lot stel van de Bdms - Qmmim k/ittltds StaMenUuis Juist HU iswttevewokpek op alle artikelen LUIDSPREKERS Muziek instrumenten Auto's Rijwielen Zaterdag en Maandag Gr. Houtstraat 11-13-Haarlem Diversen liiiiii De moord op den Haarlem- schen autobestuurder Hes. Bijzonderheden over het onderzoek in deze Haagsche zaak. De verdenking tegen twee Haarlemmers. Men zal zich herinneren den gruwelijken roofmoord in den avond van 26 Februari 1937 in Den Haag gepleegd op den 45*jarigen autohandelaar den heer p. Hes uit Haarlem. j)eze was met een auto naar de Haagsche automarkt bij het Spui gegaan. Daar werd hit door twee kooplustigen aangesproken die een proefrit wilden maken. Op den stillen Bezuidenhoutschen weg werd de heer Hes door een der twee passagiers neergeschoten, waarna hij van zijn portefeuille met onge veer 100 gulden beroofd werd. De politie vond na eenigen tijd de auto met het lijk. De politie en justitie in Den Haag hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld maar tot heden heeft dit nog niet tot aanhouding van de daders geleid. Wjj vernemen thans evenwel uit Den Haag, dat er belangrijke aanwijzingen in de zaak'verkregen zijn. De justitie heeft name lijk van de Haarlemsche politie mededee- lingen ontvangen die wat hoofdzaak betreft op het volgende neerkomen: De Haarlemsche politie heeft eenigen tijd geleden een 20-tal leden van een bende ge arresteerd, die zich aan een groot aantal in braken en diefstallen in Haarlem en omge ving had schuldig gemaakt. Een van die mannen is toen aan het vertellen gegaan. Daarbij heeft hij opgegeven, dat twee van de gearresteerde Haarlemmers de daders zijn van den moord op Hes. Hij had van de voor bereiding van den roofmoord gehoord. Het was evenwel niet de bedoeling om den heer Hes te berooven maar een anderen Haar lemmer. Dit was iemand die de gewoonte had met een goed-gevulde portefeuille op zak te loopen. Het toeval wilde evenwel dat die Haarlemmer acht dagen voor den moord zijn auto verkocht had, welke auto in het bezit van den heer Hes gekomen is. De moordenaars hadden dus op de Haag sche automarkt wel de goede auto op het oog, maar den verkeerden eigenaar. Dit zou een'verklaring zijn voor het feit, dat de heer Hes vermoord is terwijl geen zekerheid be stond of hij een belangrijk bedrag aan geld bij zich had. De loslippige Haarlemmer heeft ook ver teld, dat hij uit belangstelling naar de auto markt in Den Haag gegaan ls. Blijkbaar was het zijn bedoeling 0111, als de kameraden hun slag geslagen hadden een deel van den buit te vragen voor zijn stilzwijgendheid. Volgens zijn verklaringen heeft hij op de automarkt gezien, dat de twee Haarlemmers met den heer Hes aan het onderhandelen waren over den verkoop van de auto. Men zou de veronderstelling kunnen oppe ren dat de klappende Haarlemmer alleen met zijn onthullingen gekomen is om aanspraak te kunnen maken op de belooning van f 250, maar het onderzoek heeft niet aangetoond dat daarvoor geen reden bestaat. Wij kunnen daaraan nog toevoegen, dat het-onderzoek dat de Haagsche politie en Justitie naar aanleiding van bovenbedoelde verklaringen heeft ingesteld nog niet het re sultaat heeft opgeleverd wat men er aanvan kelijk van verwachtte. De twee Haarlemmers die als de daders zijn aangewezen, zijn in middels door de Haarlemsche rechtbank ver oordeeld voor verschillende inbraken, zoodat zij voorloopig niet op vrije voeten komen. Tenslotte vernemen wij nog uit Den Haag, dat in deze moordzaak reeds meer dan 800 personen gehoord zijn, omdat er behalve uit Haarlem ook van verschillende andere kan ten in den loop van het jaar aanwijzingen zijn ontvangen over de vermoedelijke daders. Den laatsten tijd is ook een onderzoek in gesteld naar de veronderstelde mogelijkheid dat de daders die indertijd den bekenden aanslag op dr. De Ridder gepleegd hebben debet konden zijn aan den moord op den heer Hes, maar ook dat onderzoek heeft geen resultaat opgeleverd. ARROND. RECHTBANK Aanrijding te Westzaan In den avond van 6 October, omstreeks 7 uur reed een driewielige bakfiets, bestuurd door een bloemenkoopman uit Zaandijk op den pro vincialen weg te Westzaan, rechts van den weg, toen een achteroprij dende auto er bot tegenop reed, tengevolge waarvan de bestuur der van de bakfiets eraf werd geslingerd en onder aan den dijk terecht kwam. De man had een dubbele beenbreuk en een hersenschud ding, waardoor hij elf weken verpleegd is moe ten worden en nu nog zijn gewone werkzaam heden niet kan verrichten. De autobestuurder stond nu terecht voor het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Hij beweerde de bakfiets, ofschoon deze een electrisch achterlicht voerde, niet te hebben gezien, hetgeen hij hieraan toeschreef, dat hij zijn licht had omgeschakeld en daardoor wel licht een oogenblik geen aandacht aan den weg had geschonken. Een dame, die naast den chauffeur had zeten, verklaarde eveneens de bakfiets niet gezien te hebben. De officier van justitie vond de manier van rijden zeer roekeloos. Als iemand het licht wil overschakelen, dient hij zich er eerst van te overtuigen, of zich iets voor hem op den weg bevindt. De eisch luidde 2 weken hechtenis. Auto op den overweg verpletterd Op 20 October 1937 omstreeks 9 uur 's mor gens werd op den onbewaakten overweg, Ma- aeweg geheeten, gelegen tusschen Beverwijk en Heemskerk, een vrachtauto door een van Beverwijk komenden electrischen trein gegre pen, waarbij de auto werd vernield en de 19- jarige bestuurder eruit geslingerd, waardoor hy ernstig aan het hoofd werd geblesseerd. Verdacht schuldig te zijn aan dit ongeval stond terecht de 25-jarige vrachtrijder R. uit heemskerk, eigenaar van de auto. Hij zou na melijk, toen hij voor het bereiken van den overweg bij den bestuurder in de auto zat, oezen hebben laten stoppen, .waarna hij uit oen wagen gestapt en naar de spoorbaan zou zyn gegaan om zich te overtuigen, of de weg veilig was. Daarop had hij den bestuurder een teeken gegeven, dat deze kon oprijden, wat ook geschiedde, maar op dat oogenblik nader- oe een trein uit de richting Beverwijk, welke aan de voorzijde greep en verbrijzelde sim j e cIlauffeur uit de cabine werd ge hongerd en naast de spoorbaan terecht kwam. annt verdac^^e zegt, geen trein te hebben zien slf. i men door den zwaren mist, waardoor er ecnts 10-15 M. zicht was, ook geen geraas een aankomenden trein te hebben gehoord en evenmin fluitsignalen. Hij had zoodoende gemeend dat de weg veilig was en daarom het teeken tot doorrijden gegeven. Wel had hij, toen de wagen reeds weer in beweging was, gezien en gehoord, dat een landbouwer, die met paard en wagen aan den overkant van den weg stond, hem beduidde, dat er een trein aankwam en dat hij toen tegen zijn chauffeur had geschreeuwd, maar deze hoorde het blijk baar niet en reed door. De chauffeur zegt, dat zijn patroon ge stopt heeft om te gaan zien, of de weg veilig was en toen een teeken tot doorrijden heeft gegeven. Ook deze getuige zegt geen trein te hebben gehoord en gezien en evenmin fluit signalen gehoord te hebben. De getuige, die met zijn paard en wagen aan den overkant stond, zegt gehoord te hebben, dat er een trein aankwam, doch hij had dezen eerst op zeer korten afstand gezien vanwege de mist: ook hij had geen fluitsignalen ge hoord. Zijn zoon. die bij hem was, evenmin. Zij zagen, dat de auto wilde doorrijden en tracht ten door roepen en wenken het tegen te hou den, maar de bestuurder merkte dit blijkbaar niet op. Andere getuigen, die zich in de nabijheid hadden bevonden, zijn niet eenstemmig in hun oordeel omtrent de fluitsignalen. Sommigen zeggen wel fluitsignalen te hebben gehoord, anderen beweren, dat ze niet zijn gegeven. Een getuige is van meening, dat men op eenigen afstand van de spoorbaan beter het aankomen van een trein kan hooren dan op de spoorbaan zelf. De treinbestuurder zegt de aüto te hebben gezien op ongeveer 100 M. Toen stond de auto nog stil, maar deze reed op en de bestuurder kon een botsing niet vermijden. De bestuurder veronderstelt, reglementair fluitsignalen te hebben gegeven, maar herinnert het zich niet. Een hoofdinspecteur van de spoorwegen zegt als deskundige, dat een aanrijding met een auto gevaar voor treinontsporing kan doen ontstaan. Dr. Muller, deskundige, verklaart, dat de chauffeur ernstige hoofdwonden had, doch niet bewusteloos is geraakt, gedurende 6 we ken niet heeft kunnen werken en wel eenigs- zins, doch niet ernstig in levensgevaar heeft verkeerd. De officier van justitie is van meening, dat verdachte zeer onvoldoende heeft opgelet of er een trein in aantocht was en dat hij zoo doende schuldig is aan het ongeval, waarom tegen hem een hechtenisstraf van een maand wordt geëischt. De verdediger, Mr. Folkers, meent, dat ook de chauffeur overtuigd was, dat er geen trein in aantocht was en dat hij niet uitsluitend op last van zijn patroon is doorgereden. Deze toch was niet alleen uit den wagen gestapt om een sein te geven, maar omdat hij, die zijn kind bij zich had, bang was in een auto over een onbewaakten overweg te rijden, aangezien hij al eens bijna is overreden. Voorts meent de verdediger, dat geen fluit signalen zijn gegeven. Dat het rommelen van een trein niet wordt gehoord, is niets bijzon ders. Spreker meent dan ook, dat hier van schuld bij verdachte niet gesproken kan wor den, waarom hij vrijspraak vraagt. Uitspraak over 14 dagen. Spaansche burgeroorlog duurt Mussolini te lang. Aanzienlijke Italiaansche verster kingen naar Franco? Uittreding uit non-interventiecommissie zou aanstaande zijn. LONDEN, 27 Januari (Havas). In de News Chronicle schrijft Vernon Bartlett, dat Italië zich in de eerst volgende weken uit de commissie voor de niet inmenging zal terugtrekken en openlijk zal aankondigen, dat het „een einde zal maken aan het bolsje wisme in Spanje". Vernon Bartlett vervolgt: „Het langzame verloop der krijgsverrichtingen aan den kant van Franco en de groeiende impopulariteit van den Spaanschen oorlog in Duitschland en Italië zouden den dictatoren genoodzaakt hebben een snelle beslissing in een of anderen zin te nemen: öf sensationeele versterking van de hulp aan de opstandelingen, öf een zich volledig terugtrekken. Mussolini zou zich reeds voor de eerstgenoemde oplossing heb ben uitgesproken. De Italiaansche verster kingen, die binnenkort naar Spanje gezonden zouden worden, zouden bestaan uit 50.000 man, tanks, vliegtuigen en zwaar geschut in aanzienlijke hoeveelheden". Mussolini zou van meening zijn, dat een ver werping der niet-inmengings-politiek en een verscherpte inmenging der fascistische sta ten aanzienlijke diplomatieke voordeelen bo ven Engeland en Frankrijk zouden bieden. Men verwacht daarbij, dat deze staten lijde lijk zullen toezien. VOETBAL. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 29 JANUARI. Afd. A. V. V. IJ.—Johez, 2.30 u. Chr. Klerk. V. G. S.Kennemerland 2, 2,30 u. S. de Boer. TelefoniaTw. Jeugd, 2,30 u. W. van Loenen. Afd. B. V. V. R. A.—Kennemerland 4, 2,30 u. G. H. Hesselink Jr. Kennemerland 3S. I. Z. O,. 2,30 u. N. N. Z. S. V.—V. E. W., 2.30 u. F. J. Wempe Jr. Afd. C. Johez 2Kennemerland 7, 2,30 u. A. G. Peperkoorn, Kennemerland 6V. J. B. 2, 2.30 u. E. W. Boswinkel, S. I. Z. O. 2—Kennemerland 5, 2,30 u. J. Steffens. 't laatst een zeer spannend verloop had. Toen v. d. Jgerg de 250 vol had stond Metz op 241. Deze had nog de nastoot, doch miste. Hetresultaat was: te maken pnt. brt. h.s. gem. F. v. d. Berg 250 250 29 40 8.62 G. W. Metz 250 241 29 43 8.31 De eindstand luidt: gesp. gew. verl. pnt. match 1 Insulinde 8 6 2 1729 12 2 B. C. Haarlem 8 3 5 1548 6 3 D. E. S. 8 3 5 1523 6 Daarna reikte de waarnemende voorzitter van Insulinde, de heer M. R. v. d. Water, de prijzen uit Wereldkampioenschap cadre 45—1 SWeering brengt het Ned. record serie van 119 op 133 en algemeen gemiddelde van 13.11 op 18.06. Uit Antwerpen: Dat het spelpeil van de beste Nederlandsche spelers steeds beter wordt, hebben de wedstrijden om het we reldkampioenschap cadre 45—1 te Antwer pen duidelijk bewezen. Sweering vestigde in zijn laatste partij van dit tournooi een nieuw Nederlandsch record serie met 133 caramboles; ook verbeterde de Amsterdammer het Nederlandsch record al gemeen gemiddelde aanzienlijk en bracht het op 18.06. De uitslagen lulden: pnt. brt. h.s. gem. De Leeuw 300 30 35 10.00 BILJARTEN. OM DEN „Z. H. B.-BEKER". De beslissingswedstrijd om den zilveren „Z.H.B.-beker" werd Donderdagavond in het clublokaal van „Insulinde" in de Gen. Cron- jéstraat gespeeld. De partijen waren: M. R. v. d. Water N. N. en F. v. d. BergG. W. Metz. Zij ver liepen als volgt: In de eei'Ste partij nam N.N. spoedig een flinken voorsprong. De 50 pun ten voorgift waren reeds ruim ingehaald, toen v. d. Water op dreef raakte. Deze wist meer en meer op te halen en tenslotte nog te winnen. De uitslag luidde: te maken pnt. brt. h.s. gem, N. N. 250 216 47 18 4.50 v. d. Water 200 200 47 25 4.25 De volgende strijd ging gelijk op in 't be gin. Later maakte eMtz een serie van 43 en had daarmede een fermen voorsprong. Daar na liep v. d. Berg met 40 in, zoodat het op Schwarzer Sweering Joachim 258 30 37 8.60 300 13 133 23.07 208 13 72 16.00 Moons 300 21 46 14.28 Chassereau 290 21 62 13.33 Donderdagavond moest de beslissing val len in de partij tusschen de titelverdediger Cote (Frankrijk) en den Belg Gabriëls. Als Cote van den Belg zou winnen, dan zou een barragepartij uitmaken, wie zich wereld kampioen mocht noemen. Het is inderdaad zoo geloopen. Cote won zijn partij tegen Gabriëls, maar in de bar ragepartij toonde de Belg zioh van zijn sterkste zijde; hij won op overtuigende wijze, zoodat hij, na het behalen van den wereld titel in cadre 45—2 Zondag jl. thans ook we reldkampioen cadres 451 is. Zonder de barragepartij in het algemeen klassement te verwerken, komt men tot de conclusie, dat de eerste plaats bezet wordt door Cote met een beter gemiddelde dan Gabriëls. Onze landgenoot Sweering is als derde ge ëindigd, hetgeen bewijst, dat hij na Gabriëls en Cote, de sterkste speler in het cadrespel 451, genoem dmag worden. Zijn gemiddel de 1806, tevens nieuw Nederlandsch record, steekt zeer gunstig af bij de op hem vol gende spelers. De verdere uitslagen luidden: Cote 300 10 152 30.00 Gabriëls 205 10 158 20.50 PR. D. PIANO 155. Mod. eik., in koper, d. inruil verkr., m. 'gar. Van Wouw, Kruisstr. 41, tel. 13354 TE KOOP GEVR. koffergram. Br. '372 bur. van dit bl. met opg. fabr. en prijs, of tel. 14787. PRIMA PHILIPS RADIO te kp. agb. v. part. van 198 gulden, v. bill, prijs, Saenredamstr. 58 rood. I-Irl. PRIMA HEERENRIJWIEL met lamp 14. Damesrijwiel, als nw. f "19.50. Parklaan 76, Haarlem MOTOR 1933, geheel electr., moet weg 40. Stationsplein 29, Zandv. TE KOOP motorrijwiel Royal Enfield, 2 tact 50. Adres te v bur. van dit blad Te koop BABY FOR.D, mooi wa gentje 225. Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP dames- en heerenrijw. in prima staat. Samen 35, ook afzonderlijk. Radboutstraat 14 b. h. Dietsveld H.N. 15% Korting PRIMA MOTORRIJW. 250 cM3„ voetversn., licht, zeer zuinig, z. g. a. n. te koop. Sohotersingel 8 Hrl. TE KOOP enkele wit marmeren platen en drempels. Smits, Emnia- straat 22, Haarlem NORWICH KROPPERS, zwartb., blauwb., i-oodb. a 3 p. p. Kam persingel 34, Haarlem TOO VERLANTAARN te koop gevr. Br. G 2429 bur. van dit blad Te koop een ERKENDE DRO GISTERIJ, prijs 700. Spoed gew. Br. G 2417 bur. van dit blad Gabriëls Cote 300 8 118 37.50 153 8 138 19.12 H.H. KAPPERS. Te koop aangeb. Heerenkappers-inventaris. Tevens 2 damestoiletten, als nieuw. Moet weg. Spotpr. Br. G 2418 bur. van dit blad De eindstand luidt (zonder barragepartij): gew. pnt. brt. h.s. alg.gem. Cote 6 2034 98 152 21.18 Gabriëls 6 2005 106 158 18.91 Sweering 4 1969 109 133 18.06 Moons 4 1956 126 148 15.64 Joachim 4 1889 147 92 12.85 Chassereau 2 1654 120 87 13.78 De Leeuw 2 1505 151 100 9.96 Schwarzer 0 1123 138 74 8.13 lste LUIT. INF. GALA UNIFORM billijk te koop, wegens Indië. Langendijkstraat 32, Tel. 13641 HOCKEY. NED. HOCKEY-BOND Het wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. luidt Eerste klasse: Amster d amHilversum H.H.IJ.C.—Togo. B.M.H.C.H.D.M. H.O.C.Gooi. Promotieklasse A: VictoriaStrawberries. Promotie-klasse B: B.H.V.—B.M.H.C. 2. Tweede klasse B: B.M.H.C. 4—Alliance. H.D.M. 3—B.M.H.C. 3. H.B.S.Zandvoort. Derde klasse C; H.O.C. 4—B.M.H.C. 5. Te Werve—Strawberries 2. Derde klasse D: B.M.H.C. 6—Alkmaar 2. Strawberries 3H.B.S. 2. Vierde klasse E: Alkmaar 3—B.M.H.C. 7. H.B.S. 3—Strawberries 4. Zandvoort 2—Zandvoort 3. Van de drie kampioenspretendenten (B.M. H.C., Amsterdam en H.H.IJ.C.) heeft Amster dam Zondag het zwaarste werk; namelijk Hilversum als gast. Het is altijd een gezonde rivaliteit tusschen deze twee ploegen geweest; Amsterdam heeft thans een groot belang bij een overwinning. Zou Amsterdam niet winnen, dan is haar kans op het kampioenschap prac- tisch wel verkeken, want B.M.H.C. heeft nog altijd drie punten voorsprong. H.H.IJ.C. ontvangt Togo; hier zal H.H.IJ.C. wel winnen. En dan B.M.H.C.H.D.M. Op papier glad gewonnen door de Haarlemmers. Maar de Westelijke eerste klasse competitie is dit jaar bijzonder spannend wegens het niet te groote krachtsverschil. Maar ondanks alles: het geloof en vertrouwen in een overwinning van B.M. H.C. is wel bijna 100%! Winnen de thuisclubs dus Zondag, dan zou Zondagavond de stand als volgt zijn: gesp. gew. gel. verl. pnt. B.M.H.C. 12 7 5 0 19 Amsterdam 13 7 4 2 18 H.H.IJ.C. 13 7 4 2 18 H.H.IJ.C. heeft dan nog één wedstrijd te spelen tegen H.O.C., die door H.H.IJ.C. waar schijnlijk gewonnen zal worden, waarmede haar puntenaantal op 20 komt. Amsterdam heeft éveneens dan nog één wedstrijd te spelen thuis tegenB.M.H.C,' Dat wordt de groote wedstrijd op 6 Februari B.M.H.C. kan in dien wedstrijd het kam pioenschap behalen door te winnen, want ze haalt dan 21 punten met nog een wedstrijd te spelen (uit tegen H.O.C.). Zou echter Amsterdam winnen, dan nog heeft B.M.H.C. een goede kans, want de laatf- ste wedstrijd tegen H.O.C. moet toch ook ge wonnen kunnen worden (op 20 Februari) en dan heeft B.M.H.C. 21 punten tegen Amster dam en H.H.IJ.C. ieder 20. Uit dit alles blijkt wel dat B.M.H.C. de beide wedstrijden tegen H.D.M. en H.O.C. moet en kan winnen. Een nederlaag in een dezer beide wedstrijden zou het kampioenschap voor de Haarlemmers in gevaar kunnen brengen, want tegen Amsterdam zal een heel harde noot te kraken zijn. Bovendien blijft H.H.IJ.C. met haar nog te spelen gemakkelijk programma een gevaarlijke outsider en ook daarom moet B.M.H.C. tegen H.D.M. en H.O.C. kunnen win nen. Hockey is en blijft echter óók voor een groot gedeelte een kansspel en dat is maar goed ook; anders zou er geen spanning zijn. GROOTE AFSLAG Duinkonijnen vanaf 65 ct. Wilde Eendvogels 75 ct. Soepkippen 40 ct. p.p. Braad kippen vanaf 75 ct. W. Kruijer, Poelier, Tel. 10924. Lange Veer- straat 2. HET BESTE TAFELBILJART op lei voor den minsten,-„ïirijs 140x70 50. Glasblazerstraat 20, Hrl. 2 BEV. TROP. AQUARIUMS te koop, inh. 250 L. en 200 L. Glasr. en hout v. buiterivolière. Te bez. Zaterd.midd. en Zondagmorg. Ro- zenprieelstraat IA. H.H. LOODGIETERS. Te koop compl. loodgietersgereedschap. Br. G 2402 bur. van dit blad TE KOOP nieuwe kachel met pl. en p. Divan, kinderfietsje, bloem- taf., all. spotpr. Karei v. Mander- straat 90, Haarlem TE KOOP c. spaniel, B. z. m. hond en gr. hondenmand. Caninefaten- straat 60 H.Nrd. TE KOOP een prima werkende handnaaimachine met kast 15. Br. G 2382 bur. van dit blad SINGER TRAPNAALMACHINE inzinkbare, te koop, 49.50 cont., m. 4 j. gar. Zonnebloemstraat 17, des avonds 68 uur. LEICA lila summar 1:2 met tasch, splinternieuw, door omstan digheden spotprijs. Br. G 2381 bur. van dit blad WEDN., 59 jaar, zoekt net iemand om Zondags mee uit te gaan. Br. G 2379 bur. van dit blad T. e. a. b. te koop BUITENVO- LlèRE met vogels. Zijlstraat lOzw. Haarlem Te koop gevr. ELECTR. PEDI- CUREMACH. Br. G 2377 bur. van dit blad MODELLEN GEVR., alle dag. v. 9-12, 2-6 u. Gratis ond., waterg. Joh. Meeuwig, Bloemendaal. LAATSTE WAARSCHUWING. Dinsdag 1 Februari om 5 u. groo te trekking der Fransche Loterij Credit National. Hoofdpr. Fr.l mil- lioen, 2 x Fr. 200.000, 3xFr.100.000 6 x Fr. 50.000 en duizenden prij zen a Fr. 500. Storting a 3 geeft recht op het volle bedrag, dus niet "1/2 0ste doch geheel. Trekkings- lijst wordt franco thuis gezonden naar buiten tegen ontvangst van postwissel a 3. Nederlandsche Gezegelde Loten. Dinsdag 3 uur sluiting verkoop. Gelukskantoor de Kans, Jansstraat 1 hoek Nieu we Gracht Haarlem WINKELINVENTARIS aangeboden, t. e. a. boe 2384 bur. van dit blad koop Br. G TE KOOP 10 le jaars kippen, te gen den leg. Bevragen Röbken, Harmenjansweg 43, Haarlem. vormen een voortdurende bedrei ging voor Uw eigendommen en voor Uw gezondheid. Reken eens na hoeveel schade dit ongedierte U jaar in jaar uit berokkent! Roeit dit ongedierte uit met RODENT, het omeilbare, snelwerkende verdel gingsmiddel. Het vernietigt ratten en muizen in één nacht en kost slechts 50 en 90 cent per doos. Uw drogist verkoopt thans ook RODONT - doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee, ia doozen 40 c. 66 ÏÜcit M ooL rw:Qc keóte/v. maten ^l£§& H pg®jB -,jgj sgsg Ê&mm vJ N Steels leStardm in ptitm Sootfet? Got$etslCol$e&tó mSdsfakoudois vv.^1 c nb'cden Mwcfit l OMGTERDOh .UlPfiRLEMBREDQ UTRECHTNUMEGEN .TILBURG GROOTE HOUTSTRAAT 10 blijkt het, welke zakenman ten volle voor zijn taak berekend is. Wanneer er overvloed in den lande is, is het niet moeilijk zaken doen. Toch zijn er ook in deze tijden genoeg doortastende zakenlieden, die niet bij de pakken neerzitten en goede zaken weten te doen. Let eens op de bedrijven, die onver stoord, ja nog energieker voortgaan met de meest rationeele verkoops methode adverteeren. Doordat vele concurrenten ten onrechte op de verkoopkosten bezuinigen, ziet zoo'n energiek bedrijf veelal de kans schoon zijn afzetgebied aanzienlijk uit te breiden. Wanneer het tij keert, zullen deze be drijven aan de spits gaan, geen duim breed wijkend van het veroverde terrein. Zélfs in deze tijden behoeft de massa voedsel en kleeding en huisraad in enorme hoeveelheden. Bezuinigt goed maar doet dat door het meest economische, doeltref fendste reclamemiddel te benutten Courantenreclame. da0adtedome

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3