IJmuider Courant 121 cents per week Het Nieuwe Avondblad Boeken. /CUEEP/ ITJMN.CENS BEVERWIJK Belangrijke verbetering van den Velserweg. fAanleg van trottoirs en fietspaden. Ook een betere verlichting'. Met den hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in de Directie Noordholland, ar rondissement Alkmaar, hebben B. en W. overleg gepleegd aangaande de mogelijkheid van een ingrijpende verbetering van den Velserweg. Het gedeelte van den Rijksweg no. 9 (ge deelte VelsenAlkmaar) gelegen tusschen de Breestraat en de kruising met den spoorweg bij „Scheijbeeck" voldoet niet meer aan de eischen, welke door het tegenwoordige ver keer daaraan worden gesteld. De aansluiting van dien weg met de Bree straat vormt een voor het verkeer hinderlij ken knik. De rijbaan van den Velserweg is te smal en niet meer in staat het verkeer behoorlijk te verwerken. Parkeerstrooken waar deze wenschelijk zouden zijn, ontbre ken. Gevaarlijk is ook de omstandigheid, dat afzonderlijke rijwielpaden feitelijk ontbre ken, zoodat de talrijke wielrijders van den rijweg moeten gebruik maken. Voor voetgan gers is eigenlijk slechts aan de Oostzijde een behoorlijk pad aanwezig. Aan de westzijde bevindt zich een gebrekkig en slecht gepla veid voetpad, dat op twee plaatsen wordt onderbroken cjoor aldaar gelegen gebouwen (zoogenaamde koepels) van de buitenplaat sen ,,Akerendam" en „Scheybeeck". Dienten gevolge zijn alle voetgangers genoodzaakt zich ter plaatse op den smallen en drukken rijweg te begeven. Zooals wij reeds berichtten .heeft de Rijks waterstaat in overleg met het gemeentebe stuur een plan ontworpen tot afdoende ver betering van dit wegvale. Het omvat een ver breeding van het wegtracé over de geheele lengte met een strook van 6 meter aan de zijde der perceelen weiland. De indeeling en verzorging van dit aanzienlijk verbreede tracé, behoudens nadere plaatselijke wijzi gingen, is ontworpen als volgt: een rijbaan van klinkerkeien ter breedte van 6 M., met keien bestrate kantstrooken ter breedte va- rieerend van 0.50 tot 1.75 M., bijna 2 M. breede rijwielpaden van betontegels aan weerszijden van de rijbaan en voorts zoowel aan den oost- als aan den westkant voet paden of wandeltrottoirs van 2.50 M. breedte. Dat de toestandkoming van dit plan voor de ver'keersbehoefte ter plaatse van groote beteekenis zou zijn, behoeft geen betoog. Een belangrijke verbinding. De zoo belangrijke verbinding van de Bree straat, het Stationsplein en de Koningstraat met de Vondellaan, den Schulpweg en Vel- sen-Noord zou daardoor, voor zoover het ge bied onzer gemeente betreft, afdoende tot een oplossing zijn gebracht. Dit wegvak zal ook na de totstandkoming van een tunnel onder het Noordzeekanaal zijn beteekenis behouden, daar het een onderdeel zal zijn van den verkeersweg, die van Beverwijk- Zuid leidt zoowel naar den tunnelmond als naar Velsen-Noord en het pontveer. Daar volgens voormeld plan aan de west zijde een strook van 6 Meter aan het be staande tracé zou worden toegevoegd, zou de Velserweg juist in het verlengde van de Breestraat komen te liggen. Zulks zou ook aesthetische voordeelen medebrengen, aan gezien het uitzicht van de Breestraat op den Velserweg en de daaraan gelegen buiten plaatsen wordt verruimd en verfraaid. De kosten van uitvoering van het plan worden geraamd op f 17.000, waarin echter niet zijn begrepen de kosten, welke voor verkrijging van de noodige strooken grond moeten worden gemaakt. Ten einde het werk op den bovenaangegeven voet tot stand te kunnen brengen, wordt medewerking van de gemeente verlangd in dien zin. dat de ge meente de voor de verbreeding benoodigde strooken gronds om niet ter beschikking stelt en bovendien een bedrag van f 5000 'in de kosten van uitvoering bijdraagt. B. en W. achten de totstandkoming der ontworpen voorziening niet slechts wenschelijk, doch noodzakelijk en meenen, gelet op de daarbij betrokken locale belangen, dat de gevraagde medewerking moet worden verleend. De gemeente is eigenares van het weiland, gelegen tegenover de buitenplaats Scheij beeck. De eigendom van den benoodigden grond van het weiland tegenover de buiten plaats Akerendam zou echter door aankoop moeten worden verkregen, en wel een op pervlakte van omstreeks 1050 M2. De eigena ren zijn bereid deze te verkoopen voor een prijs van f 2 per M2., zoodat met den aan koop een som van ongeveer f 2100 zou zijn gemoeid. Van deze gelegenheid zou dienen te wor den gebruik gemaakt om de straatverlich ting ter plaatse, welke reeds thans zeer on voldoende is, te herzien, daar de te verlich ten wegoppervlakte na uitvoering van het plan aanzienlijk grooter zal zijn. Deze voor ziening en verbetering zouden een uitgave vorderen van f 2750, waarbij in aanmerking kan worden genomen, dat de daardoor vrij komende lantaarns van een verouderd type nog ter uitwisseling elders kunnen worden benut. Voor de uitvoering van dit plan nog nood zakelijk is de medewerking van eenige eige naren, wier eigendommen door de totstand koming daarvan zouden zijn gebaat. De uit komsten van het met hen te voeren overleg zullen van invloed zijn op de mogelijkheid van een spoedige verwezenlijking op de voor is en blijft hef Dagblad mef den Laagsten abonnemenfsprijs Alle Andere Dagbladen zijn Duurder zieningen, welke in de details zullen worden getroffen, en naar de meening van B. en W., ook op de bereidwilligheid van hoogere in stanties om een en ander te bevorderen. B. en W. stellen den Raad voor te beslui- ten: ...j 1. tot het verleenen van een bijdrage, groot f 5000 in de h,sten van uitvoering van bovenbedoeld plan door den Rijkswaterstaat; 2 tot aankoop van een strook grond, groot ongeveer 1050 M2., van het perceel ka dastraal bekend gemeente Beverwijk, sectie A. nummer 5565, eigendom van de Erven Hoeufft voor den prijs van f 2 per M2.; 3 tot overdracht, c.q. ter beschikkingstel ling aan het Rijk van den onder 2 bedoelden grond, alsmede van een strook, groot onge veer 1140 M2., van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie C, nummer 657, ten behoeve van den aanleg van een nieuwen Rijksweg ter plaatse; 4 tot beschikbaarstelling van een crediet, groot f 2750 voor vernieuwing en verbetering van de straatverlichting op den Velserweg. De nieuwe stortplaats voor vuilnis. Uitvoering in iverkverschaffing? Spoedige uitvoering noodzakelijk. In de raadsvergadernig van 8 October j.l. is ten behoeve van de stichting van een nieuwe stortplaats voor vuilnis een crediet beschik baar gesteld van f 10.500. Tevens werden B, en W. gemachtigd tot uitvoering van de noo dige werken over te gaan. Blijkens een brief van Gedeputeerde Staten dezer Provincie bestaat bij de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën tegen deze stichting geen bezwaar. Evenwel wordt in overweging gegeven om te trachten dit werk in werkverschaffing met subsidie uit het Wérkloosheidssubsidiefonds tot stand te bren gen. zulks op grond van het feit, dat deze wijze van uitvoering voor de gemeente het voordeeligst geoordeeld wordt. Berekend wordt, dat de totaalkosten in werkverschaffing op een bedrag van f 26.800 worden begroot, waaronder een loonpost van ongeveer f 20.400 is begre pen. In aanmerking nemende, dat het sub sidie uit het Wérkloosheidssubsidiefonds 99% der loonen kan bedragen, moet toegegeven worden, dat op de voor rekening der gemeente komende kosten bij deze wijze van uitvoering ongeveer f 4000 bespaard zou kunnen worden. Het komt B. en W. echter voor, dat dit werk naar zijn aard niet als werkverschaffingsobject is aan te merken. De gemeente heeft dringend behoefte aan een nieuwe stortplaats, daar de capaciteit van de bestaande vuilnisbelt vrijwel is uitgeput. Tot onmiddellijke stichting van een nieuwe stortplaats moet, ongeacht de crisis-omstandigheden, noodzakelijkerwijze worden overgegaan, doch deze zelfde noodzaak noopt B. en W. evenzeer om naar een snelle oplossing van dit vraagstuk te streven. In de gegeven omstandigheden zal dit alleen te bereiken zijn door aanvaarding van de werk verschaffing. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de instantie, bij wie de beslissing omtrent de eventueel in te dienen werkverschaffings- aanvraag berust, het gevoelen van de voor noemde Ministers niet zal deelen, in welk geval het oorspronkelijk plan, van B. en W. name lijk uitvoering als normaal werk doch met be hulp van een graafmachine tot uitvoering zal kunnen komen. B. en W. stellen den Raad dan ook voor: a. te besluiten, dat de stichting van een nieuwe stortplaats voor vuilnis zal geschie den in werkverschaffing, met inachtneming van de gebruikelijke voorwaarden; b. voor materiaalkosten enz. een bedrag be schikbaar te stellen van rond f 6500, te finan cieren uit den kapitaaldienst van dit jaar; c. in te trekken het raadsbesluit van 8 Octo ber j.l. tot beschikbaarstelling van een bedrag van f 10.500 ten behoeve van de stichting van een nieuwe stortplaats, met dien verstande evenwel, dat mocht de werkverschaffings- aanvraag niet worden ingewilligd, het plan tot uitvoering zal worden gebracht, zooals oor spronkelijk in het voornemen lag, in welk ge val de raming ad f 10.500 gehandhaafd blijft en het sub b bedoelde crediet zal vervallen. Het overzicht van de Groenten- markt. Bevredigende prijzen. Ofschoon over het algemeen genomen geen groote veranderingen in den handel geduren de de afgeloopen week vielen waar te nemen, toch was voor vele producten de stemming iets williger met daarmede gepaard gaande vlotter afname. De aanvoeren die weliswaar geleidelijk verminderen, zijn echter toch voor dezen tijd van het jaar nog van beduidenden omvang, waartoe zeker de weersgesteldheid voor een groot gedeelte het hare bijdraagt. Andijvie, die nog werd aangevoerd, had veel belangstelling en maakte voor de goede kwaliteit mooie prijzen. De noteeringen, welke vorige week voor dit product stonden van 1017 cents liepen de laatste dagen op en kwamen te staan van 1524 cent per K.G. De aanvoer van Spruiten was deze week nog van beteekenis. De handel, die in het laatst der vorige week iets vlotter was, vertoonde echter in doorsnee geen merkbare verschil len bij het begin dezer week. althans niet bij de betere kwaliteiten. Afwijkende en mindere soorten waren op de veiling van Maandag iets meer gedrukt. De noteeringen wisselden on geveer naar soort van 612V2 cent per K.G. Boerekool werd iets vlugger afgenomen dan vorige week, waardoor voor sommige partijen kleine prijsverbeteringen vielen waar te ne men. Het verschil is gering bij vorige week, toen niet hooger genoteerd kon worden dan van 23, plus doordraaien. Nu kon echter alles geplaatst worden en werd naar kwal. van 2iVz cent per K.G. betaald. Voor Wasch- peen, waarvan nog flinke partijen voorkomen, werden voor de goede soorten behoorlijke prijzen besteed. Kaar kwaliteit liepen de no teeringen uiteen van 4—9 cent per K.G. Nog enkele partijtjes' bospeen werden deze week aaangeboden, de prijzen vielen echter niet mee, daar de kwaliteit nog al te wen- schen over liet. Witlof is wel geregeld aanwe zig, doch van groote beteekenis zijn de aan voeren hiervan nog niet. De prijzen kunnen zich tot heden op redelijk peil handhaven en stonden de afgeloopen week naar kwal. van 1218 cent per K.G. Schorseneeren die thans nog worden aangeboden, zijn meestal van af wijkende en mindere kwaliteit, zoodat hier voor geen hooge prijzen konden verwacht worden. Naar verhouding werden de verschil lende soorten verhandeld van 3—6 cent per K.G. Roode kool liep in prijs een weinig terug en stond voor de beste, kwaliteit genoteerd van 4—5 cent per K.G. Bloemendaalsche gele kool liep de laatste dagen eindelijk eens flink op met den prijs en kwam voor mooie partijen van 56 cent per K.G. Voor de gewone veld- gele was nog weinig animo, hiervoor bleven de prijzen dan ook evenals voor groene kool nog sterk aan den lagen kant. Uien zijn duur en varieeren naar kwaliteit van 8—13 cent per K.G. Ook Sjalotten zijn thans goed te ver koopen en kwamen deze week aan 16 cent per K.G. In den fruithandel was bij het begin dezer week de belangstelling heel wat beter dan de vorige dagen. In het laatst der vorige week liepen de noteeringen uiteen van 2—iV2 cent, doch deze prijzen werden op de veiling van Maandag verbeterd en stonden toen ongeveer van 3—6 cent per K.G. Voor knollen bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd. Hiervoor werd naar kwaliteit van iy24 cent per stuk betaald. Voor andere soorten soep groenten zijn de prijzen soms zeer onregel matig en loopen uiteen naar kwaliteit van 1 y24 cent per bos. EEN VERRASSING VOOR DE SCHAAKCLUB De jeugdafdeeling van de Beverwijksche schaakclub „Weenink" werd verrast met een veertigtal notatieboekjes, welke door het Ma kelaarskantoor v. h. D. Teer, gratis waren verstrekt. Dat dit nuttige geschenk bij de jeugdige geschenk bij de jeugdige schakers in den smaak viel, behoeft wel nauwelijks betoog. De heer D. Teer heeft door deze aardige atten tie de schaakclub ten zeerste aan zich ver plicht. (Volgens een Engelsche statistiek zijn er sedert de uitvinding der boekdrukkunst 30 mülioen boeken uitgegevenJ Al wat in boeken staat is in dat hoofd gevaren, Heeft Vondel indertijd op Vossius gedicht, Maar sinds dat vleiend oordeel vloden vele jaren, En leefde Vondel thans, dan sprak hij niet zoo licht. Professor Vossius heeft mogelijk gelezen, Al wat in boeken stak, toen hij het leven had, Dat feit werd toen door Vondel zeer terecht geprezen, Maar 't heeft toen toch niet meer dan 't mooglijke qmvat. Als nu de knapste mensch, zoodra hij is geboren, Kon lezen gaan tot d' allerlaatsten ademtocht En zonder dat hem zelfs de slaap erin kwam storen, Te slikken kreeg, wat ooit door schrijvers is gewrocht: Dan was hij, hoe geleerd in talen hij mocht wezen En hoe snel van begrip, nog voor de helft niet klaar. Als hij al wat in boeken steekt ten eind wou lezen. Al bleef hij onvermoeid en werd hij honderd jaar. Al wat in boeken stak was ook in Vondel's dagen En die van Vossius, natuurlijk, niet geleerd, En ook niet waard om in 't geheugen mee te dragen, Zelfs uit dit oogpunt hier en daar totaal verkeerd. Zoo is het heden ook, misschien in sterker mate Maar toch, zoo af en toe bekruipt verleiding mij. Om uit te roepen: ach, wil 't eens een tijdje laten, Dat eindeloos geschrijf, een mensch sloft het niet bij. Ik wil mijn kennis graag in velerlei verrijken. Maar er is zoo oneindig veel op elk gebied, Dat elke poging wel onmogelijk moet lijken, En daarom doe ik het gedwongen dan maar niet. P. GASUS. TOEZICHT OP DE GEMEENTELIJKE HUIS HOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. De samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin maakt herziening van de in de twee voormalige gemeenten be staande verordeningen en aanpassing daar van aan de gewijzigde omstandigheden nood zakelijk. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan, het ontwerp van een verordening, rege lende de samenstelling en werkwijze van de commissie van toezicht op de gemeentelijke huishoud- en industrieschool, waarbij de in voormalig Beverwijk bestaande verordening voor de commissie van toezicht op de nijver heidsscholen voor meisjes wordt ingetrokken. Het ontwerp is geheel in overeenstemming met de thans bëstaande verordening behou dens afwijking daarvan op twee punten: 1. Nu de school weldra haar nieuwe huis vesting zal betrekken, waarvan mag worden verwacht, dat zij de ontwikkeling van het huishoudonderwijs ter plaatse sterk zal be vorderen, meenen B. en W., dat er aanleiding bestaat, het aantal leden der commissie van drie uit te breiden tot vijf. 2. In artikel 5 van het ontwerp wordt voor gesteld, de vergaderingen der commissie ook open te stellen voor een daartoe door B. en W. aan te wijzen ambtenaar. B. en W. stéllen het op prijs, langs dezen weg regelmatig contact met de commissie te kunnen onderhouden, hetgeen de samenwerking tusschen de com missie en het college ten goede zal komen. B. en W. stellen den Raad voor, de hierbij in concept aangeboden verordening vast te stellen. Bij aanneming van het voorstel van B. en W. zal de bestaande commissie, bestaande uit de dames C. Matersde Ruiter, A. Dem- mers—Wieck en H. Nooi—van Oosten, per 1 Februari a.s. worden opgeheven. Voor de benoeming tot lid van de nieuwe commissie bevelen B. en W. den raad de vol gende dames aan: mevr. A. DemmersWieck (aftredend); mevr. E. FrölichHoenderdos; mevr. C. Ma tersde Ruiter (aftredend); mevr. H. Nool— van Oosten (aftredend); mevr. T. Vernooij— Dijkstra. LEVERING VAN MEST. De directeur van Sociale Zaken verzoekt ons mede te deelen, dat de aanvragen van behoeftige tuinders voor de verkrijging van mest uiterlijk Maandag nog ingediend kun nen worden. In hooge uitzondering zullen ook tuinders, die nog geen ondersteuning genie ten, voor de verstrekking in aanmerking ko men. VERREKENING VAN ONDERWIJS- VERGOEDINGEN. Door den Raad moet ten aanzien van de Roomsch-Katholieke lagere school voor jon gens en voor de Roomsch-Katholieke lagere school voor meisjes, beiden gelegen aan den Galgenweg nog verrekening plaats hebben van de over de jaren 1933 t/m. 1935 toegekende vergoeding' als bedoeld in artikel 101, 2e lid der Lager-onderwijswet 1920, met de over dat tijdvak werkelijk gemaakte kosten. Bij onderscheidene raadsbesluiten werden de gemiddelde kosten per leerling voor het gewoon lager onderwijs vastgesteld als volgt: voor het jaar 1933 op f 18,49; voor het jaar 1934 op f 13,47; voor het jaar 1935 op f 12,35. B. en W. stellen den Raad voor de drie j aar - lijksche afrekening over de jaren 1933, lti34 en 1935, voor bovengenoemde scholen, vast te stellen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Maandag 31 Januari des avonds te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Installatie van het nieuw-benoemde raadslid A. Wernke. 2. Benoeming van: a. een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim; b. een lid der Commissie van advies inzake de ondersteuning van behoeftigen, met uit zondering van tuinders. 3. Voorstel tot vaststelling van een veror dening op den verkoop van buitenlandsch bevroren vleesch. 4. Voorstel tot wijziging en aanvulling der politieverordening. 5. Voorstel tot vaststelling van een veror dening, houdende regelen met betrekking tot het afgraven van terreinen en het graven naar zand, ter bescherming van het natuur schoon. 6. Voorstel tot onderhandsche verhuring van een perceel tuingrond. 7. Prae-advies op het voorstel Vink c.s. be treffende een wijziging der schoolgeldveror dening' voor het gewoon l.o., het u.l.o. en het b.l.o. 8. Prae-advies op het adres van het bestuur der Chr. U.L.O.-school, houdende verzoek om beschikbaarstelling der benoodigde gel den voor het aanschaffen van leermiddelen. 9. Vaststelling van de driejaarlijksche afre kening der vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 voor enkele bijzondere scho len. 10. Voorstel met betrekking tot de in standhouding der openbare lagere school te Wijk aan Zee. 11. Vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een belasting voor het ingebruiknemen van openbare gemeente grond en terzake van door de gemeente be wezen diensten. 12. Voorstellen tot vaststelling van een ver ordening, regelende de samenstelling der Commissie van advies voor de Huishoud school en tot benoeming van 5 leden dier Commissie. 13. Voorstel tot aankoop van gronden tot het verleenen van medewerking voor eventueele verbetering van den Velserweg. 14. Voorstel tot uitvoering in werkverschaf fing van het plan tot stichting der nieuwe vuilnisbelt. 15. Voorstel overplaatsing van onderwij zend personeel. Mededeelingen en ingekomen stukken. JAARVERGADERING SCHAAKCLUB „WEENINK". De Beverwijksche schaakclub „Weenink" heeft in haar clubgebouw aan de Groene- laan haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter, waarin hij o.a. den heer Ph. Bakker geluk wenschte met het winnen van den eersten prijs in de eere-groep van het Hoogoventour- nooi, kregen achtereenvolgens de secretaris en penningmeester gelegenheid tot het uit brengen van hun jaarverslagen. De secretaris, de heer G. Henneman me moreerde o.a. den groei van de club, die thans meer dan 100 leden en adspirant-leden tel de. De penningmeester, de heer J. Muyen, kon geen rooskleurig verslag uitbrengen; wel was er nog een batig saldo, maar dit was uiterst gering, omdat de club vele kosten had moeten maken voor aanschaffing van mate riaal en prijzen. Ook de kosten van de feest viering, wegens het behalen van het kam pioenschap en ter gelegenheid van het eerste lustrum zijn niet onbeduidend geweest. De periodiek- aftredende bestuursleden de. heeren Ph. Bakker en J. Muyen, werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. De voorzitter deelde voorts nog mede,, dat aan de Beverwijksche Damclub een feli- citatieschrijven was gezonden voor het be haalde kampioenschap, waarvoor ook een dankschrijven van de damclub was ingeko men. Hierna sloot de voorzitter met een dankwoord de vergadering. CASTRICUM DE NEUTRALE MIDDENSTANDS VEREENIGING. Het bestuur van de eenige weken geleden alhier opgerichte Neutrale Winkeliersver- eeniging is voornemens in de week van 2 tot 16 April een winkelweek te houden, waarvoor de zakenmenschen van Castricum en Bakkum reeds nu veel animo toonen. Op Maandag 31 Januari zal in de Rus tende Jager wederom een vergadering worden gehouden, toegankelijk voor alle zakenmen schen. In deze bijeenkomst zal wederom ge legenheid bestaan vragen te stellen naar aan leiding van hetgeen ter tafel wordt gebracht. Voorts vermeldt de agenda vaststelling van statuten eii huishoudelijk reglement en van de contributie. SANTPOORT BIJEENKOMST THEOSOFISCHE VEREENIGING. Dinsdagavond 1 Februari a.s. belegt de loge Kennemerland der Theosofische Ver- eeniging een bijeenkomst in het gebouw „De Toorts" aan den Duinweg. De heer J. Kruisheer, algemeen secreta ris der Nederlandsche afdeeling spreekt over: „Wat Theosofie brengt en gebracht heeft", waarna eventueel gestelde vragen beant woord zullen worden. Muzikale medewerking verleenen de dames S. van der VeenRoot (piano) en W. Groot— Saaf (zang) HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk,, 7 v. Rott. n. Galveston. Drechtd'ijk, 25 v. Rott. te Vancouver. Nebraska, Vane. n. Rott. p. 26 Lizard. Blomimersdijk, 25 v. Rott. te Mobile. Danisterdajk, Rott. n. Vancouver 26 120 m. Z. van Valencia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekeiik (thuisr.) 27 te Duinkerken. Heemskerk (thuisr.) 26 te Londen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 26 v. Colombo. Grootekerk, 27 van Japan te Rott. Zuiderkerk, 27 v. Antw. te Hamburg vertr. 89 n. Rott, HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 25 v. Vlaard. te Popel voor Rott./Vlaard. Stad Maassluis, Narvik n. Vlaardingen 28 (11 v.m.) te Hoek v. Holl. verw. Stad Zwolle, Danzig n. Algiers p. 28 B. Head. Maasburg, 27 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (thuisr.) 26 van Dakar. Bloemfontein (uitr) 27 fce Antwerpen HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 26 v. Nagapatam. HOLLAND— WEST-AFRIKA LIJN Jaarstroom (uitr.) 26 van Port Bouet. Amstelkerk, 27 van Hamburg n. Amst. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Rhea, 27 v. Villa Real de San Antonio n. Tunis. Venus, 27 v. Messina te Palermo. Ceres, 27 v. Haifa te Rott. Ganymedes, 26 van Jaffa te Beyrouth. Hercules, 26 v. Cavalla te Piraeus. Mars, 26 v. Hamburg n. Amst. Obetron, 26 v. Constantza n. Bourgas. Triton, 26 v. Stamboul n. Tunis. Stuyvesant, Paramaribo n. Amst. 25, 500 mijl Z. van Land's End. Fauna, 27 v. Amst. n. Rott. Juno, 27 v. Amst. n. Rott. Ulysses, 27 v. Amst. n. Rott. Oberon, 27 v. Constantza te Bourgas. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland, 26 v. Amst. te Hamburg. Aimstelland, 27 v. Amst. n. Hamburg ROTTERDAMSCHE LLOYD. Weltevreden (thuisr.) pass. 27 Dover. Garoet (uitr,) p. 26 Gibraltar. Buitenzorg (thuisr.) 27 v. Havre. Bfastagi (uitr.) 27 te Genua. Kota Agoeng (thuisr.) 27 te Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 26 van Genua. Joh. v. Oldenbarnevelt (uitr.) 27 te South ampton. Poelau Bras, 26 v. Amst. te Hamburg. Tarakan, 27 v. Amst. n. Batavia. Tajandoen (uitr.) 27 te Sabang. Tawali (thuisr.) 26 v. Londen. Singkep (thuisr.) 26 van Oran. Tabinta, 25 v. N. Orl. n. Batavia via Djeddah Poelau Tello (thuisr.) 27 v. Colombo. STOOMVAART MIJ, OCEAAN. Glenbeg, Daire n. Rott. 26 v. Hongkong. Laomedon, Livp. n. Macassar p. 26 Gibr. Benmacdhui, Japan n. 27 v. Kohsichang. Laertes, Batavia n. Amst. 27 te Belawan. Deucalion, Japan n. Rott. 26 te Marseille. Cyclops, 27 v. Rott. n. Yokohama. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Mount Kitheron is in ballast van Londen naar Amsterdam ge passeerd om in één der droogdokken aldaar eenige herstellingen uit te voeren. Invoer pyriet. Met het Duitsche stoomschip Ajax is van Huelva een partij pyriet voor de papierfabriek te Velsen aangebracht. Duitsche visschersvloot. Voor rekening van de bekende reederij J. Pickenpack is van de Stülckenwerf te Ham burg de nieuwgebouwde stoomtrawler Hinrich Wesselhöft met goed gevolg te water gelaten. Aanvoer cellulose. Met het Zweedsche stoomschip Venersborg is van Gefle een lading cellulose bij de papier fabriek te Velsen aangevoerd. AANGEKOMEN. 26 Januari: Queenworth s.s. New Castle Venersborg s.s. Gefle Themis s.s. Bremen 27 Januari: Britanica s.s. Rotterdam Cascade m.s. Londen Attendant s.s. Havre Gateshead s.s. New Castle Prowess m.s. Londen Borthwick s.s. Leith Vechtstroom s.s. Huil Ajax s.s. Huelva Lotte Halm s.s. Danzig Mount Kitheron s.s. Londen Langssee s.s. Antwerpen Warmond s.s. Rouaan VERTROKKEN 26 Januari: Trito s.s. Rotterdam Orpheus s.s. Kopenhagen Constant m.s. Nyköbing Deucalion s.s. Hamburg Boulderpool s.s. Barry Oostsee s.s. Esbjerg 27 Januari: Desdemona s.s. Hamburg AANBESTEDING. HAARLEM Donderdag, ón het gebouw van het Provinciaal Bestuur aan den Dreef werd hedenmorgen aanbe steed het onderhoud der provinciale wagen: Schagende Stolpen; SchagenKolhorn Niedorper Verlaat—Schagen; Niedorper Ver laatAartswoud; Niedorper VerlaatWog- num; KoedijkNoord-Scharwoude; Huigen- dijkUrsem met zijtak naar Boterhuizen; OmvalSchermerhorn en Omval—Westgraft dijk, gedurende het jaar 1938, in 3 perceelen. Laagste inschrijvers waren voor: Perceel I: P. Daalder's Aannemingsbedrijf te Alkmaar, voor f 13259; perceel II: Del zelfde, voor 'f 15369; perceel III; H. van Mec- keren, Hindelopen voor f 10.200. Voor de perceelen I, II en III in massa: P. Daalder's Aannemingsbedrijf te Alkmaar voor f 39828. LEZING OVER „WERKLOOSHEID EN WELVAART" Ir. R. A. Verwey, directeur van den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling te 's-Gravenhage zal Maan dagavond 31 Januari a.s. voor de leden van de Haarlemsehe Studievereeniging van Maat schappelijke Werk(st)ers alhier en eenige autoriteiten in de Raadszaal ten Stadhuize (ingang Prinsenhof) een lezing' houden over het onderwerp: „Werkloosheid en welvaart".

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2