FEESTGERUCHT IN NEDERLAND, Ernstige botsing Carrousel. van twee vrachtauto's Vreugdevuren laaien op. Overal blijheid en vroolijkheid. TUNSPXG FEBRUARI 1938 Herinneringen aan de stoomdraaimolens van Benner, Tewe en anderen, schoone jeugdherinneringen, doemen hij dit woord op. Het carrousel-rijden in de manége heeft er weinig verwantschap mee. Mij deed het meer denken aan een andere jeugd-ervaring: de moeilijkheden op dansles bij de (sinds lang in onbruik geraakte) Quadrille des Lanciers. Die bestond uit allerlei figuren en dat doet het carrousel-rijden ook, met het zelfde voortdurende gevaar dat „het niet uitkomt". In mijn jeugd brachten de jon gens de Quadrille des Lanciers haast altijd in de war en deden of het voor de grap ge beurde. De meisjes vergisten er zich nooit in. Ik heb nu ondervonden dat dit niet te dan ken was aan haar braver gedrag maar te wijten aan onze onhandigheid. Want als de carrousel-rij derij in de manége in de war liep was dat steevast de schuld van de zeer- volwassen mannen, die zich onmogelijk meer konden verbergen achter een streven naar grappigheid. Floris toonde zich er al evenmin vast in als ik en bij het rijden met negen paarden in drie secties van drie, of met acht in twee secties van vier. waarbij men een wonderlijk-groot aantal formaties kan uit voeren. reden wij en andere mannen niet alleen figuren maar sloegen ze ook. Aange zien dit ruiterlijke bekentenissen zijn, ver bloem ik zulks nier. De noodzaak van carrousel-rijden bleek evenwel vast te staan. En ik gebruik nu wel den verleden tijd, maar voor ons is zij dat nog en zal het nog langen tijd blijven. Boeiender is het, onderricht te worden in tie finesses van de teugelvoering, waarbij even zuiver aangevoeld moet worden als een golfer dat moet doen bij het maken van een approach-shot, of een cricket-batsman bij het uitvoeren van een moeilijken slag. En waarbij, evenals in hun geval, polswerk ook alweer een rol speelt. De sport is vol polswerk. Veel prettiger bleek het ook, te galoppee- ren met niet meer dan drie of vier paarden in de manége, die dan flink de ruimte biedt. Maar onze mentor was en is onverbidde lijk ten aanzien van de carrousel-rij derij. Een aardig schouwspel als het goed-inge- studeerd op een feestavond ten beste wordt gegeven, wanneer de deelnemers, zelfs als ze met drieën naast elkaar rijden, wonder lijk-zuiver hun vele bochten nemen en bij het overgaan in nieuwe formaties telkens precies op het juiste oogenblik aankomen. Dan lijkt het den toeschouwer heel eenvou dig. Als men een golfer-in-vorm of een bats- man-in-vorm ziet spelen lijkt dat ook een voudig. Wij ondervonden dat het dat niet is. Wij volgden commando's iets te vroeg of iets te laat op, reden te hard en moesten dan van draf in stap overgaan of slaagden er niet in een traag galop je „in de volte" door te zet ten. De „volte", groot of klein, is een cirkel gang en dus inderdaad nog een herinnering aan de draaimolens van onze oude kermis sen. Na acht maanden rijles wil het mij voor komen dat ik meer voltes gedraaid heb dan indertijd rondjes bij Benner en Tewe. Voor straatjongens moet het in-de-war- sturen van de carrousel-rij derij een schier onweerstaanbare bekoring hebben en dat bleek dan ook af en toe, want er slopen er soms om de manége heen die dan ineens tegen een raam sloegen, of hard schreeuw den door een openstaande deur, of een paar witte papiersnippers naar binnen lieten dwarrelen. Vooral die papiersnippers bevie len de paarden niet. Het is een wonderlijke zaak met de in tel- Eén doode en een gewonde ROERMOND, 31 Januari. Maan dagavond tegen kwart voor acht reed op den rijksweg Roermond(Maas tricht, tegenover het station Maas- bracht de groentenhandelaar P. Voes- terman uit Roermond met een vol geladen vrachtauto op een stilstaande vrachtauto uit Tegelen in, welke bij een café geparkeerd stond om ben zine in te nemen. De botsing was zeer hevig en had tot gevolg, dat de lading fruit en groenten van de auto, die de aanrijding veroorzakte, tot ver in den omtrek werd verspreid. De 28-jarige Voesterman liep ern stige verwondingen op en is enkele oogenblikken na de aanrijding ter plaatse overleden. Zijn knecht uit Melick, die naast hem had gezeten, werd aan het rechterbeen j ligentie van paarden. Ze leeren zooveel aan en ze zijn als ervaren rijpaarden zóo gewillig als je geen krasse fouten maakt, dat het moeilijk te begrijpen blijft hoe ze kunnen schrikken van een onnoozel vodje papier of een dwarrelend blad, of van een pas-witge- verfd hek ergens in een boschlaantje. Niet van ieder vodje, ieder blad, ieder pas-geverfd hek maar zoo maar plotseling, ongemoti veerd. Buiten bleken wij voortduren op alles verdacht te moeten wezen en binnen nog op vrij veel. Bijvoorbeeld ook op de zon derlinge eigenschap van den overigens beza- digden Polonius om éénmaal per lesuur wei gerachtig te worden en zich eerst om zijn eigen middenpunt en daarna achterwaarts te gaan bewegen. En op de misplaatste aardig heden van Mimi, die middenin het carrousel rijden of soms in een rustigen stap-om-uit- te blazen ineens haar achterbeenen uitsloeg. Wie achter haar reed moest altijd zorgen voor voldoenden afstand. En dan was er ook wel eens iemand die zijn paard iets teveel de sporen gaf, waarop het, in zijn misnoegen daarover, geen rekening hield met zijn naaste omgeving. Paarden hebben voorts humeuren. Net als menschen. En de oorzaak van een slechte stemming is bij hen vaak nog moeilijker te ontdekken. Vermoedelijk voelt het ros zich niet heelemaal lekker, of alleen maar wat moe, of hebben drie beginnelingen op-een dag-achtereen de paardsche stemming be dorven. De vierde heeft daar dan de last van. Het kan zijn dat hij erg slecht rijdt. Maar het kan ook wezen dat hij alleen maar te dik is. Zelfkennis zal nummer vier's optre den dan alleen maar ten goede kunnen komen. Hij moet zijn extra-gewicht door extra beminnelijkheid, extra-bescheidenheid en hakken-extra-omlaag zien te vergoelijken. Zoo kwamen wij op het spoor van de psy chologie van het paard als een nieuw onder- zoekings-terrein. Eigen studie, dacht ik, is het beste en begon met mij te verdiepen in de natuur van Shéhérazade. Maar binnen een week was zij verdwenen, wegens zwakte in de voorbeenen of zooiets. Toen protesteer den er eenige dames, want die vonden haar zoo lief. Zij was verkocht en liep voor een groentenkar. Dat was te erg! De aandrang werd zoo groot dat zij teruggekocht werd. Maar haar voorbeenen waren er niet beter op geworden en kort daarop verdween zij voorgoednaar het paarden-Walhalla, denk ik. Mijn eerste poging tot zelfstudie in de paardsche psychologie was daarmee ge strand. Maar de volgende zal niet kunnen uitblijven. R. P. Buitengewone Staatscourant verschenen. In feestelijk gewaad. Maandag is een buitengewone Nederland- sche Staatscourant verschenen, waarin de geboorte van een vorstelijke telg is afge kondigd. Deze, voor ons vorstenhuis en het Neder landsche volk zoo heugelijke gebeurtenis, is voor de directie van de Nederlandsche Staats courant aanleiding geweest, dit nummer een feestelijk aanzien te geven. De versiering is ontworpen dioor den Haagsehen teekenaar Jac. H. Molier, die de Nederlandsche Staats courant symboliseerde in een figuur van een de blijde gebeurtenis afkondigende heraut. Achter dezen heraut verrijst een oranjeboom, welks vruchten ook als motief voor de rand versiering zijn gebezigd. De uitvoering ge schiedde in zwart en oranje. De Staatscourant bevat het volgende bericht: SOESTDIJK den 31sten Januari 1938. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden is heden morgen door Gods goedheid bevallen van eene dochter. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana heeft heden den 31sten Ja nuari 1938 des voormiddags te 9 uur 47 minuten het leven geschonken aan eene flinke dochter. De toestand van moeder en kind is op het oogenblik zeer bevredigend. (get.) dr. J. de Groot, (get.) dr. C. L. de Jongh. De blijde gebeurtenis in West Indië. PARAMARIBO, 31 Januari (Aneta). Het heugelijk nieuws werd te Paramaribo bij het ochtendgloren ontvangen. Het bulderend kanon wekte iedereen uit de slaap. Het was het mooiste weer. Overal was het enthousiasme geweldig. Spontaan barstte het uit. De stad prijkte in enkele momenten in vlaggentooi. Op het plein voor de gouverneurswoning drong een enorme menigte samen om een mi litaire parade te aanschouwen. Stroom van gelukwenschteleg rammen. Van de honderdtallen telegrammen van gelukwenseh noemen wij: van P. T. T., „De Nederlandsche Dagbladpers", V. D. J. O., R.K Middenstandsbond, R.K. Staatspartij. Opkomst van dienstplichtigen werd een dag uitgesteld. In verband met den Nationalen Feestdag is door den minister van Defensie bepaald, dat alle personen, die op heden moesten worden ingelijfd, of in werkelijken dienst moesten ko men, op 2 Februari behooren te verschijnen op plaats en uur voor dezen inlijving of op komst vastgesteld, ■>HS- Zuinigheid? Prachtig! Maar nooit ten koste van Uw gezondheid, want daarvoor is het beste juist goed ge noeg! Daarom bij ver koudheid en rheuma- tiek direct ASPIRIN- tabletten nemen. Aspirin is een product. Oranjebanden •0oye».-kruis waarborgen de werkzaam heid en onschadelijkheid (Adv. Ingez. Med.l Kwijtschelding van bepaalde straffen bij land en zeemacht. De minister van Defensie heeft in een beschikking, die Maandag ter kennis van alle onderdeelen van de koninklijke land- en zeemacht is gebracht, de verschillende commandanten uitge- noodigd kwijtschelding te verleenen van alle opgelegde en loopende krijgs- tuchtelijke straffen met uitzondering van die van verlaging van rang, ver laging van klasse of plaatsing in de tuchtklasse, zulks in verband met de geboorte eener prinses. Koude-grond-tuinders gaan actie voeren. Contactcommissie opgericht. De tweede vergadering van koudegronds- tuinders heeft niet geleid tot de oprichting van een bond, zooals de organisatoren der bijeen komst zich dat hadden voorgesteld. Ter ver- adering bleek, dat bijna alle sprekers be zwaren hadden tegen een nieuwe organisatie, die de versnippering in den tuinbouw slechts zou bevorderen. Men heeft daarom besloten 'n contactcommissie te vormen, die de belangen van de koude-gronds-tuinders zal verdedigen bij de regeering en bij de bestaande vak organisaties. De voorzitter, de heer J. van der Voort, legde er den nadruk op, dat de koude-gronds-tuin- ders hun collega's uit het glasbedrijf hun steun niet misgunnen, maar dat zij uitslui tend actie voeren om hun gezinnen voor broodsgebrek te beschermen. De heer Schrama betoogde, dat het samen voegen van boeren en tuinders in één organi satie, onjuist en vooral zeer nadeelig voor de tuinders is. De heer Duynstee uit Maarsseveen waar schuwde eveneens tegen versnippering. Z. i. is het noodzakelijk met de bestaande bonden samen te werken. De heer W. van Dok, lid van provinciale staten, ried eveneens het oprichten van een nieuwen bond af. Naar spr.'s meening is een veel economischer indeeling van het Neder landsche tuinbouwproductieplan noodzakelijk. De meeste steun gaat thans weg aan produc ten, waarvan te voren reeds vaststaat, dat zij niets of zeer weinig zullen opbrengen en waar aan feitelijk de minste behoefte bestaat, Na een uitvoerig debat werd met vrijwel algemeene stemmen besloten tot de instelling van een contact-commissie over te gaan. In deze nationale commissie tot behartiging van de belangen van den koude-gronds-tuin- bouw worden vervolgens benoemd de heeren W. van Dok, voorzitter, A. P. B. J. Duynstee, secretaris, Schrama, Van der Voort, De Rooyen, Feltrop en Hogenbirk. Het adres van den secretaris is „Cromwijck" Maarsseveen, Utrecht. ERNSTIGE DUINAFSLAG OP AMELAND. Tengevolge van den storm zijn de duinen aan de westkust van het eiland Ameland on rustbarend afgeslagen. In den dijk van het waterschap Nes-Buren zijn eenige gaten ge slagen. Van Dongen-tentoonstelling trekt overweldigend bezoek. De laatste dag van de eeretentoonstelling Van Dongen, welke gedurende zes weken in het Stedelijk Museum was ondergebracht, moet in de annalen van het museum wat het bezoekersaantal betreft als een hoogtij-dag- worden opgeteekend. En ook wat het gemid delde bezoek betreft is er, zoo verzekerde ons de directeur jhr. D. C. Röell, wel nog nimmer een tentoonstelling geweest welke in een der gelijk tijdsbestek zoo'n overweldigende belang stelling heeft getrokken. Wellicht overtreft dit gemiddelde bezoek nog dat van de Rembrandt tentoonstelling. Voor zoover het Maandagavond te half elf, toen de laatste bezoekers waren vertrokken, te beoordeelen was, zijn de volgende getallen te noemen. In het geheel zijn er van 17 December j!» tot Maandag ongeveer 30.000 bezoekers ge weest, waarvan Maandag de dag waarop de expositie op uitdrukkelijk verlangen van den schilder kosteloos te bezichtigen zou zijn, zoo dat een ieder, die wilde, daarvan zou kunnen profiteeren alleen reeds 5700 werden geteld. MAN DOOR VALLENDEN BOOM GETROF FEN EN GEDOOD. De 35-jarige P. J. Renjers is Maandag door een vallenden boom gedood. Aan den Graaf- schenweg te Nijmegen was gemeenteperso- neel bezig met het rooien van boomen. R. raapte spaanders hout op, juist toen een te vellen boom omviel, waardoor hij getroffen en gedood werd. (Adv. Ingez. Med.) HEEL ons land schalde gisteren van de feestvreugde, vreugde vuren laaiden op, illuminaties brandden. De blijheid over de geboorte van een Prinses werd uitgeleefd door iedertienduizenden bevolkten de straten, feestredevoeringen werden uitgesproken, het regende bloemstukken en gelukwenschtelegrammen op het paleis Soestdijk, en dit alles was slechts een voorspel van den Nationalen Feestdag. De Amsterdamsche Effectenbeurs verkeer de Maandag in een echte feeststemming, de beursruimte was versierd met doeken van oranje en ,rood, wit, blauw en diverse vlag gen. Alle financieele berichten veronachtza mend heerschte er een echte vreugderoes. Reeds spoedig vulden de galerijen zich met bezoekers, die getuige wilden zijn van de manier waarop de beurs weet feest te vieren. Het was een joelende en woelende massa van juichende en opgewonden menschen uit gedost met oranje en oranjehoeden en der gelijke attributen. Het beursgebouw daverde voortdurend van de knallen van het vuur werk dat werd afgestoken. Om precies half twee richtte de heer F. J. van Ogtrop, de voorzitter van de Vereeni- ging voor den Effectenhandel, zich van de galerij af tot de beursbezoekers. „Nu na lang wachten", aldus de heer Van Ogtrop, „de blijde gebeurtenis heeft plaats gevonden, laten wij ons nu verheugen in het bezit van een Prinsesje uit den ouden oran jestam. Laat ons hopen, dat zij zal op groeien tot vreugde harer ouders, en dat zij zal strekken tot het heil van Nederland. Leve de jonge Prinses, leve Hare Koninklijke Moe der, leve Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, leve Prins Bernhard". Deze rede werd begroet met een geweldig gejuich en daarna stemden allen eenparig in met het Wilhelmus van Nassauwe. Nadien had de beurs een voorkomen van bewogen heid en van vreugde. Verscheidene bezoekers werden zooals in dergelijke gevallen wel meer het geval is, tot het beursgebouw toegelaten en mengden zich onder de feestvierenden. Feest in den Haag BE Haagsche burgemeester mr. S. J. R. de Monchy heeft Maandagmiddag om twee uur de geboorte van het Prinsenkind officieel aan de burgerij meegedeeld. Dit geschiedde van het bordes van het stadhuis op de Groen markt af. Herauten te paard trokken daarna door de stad om naar alle richtingen het nieuws min of meer officieel en in elk geval feestelijk en met luid geschal te bevestigen. Des middags om vijf uur kwam de gemeente raad in buitengewone zitting bijeen. Burge meester de Monchy sprak een rede uit, waar na telegrammen aan de Koningin Prinses Juliana en Prins Bernhard werden gezonden. Op instigatie van den burgemeester werd een driewerf „hoera" voor het vorstelijk gezin aangeheven, waarna de buitengewone zitting werd besloten. In de benedenzalen werd ten slotte den genoodigden een aantal versnape ringen o.a. beschuiten met oranje muisjes aangeboden. Een grootschen aanblik bood het vreugde vuur, dat 's avonds bij het kamp Waalsdorp oplaaide. Reeds weken voor den heuglijken dag waren de manschappen van de regimenten grena diers en jagers druk doende, op een der duin toppen achter de Van Alkemadelaan een brandstapel van waarlijk indrukwekkende af metingen op te richten. Dagen lang hebben zij ernaar verlangd, het vreugdevuur te mogen ontsteken. Maandagavond om half acht was dan eindelijk het groote oogenblik aangebroken. Eenige, ditmaal met fakkels gewapende, solda ten staken den brand in den uit takkenbossen, teertonnen en vuurmakers opgebouwde» brandstapel, en spoedig laaide het vreugdevuur hoog op, aangewakkerd door den feilen wind. Honderden belangstellenden sloegen het fantastisch schouwspel gade. Van de wandel paden in het duinterrein af had men een prachtig gezicht, eenerzijds op de vlammen zee boven de donkere duinen en anderzijds op de schitterend verlichte gebouwen in de stad. 's Avonds werd ook een Oranjeboom geplant in het rosarium. Den geheelen avond en een groot gedeelte van den nacht was het overvol in de straten van de binnenstad. Juichend en hossend trok ken uitbundige scharen door de straten, die, versierd en verlicht als zij waren, een schit terend geheel vormden. Feestvreugde in de Zomerresidentie j\/T et bijzondere vreugde is de heugelijke 1 tijding van de blijde geboorte in dei zo merresidentie van Hare Majesteit, welke door een nauwen band met het Oranjehuis ver bonden is, ontvangen. Nauwelijks was het be richt in de ochtenduren door middel van bul letins en radio bekend geworden, of reeds schalden uit het torentje van het gemeente huis de eerste feestklanken, door middel van een electrische versterkersinstallatie. Vlaggen werden allerwege uitgestoken, juichende schoolkinderen, die onverwacht vrijaf kregen, blijde gezichten en muziek, vulden de straten. Een zestal muziekkorpsen maakte een marsch door de gemeente. De blijde dag vond op waardige wijze een apotheose in een fakkeloptocht, waaraan ruim drieduizend personen deelnamen. In den loop van den dag werd een druk gebruik gemaakt can de gelegenheid tot het téekenen der felicitatie-registers op het paleis Het Loo. Duizenden op de Brink te Baarn bijeen Op de Brink van Baarn waren gisteravond duizenden menschen bijeen. Er was een fak keloptocht door de straten getrokken, ge vormd door twee plaatselijke muziekcorp sen, Oranjeverenigingen en andere organi saties met vaandels. De burgemeester jhr. mr. G. C. J. van Reenen sprak voor de duizenden toehoorders een herinneringsrede uit. Hierbij herinnerde hij aan de omstandigheid, dat sinds meer dan honderd jaar geen Oranjetelg in de gemeente Baarn geboren was. Hij stelde voor telegram men van hulde en trouw te zenden aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, alsmede aan H.M. de Koningin. Het publiek bracht een driewerf hoera uit, waarna de mu ziek het Wilhelmus inzetje. In fakkeloptocht ging men daarna naar den Eemweg, waar een groote stapel takkenbos sen te wachten lag. Een hoog oplaaiend vreugdevuur volgde, eerst letterlijk, tenslotte 'vuurlijk voortgezet. Gemeenschappelijke huldebetooging op den Dam Op den Dam te Amsterdam, Jie Maandag-1 morgen getuige was van de sponatne vreugde- uitingen van het Amsterdamsche publiek, is Maandagavond de groote, door het centraal comité van Oranje- en nationale organisaties georganiseerde betooging van trouw en hulde aan het Oranjehuis gehouden, waaraan naar schatting meer dan 40.000 menschen hebben, deelgenomen. Tusschen half acht en acht uur trokken van de punten, waar zij zich in de verschillende deelen der stad verzameld hadden, de leden der Oranje- en Buurtverenigingen, sport- en andere organisaties van alle richtingen en gezindten, in lange stoeten met kleurige vac ri dels, begeleid door fakkeldragers en muziek corpsen naar den Dam, die door de politie ge heel was vrijgehouden, waarbij de ordedienst werd waargenomen door verscheidene hon derden padvinders. Geleidelijk vulde het mid denterrein zich echter met steeds dichter drommen, die met behulp van luidsprekers telkens opnieuw aangemaand moesten worden zich nog dichter aaneen te sluiten, omdat an ders het plein de nog steeds aanmarcheerende groepen betoogers niet zou kunnen her bergen. De heer J. ter Haar Jr. heeft een feestrede gehouden. Nauwelijks had de heer Ter Haar zijn rede, die luide werd toegejuicht, beëin digd of de muziek zette het Wilhelmus in, en uit tienduizenden keelen schalde het oude lied van Marnix tegen het Raadhuis, dat zoo vele belangrijke momenten in de geschiedenis van ons land zich voor zijn muren heeft zien afspelen, op, en plechtig klonk de zang, die on derbroken werd door den dreunenden knal van een en twintig saluutschoten, die in het Damplantsoen werden gelost. Ontsteking van de feestversiering Tegelijkertijd werd het plein met zijn dui zendkoppige menigte in feilen gloed gezet door het licht van fakkels en magnesiumtoortsen, die langs de geheele breedte van het paleis werden ontstoken en terwijl lichtraketten uit een spatten, werd de verlichting van de feest versiering, die vandaag in enkele uren tijds aan de steigers, die voor het paleis staan, is aangebracht, ontstoken. Zij stelt voor een vier meter hoog en zeven meter breed voetstuk, waarboven vier blauwe lichtende golven, waarin zich een brandend hart bevind, zijn aangebracht Op het voet stuk staat een verlichte wieg, waaronder de initialen zichtbaar zijn van prinses en prins en boven het geheel zweeft een lichtende ko ningskroon. Deze symbolen zijn straalsgewijs omgeven met zeventien 10 meter lange vlagge- masten, welke decoratief geplooide Nederland sche vlaggen dragen. Het geheel is ontworpen door den Amsterdamschen architect P. Kra mer. In de binnenstad was het gisteravond zeer druk en het ging er feestelijk toe. Rede van den Gouverneur-Generaal BATAVIA, 31 Januari (Aneta) Heden avond om 8 uur heeft de Gouverneur-generaal in verband met de vorstelijke geboorte een toespraak voor de radio gehouden. „Vandaag heeft ons de blijde mare bereikt van Prinses Juliana's moederschap, aldus zei de G.-G. o.m. Nu is een koninklijk kind ge boren in het gezin van Oranje, het geslacht, dat wij aan land en volk verbonden weten en nu wellen in ons op ontroering en erkente lijkheid. Temidden van een wereld waarin de tegenstellingen zich toespitsen en lang er kende waarden, plechtankers in woelige tij den, dreigen teloor te gaan, is het ons gegeven, trouw te blijven aan de gezindheid der va deren en ons één te voelen in verknochtheid aan het Huis van Oranje. De vreugde waarmede de jonggeborene wordt begroet is van het zuiverste gehalte en zoo zijn ook de heilwenschen die talloos velen uitspreken voor het welzijn van onze sou- vereine en voor het prinselijk gezin, voor de toekomst van vorstenhuis en vaderland". Een estafette. De leerlingen der school voor reserve-offi cieren der onbereden artillerie te Utrecht heb ben na het ontvangen van het bericht van do blijde gebeurtenis een estafette naar het paleis Soestdijk georganiseerd, om aan de Prinselijke woning een oorkonde te bezorgen, waarbij de leerlingen den gelukkigen oudera bun eerbiedige gelukwensehen aanboden,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5