1 AMSTERDAMSCHE BANK N.V. 1 BEVERWIJK /CUEEP/ f T'JUNCINl LAATSTE GEMEENTEAVOND VAN DIT SEIZOEN. De laatste der door de commissie voor lezin gen in de Ned. Herv. Gemeente te houden ge meente-avond zal op Vrijdag 11 Februari jtvorden gehouden. Ds. Bloemhoff uit Heilo spreekt dien avond over het onderwerp: „Kijken, waarnemen, zitten, schouwen". EXCURSIE VAN DE HUISVROUWEN. Op Donderdag 27 Januari zullen de leden van de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen een excursie maken naar de overdekte bad- en zwem-in- richting te Velsen. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: W. B. Koelman en C. J. de Winter Overleden: I-I. van Verseveld, 59 jgehuwd met A. Muijs, alhier, Regulierstraat 31; E. v. d. Herberg, 86 j., geh. met P. Groenewoud, alhier Boeweg 70; A. E. Richter, 71 j., ongeh., wo nende te Amsterdam, Elandsgracht 3; H. van Zanten, 70 j., geh. met A. van Zadel, wonende te Velsen, Dwarsw. K 6; J. Th. Grobben, 85 j., wed. van H. J. Leroi, alhier, St. Joseph Rust oord; K. J. Borren, 48 j., ongeh., alhier, Baan- straat 65; A. B. van der Ploeg, 35 j., ongeh., al hier, Stumphiusstraat 43. Bevallen: M. A. Smit—Meijland, z.; A. C. BoerSteenbakker, d.; P. M. van Keulen— Winkelhuijzen, d.; C. M. SchellevisBruine- berg, z.; P. J. SchoutenOlsthoven, z.; A. de Vries—v. d. Plas, z.; E. van Lier—Beusman, d. Ondertrouwd: A. Castricum en G. A. Tim mer; J. Th. Borst en P. H, van Dijck DE OPENBARE LAGERE SCHOOL IN DE BADPLAATS. Bij de wet van 22 Mei 1937 tot wijziging van de Lager-onderwijswet 1920, zijn bepalin gen vastgesteld betreffende het minimum aantal leerlingen dat voor de instandhouding eener openbare school voor gewoon lager on derwijs wordt vereischt. Krachtens het nieuwe artikel heeft de raad van een gemeente met minder dan 25.000 inwoners tot opheffing eener openbare schooi voor gewoon lager onderwijs te besluiten, wanneer het gemiddeld aantal leerlingen over het afgeloopen jaar minder dan 50 be draagt. Het gemiddeld aantal leerlingen- van de openbare lagere school te Wijk aan Zee be draagt over 1937, 48.yj, zoodat deze school voor opheffing in aanmerking zou moeten komen. Tot deze opheffing behoeft niet te worden overgegaan indien de instandhouding van de school wordt gevorderd ingevolge artikel 19 der wet, m.a.w., wanneer de school noodig is ter voldoening aan de verplichting om vol doend openbaar lager-onderwijs in een ge noegzaam aantal scholen te geven. Het komt B. en W. voor, dat, zal de gemeen te aan deze verplichting kunnen voldoen, de instandhouding van de openbare lagere school te Wijk aan Zee noodzakelijk is. Wijk aan Zee vormt een afgesloten dorpsgemeenschap, die van Beverwijk te ver verwijderd is om wat betreft het openbaar onderwijs daarop te mogen worden aangewezen. Om de behoefte aan openbaar lager-onderwijs te Wijk aan Zee te illustreeren, geven B. en W. het gemid deld aantal leerlingen der school gedurende de lataste 6 jaren: 1932 64 3/4, 1933 56 1/4, 1934 64 3/4, 1935 Ml/4, 1936 54 1/4, 1937 48 3/4. Het zal waarschijnlijk een toevallige om standigheid zijn, dat het gemiddeld aantal leerlingen over 1937 daalde beneden het mi nimum-aantal, dat voor de instandhouding der school wordt vereischt. Tenslotte zal het bezit eener openbare school ongetwijfeld in de toekomst van belang blijken te zijn voor de ontwikkeling van het dorp als badplaats. Op grond van deze overwegingen stellen B. en W. den raad voor, te verklaren, dat inge volge artikel 19 der Lager-onderwijswet 1920 de instandhouding van de openbare lagere school te Wijk aan Zee wordt gevorderd. Het raadsbesluit, houdende zoodanige verklaring, is onderworpen aan de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten.. Behalve dat op deze wijze de school zou kun nen worden behouden, bepaaltde wet ten aanzien van openbare scholen, die vóór 1 Juli 1937 werden geopend, zooals hier het geval is, dat de verplichting tot opheffing niet van toe passing is, indien op verzoek van den gemeen teraad daarvan door den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, onthef fing is verleend. De Minister mag al leen en moet die ontheffing verleenen indien voor ten minste 25 leerlingen der school binnen vier Kilometer van hun woning geen plaatsruimte beschikbaar is in de voor hen bestemde klasse van een andere openbare lagere school voor gewoon lager-onderwijs. B. en W. hebben doen nagaan, hoe groot de afstand is van de woning van elk der leerlin gen ttot de Zeewijkschool, zijnde de school, welke voor Wijk aan Zee het meest nabij ge legen is. Van de 48 leerlingen die op 16 De cember j.l. de school te Wijk aan Zee bezoch ten, wonen 28 leerlingen op grooteren afstand en 20 leerlingen op korteren afstand van de Zeewijkschool. De school voldoet derhalve aan de eischen, om voor deze ontheffing in aanmerking te kunnen komen, zoodat B. en W. den Raad voorstellen, deze aan te vra gen. Deze besluiten zullen vóór 1 Februari a.s.1 moeten zijn genomen. Worden deze voorstel len niet aanvaard, dan zal tot opheffing van de school met ingang van het in 1938 aan vangende schooljaar moeten worden beslo ten. GEVESTIGD TE AMSTERDAM, jj KAPITAAL ƒ55.010.000.—. RESERVES ƒ48.000.000.—. OPENING VAN EEN ZITDAG TE CASTRICUM. De Amsterdamsche Bank N.V. Bijkantoor WORMERVEER bericht, dat zij vanaf II Januari a.s., op MAANDAG en DONDERDAG van 1012 uur zitting zal houden 53 Uj in Hotel Café BAKKER, Mient 1, te Castricum. mm ALLE BANKZAKEN. VANAF 11 UUR VOORBEURSKOERSEN. (Adv. lngez. Ilea.) De voetbalwedstrijden van Zondag KennemersZ. F. C. Na een rust-Zondag ontvangen onze plaat selijke tweede klassers morgen in het Gemeen telijk Sportpark Z.F.C., waarop de Kennemers nog slechts enkele maanden geleden in een moeilijken uitwedstrijd een benauwde 21 overwinning wisten te behalen. Wanneer wij een blik op de ranglijst slaan, zou men ge neigd zijn aan de Kennemers een gemakke lijke zege te voorspellen, ware het niet, dat Z.F.C., ondanks haar minder goede positie welke zij met 10 punten uit 12 wedstrijden in neemt, toch tot de te duchten tegenstanders blijft behooren. De Zaandammers haalden toch ook het stoute stukje uit Spartaan op eigen grond te kloppen. De leidster van de afdeeling, D.W.V. kon het niet verder dan een niet bijster overtuigende 10 overwinning brengen. Wij willen maar zeggen, dat de Ken nemers geducht op hun tellen zullen moeten passen, temeer omdat D.W.V. rustig door gaat op den weg, die naar het kampioenschap leidt. Op den jongsten Zondag leefde in de harten van honderden Kennemers-supporters de hoop, dat W.F.C. er in zou slagen den Nieu- wendammers minstens één puntje te ontfut selen en de teleurstelling was dan ook wel zeer groot, toen het uitslagenbord van de Ken- nemer Courant een 51 overwinning voor D. W. V. voorspelde. Ook dit wijst er op, dat onze roodzwarte plaatsgenooten geen punt meer mogen missen en dat de beslissing wel eens zou kunnen vallen in de komende ontmoeting KennemersD.W.V.. In het elftal van de Kennemers is een wijzi ging gekomen. Brethouwer is niet opgesteld. Als rechtsbuiten zal Hoope, die tot nu toe in de lagere elftallen zeer goede prestaties leverde en ook in de vriendschappelijke ont moeting' tegn E.D.O. zijn plaats waard toonde te zijn, een kans krijgen. Wij gelooven, dat de elftalcommissie daar goed aan heeft gedaan. Heideman is naar de links-buitenplaats ver huisd en aanvoerder Horeman zal weer als van ouds als rechtsbinnen fungeeren. Wij achten dit alleen reeds een versterking van de aan- valslinie. Groot speelt links-binnen en diens plaats van middenvoor wordt ingenomen door Boom. Zondagmiddag zal wel blijken, of door deze opstelling de aanval aan kracht zal heb ben gewonnen. Het elftal ziet er als volgt uit: Van Urk, Dinkla, v. d. Bos, Veenstra, Steeman, v. d. Wal, Hoope, Horeman, Boom, Groot, Heideman. De overige wedstrijden in 2A zijn: W.F.C. O.S.V.; Z.V.V.Alcmaria Victrix; West Frisia -De Spartaan en D.W.V.H.R.C. BEVERWIJK—SCHOTEN. De wedstrijd voor Zondag tegen Schoten is voor onze plaatsgenooten weer van groote beteekenis. Schoten toch haalde het kunststukje uit de eerste te zijn, die Bloemendaal met een ne derlaag naar huis zond en daarmee tevens blijk gaf tot die tegenstanders te behooren, die in staat zijn de beste elftallen te doen struikelen. Ook Zondag j.l. werd een 3—1- overwinning behaald op D.E.C. en nog wel in Amsterdam" Vooral de verdediging van Scho ten is wanneer zij er goed in is, zeer moei lijk te passeeren en daar vooral de vorm van Hoogerwerf in de laatste wedstrijden niet zoo goed is, zou het niet onmogelijk zijn, dat Be verwijk met leege handen thuis komt. Dat zou jammer zijn, te meer daar de roodbroe- ken spelend als vorige week de punten bin nen halen. Daar zoowel Kinheim als Bloe mendaal moeilijke wedstrijden tegemoet gaan, kan een overwinning voor Beverwijk wel eens zeer gunstige gevolgen hebben. Het zou ons zelfs niet verwonderen, wanneer zij een plaats op den ranglijst stegen. Wij hebben dan ook vertrouwen in Maenhout c.S. en voorspellen een kleine overwinning voor Beverwijk. Beverwijk verschijnt met: N. Hoogerwerf, C. Vessïes, J. Kuijer, W. Kuijer, Th. Kuijer, A. de Ruiter, C. Koning, A. Markx, G. de Ruiter, J. Maenhout, C. Schellevis. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo, Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 16—23 Januari is de Apo theek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, be last met den Zondags- en nachtdienst. C. J. M. V. „EXCELSIOR". Maandagavond houdt de Christelijke Jonge mannenvereeniging „Excelsior" een leden vergadering in de bovenzaal van het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een bijbelinleiding en een vrij onderwerp. Hollandsclie Maatschappij van Landbouw. Vrijdagavond vergaderde in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de afdeeling Velsen en Omstreken van de Hollandsclie Maatschappij van Landbouw. De voorzitter, de heer G. Hannema opende de bijeenkomst met een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer ir. G. J. Lienesch, Rijkslandbouwconsulent te Schagen en tot den heer Van Leeuwen, leider van den land- bouwcursus. De heer ir. Lienesch hield een causerie over de onderwerpen: „Grasland, bedrijfsvoorlich ting en bemestingskwesties. Speciaal grasland noemde spr. een zeer be langrijk cultuurmiddel. Geen enkel landbouw product, aldus spr., levert in een jaar tijd zoo veel eiwit als gras. Het is evenwel noodig, dat dat grasland goed wordt gemest en gebruikt, terwijl ook de afwatering in orde moet zijn. In den voortijd moet het gewas kort zijn. Tot ongeveer half Juni neemt de groei toe. Door het gras in den voortijd te helpen kan men de productie opvoeren. Dan moet men in den voortijd maaien of meer vee houden. Dit gras uit den voortijd is evenwel niet geschikt om er hooi van te maken. De veehouder moet dan zijn toevlucht nemen tot het inkuilen, waarte gen naar spreker's meening ten onrechte vele bezwaren worden aangevoerd, ook van de zijde van den zuivelhandel. Spreker wees vervolgens op de groote voor- deelen van het mestplakken. Daarna behandelde spr. de methode van de winning van wintervoer. Het is geen bezwaar het geheele land ieder jaar te maaien, mits het vee verwisseld wordt. Daarmede krijgt men op den duur een mooie weide met een goede zode. Het land moet dan evenwel bemest wor den. De heer Lienesch wees voorts op de betee kenis van het gebruik van kunstmest. Terugkomend op het kuilgras zei spr., dat ernstige onderzoekingen worden gedaan naar het zuurgehalte van het ingekuilde gras. Het inkuilen van gras zonder toevoeging van zu ren geeft geen goede resultaten. Wanneer de zuurgraad kleiner is dan P.H. 4,2 dan is de kuil goed en heeft ook de zuivel er geen hin der van. Nadat spr. de vragen over het grasland had beantwoord ging de heer Lienesch over tot een bespreking van bedrijfsvoorlichting en bemesting. Hij deelde over deze beide onderwerpen tal rijke technische en wetenschappelijke bijzon derheden mede, die aanleiding gaven tot breedvoerige gedachtenwisseling. De spreker kreeg zeer veel vragen te beantwoorden als bewijs, dat de onderwerpen de volledige be langstelling van de leden hadden. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter een woord van dank gesproken tot den heer Lienesch voor zijn interessante uiteen zettingen. Hierna volgde sluiting. CIIR. NAT. WERKMANSBOND. De Christelijk Nationale Werkmansbond houdt op Donderdag 20 Januari een leden vergadering. De eere-voorzitter, Ds. C. M. Krijger, hoopt te spreken over het onder werp: „De Kruistochten". AANSCHAFFING VAN LEERMIDDELEN. Op 26 October 1937 is ingekomen een adres van het bestuur der Vereeniging tot oprich ting en instandhouding van Christelijke Scholen voor IT.L.O. voor de gemeente Be verwijk, Velsen, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, gevestigd alhier, houdende ver zoek om beschikbaarstelling van de benoo- digde gelden voor het aanschaffen van leer middelen ten behoeve zijner school, gelegen aan de Duinwijklaan no. 28, zulks in verband met een belangrijke toeneming van het aan tal leerlingen der school. Aangezien de aanvrage voldoet aan de bij de Lager onderwijswet 1920 gestelde eischen, stel len B. en w. den Raad voor de gevraagde medewerking te verleenen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 14 Januari 1938. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 47 Boerenkool per K.G. V/z3 Andijvie per kist 4570 Peterselie per bos 23 Selderie per bos V/z—2 Prei per bos V/z4 Bloemkool 2e per stuk 23 Tomaten per K.G. 12—18 Uien per K.G. 6—10 Witlof per K.G. 12—18 Spruiten per K.G. 7—16 Bieten per K.G. 34 Nero II per K.G. 34 Knollen per stuk 24 Roode kool per K.G. 26 Gele kool per stuk 34 Groene kool per stuk 33y2 Appelen per K.G. 914 Peren per K.G. 812 Een zilveren jubileum. Op 1 Januari j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer H. Amse tot organist van de Ned. Hervormde Gemeente werd aangesteld. De pastor-loei heeft aan het einde van de laatste godsdienstoefening, den jubilaris dank gebracht voor het werk, door hem in die kwart eeuw voor de gemeente verricht. Na de dienst is de heer Amse in de consistorie gecompli menteerd door de leden dei- verschillende ker kelijke colleges. Als, blijk van waardeering is den jubileerenden organist een enveloppe met inhoud aangeboden. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Op den a.s. nationalen feestdag zal des avonds te half acht in de Ned, Herv. Kerk een wijdingsstonde worden gehouden. Indien niet door de burgerlijke gemeente een felici- tatieregister ter teekening zal worden gelegd, zal de kerkeraad voor de leden der Ned. Herv. Gemeente de gelegenheid worden openge steld om na afloop van de wijdingsstonde hun handteekening te plaatsen onder een geluk- wensch aan de Koninklijke familie. ARBEIDERS ZANGVEREENIGING „DE DAAD" Op Zaterdag 22 Januari a.s. wordt door de Arb. Zangver. „De Daad" een feestelijke bij eenkomst gehouden in gebouw „Odeon". Het programma bestaat uit voordrachten, zang en dans. DE BLIJDE DAG. Het bestuur van de vereeniging „Koningin nedag" deelt ons mede, dat het nog geen vol ledig overzicht heeft van de vereenigingen die zullen deelnemen aan de demonstraties die Be verwijk zal houden op den avond van de blijde gebeurtenis. Hoewel natuurlijk ook zij welkom zijn, die eerst den dag moeten beleven, alvorens te besluiten deel te nemen aan deze betuiging van dankbaarheid en liefde, verdient het voor den goeden gang van zaken aanbeveling te voren bericht van deelneming te zenden. Als de stoet bij het raadhlis is opgesteld, zuilen Vaderlandsche liederen gespeeld wor den, die den aanwezigen békend zijn. Met het zingen van het Wilhelmus, Wilt he den nu treden, Geluckig Vaderland en ande ren zullen we uiting geven aan de gevoelens, die ons bezielen. Meer populaire liederen zullen ook niet ontbreken. Verwacht wordt dat de fleurige stoet met haar vaandels en mu ziekcorpsen in hel fakkellicht een blijden in druk zal geven van de vreugde onder de in woners. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen Tr.. Nol, dienstbode, van Uitgeest, Noorder wij kweg 102. M. C. Bierman, z. ber., van Heemskerk, Nar- cissenweg 81. A. van Vuuren, monteur, van Velsen, Aca cialaan 37. C. Meijer, Wed. van G. Welboren, winke lierster en gezin, van Heemskerk, Peper straat 6. A. C. M. van Gils, van Heemstede, Peper straat 17. P. Verhagen, dienstbode, van Uden, Gesticht Heliomare, B. Q. Warmenhoven «n gezin, olieman, van Velsen, Fransehe Pad 7. J. M. M. Tool, onderwijzeres, van 's-Gra- venhage, Relweg 51. C. A. F. Otten, leerl. machinist, van Leiden, Adrichemstraat 54. P. Springveld en gezin, loodgieter, van Alk maar, Graafwijkstraat 12. M. J. A. Staalenhoef, religieuse, van Den Bosch, St. Ant. Gest., Peperstraat 44. J. van Rijn, opz. plantsoenen, van Haar lemmermeer, Creutzberglaan 11. E. Mulder, zonder ber., van Velsen, Hof- landerweg 35a. H. W. van Doorn, zonder ber., van Amster dam, Romerkerkweg 57. H. M. van Duijn, huishoudster, van Zaan dam, Groote Houtweg 135. A. Pronk, stoker, van Velsen, Reguliers straat 19. C. Abbo, smid-chauffeur, van Amsterdam, Grensstraat 9. Wed. C. P. Helling, z. b., van Utrecht, Alk- maarscheweg 95. Vertrokken: E. Buter, vuurwerker, naar Utrecht, Laan van Nw. Guinea 12 bis. A. H. W. Haazevoet, bankbediende naar Utrecht, Balijelaan 35 bis. A. Tieleman, machinist, naar Velsen IJmuiden, Kon. Wilhelminakade 36. W. "P. van Leijden, z. b., naar Zaandijk, Guispad 102 p/a J. Sm-ans. Wed. S. Kooij, z. b„ naar Voorburg, KI. Arendsburgstraat 12. J. Keijzer, makelaar, naar Stompwijk en Veur, Leidschendam, Tedingerstraat 38. J. van Slooten, sigarenwinkelier, naar Am sterdam, Houtrijkstraat 6 I. F. Bolte en gezin, meubelmaker, na-ar Am sterdam C., Laurierstraat 24 II. K. Been, echtgen. van A. Groenewald, z. b„ naar Velsen, IJmuiden, J. van Heams- kerekstraat 66. A. P. Rijnder, z. b„ naar Haarlem, Bloemhof straat 1. H. M. Stuiver, eohtg. van L. J. K. Tol, z. b. naar Appingedam, Wijkstraat 16. Chr. Bakker en gezin, gepens., n. Haarlem, Lange Heerenvest 4 rd. J. M. v. d. Berg, z. b., naar Noordwijkerhout, Havenstraat 79. G. Kaczor, dienstbode, naar Schellinkhout, p/a fam. M. F. Kaczor. H. J. v. d. Watering, kraandrijver, naar Velsen, Schulpweg 153. C. J. de Winter, z. b„ naar Monster Poeldijk, Voorstraat 45. A. M. W. Kooien, religieuse, naar Nijmegen, Paedagogisch Instituut „Hengstdal". UITBREIDING AUTOMATISCH t TELEFOONVERKEER. Met ingang van Dinsdag 18 Januari e.k. té 13 uur zullen de automatische telefooncentra les te Abbenes, Hoofddorp, Lijnden, Nieuw- Vennep, Rijk en Vijfhuizen in dienst worden gesteld. Vara genoemd tijdstip af zullen de aange slotenen op deze telefoonnetten dus automa tisch kunnen telefoneeren met eia tevens automatisch bereikbaar zijn voor de abomaé's behoorende tot het telefoondistrict Haarlem, De voor het automatisch interlocaal ver keer te bezigen kengetallen zijn de volgende: Abbenes K 534; Hoofddorp K 540; Lijnden K 541; Nieuw-Vennep K 546; Rijk K 543; Vijf huizen K 548. VERREKENING VAN ONDERWIJS- VERGOEDINGEN. Door den gemeenteraad moet ten aanzien van de Roomsch-Katholieke Meisjesschool voor Uitgebreid Lager Onderwijs aan den Arendsweg nog verrekening- plaats hebben van de over de jareif 1932, 1933 en 1934 toegekeiade vergoeding als bedoeld in artikel 101, 2e lid der Lager-onderwijswet 1920, met de over dat tijdvak werkelijk gemaakte kosten. Bij verscheidene raadsbesluiten werden de gemiddelde kosten per leerling voor het uit gebreid lager onderwas vastgesteld als volgt: voor het jaar 1932 op f 22,90; voor het jaar 1933 op f 22,84; voor het jaar 1934 op f 21,82. B. en W. stellen den Raad voor de driejaar- lijksche afrekening over de jaren 1932, 1933 en 1934, voor bovengenoemde school, vast te stellen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil (t.) 13 te Portland (Ore). Blommersdijk 13 van Rottm. te Pto. Mexico. London Exchange 13 v. Rotterdam te N.-Yk. Veendam 13 v. Rottm. te New Orleans. Drechtdijk, Rott. n. Vancvr 11 v. Champerico. E?dam, N.-York n. Rottm. 16 (12.10 v.m.) voor gaats verwacht. Breedijk N. Orleans n. Rottm. via Londen 12, 1270 m. W.Z.W. v. Scilly. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 14 te Melbourne. Meliskerk (uitr.) 14 van Antwerpen. HALCYONLIJN. Stad Schiedam 11 v. Pepel n. Rottm./Vlaard. (verb.) StadMaassluis 14 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Zwolle 13 v. Stockholm n. HOLL. AFRIKA LIJN. Bloemfontein 14 v. Rotterdam te Bremen vertr. 15 v. Hamburg. Nijkerk (uitr.) 14 te Mombassa vertr. 15. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 12 van Dakar. Alchiba (uitr.) 11 v. Takoradi. Amstelkerk (thuisr.). 12 van Dakar. WIJKLIJN. Haulerwijk, Rott. 11. Split p. 14 Ouessant. Zoianewijk, Huelva na Rott. p. 14 Ouessant. KONINKLIJKE/SHELL. Agatha 10 te Singapore. Agnita 27 v. Curagao n. Purfleet, St. Kitts v.o. 18 te Purfleet verwacht. Mirza 6 v. Santos n. Curacao. KON. HOLL. LLOYD. Montfer.land 14 v. Amst. n. Buenos Ayres. Amstelland 13 v. Amstei-dam te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 13 van Messina n. Palermo. Ajax 13 v. Amsterdam naar Odense. Amazone 14 v. New York n. Haiti. Cottica 14 v. New York n. Port-au-Prince. Fauna 13 v. Amsterdam te Hamburg. Hermes 13 v. Cavalla n. Thessaionika. Irene, Pto. Barrios n. Amst. 13, 350 m. W. van Land's End. Rhea 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Stella 14 v. Amsterdam te Rotterdam. Vesta 14 van Hamburg te Amsterdam. Oranje Nassau, 14 v. Amst. n. W.-Indië. Trajanus. 14 v. Amst. n. Rott. Odysseus, 14 v. Amst. n. Rott. Barneveld, 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Ariadne, 14 v. Amst. n. Kopenhagen. Tiberius, 14 v. Amst. n. Trinidad. Hercules, 14 v. Stamboul n. Bourgas. Perseus, Amst. n. Kopenhagen p. 14 Holtenau Mars 13 v. Algiers n. Amst. Trajanus, 15 v. Amst. te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 14 van Southampton. Sitoebondo (uitr.) 13 te Singapore. Blitar (t.) vertr. 15 (12 n.) van Londen. Indrapoera (thuisr.) 14 v. Singapore. Baloeran (uitr.) 13 van Colombo. Tapanoeli (uitr.) p. 14 Land's End. Kota Agoeng (th.) 13 van Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Nicoline Maersk (gech.) 14 v. Batavia te Amst. Chr. Huygens (uitr.) 14 van Genua. Marn. v. St. Aldeg. 13 v. Amst. te Batavia. Poelau Roebiah, 13 v. Amst. te Batavia. Poelau Laut (uitr.) 13 v. Suez. Stonegate (gech. thuisr.) 13 v. Algiers. Tarakan, 13 v. Amst. te Hamburg. Tawali (thuisr.) 14 v. Port Said. Taj andoen uitr.) 14 van Suez. STOOMVAART MIJ OCEAAN Euryades, Batavia n. Amst. p. 14 Gibraltar. Theseus, Batavia n. Amst. 14 te Marseille. Glenfinlas, Dairen n. Amst. p. 12 Gibr. City of Athens, 14 v. Taku Bar te Rott. Benmacdhui, Japan n. Rott. 13 te Manilla. Philoctetes, Japan n. Rott. 14 v. Penang. Titan, Rott. n. Japan 13 van Dairen. City of Singapore, Dairen n. Rott. 12 te Hongkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 14 van Calcutta naar Rotterdam. CASTRICUM HET PROGRAMMA VOOR VITESSE. Voor Zondag zijn de onderstaande wed strijden vastgesteld: LisseVitesse 2.30 uur. Vitesse III—H.S.V. II, 2.30 uur. H. S. V. a—Vitesse a, 12.30 uur. A. F. C. e—Vitesse b, 12.30 uur. Het eerste elftal van Vitesse staat a.s. Zon dag voor de moeilijke opgave partij te moeten geven aan Lisse. Toch zullen de spelers goed doen hun uiterste krachten in te spannen. De veteranen hebben het rijk alleen en ontmoeten thuis H.S.V. 2. De a-junioren gaan naar H.S.V. a en kuianen als kampioenen terugkeei*en. De b-tjes zullen trachten van A.F-.C. e twee puiaten rijker te worden. De ranglijst van de a-junioren is: Vitesse a 11 8 3 0 19 28—12 D. E. M. a 11 4 5 2 13 26—14 Berdosa 12 4 5 3 13 38—15 E. S. V. a 12 5 3 4 13 18—16 Oranje Wit a 13 5 3 5 13 26—27 H. S. V. a 10 3 4 3 10 19—20 I. E. V. a 7 1 1 5 3 9—14 Zeevogels 9 0 0 9 0 552 NEUTRALE WINKELIERSVEREENIGING. De propagandavergadei-ing voor de niet- Katholieke middenstanders hier ter plaatse, uitgeschreven door de vorige week opgerichte Neutrale Winkeliersvereeniging, zal a.s. Dins dagavond in de Rustende Jager wor-den ge houden. Het bestuur heeft den heer G. W. P. Stou- tenbeek, voorzitter van de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Eendracht Maakt Macht" te Beverwijk, bereid gevon den een propagandarede voor de stichting van een hechte middenstandsorganisatie hier ter .plaatse te houden. In verband met de winkelsluiting zal de- vergadering te half negen aanvangen. VEILING „ONS BELANG". Spruiten, le soort per K.G. 1018 cent. Spruiten 2e soort per K.G. 49 cent, Boerenkool per K.G. IV22 cent. Gele kool per K.G. 34y2 cent. Groene kool per K.G. 22Vz cent. Witlof per K.G. 14—22 cent. Andijvie per K.G. 46 cent. Prei per K.G. 3—4V2 cent. Waschpeen per K.G. 44V£ cent. Breekpeen per K.G. 22y2 cent. Sla per kist 3035 cent. C. S. V.-NIEUWS. Het programma voor a.s. Zondag luidt: OFC—CSV, 2 uur. CSV 2OSV 7, 10 uur. CSV 3—Egmondsche Boys 2, 2 uur. Koedijk a—CSV a, 11 uur. Zondag a.s. zal CSV een zwaren strijd moe ten voeren om kans te blijven maken op toe treding tot den K. N. V. B. OFC is op eigen terrein een moeilijke tegenstander, die zich op het kleine, hobbelige veldje uitstekend thuis voelt. CSV zal dan ook van het begin tot het ehide krachtig partij moeten geven. Wanneer G. van Straten _de rol van „zwerver" vervult en Kossen het pingelen wil laten zal ■het mogelijk zijn eenige doelpunten tegen OFC te scoren. Deze wedstrijd moet door CSV gewonnen worden, want het kon wel eens zijn. dat juist deze wedstrijd beslissend is voor het kam pioenschap. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Immerentiana Adriana, dochter van S. Bakker en E. Schuit; Agatha Adriana Maria, dochter van J. N. Groenland en M. C. Weines; Catharina, dochter van P. Hollen- berg en C. Lute. Overleden: J. C. Gersen 83 j., J. Roos 36 j; C. G. Th. Weel, 42 j., G. van Deventere 47 j. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden voorwerpen: 1 belastingmerk; 1 damesceintuur. Verloren voorwerpen: 1 vulpenhouder; 1 portemonnaie met inhoud; Nummerbord GZ 11387 en achterlicht. AANGEKOMEN. 13 Januari: Vliestroom s.s. Huil Vechtstroom s.s. Londen Pass of Balmaha s.s. Havre Noordstad m.s. Londen Olga m.s. Londen Edwai-d Blyden m.s. West Afrika Nicoline Maersk m.s. Ned. Indië Merisaar s.s. Tunis Hontestroom s-s. Londen 14 Januari: Gambian m.s. West Afrika Severin s.s. Sfax Tom s.s. Oslo Enid Mary s.s. Goole Rydal Force s.s. Swansea Storfors s.s. Porsgrunn Vesta s.s. Hamburg Tower-Field s.s. Londen Glendene s.s. Antwerpen. VERTROKKEN. 13 Januari: Glattesee s.s. Rönne Pass of Balmaha s.s. Rotterdam Insulinde m.s. Middlesbro Ousel s.s. Liverpool Ulysses s.s. Hamburg 14 Januari: Schieland s.s. New Castle Stella s.s. Midd. Zee Ajax s.s. Odense Rhea m.s. Midd. Zeg Montferland s.s. Buenos Aires Peti'oil s.s. Antwerpen Nashaba s.s. Rotterdam Severin s.s. Drontheim Joma m.s. Plymouth Motorschade. Het nieuwe Nederlandsche motorschip „Douro" van de K. N. S. M., dat in begin dezer maand naar West Indië vertrok om aldaar in de kustvaart gebracht te worden, liep te Fun- chal binnen met motorschade. Het schip zal er moeten wachten tot eenige reserve-machi- ïaedeelen uit Nederland zijn aangekomen. Aanvoer ijzererts. Het Estlandsche s.s. „Merisaar" arriveerde gisteren met een lading ijzererts van La Gou- lette aan het Hoogovenbedrijf. IJsinvoer. Nadat de invoer van Noorseh ijs gedui-ende langen tijd heeft stilgestaan is gisteren het Zweedsche stoomschip Storfors met een der gelijke lading van Porsgrunn in de Visschers- haven aangekomen. IJs- en Weerberichten. De scheepvaart naar Viipuri, Walkom, Lu- lea en de havens ten Noorden van deze laat ste stad zijn alle in verband met zwaren ijsgang gesloten voor de scheepvaart. In tijdhuur. Het Deensche motorschip Nicoline Maersk is hier in tijdhuur van de Stoomvaart Mij. „Nederland" van Batavia aangekomen met een lading stukgoederen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9