HET NIEUWE AVONDBLAD Het Wachten. EREES RADIO UNIC 23e JAARCANC No. 74 VRIJDAG 28 JANUARI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 12Ve ets., per maand 55 cents, p. kwartaal f 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet ol oog f200.—, beide leden duim 100.—een lid duim 50.—alle leden wijsvinger t 60.— één°f u-wee L - n- wijsvinger ƒ25—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger f5.—, arm- of beenbreuk f 30.—enkelbreuk 15.—polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. In het wachten op een voor het gansche Nederlandsche volk buitengewoon heugelijke gebeurtenis, dat langer duurt dan men aan vankelijk meende te moeten veronderstellen, zijn mij enkele dingen opgevallen. Het eerste is wel dat het bedachtzaam over leg. dat wij ons als nationale deugd plegen aan te rekenen, minder groot is dan het spraakgebruik omtrent nationale deugden zou doen vermoeden. Dat is niet erg. Het is soms zelfs vermakelijk. Velen schijnen te meenen dat krantenmenschen over een geheimzinnige bron van wetenschap beschikken, waarop indien zulk een bron ter wereld bestond de knapste gynaecoloog jaloersch zou zijn. Zulk een bron bestaat evenwel niet. Het is natuur lijk jammer, evenals het trouwens betreurens waard mag heeten dat wij ten aanzien van den juisten datum geen zesde zintuig bezitten. Maar dat is nu eenmaal zoo en wij moeten dus mede berusten in het droeve feit, dat wij de vele verzoeken om inlichtingen, zich alle con- centreerend in de vraag „weet u al iets?" al wekenlang onbevredigend hebben moeten be antwoorden. U begrijpt dat wij graag „ja" zouden zeggen. Het leven van den journalist wordt ten allen tijde beheerscht door de hem gestelde vraag: „weet u al iets?" en hij is zoo gezegd onafgebroken in de weer met de be antwoording ervan. Alzoo ligt het hem niet best, wekenlang neen te moeten zeggen, voor al als het een zoo blijde zaak geldt. Want in het algemeen, nietwaar, zijn de gebeurtenis sen, tot welker vermelding wij dagelijks ge roepen zijn, niet van blijden aard. Dat is nu eenmaal zoo in deze uitermate onvolmaakte wereld. Het is onze schuld niet. Inderdaad zijn wij thans allen nog steeds genoopt tot de uitoefening van geduld. Hoe lang deze noodzaak nog zal blijven bestaan kan ik u zelfs bij benadering niet zeggen. Ik zal mij wachten eenigen tijd te noemen, zelfs vèronderstellenderwijze. Velen zouden dadelijk meenen dat ik daar iets mee bedoelde, dat ik er eigenlijk meer van wist. En dat is niet zoo. Noch anderen, noch ik weten er meer van. De onzekerheid is precies even groot als bij de ge boorte van alle andere kinderen, die toch zeer velen zich uit eigen ervaring als moeder resp. vader wel moeten herinneren. Maar blijken van dit herinneringsvermogen zijn zeer schaarsch. Het Nederlandsche volk is zeer zeker een minder geduldig en rustig-nadenkend volk dan het zelf dacht. Het blijkt zelfs veel bijgeloo- viger te zijn dan het zelf dacht, gezien de wonderlijke connecties die velen gezocht schij nen te hebben tusschen natuurverschijnselen en de blijde gebeurtenis. Het Noorderlicht, dat zich eergisteren plotseling vertoonde zooveel stoornis veroorzaakte in radioverbin dingen met Oceaanschepen, heeft volstrekt niets te maken met het wachten van het Ne derlandsche volk op een Koninklijke geboorte. Het spijt mij dat ik ten deze zoo nuchter moet zijn. Dan nog iets. Zooals u gemerkt zult hebben vertoeft een aantal journalistelf in het hötel te Baarn, dat niet ver van het Koninklijk Paleis te Soestdijk verwijderd is. In dit Bad hotel staat ook het telex-toestel waarmee het Algemeen Nederlandsch Persbureau het ge boorte-bericht onmiddellijk zal uitzenden, waardoor het meteen alle dagbladen gelijktij dig bereikt. Ook ons. De telex-operateur is dus de eerste die het bericht ontvangt en uitzendt ook naar de garnizoenen waar saluutscho ten gelost zullen worden. U begrijpt wel dat wij alle denkbare voorbereidingen voor het pu- bliceeren van het groote nieuws getroffen heb ben. En sneller dan het langs dezen weg gaat kan het eenvoudig niet. Dit is het modernste wonder der techniek. Buiten de met deze uitzending in het Bad hotel belaste menschen is er nog een aantal anderen. Deze verslaggevers ver tegen woord i gen lang niet alle dagbladen en hebben eigen lijk niets anders te doen dan wachten op een tijding die niet zij zullen verzenden maar de telex-menschen. Hun aanwezigheid herinnert in hoofdzaak aan vroegere gebeurtenissen, toen de bladen inderdaad genoodzaakt waren verslaggevers in de buurt van het Paleis te stationneeren. Want de techniek was toen nog niet zoo -ver. Nu is de aanwezigheid van deze groep eigenlijk een anachronisme. Wij hebbén daar geen vertegenwoordiger bij omdat wij het volkomen overbodig achten. Een enkel per soonlijk bezoek van een onzer en de dagelijk- sche berichtgeving omtrent de autoritten en wandelingen van de leden der Koninklijke Familie is ruim voldoende gebleken. Ik kan mij niet weerhouden te zeggen dat ik de stukjes die uit de bewuste groep persverte genwoordigers voortkomend, in sommige bladen verschijnen niet bewonder. Veelal het tegendeel. Er is een massa geschreven dat van niet de minste beteekenis was, vaak zeer kinderachtig «n naar mijn meening in strijd met de waar digheid van de pers en niet getuigend van voldoende besef van de belangrijkheid der in derdaad zeer groote en voorname gebeurtenis die ons volk wacht. Van vele zijden zijn com mentaren hierop mij ter oore gekomen. Ik hoop dat bij een volgende gelegenheid verstan diger, waardiger en dus ook minder futiel zal worden opgetredenen dan tevens in over eenstemming met de techniek van den tijd waarin wij leven. R. P. De hertog en de hertogin van Kent vertoeven op het oogenblik in St. Anton (Arlberg), waar zij de wintersport beoefenen. Het prinselijk paar op weg naar het oefenterrein. IJMUIDEN Steunmaatregelen ten behoeve der zeevisscherij. Geringe ontvangsten van het tongmonopolie. Aan het verslag over de werking der land- bouw-erisismaatregelen gedurende het 3e kwartaal 1937 ontleenen wij het volgende: In gevolge de Crisis Steunbeschikking 1936 (kleine zeevisscherij) werd uitgekeerd voor het aanschaffen van netten en materiaal en het uitvoeren van reparaties in totaal een be drag van f 6790,25. Uit hoofde van de Crisis-Steunbeschikking (zeevisscherij) werd uitgekeerd de steun over het tweede kwartaal 1937, bedragende f20.012,81. In de verslagperiode werd aan reeders, die tong boven 23 cm hadden aangevoerd, uitge keerd het bedrag, dat uit hoofde van het zoo genaamde tongmonopolie voor den uitvoer van tong in het 2e kwartaal 1937 was ontvangen en hetwelk bedroeg f 8289,44. Maatregelen tot regeling van de productie. De heffing op den aanvoer van zeevisch door buitenlandsche vaartuigen bracht in de ver slagperiode op f 498,28; de heffing op den in voer van zeevisch f 1793,51 en van harinr f 290.99. De hooge tongprijzen op den afsla; hebben het prijsverschil tusschen afslag- ei exportprijs aanzienlijk verminderd, zoodat in totaal aan prijsverschil in het 3e kwartaal 1937 werd ontvangen f 624,04, Algemeen resultaat der regelingen. Het blijkt thans, nu de vischprijzen gunsti ger zijn geworden dan in tijden het geval is geweest, dat de genomen maatregelen, in het bijzonder het sloopplan, hun goede uitwerking gaan vertoonen. Had men vroeger bij een der gelijke stijging van de markt moeten vreezen, dat iedereen, die over een trawler, zij het dan ook een volkomen verouderd exemplaar, kon beschikken, aan de visscherij zou deelnemen, waardoor de markt zou zijn overvoerd, vooral ten nadeele van hen, die hun schepen onder alle omstandigheden in de vaart hielden, thans hebber, deze laatsten van de stijging der prij zen ten volle kumien profiteeren. Dit is zoo wel het gevolg van de bestaande uitvaarbeper king, als van het sloopen der verouderde trawlers. Hoewel zich in de verslagperiode in het al gemeen geen gebrek aan visch deed gevoelen was toch op sommige tijdstippen de aanvoer te klein en waren ten gevolge daarvan de vischprijzen te hoog. Vooral voor rondvisch deed deze omstandigheid zich in de laatste maand van de verslagperiode enkele malen voor. hetgeen ongetwijfeld moet worden toe geschreven aan het feit, dat vele stoomtraw lers de trawlharingvisscherij uitoefenen en dus niet den aanvoer van versche zeevisch ver zorgen. Intusschen is in dit jaar, nog sterker dan in vorige jaren, gebleken, dat de trawlharing visscherij voor het IJmuider visscherij bedrijf van groote beteekenis is. te meer ook, doordat in de maanden, waarin als regel de vischafzet gering is en de besommingen voor versche visch dus laag zijn, een goed emplooi in de trawlharingvisscherij voor de stoomtrawlers kan worden gevonden. CONCERT IJMUIDENS MANNENKOOR. Woensdag 9 Februari a.s. geeft het IJmui- dens Mannenkoor, directeur Henk J. Arisz, een concert. Concert „Polyhymnia'' e.a. Alt Rhapsodie van Brahms. In het Patronaatsgebouw vond Donderdag avond een gecombineerd concert plaats, dat op naam van de gemengde zangvereeniging Polyhymnia" stond, maar waar het mannen koor „De Racing Zangers" Vit Heemstede en het gemengde koor „Zang en Vriendschap" uit Castricum aan deelnaipen; .over al deze koren had de heer Jan Beider de leiding. Het programma, vermeldde werken waar niet licht over gedacht moet worden: Invocatio Amoris van A. B. H. Verheij, de Winter van Loots en het vervallen verklaarde O Quam suavis est van Jos. de Klerk zijn voor koren van standing al heusch geen „peuleschilletje' daarom was het niet te verwonderen, dat de dirigent, met de routine hem eigen, enkele koren combineerde, wat de uitvoering van het geheel natuurlijk zeer ten goede kwam. Polyhymnia opende den avond, die meer belangstelling verwacht had, met Bonset' Feest in 't Bosch, dat goed bestudeerd was de mannenstemmen waren toonvast en in forte evenredig in volume aan het vrouwen koor; de samenzang kon voldoen. De solo stemmen waren niet van nerveusiteit vrij; was stevig van rhythme en bevredigend van klank. Verhey's prachtige compositie met z'n vele voetangels in harmonieën en modulatie zette loffelijk in, maar daarna doofde de glans van de sopranen, die in 2 trachtten op te drijven bij het „matelooze wereld" in 4 ging 't even mis, maar in 't G-dur gedeelte herstelde het koor zich voortreffelijk; in nr. 6 werd 't ech ter weer minder doordat het daar boven de krachten van het vrouwenkoor ging. Ook de mannenstemmen konden het zware nummer nog niet zoo verwerken als 't eigenlijk wel be hoort. Beider dirigeerde het uiterst muzikaal, maar het vereischt een rijpere bezetting, die meer mans (en vooral vrouws!) is; het ein digde keurig op toon. in B-dur. Roeske's Bede vertolkte het mannenkoor en al zouden we het op 't gebied van klank ho mogener wenschen, het was bezonken en werd rustig uitgevoerd. Zorgvuldig afgewogen waren de registers onderling en er werd op toon ge zongen. Met zulk een groote bezetting is echter nog veel te bereiken, wanneer er op klank ge halte geoefend wordt. En dat is altijd bij direc teur Beider in goede handen, want hij heeft aan het onderdeel klankvorming immer bij zijn koren groote aandacht geschonken. Polyhymnia en Zang en Vriendschap ver tolkten de Kerkklokken van Bonset in een editie, die in de tutti voldoen kon, maar wan neer het op solotrekjes aankwam stonden de zoo royaal bezetten registers niet al te vast in de schoenen. Er schuilt beslist fraai mate riaal onder, want we hoorden keurige diepe bassen en b.v. ook welluidende damesstemmen die verdienstelijk samenklonken; nu nog re soluter inzetten als de dirigent het aangeeft. De hoofdschotel werd wel gevormd door de Altrhapsodie van Joh. Brahms voor altsolo. mannenkoor en begeleiding. Bij de groote ver scheidenheid van zijn harmonieën en de daar uit noodzakelijk voortgevloeide modulatiën blijft Brahms (18381897) trouw aan de hoofdzaak: de melodie. Dit blijkt ook bij zijn Altrhapsodie; Schubert en Schumann waren in den beginne blijkbaar zijn voorbeelden later drukte hij op zijn liederencomposities z'n eigenaardige stempel, al verloochent hij de romantische school niet. De bewerking van zijn thema's, de geestige rhythmïek. zijn verrassende modulaties en zijn meestei'lijke polyphonie, dit alles heeft de heer Beider recht doen wedervaren. Prachtig waren de momenten, waar koor en soliste samengin gen en het geheel boeide door de muzikale interpretatie en fraaie vertolking. De soliste was mevr. Daudey, die dit frag ment uit Goethe's Harzreise im Winter met al zijn grilligheden en moeilijkheden beheerscht zong en daarbij met een warm en technisch geschoold- orgaan, dat een hoog-gestemde alt is. De begeleidster, mevr. NeumanLeeflang, paste zich voortreffelijk bij de zangpartij aan en toonde zich ook in andere opzichten een betrouwbaar secondante. De rest van het programma konden we door een ander concert niet meer hooren. Thalia vertoont deze week een filmwerk bijzonder sterk gespeeld en uiterst verras send, n.l. „Nancy Steele wordt vermist" waar in Victor Mc Laglen, Peter Lorre. Walter Connolly, June Lang en Robert Kent de hoofd rollen vervullen. Wij willen deze film niet cri- tisch bespreken, maar wel vestigen wij er de aandacht op, omdat zij een moraal bezit, ook al biedt zij die in een misdadig milieu. En omdat zij geen vernuftig bedacht onzin-ver- haal is, maar een geschiedenis bevat over onzen menschelijken vrijheidsdrang en ons rechtvaardigheidsgevoel. Dit is de geschiedenis van een man, Daniel O' Neill, die geheel eigen opvattingen van rechtvaardigheid had en die meende, dat hij zelf als rechter mocht optreden en straffen, waar hij noodig vond. Hij was een dom en onontwikkeld man, een Ier, die in zijn jonge jaren vrijwillig dienst genomen had bij het leger en den oorlog in Zuid Afrika had mee gemaakt, wat hem bitter slecht bekomen was. Een kogel had diepe litteekens in zijn borst achtergelaten en in zijn hart was een hevige woede achtergebleven tegen al wat oorlog heet. We zouden hem dus een „pacifist" kun nen noemen, maar dan was deze Danny O'Neill toch wel de wonderlijkste pacifist, die men denken kan! Want zijn wrok ging zoo ver dat hij het kind stal van den schatrijken munitiefabrikant Michael Steele (die wa pens leverde aan Europa, dat zich in den we reldoorlog had gestort) opdat die „óók eens wat zou hebben"Hij bracht het hulpeloo- ze kleine kind bij vrienden, ver buiten New York, het echtpaar Flaherty en zei, dat het zijn eigen kind was en dat het Sheila heette. Michael Steele was ontroostbaar en loofde een enorme belooning' uit voor wie het kind zou terugbrengen. Maar elke nasporing was vergeefsch, de kleine Nancy werd niet weerge vonden. Desondanks belandde Danny O'Neill spoedig in de gevangenis. Omdat hij zijn han den niet kon thuishouden en er altijd maar öp sloeg, als iets of iemand hem niet beviel JNancv Steele wordt vermist! Weer een film met Peter Lorre. RIJWIELEN WASCHMACHINES STOFZUIGERS HAARDEN - HAARDKACHELS. BETALING IN OVERLEG MET KOOPER. HANDELSONDERNEMING HOUTMANSTRAAT 4 IJMUIDEN (b. d. Watertoren) (Adv. Ingez. Aed.) Concert a Capella koor. .W. Victor McLaglen en June Lang in „Nancy Steele wordt vermist". En in de cel leerde hij een Duitscher ken nen, „Professor" Sturm genaamd, die een groo- ten gevangenisopstand voorbereidt, om te kunnen vluchten. Zonder te beseffen waar toe hij gebruikt wordt, laat Danny zich op sleeptouw nemen en wordt hij zelfs door de justitie als de belhamel beschouwd. Als ge volg daarvan wordt hij tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. En middelerwijl groeit Sheila (alias Nancy Steele) op tot een lief jong meisje in het huis van de Flaherty's, zonder te vermoeden, wie haar werkelijke vader is. Na zeventien jaar wordt Danny O' Neill wegens goed gedrag vrij gelaten en zijn eerste gang is naar zijn „pleegdochter" en haar verzorgers. Maar juf frouw Flaherty is in dien tijd gestorven ei haar man volgt haar spoedig, zoodat Danny O' Neill besluit voor Sheila te zorgen. Het toeval doet hem dan Michael Steele ontmoeten, die hem een betrekking geeft als tuinman. In de tuinmanswoning vinden Danny en Sheila een vredig plekje en het leven schijnt eindelijk tot rust te zijn geko men. Echter heeft „Professor" Sturm tijdens zijn verblijf met Danny in de cel net genoeg gehoord, om te begrijpen, dat er geld te ver dienen is, voor wie aan Michael Steele zijn dochter terug geeft. Hij zoekt dus een wille keurig meisje op, met wie hij overeenkomt, dat zij voor Nancy Steele zal doorgaan. De oude Michael Steele gelooft, dat het werkelijk zijn dochter is. hij beloont Sturm vorstelijk en neemt het meisje aan. Dit meisje nu wil „Sheila" als kamenier in dienst nemen. Dit echter is te erg voor het rechtvaardig heidsgevoel, dat Danny O'Neill er (op zoo'n vreemde manier) op nahoudt. Met veel moei te vindt hij de verblijfplaats uit van „Profes sor" Sturm (die zich juist naar Europa had willen begeven) en dwingt hem met geweld, aan Michael Steele te bekennen, wat in wer kelijkheid heeft plaats gevonden. Daarna kan deze zijn werkelijke dochter in de armen slui ten en is eindelijk iets goed gemaakt van het groote onrecht, dat de „rechtvaardige"' Danny O'Neill heeft begaan. Als extra hoofdfilm draait in Thalia. ..Het Lied van de Jeugd" met Bobby Breen, het 8- jarige wonderkind met de gouden stem, de lieveling van de radioluistervinken in Amerika. HET PROGRAMMA VAN DE STRAWBERRIES. Het programma van de Strawberries voor a.s. Zondag luidt: Dames: Rood Wit 2Strawberries 1, 10.30 uur. AlkmaarStrawberries 2 (Tijd n. bek.) Heeren: VictoriaStrawberries 1, 14 uur. Cl. te WerveStrawberries 2, 14 uur. Strawberries 3—H. B. S. 2. 14 uur. H. B S. 3Strawberries 4, 14 uur. Zaterdagmiddag 14.30 uur wordt gespeeld Strawberries a—Amsterdam, c. Medewerking: Mandolineclub Excelsior. Het IJmuidens a Capellakoor, directeur de heer P. Grin Jr., gaf Donderdagavond in het Gebouw voor Christ. Belangen een con cert, dat matig bezocht was. Het moet betreurd worden, dat in een an dere zaal in deze gemeente eveneens een con cert plaats vond, dat evenzeer belangstelling trok en vereischt werd. Zoodat we slechts het gedeelte na de pauze konden hooren. Nu behoeft de zang van het a Capellakoor maar weinig openlijke loftuitingen, want dit weliswaar kleine ensemble heeft onder lei ding van zijn bekwamen dirigent reeds meer malen blijk gegeven, dat het zijn taak serieus en met muzikaal begrip opvat. Compositie als Sam. Vlessing's melodieuze, doch lastige Zonneliedhet imposante Exaudi Deus van Balthasar Florence, De wit te sneeuw van Olivier Koop en Gerard H. Boedijn's De dag des oordeels, zijn werken, die 't op een concert steeds weer zullen doen. Niet dat de eerstgenoemde werken onderge schikt zijn aan Boedijn's toonwerk wat moei lijkheden betreft, is dit laatste niettemin met zijn modem-klinkende sterngangen toch een niet te onderschatten opgave. Het pleit voor de energie van den heer Grin, dat hij met deze compositie in studie te nemen van een ge zond muzikaal begrip en durf blijk gegeven heeft. Wij hoorden van het koor slechts het be kende Zondagmorgen van Jac. Bonset en Idylle van Wierts, Het eerste klonk bij den inzet uitstekend; beide groepen waren zorgvuldig afgewogen en produceerden een fraai volume in de forte; het „nu rijst weer aan de kimme" van het mannenkoor had zelfbewuster gekund, maar dit register herstelde zich glansrijk in het bim-bam-koor. Het slotcouplet was met zijn muzikaal verborgde nuanceeringen van een glans en een devootheid, die een compliment waard is; 't was uitstekend. De dames grepen de haar geboden kans in de Idylle om zich eens flink los te zingenéén van klank en alles vast van intonatie; alleen opletten met de inzetten. De bassen sloten zich er vastberaden bij aan; ook de enkele tenoren gaven flink partij. Beide nummers genoten een vertolking, die de reputatie van het ensemble eer aan deed. Daarbij lagen ze binnen het bereik van de uitvoerenden; de directeur verviel gelukkig niet in de door anderen zoo dikwijls gemaak te fout te hoog te willen grijpen. De arbeidersmandolineclub „Excelsior" en haar geroutineerde leider Johan B. Kok. zijn op uitvoeringen als medewerkers altijd welko me gasten. Hun optreden is meestal een waarborg voor een muzikaal welslagen van den avond. Het repertoire van „Excelsior" voor dezen winter hebben wij reeds eerder aan den toets der critiek gunstig onderworpen. Una sera a Napoli, Rasluka. Romance, etc.. evenals de zeer verdienstelijk spelende en zingende Hawaiïangroep met zijn krontjong- en ha- waiïanliedjes ..doen" het altend. Niet minder waren ditmaal weer de sonate voor mandoline orkest en de musical medly, beide vondsten van Johan B. Kok, welke qua samenspel, ste vig in elkaar zaten. Ook het rhythmische ver band werd goed gehandhaafd. Wellicht, dat uit dit medewerken nog eens een gecombi neerd musiceeren in een of ander groot koor werk met mandoline-orkestbegeleiding zou kunnen voortvloeien. Er is zeer zeker met zulk een combinatie op dit gebied nog wel iets uit te voeren, dat de belangstelling zal trekken. Het publiek toonde zich zeer voldaan met het door koor en orkest gebodene. En dit is den uitvoerders van harte gegund. W. R.K. DAM- EN SCHAAKVEREENIGING GEZELLIG SAMENZIJN. G. S.Amicitia. Voor de tweede maal in dit seizoen ont moetten bovengenoemde clubs elkaar. Wisten de Noordwijkerhouters het den eer sten keer tot 10—10 te brengen, nu maakte G. S. korte metten en wist met 15—5 te ze gevieren. Merkwaardig is dat G. Meijssen juist in dezen wedstrijd z'n eerste nederlaag kreeg te incasseeren. De gedetailleerde uitslag luidt. G. S.—Amicitia 1. G. Meijssen—L. Toth 0—2 2. P. v. BuurenTh. Janssen 02 3. L. HaverH. de Reus 11 4. P. Balm—G. Zuiderduin 2—0 5. J. Speet—W. v. Oetelaar 2—0 6. J. Jasperse—L. Peeters 20 7. S. NanneJ. v. Gijlswijk 20 8. B. GjertsenA. Hesselink 20 9. Chr. Bakker—G. Bruines 2—0 10. P. v. d. KloosterH. Riegerman 20 Id—5

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1