BEVERWIJK IJMUIDEN VELSEN SANTPOORT HEEMSKERK WIJK AAN ZEE Ontploffingen in Schotsche munitiefabriek. Het nieuwe programma van Kennemer Theater. „Tusschen Shanghai en San Francisco". Van heden af vertoont het Kennemer Theater als hoofdnummer „Tusschen Shanghai en San Francisco" met Constance Worth en Vinton Haworth in de hoofdrollen. Janet Gaynor en Robert Taylor in „Het Meisje van buiten". (Kennemer Theater, Zeestraat.) (De Soo-diamant, die door de Amerikaan- sche soldaten Tommy Baldwin en Joe Dugan naar Shanghai gebracht wordt, wordt als deze op de plaats van bestemming is, bij een over val gestolen. Onmiddellijk laat Baldwin de omgeving afzoeken, waarbij gearresteerd wor den de Amerikaansche Jane Dunn en nog drie personen. De diamant is echter bij geen van deze mensehen te vinden. Men is dus verplicht hen vrij te laten. Baldwin heeft echter ver moedens en achtervolgt Jane, die hij een Chineeschen winkel binnen ziet gaan en hij is er getuige van, dat zij op het punt staat te vernemen, wie den Soo-diamant heeft, als plotseling de Chinees, die haar tegen betaling inlichtingen zal verstrekken, doodgeschoten wordt. Jane gaat aan boord van de „Asiatic",, die op het punt van vertrekken staat, daar zij van den Chinees, die vermoord werd, nog net vernomen had, dat de diamant met de „Asiatic" naar Amerika gebracht zal wor den. Op de „Asiatic" ontdekt Jane tot haar groote verrassing, dat alle verdachten die Balwdin eerst had laten arresteeren, zich ook aan boord inschepen. Na allerlei spannende avonturen waarbij men het op het leven van Jane gemunt schijnt te hebben, daar haar koffie vergiftigd wordt en zij een telefonische waarschuwing krijgt het schip te verlaten, vinden er twee moorden aan boord plaats. De Soo-diamant blijft echter onvindbaar. Bij aankomst in San Francisco worden Jane en Tommy gewond door revol verschoten. Jane echter heeft zich, toen er op haar geschoten werd, gehouden alsof zij ge raakt was, waardoor de onzichtbare misdadi gers vrij spel meenden te hebben. Op de kade ontpopte zij zich als een geheime agente van de douanen en weet door een meesterlijk on derzoek den waren misdadiger te ontmaske ren. Tommy, inmiddels hersteld van zijn lichte verwonding, treedt met Jane in het huwelijk, dat ingezegend wordt dor den kapi tein van de „Asiatic" waar zij door de span nende avonturen elkaar leerden waardeeren en liefhebben. Het tweede hoofdnummer is „Het meisje van buiten", met Janet Gaynor en Robert Taylor in de hoofdrollen. UITSLAGEN BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De Beverwijiksche bridgeclub „Sans Atout" speelde in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat een duplicaatwedstrijd tegen de bridgeclub „Sans Atout" uit Krommenie. Team 1. H. KluftK. van der Wal; J. Pools N. N. verliezen met 26 tegen 50 m. p. van den heer en mevr. Van Baaien en van de hee- ren Luytte—Rigter. Team 2. Ph. van GroningenN. N., de heer en mevr. Tand wonnen van den heer en mevr. Veen, de heer en mevr. Bloemzaad met 50 te gen 48 m. p. Team 3. Mevrouw Dil—IP. Daalhuizen; mevr. KokC. Nijman verloren met 27 tegen 70 m. p. van mevr. NordemanH. Luyneberg; Luyt Jr^—Merkelbach. Team 4. De heer en mevr. Van Amstel; P. Amse—A. Tabak wonnen met 50 tegen 35 m. p. van de dames Holbesma en Luyneberg; de heeren Nordeman en Göts. Team 5. Mevr. Tabak—Jb. Broekhuizen, J. de Vries—G. Steenbergen verloren met 52 tegen 76 m. p.,van den heer en mevr. Bolding en de heeren Nordeman Sr.—Wuite. De bridgeclub „Sans Atout", uit Krommenie bleef met 281 tegen 205 matchpunten in de meerderheid. De overige leden van de Beverwijksche brid geclub speelden een onderlingen wedstrijd. De uitslagen waren: Noord-Zuidlijn: 1. K. Kramer—J. Nijman 70% m. p. 2. J. Bos—G. de Boer 79% m. p. 3. J. Dil—G. Tabak 85'/2 m. p. 4. J. Pauw—L. Mou- ton 35y2 m. p. 5. L. G. KleynJ. Bloemendaal 87 m. p. 6. Th. Braam^-A. Roodzand 89 m. p. 7. Mevr. BraamJ. Numan 91 m. p. Oost-Westlijn: 1. Scheffer—Barnhom 72 m. p. 2. De heer en mevr. Van der Linden 77% m. pj. 3. R. HoenC. Gelderman 78% m. p. 4. P. van de WerfDe Leeuw 86y2 m. p. 5. T. Ro- meyn—J. Brandenburg 86Vb m, p. 6. IT. Bruine- berg—A. Mante 89 m. p. 7. C. G. Tabak—W. G. Kleyne 96 m. p. CURSUSVERGADERING S. D. A. P. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P. een cursusvergadering in het gebouw van „Het Witte Kruis". De voor zitter, de heer W. van Dok, opende de bijeen komst met een woord van welkom in het bij zonder tot de heeren Drs. Nederhorst en W. Visser, welke laatste namens het Gew. Besuur aanwezig was. Nadat eenige huishoudelijke zaken waren afgehandeld, was het woord aan Drs. Neder horst, die een inleiding hield over het begin selprogram. Spreker begon met erop te wijzen dat het eerste beginselprogram in 1912 door het congres werd aangenomen en eerst in 1937 gewijzigd. Het ontstond in een bloeitijd van het kapitalisme en er bestond nog geen omlijnde uitspraak over de democratie tegen over de dictatuurgedachte. Na den oorlog ont stonden twee belangrijke stroomingen, n.l. het Russische communisme en het Duitsehe natio- naal-socialisme. De beteekenis die de burger lijke vrijheden voor ons hadden drong tot ons door toen deze in Duitschland werden afge nomen. Het nieuwe beginselprogram bevat dan ook een zeer duidelijke uitspraak over de de mocratie. Bij 't soeialisatievraagstuk hadden we 't pro bleem van den eigendomsovergang en hoe den arbeiders een bestaansmogelijkheid te bieden. Spr. zette uitvoerig uiteen op welke wijze de socialisatie zich moet voltrekken. Hiervoor moet stap voor stap de absolute beschikkings macht verkregen worden. Van een politieke functie heeft de staat meer en meer een sociale en economische functie gekregen. Daarom is het zitting ne men hi een regeering veel belangrijker ge worden, doch ook in een goed gevoerde oppo- si tie kan veel bereikt worden. Vervolgens be handelde spr. de rationalisatie en het ont staan van den z.g. nieuwen middenstand. Spr. besloot zijn interessante en leerzame rede met te zeggen wat gisteren utopie was, is vandaag beginsel en zal morgen werkelijk heid zijn. In een slotwoord dankte de heer van Dok den inleider, waarna de vergadering werd ge sloten. JAARVERGADERING WINKELIERS - COMBINATIE „PLAN WEST" De Winkelierscombinatie „Plan West" heeft gisteravond in gebouw Odeon aan de Baan straat haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer W. Akse, heette de aanwezigen hartelijk welkom en wees erop dat het afgeloopen jaar voor de combinatie zeer gunstig is geweest. Spr. wilde zich niet wagen aan voorspellingen voor het nieuwe jaar, maar één ding is echter zeker, dat de combinatie in zeven magere jaren uitstekend werk heeft verricht en met steeds stijgend succes. Wan neer de leden met dezelfde gedachte als de voorafgaande jaren 1938 ingaan zal Plan West ongetwijfeld weer sterker en grooter worden. De leden van Plan West hebben immers erva ren, aldus spr., wat een goede organisatie ver mag. De eenling heeft echter ook ervaren dat het standhouden tegen de grootbedrijven niet meer mogelijk is. Daarom moeten de leden als één man achter de combinatie staan om zoo veel mogelijk te trachten het publiek naar de kleine zaken, die in een minder gunstig ge deelte van Beverwijk liggen, te trekken en de vat op het publiek, die momenteel al aanwe zig is te houden en te versterken. Hierna verwelkomde de voorzitter de nieuwe leden en hoopte, dat zij actief aan het organi satieleven zouden deelnemen. Na vaststelling der notulen, bracht de se cretaris, de heer G. J. Kors, het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat het ledental van Plan West 64 bedraagt. Voorts releveerde spr. de geslaagde openbare vergaderingen, de auto- en boottocht, waarvoor een belangstel ling bestond als nimmer tevoren. Ook de ex tra- uitkeeringen op de volgeplakte zegel boekjes bleken een groot succes geweest te zijn. Niet minder dan 17 pet. werd er meer uit gekeerd dan in 1936, terwijl er 343 boekjes, of 13 pet. meer boekjes werden ingeleverd. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer G. C. H. Tabak, bleek dat er 1.539.200 zegels 'verkocht waren, terwijl 2641 boekjes werden ingeleverd. Het bedrag van de verstrekte waardebonnen bedroeg f 482.50 te gen f 404.50 in 1936. De bus- en boottochten kosten Plan West f 1600. De voorzitter heeft den secretaris en pen ningmeester dank gebracht voor hun uitvoe rige verslagen, die onder luid applaus werden goedgekeurd. In de kascommissie, die hierna werd benoemd, namen zitting de heeren E. Sipkes en Korsman. Bij de bestuursverkiezing, die vervolgens aan de orde was, wegens periodiek aftreden van de heeren W. Akse, G. C. H. tabak en E. Egge- raat, bleek welk een groot vertrouwen de le den m het bestuur stelden, daar allen met :oote meerderheid van stemmen werden her- ozen. De voorzitter heeft hierna het belangrijkste punt van de agenda, het voorstel om in 1938 de kinderfeesten te laten vervallen, toege licht. Het bestuur was, aldus spr. tot dit voor stel gekomen ondanks het feit dat door Plan West reeds zooveel reclame gevoerd wordt, om het publiek nog meer aan de zaken te bin den, door nu inplaats van de kinderfeesten iedere week een dag te benalen, waarop dan de verhoogde premie va-1 ;-k met het oog op de slechte tijdsomsta- ton meende het bestuur, dat een extra- mg op de boek jes voor de huismoeders, reeds' met zooveel moeilijkheden te kampen hebben, zeer op prijs gesteld zou worden, daar nu elke week een waardebon van 3 gulden uitgeloofd wordt. Ook de reclame, die in de voorafgaande jaren ge voerd is, kan niet op dezelfde wijze voortgezet worden, daar deze te duur is. Er zijn zes boot tochten gweest, aldus spr., die alle geslaagd zijn, maar toch was het bestuur van meennig dat deze wekelijks terugkeerende waarde bon een beter reclamemiddel is. Na de pauze werd na langdurige besprekin gen het voorstel in stemming gebracht en met groote meerderheid aangenomen. Deze nieuwe maatregel gaat 1 Februari in en loopt tot 5 Februari en daarna telkens van Maandag tot Zaterdag. Vervolgens werd nog besloten om Donderdag 3 Februari een openbare vergadering met ver schillende attracties te houden, waarin dan aan het publiek mededeeling zal worden ge daan van de nieuwe werkwijze der combinatie. Indien echter de Nationale feestdag op dezen datum valt wordt de vergadering tot nadere aankondiging uitgesteld. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, sloot de heer W. Akse de verga dering met een woord van dank. COMITé VOOR HUISHOUDELIJKE VOOR LICHTING Aangemoedigd door het succes van het eerste tweetal naaicursussen heeft het comité inzake huishoudelijke voorlichting gemeend weder om een tweetal naaicursussen, ieder van 10 lessen, te organiseeren. Deze zullen worden gehouden op Dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur en op Donderdagavond van 19 tot 21 uur, voor het eerst op 15 en 17 Februari a.s. Verder zal een kookcursus worden gegeven van zes lessen op de Maandagmiddagen van 14-16 uur, voor het eerst op 21 Februari. Alle cursussen worden gegeven in het ge bouw van de Gemeentelijke Huishoud- en In dustrieschool C. H. Moensplein, alhier. De aan meldingen moeten geschieden op formulieren die op Donderdag 3 Februari tusschen 15.30 en 16 uur verkrijgbaar zijn aan het stempellokaal op het parkeerterrein aan de Baanstraat. Deze formulieren moeten uiterlijk 5 Februari wor den ingeleverd bij de Gem. Huishoud- en In dustrieschool. BIJSLAG AAN INWONENDE GEZINSLEDEN. De Minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat de regeling van den extra-bijslag aan inwonende gezinsleden van ondersteunde werkloozen een verruiming heeft ondergaan. Voor dezen bijslag kunnen voortaan in aan merking komen inwonende gezinsleden van ingevolge de ministeriëéle steunregeling on dersteunde werkloozen, die aan de volgende voorwaarden voldoen: Zij moeten ouder zijn dan 18 jaar; in loon dienst hebben gewerkt; buiten hun schuld ont slagen zijn; valide zijn en gedurende tenmin ste 13 weken een loon hebben verdiend van tenminste 4 per week (voor land- en tuin- arbéiders 3.50 per week). Degenen die aan deze voorwaarden voldoen en voor dezen bijslag in aanmerking wen- schen te komen, kunnen daartoe een ver zoek indienen bij den dienst voor sociale za ken op daartoe bestemde formulieren die bij den dienst en bij de besturen van de organi saties verkrijgbaar zijn. HET ELFTAL VAN BEVERWIJK GEWIJZIGD. In het elftal van Beverwijk, dat Zondag voor de competitie tegen De Meteoor speelt, zijn eenige wijzigingen gekomen. Het zal als volgt verschijnen: Doel: P. Adrighem; achter: J. Vessies en C. Vessies; midden: A. de Ruiter, G. de Ruiter en W. Kuyer; voor: Koning, !Th. Kuyer, Markx, Maenhout en Schellevis. tin ARBEIDERS TOONEELVEREENIGING „KUNST NA ARBEID" Li de plaats van den heer G. Lampink, die voor zijn functie bedankt heeft is tot voorzit ter van de Arbeiders-Tooneélvereenigmg „Kunst 11a Arbeid" gekozen de heer F. van Galen en tot tweede voorzitter de heer P. Voo- ren. Het secretariaat van de vereeniging is gevestigd: Cornells Matersweg 50, alhier. FILMAVOND O.K. BESTURENBOND. Gisteravond werd in Thalia een filmavond gegeven van den Oud-Kath. Besturenbond uit gaande, bij welken Bond alle plaatselijke O.-K. vereenigingen zijn aangesloten. Er was veel belangstelling. Met enkele hartelijke woorden van welkom door den voorzitter den heer A. A. van Pel werd het programma aangevangen met eenige goede en zuiver voorgedragen zangnummers door de O.-K. Zangvereeniging „Crescendo". Hierna hield pastoor J. van der Oord te Amsterdam, die als afgevaardigde van het hoofdbestuur der Vereen. O.K.O.F. dezen avond bijwoonde een propagandarede uitgaan de van de vertooning van de film, die beelden zou te zien geven van het kerkelijk leven. Pastoor van der Oord merkte op, dat wel cri- tiek op de film zou worden gegeven, doch dat er wel meer is, wat niet volmaakt is. Spr. zeide dat de film een documentaire film is, m.a.w. dat na vertooning in de verschillende gemeen ten het archief het lot van deze film zal zijn om te worden bewaard voor het nageslacht en opdat over vele jaren nog eens kan worden teruggezien op het leven in de kerk van heden. Ieder die lidmaat van de kerk is, zeide spr. is verantwoordelijk voor den groei der kerk, waartoe ook de naastenliefde sterkt. Pastoor v. d. Oord eindigde zijn boeiende rede met den wensch, dat allen mochten medewerken tot den bloei der gemeente en dei- kerk. Nadat de heeren K. Gouda (orgel en piano) en Corn. Tol (viool) eenige gewaardeerde muzieknummers ten beste hadden gegeven, werd het eerste deel van de film getiteld „De Oud-Katholieke Kerk van Nederland" ver toond, waarbij Pastoor Th. Moleman explicatie gaf. Allereerst werd getoond het ontstaan der O.K. Kerk, waarbij reliquieën van Willibrordus, Bonifacius, Bernulfus e.a. hoogwaardigheids- bekleeders alle ondergebracht in hetO.-K. Museum te Utrecht. Vervolgens kregen wij de handelingen te zien bij de godsdiensoefenigen en Vespers op genomen in de kathedrale Kerk St. Gertrudis te Utrecht, waarvan Pastoor E. Lagerwey het hoofd is, verder de kerkhoofden, het semina rie te Amersfoort, het Oudeliedenhuis te Utrecht en ten slotte voor de pauze nog lantaarnplaatjes van de bestaande kerken, waaronder vele oude schuilkerken. Na de pauze, waarin een verloting ten bate van het Eigen Vereenigingsgebouw werd ge houden en met dit al de pauze veel te lang maakte, werd het tweede deel der film ver toond, voornamelijk het vereenigingsleven weergevend. Dit filmgedeelte eindigde met exterieur - opnamen van kerken voor welker bouw steun gegeven werd t.w. IJmuiden, Amsterdam, Zaandam (gerestaureerd) en Amersfoort. Tot slot werden nog eenige foto's getoond van hen, die de Vereen. O.K.O.F. stichtten en van het huidige hoofdbestuur. Met een dankbaar applaus gaf het publiek zijn waardeering voor deze documentaire film weer. De „D.G.S.-Boys" mondharmonicaclub ver leende op aangename wijze hierna medewer king. Nadat ter dekking van de kosten nog een collecte was gehouden en „Crescendo" nog eenige zangnummers en de D.G.S.-Boys accor- deonmuziek ten gehoore hadden gebracht, sloot Pastoor Th. Moleman dezen filmavond, opwekkend lid te worden der Vereeniging Oud- Kath, Ondersteuningsfonds, waarna een ge zellig samenzijn volgde op dezen voor velen interessanten avond. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 28 Januari 1938 (A.N.P.) (Versche visch.) Tarbot 80—100 ct. per K.G. Griet 5080 ct. per K.G. Tong 100110 ct. per K.G. Groote schol f 11,6014 per 40 K.G. Middel schol f 13.8015 per 40 K.G. Kleinschol f 10.8012 per 40 K.G. Schar f 9.40 per 40 K.G. Bot f 11.40 per 40 K.G. Wijting f 4.30—6.40 per 40 K.G. Kabeljauw 125—200 ct. per stuk. BESOMMINGEN. KW 89 f 830, KW 108 f 790, KW 69 f 830, KW 159 f 660, KW 86 f 64, IJM 201 f480. DE „SHAMROCK" MET ERNSTIGE MACHINESCHADE BINNENGESLEEPT. Hedenmorgen is alhier door den stoomtraw ler Maria R. Ommering IJM 7 binnengesleept de stoomtrawler Shamrock IJM 129, die dooi de Maria R. Ommering tien mijl benoorden het vuurschip Haaks met ernstige machine- schade was opgepikt. Beide trawlers waren gisteren naar zee vertrokken. Aan boord van de Maria R. Ommering heeft nog een ongeluk plaats gehad. De stoker A. Pronk heeft bij zijn werk ernstige brandwon den aan een der beenen opgeloopen, zoodat hij bij binnenkomst hulp van een dokter moest inroepen. LEKKAGE IN DE MOTORKAMER. De logger IJM 201 is binnengeloopen met lekkage in de motorkamer, vermoedelijk ten gevolge van het stooten op een drijven voor werp. DE KATWIJK 159 en K.W. 86 BINNEN. De loggers KW 159 en KW 86, die in Esbjerg zijn binnen geweest (zie elders in dit blad) zijn hier inmiddels aangekomen. MARKTBERICHT. Tong 1.060.73 per KG. Tarbot 1.12—1.02 per KG. Groote schol 1615 per 50 KG. Middel schol 18.50—17 per 50 KG- Zetschol 3023 per 50 KG. Kleinschol 2112.50 per 50 KG. Bot 16.50—12 per 50 KG. Schar 10—16.10 per 50 KG. Wijting 5.70—3.70 per 50 KG. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Reiger IJM. 106, Limburgia IJM. 54, I. S. Groen IJM. 130, Olym- pia IJM. 111, En Avant IJM. 8, Maria R. Om mering IJM. 7. VERDACHT VAN ZEDENMISDRIJF. De recherche heeft als verdacht van zeden misdrijf een inwoner dezer gemeente aange houden, Na zijn verhoor is hij in arrest gesteld. FEESTAVOND VAN „DE GIETELING". De tooneelclub „Tavido" speelde Donderdag avond in de Pont-Bioscoop voor de leden van „de Gieteling" en kwam voor het voetlicht met „de Ebbenhouten Olifant" spel van avontuur in 3 bedrijven (6 tafereelen), door Christien van BommelKouw en Henk Bakker. De groote zaal was tot de laatste plaats be zet toen te ruim acht uur bij ontstentenis van den voorzitter de heer J. Bakker namens de Gieteling allen een hartelijk welkom toeriep, de hoop uitsprekende dat men een gezelligen avond mocht hebben. En die wensch is vol komen in vervulling gegaan. „De Ebbenhouten Olifant" is een tooneelstuk dat zich zeer moei lijk vertellen laat, dat moet men zien. Het is een stuk vol van levendige handeling, die er de spanning terdege inhoudt, afwisselend dra matisch, gemoedelijk en vroolijk. De groote zoowel als de kleine rollen werden voortreffe lijk vex-tolkt; geen moment was er eenige weifeling' en het publiek genoot van het begin tot het einde en toonde dit na elk tafereel door een uitbundig applaus. Mevr. N. NeveDollee als hospita, had wel een heel dankbare rol en speelde voortreffelijk evenals mej. A. de "Vos, als Lilly Marshall, (een meisje met een roman- tischen achtergrond). Ook de heeren W. Gregouir en H. v. d. See gaven goed spel te zien, terwijl de heer H. G. Gerssen zijn beide zeer uiteenloopende rollen bijzonder goed speelde. Het geheel was voor Tavido en haren regisseur den heer L. Holt- slag een volkomen succes, zij hadden een goe den avond. Aan het slot kwam aan 't applaus schier geen einde. Het tooneel was zeer goed verzorgd. De entre-acte muziek was in han den van een ensemble van Hoogovenkunst kring en hield er de goede stemming in. De heer Bakker was zeker de tolk van allen toen hij Tavido hartelijk dankte voor de voortref felijke opvoering van „de Ebbenhouten Oli fant" en den dames een fraai bouquet aan bood. De uitstekend geslaagde avond werd beslo ten met een gezellig bal onder leiding van den heer E. v. d. Meer met muziek van „The Favourites". „WAT WIL BELLAMY?" Over dit onderwerp sprak de heer F. J. Scherf uit Zandvoort gisteravond in „Zomer- lust". Het antwoord op deze vraag, aldus spr. kan zeer kort zijn: Bellamy wil, wat een ieder van u wil. We leven in een crisis. Die crisis is ont staan. In het geheele universum bestaan een wet van oorzaak en gevolg. Aan het opsporen van de oorzaak van dezen crisis is men al eeuwen lang bezig. Bellamy heeft den geweldigen crisis, dien wij beleven, voorzien. Hij zou een profeet, een ziener genoemd kunnen worden. Hij heeft ons een visie getoond in zijn boeken, die dwingt te erkennen, dat ook wat hij verder schrijft, verwezenlijkt kan worden. Bellamy wil een eind aan den chaos maken, aan den oorlog, armoede, onrust, de ellende van kinderen en ouden van dagen, de on macht van werkeloozen. Als oorzaken van dit alles gaf Bellamy aan het ongelijk privaat bezit en het winst systeem. „Er is geen geld", heet het heden ten dage telkens weer en de brandkasten zijn tot bar stens toe vol. Geld is geen middel meer, maar doel om te hebben. Het systeem, waaronder wij leven, is gedoemd om hopeloos vast te loopen. Men tracht nog het leven er van te rekken, o.m. door de werkloosheidsbestrijding maar men vergeet, dat men op deze wijze de gevolgen van een oorzaak bestrijdt en niet de oorzaak zelf. Dit doet Bellamy wel, want de hoeksteen van de Bellamy-gedachte is economische ge- lijkgerechtigheid. Bij verwezenlijking van zijn gedachten zullen de belangentegenstellingen plaats maken voor belangengemeenschap. Naar mijn meening, aldus spr. is zijn oplossing voor ieder mensch aanvaardbaar, ook voor de kapitalisten. Volgens onze wetgeving zijn we bij een on geluk verplicht hulp te verleenen. Door de Bel lamy-gedachte te verwezenlijken kunnen we de menschheid helpen. Dat is het ook onze plicht deze gedachte uit te dragen. Bijna twintig eeuwen lang is er reeds liefde gepredikt. De menschheid hunkert er naar om liefde te geven, maar het systeem, waardoor we geregeerd worden eiseht haat in plaats van liefdeè Daarin zal pas verandering komen, als Bellamy's ideeën ingang zullen hebben ge vonden. Nadat de heer Zwenne eenige werkjes van zich zelf gedeclameerd had, werd er gelegen heid gegeven tot vragen stellen. DISTRIBUTIE LEVENSMIDDELEN. In do week van 30 Januari t:t 6 Februax*i is de winkelier C. Bledjendaal, Kerkweg, aan gewezen voor den verkoop vaxi goedkoope on- vexmengde margarine, alsmede bak- en braadvet. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Donderdagavond hield do afdeeling Heems kerk van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarvergadering in het café van den heer K. de Vries. Ondanks het feit, dat ter animeering van het vergaderingbezoek een gratis verloting met fraaie prijzen op de agenda stond, bleef de belangstelling benedexi peil. Het financieel verslag, uitgebracht door den heer C. Kluft, gaf aan ontvangsten 64, aan uitgaven 25.15, zoadat het saldo 38.85 be droeg. Boeken en bescheiden werden door de verificateurs, de heeren B. v. d. Kalk en G. Jongejans, in de beste orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren K. de Vries, Jac. Kluft en J. Ineke bij accla matie herkozen. Het volgend agendapunt was: bespx-eking winterpr opaganda. Het bestuur meende, dat het houden van feestavonden e.d. teveel kos ten vergt. De beste propaganda achtte men het bezoeken van het landelijk congres. Be sloten werd voor dit doel een bedrag uit te trekkexi. Tot slot werd een gratis verloting gehouden. De prijzen bestonden uit diverse gereedschap pen. De eerste prijs werd gewonnen door den heer L. Huisman. NOGMAALS DE ZANDGATEN IN HET PAASCHDUIN. Zonder het hooge Paaschduin zou de bad plaats een zeer aantrekkelijk gedeelte van haar hoefijzeromlijsting moeten missen. Het is daarom een dorpsbelang, dat dit natuur monument op de juiste wijze onderhouden wordt en het ontstaan van zandgaten voor komen wordt. De beplanting bovenop het Paaschduin is radicaal verdwenen en heeft VRIJDAG 28 JANUARI 1938 De Bilt voorspelt: Stormachtigen Zuidwestelijken tot Wes telijken wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, aanvankelijk veel zachter. BAROMETERSTAND: Hoogste 775.2 m.M. te Lissabon. Laagste 715.5 m.M. te Seydisfjord. STORMWAARSCHUWINGSDIENST: Geseind van de Bilt 28 Januari te 7.45 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede" Geseind te 9.45 uur aan alle posten: „Worda verwacht: storm uit het Zuid westen." THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 38 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUTS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 1.59 uur; n.xn 2.13 uur. Zondag v.m. 2.42 uur; n.m. 2.50 uur. Maandag v.m. 3.16 uur; nxn. 3.25 uur. inmiddels plaats gemaakt voor een zand- woestenij, terwijl er bovendien ook zandga ten in de zijkant van deze „tonnenberg" aan wezig zijn. Met geringe kosten kan dit natuurnomu- ment voor verdere afbrokkelingen en verstui vingen gespaard blijven. Moge een en ander spoedig ingezien worden en een nieuwe beplanting op de kale plekken aangebracht woi'den. DE DAMES MANDOLINE CLUB. Naar wij van den directeur van het Muziek gezelschap „Orion", den heer Daan Schelle- vis, tevens dirigent van de Dames Mandoline Club, vernemeix, wordt er door de leden op Dinsdagavonden steeds ijverige gestudeerd en gerepeteerd, zoodat wij binnen afzienbaren tijd een „licht" instrumentaal mandoline- concert zouden kunnen verwachten. Zes dooden. Donderdagmiddag heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan bij de Nobels Explosive Works te Ardeer in het Schotsche graafschap Ayrshire. Zes personen, waaronder een vrouw, werden gedood en een aantal anderen licht gekwetst. De ontploffing was zoo hevig, dat de huizen van het plaatsje Irvixxg, dat op een afstand van vijf kilometer ligt, op hun grondvesten schokten, talrijke vensters sprongen. Nog een tweede ontploffing werd gehoord. De vrou wen en kinderen waren zoo verschrikt, dat zij de straat opvluchtten. Huizenhooge vlammen stijgen op uit het arsenaal en de geheele streek werd in dichte rookwolken gehuld. In deze springstoffenfabriek, vinden drie duizend man werk. Dat het aantal slacht offers zoo gei'ing is, is te danken aan het feit, dat de verschillende onderdeden van de fa briek allen zijn ondergebracht in aparte ge bouwen. Burgemeester van Vlaardingen wordt burgemeester van Zwolle. Naar wij vernemen is met ingang van 15 Febr. a.s. benoemd tot burgemeester der ge meente Zwolle de heer A. van Walsum, bur gemeester van Vlaardingen De heer van Walsum werd 30 Januari 1890 te Krimpen a. d. IJsel geboren. Hij genoot lager en middelbaar onderwijs en werd ver volgens opgeleid in de gemeente-administra ties ter secretarie van Ouderkerk a. d. IJsel. In 1912 werd hij benoemd tot adjunct- commies ter secretarie van Zandvoort. Bij KJ3. van 26 Juni 1915 volgde zijn benoeming tot burgemeester der toen 3500 zielen tellende gemeente Krimpen a. d. IJsel. Met ingang van Mei 1920 werd hij daar nevens benoemd tot Dijkgraaf van den polder Prins Alexander en met ingang van April 1921 tot hoofdingeland van Schieland. Op 1 Februari 1928 verkreeg hij eervol ont slag als burgemeester van Krimpen a. d. IJsel wegens zijn benoeming tot burgemeester van Vlaardingen. Hij nam toen ook ontslag als dijkgraaf van den polder Prins Alexander. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 28 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in Barcelona" en „De firma wordt verliefd". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tusschen Shanghai en San Francisco" en „Het meisje van buiten". 8 uur. ZATERDAG 29 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Avontuur in Barcelona" en „De firma wordt verliefd". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Tusschen Shanghai en San Francisco" en „Het meisje van buiten". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 28 JANUARI Gem. Concertgebouw: Ledenconcert H. O. V. 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Koningin Victoria. 2,30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Paul Muni in Het leven van Emile Zola. 2.30, 7 en 9.15 uur. Fi'ans Hals: ZoÖlogica. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste trein uit Madrid, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: De Groote Sensatie en De Kribbebijter. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. ZATERDAG 29 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Tooneel- groep Het Masker: Het Adelaarsjong, 8.15 u. La Gaité, Raaks: Nachtfeest 8—5 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en (gei avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9