De reorganisatie in Duitschland N* Engelsch geduld is uitgeput. THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Wordt Von Papen ambassadeur bij Franco fcALiffi PROGRAMMA IfsXNPA'G 7 FEBRUARI 193S rAAR uit politieke kringen te Weenen gemeld wordt, zou Von Papen den gezant te - Salamanca, Stoehrer, op diens post vervangen. Stoehrer zou tot ambassadeur te Londen benoemd worden De als nieuwe ambassadeur te Rome gedoodverfde Hans Franck is 38 laar oud en een intiem vriend van Mussolini. Hij is voorts president der Duitsche rechtsacademie en leider der Duitsche rechtskundigen. Hij heeft herhaalde malen bezoeken gebracht aan Italië. Von Papen. De Weensche bladen schrijven, dat de geest van de traditie der rijksweer door de wijzigin gen niet uitgeschakeld is, en hellen over naai de meening, dat in de omzwenking, die zich in Duitschland voltrokken heeft, het eindpunt nog niet is bereikt. De Reichspost is van oordeel, dat Von Rib- bentrop's intrede in de Wilhelmstrasse het sein zou kunnen geven voor een internationale ontspanning. De Neue Freie Presse schrijft, dat de nieuwe buitenlandsche politiek van Duitschland nog niet vaststaat, doch dat de Wilhelmstrasse haar historisch karakter toch niet verloren 111De*opvolger van Von Papen als ambassa deur te Weenen zou volgens de Weensche bladen de consul-generaal te Sjanghai, Von Kriebel, zijn, een persoonlijk vriend van Hitier, aan wiens zijde hij in 1923 deelnam aan den staatsgreep te Muenchen. Vo Igens de Wiener Neuste Nachrichten zou Berlijn erover denken, de ambassade te Mos kou op te heffen. Havas meldt, dat het belang van de In het opperbevel van het Duitsche leger doorgevoerde reorganisatie, blijkt uit het feit, dat 49 generaals, door de wijzigingen worden getroffen en dat 14 generaals buiten Von Blomberg en Von Fritsch, hun pensioen hebben gekregen. Monarchistisch complot van Von Rritsch c.s? In een 'wit Bazel gedateerd telegram, dat voorafgegaan wordt door de aanteekening van een specialen correspondent geeft Le Temps het volgende relaas van de ontwikke ling der crisis, die Vrijdagavond te Berlijn tot ontknooping is gekomen: Voor de opstelling van de programredevoe ring, die Hitier op 30 Januari zou uitspreken, ging hij zooals ieder jaar gebruikelijk is, over tot beraadslagingen in zijn villa te Berehtesgaden. Tijdens deze besprekingen diende de Rijksweer verscheidene verzoeken in. Zij eischte aftreden van Von Blomberg en concentratie in de handen van den opperbe velhebber van het leger der machtsbevoegd heden ten aanzien van het leger de marine en het luchtwapen. Voorts oefende zij le vendig critiek uit op de Duitsche buiten landsche politiek. Zij sprak zich uit tegen te nauwe samenwerking met Italië, tegen inter ventie in Spanje, tegen samenwerking met Japan en bepleitte een toenadering tot Lon den, een ontspanning tusschen Berlijn en Parijs en vooral een ontspanning, gevolgd door een toenadering tot Moskou. De „zware" industrie en de groot-grondbe zitters, die eveneens geraadpleegd werden, oefenden levendige critiek uit op het vierja renplan van Goering. De Rijkskanselier hoorde deze klachten aan zonder een stand punt te bepalen. De atmosfeer was echter vrij geladen. Himmler's beschuldiging. Op dat oogenblik kwam Himmler tusschenbeide. Hij overhandigde Hit- Ier een dossier, waarin vastgesteld werd, dat een zeker aantal generaals van de Rijksweer, met Von Fritsch aan het hoofd, behoorden tot een geheime organisatie, die er naar streefde den tweeden zoon van den kroonprins op den troon te plaatsen. Himmler staat bekend voor zijn gevoe lens van wantrouwen ten opzichte van den Rijksweer. Zoo heeft dezen zomer het ge rucht de ronde gedaan, dat Himmler die door zijn agenten in Rusland op de hoogte ge bracht was van zekere onderhandelingen tus schen den Duitschen generalen staf en dien van het Roode Leger, de Russische ambassa de te Berlijn een pak documenten ter hand heeft gesteld, waarin het bestaan aangetoond werd van deze verborgen betrekkingen. Een proces te Moskou en de terechtstelling van maarschalk Toechatsjeski waren er het ge volg van. Tegen het einde van Januari hing een sfeer van angstige spanning in Berlijn en deed het gerucht de ronde, dat Himmler zou over gaan tot arrestatie van een zeker aantal ge neraals der Rijksweer Een paleis bezet. Toen besloot Von Fritsch, die monar chistisch gezind is, stoutmoedig op te treden. Hij riep een zeker aantal ge neraals in zijn huis bijeen om teza men met hen een plan van weerstand op te stellen. Op 28 Januari, des morgens bezette een compagnie rijksweer het paleis, dat in de Wilhelmstrasse staat op no. 64, vlak bij de kanselarij. Tege lijkertijd werden op sommige strate gische punten der hoofdstad schik kingen getroffen om een vermetelen slag van de Gestapo te beletten. bei£e dagen van 28 en 29 Januari verlie pen te Berlijn in anagstige spanning. Een die ip00t aantal bekende persoonlijkheden, sue mm of meer bij het complot betrokken waren, verlieten overhaast de hoofdstad. In den avond van 29 Januari vernam men toen, dat Hitier het ontslag van Von Blomberg dat door den Rijkweer geëischt was, had onder teekend en dat Von Fritsch die schuldig was aan ernstige overtreding der discipline, afge zet zou worden, Von Fritsch, die den volgen den dag van zijn ontslag op de hoogte ge bracht werd, gaf te verstaan, dat hij niet van plan was zich te onderwerpen. Op 31 Januari begon generaal Keitel zijn besprekingen met Hitier. Deze besprekingen werden in den loop der volgende dagen voortgezet. De Rijksweer ging er mee accoord, dat de „royalistische groep" verwijderd werd en kreeg in ruil be krachtiging van haar eischen: in de eerste plaats haar volledige autonomie, vervanging van Von Blomberg door Keitel. Geen enkele tusschenpersoon werd tusschen hem en Hit- Ier toegestaan. De pogingen van Goering en Himmler om zich meester te maken van het ministerie van oorlog waren verijdeld. In de tweede plaats kende Hitler de,rijksweer de hervorming toe, die Daladier kort geleden in Frankrijk heeft ingevoerd ten gunste van ge neraal Gamelin. Ten slotte ruimde Hitier de Rijksweer een plaats in bij het toezicht over de buitenlandsche politiek door haar drie zetels te geven in den geheimen raad, die geroepen zal zijn alle belangrijke beslissingen te nemen over de buitenlandsche politie. Het is waarschijnlijk, aldus besluit het tele gram in Le Temps dat na de bewogen dagen, die Berlijn zoo juist heeft doorgemaakt, de hartstochten eenigen tijd tot bedaren zullen komen. Zonder twijfel blijven er heel wat oorzaken voor botsingen en conflicten over. De Rijksweer schijnt voldoening te hebben gekregen maar wat wordt er van de eischen, die Hitier gesteld zijn door de „zware in dustrie" en Junkers ten opzichte van de economische politiek van Goering? Dat is een nog ernstiger probleem en nog belangrijker dan dat der autonomie van de rijksweer. De geheele ontwikkeling van de binnenlandsche en de buitenlandsche politiek van Duitsch land is misschien afhankelijk van zijn bevrij ding van het door Goering, tegen den wil van Schacht, opgelegde economische systeem. Zoo staan de zaken, aldus besluit het Fransche blad. BuitscMancL Beiersche bisschoppen protestee ren tegen opheffing van Katholieke jeugdorganisaties. De bisschoppen van Beieren, onder leiding van kardinaal aartsbisschop Faulhaber, hebben gisteren te Muen chen in de Katholieke kerken een pro test voorgelezen tegen de opheffing van Katholieke kerkelijke jeugdorga nisaties, aldus Havas. Het verbod van Katholieke jeugd- organisatiès, aldus luidt het protest, vormt een schending van het concor daat en is bijzonder onbillijk, aange zien het verbod gebaseerd is op het de creet, dat in 1932 is uitgevaardigd door Hindenburg ten behoeve van de veiligheid van den staat en dat ge richt was tegen communistische orga nisaties. De leden der Katholieke jeugdorganisaties zijn geen commu nisten, maar Christenen. Bovendien zijn zij niet gekant tegen den staat, maar bereid het vaderland bij te staan. Het protest is schriftelijk gezonden aan de bevoegde autoriteiten. België. Ward Hermans gearresteerd. De „Soir" meldt, dat Zaterdagmorgen een groep personen te Mechelen bezig was Fran sche opschriften uit te vegen. De vroegere afgevaardigde der Vlaamsch-nationalisten, Ward Hermans, die hieraan deelnam, werd op heeterdaad betrapt en gearresteerd. Her mans is voorloopig opgesloten en blijft ter beschikking van de justitie. Een vermaning aan Tokio. Evenals de regeeringen van Groot- Brittannië en Frankrijk, heeft de Ameri'kaansche regeering een in strenge bewoordingen gestelde nota gezonden aan Tokio, waarin de re geering der Vereenigde Staten Japan mededeelt, dat tenzij voor 20 Fe bruari verzekerd wordt, dat Japan niet overgaat tot het bouwen van slagschepen of kruisers boven de maat, zij gedwongen zal worden de „trapsgewijze clausule" van het Lon- densche vlootverdrag toe te passen en over te gaan tot het houwen van zulke groote schepen als noodig is om met Japan te kunnen concurree- ren. Dit optreden van Amerika aldus meldt Havas uit Washington is een gevolg van het uitwisselen van inlichtingen tusschen Groot-Brittannië,. Frankrijk en de Vereenig de Staten en is er op berekend Japan een laatste kans te geven de grootte van zijn schepen en geschut binnen de grenzen van het vlootverdrag te houden of anders de verantwoording op zich te nemen voor een onibeperkten vlootbouw in de twee voornaam ste vlootcategorieën. De Ameri'kaansche nota is aan de Japansche regeerïng overhandigd door de ambassadeur der Vereenigde Staten te Tokio. Aan de nota wordt toegevoegd, dat de Amerikaansehe regeering gaarne voor 20 Februari hierop antwoord zal ontvangen. Zoo dit niet het geval is of indien het antwoord de gevraagde inlichtingen en verzekeringen niet behelst, zou de Amerikaansehe regeering gedwongen worden aan te nemen, dat de Ja pansche regeering tot den aanbouw of aan schaffing van vaartuigen overgaat, welke geen rekening houden met de bij verdrag bepaalde grenzen. De Amerikaansehe regee ring zal in dat geval genoodzaakt zijn in overleg te treden met de andere ondertee- ■kenaars van het vlootverdrag om de volle dige vrijheid van handelen te hernemen. Indien daarentegen de Japansche regeering, ook indien zij bezig is of voornemens is tot den aanbouw van dergelijke bij verdrag verboden vaartuigen over te gaan, zich bereid toont terstond kennis te geven van de tonnage en het geschut-kaliber, waartoe zij wil overgaan, zal de Ame rikaansehe regeering van haar kant bereid zijn om met de Japansche regeering de kwestie der tonnages en geschutkalibers te bespreken, in dien Japan althans nu bereid is met eenige beperking in te stemmen. Het zal echter noodig zijn, dat derge- raadplegingen voor 1 Mei voltooid zijn. Van marinezijde wordt onthuld, dat te Washington reeds plannen gereed liggen voor slagschepen van ongeveer 43.000 ton met 16 of 18-inch kanonnen, ten bedrage van 85 millioen dollar elk. Japan's plannen blijven geheim. Het Japansche blad „Nitsji Nitsji" schrijft, dat de Japansche departe menten van Marine en Buitenlandsche Zaken samenwerken bij het opstellen van het antwoord op de nota's van Frankrijk, Engeland en de Vereenide Staten. In het antwoord zal gezegd worden, dat de veiligheid der lands verdediging niet toestaat, dat mede- deelingen betreffende het Japansche vlootprogramma worden gedaan, doch dat dit programma de andere mogend heden niet bedreigt. De „Nitsji Nitsji" en de „Jombloeri" verklaren, dat de weigering, het pro gramma bekend te maken, niet be- teekent, dat Japan de in de buiten landsche nota's aangegeven grens zal overschrijden. Guam zal ivorden versterkt. Volgens een telegram uit Honoloeloe zou het Amerikaansehe departement van Marine voor Juni a.s. een escadrille van vijftien wa tervliegtuigen naar het eiland Quam zenden, waarvan de verdediging op het oogenblik door slechts, twee oorlogsschepen wordt ver zorgd. Wrakstukken doen scheepsramp vermoeden. Duitsch stoomschip met 18 opvarenden vergaan? Sedert eenige dagen heeft men niets meer gehoord van het Duitsche stoomschip „Ri chard Borchardt", dat 118 man aan boord heeft. Het heeft 25 Januari Hamburg ver laten met een lading steenkool, cnet bestem ming Pasajes. Den 28en Januari vertrok het van Nordenham, doch sedert dien heeft men het schip niet meer gezien. Dezer dagen zijn op de kust van Helgoland wrakstukken aangespoeld, die naar men meent afkomstig zijn van de Richard Bor chardt. Het schip zou tijdens den storm, die op de Noordzee heeft gewoed, met man en muis vergaan zijn. Tweehonderd baders situatie. in precaire Redders konden hen, op vier na, ïn veiligheid brengen. Naar uit Sydney gemeld wordt" zijn aan het strand aldaar tweehonderd baders ten gevolge van een plotseling opstekenden storm de zee ingedreven. Een reddingscorps van zeventig man stelde moedige reddingspogin gen in het werk en slaagde er in de meeste baders behouden aan land te brengen Vier personen zij ft verdronken. Franco krijgt een ernstige waarschuwing. In een onverwacht bijeengeroepen zitting heeft het Britsche kabinet Za terdag besloten een krachtige nota aan Franco te zenden, waarin uiting wordt gegeven aan het misnoegen der Britsche regeering over de herhaalde aanvallen op Engelsche schepen. Volgens Reuter neemt men aan, dat de nota, die vandaag zal worden ge publiceerd, duidelijk te kennen geeft, dat het geduld van Engeland geheel is uitgeput. U kunt ze herkennen aan hun hartvorm, want Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onder scheiden zich van alle goede middelen die tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid belangrijk verkorten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpaking 2 st. 10 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) VIJFTIEN PERSONEN GEDOOD BIJ SPOORWEGONGELUK IN BRAZILIë. Bij een spoorwegongeluk nabij Goyaz in het binnenland van Brazilië, zijn 15 personen ge dood en ongeveer honderd gewond. Het uitgeverscongres te Leipzig. Alicante door Franco-luclitmaclit gebombardeerd. Fransche gebouwen doelwit? Het Spaansche ministerie van nationale verdediging te Barcelona meldde Zaterdag: Hedenmorgen hebben eenige Junkers vlieg tuigen een veertigtal bommen uitgeworpen op Alicante. Er zouden twintig gewonden zijn. Het voornaamste doelwit der vliegtuigen was de electrische centrale van Riegos de Levante, be- hoorende aan een Fransche maatschappij. De gebouwen droegen de Fransche kleuren en bovendien wapperde de Fransche vlag op het dak. De aangerichte schade is belangrijk. Het schijnt, dat de toestellen der opstandelingen tevens als doelwit hadden het vliegveld van de Air France, waar mitrailleurkogels neer vielen. Ook het vliegveld staat onder bescher ming van de Fransche vlag. Nationalisten boeken successen In het laatste legerbericht van Franco's hoofdkwartier te Salamanca wordt over den strijd bij Teruel gezegd, dat de geheele Sierra Palomera in handen der rechtsche troepen ge vallen is. De opmarsch duurt voort. De troe pen van Franco hebben meer den 2000 gevan genen gemaakt. De vijand verloor bovendien 3000 dooden. In den sector van Alfanbra zijn de recht- schen twaalf kilometer opgerukt. In den mid densector bedroeg de terreinwinst tien en in den zuidelijken sector acht kilometer. Zestien dorpen en een veertigtal vijandelijke stellin gen vleiden in handen der rechtsche troepen. Het regeeringsfront werd op verscheidene plaatsen doorbroken. Het ministerie van landsverdediging deelt voorts mede, „dat de vijand er na een hevigen strijd in geslaagd is. Pancrudo te bezetten. Ook Sierra Alcorcon wisten de rechtsche troe pen ten koste van zware verliezen te bezetten." Het bombardeeren van „open" steden. De rechtsche zender Radio-Nacional heeft een mededeeling omgeroepen, waarin geant woord wordt op de protesten van Barcelona tegen het bombardeeren van steden, die geen enkel militair objectief vormen, zooal Algeci- ras, Tetoean en Ceuta. De rechtschen, zoo wordt verklaarde hebben slechts steden ge bombardeerd, die een zekere militaire betee- kenis hebben, en in dit verband wordt erop ge wezen, dat zich in Barcelona meer dan 180 militaire objectieven bevinden, o..a 14 geschut- batterijen, 12 luchtafweer batterij en, 70 mitrail leurs, 3 vliegvelden, 69 fabrieken van oor logsmateriaal, 4 gif gasfabrieken en 11 brand stofdepots. De afzegging- der Amerikaansehe uitgevers. Het Neue Tagebuch van 5 Febr. jl. brengt thans een woordelijk afschrift van het ant woord van een aantal Amerikaansehe uit geversmaatschappijen op de uitnoodiging tot het bijwonen van het Uitgeverscongres te Leipzig. Onze bewondering voor de Duitsche prestaties op uitgeversgebied aldus het antwoord blijft ongewijzigd. De gevolgde methoden vormden een voorbeeld voor de wereld. Degenen onder ons, die tot Duitsche uitgevers in betrekking stonden, wijeen er nogmaals nadrukkelijk op, hoe aangenaam deze relatie was, en welke achting zij voor hun voorname zakenmethoden koesterden. Onze Duitsche collega's zijn nog steeds onze collega's. Wij in ons land echter genieten, dank zij de waarborgen van de vrijheidsoorkonde van 1689, vrijheid van meeningsuiting. In Duitsch land daarentegen beteekent onder het hui dige régime reeds het enkele bezit van be paalde boeken een strafbaar delict; geen boek mag worden gepubliceerd, waarvan niet reeds het manuscript door een regee- ringsambtenaar is goedgekeurd: de werken van begenadigde moderne 'schrijvers zijn verboden. De boekhandel is evenzeer gekne veld als de pers De censuur is niet tot het gebied der politiek beperkt, doch strekt zich eveneens uit tot de wetenschappen, de kunst, de cultuur in -het algemeen. Negen tiende deel van de moderne Duitsche boeken, die met succes in het Engelsch werden vertaald, zijn in Duitschland niet te krijgen: wanneer zij langs een omweg worden verkocht, bren gen zij -het leven van kooper en verkooper in gevaar. Zich bepalende tot de beteekenis van het Congres te Leipzig, wijzen de onderteekena ren van het antwoord er op, dat onder de in Duitschland heerschende verhoudingen geen Duitsche uitgever te Leipzig andere meenin gen zal durven uiten dan die, welke hem door de nat.-socialistische ambtenaren zijn voor geschreven. Er zal een nummer buikspreken worden opgevoerd, waarbij het uitgeversbe drijf de pop zal zijn, doch de stem die van de Duitsche overheid, Hoe zou aldus de Amerikaansehe uitgevers op deze wijze een onbelemmerde wederzijdsche uitwisse ling van meeningen kunnen plaats vinden ten opzichte van afgevaardigde, die aan vrije, openlijke en ongedwongen broederschap ge wend zijn? De deelneming aan een bijeenkomst in Duitschland en alles, wat een dergelijke sa menwerking met zich brengt, zou in tegen spraak zijn tot den geheelen inhoud van onze taak als uitgevers. Op grond van be leefdheidsoverwegingen kunnen wij aan onze overtuiging op een vergadering in Duitsch land geen uiting geven. Wij kunnen ons echter evenmin vernederen tot deelneming en tegelijkertijd tot zwijgen. De verklaring is onderteekend door de 48 belangrijkste Amerikaansehe uitgeversmaat schappijen, w.o. Harper, MacMillan. Univer sity of North Carolina Press, Harvard Uni versity Press, Oxford University Press, Yale University Press, Farrar Rinehart, Book- of-tfhe-Month Club, Viking press, Harcourt, Brace en Co., Bloch Publishing Comp., Knopf en anderen. Engelsche vlieger poogt record te vestigen. Clouston gisteren voor Nieuw-Zeeland gestart. De Engelsche vlieger Clouston, die een nieuw record wil vestigen over den afstand EngelandNieuw Zeeland en terug, is Zondagmorgen, vergezeld van den Londenschen journalist Ricketts, van het vliegveld Gravesend opge stegen. Denzelfden dag landde hij, zij het eenige uren over tijd, te Aleppo. ONZE DACELIJKSCHE K1NDERVERTELLINC Thijs stond dus om den hoek van de deur te kijken. PssstÜPssssttt!Dickie! Dickie sprong van zijn bed op en keek met verbaasde oogen naar Thijs. Thijs! Ik dacht heusch, dat Neusopius je gevangen genomen zou hebben. Is alles nu in orde? Kalm maar, zei Thijs geruststellend. Alles is goed! Maar, kom eens hier, ik heb hier een mooie spiegel. Als jij daar nu in kijkt, dan zie je ineens een andere Dickie!! Dickie keek verbaasd. Een andere Dickie?? Hoe kan dat nou? Sssst. Ik heb dien spiegel van Alasius gekregen en ik was het heelemaal vergeten. Maar we kunnen er nu mooi gebruik van maken. Thijs ging op zijn hurken zitten en hield Dickie het spiegeltje voor. Zeg nu, een, twee, drie, Dickie twee! zei Thijs. Dickie herhaalde de woorden en wat gebeurde er.wat zag hij Een tweede Dickie, net zooals hij zelf was! Thijs was heelemaal vergeten, dat hij dien spiegel van Alasius gekregen had, maar nu kan hij er misschien veel aan hebben! DINSDAG 8 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.Gramofoonmuziek. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Orgelspel. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.— Het Omroeporkest. 1.45 Gra mofoonmuziek. 2.Vervolg concert. 2.45 Knip cursus. 3.45 Het Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoor zang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolian- orkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engel sche les. 8.— Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.30 Vocaal concert. 10 vervolg van 8.20. 10.30 Schaakles 11.— Berichten A.N.P. Hierna tot 12.— Dans muziek. HILVERSUM II, 301,5 M, KRO - uitzending 8.00—9.15 en 10.GO Gramofoonmuziek. 10.20 Radiotooneel. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoon muziek. 2.— Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.05 KRO-Kamer-orkest. 4.45 Gramofoonmuziek.. 5.— KiRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Feli- citatiebezoek)6.40 Esperantocursus. 7.— Be richten. 7.15 Causerie „Leken Apostolaat". 7.35 Sportpraatje. 8 Berichten ANP. Mededeelin gen. 8.15 KiRO-Symphonie-orkest en soliste. 9.— Cello en piano. 9.15 Vervolg van 8.15. 10.— Reportage. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Lilly Mathé's Zigeuner orkest. 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Viool en piano. 12.35 Radiotooneel met muziek. I.20—2.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Het Arthur Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het Victor Olof-Sextet en solist. 6.20 Berichten. 6.45 BBC- Midland-orkest en soliste. 7.50 Causerie „Pro gress in things of the Mind". 8.10 Liedjes aan de piano. 8.20 Radiobewerking van de film „Top Hat". 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „How I began". 9.55 Leden BBC-Harmonie-orkest en Or,gel. 10.20 BBC-Tlieater-orkest en solisten. II.35 Grosvenor House Ransorkest 11.5012.20 Dansmuziek CGr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.40 Bailly-orkest en Zang. 3.05 Pianovoor dracht 3.20 en 4.20 Zangvoordracht 4.35 Harpsoli, 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Radio tooneel. 10.35 Capelle-wartet en Zang. KEULEN, 456 M. 5.50 SS-orkest 7.50 Omroep-Amusements- orkest. 11.20 Omroeporkest en solist. 1.35 Om- roepschrammelensemble. 3.20 Omroeporkest, Militail orkest en solisten. 5.20 Zang en piano 6.30 Gramofoonmuziek. 7.5011.20 Hermann Hagestedt's dansorkest en solisten» BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Om- roepsalonorkest en Gramofoonmuziek. 5.50, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest en Gramofoonmuziek. 9.10 Radiotooneel met muziek 9.35 Omroeporkest en Gramofoon muziek. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- salonorkest, 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Gewijde muziek. (Gr.pl). 6.25 Declamatie. 6.35 Gramofoonmu ziek. 6.50 Piano en zang. 8.20 Omroepsympho- nie-orkest en solisten.. 10.3011.20 Gramofoon muziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3