HET NIEUWE AVONDBLAD ZWARE STORM BRACHT VELE SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN Gevaarvolle tocht van de „Insalinde" Lichtschip boven het water uitgeheven 23e JAARGANG No. 76 MAANDAG 31 JAN. 1938 IJMUIDEQ COUPANT ABONNEMENTEN.: per week 12l/a ets., per maand 55 cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ20 één of twee leden wijsvmger ƒ25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vingerƒ5.- (it°J^onderliikeverzekerinff vnnr ahnmfJ/n r-6 ■Y1aa+tt.0<L ee^ maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer 'abonnés tengevolge' mocht hebben. Nog afzonaeriijKe verzexenng voor abonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van - - - - - overlijden ƒ400.—-, verlies van hand, voet of oog ƒ200.beide leden duim ƒ100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger 60. arm- of_beenbreuk 30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. i een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. SO. S. SHIP IN DISTRESS". Het internationale roepteeken, dat alle andere radioverkeer op de scheepsgolf doet zwijgen, heeft gedurende het afgeloopen weekeind langs onze kusten herhaaldelijk geklonken S. O. S. Schip in nood. De reddingbooten moesten uitvaren, een sleepboot is gezonken, doch tot heden heeft men geen bericht ontvangen, dat de zee men- schenlevens heeft geëischt. Wel bestaat er ongerustheid omtrent het lot van een Estlandsch schip, dat op de Eierlandsche gronden in nood verkeerde, doch de „Dorus Rijkers", die van Den Helder was uit gevaren om hulp te verleenen, heeft ter plaatse niets aangetroffen, en is onverrichterzake naar haar standplaats teruggekeerd. Het Panameesch stoomschip „Tinge", dat Zaterdag bij Terschelling in nood verkeerde en plotseling ophield met het zenden van nood seinen, heeft Zondagavond nog op eigen kracht IJmuiden weten te bereiken. De „Insulinde" heeft een zware tocht gemaakt naar een Noor, maar een Duitsch bergingsvaartuig was er eerder bij. De reddingboot trof zulk zwaar weer, dat twee leden der bemanning zijn gewond. DE storm heeft op verschillende plaatsen in ons land ernstige schade-aangerichtin Rotterdam liep het oude stadsgedeelte onderin Aalsmeer stortte een in aanbouw zijnd pakhuis in, terwijl ook een menschenieven is te betreuren. Twee fietsers raakten n.l. door een krachtigen rukwind het stuur kwijt en vielen vlak voor auto's, één van hen werd gedood ,de ander zwaar gewond. De motorreddingboot „Insulinde" vertrok Zaterdagmiddag half een van het station Oostmahorn naar een Noorsch stoomschip dat in nood ver keerde drie mijl Noordoost van het lichtschip Borkumer Rif. De zee was bij den wal in de gronden nog niet zoo erg als 15 a 20 mijl uit den wal, waar zij volgens verklaringen van den schipper van de Insulinde buitengewoon wild was zooals hij zelden of nooit had meegemaakt. De Insulinde is naar het lichtschip gegaan en heeft nadere bijzonderheden over het Noorsche s.s. gevraagd. Men deelde mede, dat het schip verbinding had gemaakt met een Duitsche sleepboot uit Borkum, die den Noor had weggesleept. De Insulinde is daarop terugge keerd. Bij het Borkumer vuurschip stond zulk een enorme zee, dat men van de reddingboot uit onder het lichtschip door kon zien, omdat dit vrij van de golven werd gegooid. Op den terugtocht, dicht bij het lichtschip is de Insulinde door ge weldig groote zeeën getroffen, die haar dwars op haar kant wierpen. Het bakboordlïeht werd zelfs door het water geraakt. De slagzij bedroeg toen ongeveer 65 graden. Twee le den van de bemanning, die in de radiohut waren, liepen niet ernstige hoofdwonden op, doordat zij tegen het schot gesmakt werden. De leden van de bemanning die op het dek, achter het bcschermschot stonden, moesten zich stevig vasthouden. Zij hingen half in het water. De Insulinde werd daarna op de top van de branding meegesehoven en kwam snel recht te liggen. De reddingboot, die geen schade heeft op- geloopen i§ in het pikdonker over den grond van het Friesche gat Zaterdagavond om ne gen uur van haar zwaren tocht op haar standplaats teruggekeerd. De schipper van de Insulinde gaf nog als zijn meening te kennen dat weinig schepen zoon tocht hadden kunnen doorstaan en dat alleen de buitengewone kwaliteit van de red- +inl?00t het mogelijk maakt om dergelijke tochten te ondernemen» Kranig werk van radio- telegrafist. Het Nederlandsch-Panameesche s.s. „Tin- ge" zond Zaterdagavond zijn S.O.S.-seinen den aether in. Deze werden opgevangen door schepen op de Noordzee, door sleepbooten in de haven en ook door Sc-heveningen-radio, die zij verder doorgaven: S.O.S. „Wij ver- keeren in nood". Een tijdlang duurde de radiotelegrafische verbinding. De „Holland" snelde te hulp. Maar plotseling zweeg H.P. G.Z. (de roepteekens van de „Tinge"). Groot was de angst in den familie- en vriendenkring der 21 opvarenden, twintig Nederlanders en een Deen. Maar gelukkig kwam Zondagmorgen de blijde tijding, de „Tinge" is op weg naar IJmuiden. Alles is wel aan boord en Zondagavond omstreeks kwart voor negen was het stoomschip veilig in de middensluis. Het schip maakte nog slagzij en toonde op vele plaatsen de gevol gen van de zware zeeën, die het in deze moeilijke dagen over boord had gekregen. De marconist T. A. B. Visser ging in de sluis van boord en van hem vernamen wij het een en ander over deze reis vol avontu ren en vol strijd tegen de elementen. Za terdag 22 Januari jl. was de „Tinge", een boot van ruim 1700 ton uit Skonvik in Zwe den vertrokken met een lading hout, be stemd voor Huil en een week later geraakte het vaartuig, dat een hooge deklast had, in een vliegenden storm. De „Tinge" werd hevig heen en weer geslingerd en het gevolg was dat de deklast ging werken en het schip zwaar slagzij maakte. Het werd een prooi der elementen. De radio deed haar werk. De mar conist gaf zijn S.O.S.-seinen en toen kapten de matrozen de sjorringen van de deklast. Een groote hoe veelheid hout ging over boord. Dit gaf eenïge opluchting. De „Tinge" kwam wat overeind, maar het beteekende voorloopig het einde van „H.P.G.Z." want met de mast ging ook de antenne overboord. Vuurpijlen werden afgestoken, maar er kwam geen hulp opdagen. Kapi tein Catlenger en zijn wakkere be manning voerden een zwaren strijd en de marconist had de bijna boven- menschelijke taak een nieuwe an tenne te maken, waarin hij tenslotte slaagde door een verbinding op de voormast, die overeind bleef staan. Een kranig stukje van dezen jongen mar conist, die pas in Mei van het vorig jaar naar zee ging. Toen kon aan de spanning, die overal heerschte over het lot van de „Tinge" een eind gemaakt worden. Zaterdagnacht één uur had de marconist verbinding met „Blavand-radio" op de westkust van Dene marken, die het bericht doorgaf naar Sche veningen-radio. Maar de „Tinge" zou nog menig moeilijk uurtje moeten doormaken, want de storm bleef aanhouden en boven dien was de sjorring van de deklast in de schroef geraakt, zoodat men slechts lang zaam kon draaien. Gelukkig was de schroef spoedig weer vrij en nu ging het met volle vaart naar IJmuiden, waar het schip, zooals gemeld, Zondagavond behouden arriveerde. Sleepbooten van het bureau Wijsmuller as sisteerden hêt naar de middensluis. Voorloo pig bleef de „Tinge" in IJmuiden liggen in afwachting van nadere orders. Dorus~ Rijkers keerde onver richterzake terug. In verband met de ongerustheid over 't lot van een Letlandsch scheep je, dat niet ver uit den wal van Texel met den storm te kampen had, is de motorreddingboot „Dorus Rijkers" van station Den Helder van de N. Z. H. R. M. Zaterdagnacht om kwart voor drie uitgevaren om een onderzoek in te stellen naar dit scheepje. De „Dorus Rijkers", die Zondag morgen op de Eierlandsche gronden is geweest, heeft niets kunnen ont dekken en is naar den Helder terugge keerd. Kruiser „Java" een dag te laat vertrokken. rj ondagochtend bij het aanbreken van den 'Li dag is Hr. Ms. kruiser „Java" voor het verrichten van convooidiensten in de Spaan- sche wateren van de reeds van Den Helder vertrokken. Oorspronkelijk zou deze oorlogssbodem Za terdagochtend tegen elf uur de reis hebben aanvaard. Tengevolge van den hevigen storm Van Za terdag konden echter twee motorsloepen van den kruiser die in de haven van den Helder la gen om leden van de bemanning, die nog aan wal waren aan boord te brengen, Za terdag niet bij de Java komen. Het vertrek moest 'dientengevolge worden uitgesteld. Weliswaar kwamen de meeste aan land vertoevende leden der bemanning met de sleepboot Utrecht aan boord van de „Java", doch niet voor Zondagochtend konden de twee sloepen den oorlogsbodem bereiken. Onmiddellijk nadat dit was geschied is de „Java" zeewaarts vertrokken. Sleepboot gezonken. Zaterdagmiddag is de sleepboot „Volhar ding 1", kapitein Marconi, met de sleepsche- pen Anna en Tradia, van Antwerpen op weg naar Dordrecht, op de Oosterschelde nabij Stavenisse gezonken. De drie opva renden wisten zich zwemmende te redden. De beide sleepschepen werden door het mo torschip „Maurits 2" in samenwerking met het bergingsvaartuig „Zeehond" van W. A. van der Tak's Bergingsmaatschappij, in de vlucht- haven te Zijpe binnengebracht. Doodelijk ongeval. Zaterdagmiddag omstreeks half een, raakte de Rijksveldwachter S. uit Dubbeldam, toen hij per fiets langs den hoek BleekerdijkSin gel te Dordrecht kwam, door den krachtigen wind de macht over het stuur kwijt. Hij viel onder een juist passeerenden vrachtwagen en werd zoodanig verwond, dat hij ter plaatse overleed. Vermoedelijk tengevolge van den krachti gen wind, kwam Zaterdag de 53-jarige H. Weeda, die per rijwiel over den Oudendijk te Heinenoord reed, in botsing met een hem juist passeerende, achteroprijdende vracht auto, waardoor hij tegen den grond werd ge slingerd. Met een ernstige schedelbasisfrac- tuur werd de ongelukkige in zeer ernstigen toestand naar zijn woning vervoerd. Schepen met stormschade. Te Rotterdam zijn verschillende schepen binnengekomen, die ernstig van den storm te lijden hebben gehad. Het Engelsche s.s. „Cragpool" heeft het op den Oceaan zoo hard te ver antwoorden gehad, dat men voor het behoud van het schip heeft gevreesd. In een storm, welke 18 Januari begon, ont wikkelden enorme rollers, die over het schip heen sloegen, zulk een kracht, dat enkele deu ren werden weggeslagen. Men verspeelde een reddingboot, terwijl na een stortzee een ge deelte van de brug bleek te zijn weggeslagen en ook aan de radiohut behoorlijke schade bleek te zijn toegebracht. Op 46 graden noor derbreedte en 34 graden 40 minuten wester lengte werd het zoo erg, dat het schip nabij de machinekamer lek sloeg. Aanvankelijk leek de situatie zoo penibel, dat er S. O. S. seinen werden uitgezonden. Men slaagde er echter in met behulp van pompen, het schip van het meeste water vrij te houden. Toen bovendien de storm wat ging liggen was het ergste gevaar geweken en daarop heeft de Cragpool ook geseind, dat zij het zelf wel klaren kon en geen assistentie meer noodig had. Hoewel de storm in kracht was afgenomen, kon het schip toch niet den ouden koers hervatten en zoo hebben de sche pelingen met het defecte schip nog; waf dagen op zee rondgezwalkt. Daarna klaarde het weer op, zoodat men, zij het ook met geringe snel heid de reis naar Rotterdam kon voortzetten. De „Friby" van dezelfde maatschappij, die met graan van Baltimore kwam, heeft in den Atlantischen Oceaan al even zwaar weer ge had. De geheele radiohut is ingeslagen en tij dens den storm is er aan boord nog een on geluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een van de opvarenden werd n.l. door een stortzee op het sloependek opgeheven tot boven de brug, waar de roller tegen een van de andere zijde opgezwiepte golf liep. De man werd toen op het dek neergesmeten en hoewel het er aanvankelijk niet erg best met hem uitzag, is hij later toch weer opgeknapt. Het ergst was echter de „Framlington Court" van de Court Line Ltd. te Londen, een 4888 ton metend schip, dat geladen met suiker van Zuid Amerika op weg naar Rotterdam was, eraan toe. Behalve de schade aan de brug en aan de reeling, is de geheele pantry weggeslagen. In IJmuiden torenden de traw lers hoog boven de kade. De storm stak op uit het Zuidwesten, maar in den loop van den dag werd de wind wat ruimer en liep hij door het Westen. Het snelle opkomen van den vloed deed een hoog tij water verwachten en dit kwam dan ook inderdaad. Het water bereikte in de Vis- schershaven in IJmuiden de hoogte van den wal. Een vlet van de visehploeg, die op den kop van de Vlsschershaven op de straat lag, was gelukkig stevig vastgesjord; anders zou ze wellicht weggespoeld zijn. Door den hoogen waterstand zag het er in de havens erg „unheimisch" uit. Overal was het water even wild. Zelfs in de toeleidings- kanalen naar de sluizen was het erg onstui mig en de verschillende sluisdeuren hebben heel wat druk moeten weerstaan. Wat zou er gebeurd zijn als een der deuren eens het on derspit had gedolven Het leek Zondagmorgen iets beter maar in den loop van den dag verdween het tamelijk vriendelijke zonnetje en werd het weer erg buiig. De stormwaarschuwingsdienst verving het teeken van „wees op uw hoede" door het „verwacht storm uit het N.W." en die kwam dan ook, alhoewel minder hevig dan den vori- gen dag. Zondagmorgen zijn tal van schepen, door den Zaterdagstorm opgehouden, naar zee ver trokken en in den loop van den dag kwamen vele trawlers binnen, behouden en wel. De vloed liep ook Zondagmiddag weer Iiool op en de trawlers aan den kant staken hoog boven de kade uit. Kolossale schepen zijn het dan. Het zou niet meevallen, als ze zoo- eens gelost moesten worden. Aan den kant ging het gerucht van het ver gaan van een Deenschen kotter, maar dit ge rucht werd tot nu toe niet bevestigd. Een goed bericht konden we Zondagmorgen op ons nieuwsbord melden: het s.s. „Tinge", dat door een der bladen reeds als verloren was beschouwd, was, naar wij vernamen, dooi den storm heengekomen en bevond zich op weg naar IJmuiden. Vele gezinnen zijn noode- loos in ongerustheid gebracht. Maar met des te grooter vreugde zal overal het alle angst wegnemende bericht ontvangen zijn. IJMUIDEN Afscheid ds. R. I. van der Meulen. Enorme belangstelling bij den kerkdienst. Reeds geruimen tijd voor den aanvang van den kerkdienst, waarin ds. R. I. van der Meu len, de vertrekkende predikant der Gerefor meerde kerk IJmuiden-West, van zijn ge meente afscheid nemen zou, was het kerkge bouw aan de Wilhelminakade met honderden gemeenteleden en andere belangstellenden ge vuld. Daarbij moesten talloozen zich nog met een plaats in de paden of een staanplaats te vreden stellen, zoodat naar schatting onge veer 12 a 1400 personen dezen middagdienst bijwoonden om den predikant, die in deze zijn eerste gemeente 10 jaar met vrucht gearbeid heeft en thans naar Zaandam vertrekken zal, voor 't laatste te midden van zijn gemeente te hooren. Vele autoriteiten waren aanwezig; de vol ledige kerkbesturen van IJmuiden-West er -Oost, de besturen der Geref. scholen en de hoofden ervan, de predikanten ds. S. E. Wes- bonk en ds. van Teijlingen, dr. van Katwijk, resp. van IJmuiden, -West, -Oost en Velsen- Noord. Ook de Geref. Kerk te Santpoort was vertegenwoordigd. De scheidende pastor loei werd door ds. S. E. Wesbonk naar den kansel geleid. Na het uitspreken van het votum zong men Ps. 95 4 Want Hij is onze God en wij zijn 't volk van Zijne heerschappij en werd ge lezen de apostolische geloofsbelijdenis en de tweede brief van Petrus, hoofdstuk 1 13—21. Het tekstwoord van ds. van der Meulen, dat hij na het zingen van „Dat Israël op den Heer vertrouw" en het gebed, besprak was 2 Petrus 1' 19, „En wij hebben het profetische Woord, dat zeer vast is en gij doet wel, dat gij daarop acht hebt als op een licht schijnende in een duistere plaats, totdat de dag aanlichte en de morgenster opga in uw harten". Bijna 10 jaar lang, zegt spr., ben ik te IJmui den slaaf geweest van Jezus Christus. Allerlei herinneringen komen bij dit afscheid bij mij op. 1 Maart 1928 kwam ik hier als hulppredi ker; een jaar later volgde mijn aanstelling als predikant bij deze groote gemeente. Spr. her denkt dankbaar welk een steun hij hier bij zijn werk ondervonden heeft, een werk dat vele zegeningen heeft gekregen. Geschraagd door een behulpzame echtge- noote heeft hij zijn arbeid in den wijngaard des Heerea met groote vreygde in die 10 jaar verricht. Spr. was slaaf van Christus, maar daarom was die dienst geen slavernij. Het Woord alleen wijst den weg, geeft le venskracht en stervensmoed. Daarom koos spr. den tekst, die spreekt van het profetische woord, dat een vast, verantwoordelijk en ze genrijk bezit der kerk is. Immers het aposto lische bezit is ook het hare; de apostelen heb ben het O. T. aan de kerk overgegeven, ge grond op het fundament der apostelen en der profeten. Door de werkelijkheid van het leven wordt het geloof in de Heilige Schrift versterkt; hoe heeft de moderne wereld de H. S. aangevallen. De moderne wereld niet haar wetenschap is een volslagen vijand van het geloof. Spr. zegt: geloof en wetenschap zijn volkomen anti poden. Het geloof van Gods kinderen echter wordt verstevigd door de slagen en aanvallen van het heden. De cultuur, die geroepen was om orde te scheppen in den kosmos heeft ons geleid tot aan den rand van den chaos. En nog zijn wij niet aan het einde. Alleen hij, die gelooft in het Woord, wordt niet wanhopig en houdt zich staande in deze waanzinnige we reld, die door zijn cultuur vol verderf is. Als de kerk echter beschikt over het vaste bezit van het profetische woord rust op haar een groote verantwoordelijkheid. Noblesse oblige. Zij doet dat door het Woord te onder zoeken en het biddend te overpeinzen. Alleen het Geloof doet het Licht zien. Onderzoekt het Woord en wie het Woord onderzoekt ziet het Goddelijk Licht schijnen, het Licht, dat spreekt van genade en dat de duisternis van het leven verdwijnen doet, In een klemmend betoog vestigt spr. de aan dacht op het feit, dat slechts de H. Schrift op alle vragen van het leven, en op alle pro blemen van de hedendaagsche maatschappij het antwoord kan geven. Laat Gods woord Uw leven verlichten, dan zult Gij veilig die Haven, voor welke wij uiteindelijk bestemd zijn, bin nengaan, zegt ds. van der Meulen. De gemeente zong daarna Ps. 119 65, waar op de predikant in het tweede gedeelte van zijn predicatie wees op het zegenrijke bezit van Gods woord, dat Christus aan Zijn kerk gaf. Woorden van afscheid sprak de vertrekken de predikant in de eerste plaats tot den ker- keraad van wien spr. zooveel steun had onder vonden. Hij bracht hem dank en wenschte hem een zegenrijken arbeid tot heil der ge meente toe. Ook den voorzitter van den ker- keraad, tevens zijn collega, ds. Wesbonk was meer dan een collega voor spr. geweest. Onze karakters zijn niet gelijk en er waren dus wel eens verschillen, b.v. op kerkelijk gebied, zegt de predikant, doch zij werden nooit tot ge schillen. Spr. is voor de hartelijkheid van ds. Wesbonk en zijn eehtgenoote evenals mevr. van der Meulen zeer erkentelijk. Hij neemt afscheid van de vele commissies op kerkelijk gebied en dankt den koster, de kosteres en de organisten. Ten slotte richt hij zich tot zijn catechesanten, zijn jongens en meisjes waar hij altijd zichzelf zijn kon. On geweten hebben zij hem veel geschonken. Ook aan de jeugdvereenigingen en de mannenver- eeniging brengt spr. een laatsten groet en zegt ten slotte mede namens zijn vrouw hartelijk dank aan de geheele gemeente voor de vele bewijzen van genegenheid en hartelijkheid van haar ondervonden. Spr. is ook de afgevaardigden van IJmui- den-Oost, Velsen-Noord, Santpoort alsmede de vertegenwoordiger van de classis Haarlem er kentelijk voor hun aanwezigheid en dankbaar voor de ondervonden samenwerking. Ds. Wesbonk sprak namens den kerkeraad en de gemeente een kort woord van dank en van afscheid tot den heengaanden voorgan ger en diens eehtgenoote. Het is voor U, zeide spr., deze avond een moeilijk oogenblik, want zoowel in Uw ambtelijk als in Uw persoonlijk leven heeft God U rijk gezegend. Uw arbeid heeft vruchten mogen dragen; moge Uw werk te Zaandam evenzeer zegeningen afwerpen. Een dienaar des Woords is slechts een instru ment in Zijn handen. De gemeente zong daarna ds. van der Meu len toe van Ps. 121 „De Heer zal U steeds gadeslaan". Dr. van Katwijk, sprekende namens de clas sis Haarlem en de kerken uit de omgeving, dankte den voorganger voor zijn arbeid in dienst der kerk, vnl. op het gebied der evan gelisatie in deze classis en op dat van het jeugdwerk. Hij wenschte hem zegen op zijn nieuw arbeidsterrein toe, een werkkring, die zeker niet gemakkelijker dan IJmuiden zal zijn. Daarna heeft ds. van der Meulen den kerk dienst op de gebruikelijke wijze gesloten. MARKTBERICHT. Schevenlngen 29 Januari. (Versche visch). Tarbot (klein) 6070 ct. per K.G. Griet 50 ct. per K.G. Tong 90—110 ct. per K G. Groote schol f 13f 16 per 40 K.G. Middel schol f 14.40—f 16 per 40 K.G. Kleinschol f 4.60—f 14 per 40 K.G. Schar f 5.40—f 6.80 per 40 K.G. Bot f 7 per 40 K.G. Wijting f 3.70—f 5 per 40 K.G. Kabeljauw 190 ct. per stuk. Met versche visch was hedenochtend aan de markt- de trawllogger SCH 266, G. de Fui- ter, met f 565 besomming. De uitvoer van bloembollen. In het Weekblad voor Bloembollencultuur lezen we, dat de uitvoer van bloembollen in 1937 heeft bedragen 43.126.659 K.G. tot een waarde van f 28.074.914 In 1936 bedroegen die cijfers resp. 43.713.603 en f 23.131.372. Uit de N. S. B. getreden. Naar wij vernemen heeft de heer G. R. Bouman te Oterdum, groepsleider, tevens lid van dpn raad van discipline en een der eerste strijders van de N.S3. in het noorden, als lid van de N.S3. bedankt.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1