Provincie Anhwei tooneel van verbeten strijd. Coupeeren dieren mishandeling? KERKDIENST PER FILM. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Engelsch schip door bom getroffen. PROGRAMMA VRIJDAG 21 JANUARI 1938 De strijd in het Verre Oosten Tsining weer in handen der Japanners. Het Chineesche* telegraaf agent schap Central News meldt uit Han- kau: Het middelpunt der krijgsverrich tingen bevindt zich op het oogenblik ten zuiden van den spoorweg Tientsin -Poekau, waar een verbeten slag geleverd wordt ten zuiden van Pengpoe, het centrum der verkeers wegen in het noorden van de pro vincie Anhwei. De Japansche troepen hebben het offensief ingezet. Men denkt, dat zij pogen verband te bewerkstelligen met de Japansche troepen, die ope- reeren ten noorden van den spoor weg Tientsin-Poekau Ten noorden van het front Tientsin-Poekau is de stad Tsining opnieuw in handen van de Japan ners gevallen. De Chineesche troepen denken er over tot den tegenaanval over te gaan. In de omgeving van Poetoeng, tegenover Sjanghai, zijn gemotoriseerde Chineesche eenheden zeer bedrijvig. Volgens nog niet bevestigde geruchten zouden de Chineezen Penghsien ten zuiden van Sjanghai nabij Soengkiang, dat het eer ste belangrijke station ten zuiden van Sjanghai vormt, heroverd hebben. In Zuid-China zijn Japansche marinetroe- pen er nog steeds niet in geslaagd aan land te gaan op het eiland Hainan. Gesteund door een hevig luchtbombardement hebben giste ren om zeven uur 200 man Japansche ma rinetroepen pogingen in het werk gesteld de haven Joelin op het uiterste zuiden van Hainan te bereiken. Zij werden teruggesla gen na een uur strijden door de Chineesche kustwacht. Beoogt Japan een protectoraat? Buitenlandsche waarnemers te Tokio zijn van oordeel, dat door verschillende aanvul lingen en mededeelingen de bekende regee- ringsverklaring van 16 Januari van de Ja pansche regeering wordt opgehelderd. De besluiten van de imperiale conferentie zouden betrekking hebben op het uitoefenen van een soort Japanseh protectoraat over China, met of zonder medewerking van de Chineesche nationale regeering. Men hecht hierbij veel waarde aan de verklaring van den secretaris-generaal van het Japansche kabinet, Kazami, die heeft gezegd, dat het communiqué van de Japansche regeering meer beteekent dan een oorlogsverklaring. Men verbindt dit met de verklaring van prins Konoje van 18 Januari, toen hij zeide, dat de status van China gelijk zal zijn aan dien van Mandsjoekwo. Japan wil de Kwo Min Tang vernielen, tenzij deze zich onder werpt aan de nieuwe regeering. Verder is men van meening, dat de maat regelen zullen blijken, wanneer zij worden toegepast. Tenslotte worden de maatregelen toege schreven aan de volgende overwegingen: Ten eerste: geruststellen van de Chinee sche leiders, die aarzelen het risico te ne men met Japan samen te werken, door hen Vier leden der bemanning gedood. Tijdens een bombardement, dat gistermiddag door de luchtmacht van Franco op Taragona werd uitgevoerd, kwam een der projectielen terecht op het Britsche schip „Thorpeness", dat in de haven voor anker lag. Volgens een mededeeling van het ministerie van defensie te Barcelona zijn vier leden van de bemanning be- zAveken. Het schip heeft weinig schade geleden. Koning Faroek's huwelijk voltrokken. Plechtigheid geschiedde in alle soberheid. Reuter meldt uit Kairo: De huwelijksplechtigheid in het Koebbeh- paleis tusschen koning Faroek en Farida Zul- ficar, was gelijk aan de huwelijksplechtigheid van de eenvoudigste Egyptische vrouw. Na de plechtigheid keerde Farida met haar vader per auto naar huis terug, waar zij met haar familie een eenvoudig maal gebruikte. Ver volgens kleedde zij zich in haar bruidstoilet en tooide zij zich met de juweelen, welke zij als huwelijksgeschenk van den koning heeft ont vangen. Des middags te vijf uur begaf zij zich in een gesloten auto naar het Koebbeh paleis, waar zij aan de familie van koning Faroek werd voorgesteld, Hiermede heeft zij officieel haar intrek genomen in het paleis. De bevolking is verrukt over de foto's en de postzegels, waarop de koningin zonder sluier wordt afgebeeld. Men beschouwt dit als een groote schrede vooruit op den weg van de emancipatie van de Egyptische vrouw. De brand bij Montreal. Aantal slachtoffers bedraagt 47. Uit Ottawq, 20 Januari: Volgens het offi cieel communiqué zijn bij den brand in het Saint Hyacintheklooster zeven en veertig per sonen om het leven gekomen. Tot nu toe wer den 23 lijken geborgen. De overigen liggen nog onder de puinen. VICKI BAUM WORDT AMERIKAANSCHE. Uit Hollywood wordt gemeld, dat de beken de Duitsche schrijfster Vicki Baum de volgen de week het Amerikaansche burgerrecht zal verwerven. Het laatste onderzoek dienaan gaande is ingesteld. te bewijzen, dat het bewind van Tsjang Kai Sjek uit den weg is geruimd. Ten tweede: de mogelijkheid te scheppen tot een overeenkomst met de nationale re geering, hetgeen langdurige vijandelijkhe den zou voorkomen. Ten derde: het geruststellen van de we reldopinie, vooral de Britsche openbare mee ning. Ten vierde: De talrijke extremisten in le ger en vloot niet ontevreden te maken. Incident in de Britsche concessie te Tientsin. Tien Chineezen zijn de Britsche concessie te Tientsin binnengedrongen, waar zij een bezoek brachten aan de woning van gene raal Litoe, den vroegeren guerilla-leider in Mandsjoerije. Zij verlangden, dat hij zich zou vertoonen, en toen hun medegedeeld werd, dat hij zich te Hankau bevond, scho ten zij een neef van den generaal dood, wondden een anderen neef ernstig' en nog een derden persoon licht. Hakenkruis-incident bijgelegd. Het door prins Von Hohenberg, veroorzaakte incident met het hakenkruis is bijglegd. De Oostenrijksche regeering heeft de Duit sche legatie te Ween en haar verontschuldi gingen aangeboden. Rn si an tl Gezant te Boedapest verdwenen? In politieke kringen te Boedapest gaat het gerucht, dat de Russische gezant te Boeda pest, Beksadian, die voor Kerstmis met 2ijn vrouw met verlof naar zijn land is vertrokken, niet meer op zijn post terug zal keer en. Het verlof van Beksadian liep 14 dezer ten einde. Belg: ;ae< Grammens weer in actie. Uit Tienen wordt aan Le Soir gemeld, dat Grammens en een groep studenten der univer siteit van Leuven Donderdag met twee auto bussen naar Tienen waren gekomen en direct waren begonnen met hun knuppels borden, welke opschriften in de Fransche taal vermeld den, te vernielen. De schade beloopt in de dui zenden franken. De politie heeft een vijftigtal studenten ge arresteerd en ook Grammens overgebracht naar het politiebureau, waar het gezelschap eenigen tijd werd vastgehouden en waar tegen, hen proces-verbaal werd opgemaakt. Volgens Le Soir zou de taalcommissie de stad Tienen nadrukkelijk hebben gemachtigd voor het publiek bestemde mededeelingen in de beide talen bekend te maken. DmtschlamiL Proces-Niemoeller zal waarschijn lijk drie weken duren. Het proces tegen ds. Niemoeller, dat op 7 Februari a.s. aanvangt, zal, naar te Berlijn wordt verwacht, drie we ken duren met mogelijk korte tus- schenpoozen. Er is een groot aantal ge tuigen gedagvaard in dit proces, dat volgens veler verwachting de meest sensationeele rechtzaak zal worden se dert het Rijksdagbrandproces. Drie beroepsreehters van aanzien zullen het gerechtshof presideeren, terwijl ds. Niemoel ler verdedigd zal worden door drie zeer be kwame advocaten. De rechters zullen beslis sen over de vraag of het proces openbaar zal zijn. Wanneer geen publiek zal worden toe gelaten, zal het toch niet uitgesloten zijn, dat de pers vergunning krijgt verslagen van het proces te maken. Uitwisseling van krijgsgevangenen in Spanje. 82 officieren keeren naar hun kampen terug. Als gevolg van besprekingen tusschen de regeeringsautoriteiten van Barcelona met een vertegenwoordiger van Franco werd naar Havas uit Bayonne verneemt besloten tot uit wisseling van 41 gevangen genomen officie ren der regeeringstroepen tegen even zooveel officieren der rechtsche troepen. Men verwacht, dat vandaag de uitwisseling aan de Baskische grens zal kunnen geschie den. De formaliteiten zullen worden vervuld in tegenwoordigheid van drie officieren van het Roode Kruis. De „onbekende onderzeeër'' duikt weer op. Afgeschoten torpedo trof geen doel. HAVAS verneemt uit Barcelona, dat de ka pitein van het Engelsche schip „Clonclare" heeft doen weten, dat een duikboot van on bekende nationaliteit Donderdagmiddag een torpedo op zijn schip afschoot, die geen doel trof. Het schip bevond zich toen ter hoogte van Sagunto op 16 kilometer van de kust. VEREENIGING KONINGINNEDAG. Comité Haarlem-Noord. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurte nis in ons Vorstelijk Huis zal des avonds om 7.30 het eerste vreugdevuur ontstoken worden aan de Jan Gijzenkade. Men wordt verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. Het muziekcorps St. Caecilia zal daar eenige liederen ten gehoore brengen. Om 8 uur wordt afgemarcheerd naar het Kennemerplein, waar bij aankomst een tweede vreugdevuur zal branden. Op het Frans Halsplein is een keurige feest verlichting aangebracht, Principiëele kwestie voor het hof. Vele, maar nog niet genoeg, deskundigen gehoord. Aan het gerechtshof te Amsterdam is Donderdag de principieele vraag voorgelegd, of het coupeeren van honden beschouwd dient te worden als dierenmishandeling. De politierechter te Utrecht had een man, die de ooren van twee Duitsche doggen op vakkundige wijze had gecoupeerd, veroordeeld tot f 40 boete, subs 20 dagen hechtenis, omdat hij zonder reden een dier pijn had veroor zaakt. De verdachte was van het vonnis in hooger beroep gekomen. De verdediger mr. Th. W. Branbergen had eenige deskundigen a de charge gerequireerd. Verdachte had zoo verklaarde hij voo'r het Hof de ooren eerst zorgvuldig schoon gemaakt om ontsteking te voorkomen, daar na had hij ze bespoten met chlooraethyl om ze gevoelloos te maken. Vervolgens had hij de klemmen op de ooren gezet en de operatie uit gevoerd. Na een kwartiertje speelden en aten de jonge 'beesten al weer. Pres.: Hoe zoudt u het vinden als ze uw ooren eens coupeerden. Zou dat prettig zijn? Ik weet het niet, dat kan ik niet beoor- deelen, antwoordde verd. Na een operatie voelt een mensch toch ook Pijn Verdachte deelt dan mede, dat hij secretaris van de Duitsche doggenclub is. Hij heeft ge coupeerd om de handelswaarde te verhoogen en om te voorkomen, dat ze oorontsteking- krijgen of zich de ooren zouden stukslaan Pres.: Dat eerste zal wel het belangrijkste zijn. U kunt de rest rustig aan de natuur over laten. Ais getuige-desk. hoorde het hof den vee arts L. P. de Vries. Deskundige is van meening, dat de operatie waarschijnlijk pijnloos heeft platas gehad, later zal er echter wondpijn ontstaan zijn. De verdooving is uitwendig toegepast en het is mogelijk dat een leek dit niet afdoende heeft gedaan. Na 1913 is het geen gewoonte meer de ooren van Duitsche doggen te coupeeren. Pres.: Uiit een hond het pijngevoel? Desk.: Dat is moeilijk te zeggen, waarschijn lijk wel. De verdachte echter heeft voro een leek het coupeeren zeer goed verricht. Desk. H. F. de Weert keurmeester voor boxers, a décharge gedagvaard, is van mee ning, dat een gevoupeeerde boxer veel mooier is dan een niet gecoupeerde. Het al of niet ge coupeerd zijn van een hond mag op een prijs toekenning op een expositie geen invloed heb ben, doch in de practij-k zienij de keurmees ters meestal liever gecoupeerde dieren. De her J. A, Pietersen, kynologisch mede werker van de N.R.Ct. werd vervolgens even eens a décharge gehoord. Van sportief stand punt vindt getuige het niet juist om te coupeeren, doch duitsche doggen bijv. die niet gecoupeerd zijn. zijh vrijwel onverkoopbaar Getuige L. Schimmelpfeng, keurmeester van dobberman-pinschers, vertelt, dat deze dieren volgens bepalingen van de Federation Inter national gecoupeerd moeten worden. Een keurmeester van Duitsche doggen geeft eveneens voorkeur aan gecoupeerde honden. Op tentoonstellingen is 90 procent gecoupeerd en ook de waarde van de gecoupeerde beesten is veel hooger. Pres.: De heer Toepoel denkt er anders over. Volgens Toepoel is het coupeeren een typisch Duitsche gewoonte die in enkele andere lan den, bijv. in Amerika, verboden is.. Mr. M. A. H. L. van Lier, voorzitter van den Raad van Beheer op kynologisch gebied in Ne derland is van meening, dat gecoupeerde en niet gecoupeerde honden op tentoonstellingen dezelfde kansen moeten hebben. Niet gecou peerd wordt niet als een rasfout beschouwd. Ook volgens de meening van dezen deskundige is de handelswaarde van niet gecoupeerde honden hooger. De procureur-generaal mr. J. Versteeg wilde gaarne nog eenige deskundigen hooren en stel de het Hof voor daartoe de zaak te schorsen. Na raadkamer besloot het Hof de zaak voor onbepaalden tijd aan te houden om nog ande re deskundigen te doen dagvaarden. Uniek experiment in Engeland. Onze Londensche correspondent schrijft ons: - ET nieuwste bij de kerkdien sten in Engeland is dat de preek wordt vervangen door sprekende films. Het is pas gedaan in een van de oudste kathe draals van het land, die van Chi chester, die dateert van de 12de eeuw. Dit kerkgebouw heeft aldus onze oudste vormen van godsdienstig schouwspel verbonden aan de nieuw ste; want in de kathedraal van Chi chester werden in Engeland het eerst de zedespelen vertoond. Zoo be toogt de geschiedenis haar onver breekbaarheid. De godsdienstoefening per film in deze kathedraal stelt zich tegenover een reeds be staande richting, die de moderne middelen voor electro-mechanische reproductie van geluid in godsdienstig opzicht in de samen leving hebben ingevoerd. De microfoon heeft sinds vele jaren de kerk in de woningen dei- burgers gebracht De sprekende film in de kathedraal heeft de .burgers en hun burge ressen uit hun woningen naar de kathedraal gebracht. De gemeente bestond uit 2000 men- schen en de deuren van de kathedraal had men een half uur voor het 'begin van den dienst moeten sluiten. Onze eerste kennismaking met de sporen van de nieuwe ontspanningstechniek (wij spreken van ontspanning omdat de techniek toch vooral daarvoor dienst doet) in de kerk heeft al een jaar of acht geleden plaats ge had. Het was een indrukwekkend bijna ver bijsterend voorbeeld. Wij zagen 'n microfoon hangen in de kathedraal van Canterbury, juist boven de hardsteenen plaat, die de plaats aanduidt, waar Artsbisschop Becket in 1170 werd vermoord en waarop volgens de overlevering de bloedvlekken van het slacht offer nog zichtbaar zijn in vale plekken, die verschillen van de natuurlijke kleur van de steensoort. Hier ook 'boog een toen nog hoop gevend heden in zijn nieuwste symhool over een diep weggezonken, duister en geweldda dig verleden. Die microfoon deed en doet wat thans vele microfonen in vele kerken doen. Ze brengen het gebed, den zang en de predi king van de godsdienstoefening door middel van de radio-sprekers binnen het gehoor van de menschen in hun huizen. Verscheidene kerkelijke voorgangers hebben in den loop der jaren de noviteit afgekeurd inciden teel om dezelfde reden waarom variété- en theaterondernemers het instrument hebben afgekeurd. Zij schreven er het verminderd kerkbezoek aan toe. De meeningen hierover zijn echter verdeeld. Sommigen meenen, dat de microfoon de belangstelling in de kerk en in den godsdienst heeft aangewakkerd en dat uit de wakkerder belangstelling meer kerkbezoek is voortgekomen. Dit geldt mis schien voor de diensten van die voorgangers, die hun belangwekkende persoonlijkheid en het levendig karakter van hun leiding der oefening- door de radio-sprekers heen in de woonkamers kunnen duwen. In het algemeen laat het kerkbezoek in het land te wenschen over en het is allerminst zeker dat de radio hiervoor verantwoordelijk is. Een dansje in de kerk. Iff ERKBESTUREN van kleine gemeenten, in Londensche voorsteden en de provin cies, wenden sinds lang moderne middelen aan om de menschen naar hun kerken te lokken. Men vindt aanplakbiljetten op de kerkgebouwen, die in uiterlijk zoo niet in tekst treffende overeenkomst vertoonen met de commercieele. Hier en daar zijn in kerken filmvertooningen gegeven, niet als deel van den dienst, maar om de menschen vertrouwd te maken met een verblijf in de kerk en in de hoop, dat zij dan ook de godsdienstoefe ningen zullen komen bijwonen. Er zijn ook gevallen geweest van predikanten, die dans avondjes in hun kerk hebben gehouden, waarbij een gramofoon voor de muziek zorg de. Andere predikanten weer hebben doen beseffen, dat zij niet langer hechten aan de kleeding-conventie en dat sportkleeding naar hun oordeel het kerkinterieur niet ont wijdt. Er is een enkel geval van een predi kant, die een korte godsdienstoefening houdt voor jonge menschen, die naar avondfeesten gaan. Zij mogen de kerk betreden in wat de ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen Thijs zoo door de grot dwaalde, dacht hij bij zichzelf Ik geloof toch maar, dat het het beste is, om deze grot maar te verlaten. Ik kan dan buiten wel verder zien, waar ik heen moet. En nu maar de uitgang vinden! Hij dwaalde een tijdje rond, maar kon niets vinden, dat op een lichtpuntje leek. Tjonge, als ik nou maar niet verdwaald ben. Met die honden heb ik maar in het wilde weg geloopen. Wie weet. waar ik op het oogen blik zit! Maar toen hij nog een tijdje gezocht had, zag hij eindelijk de uit gang van de grot. Hij liep er snel heen en opgewekt stapte hij de frissche lucht in. Hè!! Fijn is het om weer buiten te zijn. Tjonge, ik heb nog al wat meegemaakt den laatsten tijd! En zoo was Thijs ook aan den nijd van de honden ontkomen. Maar nog steeds heeft hij Dickie niet gevonden! Waar zou die toch zitten??? Afwachten, maar, jongens en meisjes!! Hij beleeft nog veel meer avonturen Amerikanen noemen hun „glad rags", hun feestelijke avondkleeren. Het experiment in de kathedraal van Chichester staat echter tot heden alleen. De films waren het hoofdbestanddeel van den dienst. De Times vertelt er van, dat de kerk dienaren de kerkgangers met electrische toortsen naar hun plaatsen, brachten. Het doek, iets kleiner dan in bioscopen, was voor het koor gespannen. Toen de inleidende or gelmuziek wegstierf riep de Deken, die den kansel had betreden, uit: „Licht uit alstu blieft". Hij sprak eenige woorden ter verkla ring van de proefneming. Hij achtte het mo gelijk, dat films vervaardigd konden worden, die geschikt zouden zijn voor de godsdienst oefening en hij meende, dat zulke films van de hoogste waarde zouden zijn voor de ver spreiding van het geloof, want men leerde veel meer met het oog dan met het oor. De gemeente had in het duister naar deze verklaring geluisterd en na een kort gebed begon de eerste film te draaien, eerst werkte de geluid-strook alleen, in de weergave van een door een koor gezongen gezang. De men schen begonnen uit volle borst mee te zingen. Daarop kwamen de beelden, eerst een over de gelijkenis van den Zaaier, daarop die van een verhaal van Tolstoi, Waar Liefde is is God, tenslotte films over het Kerstverhaal en een Kerstochtend in Zweden. Luidspreker vervangt den klokkenluider. EN Inmiddels beginnen in verscheidene plaatsen in Engeland de mannen, die aan de touwen trekken om de klokken te lui den en zoo de menschen naar de kerken te roepen overbodig te worden. Ook dit antiek bedrijf, dat in Engeland bijzondere waardig heid en historische beteekenis heeft gekre gen, gaat ten onder door den invloed van de moderne geluidsreproductie. Kerkbesturen vervangen de klokken in de torens door luid sprekers die verbonden zijn aan gramofoons met platen waarop het geluid van beierende klokken is vastgelegd. Ze zeggen dat zij met hun tijd mee moeten gaan. En als klokken herstelling behoeven geven zij er de voor keur aan hun klokketorens van de moderne uitrusting te voorzien. Hier en daar zijn in kerken ook reeds elec trische orgels geïnstalleerd. Al zulke symp tomen doen veronderstellen dat al het ker kelijk geluid binnen afzienbaren tijd syn thetisch zal zijn. ZATERDAG 22 JANUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.001.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 Reportage. 2.20 Viool en piano. 2.45 Amateursuitzending, 3.15 Causerie over Ma rokko. 3.45 VARA-orkest, m.m.v. solist. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 „Kris-Kras door Nederland". 5.40 Declamatie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal", en reportage. 7.00 Film land. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA- Varia. 8.15 VARA-orkest, „Fantasia", en so listen. 9.15 „En nu;; Oké!". 10.30 Toespraak. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.50 Declamatie. 11.00 Zang en orgel. 11.30 Berichten. 11.35 12.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Medolisten, m.m.v. solist, en gramo foonmuziek. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.05 Kinder uurtje. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 KRO- Kamerorkest, en gramofoonmuziek. 5.30 Espe- rantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonplaten. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Be richten. 7.15 „Nieuwe stroomingen in de economische wetenschap", causerie. 7.35 Ac- tueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzi kale omlijsting. 8.35 Berichten. 8,40 KRO- orkest. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Cabaret programma. 9.25 The Hawaian Friends. 9.35 De KRO-Melodisten. 9.55 Vervolg Cabaret programma. 10.15 Vervolg KRO-Melodisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Het BBC- Northern orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Het Aston Hippodrome-orkest. 2.20 Gramo foonmuziek. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het Bridge- waterkwintet. 4.20 Zang en piano. 5.00 Decla matie. 5.20 Harry Roy's Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Reportage. 7.30 De BBC-Zangers. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Va riété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Ameri- kaansch overzicht. 9.55 Sportreportage. 10.25 Het BBC-orkest en solist. 11.35 Ambrose en zijn Band. 11,50 Orgelspel. 12.1012.20 Be richten. RADIO PAIRJS, 1648 M. 7.50 en 8.55 Gramofoonmuziek. 9.50 Conser vatorium-orkest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Bailly-orlcest en zang. 3.20, 4.05, 6.05 en 8.35 Zang. 8.50 Radio- tooneel. 10.25 Populair concert. 11.201.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Erich Börschel's orkest. 7.50 Omroep- kleinorkest. 8.50 Solistenconcert. 11.20 Om roeporkest. 1.35 Will Glahe's orkest. 2.20 Zang. 3.20 Omroeporkest, militair orkest en solisten. 5.30 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroep- dansorkest. Theaterorkest, koren en solisten. 9.5012.20 A. Goronzy en Walter Raatzke mét hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Muzikale voordracht (met gr.pl.)3.20 Omroepklein- orkest. 4.20 Trio Jef Maes. 5.20 Omroeporkest. 6.35 en 7.20 Omroepsalonorkest. 8.20 Radio- tooneel met muziek. 10.30—12.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 Omroepsalon orkest. 1.30 Choura Kouznetzoff's orkest. 1.50 •2.20. Gramofoonmuziek. 3.20 Engelsch pro gramma. 4.20 Blaasconcert. 4.50 Gramofoon muziek. 5.35 Paul Godwin's orkest. 6.35 Luiksch A Cappella koor. 7.35 en 8.20 Gramofoonmu ziek. 8.50 Uit Parijs: Symphonieconeert, radio- tooneel en gevarieerd programma. 11.00 Fud Candrix' orkest. 11.2012.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berich ten, 9.40 Sportnieuws. 9.50 Viool en viola,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6