd naar den hoek. Het derde plan is het poldergebied. Van het duingebied uit zijn aansluitingen op het pol dergebied bedoeld, terwijl van den Haag, Delft en Rotterdam af eveneens aansluitingen zijn ontworpen, welke de Rotte en andere meren gebieden van Zuid-Holland omvatten. DOODELIJKE AFLOOP VAN AANRIJDING TE OEGSTGEEST. OEGSTGEEST, 14 Januari. De 56-jarige heer J. van den Hoonaard uit Rijnsburg, die gisteravond op den Rijnsburgerweg onder Oegstgeest door een motorrijtuig werd aange reden, is vannacht in het Academisch Zieken huis te Leiden, aan zijn- verwondingen over leden. De motorrijder die het ongeval veroorzaak te, was verblind geraakt door een tegenligger en daardoor op het voetpad terecht gekomen, waar de hear Honaard vergezeld van zijn vrouw, wandelde. De heer v. d. Hoonaard werd tegen den grond gesmakt en zeer ernstig ge wond. AANBESTEDING HAARLEM Vrijdag. Door den Rijkswaterstaat werd hedenmor gen aanbesteed het onderhoud der Rijkszee- en Rijkshavenwerken op Urk gedurende 1933. Het laagst werd ingeschreven door H. H. ten Napel Rzn. te Urk voor 4390. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN HAARLEM Vrijdag. De agenda voor de 127ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dinsdag 18 Januari 1938, des namiddags te 8 uur in het Gebouw der Kamer, Nassauplein 4—6, Haarlem, luidt: 1. Opening. 2. Verkiezing Algemeen Voorzitter. 3. Verkiezing Voorzitter Afdeeling Groot bedrijf. 4. Verkiezing Voorzitter Afdeeling Klein bedrijf. 5. Verkiezing plaatsvervangende Voorzit ters Afdeeling Groot- en Kleinbedrijf, 6. Verkiezing vaste Commissie. 7. Notulen. 8. Ingekomen stukken. 9. Mededeelingen. 10. Goedkeuring verzonden schrijven aan Minister van Sociale Zaken inzake retributie ingevolge Warenwet betr. Keuringsdiensten van Waren. 11. Subsidie-aanvraag Bolbloemententoon- stelling. Winterflora 1938 tè Haarlem. 12. Concept-schrijven Bureau aan Directeur- Generaal der P. T. T. te 's Gravenhage inzake wijzigingen telefoongids. 13. Rondvraag. 14. Besloten zitting. Winter sportsmen plegen zich goed tegen de kou te xoapenen en het is niet meer dan billijk dat de trouwe metgezel ook een paar extra sokken krijgt. Het concert cler H. O. V. van Dinsdag. Gastdirigent: Jan van Epenhuyzen. Jan van Epenhuyzen. Dinsdag a.s. brengt de H.O.V. het eerste op treden in Haarlem van den dirigent Jan van Epenhuijzen, die in ons land reeds een heele dirigeer-tournée achter zich heeft. Hij leidde als gast-dirigent n.l. de orkesten te Den Haag, Rotterdam, Arnhem en Groningen, ter wijl nog dit seizoen Amsterdam en Utrecht- zullen volgen. Hij studeerde klavier en direc tie aan het Amsterdamsch Conservatorium en later bij Pierre Monteux. Hij was werkzaam aan de „Opera Reale" te Rome en het „Deut- sch.es Opernhaus" te Berlijn, als repetitor en dirigeerde ook voor de A.V.R.O. DE OPBRENGST DER WELDADIGHEID S- ZEGELS TE AMSTERDAM VER BOVEN VERLEDEN JAAR. De verkoop van de dit jaar zoo bijzonder po pulair gebleken kinderzegels is dit jaar te Am sterdam een groot succes geworden. Er is n.l. een totale winst gemaakt van f 28.539,74 (vorig jaar f20.865,42). WOERDEN (Wensdag). Aanvoer 103 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f27—f28,50. Met rijksmerk 2e kw. I 25,50—f 26,50. Handel matig. Parijsche wisselmarkt tot Maandag gesloten. PARIJS, 14 Januari (Havas/A.N.P.) De wisselmarkt is tot Maandag aan staande gesloten. HOLLAND—INDIë TE VOET. De gebroeders Albers uit Bussum besloten nu ruim drie maanden geleden, de reis van Holland naar Indië te voet te maken en ver trokken 11 October j.I. uit Bussum, meldt de „Java Bode". Via Mechelen en Parijs arrveerde het twee tal in Nice, vanwaar de tocht werd voortgezet langs de Fransche en Italiaansche Rivièra naar Rome en Napels. In Napels hadden zij een onvrijwillig opont houd van eenige weken, hetgeen de noodige moeilijkheden medebracht, aangezien de tip pelaars vrijwel zonder geld op reis waren ge togen, doch zij wisten er zich doorheen te slaan. Van hun plan, om verder te voet te gaan kon evenwel niet veel meer komen, aangezien de blijkbaar onvoorziene moeilijkheid zich voordeed, dat de Britsche consul geen visum voor Britsch-Indië kon afgeven, tenzij een ga rantiesom kon gestort worden dan wel de Ne- derlandsche consul zich garant wilde stellen, waartoe deze zich niet bereid verklaarde. Daarna werd besloten, om per goedkoopste gelegenheid naar Singapore te reizen. De keuze viel daarbij op een vrachtschip, waar mede zij Singapore bereikten, vanwaar zij per K.P.M.-stoomer naar Priok doorreisden. Dezer dagen arriveerde het tweetal in Ban doeng, waar bij kennissen een gastvrij onder dak werd gevonden. Het ligt thans in de be doeling, om zoo spoedig mogelijk een passen den werkkring te vinden. tegen onze bekende lage Tarieven; met garantie Haarlem-N. - Telefoon 16726 SPREEKUREN alle werkdagen van 912 en lVa4 uur. AVONDSPREEKUREN Dinsd., Woensd. en Donderd. van 79 u. GRATIS INLICHTINGEN. PROGRAMMA (Adv. tngez. wied.) ZONDAG 16 JANUARI. HILVERSUM I 1875 M. en 415,5 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Sportnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Lezing „Van Staat en Maatschappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Nederd. Hervormde Kerkdienst. 12.00 Causerie „Als het hart luis tert". 12.05 Filmpraatje. 12.30 Orgelspel. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.15 De Twilight Serena- ders. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Zang en piano 3.45 Gramofoonmuziek. 4.10 Dameskoor „Pro Arte". 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sport nieuws ANP. 5.00 Causerie „Gesprekken met luisteraars". 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Commu nity-Singing. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sport nieuws ANP. Gramofoonmuziek. 7.00 „Tus- schen Zeven en Acht". 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Radiotooneel. 9.20 Radio journaal. 9.35 Omroeporkest en solist. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hier na: AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II 301 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45- 11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 .Hoogmis. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO-orkest (Van 1.00—1.20 Boekbespreking) 2.00 Vragenbeantwoording, 2.45 Gramofoon muziek. 3.05 Causerie over het a.s. Internatio naal Eucharistisch Congres. 3.20 Gramofoon muziek. 3.30 Roermondsch Mannenkoor en Gramofoonmuziek. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde mu ziek (Gr.pl.) 5.20 Gereformeerde Kerkdienst. Hierna: Christ. Gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer". 7.45 Sportnieuws. 7.50 Cau serie ..De a.s. Bidweek". 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Berichten. 8.30 Radio tooneel. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 KRO- orkest en de KRO-Boys-. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog 11.0011.30 Esperantolezing. DROITWICH 1500 M. 12.50 het Richard Crean-orkest. 1.50 Het Olof-Sextet. 2.20 Tuinbouwpraatje. 2.40 Het BBC-orkest en solist. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Religieuze causerie. 4.40 BBC-Harmonie- orkest. 5.20 Causerie „Signpost to God". 5.40 Het New London-Trio. 6.35 Declamatie. 6.50 Fred Hartley's sextet en solist. 7.20 Radiotoo neel met muziek. 7.50 Orgelspel. 8.20 Kerk dienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berich ten. 9.25 BBC-Theater-orkest. 10.20 Zangvoor dracht. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10 en 11.25 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgel concert. 12.50 Pascal-orkest en zang. 4.20 Ra diotooneel. 5.20 Colonne-orkest. 7.50 Fred Adi- son's orkest. 8.35 Zang. 8.50 Ensemble voor Oude Muziek. 11.20—1.20 J. Bouillon's Dans- orkest. KEULEN 456 M. 5.20 Concert. 7.35 Orgelspel. 8.50 Gramofoon muziek. 10.35 Solistenconcert. 11.20 Omroep orkest. 12.25 Omroeporkest en Instrumentaal kwartet. 3.20 Hagestedt-orkest, Pianoduo en Een Fransch oordeel over hef spel van BakhuysEen te haastig gevormde meening heeft weinig waardeSpelen in een vreemd milieu is zeer moeilijkTop-presfaties in vliegtuigen Voelhalvreugde en -leed in de Engelsche Cup- matehesOplossing cricketprobleem en een oefening voor de umpires. Bakhuys' debuut als professional voor de Fransche eerste klasser Metz heeft aanleiding gegeven tot veel commentaar en talrijke be schouwingen over de waarde van het door onzen landgenoot in de match tegen Rijssel vertoonde spel. Hoewel een oordeel over de capaciteiten van een speler, gebaseerd op zijn prestaties in' een enkelen wedstrijd, waarbij hij zich daarenboven in een volkomen vreemd milieu bevindt, als regel zeer gematigd moet zijn, om eenige beteekenis te hebben, is het toch wel eens aardig hier een Fransch sport journalist aan het woord te laten, die zich omtrent Bakhuys blijkbaar reeds een vast staande meening gevormd heeft. „Bakhuys heeft riet meer dan regen scho ten op het Rijsselsche doel gelost, die alle even zwak en onzuiver gericht waren. Men moet dus constateer en, dat hij zijn schot in Hol land heeft gelaten. Daartegenover staat, dat hij gevoel heeft voor het geven van zuiveie passes, want iederen keer dat hij in het bezit van den bal kwam, plaatste hij het leder af gemeten naar zijn gunstigst opgestelden me despeler. Dikwijls gelukte hem dit met een nauwelijks waarneembare beweging en het bleek, dat hij in plaats van een scorer, die kansen benut, waarvoor iedereen hem had aangezien, een spelverdeeler is, die kansen tracht te scheppen. Ik hoop voor zijn nieuwe club, dat volgende matches een anderen in druk van zijn spel zullen geven, want anders moet men de directie beklagen met dezen aan- >P. „Bakhuys weet zich ook zoo voordeeüg mo gelijk op te stellen, meestal tusschen de beide backs op het randje van buitenspel, teneinde zich op schotsafstand van het doel te bevin den. Overigens deed hij weinig pogingen om te ontsnappen; zou hij dus toch meer een teamspeler dan een individualist zijn? Doch wat veel ernstiger is: onze Hollander houdt er niet van een bal na te jagen, die niet voor hem bestemd is en die een weinig buiten zijn be reik wordt geplaatst. Mogelijk wil hij zijn krachten sparen, dan wel slechts dan actief zijn, als hij van een vrij schot verzekerd kan zijn, want hij schijnt zich niet erg te willen inspannen. Wellicht echter is het koele bere kening en in dat geval mag men er geen aan merkingen op maken, want een middenvoor behoeft geen energie te verspillen, als hij meent in zijn poging niet te zullen slagen. (Een grappige opvatting). Als het daarente gen blijkt, dat hij zich bij een twijfelachtige kans geen moeite wil geven, wordt het een leelijk geval. „Wat in elk geval na de match tegen Rijs sel voor mij onomstootelijk vast staat is, dat Bakhuys niet graag met een tegenstander om het bezit van het leder vecht. Hij vermijdt de .tackle" zooveel mogelijk, zelfs als de kansen tusschen hem en dien tegenstander gelijk zijn. (Deze opmerking is juist). Als zijn elftal in den aanval is en een scrimmage ontstaat, voor het doel der tegenpartij, trekt de Hollander zich vijf of zes meters terug om toch vooral niet tusschen de groep spelers te geraken, die den weg naar het doel afsluiten. ,Wat zal er van Bakhuys worden? Wanneer hij geen moeite doet om op onzuiver ge- olaatste passes te loopen. of om een vijande lijken achterspeler het wegwerken van den bal te beletten en als hij zich bij voorkeur aan iederen „tackle" onttrekt, dan zal hij in de wedstrijden om het Fransche kampioenschap (bedoeld is dë eerste klasse competitie) min der succes hebben dan de directie van de club uit Metz schijnt te denken. „Doch is het wel de ware Bakhuys, dien we in Rijssel gezien hebben? Als het slechts een flauwe copie geweest is, hopen we, dat men ons zoo snel mogelijk het origineel toont". Men ziet, dat het oordeel van den Fransch- man niet erg vleiend is en lang niet malsch. Hij heeft blijkbaar geen geduld om af te wach ten, totdat Bakhuys aan zijn medespelers en hun tactiek is gewend, wat, gezien de kwali teit van het Fransche clubvoetbal, nog wel eenigen tijd zal duren. Het wil ons bovendien voorkomen, dat de ex-middenvoor van onze nationale ploeg het spel toch een tikje beter begrijpt dan d-e hierboven geciteerde sport journalist Bij het einde van het jaar 1937 is een lijst opgemaakt van de voornaamste records op luchtvaartgebied, waaruit blijkt, dat Italië met drie topprestaties aan de spits gaat, ge volgd door Engeland, Amerika, Frankrijk en Rusland met elk één Italië heeft haar successen op watervlieg tuigen behaald en bezit het absolute snel heidsrecord sinds October 1934 met 702,209 kilometer per uur. De grootste afstand in rechte lijn werd op 28 en 29 December 1937 eveneens door Italianen afgelegd (7100 K.M.), zoo ook die op een gesloten circuit (5200 K.M.). Amerika houdt sinds 1929 het hoogterecord voor water vliegtuigen (11.753 Meter), dat ech ter met een landvliegtuig in Juni van het vo rige jaar belangrijk door de Engelschen werd overtroffen (16.550 Meter). De absolute re cords staan overigens alle op naam van vlie gers in landtoestellen, behalve dat, wat de snelheid betreft, want eerst in November 1937 slaagde een Duitscher er in, een uursnelheid van 610,950 kilometer per uur te behalen, dat is dus ongeveer 90 K.M. minder dan de Ita liaansche luitenant Agello in een watervlieg tuig. Doch de beste afstandsprestaties in land- vliegtuigen overtreffen verre die in hydravions want de Russen vlogen, wederom in 1937, niet minder dan 10.148 K.M. in rechte lijn, terwijl de Franschen zes jaar geleden op een gesloten circuit 10.601 K.M. aflegden. Aan deze lijst kan nog worden toegevoegd, dat de Amerikanen zich den laatsten tijd wei nig aan recordverbeteringen op vliegtuigge- bied gelegen laten liggen; zij bezien de zaak meer van den practischen kant, waartoe on getwijfeld het feit, dat in de Vereenigde Sta ten het vliegtuig een steeds belangrijker rol als vervoermiddel, vooral over groote trajec ten, speelt, zeer veel heeft bijgedragen. Zooals steeds hebben de Engelsche beker- matches voor de derde ronde weer eenige verrassingen opgeleverd. Een der twee non- League clubs, die zieh door de voorwedstrij den hadden heengewerkt, Scarborough, be haalde een verdiend gelijk spel tegen Luton Town, een team uit de tweede divisie, terwijl York City (Hl Noord) het er nog beter af bracht door de promotie-candidaten Coven try met 32 uit te schakelen. De beste pres tatie echter leverde Swindon Town (III Zuid), een befaamd bekervechter uit vroeger jaren, die op het veld van Grimsby een ge lijk spel bevocht, waarbij de eerste klassers nog het geluk aan hun zijde hadden. De middenvoor Millership van de Wednes day bewees zijn club onschatbare diensten door in de laatste seconde van de match te gen Burnley den gelijkmaker te scoren en bijna was hetzelfde aan Watford (III Zuid) gelukt, dat slechts met 1—0 te Sunderland tegen de bekerhouders ten onder ging. De Derby County-back Bell was de onfortuin- lijkste speler van den dag, want hij trapte het beslissende punt langs zijn eigen doel man, waardoor Stoke onverwachts en onver diend zegevierde Overigens was er in dit op zicht ook hier baas boven baas, daar in een competitiewedstrijd voor de Zuidelijke divi sie Hartley van Gillingham tweemaal in eigen doel trapte en daarmede topscorer voor de tegenpartij werd. Millwall speelde, evenals vorig jaar, tegen Manchester City, doch moest zich ditmaal met een draw op eigen terrein tevreden stel len, evenals Crystal Palace, een andere Lon- densche derde klasser, tegen Liverpool. Chelsea stelde haar aanhangers voor den zooveelsten keer teleur en Everton nam de zege mee naar huis. Cardiff zorgde voor een weinig poëzie door haar overwinnaars Charl ton een keurig versierd hoefijzer aan te bie den, afkomstig uit de voorronden en dat zijn weg via Enfield, Bristol City, Cardiff, Charl ton en andere clubs wel naar Wembley zal vinden, of Charlton er blij mede is, is een andere kwestie, want tot nu toe werd de houder van het geluksembleem steeds nog in de volgende ronde verslagen. Arsenal bracht tegen Bolton haar be roemde „overval-brigade" weer in het vuur en de goed ingestudeerde, overrompelende aanvallen met verrassend positie-wisselen der voorwaartsen leverden in acht minuten drie doelpunten op, waarvan Bastin, de grootste opportunist in Engelsch voetbal, er twee scoorde. Het is een gewoonte geworden, elk jaar in deze rubriek een aantal clubs als favorieten voor den eindstrijd te installeeren en daar om noemen we thans de volgende clubs: Arsenal, Aston Villa, Wolverhampton, Preston, Sheffield United en Manchester United. Jammer genoeg hebben de Wolves en Arsenal voor de vierde ronde tegen elkaar geloot; het wil ons voorkomen, dat de win naar van dezen titanenstrijd de beste kan sen heeft om op Wembley te verschijnen. De bekerhouders Sunderland zullen in den uit wedstrijd tegen Everton wel sneuvelen. Ons tweede cricketprobleem was erg ge makkelijk; vier „not-outs" op één bal, zon der dat er een run gescoord wordt. De ge bowlde bal bereikt via den batsman den wicketkeeper, de bowler appelleert voor „leg before", terwijl terzelfder tijd de keeper dit voor een vang achter het wicket doet. Beide „appeals" worden afgewezen, doch de bats man heeft intusscnen bijna zijn evenwicht verloren en de keeper, dit ziende, gooit den bal hard tegen het wicket met de vraag „How's that?" voor stumpen. De batsman had zich echter tijdig hersteld, de umpire geeft niet uit en daar de bal inmiddels is wegerold, wil de andere batsman een gewaagde run loopen. Hij bezint zich halver wege de mat, keert haastig op zijn schreden terug en slaagt er nog juist in, zijn „crease" te bereiken, alvorens zijn wicket door een fielder wordt omgegooid, zoodat ook het vier de „appeal", ditmaal voor run-out, wordt af gewezen. De oplossing is dus inderdaad zeer eenvou dig, maar stel u eens voor, wat een span ning in enkele seconden. We kunnen niet nalaten, thans de umpires eens even aan den tand te voelen en daarom vragen we een oplossing voor het volgende: Een batsman speelt den bal zacht langs den grond en roept zijn partner voor een korte run. Geen enkele fielder raakt den bal aan. maar nadat de beide batsmen elkaar gepas seerd zijn, trapt een van hen, namelijk de gene, die aan het doode wicket stond, per ongeluk den bal tegen het wicket, waarnaar hij op weg is en de „bails" vallen af, voor dat hij binnen de „crease" is. Welke beslis sing moet de umpire desgevraagd geven? solisten. 5.35 Concert. 6.30 Omroeporkest, -koor en solisten. 7.50 Omroeporkest. 8.40 Dansmuziek -(Gr.pl.) 9.50—11.20 Hagestedt- Dansorkest en solisten BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.35 Orgelspel. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Pianovoordracht. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklem- orkest. 1.50—2.20 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.05 Viool en piano. 3.35 Pianoduo en Accor deon. 4.20 en 5,35 Fr. Temmerman's orkest. 6.20 Radiotooneel. 6.40 Omroepkleinorkest 7.00 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Omroepsymphonieorkest. 10.30 Dansmu ziek. 11.35—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.22 Gramofoonmuziek. 10.20 Ed. Loiseau's orkest en Gramofoonmuziek. 12.20 Orgel en viool. 12.50 Zigeuner-orkest. 2.202.35 Zang. 2.50 Vocale duetten. 3.20 Conservatorium orkest en soliste. 6.00 en 7.35 Gramofoonmu ziek. 8.20 Gevarieerd programma. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.0012.20 Omroepdansorkest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Omroeporkest en -koor, Egon Kaiser's Dansorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 12.15 Ad. Lutter's Orkest mmv. solist en Gra mofoonmuziek. (Van 10.05—10.20 Weerbe richt). MAANDAG 17 JANUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. (Tevens over de Jaarsveldzender op 415,5 M.) Algemeen programma verzorgd door de VARA, 10.0010.20 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Declamatie; 1.0.40 Gramofoonmu ziek; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Orgel spel; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 VARA- orkest; 1.15 Gramofoonmuziek; 2,00 Haagsch Klavier-kwartet; 2.30 Declamatie; 3.05 Or gelspel; 3.30 Vervolg kwartetconcert; 4.00 „Fantasia"; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 Gra mofoonmuziek; 5.15 „The Ramblers"; 6.00 Amateurs-uitzending; 6.30 Muzikale causerie en gramofoonmuziek; 7.10 Biologische lezing, 7.30 Piano-voordracht; 8.00 Herhaling SOS- berichten; 8.03 Berichten A.N.P.; 8.10 „De Stem des Volks", Utrecht, Utrechtsch Stede lijk Orkest en solisten; 9.30 Gramofoonmu ziek; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 VARA-Or- kest; 11.00 Gramofoonmuziek, HILVERSUM II, 301 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr.pl.)8.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Gelukwenschen9.45 Gramofoonmuziek: 10.30 Morgendienst; 11.00 Christelijke lectuur, 12.30 Stichtsch Salonorkest; 8.00 Voor de scholen; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.00 Voor tuinliefhebbers; 3.40 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Pianovoordracht en gra mofoonmuziek; 5.15 Voor de 'kinderen; 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 Vragenuur; 7.00 Be richten AJST.P. Herhaling SOS-berichten; Sportnieuws; 8.15 Orgelconcert; 9.15 Gra mofoonmuziek; 9.30 „De cultureele taak der radio", causerie; 10.10 Berichten A.N.P.; 10.15 Hollandsche Kamermuziekvereeniging; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Vervolg' concert; 11.30 Gramofoonmuziek. Na afloop: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelconcert; 11.35 „Famous houses and families of Wales", causerie; 11.50 Het BBC-Schotsch orkest, m.m.v. soliste; 12.50 Orgelspel; 1.20 „The world upside down", causerie; 1.35 Het Roy Cadence Sextet; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.40 Viool en piano; 3.20 Het Stedelijk Orkest van Hastings; 4.05 Or gelspel; 4.35 Gramofoonmuziek; 5.20 John Reynders en zijn orkest, m.m.v. soliste; 6.20 Berichten; 6.40 Zang; 7.00 Muzikale causerie. 7.20 BBC-Variété-orkest en solisten; 8.05 Vroolijke voordracht; 8.20 „How films are made", dialoog; 8.50 Radiotooneel; 9.20 Be richten; 9.40 „World affairs", causerie; 9.5-5 „Blues", causerie met gramofoonmuziek en pianosoli; 10.25 BBC-Midland-orkest; 11.20 Jack Jackson en zijn Band; 11.50 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek, 12.20 R. Porée-orkest en zang; 3,05 Piano voordracht; 3.20 en 4.20 Zang; 4.35 Cello voordracht; 5.20 Giardino-orkest; 8.35 Zang; 8.50 Gevarieerd concert en radio-tooneel; 10.05 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest; 7.50 Silezische Or- kestvereeniging; 11.20 Fabrieksorkest; 12.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest; 1.35 Om- roep-schrammelensemble3.20 Omroepklein orkest; 6.30 Hollandsch Europeesch concert (gr.pl.)8.20 Westduitsch weekoverzicht; 9.00 Piano voordracht; 9.50 Omroeporkest, Keulsch Piano-duo en instrumentaal kwartet. BRUSSEL, 322 M, 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 en 1.30 Om roepkleinorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5,20 Omroepsalonorkest; 6.50, 7.20 en 8.20 Gra mofoonmuziek; 8.50 Conservatorium-orkest en solisten; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 en 1.30 José Schnijders' orkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 en 5.50 Omroepdansorkest; 6.35 Omroep- salonorkest en zang; 6.50 Gramofoonmuziek; 7.00 Vervolg concert; 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroeporkest; 8.50 Declamatie en zang; 9.20 Vervolg concert; 9.35 Radiofantasie; 10.00 Vervolg concert; 10.30 en 10.50 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroep-Amusementsorkest; 8.20 Re portage; 8.35 Viool en piano; 9.20 Berichten, Dit is niet een voetballerdie zich oefent in balcontrole in moeilijke omstandigheden, maar de Zuid Afrilcaansche bokser Ben Foord, in training voor zijn match tegen Schmeling. Dat hij daarbij oefent in het op den rug lig gen, blijft intusschen vreemd.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6