BEVERWIJK De Wijze Kater. HEEMSKERK WIJK AAN ZEE /CHEEPS LTilMNERS De veranderde minimumprijzen voor tuinbouwproducten. Zooals wij onlangs berichtten heeft de Ne- derlandsche Groenten en Fruit Centrale voor 1938 nieuwe minimum- en vergoedingsprijzen voor tuinbouwprodukten vastgesteld; een wij ziging, waarmede de Centrale de belangen van den bonafiden tuinbouw in de oude tuinbouw centra poogt te dienen. Waarschijnlijk wordt bedoeld de prijzen in den vollen oogsttijd te verbeteren door een verhooging, doch zoodra die oogstperiode voorbij is en de nateelt ver schijnt van bloembollenland, karweiland, in het algemeen dus van land, waarop reeds een volledig product is geteeld, door een prijsver laging een overstrooming van de markt tegen te gaan. De praktijk zal natuurlijk moeten uitwijzen of de Centrale in dit doel zal slagen. Gean vergoedingsprijzen mogen worden uit- betaafd op producten, die; a. administratief of op monster zijn ge veild, of b. op contract zijn verkocht, of c. door de veiling of de Centrale zijn afge keurd, d. op een andere veiling zijn geveild, dan waartoe de teler gerechtigd was. Een deskundige meening. Over deze nieuwe minimum- en vergoedings prijzen, deelt de heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde veilingen ons nog het vol gende mede: Plet beschouwen van den tabel, zal de telers tot nadienken stemmen, wat er geteeld kan worden. Andijvie b.v. scheen men per H.A. op niet te duur land. wel te kunnen telen voor een mi nimumprijs van 60 ct., althans werden er hon derden hectaren van aangetroffen, die voor omstreeks 60 ct. per 100 struiken moesten won den verkocht. Voor 1938 is de prijs vanaf 19 Semptember teruggezet op 30 ct. per 100 stuks. Als het voor 60 cent nog even ging, dan zal het voor 30 cent toch niet meer kunnen. Stel de oogst op 120 van de roe, daar moet alles af: landhuur, vracht, kistenhuur, arbeidsloon. Het is eenvoudig waanzin, om op dien prijs nog speculatief te gaan telen in het groot. Al doet men het nog zoo ruw, er blijft niets van over. Op de kleinere bedrijven in de oude centra echter, waar men meer let op een mooie, gele krop andijvie, opgebonden, schoongemaakt enz. heeft men toch nog kans op een anderen prijs en zal men het artikel gerust blijven telen. Voor asperges is nog een verhoogde mini mumprijs vastgesteld, echter is de teelt van asperges sedert 1 Januari 1938 geheel vrij. Iedereen kan zooveel asperges telen als hij wil, hij heeft daarvoor geen teeltvergunning meer noodig. Gelukkig hij, die op zijn asperge land in 1936 of 1937 reeds andere producten heeft geteeld, want de oppervlakte, beteeld met asperge in 1937, wordt van de teeltvergun ning 1938 afgetrokken. Voor augurken is de minimumprijs en de vergoedingsprijs over de geheele linie iets ver hoogd in de voornaamste perioden, daarna volgt een kleine verlaging met hetzelfde doel als bij andijvie. Voor snijboonen, stokprincesseboonen en spekboonen, is de minimumprijs in het vroege- en hoogseizoen op 5 ct. gebracht, daarna tot 3 ct. verlaagd. Zaak zal dus zijn, vroege boo- nen te telen, om te profiteeren van het ver hoogde prijspeil, wat ontegenzeggelijk merk baar zal zijn op de veiling. Vooral spekboonen moeten vroeg worden aangevoerd, want op 18 September gaat de prijs terug van 5 ct. tot 3ct. Pronkboonen idem, doch de verhoogde prijs gaat tot 16 October mee. De prijs van Rijsdorperwten en peulen is van 4 op 6 ct. verhoogd, doch na 31 Juli gaat het weer terug tot 3 cent. De late erwten, raspers, capucijners etc. moeten dus op eigen kracht varen. Landbouwerwten moeten op 5 ct. worden opgehouden en ontvangen geen vergoeding. Dit zal de landbouwers weerhouden om groote partijen op de markt te werpen, zooals voor heen nogal eens geschiedde. Ook bij komkommers is in denzelfden geest gehandeld. Na 31 Juli is de minimumprijs ver laagd. Bospeen is vanaf 4 September sterk ver laagd van 2y2 ct. op 1 ct. per bos, om de spe culatieve teelt voor de „belt" tegen te gaan. In de oude tuinbouwcentra, waar een mooi bos peen wordt geteeld, zal men daarvan eerder voordeel dan nadeel ondervinden. Daar wordt immers niet op den minimumprijs, doch op den marktprijs geteeld, hetgeen niet steeds gezegd kan worden van de teelt van groote oppervlakten bospeen als nateelt. Men zal zich nu wel tweemaal bedenken, alvorens met die teelt op de oude wijze door te gaan. De waschpeen is over het geheele jaar iets verhoogd, hetgeen in verband met de meer dere vraag naar het artikel voor de schrap- machines en fabrieken een goede geste is. Postelein is geheel verlaagd, rabarber na 3 Juli geen vergoedingsprijs bij „doordraaien" en radijs heeft een verlaagde periode gekre gen. Knolselderij moest tot heden 8 cm. doorsnee hebben. Voor 1938 is le soort 10 cm. en op, 2e soort van 610 cm. met een minimumprijs van 1 ct. De teelt van kleine knolselderij „om het getal", zal hiermede geremd worden. Het doel van de veranderde minimum en vergoedingsprijzen spreekt uit dit alles wel duidelijk. Men zal op deze wijze kunnen ervaren, of misschien dit principe ook niet meer is te ge bruiken bij de steunverleening, misschien dat men bij sommige „gevaarlijke" producten den toestand voor den tuinbouw in de oude een- tra zal kunnen verbeteren, door voor die „ge- vaarlijke producten" die men eigenlijk ruw op den minimumprijs teelt, alle vergoeding eenvoudig achterwege te laten en de vergoe dingen voor de hoofdteelten in het „seizoen" wat op te voeren. (Dinsdag 18 Januari s-peelt Jan Musch voor de 500ste maal de rol van den Wijzen Kater in het stuk van dien naam). Vijfhonderd malen deed Jan Musch Den Wijzen Kater nu reeds leven, Wel is er alle reden dus, Hem extra lof en dank te geven. Vijfhonderd keeren, stel u voor, Zoo kan den nuchtersten zelfs dreigen, Er, jaren spelend, al maar door, Zelf nog een kater van te krijgen. En dat zijn kater niet versuft, Na zulk een lange reeks van jaren, Maar zelfs nog groeit in speelsch vernuft, Dat kan zijn wijsheid slechts verklaren. Men weet het wel, hoe hij in elk Der voorstellingen opnieuw weer zeide: Geef mij maar 'n lekker bakkie melk, Een wijze kater blijft bescheiden. Jan Musch verdient volop de eer. Hem veeren op den kop te steken En als Jan Musch tot Katerveer, Van heden af hem toe te spreken. De kater is den dank ook waard, Hij heeft in zijn zoo wijze streven, Niet enkel onzen Musch gespaard, Maar zelfs gebracht tot rijker leven. P. GASUS. De teelt in de oude tuinbouw centra, die be hoorlijke binnenlandsche afzet hebben, zul len daardoor eerder met een „beteren prijs" voor een „beter product" gebaat zijn, wanneer met deze en dergelijke veranderingen, de con currentie van het ruwe en grove product wordt geremd. De tuinders moeten deze veranderde prijzen goed bestudeeren, zij zullen daarmede reke ning hebben te houden bij het opmaken van hun teeltplan. In de volgende nummers van ons blad zullen wij van de voornaamste producten de ver anderde prijzen publieeeren. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. Waschpeen per KG 49 ct. Boerenkool per KG 23 ct. Andijvie per KG 1017 ct. Peterselie per 23 ct. Selderie per bos 2—3 ct. Prei per KG l3/2—4 ct. Aardappelen 2.702.80. Uien per KG 814 ct. Witlof per KG 14—17 ct. Spruiten per KG 612 ct. Wortelen per KG 333/2 ct. Nero II per KG 5 ct. Knollen per stuk 14 ct. Roode kool per KG 25 ct. Gele kool per KG 23/2 4 ct. Groene kool per KG 23Y2 ct. Appelen per KG 10—14 ct. Peren per KG 8—12 ct. RINGVERGADERING VAN HET JONGELINGSVERBOND. De ring Kennemerland van het Neder- landsch Jongelingsverbond houdt op Maan dag 24 Januari een vergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een bijbelinleiding van de afdeeling Beverwijk en een toespraak van den voorzitter van de Pro vinciale Commissie, den heer P. de Hond uit Santpoort. De veilingomzetten van 1937. Voor de tuinders waren de inkomsten lager. In het begin van het jaar plaatsten wij een overzicht van de veilingomzetten over het jaar 1937. Daaruit bleek, dat aan de beide plaatselijke groentenveilingen de om zetcijfers hoog er waren, dan in 1936. Wie daaruit zou afleiden, dat nu voor onze tuin ders het ergste leed geleden is, komt bedro gen uit, wanneer hij eens in de gelegenheid zou zijn zich in de tuindersgezinnen van den waren toestand op de hoogte stellen. Allereerst is de hoogere omzet van de vei lingen te danken aan den grooteren aanvoer van late aardappelen en de voor dit product verkregen, beduidend hoogeren prijs. Voorts viel een beduidende aanvoer te no- teeren van fruit, afkomstig uit andere pro vincies. Van deze beide oorzaken van den hoogeren omzet heeft de warmoezerij-tuin der in onze omgeving niet geprofiteerd. Wanneer wij ons dan bovendien nog her inneren, dat het jaar 1936 voor de tuinders bedroevend slecht was, dan zou een hoogere opbrengst van 4 of 5 pet. voor hen nog niet van eenige beteekenis zijn, omdat na 1936 hun bedrijfskosten (mest, kunstmest en andere benoodigdheden) in veel belangrijker mate In prijs zijn gestegen. Tegenover een iets hoogere opbrengst, lig gen dus de belangrijk gestegen bedrijfskos ten. De gemiddelde netto inkomsten, liggend van f 400 tot f 800 over een geheel jaar, vor men de schamele belooning voor het zwoegen van een geheel tuindersgezin. Dit bedrag moet in eenige oogstmaanden worden bijeen gebracht. Daarvan moet dan allereerst de achterstand worden betaald, met het gevolg dat het tuindersgezin in den winter zonder inkomsten is. Het inkomen is ten eenenmale ontoereikend om ook maar aan minimale be- staanseischen te kunnen voldoen. In het al- meen kan worden geconstateerd, dat de tuin bouw er nog slechter aan toe is, dan in 1936. In dit jaar kwam bij den omzet nog een be drag van f 150.000 aan tuinbouwsteun, ter wijl over 1937 nog slechts is uitgekeerd f 30.000. Ook dat groote verschil van niet minder dan f 120.000 voelen de tuinders in hun portemonnaie. Hoewel dus de veilingomzetten voor deze streek 5 pet. zijn gestegen, liggen de inkom sten van de tuinders nog wel 15 pet. bene den die van 1936. KOOKWEDSTRIJDEN VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. De plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen heeft in samen werking met de Gemeente Lichtbedrijven een kookwedstrijd georganiseerd, waarvoor de belangstelling zoo groot is, dat de deel neemsters reeds in drie groepen van acht moesten worden ingedeeld, die op drie mid dagen haar krachten zullen meten. Voor iederen wedstrijdenmiddag zijn prijzen be schikbaar gesteld. De winnaressen zullen elkander dan nog in de finale ontmoeten en dan zal worden uitgemaakt wie van de da mes in het bezit zal komen van het prachtige, complete gasfornuis, dat als hoofdprijs voor dit culinair tournooi is uitgeloofd. Maandagmiddag kwamen de leden van de afdeeling in gebouw de Harmonie bijeen, teneinde getuige te zijn van de verrichtin gen van de proeven van bekwaamheid van de eerste acht deelneemsters. De benoodigde gastoestellen, pannen en ingrediënten waren door het gemeentelijk gasbedrijf beschikbaar gesteld. Onder de dames werden eenige in het gas- gasfornuis toebereide gerechten verloot en dit was een hoogelijk gewaardeerde attractie. De jury voor dezen wedstrijd wordt ge vormd door mej. A. Prins, leerares aan de Gasstichting te Den Haag, mevr. A. Moens- v. d. Veen, presidente van de afdeeling en een lid, gekozen uit de aanwezigen. CASTRICUM In tegenwoordigheid van de Koninklijke Familie en het diplomatieke corps heeft koning Gustaaf den Zweedschen Rijksdag geopend. Na deze traditioneele plechtigheid werd de jongste kleinzoon van den koning, Prins Karl Johan (rechts), die meerderjarig is geworden, op de Kroon beëedigd. MOOI CONCERT VAN TAVENU. Het Symphonieorkest „Tavenu" uit Krom menie, dirigent de heer D. van Veen, heeft in de zaal van café „De Vriendschap" een uit stekend geslaagd concert gegeven, bedoeld als propaganda voor de Castricumsche Orkest vereniging. Het was jammer, dat de zaal niet geheel bezet was, maar ook hier kon weer gecon stateerd worden, dat de wegblijvers veel heb ben gemist. De Castricummers hadden hun C.O.V. waarop nog nimmer een vergeefsch be roep op medewerking is gedaan, zoo niet in den steek mogen laten. Juist nu zich in den laatsten tijd zooveel stadsmensehen in onze gemeente hebben gevestigd, zou men mogen verwachten, dat voor een goed concert groote belangstelling zou bestaan. Tavenu heeft zich door het ontbreken daarvan niet laten ont moedigen, maar met veel elan een keurig pro gramma uitgevoerd. Na een openingswoord van den heer J. v. d. Touw, voorzitter, die de aanwezigen opwekte de C.O.V. als donateur of als werkend lid te steunen en reeds bij voorbaat de zusterver- eeniging dankte voor haar medewerking., opende Tavenu het programma met een frisch gespeelden marsch, gevolgd door de sympho- nisch geschreven compositie „Der Henker vor. Londen" van Gauwin. De Serenade van Widor werd met veel voor dracht ten gehoore gebrqcht, waarbij vooral het strijkensemble zich van zijn goede zijde deed kennen. De Slavische Rhapsodie van Friedemann was een heele opgave voor het orkest, maar het dient te worden gezegd, dat Tavenu zich kranig door de moeilijkheden, wist heen te slaan. Ook het blaasregister had in dit werk gelegenheid zijn kunnen te toonen. Hierna volgde een zeer muzikale uitvoering van Air de Ballet en Angelus, twee deelen uit de Scènes Pittoresques van Massenet. De cel list deed zich in het Angelus van zijn beste zijde kennen. Met de Huldighigsmarsch van Grieg werd het eerste deel van het program ma besloten. Ook na de pauze was Tavenu goed op dreef. Auber's bekende ouverture „Die Stumme von Portici" werd zeer goed uitgevoerd met een pittig tempo in het Allegro. De strijkinstrumenten kregen vervolgens ge legenheid tot „zingen" in „Salut d'Amour", van Elgar en „Melodie" van Rubinstein, twee werkjes, die steeds een sieraad zijn van het programma. De ouverture „Vakirisch Hochzeit" genoot een gave vertolking met mooi gespeelde trek jes voor clarinet en trompet. De heer Van Veen hield het ensemble vast in de hand en wist een fraaie stuwing naar het imposante slot te be werkstelligen. De concertwals „Immer oder Nimmer van Waldteufel besloot het programma, dat den meest verwenden muziekliefhebber veel ge noegen zal hebben verschaft. De voorzitter sprak nog een slotwoord, waar hij Tavenu, in 't bijzonder haar dirigent dankte voor den genotvollen avond. Spr. hoop te, dat ook de C.O.V. het eens zoover zou kun nen brengen. Een bal onder leiding van den heer Arends besloot den avond en het was het minst suc cesvolle deel van den avond. De dansmuziek werd geproduceerd door middel van gramo- foonplaten, maar of het tempo was veel te snel of het ding stond stil. Het was maar goed dat de danslustigen het van den vroolijken kant opnamen. R.K. ZIEKENFONDS. Het R.K. Parochiaal Ziekenfonds houdt op Donderdag 27 Januari een jaarvergadering. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing, aftredend zijn de heeren: H. v. d. Zon, A. v. Lieshout en J. Th. v. d. Maat. R.K. LANDARBEIDERSBOND „ST DEUS- DEDIT''. Maandagavond hield de afdeeling Heems kerk van den Landarbeidersbond „St. Deus- Dedit" haar jaarvergadering onder leiding van den heer A. Zuurbier. Bij de opening heette de voorzitter allen welkom. Uit het jaarverslag der secretaris bleek dat de afdeeling 82 leden telt. Voorts werd nog melding gemaakt van het collectief arbeids contract dat nog veel tegenkanting onder vindt. Het fanincieel verslag vermeldde aan in komsten een bedrag van f 2963,72, waartegen een uitgave van f 2892,44. Het kassaldo be draagt f 135,51. Aan werkloozensteun werd uitbetaald f 3186,30. Leden welke daarvoor in aanmerking ko men kunnen weer voor de maanden Februari, Maart en April contributie vermindering krij gen van elf cent per week. De verificatie-commissie bracht bij monde van den heer B. Zonneveld verslag uit, boe ken en bescheiden van den penning meester waren in de beste orde. Aan de verificatie commissie werd toegevoegd de heer R. Burger. BONNENSTELSEL. Het nieuw ingevoerde bonnenstelsel van het Burgerlijk Armbestuur waarbij de naam van bakker of kruidenier op de bonnen werd vermeld, is voor wat de bakkers betreft met ingang van deze week ingetrokken. RETRAITE VOOR GEHUWDE WERKLOOZEN. Van Dinsdag 18 tot Zaterdag 22 Januari zal alhier een retraite worden gehouden voor ge huwde werkloozen. De retraite zal worden ge houden in een der zalen der oude Zuster school welke als kapel is ingericht. Pater Baneke, Redemtorist zal de oefeningen leiden. CINEAC TE HEEMSKERK. Tijdens de oranjefeesten te Heemskerk zal het K.S.A.-gebouw in overleg met het Oranje comité worden ingericht als cineac, dat wil zeggen, er zal van 2 uur 's middags tot des avonds acht uur een zeer actueel filmpro gramma worden vertoond. Dit programma zal bestaan uit eenige komische films en de groote Oranje-film. BURGERLIJKE STAND. GeborenAnna Catharina, d. van W. Bos en A. Jak; Nicolaas Petrus, z. van N. Limmen en M. G. Beentjes; Willebrordus, z. van H. Len- sen en M. Rozemeijer; Nicolaas, z. van D. Huisman en W. A. Rijkers; Johannes Jorinus, z. van Q. Rijke en M. E. Noordermeer. BEVOLKING. Ingekomen: Franciscus Beerman en echtge- noote, werkmeester conservenfabriek, van Beverwijk. Vertrokken: Gerardus Cornelis Kossen. en gezin, fabrieksarbeider, naar Castricum; Anna Catharina Bonfrer, religieuze, naar Wij- chen; Ingenatie Sluijs, religieuze, naar Fra- neker. DE TWEEDE RIOLEERING. Naar wij vernemen zijn de plannen voor een tweede riool, ten einde het hemelwater op de snelst mogelijke wijze af te voeren geenszins van de baan. Deze rioleering zou eventueel ongeveer van Pension „De Goede", via het Julianaplein naar het weiland loopen, waardoor een betere afwatering van het van de De Zwaanstraat en Hoogeweg komende water zou worden ver kregen. Over den tijd van uitvoering valt echter nog niets mede te deelen. SLACHTOFFERS DER OLIEVELDEN. Ook na den j.l. storm konden wij wederom talrijke op het strand geworpen gevederde slachtoffers der stookolievelden aantreffen. Voor het meerendeel waren het zeekoeten. Vinders van olieslachtoffers kunnen deze op het Politiebureau te Wijk aan Zee afleveren. Daar is een inrichting aanwezig, waardoor pijnloos een einde aan het treurige vogel lijden gemaakt wordt. HOOGOVEN SCHAAKCLUB CONTRA „DENK EN ZET". Gisteren hebben de schakers van „Denk en Zet" hun eersten uitwedstrijd gespeeld en wel tegen de Hoogoven Schaakclub. De wedstrij den hadden een zeer geanimeerd verloop. COMPETITIESTAND DAMMEN „DENK 1 EN ZET". Dammen, groep A: gesp. gew. gel. verl. put. H. Witteveld 8 8 0 0 16 N. Paap 9 5 2 2 12 F. van Son 7 4 0 3 8 M. Bruineberg 5 3 I 1 7 A. Duin 7 3 1 3 7 J. Duin 8 2 2 4 6 F. W. de Graaff 6 2 1 3 5 A. Bodewes 8 2 1 5 5 B. v. d. Mey Jzn. 6 1 0 5 2 C'. Snijders 3 0 0 3 0 Dammen, groep B: 14 N. -v. d. Mey Ezn. 9 7 0 2 W. v. d. Elzen 9 4 3 2 11 Jac. Schelvis 9 5 1 3 11 M. Klein 6 4 1 1 9 J. Aardenburg 8 4 1 3 9 A. Schelvis Czn. 8 4 0 4 S W. Duin 8 3 0 5 6 R. Mahlberg 6 2 1 3 5 J. v. d. Mey Bzn. 7 2 0 5 4 A. v. d. Mey Bzn. 8 0 1 7 1 Dammen, groep C; 10 J. v. d. Wel 5 5 0 0 E. Reinhout 6 5 0 1 10 C. Paap 8 5 0 3 10 Ant. de Goede 8 5 0 3 10 N. v. d. Mey Bzn. 9 5 0 4 10 A. Schelvis Jzn. 8 3 0 5 6 A. van Amersfoort 2 2 0 0 4 J.' van Son 4 2 0 2 4 J. van der Mey Jzn. 7 1 1 5 3 Ant. Schelvis 2 1 0 1 2 W. Snijders 8 1 0 7 2 A. Schelvis Lzn. 6 0 1 5 1 TEYLINGEN- -V.V.E, (3- -D. Kort na het begin ontstaat een misverstand in de Wijk aan Zeeër achterhoede, waarvan de Teylingers ijlings profiteeren 10. Als voor de rust een der V.V.E.-backs den bal in eigen doel trapt, heeft Teylingen een vei- ligen voorsprong van 20. Na de rust maakt P. Durge er door een mooien kopbal 21 van. Het wordt 3—1, want nogmaals weten de Sassenheimers het net te vinden, met welken stand het einde komt. V.V.Z. 2—V.V.E. 2 (4—3). Hoewel de Wijk aan Zeeërs op een goeden wedstrijd te Zaandam gespeeld, kunnen terug zien, is het hun niet mogen gelukken, de twee puntjes mede naar huis te nemen. Met rust was de stand 1—2. Tot eenige mi nuten voor het einde was de stand nog 13. Als Zaandam dan stormachtig komt opzetten en kort achter elkaar drie goals weet te scoren speelt V.V.E. een verloren wedstrijd. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S.: In de I.V.C.B. zullen op Zondag 23 Januari gespeeld worden: V.V.E.—D.O.S., Vitesse—A.D.O., Santpoort 2 O.I.V., TeylingenLisse. HALCYON LIJN. Rozenburg, 15 v. Setubal te Cardiff. Stad Zwolle, 15 v. Stockholm te Danzig. Stad Arnhem, Morphoubaai n. Rott. 15 v. Oran. Stad Vlaardingen, 16 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 17 v. Singapore. Meerkerk (uitr.) 15 v. Hongkong. Serooskerk (uitr.) 16 v. Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 17 te Sydney. Heemskerk (thuisr.) 17 te Le Verdon. Meliskerk (uitr.) p. 16 Ouessant. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 16 v. Rott. n. Bremen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 16 v. Bremen te Hamburg. Springfontein (thuisr) p. 16 Ouessant, 18 te Antwerpen verw. Randfontein (t.) 17 te Suez. HOLLAND AMERIKA LIJN Edam, 16 v. New-York te Rott. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. p. 15 Dover. Blommersdijk, 15 v. Rott. te Tampico. London Exchange, Rott. n. Philad. 15 te Bridgeport. Spaarndam, New-Orl. n. Rott. 15 te Tampa. Veendam, 15 v. New-Orleans n. W. Indië. Burgerdijk, 14 v. Rott. te New-Orl. Tiradentes, Rott. n. N.-York, p. 16 Dover. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 15 560 m. ZW van Scilly. Leerdam, Rott. n. N.—Orleans 15 40 m ZO v. Land's End. Lochgoil, Vanc. n. Rott. te 14 v. Portland CO.). KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Orpheus, 16 v. Amst. te Gothenburg. Titus, 17 v. Gibraltar n. Oran. Trajanus, Rott. n. Piraeus p. 17 Beachy Head. Venus, 17 v. Venetië n. Triest. Agamemnon, 15 van Patras n. Dubrovnik Hermes, 17 v. Lefkandi naar Candia. Triton, 17 van Stamboul te Varna. Hercules, 17 v. Varna te Constantza. Deucalion, 17 v. Kiuluk te Lissabon. Ariadne, 17 v. Amst. te Kopenhagen. Boskoop, Chili n. Amst. via Lpl. 13 van Cu racao. Juno, 17 v. Amst. te Hamburg. Ajax, 15 van Amst. te Odense. Baralt, 11 van Bovenw. Eil. te Curacao. Bameveld, 15 v. Amst. te Hamburg. Breda, Chili n. Amst. via Liverpool 16, 300 inijl Noord van Azoren. Bodegraven, Amst. n. Chili 15 te Curasao. Costa Rica, 16 v. Barbados te Amst. Dido, 12 van Maracaibo te Curasao. Euterpe, 16 v. Amst. n. Bordeaux. Fauna, 17 van Hamburg te Amst. Flora, 13 van Curacao n. Maracaibo. Ganymedes, 16 van Patras te Piraeus. Helder, 16 van Amst. n. Chili. Irene, 17 van West-Indië te Amst. Mars, Dedeagatch n. Amst. p. 15 Gibraltar. Midas, 15 van Curasao n. Maracaibo. Nereus, Stettin n. Amst. p. 17 Brunsbuttel. Odysseus, 16 v. Rott n. Pasajes. Oranje Nassau, Amst. n. W.-Indië 16 v. Dover. Orion, Rott. n. Malta pass. 16 Gibraltar. Perseus, 16 van Kopenhagen te Stettin. Plato, 14 van Curasao n. Haiti. Pluto, Danzig n. Amst. p. 16 Brunsbuttel. Rhea, 16 v. Rott. n. Lissabon. Satumus, 16 van Izmir n. Kymassi. Stella, 16 v. Rott. n. Algiers. Strabo, 15 van Curasao n. San Domingo. Telamon, 17 v. Hamburg te Amst. Theseus, 17 v. Kopenhagen te Amst. Tiberius, Amst. n. W.-Indië p. 26 Dungeness Venezuela, 16 v. Hamburg te Amst. Vulcanus, 16 v. Lissabon te Genua. Baarn, 14 v. Valparaiso n. Corral. Poseidon. 15 v. Curacao te Kingston (Ja.) KON. SHELL. Agnita, Curasao n. Purfleet p. 15 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 14 v. Las Palmas. Zaanland (thuisr.) 16 v. Santos. Montferland (uitr.) 14 15 m. O. v. Niton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) p. 16 Madeira. Albireo, 17 v. Rott. te Hamburg. Alwaki, 16 van B.-Ayres n. Rott. Alpherat (thuisr.) 15 van Bahia. Alphacca (uitr.) p. 15 Madeira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 17 te Belawan. Dempo (th.) 17 van Southampton 18 (8 v. m.) verw. Indrapoera (thuisr.) 16 v. Sabang. Sibajak (uitr.) p. 15 Ouessant. Blitar, 16 van Batavia te Rott. Brastagi, 17 van Bremen te Rotterdam. Kota Agoeng (thuisr.) p. 16 Pt. de Galle. Kota Baroe (uitr.) p. 16 Perim. Kota Gede (uitr.) 15 van Belawan. Kedoe, 17 v. Rott. n. Soerabaja via Londen. Tapanoeli (uitr.) p. 16 Finisterre. Weltevreden (thuisr.) 16 v. Port Said. Buitenzorg (thuisr.) 17 te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 17 v. Hamburg te Amst. Sembilan, 16 v. Amst. n. Batavia. Enggano, 16 v. Batavia te Amst. STOOMVAART MIJ OCEAAN Benwyvis, Hongkong n. Rott. 15 v. Colombo. Titan, 16 v. Rott. te Kobe. Diomed, Japan n. Rott. 16 te Manilla. Theseus, Batavia n. Amst. p. 17 Gibraltar. Mar on, 16 van Batavia n. Amst. Benmacdhui, Japan n. Rott. 15 v. Manilla. Melampus, 16 v. Amst. n. Batavia. Sarpedon, Japan n. Rott. 15 v. Marseille. Gleniffer, Dairen n. Amst. 15 van Belawan. Radnorshire, 15 te Dairen n. Rott. Mentor, Batavia n. L'pool 17 v. Port Said. Deucalion, Japan n. Rott. 17 v. Aden. WIJK LIJN, Katwijk, Rott. n. Lissabon p. 15 Finisterre. Naaldwijk. Rott. n. Piraus p. 16 Gibraltar. Randwijk, 16 v. Newcastle n. Boucan. Zonnewijk, 16 v. Huelva te Rott. Verhooging oorlogsrisico-tarieven. In verband met het torpedeeren van het Nederlandsche s.s. „Hannah" is het zeer waarschijnlijk dat de oorlogsrisico-tarieven worden verhoogd. Naar men weet werden 17 November 1937 de tarieven voor oorlogsrisico voor de Middel- landsche Zee verlaagd, in verband met het feit, dat de aanvallen op neutrale schepen in Spaansche wateren niet meer voorkwamen. Tengevolge van de nieuwe aanval zal hierin, zooals wij reeds meldden, nu wijziging komen. Motorreparatie. Het Engelsche motortankschip Congonian passeerde in ballast van Liverpool naar Am sterdam om bij Werkspoor de motoren te laten herstellen.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6