en wea ts die tou>tt)te tweptfiynf Een symphonie van vuur en ijzer. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN Als de hoogoven zijn gloeienden en vloeienden inhoud uitspuwt. Een symphonie van vuur en ijzer! Is het geen machtig gezicht, als bij donkeren avond plotseling een groot deel van het hoog ovencomplex straalt in een feilen gloed? Het lijkt wel cf een geweldige brand zich meester gemaakt heeft van alles wat zich bevindt in de nabijheid van het gat, waaruit juist de Schmelzermeister de kleiprop heeft verwijderd, waardoor de gloeiende en vloeiende inhoud van den hoogoven zich vrijelijk een weg kan banen door de goot, die de bruisende en kol kende wit-heete lava afvoert naar de groote giethallen. Het loeit en sist en spaten siert, den hemel met een avondrood, dat niet den horizon boven de zee, maar alleen de lucht boven en breed-uit over de reusachtige silhouetten van de gebouwen en de schoor- steenen van het bedrijf kleurt. Als het wolken dek daarboven laag hangt, lijkt het alsof hoog in den hemel de gloed, gelijk het Noorderlicht, zich uitstort over een bergmassief.. Want dan hangt een donkere plek boven den vuurhaard en over de donkere plek straalt een rosse gloed, die tot ver in den omtrek zichtbaar is. En die, in de prille jeugd van het bedrijf, toen men dezen gloed nog niet kende, velen in de omgeving eenige angstige oogenblikken heeft bezorgd, want men dacht aan een brand van een ontstellenden omvang. Maar nu zijn we er aan gewend; we schrik ken niet meer van dezen vuurgloed, maar we kijken er nog even geboeid naar als in het be gin. En denken daarbij aan de woorden van Sc,hiller: Wolthatlg ist des Feuers Macht, Wenn. sie der Mensch bezahmt, bewacht, tfnd was ér bildet, was er schaf ft, Das dankt er dieser Himmelskraft". Want hier is het vuur, bedwongen, bewaakt door de menschen en daardoor is zijn macht weldadig. Door de goten vloeit loeiend, sissend en spat tend het wit-heete ijzer „Doch furchtbar wird die Himmelskraft Wenn sie der Fessel sich entrafft". Er is weinig verbeeldingskracht voor noodig, zich "te kunnen voorstellen wat er zou gebeu ren, als deze massa van 1000 graden Celcius eens haar boeien slaakte De fraaie foto, bij dit stukje geplaatst, is van den bekenden Hoogovenfotograaf den heer Seheuer en gemaakt tijdens het afsteken van den oven. Men ziet in het schijnsel van den vuurgloed op den achtergrond den for- schen schoorsteen en rechts daarvan den hoogoven met de zware gasbuis, die op den voorgrond uit het schijnsel van den afsteek te voorschijn komt. Een knap stukje fotogra fie, dat den maker stempelt tot iemand, die het ver gebracht heeft in de fotografische kunst. S. B. AANGEKOMEN. 14 Januari: Acclivity m.s. King's Lynn Palma m.s. Rotterdam Fireerest s.s. Londen 15 Januari: Purfina m.s. Duinkerken Ostmark m.s. Huil 16 Januari: Enggano s.s. Batavia Thisbé s.s. Caen Costa Rica s.s. West ïndië Cordillera m.s. Hamburg Congonian m.s. Liverpool. VERTROKKEN. 14 Januari: Severin s.s. Oslo Adrian m.s. Antwerpen Oranje Nassau s.s. West Indië Alja m.s. Erqui Trajanus s.s. Rotterdam Temple s.s. Newcastle Oise m.s. Parijs Odysseus s.s. Rotterdam Barneveld s.s. Hamburg Ek s.s. Oslo Reggestroom s.s. West Afrika Ariadne s.s. Kopenhagen Rosendal s.s. Huil Tiberius s.s. West Indië 15 Januari: Orpheus s.s. Gothenburg Bortwick s.s. Leith Gambian m.s. Bremen 16 Januari: Hontestroom s.s.- Londen Enid Mary s.s. Goole Juno s.s. Bordeaux Melampus s.s. Swansea Edward Blyden m.s. Hamburg Fireerest s.s. Kings Lynn Vliestroom s.s. Huil Vechtstroom s.s. Londen Palma m.s. Londen Themis s.s. Bremen Bör s.s. Oslo Gateshead s.s. New Castle Euterpe s.s. Bordeaux Frey s.s. Malmö Purfina m.s. Duinkerken Ostmark m.s. Londen Andreas s.s. Cuba Sardinian Prince s.s. Middlesbro Tom s.s. Oslo Cordillera m.s. West Indië D. G. Thermiotis s.s. Cuba, MljNHARDTjE" I. t 12 cüfhets 50 rt. P roefdoosje 2 cachets i0 ct. BijApoih.enDró§». VOETBAL. De Kennemers-Z. F. C. (1—0) In een van beide kanten slecht gespeelden wedstrijd heeft Kennemers een 1—0 overwin ning weten te behalen. Dit doelpunt werd reeds 10 minuten na den aanvang gescoord, doordat Heideman op handige wijze den uit- geloopen doelman Dijkstra wist te verschal ken, waarna hij den bal rustig in het verlaten Zaansche doel kon plaatsen. Deze Kennemers- zege heeft overigens vele malen aan het be kende zijden draadje gehangen. In de eerste plaats veroorloofde Z.F.C. zich de weelde een strafschop te missen en in de tweede helft vonden de Zaandammers den weg naar het doel versperd door vrijwel het geheele Kenne- mers-elftal, dat zich met den moed der wan hoop tegen de stormloopen van Z.F.C. verde digde. In de eerste helft was de wedstrijd door de wederzij dsche pittige aanvallen het aanzien nog wel waard. Na rust was het een geploeter van de Kennemers om den verworven voor sprong te behouden, waartegenover een zwoe gend Z.F.C. vergeefsche pogingen aanwendde om Van Urk te passeeren. Maar daarvoor hadden de koekmenschen een schutter moe ten hebben en die was dezen middag blijkbaar ver te zoeken. Nu mogen wij evenwel niet uit het oog verliezen, dat de harde wind en het gladde terrein, waarop vooral de Kennemers zich slechts met moeite staande hielden, fac toren waren, die goed voetbal slechts spora disch toelieten. In de rood-zwarte voorhoede wilde het niet bijster lukken, wellicht dat de spelers aan de nieuwe formatie nog wat moe ten wennen. Het ontbrak veelal aan tempo en ook het plaatsen liet veel, zoo niet alles te wenschen over. Eenige weken geleden deelde het bestuur mede, dat het besloten had de training tijdelijk te staken, wegensgebrek aan belangstelling. Geeft dat na het vertoonde spel van de laatste weken niet te denken? De training is gelukkig thans weer in eere her steld, maar willen de Kennemers in de nog komende zeer zware wedstrijden (uit: Z.V.V., H.R.C., Spartaan en Alemaria Victrix en thuis: West Frisia en D.W.V.) hun fraaie positie hand haven en werkelijk een serieuze poging om het kampioenschap te behalen doen, dan is een regelmatig bezoek van de trainingsavon den toch voor verschillende spelers wel zeer noodzakelijk. Wij willen over den wedstrijd zelf kort zijn. Het spel was 10 minuten oud, toen een snelle doorbraak Heideman in de gelegenheid stelde op de hierboven omschreven wijze het eenige doelpunt van den wedstrijd te maken. De Kennemers blijven geruimen tijd sterk in den aanval, maar van de_.geb.oden kansen maken de binnenspelers geen gebruik, meestal omdat zij niet op hun plaats waren, wanneer Hoope zijn afgemeten voorzetten voor den doelmond plaatste, Boom, die op de middenvoor-plaats opereerde was steeds een tempo te langzaam en ontelbare malen zag hij zich den bal dan ook ontnomen. Zelfs miste hij door treuzelen eenige fraaie kansen. Dijkstra stopte een onverwacht schot van Steeman zeer goed, hoewel met moeite en ook Horeman zag eens een zuiver gericht schot in de veilige handen van den Zaandamschen doelman belanden. Na de rust kwam Z.F.C. geducht opzetten, daartoe in staat gesteld door het achter blij ven van de rood-zwarte halflinie en geholpen door den wind. De achterhoede van de Ken nemers heeft er echter goed het oog in en weet de aanvallen te breken; Nadat eenige hoekschoppen evenmin resultaat hebben op geleverd, veroorzaakte Dinkla een strafschop. Van Urk weet echter het schot te stoppen. Dit fortuintje inspireert de Kennemers tot eenige aanvallen, die niets opleveren. Eens ziet Boom een kans door buitenspel verloren gaan. Het laatste kwartier van den strijd geeft een zich met man en macht verdedigend Kennemers- elftal te zien. De roodzwarten slagen er in dit spelletje tot het einde vol te houden. Als scheidsrechter Miezerus het einde aankondigt, hebben de Kennemers met groote moeite twee kostbare punten „uit het vuur" gesleept Schoten-Beverwijk 1—6) Onder ongunstige weersomstandigheden vond de belangrijke ontmoeting plaats tus- schen Schoten en Beverwijk, welke door de Schip Agamemnon (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Altona (Duitsch) Alkmaar (Ned.) Algorab (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Alchiba (Ned.) Breda (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Boskoop (Ned.) x) Boulderpool (Eng.) Baarn (Ned.) x) British Prestige (Eng.): Boschfontein (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Cassel (Du.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Deucalion (Ned.) Eurymedon (Br.) Essen (Du.) Euryades (Eng.) x) Ena (Ned.) Eemland (Ned.) Ethiopian (Br.) x) Elise Schulte (Du.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Glenfinlas (Eng.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Gleniffer (Eng.) x) Glaisdale (Br.) Hermes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hercules (Ned.) Iris (Ned.) Istok (Joeg. SI.) Irene (Ned.) .i.„ Julia (Griek) Joh. de Witt (Ned.) x) Mars (Ned.) Magdeburg (Du.) x) M.v; St.Aldegonde (N.) Nereus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oiltrader (Ned.) x) Poelau Bras .(Ned.) x) Polyphemus (Ned.) Phoenica (Du.) Poelau Tello (Ned.) x) Patricia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Pluto (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Perseus (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Recina (Joeg. Slav.) Rhein (Du.) Stuyvesant (Ned.) Saturnus (Ned.) Soemba (Ned.) Stonegate (Eng.) Springfontein (Ned.) x Streonshalh (Eng.) Singkep (Ned.) x) Theseus (Eng.) x) Tawali (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Telamon (Ned.) Triton (Ned.) Terneuzen (Port.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) Zijpenberg 'Ned.) Midd. Zee West Afrika Ned. Indië Chili Zuid Afrika Hamburg Danzig Kopenhagen Midd. Zee West Afrika Chili Z. Afrika Chili New Orleans Chili Abadan Beira Hamburg- Ned. Indië West Indië Jaffa Alexandrië Batavia Ned. Indië Batavia Curasao Buenos Aires West Afrika Melilla (v. IJm.) Hamburg Japan Japan Japan Japan B. Aires Bourgas Ned. Indië Bourgas West Indië Buenos Aires West Indië Buenos Aires' Batavia Stamboul Ned. Indië Batavia Gothenburg Curagao Batavia Batavia Tampico Batavia West Indië Batavia Danzig Batavia Stettin Z. Afrika Buenos Aires Ned. Indië W. Indië Alexandrië Batavia Macassar Z. Afrika Rosario Batavia Batavia Batavia Hamburg Hamburg Izmir Lissabon Hamburg Venetië Napels Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Verm. aankomst 6 Febr. 23 Jan. 24 Jan. 23 Jan. 28 Jan. 22 Jan. 30 Jan. 4 Febr. 5 Febr. 29 Jan. 20 Jan. 2 Febr. 20 Jan. 19 Jan. 31 Jan. 20 Febr. 23 Jan. 16 Jan. 20 Jan. 3 Febr. 5 Febr. 15 Febr. 10 Febr. 26 Jan. 11 Febr. 17 Jan. 7 Febr. 22 Jan. 22 Febr. 24 Jan. 22 Jan. 19 Jan. 25 Jan. 24 Jan. 3 Febr. 10 Febr. 17 Jan. 14 Febr. 21 Jan. 26 Jan. 3 Febr. 3 Febr. 5 Febr. 16 Jan. 12 Febr. 19 Jan. 15 Febr. 15 Febr. 4 Febr. 30 Jan. Laatste bericht 12 Jan. te Lucuri. 12 Jan. van Dakar. 13 Jan. van Perim, 10 Jan. van Valparaiso. 12 Jan. van Bëira. vertrekt 22 Jan. vertrekt 21 Jan. vertrekt 20 Jan. 14 Jan. van Palermo. 14 Jan. Ivoorkust. 5 Jan. van Curasao. 15 Jan. te Hamburg. 11 Jan. van Cristobal, 30 Dec. van Mobile. 13 Jan. te Valparaiso. 14 Jan. van Port Said. 12 Jan! van Pt. NataX in lading. 9 Jan. van Colombo. 17 Jan. van Pt. Limon. 14 Jan, van Haifa. 8 Jan van Kiuluk. 2 Jan. vertrokken. 15 Jan. van Oran. 14 Jan. van Gibraltar. 10 Jan. vertrokken, vertrekt 21 Jan. 10 Jan. van Las Palmas 14 Jan. vertrokken. 15 Jan. vertrokken. 12 Jan. van Pt. Said. 12 Jan, van Gibraltar. 12 Jan. van Manilla. 14 Jan. te Belawan. 30 Dec. vertrokken. 14 Jan. van Thessalonika: 12 Jan. van Tjilatjap. 14 Jan. van Bourgas. 8 Jan van Pto Barrios, 8 Jan. van San Nicolas. 15 Jan. van Land's End. 7 Jan. vertrokken. 12 Jan. van Colombo. 13 Jan. van Algiers. 9 Jan. van Macassar, in lading. 15 Jan. vertrokken. vertrekt 20 Jan. 2 Jan. vertrokken. 14 Jan. van Gibraltar. 12 Jan. van Port Said. 12 Jan. van Trinidad, in lading. 17 Jan. van La Guayra. 14 Jan. van Padang. 14 Jan. vertrokken. in lading, vertrekt 22 Jan. 13 Jan. van Port Sudan. 11 Jan vertrokken. 6 Jan. van Pt. Said. 12 Jan v. Paramaribo. 12 Jan. te Izmir, in lading. 13 Jan. van Algiers, pass. 12 Jan. Gibraltar. 2 Jan. van Montevideo. 14 Jan. van Aden. 14 Jan. van Marseille. 14 Jan. van Port Said, in lading. 15 Jan, vertrokken, vertrekt 25 Jan. 12 Jan. vertrokken. in lading. vertrekt 18 Jan. vertrekt 18 Jan. 4 Jan. van Bahia. 12 Jan. van Pto. Plata. 11 Jan. van Fern. Noronha. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto registei ton Het bestuur van de Beverwijksche Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" collecteerde Zaterdagavond voor de schoolvoeding. Onze foto toont de heeren met de Beverwijksche Harmoniekapel gereed voor den start. bezoekers met flinke cijfers is gewonnen. Een stevige bries stond van doel tot doel, terwijl gedurende de tweede helft de regen vlagen goed voetbal vrijwel onmogelijk maak ten. Voor de rust was het in hoofdzaak een strijd tusschen den aanval van Beverwijk en de verdediging van Schoten, waarbij keeper Boeser driemaal moest zwichten voor scho ten,van Maenhout (2) en Koning (1). De Schoten-voorhoede daarentegen slaagde er niet in het net te vinden, hoewel keeper Hoogewerf toch verscheidene malen hande lend moest optreden. Tot doelpunten kwam het echter niet en met 3—0 voor de bezoe kers kwam de rust. Wie in de tweede helft een Schoten- over wicht had verwacht, kwam bedrogen uit. Het was Beverwijk dat door een vrijen schop even buiten het strafschopgebied den stand op 04 wist te brengen. Toen was Schoten een geslagen elftal. Franssen wist uit een corner den achterstand te verkleinen, doch toen kwam Beverwijk weer onstuimig opzetten en duurde het niet lang of doelpunten van Th. Kuijer en Ko ning maakten de overwinning tot een feit. Voortdurend was Beverwijk in den aanval en het meeste gevaar dreigde van linksbuiten Koning, die daartoe in staat gesteld door fraaie passes van Markx en Maenhout, de Schoten-defensie voor groote moeilijkheden plaatste. De twee door hem gescoorde doel punten zijn dan ook een juiste belooning voor zijn goede spel. Beverwijk is,- mede door- de nederlaagvan •Kinheim tegen Zandvoort, op de tweede plaats gekomen; met nog slechts eén punt achter stand op den leider Bloemendaal. Omtrent het spelverloop het volgende: Schoten wint den toss en verkiest tegen den sterken wind in te spelen. Direct moet de achterhoede van de thuis club op volle kracht spelen, om de stormloo pen van Beverwijk af te slaan. Enkele cor ners worden kort achter elkaar op het Scho- tendoel genomen, maar zij leveren niets op. Dan komt Schoten aan de beurt. De mid denlinie van de thuisclub zet haar voorhoede aan het werk en het gelukt deze enkele cor ners te forceeren. Ook deze, hoewel goed ge nomen, worden weggewerkt. Beverwijk weet het spel te verplaatsen en wanneer de bal bij Markx terecht komt, geeft hij over naar Maenhout, die ineens inkogelt. 01. Er is dan 10 minuten gespeeld. Geruimen tijd weet Schoten stand te hou den, doch tenslotte moet Boeser weet zwich ten voor een hard schot van Maenhout (0—2). Even voor rust schiet Konmg uit een corner nummer drie in het net 03. Na rust is de eerste aanval voor Schoten, doch wanneer deze afgeslagen is, gaat de voorhoede van de bezoekers er vandoor. Een vrije schop even buiten het strafschopgebied wordt door G. de Ruiter in een doelpunt om gezet. (04). De bezoekers doen het dan wat kalmer aan, Schoten krijgt gelegenheid eenige aanvallen te ondernemen en uit een goed genomen cor ner weet Fransen de eer te redden (14). Beverwijk doet er dan weer een schepje op. Th Kuijer, die bij een aanval mee naar vo ren is gekomen, laat Boeser voor de vijfde maal visschen (15). Het spelpeil zakt dan aanmerkelijk. Wan neer Koning den stand op 1—6 heeft ge bracht, klinkt even later het eindsignaal. De elftallen waren: Beverwijk: N. Hoogerwerf. C. Vessies, J. Kuijer, W. Kuijer, Th. Kuijer, A. de Ruiter, A Kuijer,, A. Markx, G. de Ruiter, J. Maenhout, C. Koning, Schoten: Boeser, Buter, Schotman, v. d. Eykhof, Steenbergen, De Ruiter, Zwart, Jac. Kruijf, Klooster, Fransen, Hetem. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Nederl. Fransch Duitsch s.s. s.s. m.s. Orpheus Thisbé Cordillera Amsterdam Caen - Hamburg laden erts stukgoed T. H. B.-V. V. B. (1-5) In een vooral door V.V.B. goed gespeel den wedstrijd heeft de jonge vierde-klasser zich de meerdere getoond van de Heemsteed- sche club. Onder een druilerigen regen, maar op een goed bespeelbaar terrein ziet V.V.B. zich ge noodzaakt tegen den straffen wind op te tor nen. V.V.B. neemt spoedig na den aftrap den aanval van T.H.B. over. Uit een voorzet van Apon kogelt Bakker tegen de lat. Apon slaagt er in uit een hoekschop het eerste doel punt te scoren. Na een half uur spelen krijgt Bakker een goeden bal van Schade aangege ven, maar zijn schot wordt gestopt. Het is slechts uitstel van executie, want onmiddel lijk daarna kogelt Bakker nummer twee in het net. Apon bekroont daarna een fraai staaltje solo-werk met een doelpunt (03). Vijf minuten na de hervatting geeft een goede pass van Spruyt aan Apon gelegen heid den stand op 0—4 te grengen. T.H.B. blijft moedig partij geven, maar haar aan vallen zijn ongevaarlijk. V.V.B. houdt even wel het spel in handen. Het is weer Spruyt, die Apon een goeden bal aangeeft. Apon lokt den keeper uit zijn doel en deponeert den bal op tactische wijze voor de vijfde maal in het doel van de gastheeren. V.V.B. vindt het dan blijkbaar welletjes. Van de ingetreden verslapping weet T.H.B. gebruik te maken om de eer te redden. Tien minuten voor het einde noodzaakt een oude blessure spil Van Workum het veld te verlaten. V.V.B. blijft desondanks in den aanval. Veel bijzonders gebeurt er echter niet meer. Het einde komt met een verdiende 5—1- overwinning voor de V.V.B.'ers. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 Januari. Bevallen 13 Januari: A. H. SlotKuiper, z.; E. M. J. Lammers—Herkes, z.; 14 A. H. Dirks Aartsen, d.; A. LandsmeerEijkenaar, d.; G. Essenberg—Terstal, d.; 15 Januari: J. Jans sensvan Dijk, z.; J. M. Ketterde Vries, z.; W. J. C. de Goede—Hoedt, z.; J. Raar Dreijer, z. PROERAMNA DINSDAG 18 JANUARI. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. Avro-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.— Qrahfofoonmuziek. 10.— Morgeiltyjjding 10.15 Gramofoónimuziek. 10.30 Jetty Carrtor's ensemble. 11.— Huishoudelijke wenken, il.30 Vervolg concert. 12.30 Avro-Dansorkest. 1. Het Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek.. 2.Omroeporkest en soliste. 2.45 Knipcursus 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kind' rkoorzang. 5.Kin derhalfuur. 5.30 Grammofoonmuziek. 6.30 Biologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Orgelconcert. 7.30 Engelsche les. 8.Be richten. A .NR. Mededeelingen. 8.15 Gramo foonmuziek.. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Film-reportage. 10.45 Actualiteitsflitsen 11.— Berichten A.N.P. Hierna Avro-Dansor kest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301,5 M. KRO-uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 Hoogmis. 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.— Berich ten. 12.15 KRO-Orkest. 1.— Gramofoonmuziek I.20 De KRO-Melodisten en solist.. 2.Voor de vrouw. 3.— Modecursus. 4.Gramofoon muziek. 4.05 „Nieuwe stroomingen in de Roomsch-Katholieke Kerk",, causerie. 4.30 Gramofoonmuziek. 4,35 HIRO-Post. 4.40 Gra- mOfoorumuziek. 4.45 „Harmonia als Hiro- Schakel.", causerie. 5.10 KRO-Orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.Vervolg concert. 6.40 Esperantoles. 7.Berichten. Causerie namens het Roomseh-Katholiek Kerkliedenverbond. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.NF. Hede- deelingen. 8.15 Stedelijk Orkest. Maastricht en soliste. 9.— De KRO-Boys en solisten. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO-Melodisten en 'solist. 11.3012.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Het Philhar- monisch Strijktrio. 12.35 Radiotooneel. 1.20 Het Norbert Wethmar Trio. 1.50 Gramofoon muziek. 2.20 Het BBC-Schots Orkest en so liste. 3.20 Arthur Salisbury en zijn Orkest. 3.50 Orgelspel. 4.20 Jack and his Versatile Five 4.50 Filmmuziek (gr.pl.) 5.20 Cellovoordracht 5.40 Alfredo Campoli en zijn Salonorkest. 6.20 Berichten. 6.45 Cello en paino. 7.15 Het Erith Britisch Leg ion-Orkest. 7.50 „Progress", causerie. 8.10 Pianosoli. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten. 9.40 „How I began", causerie. 9.55 Het Blech Strijkkwwartet en solist. 11.05 Declamatie. 11.20 Het Grosvenour House Dance-Orkest. 11.56—12,20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.40 Bailly-Orkest en zang. 3.05 Pianovoor dracht. 3.20 en 4.20 Zang. 5.20 Derveaux- Orkest. 8.35 Kamermuziek. 9.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 Omroep-Amuse- mentsorkest. 11.20 Orkestoncert. 3.20 Omroep orkest en solisten. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Carnavalsli«fl|:ren. 7.20 Will Glahe's orkest. 8.30 Omroeporkest en -koor en solisten. 9.55— II.20 Omroeporkest, -dansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest. *1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 5.35 Gramofoonmu ziek. 5.50 Vervolg concert. 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en solisten 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Vioolvoor dracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest. 7.35 Declamatie met muziek. 8.20 „Le Déluge", opera. 9.35 Omroep- symphonie-orkest. 10.30—11.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Otto Kermbach en Cari Woitschach met hun orkesten m.m.v. solisten (8.208.35 Politiek dagbladoverzicht). 9.20 Berichten. 9.50 Fluit, viool en altviool. 10.05 Scheepsweerbe- richt. 10.2011.20 Erich Börschel's orkest en solisten.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9