HET NIEUWE AVONDBLAD Plaatsnamen. IJMUIDEN 23e JAARGANG No. 86 VRIJDAG 11 FEBRUARI 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTENper week 12Va ets., per maand cents, p. kwartaal 1.65. Geen incasso kosten. Losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN- EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekering voorbetalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.—, overlijden ƒ400.—, verlies van hand, voet of oog ƒ200.—, beide leden duim 1100.—, eên lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60,—, één of twee leaen wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—enkelbreuk 15.—polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000,indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Be minister van Binnenlandsclie Zaken beeft een groot aantal gemeentebesturen en colleges van Gedeputeerde Staten in onrust gebracht met zijn lange reeks voorstellen tot wijziging van plaatsnamen. Waarom Zijne Excellentie zich hiertoe geroepen heeft gevoeld is mij niet duidelijk. De meeste, verreweg de meeste door hem voorgestelde veranderingen betreffen alleen de spelling- der .bewuste namen. Is Binnenlandsche Za ken jaloersch ap Onderwijs? Gunt het dit departement zijn spellings-avonfcuren in den spellings-doolhof niet en wil het nu zelf ook zoo'n leuk spel-spelletje hebben? Dat is dan Wel verrassend: misschien niet voor mi nisters en departements-ambtenaren, maar ongetwijfeld voor alle door hen geregeerde buitenstaanders. Wij ex-departementale Ne derlanders, als ik ons zoo aanduiden mag, hadden zeker niet verwacht dat andere mi nisteries lust tot navolging zouden putten uit de hachelijke manoeuvres, door het mi nisterie van Onderwijs ondernomen op het slagveld waar de dubbele e's en o's sneven en de sch's hun leven niet zeker zijn. Im mers, geen der opeenvolgende opperbevel hebbers in dien strijd blijkt zich met glorie te hebben overdekt! De roem van minister Terpstra is zeer kort geweest, het succes van zijn vermaarden opvolger Mar chant op rukkend onder de leuze „Niet zoo maar zo!" heeft zich tot de schooljeugd bepaald, die telkenjare groepsgewijze teleurgesteld wordt als zij in de kille maatschappij terechtkomt en daar meteen in den spellings-baaierd be landten minister Slotemaker de Bruïne heeft zijn ongetwijfeld groote populariteit zeker niet aan zijn spellings-beleid te dan ken. Waarom laat minister Van Boeyen niet liever zijn baard staan dan zich op deze on gewisse paden te wagen? Daarbij komt dan nog, dat ik het belang van de zaak niet begrijp. Welk staatsbelang en welk volksbelang zijn er mee gebaat, als Zutphen in Zutfen veranderd wordt en Vel- sen in Velzen? Neem ik het gansche Noord- Hollandsche lijstje in oogenschouw oh ja, Noord-Holland zou Noordholland moeten worden dan stijgt mijn verbazing. Blari- kum inplaats van Blaricum en Kastrikum inplaats van Castricum? Waarom nou? Dat ziet er alleen maar leelijker uit. 's-Graven- land inplaats van 's-Graveland? Dat is lasti ger uit te spreken, zal zelfs nimmer aldus worden uitgesproken en is dus in strijd met de jacht op overbodige e's en o's, door On derwijs ingezet. Haarlemmerliede inplaats van Haarlemmerliede en Spaarnwoude? Nu goed, we zeggen het toch nooit voluit en is tenminste alleen maar een bekorting, geen spellings-verandering. Maar hebben we er behoefte aan? Het hindert Binnenlandsche Zaken blijk baar, dat Nederhorst den Berg, en Koog aan de Zaan hun namen schrijven zonder traits d'union. Het wil er Nederhorst-den-Berg en Koog-aan-de-Zaan van maken. En hetzelfde voorstel komt voor Oude Niedorp, dat Oude- Niedorp zou moeten worden, vermoedelijk omdat het een oud en een nieuw dorp in zich vereenigt. Allemaal tijdroovend voor typisten, die in deze haastige tijden juist door tik- kampioenschappen tot grooter spoed wor den aangezet. Maar het Departement heeft blijkbaar tijd genoeg en dus geen haast. Wijdewormer wil het veranderen in Wijde- Wormer. Als het een vereeniging betreft van twee polders die de Wijde en de Wormer heeten kan het. Als het de wijdheid van de Wormer aanduidt kan het niet. Maar ook hier vraag ik: waarom toch? Het is mij niet bekend of minister Van Boeyen een gymnasiale opleiding heeft geno ten. Maar vele departementale ambtenaren stoelen, blijkens hun titels, zekerlijk op dezen wortel der wijsheid. En een van de laat ons hopen: talrijke wijsheden die ieder gymna siast in zijn verder leven onthoudt is de oud- Romeinsche gedachte, dat men het volk Brood on Spelen moet geven. Dus vooral niet alleen Brood, maar ook wel degelijk Spelen. En dan natuurlijk Spelen, waarbij het zich een beetje niet te veel opwindt en zich een tikje vooral niet te veel kwaad maakt. Dit heeft voor mij altijd veel verklaard in de voortzetting van den spel ling-strijd, ofschoon het niet aardig is dat men geen rekening houdt met de menschen die dagelijks last van den onstanen warboel hebben (zooals wij) en er nooit eens een eind aan wil maken. Niemand vindt er meer iets aardigs aan. Maar dit nieuwe spelletje, dat Binnenlandsche Zaken bedacht heeft, lijkt mij te onbeduidend. Te flauw, zou ik haast zeggen. We zijn verwend met voetbal en snelle zwemstertjes, zesdagen- fietsers en boksers, cricket en hockey, lawn- en tafeltennisen ik geloof niet dat we hieraan behoefte hadden. Al onze andere spelen zijn pittiger. Ook bridge. En het spel-spel is eruit. Laat den Haag er liever mee ophouden eer Defensie op gedachte komt sergeant door serzjant, fourier door foerier, kapitein door kaptein, compagnie door kompie te vervangen. En eer Justitie op zijn beurt met zijn veranderingen mocht komen, dewelke lijst geweldig lang zou worden. Laten we nou uitscheiden met het spel-spel. R. P. en begrijpt, dat hij slechts gelukkig- kan zijn op het land. Terug op zijn oude boerderij treedt zijn tweede zoon in het huwelijk, juist op O-Lan's sterfdag. Wang begrijpt nu, dat zij „de eenige en juiste" was en de beste die een man kon vinden Stand der werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente Chr. Kinderkoor „Lenteklokjes" Solist: Han Zirkzee (piano). bedroeg: op 5 Febr. '38. Febr. 'Z Bouwvakarbeiders 511 572 Metaalbewerkers 241 272 Houtbewerkers 35 42 Landarbeiders 61 66 Havenarbeiders 104 117 Visschers 204 201 Kantoorbedienden 46 38 Losse arbeiders 772 807 Overige beroepen 322 325 Mannen boven de 18 jaar: 2296 2440 Mannen onder de 18 jaar: 102 144 Vrouwen boven de 18 jaar: 21 17 Vrouwen onder de 18 jaar: 11 19 Totaal werkloosheid: 2430 2620 „De Goede Aarde" met Paul Muni en Luise Rainer. Deze aangrijpende film, die evenals in andere landen, ook in ons land een ware triomftocht heeft gemaakt, kan men van hedenavond af in Theater „De Pont" bewonderen. Van den inhoud vertellen wij het volgende: Het is Wang Lung's trouwdagen de jonge Chineesche boer ziet voor den eersten keer de vrouw, welke zijn vader volgens Chi- neesch gebruik voor hem heeft uitgekozen. Trotsch voert hij O-Lan, die slavin was in Het Groote Huis, naar zijn arme boerderij, waar O-Lan haar man bijstaat in het harde werk op het land. Na eenigen tijd wordt een zoon geboren, een der grootste vreugden, welke een Chineeschen boer ten deel kan vallen. En wanneer Wang- er dan tevens nog in slaagt met de opbrengst van den eersten oogst een rijstveld te koopen, is zijn geluk compleet. De jaren gaan voorbij en door noesten arbeid is Wang er in geslaagd, zijn grond elk jaar te vergrooten, zoodat hij nu vijf velden bezit. En O-Lan heeft hem nog een tweeden zoon en een dochter geschonkenen Wang dankt de Goden voor hun bijstand gedurende als die jaren en dat zijn derde kind slechts een doch ter is, is hun schuld niet. Doch de Goden keeren zich af van Wang en O-Lan en de droogte heerscht over het land. en de hongersdood doet duizenden Chineezen sterven. Wang's oom smeekt hem, zijn land te ver koopen, opdat hij en zijn familie kunnen eten, maar wanneer Wang eindelijk toestemt en de kooplieden reeds in zijn woning aan wezig zijn, is het O-Lan, die ze wegstuurt. Het land is het eenige bezit dat niet ontvreemd kan worden en met nieuwe regens zal de grond weer voedsel leveren. Dus besluit Wang naar het zuiden te gaan, waar zij erin slagen in een groote stad in het leven te blijven. Dan breekt de revolutie uit. China wordt een republiek en de waanzinnige menigte plundert de Groote Huizen in de stad. O-Lan wordt dooi den menschenstroom meegesleurd en raakt onder den voet. Wanneer ze, vreeselijk pijn lijdend door de vele menschen die over haar heen geloopen zijn, weer bijkomt, ziet ze op eenigen afstand een klein zakje liggen, dat vol blijkt te zijn met juweelen. En de regens zijn weer gevallen in het Noorden en Wang Lung keert terug naar zijn velden: een rijk man. En wederom gaan de jaren voorbij. Wang is een groot man geworden, die vele velden bezit. En zijn zonen zijn opgegroeid tot jonge men schen, waarvan de oudste naar de landbouw school gestuurd wordt. Wang Lung geeft on derdak aan zijn oom, die zelf te lui is om te werken en de oom neemt hem mee naar een theehuis, waar dingen te zien zijn, die Wang nooit gekend heeft. Hier ziet Wang de mooie danseres Lotus en Wang voelt zich weer jong worden, zoodat zijn oom hem aanraadt een tweede vrouw te nemen, wat een rijk man. die immers ook twee ossen heeft, toch zeker toe komt. Dus stemt O-Lan toe, dat de tweede vrouw in het huis komt wonen. Wang kan nu zelf het Groote Huis koopen en loopt rond in zijden kleeren. Intusschen probeert Lotus Wang's tweeden zoon te verleiden en Wang- jaagt hem het huis uit. Juist op dat oogenblik komen de opgewonden boeren hem vertellen, dat een groote sprinkhanenzwerm in aantocht is, die den oogst zal vernietigen. Wang's oud ste zoon heeft een plan en met zijn hulp slaagt men erin den zwerm te verjagen, zoo dat de oogst behouden blijft. Wang heeft ge werkt als vroeger en wanneer de sprinkhanen verdwenen zijn. vergeeft liij zijn tweeden zoon Het aantal werkloozen was dus 190 minder dan verleden jaar. Sedert de vorige week is het met 30 gestegen DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van J. de Niet, van beroep matroos ter koopvaardij, wonende te IJmuiden om een Verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de henedenvoorlocaliteit van het perceel Prins Hendrikstraat 110. 69 te IJmuiden. Vóór 24 Februari 1938 kan een ieder te gen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. SUPP. VER. „DE STORMVOGEL". Het hestuur der Supp. Ver. „De Storm vogel" maakt den leden bekend, dat de auto bus a.s. Zondag te 11,15 voor den wedstrijd H.D.V.S.Stormvogels te Schiedam van de bekende plaatsen zal vertrekken. Buskaarten tot Zaterdagavond 10 uur verkrijgbaar bij den penningmeester. TOEPASSING VAN ART. 40 DER ARMEN WET. Ter voldoening aan het bepaalde bij de arti kelen 1 en 2 van de „Regelen, bedoeld in arti kel 4 der Instructie voor de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland" is door dat colle ge de openbare vergadering ter mondelinge behandeling van het verzoek van Burgemees ter en Wethouders van Velsen om toepassing van artikel 40 der Armenwet met betrek king tot de kosten van ondersteuning van de Weduwe Neeltje Koese, geb. Hopman, be paald op Woensdag 16 Februari 1938, dei namiddags ten 2 ure in het Gebouw der Pro vinciale Griffie, Dreef 3, te Haarlem. Deze afkondiging geschiedt, krachtens be schikking van Gedeputeerde Staten op de wijze, als is aangegeven in de ingevolge art. 203 der Gemeentewet, voor deze gemeente vastgestelde verordening, regelende de af kondiging van plaatselijke verordeningen. Een damkampioenschap van Velsen? Initiatief van de Damclub „IJmuiden". Naar wij vernemen heeft de Damclub IJmui den besloten, in overleg te treden met de dam clubs T.O.P., Onder Ons, Gezellig Samenzijn en Stabiel (Santpoort) om te komen tot het organiseeren van wedstrijden om het kam pioenschap van Velsen le, 2e, 3e en 4e klas. De bedoeling is, een commissie te benoemen, waarin van elk der vereenigingen een lid zit ting neemt. Deze commissie zal tot taak heb ben, de wedstrijden te organiseeren. Dit initiatief kan niet genoeg worden toege juicht, immers wanneer het plan van D.C.IJ. tot uitvoering komt, zal de eigenaardige ver tooning die we hier de laatste jaren hebben kunnen zien, n.l. dat een drietal vereenigingen wedstrijden uitschrijft om het kampioenschap van Velsen, tot het verleden behooren. Wij vernemen nog, dat reeds twee vereeni gingen zich in principe met het denkbeeld van D.C.IJ. accoord hebben verklaard. INSTITUUT VOOR MIDDENSTANDERSONT WIKKELING. Men deelt ons mede, dat de cursussen van het Instituut zullen aanvangen op Dinsdag 22 Februari a.s. Het schoolbestuur wordt ge vormd door de heeren: G. v. Telgen, voorzit ter, H. Veuger, secretaris, Pres. Steynstraat 47, Tel. 4769; N. Bus, penningmeester, J. Meyer, commissaris, K. Tijssen, commissa ris. Als leeraren zijn aan deze cursussen ver bonden de heeren A. Wiedemeyer, cursus leider en T. v. Popta. De lessen worden gehouden in de lokalen van de M.U.L.O.-school te Velsen aan het Tiberiusplein. Tot Zaterdag 12 dezer is de gelegenheid tot inschrijving nog opengesteld. V.S.V.—AJAX. Het bestuur van V. S. V. verzoekt ons te melden, dat in tegenspraak met de geruchten als zou er voor den wedstrijd van a.s. Zondag geen vóórverkoop tegen verlaagde prijzen ge houden worden, in Velsen, IJmuiden en IJmuiden-Oost aan de bekende adressen kaarten bij voorverkoop beschikbaar zijn. De verkoop van kaarten voor werkloozen ge schied uitsluitend Zaterdagmiddag van 3—5 uur op het terrein Het is alweer vijf jaar geleden, dat het Christelijk kinderkoor „Lenteklokjes" voor het eerst het voorjaar inluidde en dat het nu, op dit zesde jaarlijksche concert, zich nog steeds zoowel kwantitatief als kwalitatief in stijgenden lijn beweegt pleit wel voor de ca paciteiten van de leidster, mej. Riek Mete ring van Katwijk aan den Rijn Zestien korte kinderliedjes benevens twee grootere cantates vormden het programma, dat bij vluchtige beschouwing een formida bele lengte schijnt te hebben. Maar de kwie ke kinderzang en het vlotte verloop van de uitvoering (mede door de discipline, welke mej. Meijering haar discipelen heeft bijge bracht) deden het concert toch op „kinderen- bedtijd" af geloopen zijn. De belangstelling voor de Lenteklokjes is al tijd buitengewoon groot; ook nu was de Geref. Kerk West weer bijna een half uur voor den aanvang der uitvoering reeds zoo goed als geheel bezet, zelfs tot op de gaan derijen. Het moet voor de leidster en verdere medewerkenden toch wel buitengewoon pret- zijn te ervaren hoe groot de interesse voor haar paedagogischen arbeid van de zijde der ouders en verdere familieleden wel is. De heer F. P. Vermeulen opende op de ge bruikelijke wijze. Na gewezen te hebben op den zegen van den zang en de wijze waarop deze zang tot verheerlijking van Gods naam uitgevoerd behoort te worden. Spr. knoopte aan zijn inleidend woord een beschouwing om toch vooral ordelijk en stil te zijn tijdens zang en spel. Daar heeft het vorige jaren nog al eens aan ontbroken. Ook wij hebben er meermalen in onze verslagen op gewezen hoe hinderlijk dit gepraat is voor alle. goedwillenden. Welnu, de gezamenlijke actie heeft wel veel geholpen, maar tevreden zijn wij nog geens zins, waar het de rust voor het luisteren naar het pianospel betreft. De jeugdige zangeressen beschikken thans over een eigen koorlied, een gedicht van W. v. d. Vlies, dat aan Lenteklokjes gewijd is en dat zij met volle aandacht voor haar diligente uitvoerden. Glashelder en tot in de onderdeelen ver zorgd waren de liedjes, waarvan het vriende lijke Avondliedje van v. Oort (dat in zijn meerstemmigheid fraai klonk) en het melo dieuze Lied van Nederland van v. Ramshorst opvielen. Henri Walbooren maakte van De Brand weer een geestige pianopartij en de Lente- klokken lieten het lied alle recht wedervaren. Het Boerinnetje was uitstekend, ook van voordracht en sloot rythmisch evenzeer. Van de inleiding tot De groote Toovenaar had de diligente door de 12 gecostumeerde meisjes iets heel aardigs weten te maken; ook de gebaren en trippelpassen deden het zeer goed. De Dwergjes had die verdienste even zeer. De heer Han Zirkzee stond mej. Meijering evenals vorige jaren terzijde en verzorgde de begeleiding van den kinderzang op de be scheiden wijze hem eigen. Hij weet zich im mer voortreffelijk aan te passen en daarbij de eenvoudige pianopartijen niettemin toch iets van den waren kunstenaar mee te geven. Als solist hoorden we hem in het Adagio uit de Sonate Pathétique en in 3 etudes van Bow- ley; de heer Zirkzee kiest zijn werken altijd met zorg, opdat het mogelijk zij daarmede meer de „groote massa" van zijn publiek te bereiken en aan dat publiek iets van de hem geschonken gave mee te kunnen geven. Het Adagio speelde hij met fijnen aanslag, doorvoeld van voordracht en daarbij zonder dat uiterlijk vertoon, waar dikwijls solisten zich zoo gaarne aan schuldig maken. Juist die stille eenvoud geeft aan zijn pia nistisch werk waarde. Genoten hebben we van de kunstzinnige vertolking van Rowley's Toccatina, de laatste der drie études. Van het ensemble grootere meisjes hoor den we een 5-tal liederen, die bestudeerd klonken, maar waarin dikwijls een lichte nei ging tot detoneeren te bespeuren viel. De re gisters zijn veelbelovend bezet en op de zangeressen kan de dirigente vertrouwen, dat bleek b.v. bij Avondrust, dat er qua sa menzang wezen mocht. Beduidend minder van stemming was 't Meiklokje, dat toch zoo moeilijk niet is voor zulk een 36-tal sopranen en alten. Met alle honderd te samen voerden de Klokken Cath. van Rennes' Avondcantate uit tot besluit van hun optreden. De inleiding van de stugklinkende alten en het niet stem mende gesloten-mond-zingen der anderen was niet gelukkig; trouwens neiging tot zak ken viel er bijna doorloopend te bespeuren. En de fout school v.n.l. bij de alten der groo teren. Het slotcouplet werd verdienstelijk gezongen; zuiver waren die 2 solostemmen en het koor sloot zich er klaar en vol toewijding bij aan. De heer van Popta heeft daarna den avond, gesloten. W. De voorbereidingen voor 'de Winterflora in het Krelagehuis zijn thans in vollen gang. Een bak narcissen krijgt een zorgvuldige behandeling. Wonderbaarlijke avonturen van een bouwplan. Zooals het eerst niet mocht wordt het toch. Zal eindelijk de Kennemerlaan worden doorgetrokken? Als we de geschiedenis nagaan van het plan van den aannemer H. M. v. d. Pieterman tot het bouwen van een achttal woningen r-- 2 aan het Oosterduinplein, 6 aan de Burg. Rambonnetlaan dan kunnen we het idee niet van ons afzetten, dat dit plan wel een zeer bijzonderen levensloop heeft gehad. Het werd 15 October 1937 inge diend. de Schoonheidscommissie keurde het goed, B. en w. weiger den de -bouwvergunning en nu wordt het toch uitgevoerd. Ra-ra-hoe zit dat? B. en W. hadden tal van bezwaren tegen het oorspronkelijke plan. Naar het oordeel van het college voldeden de ontworpen ge bouwen, wat het verband met de omgeving aangaat, niet aan redelijk te stellen eischen van welstand. Den lOen November besloot het college, de gevraagde vergunning te weigeren; de heer v. d. Pieterman diende |bij den Raad een beroepschrift in en in de raadsverga dering van 14 December werd de beslissing op het voorstel van B. en W., om het beroep schrift in ihun handen te stellen om advies aangehouden. Nadien kwam het voorstel van het college, de vergunning ln beroep even eens te weigeren. Een lid van het College, later bleek, dat het de burgemeester was, bestreed de mee ning der meerderheid, dat het bouwplan niet zou voldoen aan redelijk te stellen eischen van welstand. Hij adviseerde den raad dan ook, de gevraagde vergunning alsnog on voorwaardelijk te verleenen. Bij de behandeling in de raadsvergadering van 25 Januari bleek, dat tal van leden het lang niet met B. en W. eens waren. Het bleek, dat er inmiddels een tweede plan was ont staan en het was zeker aan de toezegging van den wethouder van Openbare Werken, dat hij met dit tweede plan wel aceoord kon gaan, te danken dat de raad tenslotte het advies van B. en w. rweigering der bouw vergunning met 14 tegen 12 stemmen goedkeurde. En wie nu langs de Burgemeester Ram bonnetlaan wandelt zal kunnen zien. dat de oude boerderij wordt afgebroken. De zaak is alzoo in het reine, zooals wij trouwens eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld. Dus heeft de heer v. d. Pieterman inmid dels toestemming gekregen tot de uitvoering van -het tweede plan? Misgeraden! En nu komt de groote verrassing: De bebouwing van het Oosterduin plein geschiedt wel overeenkomstig een nieuw plan, maar dat is geheel gelijk aan het eerste, waarvoor B. en W. oorspronkelijk een bouwvergun ning weigerden! Het eenige verschil is. dat de huizen een ietsje breeder zijn ontworpen. Maar voor het overi ge zijn ze precies gelijk zooals ze op de 1-5 October ingediende aanvraag waren geteekend Dit geldt ook voor den tuinmuur aan de Burgemeester Rambonnetlaan. Hiertegen hadden B. en W. immers ook bezwaren. Maar ook deze tuinmuur blijft behouden. Zoo is deze zaak dus op een verrassende wijze tot een oplossing gekomen en zij die deze kwestie nauwkeurig gevolgd hebben, zullen verbaasd staan over deze wending. Over de motieven, die B. en W. tot het wijzigen hunner houding hebben geleid zul len we ons verder maar niet dik maken. Het wil ons voorkomen, dat het maanwoord van den burgemeester hieraan niet vreemd is. In elk geval is het van algemeen -belang, dat er nu eindelijk eens wat orde aan deze zijde van het Oosterduinplein wordt gescha pen. Er blijft nu nog over de hoek Ooster duinpleinKennemerlaan, die nu de andere hoek bebouwd wordt, niet langer zoo mag blijven liggen. Er zullen zich hierbij nog wel eenige moeilijkheden voordoen, maar ook daarvoor is wel een oplossing te vinden. Het schijnt, dat er druk onderhandeld wordt tusschen de gemeente en den betrok ken eigenaar en als deze onderhandelingen tot een goed einde zijn gebracht, dan is er niets meer, dat het doortrekken van de Ken nemerlaan in den weg staat. En dan zou on geveer twintig jaar nadat met de bebou wing van de Kennemerlaan begonnen is ein delijk een toestand geschapen zijn, zooals die 10 of 15 jaar eerder al had moeten zijn. Maar men weet het: in Velsen gaan we niet ov*r ij* van één nacM

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1