VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN De Pont vertoont: „Men gaf hem een geweer''. Wij laten hieronder volgen de spannende story van de hoofdfilm, die [hedenavond en volgende dagen in Theater „De Pont" wordt vertoond. In de rolverdeeling komen de na men van eenige groote Amerikaansche ster ren van het witte doek voor als [Spencer Tracy, Gladys George, iFranschot Tone enz. In 1917 begonnen de Vereenigde Staten van Noord-Amerika deel te nemen aan den Wereldoorlog. In één der opleidingskampen maken twee recruten, Fred Willis en Jimmy Davis kennis met elkaar. Laatstgenoemde is 'n goedmoedige bangelijke jongen en Fred Willis, flink en wereldwijs, heeft medelijden met hen en treedt in vele opzichten als zijn beschermer op. Langzamerhand wordt het boertje ont groend en na korten tijd ontpopt hij zich als zeer bekwaam scherpschutter. Hij is zoo in zijn schik niet zijn nieuwe vaardigheid, dat hij zijn oorspronkelijken weerzin tegen het moeten dooden van menschen overwint en er naar verlangt naar Frankrijk te kun nen gaan om deel te nemen aan den strijd De vriendschap tusschen Fred en Jimmy houdt niet alleen stand, maar neemt dn diepte toe. Aan het front onderscheidt Jim my zich door zijn schietkunst en wordt ern stig gewond. Zijn boezemvriend Fred ont vlucht zijn regiment zonder verlof om te gaan informeeren naar Jimmy's toestand. In het hospitaal maakt Fred kennis met Rose Duffy, een verpleegster van bijzondere kwa liteiten. Het jonge meisje draagt er door haar groote toewijding' veel toe bij, dat Jimmy herstelt. Fred en Rose voelen zich in hooge mate tot elkaar aangetrokken en weldra be kennen zij elkaar hun liefde. Als zijn be schermeling bijna hersteld is, trekt Fred mee met de anderen naar het front. Eenigen tijd later ontvangen Rose en Jimmy het doodsbericht van den heldhafti- gen Fred. Beiden zijn wanhopig onder dezen slag en het is begrijpelijk, dat zij bij elkan der troost zoekenen vinden. Tegen den tijd van den Wapenstilstand wordt Jimmy, die twee Fransche ridderor den gekregen heeft, gevierd om zijn helden moed. Hij wordt gefotografeerd en de foto graaf blijkt te zijn: de doodgewaande vriend Fred verhaalt hoe hij krijgsgevangen werd en pas is ontsnapt. Als Jimmy hem mede deelt, dat hij en Rose binnenkort in het hu welijk zullen treden en hij er bij voegt, dat het leven elke aantrekkingskracht voor hem zou verliezen, als het jonge meisje hem zou worden ontnomen, offert Fred zich op. Doch Rose verneemt van Fred's terugkomst en ijlt hem met vreugde tegemoet. Zij wenscht haar verloving te verbreken, doch de edelmoedige jongeman wil in geen geval het leven van zijn boezemvriend vernietigen. Derhalve ver telt hij, dat hij reeds getrouwd was. Rose, wier hart is gebroken, keert zich met wal ging en woede af van den man, dien zij bemint, doch die in haar oogen een verra der is. Eenige jaren later, in Amerika terugge keerd, betreedt Fred Willis, die thans eige naar is van een reizend circus, in een zekere stad een hotel, en hij is er getuige van hoe een man op straat wordt vermoord. Eenige oogenblikken later verlaat Jimmy Davis het hotel en de beide vrienden zijn in extase elkaar te hebben weergevonden. Davis invi teert Willis, hem en zijn vrouw, Rose, dien avond thuis te komen bezoeken, maar Fred, die haar niet heeft kunnen vergeten, maakt zich van de invitatie af. Als Jimmy hem heeft verlaten, ontmoet Fred den sergeant Meadowlark, onder wien beide vrienden in Frankrijk hebben gediend. Meadowlark is thans detective bij de po litie en deelt Fred mede, dat de moord, waar van hij zooeven getuige was, moet zijn ge pleegd door een scherpschutter, die een ma chinegeweer gebruikt heeft, mikkend uit een raam van het hotel. Hij weet zeker, dat de moordenaar in Frankrijk moet hebben ge diend, gezien de groote vaardigheid waar mede van het gevonden machinegeweer werd gebruik gemaakt. Fred begrijpt onmiddellijk, dat Jimmy waarschijnlijk de schuldige moet zijn geweest en thans wil hij meer weten van de omstandigheden, waarin zijn oude boe zemvriend en diens vrouw izich bevin den. Dus bezoekt hij hen dien avond. Bij dit eerste bezoek ontdekt Rose, dat Fred nooit getrouwd is geweest en zich heeft opgeofferd voor zijn kameraad. Op een wan deling na het bezoek, deelt Jimmy Fred mee, dat hij, om Rose een luxe-leven te kunnen laten leiden, voor de verleiding bezweek een misdadig gebruik te maken van zijn schiet- capaciteiten. Tevens vermeldt hij. dat zijn vrouw zich nimmer beklaagd heeft over zijn levenswijze, zoodat Fred wel denken moet, dat zij op de hoogte is van haar man's be drijf. Dus noodigt Fred Rose uit hem den vol genden dag in het circus te komen opzoeken en hij verwijt haar heftig, dat zij van Jimmy een misdadiger heeft gemaakt. Weldra is hij er van overtuigd, dat zij volkomen onwetend is van de bron van inkomsten van haar man. Zij begeeft zich naar Jimmy's kantoor en luistert een gesprek af, waarin hij zijn hel pers tot een misdaad aanzet. Rose stelt de politie met dit feit in kennis en Davis wordt gearresteerd. Zij tracht hem over te halen schuld te bekennen en deze te boeten. Aan vankelijk wil Davis hiervan niets weten, doch bij het geding voor de Rechtbank be haalt zijn betere ik de overwinning en ac cepteert hij de drie jaar gevangenisstraf, waartoe hij veroordeeld wordt. In de gevangenis komt Jimmy onder den invloed van een medegevangene, die op zijn jaloerschheid speculeert en hem tot een ont vluchtingspoging overhaalt. Intussehen heeft Rose werk gevonden in Fred's circus en zij weten heel goed, dat zij elkaar op recht liefhebben. Doch zij willen Jimmy niet verraden. Plotseling verschijnt de ontvluchte echtgenoot en vriend. Hij kondigt aan. dat hij zich bij een nieuwe bende wil voegen en ver-wacht, dat Rose ïjiet hem mee zal gaan. Thans openbaart Fred hem, dat hij Rose altijd heeft lief gehad, maar haar aan zijn vriend, dien hij niet ongelukkig wilde ma ken, heeft afgestaan. Doch nu, waar Davis haar neer wil halen tot het niveau van de misdaad, weigert hij dit toe te laten. Jimmy veronderstelt nu, dat zijn vrouw hem heeft aangezet de straf te accepteeren. teneinde van hem bevrijd te zijn. In zijn woede richt hij zijn revolver op zijn ouden vriend. Deze neemt dit zeer kalm op en met striemend sarcasme vertelt hij Jimmy, dat diens moed zetelt in zijn vuurwapen, doch dat hij in zijn hart even lafhartig is als vóór den oorlog. Jimmy ziet de waarheid van deze woorden in en begrijpt thans welk offer hem gebracht werd. Als de politie hem in het circus komt zoe ken. geeft hij zich vrijwillig over. Hij wil lijden voor zijn wandaden en vlucht met op zet om den dood te vinden en Fred en Rose vrij te maken voor elkaar. GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE EN GEZONDHEIDSDIENST. Ons wordt verzocht, mede te deelen, dat de directeur van den Gemeentelijken Geneeskun digen en Gezondheidsdienst wegens ziekte voorloopig niet in staat is zijn bezigheden te verrichten. BEVERWIJK Het overzicht van de Groenten- markt. De markt biedt een wisselend beeld. Het verloop van den handel was in de vorige week voor sommige producten bevredigend. Voor andere artikelen echter was het verloop minder gunstig. Het is juist zoo jammer, dat in den regel een betere gang van zaken meestal eerst naar voren komt, wanneer het aanbod sterk ver-mindert, zoodat de hoofd- aanvoeren hiervan dikwijls weinig profiteeren. Zoo was ook voor het massa-product de boe renkool deze week weer weinig belangstelling en bleven de prijzen zich voortdurend op laag peil bewegen. Tot dusverre heeft dit product ook het weer niet mee, want voor flinke vraag is sterk vriezend weer go wenscht. De noteerin gen schommelden van 23 ct. per KG met stuggen handel. De aanvoer van spruiten was van be duidenden omvang, de handel daarentegen was meermalen schommelend en vertoonde niet de vastheid van vorige week. Vooral de inzet op Maandag 17 Januari was voor de beste soorten wel 34 ct. beneden het laatst der vorige week. De noteeringen wisselden van 612 ct. per KG, zoodat voor de beste soorten zoo ongeveer van 1012 ct. werd betaald.. Andijvie werd heel wat minder aan gevoerd. Het mooie product profiteerde van goede prijzen. De verkoop per KG ook van dit product neemt steeds meer toe, zoodat in den laatsten tijd het grootste gedeelte per ge wicht verkocht werd. De prijzen, die deze week werden 'besteed., varieeren van 817 ct. per KG. Bospeen kwam deze week niet meer voor, doch van Wasehpeen was de markt nog ruim genoeg voorzien. Voor de beste kwaliteit stegen de prijzen en was de handel vlot. De prijzen liepen echter wegens verschil in kwa liteit nog al uiteen n.l. van 40 ct. per K.G. Bloemkool die nog werd aangeboden heeft in kwantiteit en kwaliteit weinig meer te be- teekenen. De prijzen, die besteed werden wis selden van 2Vz—5 ct. per stuk. Hetzelfde geldt ook van de nog aangevoerde tomaten, die werden verhandeld voor 615 ct. per KIG. De aanvoer van Witlof was in de laatste dagen iets ruimer, dan wij gewoon waren. De prijzen liepen een weinig terug. De prijzen, die wer den besteed stonden van 1418 ct. per KG, welke hoogste prijs echter sporadisch voor kwam terwijl vorige week -meestal tot 20 ct. werd betaald. Roode kool bleef naar soort prijzen handhaven van 3—6 ct. per KG; gele en groene kool we-rd met een weinig vlotten handel voor prijzen van 24 cent ver kocht'. Wnterpeen komt dit jaar matig aan de markt. De prijzen zijn van 2l/z3Vz ct. per KG. Uien maken mooie prijzen en gaan nog steeds geleidelijk naar boven. Deze week werd naar kwaliteit van 8—14 ct. per KG betaald. Sjalotten, die zoo nu en dan in kleine hoe veelheden worden aangeboden, werden voor prijzen van 1213 ct. per KG verhandeld. De aanvoer van prei, alsmede de handel, bleef vrijwel ongewijzigd. Ete noteeringen wisselden naar soort van V/z4 ct per KG. Knol- selderie stond eveneens standvastig van 24 ct. per stuk. Voor diverse soorten soepgroen ten werd geen hooge prijzen besteed, meestal wisselend van 23 ct. per bos. De kleine prijs verbetering met een weinig meer vraag in den aardappelhandel bleef ook deze week ge handhaafd. Van verstrekkende beteekenis op de afname is deze kleine opleving echter nog niet. In den fruithandel ondergingen de prijzen der verschillende soorten appelen en peren voor de keuken weinig verandering. Naar kwaliteit komen deze zoo ongeveer van 812 ct. per KG, terwijl van soorten als Goud- reinet, Present van Engeland en Bellefleur de prijzen tot 20 ct. gaan. DE MINIMUMPRIJZEN VOOR TUINBOUW PRODUCTEN. Wij laten hier de tweede en laatste opgave volgen van de veranderde minimum- en ver- goedingsprijzen, zooals deze door de Neder- landsche Groenten- en Fruit Centrale voor 1938 zijn vastgesteld. 1938 oph. verg. Chineesche kool 30 Mei—31 Dec. rest van het jaar Koolsoortendiverse veranderingen in benaming en in pe rioden. Bospeen 4 Apr.12 Juni 13 Juni4 Sept. rest van het jaar: 4 Sept.31 Dec. 1 Jan.3 Apr. Wasehpeen geheele jaar Postelein 4 Apr.17 Juli rest van het jaar Prei 1 Mei4 Sept. 1.— 0.50 3.— 2.50 1.— 1.— 1.50 1.— t— 0.50 3.— 2.50 1.— 1.— 1.50 1.— 1937 oph. verg. 1.— 1.— 3.— 2.50 2.50 3.— Schip van Venn, aankomst Laatste bericht Agamemnon (Ned.) Midd. Zee 31 Jan. 17 Jan. van Dubrovnik. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 20 Jan. van Havre. Altona (Duitsch) Ned. Indië 6 Febr. 19 Jan. van Port Said. Alkmaar (Ned.) Chili 17 Jan. van Tocopilla. Algorab (Ned.) Zuid Afrika 12 Jan. van Beira. Amstelland (Ned.) x) Hamburg 23 Jan. vertrekt 22 Jan. Ajax (Ned.) Danzig 24 Jan. 21 Jan. vertrokken. Ariadne (Ned.) Kopenhagen 23 Jan. 20 Jan. vertrokken. Achilles (Ned.) Midd. Zee 28 Jan. 20 Jan. te Lissabon. Alchiba (Ned.) West Afrika 14 Jan. Ivoorkust. Breda (Ned.) Chill 19 Jan. van Lands End. Bloemfontein (Ned.) x) Z. Afrika 23 Jan. vertr. 22 Jan. v. Hamburg. Boskoop (Ned.) x) Chili 15 Jan. van Curacao. Boulderpool (Eng.) New Orleans 22 Jan. 19 Jan. van Valentia. Baarn (Ned.) x) Chili 18 Jan. te Talcahuano. British Prestige (Eng.): Abadan 30 Jan. 14 Jan. van Port Said. Boschfontein (Ned.) x) Beira 16 Jan. van Kaapstad. Barneveld (Ned.) Hamburg in lading. Cassel (Du.) Ned. Indië 5 Febr. 17 Jan. van Perim. Caribia (Du.) x) West Indië 5 Febr. 21 Jan. van Pto Colombia. Ceres (Ned.) Jaffa 29 Jan. 14 Jan. van Haifa. Deucalion (Ned.) Alexandrië 23 Jan. 18 Jan. van Lissabon. Dorine .Fr.) Casablanca 14 Jan. vertrokken. Dagomba (Br.) West Afrika 14 Jan. te Duinkerken. Eurymedon (Br.) Batavia 2 Febr. 19 Jan. van Pt. Said. Ned. Indië 21 Jan. 15 Jan. van Gibraltar. Ena (Ned.) Curacao 31 Jan. 10 Jan. vertrokken. Eemland (Ned.) Buenos Aires 20 Febr. 21 Jan. vertrokken. Ethiopian (Br.) x) West Afrika 23 Jan. 18 Jan. te Hamburg. Elise Schulte (Du.) Melilla (v. IJm.) 21 Jan. 15 Jan.'van Gibraltar. Europe (Noor) x) Port Arthur 31 Jan. 13 Jan. vertrokken. Freiburg (Du.) x) Ned. Indië 15 Jan. te Soerabaja. Grootekerk (Ned.) x) Japan 19 Jan. van Genua. Glenfinlas (Eng.) x) Japan 26 Jan. 21 Jan. te Londen. Gaasterkerk (Ned.) x) Japan 19 Jan. van Penang. Gleniffer (Eng.) x) Japan 17 Jan. van Penang. Glaisdale (Br.) B. Aires 3 Febr. 30 Dec. vertrokken. Hermes (Ned.) Bourgas 5 Febr. 18 Jan. te Calamata. Heidelberg (Du.) Ned. Indië 15 Febr. 15 Jan. van Padang. Hercules (Ned.) Bourgas 10 Febr. 18 Jan. van Constahtza. Danzig- 18 Jan. te Kiel. Iris (Ned.) West Indië 26 Jan. 8 Jan van Pto Barrios. Istok (Joeg. SI.) Buenos Aires 11 Febr. 8 Jan. van San Nicolas. Julia (Griek) Buenos Aires 7 Febr. 7 Jan. vertrokken. Joh. de Witt (Ned.) x) Batavia 12 Jan. van Colombo. Laertes (Ned.) x) Batavia 25 Febr. vertrekt 25 Jan. Lothte Halvu (Du.) Danzig 26 Jan. vertrekt 22 Jan. Mars (Ned.) Stamboul 22 Jan. 19 Jan. van Ouessant. Magdeburg (Du.) x) Ned. Indië 22 Febr. 16 Jan. van Telok Betong. M.v. St.Aldegonde (N.) Batavia in lading. Maron (Eng.) x) Batavia 15 Febr. 15 Jan. vertrokken. Madoera (Ned.) Batavia 18 Jan. vertrokken. Orpheus (Ned.) Gothenburg 24 Jan. 20 Jan. vertrokken. Oiltrader (Ned.) x) Curacao 22 Jan. 2 Jan. vertrokken. Polyphemus (Ned.) Batavia 23 Jan. 18 Jan. van Gibraltar. Phoenica (Du.) Tampico 24 Jan. 12 Jan. van Trinidad. Poelau Tello (Ned.) x) Batavia in lading. Patricia (Du.) West Indië 3 Febr. 19 Jan. van Trinidad. Phrontis (Ned.) x) Batavia 10 Febr. 14 Jan. van Padang. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia in lading. Perseus (Ned.) Stettin 25 Jan. vertrekt 22 Jan. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia 19 Jan. vertrokken. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 18 Jan. van Port Said. Reeina (Joeg. Slav.) Buenos Aires 14 Febr. 11 Jan vertrokken. Rhein (Du.) Ned. Indië 21 Jan. 16 Jan. van Gibraltar. Stuyvesant (Ned.) W. Indië 26 Jan. 12 Jan v. Paramaribo. Saturnus (Ned.) Alexandrië 3 Febr. 13 Jan. te Limni. Soemba (Ned.) Batavia in lading Stonegate (Eng.) Macassar 22 Jan. 19 Jan. van Lands End. Springfontein (Ned.) x Z. Afrika 18 Jan. te Antwerpen. Streonshalh (Eng.) Rosario 3 Febr. 2 Jan van Montevideo. Singkep (Ned.) x) Batavia 5 Febr. 20 Jan. van Pt. Said. Seven Seas Sun (Eng.) Larnaca 21 Jan. 15 Jan. van Gibraltar. Simon Bolivar x) West Indië 31 Jan. 18 Jan. van Barbados. Theseus (Eng.) x) Batavia 22 Jan. 17 Jan. van Gibraltar. Tawali (Ned.) Batavia 19 Jan. van Marseille. Triton (Ned.) Izmir 12 Febr. 17 Jan. te Varna. Terneuzen (Port.) Lissabon 22 Jan. 14 Jan. van Finisterre. Venus (Ned.) Venetië 15 Febr. 20 Jan. te Fiume. Vulcanus (Ned.) Napels 15 Febr. 20 Jan. van Napels. Zaaniana iNed Buenos Aiix 4 Febr 17 Jan van Rio Janierc Zijpenberg <Ned) Buenos Aires 30 Jan 18 Jan. van St. Vincent. rest van het jaar Raapstelen 1 Jan.—29 Mei rest van het jaar Rabarber per bos 7 Febr.3 Juli rest van het jaar x) Schepen voq»ien van een x zijn grootes dan 6000 bruto register ton, 21 Maart19 Juni rest van het jaar Schorseneeren 1 Mei4 Sept, rest van het jaar Knolselderij I boven 10 c.m, doorsnee I Mei14 Aug. rest van het jaar II v. 6 tot 10 cm doorsnee 1937 8—10 cm. 1.50 1.50 1.50 1.50 0.40 0.40 0.40 0.00 0.30 0.30 0.20 0.20 0.60 0.60 0.60 0.00 0.50 0.69 0.50 0.50 0.60 0.30 0.60 0.30 0.50 0.50 0.50 0.00 1.50 3.— 1.50 3.— 2.50 2.50 2.50 2.50 1.50 2.— 1.50 2.— 2.— 2.— 2.— 2.— doorsnee 2.— 2.— Bosselderij 0.30 0.30 0.30 0.20 Peterselie 0.30 0.30 0.20 0.20 Glassla 21 Febr.15 Mei 1.— 1.— 1.— 1.— 16 Mei—18 Sept. 0.50 0.50 0.60 0.30 rest van het jaar 19 Sept.31 Dec. 0.30 0.30 0.60 0.30 1 Jan.20 Febr. 0.30 0.30 1.— 1.— Natuur sla 2 Mei—18 Sept. 0.50 0.50 0.60 0.60 rest van het jaar 0.30 0.30 0.60 0.30 Spinazie 2.— 1.— 28 Febr.—17 April 2.— 2.— 18 Apr.19 Juni 1.50 1.50 2.— 1.— rest van het jaar 1.— 1.— 2.— 1.— Spruitkool ongeschoond 1 Jan.17 April 2.— 2.— 2.— 2.— 12 Sept.31 Dec. 2.— 2.— 2.— 2.— rest van het jaar 1.50 1.50 2.— 2.— Spruitkool geschoond 3.— 1 Jan.17 April 3.— 3.— 3.— 12 Sept.31 Dec. *3.n- 3.— 3.— 3.— rest van het jaar 2.50 2.50 3.— 3.— Kastomaten 11 Apr.30 Oct. 4.— 4.— 4.— 4.— rest van het jaar 2.— 2.— 4.— 4.— Natuurtomaten 4.— 0.00 1.— 1.— Tuinboonen 30 Mei28 Aug. 1.50 1.50 1.50 1.50 rest van het jaar 1.— 1.— 1.50 1.50 Veldsla 1 Jan.29 Mei 3.— 3.— 3.— 3.— rest van het jaar 2.— 2.— 3.— 3.— Meirapen 2 Mei26 Juni 0.10 0.10 0.00 0.00 rest van het jaar 0.10 0.00 0.00 0.00 Het nieuwe programma van Kenuemer Theater. Cary Grant, Jean Harlow en Franchot Tone in de film ,.Suzy", (Kennemer Theater, Beverwijk.) In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Kennemer-Theater als hoofdnummer „Suzy". Jean Harlow, Cary Grant en Franchot Tone spelen de hoofdrollen. We schrijven -begin 1914, wanneer Suzy, een Amerikaansch danseresje, zonder geld en zonder werk in Londen ronddoolt. Zij maakt kennis met een jong mecanicien. Terry Moore, die in z'n vrijen tijd aan een uitvin ding werkt, nl. een stabilisator voor vlieg machines. Op zekeren avond vergezelt Suzy hem naar de fabriek, wanneer plotseling de directrice met eenige menschep binnen komt. Zij is woedend wanneer zij Terry aan het werk vindt en zegt hem onmiddellijk op. Terry gaat echter niet weg en hoort een ge sprek in het Duitsch, dat hij niet verstaat, tusschen Mrs. Schmidt en haar bezoekers aan. De directrice vindt Terry, wanneer hij staat te luisteren en hoewel zij eerst woe dend is, slaat deze woede plotseling om in groote vriendelijkheid, daar zij denkt dal} Terry het gesprek heeft kunnen volgen, en' zij stelt hem aan tot chef van de fabriek. Op den avond dat Terry en Suzy getrouwd zijn en vertrekken zullen voor hun huwelijks reis. verschijnt een van de bezoekers van de directrice en schiet op Terry. In haar doods angst en denkend dat Terry dood is, vlucht Suzy het huis uit en gaat naar haar vriendin Maisy in Parijs. Op den dag van haar aan komst wordt de oorlog verklaard. Intussehen is Terry in Engeland er in ge slaagd zijn uitvinding te volmaken en een voorname plaats in te nemen bij de fabri catie van vliegtuigen. Als zoodanig moet hij een nieuw vliegtuig, dat speciaal voor den Franschen vlieger Charville die inmiddels met Suzy is getrouwd geconstrueerd is naar Frankrijk brengen en het hem persoonlijk afleveren. Charville is echter gewond en aan zijn ziekbed ontmoeten Terry en Suzy elkaar weer. Suzy besluit echter André alles te ver tellen, maar wanneer zij in zijn -kamer aan komt. ziet zij hem tezamen met de vrouw, die zij herkend heeft als de moordenares van Terry. Om vier uur zal Charville in zijn nieuw vliegtuig op moeten stijgen, om den vijand op een dwaalspoor te brengen, waarna het geheele eskader Fransche vliegtuigen een aanval zal doen op de vijandelijke linies. Terry neemt Charville's plaats in, slaagt vol komen in zijn opdracht en bij het terugko men doet hij een noodlanding in de nabij heid van het huis waar André gewond ligt. Het vliegtuig wordt beschadigd, doch juist voordat de andere Fransche officieren ko men opdagen, zijn Terry en Suzy er in ge slaagd het lichaam van den intussehen ge storven Charville bij het vliegtuig te plaat sen, waardoor de indruk gewekt wordt, dat André bij de noodlanding om het leven is gekomen. Frankrijk eert den grooten doode en ten tweede male hebben Terry en Suzy elkaar gevonden. Als tweedt hoofdnummer wordt vertoond „De geheime getuige" met Edmund Lowe in de hoofdrol V R IJ D A G 21 JANUARI 1938 WIJK AAN ZEE MUSEUM „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL" Hoewel oorspronkelijk bij het bestuur van „Ontwikkeling zij ons Doel" de bedoeling voor zat, dit jaar niet tot openstelling van haar museum voor het publiek over te gaan, aan gezien een voor dat doel geschikte gelegen heid ontbrak, zal het dank zij een mooi aan bod van de familie Eerhart in de gelegenheid zijn, om een permanent museum in te richten. Het museum zal ingericht worden op een der mooiste plekjes van Wijk aan Zee n.l. boven op de „Tuinberg". Velé bezoekers van de badplaats hebben reeds genoten van het schitterende panorama, dat hier geboden wordt. Stellig zullen velen het in de toekomst ge nieten en tevens een bezoek aan het museum brengen. Wij vernemen nog, dat „Ontwikkeling zij ons Doel" van vele natuur-historict bij de in richting van het museum medewerking te wachten staat. V. V. E.—D. O. S. V. V. E. zal met het volgende elftal a.s. Zon dag tegen D. O. S. uit Roelofarendsveen, den strijd aanbinden: N. de Boer, L. Snijders, N. Durge, G. v. d. Mey, W. Schelvis, A. Duin, P. de Winter, P. Durge, W. Snijders, A. Schellevis, A. Schelvis. G. V. O. 2V. V. E. 2 V. V. E. 2 speelt een uitwedstrijd tegen O. V. O 2 te Krommenie met het volgende elftal: G Snijders, J. Warmenhove, P. de Boer, J. Snijders, J. Duin, J. v. d. Mey, N. v. d. Linde, J. Starmans, P. de Goede, B. Zuiderduin, J. Dirks. ONDERSCHEIDING VOOR V. V. E.'ERS. Zondag 30 Januari a.s. speelt een Noord- hollandsch elftal tegen een R.K. Nederlandsch elftal te Hoorn een oefenwedstrijd. De V. V. E.'ers P. de Winter en p. Durge zijn voor het Noordhollandsch elftal gekozen. PERSONALIA De heer P. Vriesman Jr., alhier zal per 1 Maart a.s. naar Laren vertrekken, waar hij eveneens bij P. W. eenzelfde functie als te Wijk aan Zee zal bekleeden. SANTPOORT T urn ver eeniging S antpoor t'h» Onder leiding van den heer G. Hop hield de Turnvereeniging „Santpoort" haar jaarver gadering in „De Weyman". Uit het uitvoerige jaarverslag van secre taris A. W. Volmer vernamen we, dat het af- geloopen jaar voor het "bestuur niet gemak kelijk was geweest. Het heeft nog al met moeilijkheden te kampen gehad, welke nog wel te overwinnen waren geweest, wanneer enkele leden meer medewerking hadden ge toond. Vele opofferingen moet het bestuur zich dikwijls getroosten om de belangen der ver- eeniging naar behooren te behartigen. Het doet dit gaarne, maar dan moet het den steun van alle leden hebben. Het aantal werkende leden bedroeg 125, wat een achteruitgang van 3 leden betee- kende. Zeer dankbaar toonde de secretaris zich voor de medewerking, welke de vereeniging mocht genieten van de zijde van gemeente lijke en politie-autoriteiten, van R. C. B., E. H. B. O., „Wïlhelmina" de pers en „Koninginne dag". Het aantal donateurs en begunstigers liep iets terug. Hierna liet de secretaris der verschillende gebeurtenissen, waarbij T.V.S. óf vertegen woordigd was óf zelf de leiding had, de revue passeeren, Volgens het. oordeel van den penningmees ter mocht 1937 een gunstig jaar genoemd worden. Het saldo had nog grooter kunnen zijn, als de feestavonden geen financieele „strop" waren geweest. De voorzitter bracht aan beide heeren dank voor hun werk. Besloten werd de onderlinge wedstrijden te houden op 31 Maart en 1 April a.s. De uitvoering wordt weer gesplitst in één voor leden en één voor adspiranten. Die der leden wordt gegeven op 17 Maart, die der adspiranten op 24 Maart. Bij de bestuursverkiezingen bleek, dat de heer H. D. Ouwerkerk, die van de oprichting af bestuurslid was geweest, geen herbenoe ming wenschte. Hij werd op hartelijke wijze door den heer Hop toegesproken, die hem dank bracht voor alles dat hij voor de ver eeniging had gedaan. De vergadering be noemde den heer Ouwerkerk tot lid van ver dienste. Tot bestuursleden werden herkozen Mevr. Martens en de heer A. W. Volmer en gekozen de heer M. Piek. Tot leden van de technische commissie wer den gekozen de heeren Marsman (voorzitter) Arpad en Tabernal en de dames Vogel en Landeweert. Aan de volgende T.V.S.-leden reikte hierna de voorzitter de op de graad wedstrijden van den K.T.K. behaalde diploma's uit: De dames Zwanenburg, Bakker, wiedijk, Grapendaal, Staring, Nol, Landeweert en den heer Ab- spoel. Laatstgenoemde verwierf bovendien een medaille voor het hoogst aantal punten in zijn afdeeling. Tot afgevaardigde ter Bondsvergadering werd de heer G. Hop benoemd en tot plaats vervanger de heer Marsman. De feestcommissie zal bestaan uit de da mes Meyer en Nol en de heeren Arpad, Ab- spoel en Van den Eyckhoff Sr. IJMUIDEN PROPAGANDA-AVOND VEREENIGING VOOR NATUURGENEESWIJZE Op Donderdag 27 Januari houdt de afdee ling Beverwijk van de Nederlandsche Vereeni ging voor Natuurgeneeswijze een openbare propaganda-avond in „De Griffioen" te IJmuiden-Oost. De algemeene voorzitter, arts IJ. Hettema uit Rotterdam, zal spreken over „De natuurgeneeswijze" GESLAAGD. Voor het practijkdiploma Engelsche han delscorrespondentie, gehouden vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden IMercurius is geslaagd de heer J. Zwaan alhier.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8