Oranje-Bitter Oranje-Likeur De groote gebeurtenis met vreugde vernomen. Een feestelijk getinte raadsvergadering. Spontane zang voor het raadhuis. BEVERWIJK. Nieawjaarswenschen van den Burgemeester. Telegrammen naar de Koninklijke Familie. Beschuit met muisjes als intermezzo De verbetering van den Velserweg goedgekeurd. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester H. J, J. Seholtens. De raad was voltallig. De raadzaal was in verband met de blijde gebeurtenis in het prinselijk ge zin op eenvoudige, maar niettemin smaakvolle wijze versierd. Op de tafel van het gemeentebestuur prijkten fraaie bloemstukken, verlevendigd door oranjelinten. Een portret van het prinselijk paar was in passende om lijsting van bloemen en groen achter den voorzitterszetel aangebracht. Na de opening van de vergadering las de burgemeester de telegrafisch in gekomen officieele mededceling voor van de geboorte van de prinses. On der algemeene instemming van de raadsleden werd besloten namens de burgerij telegrammen van geluk- wensch te zenden aan Prinses Juliana, Prins Bernhard en H.M. de Koningin. In aansluiting hierop hield de burgemees ter een korte toespraak, die door de leden staande werd aangehoord. De burgemeester noemde het een gelukkige omstandigheid, dat deze vergadering sa menviel met den geboortedag van een Ko ningskind. Een dag toch, die onvergetelijk zal blijven tot in lengte van jaren. Dankbaar buigen wij het hoofd, aldus spr. en erkennen den grooten zegen, die door Gods goedheid aan het Koninklijk Huis en aan het vaderland is ten deel gevallen. Het was spr. een buitengewoon voorrecht aldus gelegenheid te hebben aan den gemeenteraad van Be verwijk op dezen dag zelfs voorlezing te doen van de officieele kennisgeving, welke hem de zen morgen werd overhandigd. Wetende, dat ook de Raad met groote vreugde van deze tij ding heeft kennisgenomen, stelde de burge meester voor een telegram te zenden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard van den volgenden inhoud: De gemeenteraad van Beverwijk den 31sten Januari 1938 in vergadering bijeen en de bur gerij dezer gemeente, in feestvreugde samen gestroomd voor het stadhuis verzoeken mij, Uwe Koninklijke Hoogheden hun eerbiedige en diepgevoelde gelukwenschen aan te bie den met de voorspaoedige geboorte van hun Dochter en uitdrukking te geven aan hun vu rige bede', dat het God moge behagen dit dier bare jonge leven zijn rijksten zegen te schen ken. w.g. Seholtens, burgemeester. Een ongeveer gelijkluidend telegram werd gezonden aan H.M. de Koningin. Nicuwjaarswenschen. Na de installatie van het nieuwe raadslid den heer A. Wernke (S. D. A. P.), die de plaats van het overleden raadslid H. Rothe zal inne men, uitte de voorzitter de beste wenschen voor het jaar 1938 voor het welzijn van de raads leden en hun gezinnen. De burgemeester wierp vervolgens een terug blik op het jaar 1937, waarin hij o.m. de be langrijke vraagstukken van het rioleeringsplan en het uitbreidingsplan releveerde, vraagstuk ken, die spr. van vitaal belang voor Bever- wijk's toekomst noemde. Aan het nog steeds ontbreken van deze zaken was het te wijten, dat de vermeerdering van de bevolking in 1937 met 113 zielen slechts te danken was aan het overschot door geboorten. Het aantal personén, dat uit de gemeente vertrok-was namelijk grooter, dan'dat van het getal der vestigingen. Vervolgens gaf de bur gemeester een overzicht van de arbeidsmarkt hier ter plaatse, van de cijfers van Sociale Za ken, van gas- en electriciteitsbedrijf, om te besluiten met het uitspreken van de beste wenschen voor de werkzaamheden van den raad in 1938. Hierna werd het voorstel met betrekking tot de instandhouding der openbare lagere school te Wijk aan Zee met algemeene stem men aangenomen. De heeren Rijkens, Steyn, Visser en Passchier verklaarden dit voorstel met voldoening te hebben begroet. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door bedanken van mevr. M. Tamis-Lok werd mevr. J. Malenstein-Scliermer benoemd tot lid van de commissie tót wering van school verzuim. Tot lid der commissie van advies inzake de ondersteuning van behoeftigen, met uitzonde ring van tuinders, werd benoemd de heer A. Wernke. Kamerstukken. Aangenomen werden de voorstellen tot vaststelling van een verordening op den ver koop van buitenlandsch bevroren vleesch; tot wijziging en aanvulling van de politieveror dening; tot vaststelling van een verordening, houdende regelen met betrekking tot het af graven van terreinen en het graven naar zand. 1 ter bescherming van het natuuruschoon; tot onderhandsche verhuring van een perceel tuingrond en tot overplaatsing van onderwij zend personeel. Overeenkomstig het praeadvies van B. en W. werden aan het bestuur van de School voor Christelijk U. L. O. de noodige gelden beschik baar gesteld voor het aanschaffen van leer middelen. De driejaarlijksche afrekening der vergoe ding ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 werd vastgesteld. Het voorstel tot het toestaan van een cre- diet voor de uitbreiding van de rijwielberg plaats ten behoeve der openbare school voor U. L. O. en van de Julianaschool ondervond bestrijding van den heer Rijkens. Deze was van oordeel, dat de gemeente zich deze uit gave niet kan veroorlooven. Spr. vroeg of het niet mogelijk was, dat de ouders in deze kos ten bijdragen. De heeren Steyn, V i s s er en mevr. K e m pH aan bestreden dit denkbeeld, om dat hier slechts verricht wordt, wat noodzake lijk is. De heer Passchier was van meeriing, dat dit wel iets goedkooper had gekund. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Tegen de heer Rijkens. De voorzitter deelde mede, dat de nieu we huisvesting van de Gemeentelijke Huis- houd- en Industrieschool op Dinsdag 8 Febr. des n.m. te 3.30 uur in 'gebruik zal worden genomen. Feestelijk intermezzo. Nadat de voorzitter mededeeling had gedaan van de ingekomen stukken werd de vergade ring geschorst, teneinde den raadsleden ge legenheid te geven het défilé voor het stadhuis gade te slaan. (Zie voor het verslag daarvan op een andere plaats in dit blad). Bij den terugkeer in de raadzaal werden de raadsleden en de pers onthaald op een kopje thee, beschuit met oranje-muisjes en sigaren. De raad besloot de agendapunten, waarover discussies te verwachten waren, aan te houden tot de volgende vergadering, met name het prae-advies op het voorstel Vink c.s. betref fende een wijziging der schoolgeldverordening, het voorstel tot vaststelling van een verorde ning, op de heffing en invordering van een belasting voor het ingebruiknemen van open baren gemeentegrond en terzake van door de gemeente bewezen diensten en het voorstel tot uitvoering in werkverschaffing van het plan tot stichting van een nieuwe vuilnisbelt. Aangenomen werd het voorstel tot vast stelling van een verordening, regelende de samenstelling der commissie van advies voor de Huishoudschool en tot benoeming van 5 leden dier commissie Benoemd werden de dames DemmersWiek, FröliehHoenderdos, Matersde Ruyter, Nooy—van Oosten en J. Vernooy—Dijkstra. De Velserweg. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond en tot het verleenen van medewerking voor de eventueele verbetering van den Vel serweg verwierf de algemeene instemming der vergadering. Alleen betreurde de heer Passchier het, dat door het vellen van de boomen wederom een stuk van het weinige natuurschoon, dat Beverwijk nog heeft, verloren zal gaan. Spr. vroeg daarmede rekening te willen houden en zoo mogelijk een nieuwe beplanting aan te brengen. Mevr. K e m pH aan vroeg B. en W. zoo veel mogelijk te willen bevorderen, dat aan de verbetering van den weg zooveel mogelijk Be- verwijksche arbeiders tewerk gesteld zullen worden. Wethouder Van Dok deed de toezegging, dat met deze wenschen zooveel mogelijk reke ning zal worden gehouden. Op verzoek van enkele raadsleden werd de beslissing op het adres van H. Beenders alhier, inzake de met ingang van 1' Januari j.l. toe gepaste vermindering van zijn pensioentoeslag, aangehouden. Rondvraag. Bij de rondvraag dankte de heer R ij k e n s den burgemeester namens den raad voor de in den aanvang van de zitting geuite vriende lijke wenschen onder wederkeerige aanbieding van de beste wenschen voor 193*8 aan den burgemeester en mevr. Seholtens. Spr. informeerde voorts naar den stand van zaken betreffende den luchtbeschermings dienst. De v o o r z i 11 e r antwoordde, dat deze aan gelegenheid nog niet geheel in het reine is voor wat den begrootingspost betreft. De heer Schelvis zeide zich met vele in woners van de badplaats bezorgd te maken over het voortbestaan van den Boschweg in verband met de plannen van Hoogovens en Papierfabrieken. De voorzitter antwoordde, dat daaraan door B. en W. alle aandacht wordt geschonken. De vergadering werd hierna gesloten, JAARVERGADERING A. N. G. O. B. De plaatselijke afdeeling van den A. N. G. O. B. houdt Donderdagavond ten huize van den heer B. Berghuis, Assumburgstraat 56, haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris, penningmeester en brochure- depót en een bestuursverkiezing. NED. CHRISTEN VROUWEN BOND. Op Donderdag 17 Februari zal Dr. W. G. Harrenstein uit Santpoort, voor den Ned. Chr. Vrouwen Bond, afd. Beverwijk, in het Ned. Herv. Vereen.gebouw aan de Oosterwijkstraat, een lezing houden over het onderwerp „De Bergrede" Felle brand aan den Groote Houtweg. Brandweer kwam juist op tijd. Voor de tweede maal sinds den aanvang van het jaar 1938 heeft de brandweer zich moeten bezighouden met het blusschen van een brand, die in den aanvang een zeer fel karakter droeg. De vuurvijand had zich thans genesteld in het perceel Groote Houtweg bewoond door den heer Verkerk. Deze man hield zich Maandagmiddag te ongeveer vier uur bezig met het hakken van kachelhoutjes in een schuurtje achter zijn woning, toen omwonenden hem kwamen waarschuwen, dat in zijn huis brand was uitgebroken. In derdaad bleek deze onheilstijding maar al te waar te zijn. De poes had een petroleum - lichtje omver geworpen, de brandende olie had zich over den vloer verspreid en reeds had het vloerkleed vlam gevat. Toch slaagde de bewoner er in het vuur in den aanvang te stuiten. Althans zoo meende men. Nauwe lijks had de man zijn bezigheden hervat of ten tweede male drongen alarmeerende ge ruchten tot hem door, maar thans was de si tuatie ernstiger. Vuur, dat na de eerste blus- sching in een kast was blijven voortwoeke ren, had zich medegedeeld aan de omringen de voorwerpen en in tijd van een oogwenk stond het vertrek in lichterlaaie. De bewoner kwam nog maar juist op tijd om een baby van vijf weken uit de wieg te halen en in veiligheid te brengen. Intusschen was reeds duidelijk geworden, dat tegen deze vlammenzee met eigen primi tieve bluschmiddelen niets viel uit te richten, zoodat ijlings de hulp van de brandweer werd ingeroepen. Het vuur had zich intusschen reeds meester gemaakt van de geheele be nedenverdieping en lange vuurtongen sloegen uit de vensters naar buiten. Het huis brandde als een fakkel toen de brandweer met twee krachtige stralen op de motorspuit het blusschingswerk aanving, juist tijdig genoeg om te voorkomen, dat het vuur zich meededeel-de aan het naastgelegen per ceel. De bewoner hiervan, die niet verzekerd "-as, had intusschen met behulp van de buren zijn hebben en houden uit zijn bedreigde woning gehaald en het ondergebracht in een leeg staand huis in de nabijheid. Toen hij zijn bezittingen nog eens aan een inspectie on derwierp, bleek zijn inboedel toch niet zoo ge heel veilig te zijn. Een bed lag namelijk lus tig smeulend tusschen het meubilair. Nog voor het vuur hier ook verder onheil had kunnen uitrichten was het brandende bed naar buiten gewerkt. De brandweer ontfermde zich er verder over. Een slang werd naar dit tweede brandje geleid, dat nu eens ook in letterlijken zin met een „sisser" eindigde. De spuitgasten waren er middelerwijl in ge slaagd den -brand in het perceel no. 60 te blusschen. Vuur en water hadden in de benedenver dieping een ware ravage aangericht. Zelfs het behang was van de muren weggebrand. De bewoner, een werkloos huisvader van een flink gezin, was tegen brand- en water schade verzekerd. De brand trok in deze volkrijke buurt zeer groote belangstelling, vooral van de zijde der jeugd, die het geval in verband met de stem ming van het oogenblik, als een extra-vreug devuur beschouwde. De politie onder leiding van inspecteur Ragut zorgde voor een behoorlijke afzetting. De burgemeester heeft het blusschingswerk eenigen tijd gadegeslagen. Op ORANJE FEEST ORANJE FEESTDRANKEN. Onze vanouds bekende per Liter ƒ2.80 y? Liter ƒ1.45 K ƒ0.75 VRAAGT OOK ONZE J. DE SWART „DE WIJNHANDEL" BREESTRAAT 61 BEVERWIJK. (Adv. Ingez. Medj MARKTBERICHT. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 31 Januari 1938. Waschpeen, per K.G. 49 cent. Boerenkool, per K.G. 2Vaé'/s cent. Andijvie, per K.G. 1224 cent. Peterselie, per bos 45 cent. Selderie, per bos 23V2 cent. Prei, per K.G. 47 cent. Uien, per K.G. 1213 cent. Willof, per K.G. 814 cent. Spruiten, per K.G. 6—16 cent. Wortelen, per K.G. 2Vs3 cent. Nero, per K.G. 8lOVs cent. Knollen, per bos 24 cent, Roode kool, per K.G. 3Vs5 cent Gele kool, per K.G. 24 cent. Groene kool, per K.G. 34Va cent. Appelen, per K.G. 1014 cent. Peren, per K.G. 912 cent. Défilé en vreugdevuren. De tijding van de blijde gebeurtenis is ook te Beverwijk met vreugde ver nomen. Onmiddellijk nadat de telex-toestel len hun plicht hadden gedaan kon den wij reeds de eerste mededeelmgen op ons nieuwsbord publiceeren. De vlaggen gingen uit en wapperden fees telijk aan den smaakvol versierden ge vel van ons bureau. In een minimum van tijd werd dit voorbeeld gevolgd; schier huis aan huis verscheen in de hoofdstraten de nationale driekleur, veelal getooid met den oranje wimpel. Het werd zeer levendig op straat. Van alle kanten kwam men opdagen om het laatste nieuws te vernemen. Onze bulletins en later ook het fraai uitgevoerde speciale nummer van ons blad vonden gretige afnemers. Het was een recht feestelijke morgen. Van de fabrieken loeiden de stoomfluiten en sire nes, de torens van de kerken beierden hun vreugdegalmen uit over de daken. Op de scho len werd de jeugd onrustig, de kinderen hoor den de vreemde geluiden en zij begrepen, dat ook voor hen weldra een feestelijk oogenblik zou zijn aangebroken. Onder uitbundig gejuich werden oranje vlaggen aan de leerlingen uitgereikt, gevolgd door een tractatie bestaande uit beschuit met muisjes. Hoewel daaromtrent geen afspraak was gemaakt, trokken de leerlingen van na genoeg alle scholen naar het raadhuis, waar ter eere van het prinsesje vaderlandsche lie deren werden gezongen. De burgemeester nam in gezelschap van den gemeentesecretaris de ze spontane zanghulde in ontvangst. Op ver zoek van het hoofd der gemeente werden drie daverende hoera's aangeheven, waarbij de Oranje-vlaggetjes de hoogte in gingen. Dit waren alleraardigste momenten, waarvan een talrijk publiek getuige was. Op de straat, en dan bedoelen wij voorname lijk de Breestraat, was het iets levendiger dan gewoonlijk, maar van een buitengewone drukte kon natuurlijk niet worden gesproken, omdat fabrieken en kantoren aan den arbeid waren. De schooljeugd, die vrijaf had gekregen, trok met de gekregen vlaggen langs de straten, niet in het minst feestelijk gestemd door het voor uitzicht van twee vrije dagen. Te 12 uur luidden wederom de klokken en ook toen klonk het fluitconcert van de fabrie ken. In den namiddag was er nog steeds veel belangstelling voor de nieuwsberichten op onze borden. Onmiddellijk na het bekend worden van de blijde tijding gingen de eerste gelukwenschen uit Beverwijk langs telegrafischen weg naar Soestdijk. De Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard" zond een gelukstelegram naar den Prins en de Prinses. In den loop van den mor gen telegrafeerde ook de vereeniging „Ko ninginnedag" haar gelukwenschen aan de Ko ninklijke Familie. Het défilé Op initiatief van de vereeniging „Koningin nedag" werd om 7.30 uur in de Hendrik Bur gerstraat een stoet gevormd door verscheidene vereenigingen met haar bestuursleden voor een défilé. Reeds lang voor den vastgestelden tijd heersehte in de Hendrik Burgerstraat on danks de minder goede weersomstandigheden een groote drukte, die echter in goede banen werd geleid door de gemeentelijke politie, bij gestaan door de Koninklijke Marechaussee. Toen de Bever wij ksche Harmoniekapel het sein tot vertrekken gaf bleek eerst hoe groot het aantal defileerende vereenigingen en de belangstellenden waren. De vereenigingsvlag- gen en vaandels, fantastisch beschenen door meegedragen fakkels, gaven het geheel een kleurrijken aanblik. De wind zorgde bovendien nog voor een vonkenregen van de fakkels, die vaak echter voor de omstanders minder aan genaam was. De Harmoniekapel en de St. Jo- sef-hannonie zorgden er al ras voor, dat zich onder de marcheerenden enthousiaste tooneel- tjes afspeelden. Na een rondgang door een ge deelte van Beverwijk werd voor het raadhuis een groote groep gevormd. Twee padvinders, ieder gewapend met een fakkel, hadden plaats genomen tusschen de steigers, waardoor het front van het gemeentehuis een typischen en toch imponeerenden aanblik bood. Een ge luidsinstallatie zorgde er voor, dat tijdens den rondgang van den stoet, de enorme wachtende menigte voor het stadhuis vergast werd op va derlandsche liederen, die de feestelijke stem ming onder de wachtenden nog meer verhoog- de.Toen de deelnemende vereenigingen zich met de muziekcorpsen voor het gemeentehuis had den opgesteld verscheen de bijna voltallige gemeenteraad in de hal om de huldebetoo- gingen in ontvangst te nemen. Nadat de St. Jozef-Harmonie liederen uit Valerius ten ge- hoore had gebracht, sprak allereerst de heer H. A. J. J. v. d. Bergh, voorzitter van de ver eeniging „Koninginnedag" een geestdriftig gestemd woord, waarmede hij de hulde van Beverwijk aan het Koninklijk Huis aanbood. Daarna plaatste burgemeester H. J. J. Sehol tens zich voor de microfoon, teneinde in een hoog-gestemde rede de beteekenis te schetsen van dezen voor de Prinselijke familie, H. M. de Koningin en voor ons geheele vaderland zoo vreugdevollen dag. Een instemmend ge juich steeg op uit duizenden kelen, toen de burgemeester mededeeling deed van het ver zenden van telegrafische gelukwenschen aan de Koninklijke Familie. Onder daverende juichkreten besloot het hoofd der gemeente zijn toespraak met de bede, dat Godes Zegen het jonge leven van de nieuwe Oranjetelg zou beschermen. Op de steigers werden eenige potten Ben- gaalsch vuur ontstoken en toen deze de Bree straat in een fantastischen gloed zetten bleek eerst, welk een ontzaglijke menigte zich in onze hoofdstraat verzameld had. Met groot enthousiasme zongen deze duizenden het Wil helmus, dat de Beverwij ksche Harmoniekapel na de woorden van den burgemeester had in gezet De rondgang door de gemeente werd hierna voortgezet, waarbij het enthousiasme hoe langer hoe hooger oplaaide. Dit bereikte onge twijfeld het hoogtepunt op de Meerkade, waar een enorme brandstapel was opgericht, die precies half tien door de leden van de padvin der svereeniging „Die Wyckers" in brand werd gestoken onder toezicht van.... de staf van de brandweer. Door den harden wind ontstond er reeds na eenige oogenblikken een geweldige vuur zee, die het uitspansel rood kleurde. Toen het vreugdevuur onder een fantastischen vonken regen hoog oplaaide, bleek ook hier de belang stelling enorm groot te zijn. Een duizendkop pige menigte aanschouwde den fel branden den stapel en hoe hooger de vlammen op laaiden, des te gróoter waren de geestdriftige uitingen over deze vreugdevolle oogenblikken. Toen bovendien de muziekcorpsen zich weer gingen weren, leek het of aan het hossen en zingen geen einde zou komen. Het vreugdevuur minderde echter in dien tijd zienderoogen, zoodat de brandweer maar besloot om het met een slang op de waterleiding te dooven. De feestvreugde was echter nog lang niet ge- bluscht en honderden jongelui hosten achter de af marcheer ende muziekcorpsen aan. Nog lang na het vertrek naar de repetitie lokalen van de beide corpsen, die zich dezen avond weer buitengewoon van hun goede zijde hebben laten kennen, bleef op de Breestraat nog een gezellige drukte heerschen, die door geen wanklank werd verstoord. Het was een mooie avond van nationale vreugde. Het défilé slaagde uitstekend. De heer H. J. Blaauw, die zich met de samenstelling van den stoet had gelast, verdient daarvoor aller hulde. Feestavond van de Chr. Oranje- vereeniglng. De groote feestavond van de Christelijke Oranjevereeniging „Juliana van Stolberg", die ter gelegenheid van de geboorte der prinses wordt voorbereid, is vastgesteld op Woensdag 9 Februari in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw. Zaterdagmiddag te 5 uur wordt voor alle me dewerkenden repetitie gehouden. De eindrepe- titie is bepaald op Dinsdag 8 Februari, even eens in het vereenigingsgebouw. Bijzondere dienst in de Synagoge De bijzondere Synagogedienst van de Neder- landsch-Israëlitisehe Gemeente ter gelegen heid van de geboorte eener prinses zal Woens dagavond te 8.30 uur worden gehouden. HEEMSKERK R.-K. FABRIEKSARBEIDERSBOND „ST. WILLEBRORDUS". Zondagmiddag hield de afdeeling Heems kerk van den R.-K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. Bij de opening deelde de voorzitter de heer H. Blecker mede dat 1937 voor den Bond een zeer gunstig jaar is geweest; zeer veel heeft hiertoe bijgedragen de propagandaclub. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de afdeeling 61 leden telt. Het financieel verslag maakte melding van een bedrag aan ontvangsten van f 2245.68 aan uitgaven van f 2226.78. Er was dus een batig saldo van f 27.90. Besloten werd dat voortaan viermaal per jaar de boeken en de kas zullen worden ge controleerd Hierna volgde de bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren H. Bleeker en Jac. Boon. De heer Jac. Boon stelde zich niet meer herkiesbaar. Gekozen werden de hee ren H. Bleeker en D. Kuil. Tot slot werd door het bondsbestuurslid, de heer Heynis nog een propagandistisch woord gesproken. TOONEELUITVOERING. Zondag 6 Februari zal de tooneelclub der St. Josephgezellen van Heiloo in het K.S.A.- gebouw een uitvoering geven. Opgevoerd wordt: ,,De roode adelaar", drama uit den Sipaanschen burgeroorlog, in vier bedrijven door Guill. Dumont en Frits van Duinen.' HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 30, 100 m. N. van Seilly. Beemsterdijk, Rott. n. N.-Orleans, 29 70 m. Z.O. van Land's End. Nebraska, Vancouver n. Rott. 29 te Londen. Drechtdijk, 29 v. Vancouver n. Rott. Baschdijk ,N.-Orl. n. Rott. 30 te Antw. Statendam, 29 v. N.-York te Cristobal. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 29 v. Glasgow. Maasdam, Philad. n. Rott. 29 v. N.-York. Rotterdam, 30 v. W.-Indië te New-York. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 30 v. Narvik te Rott. Stad Maassluis, 30 v. Vlaard. n. Narvik. Vredenburg, 29 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Schiedam. Vlaard. n. Pepel p. 30 Beachy Head. Rozenburg, Cardiff n. Bona p. 30 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-ENDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 30, 50 m. O. van Niton. HOLLAND—OOST AZIë LIJN Zuiderkerk, 31 van Homburg te Rott. Gïootekerk, 30 y. Rott. te Amst* HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 31 van Suez. Aagteker.k (thuisr.) 30 v. Antw. via Londen. Heemskerk (thuisr.) 29 v. Londen via Ham burg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 30 v. Antwerpen en pass. Vlissingen. Jagersfontein (uitr.) 30 van Port Natal. Springfontein, 31 v. Hamburg te Amst. Nijkerk (thuisr.) 29 te Lor. Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 30 v. Amst. 11. W.-Afrika. Maaskerk (uitr.) 29 van Duala. Alchiba (thuisr.) 29 van Dakar via Havre. KON NED STOOMBOOT MIJ. Baarn, 29 van Tocopilla n. Arica. Titus, 30 van Triest te Fiume. Trajanus, 29 van Piraeus n. Alexandria. Ulysses, 30 v. Rott. 11. Lissabon. Venus, 29 van Lipari naar Malaga. Vesta, Rott. n. Midd. Zee p. 29 Gibraltar. Achilles, 30 v. Amstr- n. Kopenhagen. Agamemnon, Patras n. Amst. p. 30 Gibraltar. Ajax, 30 v. Amst. n. Hamburg. Ariadne, 30 v. Amst. n. Kopenhagen. Aurora, Rott. n. Malta p. 28 Gibraltar. Rennekom, 30 van Amst. n. Chili. Boskoop, Chili n. Amst. 30 te Liverpool. Ceres, 30 v. Rott. te Amst. Costa Rica, 31 v. Hamburg te Amst. Crijnssen, 29 v. Curacao n. Pto. Cabello, Deucalion, 31 v. Hamburg te Amst. Euterpe, 30 v. Amst. n. Bordeaux. Hercules, 29 v. Kreta naar Xanthe. Juno, 30 v. Rott. n. Tunis. Merope, Rott. n. Midd. Zee p. 29 Gibraltar. Nereus, Kopenhagen n. Amst. p. 30 Brunsb, Odysseus, 29 v. Vigo n. Amst. Orion, 30 v. Nea Playa te Stamboul. Orpheus, 30 v. Kopenhagen te Odense. Perseus, 30 v. Aimst. n. Glynia. Pluto, Danzig n. Amst. p. 31 Brunsbuttel. Poseidon, Pto Barrios n. Amst. 20 te Santa Cruz del Sur. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. 31 v. Havre. Stella, 20 v. Algiers te Piraeus. Theseus, Stettin n. Amst. p. 31 Brunsb. Vulcanus, 29 v. Izmir n. Algiers. Dido, 25 van Curasao naar Maracaibo. Midas, 23 v. Curagao n. Maracaibo. Plato, 27 van Curacao naar Haiti. Baralt, 25 van Bovenw. Eil. te Curagao. Strabo, 28 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. Merope, 31 v. Oran naar Genua. Oberon, 31 v. Bourgas te Matzuna. Hebe, Bremen n. Kingston (Ja.) 31 60 m. ZO van Terceira. Fauna, Rott. n. Genua p. 30 Beachy Head. Iris, Pto. Barrios n. Amst. 30, 450 m. van Land's End. KON HOLLANDSOHE LLOYD Eemland (thuisr.) 29 van Rio de Janeiro. DE K.N.I.L.M. MAG OP AUSTRALIë VLIEGEN. De Australische regeering heeft besloten aan de K.N.I.L.M. toe te staan haar luchtdienst tot Australië uit te breiden gelijktijdig met de mstelling van den Britschen vliegbootdienst. De Nederlandsche dienst mag niet later dan 1 Juli begonnen worden. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 29 v. Bahia. Alhena, 29 v. B.-Ayres n. Rott, Alpherat (thuisr.) p. 28 Teneriffe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (th.) p. 30 Kaap del Armi. Sibajak (uitr. 4 (7 v.m.) te Colombo. Brastagi (uitr.) p. 31 Kaap del Armi. Kota Nopan (th.) 30 v. Makallah Sitoebondo (thuisr.) 29 v. Batavia, Tapanoeli (uitr.) p. 30 Perim. WIJK LIJN. Zonnewijk, 30 v. Rott. n. Kaapstad. Winterswijk, Danzig n. Baltim. p. 30 K. Wrath. Naaldwijk, 30 v. Antwerpen te Salonika. Randwijk, Bayonne n. La Goulette p. 30 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) p. 29 Gibraltar. Poelau Laut, 31 v. Amst. te Batavia. Poelau Roebiah, 29 v. Batavia n. Amst. Tawali, 31 van Batavia te Amst. Sembilan (uitr.) 29 v. Suez. Simaloer (thuisr.) 29 van Sabang. STOOMVAART MIJ OCEAAN City of Singapore, Dairen n. Rott. 29 te Singapore. Antenor, 28 v. Yokohama n. Rott. Euryades. Batavia n. Liverpool p. 29 Beachy Head. Cyclops. Rott. n. Japan p. 28 Wight. Deucalion, Batavia n. Amst. 30 v. Port Said. Glenogle, Dairen n. Rott. p. 29 Gibr.. vertr. 8 v. Londen. Phrontis, Batavia n. Amst. 30 v. Port Saaid. Ajax, 29 v. Sjanghai n. Dairen en Rott. Achilles, 30 v. Dairen n. Rott. Benlawers, vertr. 6 v. Hongkong n. Rott. Talrijke schepen door den storm opgehouden. Ten gevolge van het stormweer moest een groot aantal schepen in de binnenhaven al hier vastmaken. Hieronder bevonden zich vele weekbooten, die nadat het weer eenigs- zins opklaarde de reis Maandagmorgen kon den voortzetten. Slechts een paar schepen lig gen nog gemeerd voor de Middensluis. die, zoodra de weerberichten zich gunstig laten aanzien, eveneens hun onderbroken reis zul len voortzetten. Cèlluloseaanvoer. Met een lading cellulose kwam het Zweed- sche s.s. „Ellen" van Ornskoldsvik aan de pa pierfabriek te Velsen aan. Aanvoer steenkolen. Het stoomschip „Hoogland" van de Scheep vaart en Steenkolen Mij. N.V. arriveerde Zondag j.l. met een lading steenkolen van Newcastle aan het Hoogovenbedrijf,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6