IJmuider Courant 12| cents per week BEVERWIJK Het Nieuwe Avondblad Natuur en Leer. CASTRICUM HEEMSKERK CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". •De Christelijke Gymnastiekvereniging „Hercules" heeft in de bovenzaal van het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar jaarvergadering ge houden. De voorzitter heette in zijn openingswoord de leden welkom en uitte zijn tevredenheid over de groote opkomst. De vergadering werd hierna geopend met gebed en het lezen van Johannes 1 verzen 19 tot 28. De notulen van de vorige vergadering wer den onder dankzegging goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. A. Mo lenaar, bleek, dat de geest onder de leden van de vereeniging uitstekend is. Het afge- loopen jaar is een succes jaar geworden. Op den adspïrantendag op Hemelvaartsdag, die te Beverwijk is gehouden, werden niet min der dan drie tweede- en een derde prijs be haald in de wedstrijden. Bovendien nog een eerste prijs in den marschwedstrijd. Ook uit het jaarverslag van de penningmeeste- resse, mej. M. Swalve, komt de vooruitgang van de vereeniging naar voren. De ontvangsten, vergeleken bij de afgeloo- pen jaren, waren gestegen. Verder bracht zij dank aan allen, die bij het innen van de contributie op de adspi- rant- en kleuterafdeeling medegewerkt heb ben. De propaganda-commissie bracht hierna bij monde van den heer L. Wagter verslag uit. Het werk van deze commissie was niet zoo'n groot succes geworden als de vorige jaren. Niettemin werden er toch 13 leden gewonnen, doch geen donateurs. De heer Wagter hoopte, dat de nieuwe commissie be ter zou slagen, dan die nu ontbonden wordt. In de nieuwe propaganda-commissie werden vervolgens gekozen de dames G. Versluis en N, Molenaar en de heeren J. Stil en H. Kui per. De kascommissie verleende hierna dé charge aan de penningmeester esse, daar de boeken en bescheiden in uitstekende orde zijn bevonden. In de nieuwe kascommissie werden benoemd mevrouw Tabak en de heer J. Schaap. Vervolgens gaf de heer Offerhaus een overzicht van het kring werk. Spr. hoopte, dat allen hun medewerking zouden verleènen aan de komende atletiekwedstrijden. De aftredende bestuursleden, de dames K. Akkerman en A. Molenaar, die zich beiden herkiesbaar stelden werden bij acclamatie herkozen, daar er schriftelijk geen tegencan- didaten waren binnen gekomen. Ook de af tredende voorzitter werd onder daverend ap plaus weer herkozen. Hierna deed de directeur, de heer P. C. Nieuwenweg, enkele mededeelingen betref fende de j aarlij ksche uitvoering. Na de rondvraag sloot de heer Kuiper het officieele gedeelte met dankzegging. Het verdere gedeelte van den avond werd door gebracht met wedstrijden en spelletjes. VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per K.G. 1015 ct. z Spruiten 2e soort per kilo 39 ct. Groene kool per kilo 1V23 ct. Gele kool per kilo 2V24 ct. Roode kool per kilo 35 ct. Boerenkool per kilo 34 ct. Spruitenkoppen per kilo o34 ct. DE DOOPSGEZINDE ZENDING. Dinsdag 18 Januari werd een zendingsavond gehouden in de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat, uitgaande van de Doopsgezinde zending. Zendeling Theissen sprak over den arbeid van de Doopsgezinde zending in Indië. Ds. van Calcar heette de aanwezigen en in het bijzonder zendeling Theissen welkom. Wij hebben het voorrecht aldus Ds. van Calcar, dezen avond niet een beschouwing over de zending te hooren van een buitenstaander, maar van een zendeling, die een groot ge deelte van zijn leven zelf op het zendingster-' rein heeft gewerkt. Nadat de aanwezigen Ge zang 3 1 gezongen hadden was het woord aan zendeling Theissen. Het werk van de zen ding, aldus ving spreker aan, vertoont de laatste jaren een belangrijken groei. De kan sen van de zending zijn op het oogenblik, zoo als zij nimmer te voren waren. Jammer is echter, dat de arbeid ten zeerste belemmerd en bemoeilijkt wordt door dat de financiën steeds minder worden. Ondanks den slechten financieelen toestand zijn er verbeteringen te bespeuren vergeleken bij vroeger. Toen was het n.l. de zendeling, die de zieken verpleegde en de medicijnen verstrekte, nu zijn er artsen en ziekenhuizen met verpleegsters. Dan zijn er de scholen, die nu veel meer leerlingen be ginnen te tellen dan vroeger door het feit, dat de ouders, die vroeger zelf naar school zijn gegaan, nu ook hun kinderen zenden. Daar tegenover staat, dat er toen tien zendelingen waren tegen nu vijf. Ook onder de Mohamme danen bestaan groote gemeenten. In verscheidene kolonies moeten de men- schen eerst Christenen worden, alvorens zij worden toegelaten. Maar wij, aldus spreker, staan op het standpunt, dat wij zijn uitge zonden om te overtuigen, maar niet om te dwingen. Het reglement in onze kolonies is „Doe het goede en laat het kwade na". Ook hebben wij zending onder de Chineezen op Java. Deze arbeid was zeer moeilijk, maar na de Chineezen-opstand in 1913 kwam er ver andering. Doordat zij toen den Bijbel begon nen te lezen, werden al spoedig gemeenten gesticht. Het werk is dus niet tevergeefsch geweest, want het heeft vruchten voortge bracht. Hierna vertoonde zendeling Theissen een serie lantaarnplaatjes van het zendingterrein op Java. Ds. van Calcar dankt den zendeling voor zijn voordracht en sloot den avond op de gebruikelijke wijze. is en blijft het Dagblad met den Laagsten Abonnementsprijs: Alle And»sre Dagbladen zijn Duurder! (Tien Londensche meisjes hébben tien jaar geleden elkaar beloofd, dat zij niet zouden trouwenmaar een carrière maken en na tien jaar weer bijeen zouden komen, om er elkaar van te vertéllen. Dezer dagen was de tijd om en er ver schenen er drie, de anderen waren intusschen getrouwd.) Tien meisjes van het groote Londen Hebben elkaar tien jaar gelêe, Jeugdig en enthousiast gevonden, In het verbond van een idee. Nimmer zouden die meisjes trouwen, In de wereld was werk voor haar, Anders dan 't eigen nestje bouwen, Na den gang naar het trouwaltaar. En n>a het einde van tien jaren, (Spraken zij met elkander af) Komen wij saam om te ervaren, Wat het bestaan elk onzer gaf. Onlangs was de termijn verstreken, Want tien jagen vergaan zoo snel, Van de tien meisjes, is gebleken, Kwamen er drie op het appèl. Drie der tien, want de andre zeven Hebben in de tien jaren tijd. Het idee weder opgegeven, En zijn toch naar 't altaar geleid En zij bewezen hier eens te meer, Dat de natuur gaat boven de leer. En het drietal, tezaam gekomen, Heeft er zich wel bij neergelegd, Maar toch ook, heb ik goed vernomen, Flink het hare ervan gezegd. Van de zeven zwakke vriendinnen, Die zich na 't plechtige besluit, Door een man lieten overwinnen, Moeten d' ooren hebben getuit. Kijk, daar waren ze nu gebonden, In den sleur van 't bestaan, onvrij, Als millioenen in 't groote Londen, Neen, zei het drievrouwschap, dan wij! Leve de leer boven de natuur, Ja en soms worden druiven wat zuur. P. GASUS. CONCERT VAN D. O. V De Geheelonthouders Zangvereeniging „Door Onthouding Vereenigd" heeft gisteravond in gebouw „Odeon" aan de Baanstraat een con cert gegeven, waarvoor de belangstelling be vredigend was. De voorzitter de heer G. Sluis, opende met een welkomstwoord, waarin spr. speciaal de medewerkenden, mevrouw Riek HippeTen- deloo, den heer Frans Vester en de afgevaar digden van de zuster vereenigingen betrok. Voorts wees de voorzitter er nog op, dat D. O. V. de drankbestrijding zeer gesteund heeft, door steeds haar medewerking te verleenen aan de andere drankbestrijdersorganisaties. Na nog dank aan den gerant, den heer Neyssel, gebracht te hebben, wenschte de voorzitter den aanwezigen een genotvollen avond toe. Onder leiding van den heer P. J. Potgieser opende het koor het programma met een strijdlied „De Vechters", van Joh. F. Keja. Reeds dadelijk kon men constateeren, dat het koor hier op bekend terrein was, waardoor het lied een goede vertolking genoot. Het „Zon dagmorgen" van Jac. Bonset was even minder van kwaliteit. Het gebrek aan heerenkrachten werd hierbij vooral bij de imitatie van de klokken gemist. Ook de mzetten waren niet zuiver. Niettemin sloeg de directeur zich er kranig door. Het eerste optreden van D.O.V. werd besloten met „Barcarola" van Martin Zijderlaan, waarvoor het koor werd beloond met een hartelijk en langdurig applaus. Mevrouw Riek Hippe—Tendeloo, alt-mezzo, zong hierna „Sebben Crudele" van Antonio Caldare, „Oh'io mai vi possa" van G. F. Han del en „Che faró luridice" van Glück. De soliste bezit een uitstekende stem, die zij ten volle wist te gebruiken. Helder en forsch werden deze nummers gezongen. Haar optreden werd door het publiek dan ook zeer op prijs gesteld, wat wel bleek uit het applaus, dat na ieder nummer opsteeg. De heer Frans Vester liet zich vervolgens op de fluit hooren met de Sonate no. 3 van Handel. De laatste twee ge deelten konden ons het meest bekoren. De jeugdige fluitist beheerschte zijn instrument liitstekend.è De beide solisten werden dor den heer Potgieser op de piano begeleid. Na de pauze waarin een verloting werd ge houden, zong het koor „Lente" van Hendrik Altink en „Sneeuw" van Olman. Met deze koorwerken behaalde D. O. V. den eersten prijs op het concours te Zeist. Deze beide werken waren ongetwijfeld het beste gedeelte van het concert. Vooral de uit spraak was goed verzorgd. Een welverdiend applaus beloonde het koor voor deze zoo uit stekend gezongen nummers. Mevrouw HippeTendeloo zong vervolgens nog „Mein Madel hat einen Rosenmund", „Der Schmied", van Joh. Brahms, „Das verlassen Magdlein" en „Gesang Wegla's", beide van Hugo Wolff. De inzet van „Das verlassen Magdlein" was zwak.Adesta" van W. Andriessen werd echter zeer vast gezongen. De heer Sluis overhandig de de soliste hierna met een toepasselijk woord een fraaie bouquet bloemen. De heer Vester liet zich vervolgens nog eenmaal hooren in „Solo de Concert" van Demersseman. Het programma werd hierna besloten met het zin gen van „Heerlijk is 't te strijden", van P. J. Potgieser, „Kondergedachte" van Nico van dei- Linden en „Woudzang" van Olman. Deze een voudige werkjes werden goed gezongen en vooral „Kindergedachte" werd uitstekend ten gehoore gebracht. Het is alleen jammer voor D.O.V., dat tijdens het geheele concert het ge mis aan voldoende mannenstemmen zoo ge voeld werd. Speciaal de tenoren kunnen nog veel versterking hebben. Over het geheel ge nomen is het toch een - concert geworden, waarop D.O.V. met voldoening kan terug zien. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter de medewerkenden en den directeur dank gebracht. KERKCONCERT VAN ZANGLUST. Op veelvuldig verzoek heeft het Mannen koor „Zanglust" besloten ook in dit winter seizoen weer een concert te geven in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente. Dit concert is vastgesteld op Woensdag 2 Februari a.s. Een drietal solisten zal aan het programma medewerking verleenen. HET STEMPELEN EN DE NATIONALE 1 FEESTDAG. De directeur van den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt ons mede, dat de afstempeling van de inschrijvingskaar ten van vrouwelijke en jeugdige ingeschrevenen en van degenen, die in Wijk aan Zee en Heemskerk woonach tig zijn op Maandag zal geschieden, wan neer de Nationale Feestdag op Donderdag valt. Is de Nationale Feestdag op Vrijdag, dan is de stempeling eveneens op Maandag. De stempeling voor de werkloozenkassen is op den Nationalen Feestdag niet noodzake lijk. NATUUR-HIST ORIS CHE FILM IN DE K. S. A. Evenals het vorig jaar zal op Woensdag 26 Januari des avonds te acht uur in het K.S.A.- gebouw een schitterende natuui-historische film vertoond worden als vervolg op datgene wat vorig jaar werd geboden. De baten ko men ten goede aan de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten en aan de vereeni ging tot bescherming van vogels. Het allerbeste filmmateriaal is weer geheel belangeloos af gestaan, door den heer A. Burdet terwijl de heer Jan Strijbos de noodige toe lichting zal geven. Het geheel belooft een zeer leerzamen avond te worden; wie zich herinnert wat den vorigen keer gegeven werd, zal ook deze film niet wil len missen. De film bestaat uit vier deelen, namelijk: I. Boomleeuwerik en Vlaamsche Gaai. II. Kiekendief en zangvogels. III. Watervogels: Lepelaars enz. Bonte kraai, kauwtjes. IV. De Griel en Doornsluiper. Daar den vorigen keer velen wegens plaatsge brek moesten teleurgesteld worden, kunnen wij niet genoeg aandringen om u tijdig van een kaart te voorzien. Kaarten zijn verkrijg baar van af Woensdag 19 Januari bij de boekhandelaren Dingier en Burger, benevens in de sigarenmagazijnen van Buitenhuis. WTELRIJDEN. Slaats—Pellenaars winnen de Zesdaagsche te Gent. Vergadering van de Neutrale Middenstandsvereeniging. Dinsdagavond hield de in de vorige week opgerichte Neutrale Middenstandsvereeni ging een vergadering, die slecht bezocht was. De voorzitter, de heer Turkstra gaf daar over zijn teleurstelling te kennen, maar hij was van oordeel, dat de bijeenkomst deson danks toch doorgang moest vinden. De voorzitter van de Winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht" te Bever wijk, de heer G. W. P. Stoutenbeek, was be reid gevonden een en ander omtrent den middenstand te vertellen. De heer Stoutenbeek vestigde er allereerst de aandacht op, dat de middenstand ver zuimd heeft zich sterk te organiseer en, waar door veelal zonder den middenstand toch over den middenstand werd beslist In dit opzicht kan hij een voorbeeld nemen aan de vakorganisaties van de arbeiders. Voor de lakschheid van den middenstand is dit excuus aan te voeren, dat de midden standers heel dikwijls in elkander concur renten zien, inplaats van collega's. Toch acht spr dit een zeer foutief standpunt. De groep middenstanders zal blijven eii noch door coöperaties noch door groot-bedrijven kun nen, worden weggevaagd. Maar daarvoor is noodig, dat zij hun stand naar voren bren gen en daarvoor is een hechte organisatie het aangewezen middel. Zoo'n organisatie zal evenwel zeer actief werkzaam moeten zijn. Het middenstandswezen heeft zich intus schen gewijzigd. De toekomstige midden standers moeten zich terdege op hun taak voorbereiden. De vestigingswet zal de niet-vakbekwamen uitschakelen. Thans worden aan de leiders van middenstandsbedrijven theoretische en practische eischen gesteld, die niet anders dan tot voordeel van den middenstand kun nen strekken. Een en ander sluit in, dat de Slaats. Pellenaars. Uit Gent: 18 Januari. Het Nederlandsche koppel SlaatsPellenaars heeft Dinsdagavond na spannenden strijd de zesdaagsche te Gent gewonnen. Op de tweede plaats eindigden de Belgen BuysseBilliet; het tweede Nederland sche koppel Van Schijndelvan den Broek werd met een ronde achterstand als derde ge klasseerd. De eindstand luidt: 1. SlaatsPellenaars 509 punten, afgelegd 2830.023 K.M. 2. BuysseBilliet 456 punten. Op één ronde: 3. Van Schijndel—Van den Broek 317 pun ten. 4. Guimbretière—Giorgetti 88 punten. Op twee ronden: 5. DeneefDekuysscher 502 punten. 6. HuysVerreycken 152 punten. Op vier ronden: 7. DefoordtVerhaegen 180 punten. middenstanders zich moeten organiseeren in de groote middenstandsbonden met hun on- derafdeelingen, die op haar beurt weer voor het onderling contact zorgen. Aansluiting bij een plaatselijke organisa tie noemt spr. dan ook een eersten eisch. In de organisatie kunnen de gemeenschap pelijke belangen op de beste wijze worden gediend. Spr. wees b.v. op de eigen glasver zekering, het houden van winkelweken, het organiseeren van reclame-campagnes enz., die toch altijd voordeelen voor de midden standers opleveren. In dit verband herinnerde de heer Stou tenbeek ook aan de voorgeschreven middag sluiting van 12.30—1.30 uur te Beverwijk, die door de organisaties werd verzocht en die geen enkele Be verwij ksche winkelier zou willen missen. Op verzoek van den voorzitter deelde de heer Stoutenbeek een en ander mede om trent het eigen informatie- en incassobureau van de middenstandsvereeniging en over de samenwerking tusschen de neutrale midden standsorganisatie en de R.-K. Middenstands vereeniging ,De Hanze". Deze samenwerking geschiedt in Beverwijk door een Midenstands-centrale, waarin zoo wel de Hanze als de neutrale organisatie vertegenwoordigd zijn. Deze middenstands centrale heeft tot groote voldoening van beide partijen gewerkt en de Beverwij ksche middenstanders zouden dit instituut niet gaarne willen missen. De heer Stoutenbeek vestigde tenslotte nog de aandacht op de uitbreiding van Castrlcum als forensengemeente. In verband met het prachtige natuur schoon van Castricum verwachtte spr. stellig een uitbreiding van deze gemeente. Juist met het oog daarop zal de midden stand paraat moeten zijn. Dat kon hij alleen door een krachtige organisatie en een groote activiteit van de middenstanders, vooral op het gebied van service in de zaken. Tenslotte beantwoordde de heer Stouten beek uitvoerig de vragen, die naar aanleiding van zijn causerie werden gesteld. Aan het slot van de bijeenkomst dankte de voorzitter den heer Stoutenbeek voor zijn leerzame causerie. Het resultaat van dezen avond was, dat tien nieuwe leden tot de vereeniging toe traden. Op Long Island (New York) zijn spoorwagons van twee verdiepingen in gebruik genomen, welke 136 passagiers kunnen bevatten. BOND VAN STAATSPENSIONNEERING. Donderdag 27 Januari houdt de afdeeling Heemskerk van den Bond van Staatspen- sionneering haar jaarvergadering in het café van den heer L. Schipper. R. K. VOLKSBOND Zondag 23 Januari houdt de afdeeling Heemskerk van den Ned. R. K. Volksbond haar jaarlijksch feest. Des avonds te 7 uur zal de tooneelvereeni- ging „De Vriendenkring" een revue opvoeren genaamd „Wij zijn niet bang" in het K.S.A- gebouw. BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER". Op Woensdag 26 Januari houdt de begra- fenisvereeniging „De laatste eer", haar jaar vergadering hi café „Flora". R. K. V. V. „A.D.O.". Het programma voor Zondag luidt: Vitesse—A.D.O,, 2.30 uur. A.D.O. 3—Vitesse 3, 2.30 uur. HOLLAND AMERIKA LIJN. Volendam, 18 van Rott. te New-York. Binnendijk, 18 v. Rott. n. Tampico. Bilderdijk, Philadelphia n. Rott. 16 N.-York Burgerdijk, 17 v. New-Orleans n. Rott. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 15 te Tacoma. Nebraska, Vanc. n. Rott. via Lpl. 17, 430 m. Z.W. van Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 18 te Antw. verw. Boschfontein (thuisr.) 16 v. Kaapstad. Nijkerk (uitr.) 18 v. Dar-es-Salaam. Randfontein (thuisr.) 18 v. Port Said. HALCYON LIJN. Maasburg, 18 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Zaandam, 17 v. Vlaard. te Lissabon. Stad Haarlem, 14 v. Morphoubaai n. Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisr.) 17 te Genua. HOLLAND -AUSTRALIë LIJN Heemskerk (thuisr.) 17 v. Le Verdon. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk, 17 v. Rott. te Bremen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 18 v. Odense n. Gdynia. Agamemnon, 17 v. Patras te Dubrovnik. Bacchus, 18 v. New-York naar La Guayra. Hermes, 17 v. Candia naar Calamata. Saturnus, 17 v. Volo n. Limni. Vulcanus, 17 van Genua n. Livorno. Alkmaar, 16 v. Corral te Tocopilla. Pluto, 18 v. Danzig te Amsterdam. Trajanus, Rott. n. Piraeus p. 17 Wight. Nereus, 18 v. Stettin te Amst. Agamemnon, 17 v. Dubrovnik n. Livorno. Vulcanus, 18 v. Livorno n. Napels. Mars, Dedeagatch n. Amst. p. 18 Finisterre. Qberon, 18 v. Thessaloniki n. Izmir. Rhea, Rott. n. Lissabon p. 17 Dungeness. Stella, Rott. n. Algiers p. 17 Dungeness. Odysseus, Rott. n. Pasajes p. 17 Wight KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland .(uitr.) p. 17 Finisterre. Zaanland (th.) 17 v Rio Janeiro. Salland (uitr.) 17 te Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 18 v. Gibraltar.. Tapanoeli (uitr.) p. 18 Gibraltar. Kedoe (uitr.) 18 te Londen. Dempo, 18 v. Batavia te Rott. Buitenzorg, (thuisr.) 17 v Marseille. Kota Nopan, 15 v. Batavia n. Rotterdam Baloeran (uitr.) 17 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr. Huygens (uitr.) 18 v. Port Said. Sembilan (uitr.) p. 17 Dover. Bintang, 18 v. Amsterdam n. Batavia. Madoera, 18 v. Batavia n. Amst. Poelau Bras (th.) te Londen. STOOMVAART MIJ OCEAAN. zBenvorlich, 18 v. China te Rott. Eurymedon, Batavia n. Amst. 18 te Suez. Patroclus, Japan n. Rott. 15 te Singapore. Teucer, Rott. n. Japan 15 te Singapore. Sarperdon, Japan n. Rott. p. 17 Gibraltar. Titan, 17 v. Rott. te Osaka. Glenfinlas, Dairen n. Amst. 15 v. Casablanca Melampus, Amst. n. Java 17, 27 mijl ZW v. Niton. WIJK LIJN Randwijk, Newcastle n. Boucau pass. 17 Beachy Head. Haulerwijk, Rott. n. Split pass. 17 Finisterre ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (thuisr.) 17 v. Montevideo. KON. SHELL. Agnita, 17 van Curacao te Londen. Opbrengst loodsgelden. De loodsgelden hebben in de afgeloopen maand een bedrag van f88,112 opgebracht te gen f 74.392 in December 1936 Over het ge heele jaar 1937 bedroeg die opbrengst f 860.794 tegen f 635.889 in het geheele voor afgaande jaar. Aanvoer cellulose. Het Noorsche s.s. „Akerhus" arriveerde Maandag van Oslo met een kleine lading cel lulose van Oslo aan de papierfabriek te Vel- sen. Het schip zette inmiddels de reis naar Amsterdam voort ter lossing van de hoeveel heid stukgoederen en om bij te laden voor Noorwegen. AANGEKOMEN. 17 Januari: Belgia s.s. Gothenburg Rijnstroom m.s. Bristol J. H. Stinnes 27 s.s. Gdynia Akershus s.s. Oslo 18 Januari: Ransdorp m.s. Hoboken Jaba m.s. Loonden Pluto s.s Danzig VERTROKKEN. 17 Januari: Rydal Force s.s. Londen Acclivity m.s. Huil Falcon s.s. Harl Embla s.s. Karlshamn Queenworth s.s. Sunderland 18 Januari: Thisbé s.s. Rotterdam Wilbo m.s. Londen Belangrijke diefstal. De bemanning van de Deensche kotter „Goldi" ontdekte toen ze op zee was, dat tij dens het verblijf te Esbjerg gedurende de feestdagen het grootste gedeelte van de pro viand en de inventaris gestolen was. De kas ten waren alle gesloten, zoodat de dader (s) zich van een valsche sleutel had (den) voor zien om de diefstal te plegen. Deze misdaad had ernstige gevolgen kunnen hebben als het schip in nood was geraakt, want zelfs de ra ketten en de riemen uit de scheepsboot waren ontvreemd. Noodgedwongen moest men naar Esbjerg terugkeeren om den voorraad weer te com- pleteeren. Vlootuitbreiding. Het voor kapitein H. Groen te Groningen op de scheepswerf te Foxhol (Gr.) gebouwde motorschip „Patria" heeft met goed gevolg op de Eems zijn proeftocht gehouden. Het schip heeft een draagvermogen van 420 ton en is uitgerust met een Benz-motor van 300 P.K. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7