Voor den Politierechter. BEVERWIJK Eigen repetitielokaal voor „Nieuw Leven''. Hartewensch in vervulling- gegaan. Reeds vele jaren leefde, onder het bestuur en de leden van de Geheelonthouders Too- neelvereeniging „Nieuw Leven" den wensch om nog eens in het bezit te komen van een eigen repetitielokaal. Het was vooral de voor zitter, de heer J. B. Schelvis, die zich daar voor bijzonder veel moeite heeft gegeven. Deze wensch is thans in vervulling gegaan. In de Graafwijkstraat heeft Nieuw Leven thans haar eigen vergader- en repetitielokaal kunnen inrichten. Een leegstaande woning werd voor dit doel ingericht. De leden hebben heel wat vrije uren moeten opofferen, om van een huis, dat lang onbewoond stond en waar aan dus wel een en ander viel op te knappen, een behoorlijk verblijf te maken. Dank zij hun onvennoeiden arbeid zijn zij er evenwel in geslaagd een prettige repetitiegelegenheid voor hun vereeniging in te richten. Met een voudige middelen is een zeer gezellig interieur ontstaan, dat zich uitstekend vqor het houden van tooneelrepetities en vergaderingen leent. Het lokaal is op eenigszins feestelijke wijze in gebruik genomen. Dit geschiedde in tegen woordigheid van de meeste leden en van den heer A. Hofland Sr., eere-voorzitter en den heer G. Berghuis, regisseur met hun da mes. De eere-voorzitter, wïen verzocht was het repetitielokaal te openen gaf een overzicht van de eerste levensjaren der vereeniging, die in 1906 werd opgericht. Thans zag de ver eeniging haar ideaal om nog eens over een eigen repetitielokaal te kunnen beschikken, verwezenlijkt. Spr. hoopte, dat. dit onder de eminente leiding van den heer Berghuis zou mogen leiden tot een nog hooger peil van de uitvoeringen. Met deze enkele woorden ver klaarde de heer Hofland het lokaal voor ge opend. De heer Schelvis dankte den eere-voorzit ter voor zijn vriendelijke woorden en tevens voor het schenken van zijn portret, waardoor als het ware onder de oogen van den pionier van „Nieuw Leven" kan worden voortgewerkt. Spr. deelde tevens mede, dat bloemen waren ontvangen van de heeren Hofland, Schelvis en Slecht. De heer Jac. de Roos schonk een De heer L. Pesch bood namens de leden een voorzittershamer aan. De heer K. Schmitz vulde dit geschenk aan met twee ingelijste platen en een ets. De regisseur, de heer G. Berghuis was van meening, dat het lokaal in een lang gevoelde behoefte voorziet, vooral nu „Nieuw Leven" zoo'n uitermate druk seizoen heeft. Erkente lijk was spr. de familie Vlottes, die de ver eeniging voor haar repetities zoo menigmaal gastvrijheid verleende. De regisseur deed ten slotte een krachtig beroep op aller medewer king om „Nieuw Leven" op het plan te bren gen, dat zij zich voorstelt. De leden bleven na deze openingsplechtig heid nog geruhnen tijd gezellig bijeen. Maandagavond is het lokaal in gebruik geno men voor de repetitie van „De Geest van de Olmenhoeve", het tooneelspel, dat „Nieuw Le ven" op Woensdag 23 Februari voor onze lezers in het Kennemer Theater zal opvoe ren. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Boerenkool per K.G. 3— Andijvie per K.G. 1524 Rabarber per bos 22 Peterselie per bos 2—3 Selderie per bos 23 Prei per K.G. 37 Aardappelen 280—300 Witlof per K.G. 8—10 Spruiten per K.G. 6—12 Wortelen per K.G. 2y2—3 Bieten per K.G 34 Nero per K.G. 515x/2 Knollen per stuk V/24 Roode kool per K.G. 24 Gele kool per stuk 24V2 Appelen per K.G. 10—15 Groene kool per stuk 2y2 Peren per K.G. 1012 'CHRISTELIJKE META ALBE WERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lljken Metaalbewerkersbond houdt Vrijdag avond in het Ned. Herv Vereeniglngsgebouw haar feestelijke jaarvergadering. Spreker is de heer G. Post. lid van het hoofd bestuur, over het onderwerp: „Wie geeft? Alles of niets." CONCERT VAN DE HARMONIEKAPEL. Het tweede winterconcert van de Beverwij k- sche Harmoniekapel is vastgesteld op Dinsdag 22 Februari in het Kennemer Theater. Mede werking verleent het Doopsgezind Gemengd Zangkoor onder leiding van den heer H. van Dijk DE DERDE UITVOERING VAN „NIEUW LEVEN". Voor haar derde uitvoering in dit seizoen heeft de Geheelonthouders Tooneelvereeni- ging „Nieuw Leven" in studie genomen „De ebbenhouten Olifant", het nieuwe „spel van avontuur" van Henk Bakker en Christien van BommelKouw. AANRIJDING. Maandagmiddag ontstond op den hoek MeerensteynstraatAdrichemstraat een aan rijding tusschen een autobus en een vracht auto. De botsing kwam nogal aan, want beide voertuigen liepen aan de voorzijde nogal schade op .Persoonlijke ongevallen had deze aanrijding niet tot gevolg. De politie heeft naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. CASTRICUM -5'/a ZILVEREN JUBILEUM VAN A. V. d. STELT. Onder groote belangstelling heeft de heer A. v. d. Stelt, thans bedrijfsleider op de boer derij „Anna's Hoeve" van den heer A. Baren- dregt in den Zuid wij kermeerpolder zijn zil- jubileum gevierd. Des morgens verscheen de patroon in ge zelschap van zijn echtgenoote ten huize van den jubilaris om tot de eersten te behooren, die hem complimenteerden. De heer Baren dregt deed dit met een warm gestemd woord van waardeering voor den arbeid, die de jubilee- rende bedrijfsleider nu reeds een kwart eeuw op de Hofstede verricht. De heer v. d. Stelt mocht uit handen van zijn patroon als herinnering aan dezen vreug devollen dag een gouden horloge met inscriptie in ontvangst nemen. Ook de echtgenoote van den jubilaris werd niet vergeten. Zij ontving een gouden collier met hanger. Een groot aantal geschenken, waaronder fraaie bloemstukken getuigden van de waar deering en van de vriendschap, die de jubilaris zich in deze 25 jaren heeft weten te verwerven. Zeer velen hebben Maandag een bezoek ge bracht aan de vriendelijke woning aan den Kagerweg om den heer v. d. Stelt persoonlijk te feliciteeren, terwijl voorts talrijke schrif telijke gelukwenschen waren ontvangen. Het was voor den jubilaris en zijn gezin een onvergetelijke dag. VEILING „ONS BELANG". Spruiten Ie soort per KG 10—17 ct. Spruiten, 2e soort per KG 79 ct. Groene kool per KG 56 ct. Gele kool per KG 56 ct. Boerenkool per KG 22y2 ct. Prei per KG 56 ct. Koppenkool per KG 5—6 ct. Knolselderie per stuk iy2—2 ct. WIJK AAN ZEE WILDE GERUCHTEN OM EEN WIJNVAT. Zou men de geruchten, welke in het dorp de ronde doen gelooven, dan zouden strand jutters ten Noorden van de badplaats zich ontfermd hebben over den inhoud van 't 600 Liter vat wijn. In groote melkbussen zou men het kostelijke vocht vervoerd hebben. Het leege vat zou daarop na medewerking van deze jutters wederom zee gekozen hebben. De politie heeft de zaak in onderzoek. OUDERAVOND. Vrijdagavond 18 Februari a.s. zal in de Openbare Lagere School aan den Relweg een ouderavond gehouden worden. DE VOETBALWEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG A.S. I. V. C. B. O. I. v.—V. V. E.; A. D. O.—D. E. M.; Vites seSantpoort; D. O. S.Teylingen. I. V. C. B. TWEEDE KLASSE A WEST. gesp, gew. gel. verl. pnt. v.-t. O. I. V. 16 12 1 3 25 49—24 D. O. S. 14 12 0 2 24 47—17 Lisse 15 9 0 6 18 40—22 D. E. M. 15 8 1 6 17 33—29 V. V. E. 16 8 1 7 17 33—33 A. D. O. 17 5 4 8 14 30—40 D. S. S. H. 16 5 1 10 11 40—43 Santpoort 2 15 5 0 10 10 35—54 Vitesse 14 4 1 9 9 32—40 Teylingen 16 4 1 11 9 31—54 SANTPOORT JAN VAN DOMMELEN. Op 27 Februari geeft zooals gemeld, de tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" te Santpoort een feestavond in café de Weijman te Santpoort (dorp). De balmuzïek zal worden verzorgd door The Jazz Brothers. „OEFENING KWEEKT KUNST". Zaterdag 12 Februari jJ. gaf de muziek- vereen. „Oefening Kweekt Kunst" een feest avond in Hotel „Vreeburg te Bloemendaal. De opkomst was zeer druk. De balmuziek werd verzorgd door The Jazz Brothers. HEEMSKERK DAMMEN Vrijdagavond 18 Februari ontvangt D. c. H. de leiders van de afdeeling O. D. I. uit Hille- gom. Wil D. C. H. aanspraak blijven maken op de bovenste plaats, dan moet er gewonnen worden. ST. JOZEF-GEZELLEN. Binnenkort zal de tooneelclub der St. Jozef- Gezellen een uitvoering geven in Heiloo. Op- voerd zal worden „De gril van den Hertog", blijspel in drie bedrijven en een voorspel van Gerard Nielen NIEUWE KAPEL Door eenige jongens van de K. J. C. is een der lokalen der oude Zusterschool in een ka pel omgebouwd. Deze kapel zal bij verschil lende gelegenheden en feesten van de K. J. C. worden gebruikt WERKVERSCHAFFING. Vorig jaar moest ontijdig met de werk zaamheden aan de beken ter verkrijging van een beteren waterafvoer welke werk zaamheden in werkverschaffing werden uit gevoerd, opgehouden worden, omdat het cre- aiet niet toereikend was. Thans heeft de mi nister van Sociale Zaken zijn toestemming gegeven deze werkzaamheden af te maken, in verband waarmede nu a.s. Dinsdag weder om met deze werken een aanvang zal worden gemaakt. Naar het zich laat aanzien, gaan met deze werkverschaffing vele kosten gepaard. Het is daarom te hopen, dat alle aangrenzende tuin ders, in het belang van een goeden waterafvoer inzien en door deze gedachte geleid, de be ken beter zullen onderhouden dan tot nu toe door velen is geschied. IJK- EN HERIJK. Volgende week Maandag 21 Februari van 1 tot 4 uur en Dinsdag 22 Februari van 10—12 en 14 uur zal in een lokaal van het Ned. Vereenigingsgebouw aan de Maerelaan de gelegenheid bestaan tot het laten ijken van maten en gewichten. Dies Natalis der Universiteit van Amsterdam. Rede van den rector-magnificus. De 306de verjaardag van de Universiteit van Amsterdam is Maandagmiddag herdacht met een openbare vergadering van den Se naat, waarin de rector-magnificus, prof. mr. dr. H. Frijda, na een kort woord ter nagedach tenis van zijn overleden voorgangen, prof. dr. A. H. M. J. van Rooy. een rede heeft uitgespro ken over: „De gedachte van het economisch evenwicht en de werkelijkheid". De gedachte van het economisch evenwicht is zoo oud als de economie zelve. Reeds Tur- jat spreekt haar uit in een brief, dien hij in 1767 aan David Hume schrijft. Eerst de klassieke economen echter maken haar tot grondslag van de theorie. Als of ook in de volkshuishouding de krachten der natuur werkzaam zijn, spreken de klassieken van een natuurlijken prijs, een natuurlijk loon, een natuurlijke rente. Alfred Marshall heeft de evenwichtsgedachte door inschakeling van de tijdsfactor belangrijk verdiept. Bijzonderen invloed krijgt de ge dachte vooral als de z.g. statica tot grondslag wordt gemaakt van het theoretisch systeem. Vooral het werk van den Amerikaanschen econoom John Bates Clark heeft een bijzon deren invloed gehad. Op den grondslag der statica wordt ook de dynamische werking verklaard. Want het effect van elke dyna mische verandering is, volgens die theorie, geen andere dan dat voor de oorspronkelijke statistische positie een andere evenwichts- positie, op grond van de nieuwe data, in de plaats treed. De statistische theorie is van grooten een voud en logischen opzet en op dien grond lang de trots der economie geweest. Meer en meer echter rijst de overtuiging, dat de theorie van het statisch evenwicht bij de verklaring van de werkelijkheid in den steek gelaten wordt. Reeds Schumpeter heeft er op gewezen, dat de beschrijving van den invloed van dynamische veranderingen, zooals de statica die geeft, in feite de ont kenning is van een eigen economische ontwik keling: veranderingen van de grootheden der volgshuïshouding zoudeh volgens deze opvat ting steeds van buitenaf komen en dus niets anders den milieuveranderingen zijn, die de volkshuishouding slechts lijdelijk ondergaat. De ontleding van de verschijnselen der con junctuur laat het echter buiten twijfel, dat zoowel hausse als baisse een cumulatief pro ces vormen en dat de gang omhoog als die omlaag wordt voorgedragen op grond van de verhoudingen, welke die gang zelf doet ont staan. Het feit van de conjunctuurbeweging is voor de theorie van het evenwicht een pijnlijk ge val. Zeer langen tijd hebben de economen, aan wier beschouwingen de evenwichtsge dachte ten grondslag ligt, de werkelijkheid dan ook niet willen zien. Die werkelijkheid was, telkens opnieuw, een generale overpro ductie: daar echter in de theorie niet voor een generale, maar allen voor een partieele plaats was, was de crisis op het voetspoor van Say, niet anders dan een overproductie van be paalde goederen, die een onderproductie el ders impliceerde. De storingen waren voor de theorie van het evenwicht alleen maar tij delijke afwijkingen van den normalen stand, daarom achtte de theorie zich gerechtigd om aan het verschijnsel nauwelijks aandacht te schenken. In de meeste boeken, die aan de grondbeginselen van de economie zijn ge wijd, wordt het verschijnsel van crisis en con junctuur zoo goed als niet behandeld. Maar ook elders, waar men zich met het verschijn sel van crisis en conjunctuur ter dege bezig houdt, staat de behandeling daarvan toch kennelijk niet in organisch verhand tot het theoretisch systeem. Allengs rijst de overtuiging, dat een econo mische theorie die de werkelijkheid niet ver klaart. leemten vertoont. Kennelijk zijn die leemten deze, dat zij omstandigheden ver onderstellen, die met de realiteit niet voldoen de in overeenstemming zijn. Vooral de laat ste jaren zijn op grond daarvan veronder stellingen der evenwichtstheorie een nader voorwerp van studie geworden- Na afloop van de toespraak werd aan de heeren H. Bonger, litt. Nederlandsch candi- daat en J. C. Gen-rits, med. docts. aan de uni versiteit van Amsterdam, de gouden me daille en aan den heer J. A. E. Dodewaard, student aan het theologicum te Warmond, het getuigschrift der eervolle vermelding uitge reikt, voor hun antwoord op een prijsvraag' toegekend. Nederlandsche gezant vertrekt spoedig naar Italië. Geloofsbrieven aan Z. M. den Koning van Italië, Keizer van Ethiopië. 's-GRAVENHAGE, 14 Februari. De regeerlngspersdienst meldt: Naar wij vernemen zal weldra uit voering worden gegeven aan het voor nemen der regeering, de diplomatieke betrekkingen met Italië te regelen. De geloofsbrieven van Hr. Ms. be noemd gezant (dr. Hubrecht, tevoren als zoodanig te Boekarest werkzaam) zijn gereed gemaakt en de nieuwe ti tularis zal vermoedelijk in de tweede helft der loopende maand naar Rome vertrekken. Het A. N. P. teekent hierbij aan: Uit bovenstaande mededeeling van den regeeringspersdienst blijkt, zoo werd ons ter bevoegder plaatse beves tigd dat het in de bedoeling ligt, de geloofsbrieven van onzen gezant, dr. Hubrecht, te richten aan Z.M. den Koning van Italië, Keizer van Ethiopië. Reeds 18 dagen stormt het in de Ver. Staten! Zivare overstroomingen in Californië en Michigan. Reeds 16 dooden. NEW YORK, 14 Februari (Reuter/A. N. P.) De afgeloopen nacht heeft voor de kust van de Stille Zuidzee weer storm, zwaren regenval en sneeuw gebracht. Het overstroomingsge- vaar in het noorden van Californië is toege nomen. Bij Colusa staan groote oppervlakten akkerland onder water. Duizend menschen hebben hun woningen bij Madera moeten verlaten. Het is nog niet mogelijk den omvang der schade te schatten. De storm woedt thans reeds achttien dagen achtereen en heeft reeds 16 dooden geëischt De dijken van de San Joaquin in Californië zijn bezweken, waardoor duizenden hectaren grond onderwater staan. Een dorp werd ge heel door de bewoners ontruimd. In de streek van San José zijn dertigduizend vruchtboo- men ontworteld. Het treinverkeer tusschen Portland en San Francisco is gestaakt, we gens den zwaren sneeuwval. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw drie meter hoog. In Zuid-Michigan moesten tientallen gezin nen hun huizen verlaten tengevolge van de overstroomingen. Het ergste hebben de steden Mount-Clemens, Grand Rapids, en Lansing geleden, door den was van de Cederrivier. Te Flint in Michigan moest de politie hon derd gezinnen, die door het water afgesloten waren, te hulp komen. Aandacht aan de tien-guldens biljetten De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam deelt ons het volgende mede: Zooals in de dagbladen reeds werd bekend gemaakt, is op 9 Februari jl. een door het agentschap van de Nederlandsche Bank te Utrecht naar de hoofdbank te Amsterdam verzonden trommel met bankpapier geduren de het transport ontvreemd. In de trommel bevonden zich 15.000 bank biljetten van f 10 namelijk: 1.500 stuks met de afbeelding van een Zeeuwsche boerin op de voorzijde, en 13.500 stuks met de afbeelding van den kop van een ouden man op de voorzijde. Al deze biljetten behoorden tot het zoo genaamde afgekeurde papier. Zij waren als voor verdere circulatie ongeschikt ter zijde gelegd met de bestemming om bij de hoofd bank te worden ingetrokken en vernietigd. Met het oog hierop waren er met een pons machine reeds twee gaten in geslagen. Een van deze twee ponsgaten is zoodanig aange bracht, dat een der op de keerzijde der bil jetten voorkomende serie- en nummeraan duidingen uit de biljetten is geslagen. Beide ponsgaten hebben den vorm van een scheef - hoek, lang ongeveer 3y2 c.M., en breed onge veer 2 c.M. De lange zijde van den scheefhoek loopt evenwijdig aan de lange zijde van de bil jetten. De biljetten werden met de keerzijde naar boven als volgt geponst: De biljetten „Zeeuwsche boerin": ongeveer in het midden en rechts onderaan door serie- en nummeraanduiding. De biljetten met „ouden man": links van het midden van het biljet en door de serie en nummeraanduiding onder de rozet. De Nederlandsche Bank vestigt er de aandacht op dat deze biljetten waar van de serieletters en de num mers bij haar bekend zijn bij aan bieding aan hare kassen niet zullen worden betaald. Het is derhalve, ter vermijding van schade, voor het publiek van belang bij het in ontvangst nemen van bankpapier nauwlettend toe te zien dat men geen geschonden biljetten van f 10 aanneemt, en bepaaldelijk geen biljetten waarin zich ponsgaten bevinden. Toestand tier Jfrinsessen blijft uitstekend. Prinses Juliana is Zondag op geweest. BAARN, 14 Februari. Dr. de Groot deelt mede, dat het met den gezond heidstoestand van H.K.H. Prinses Ju liana en H.K.H. Prinses Beatrix in alle opzichten uitstekend blijft gaan en dat Prinses Juliana Zondag voor het eerst het bed heeft verlaten. De Winterflora. Een blauwe Amaryllis. HAARLEM Maandag. Op de Winterflora in het Krelagehuis te Haarlem zijn twee inzendingen met Amaryllis opgesteld, die zeer de aandacht van het pu bliek trekken. De waarde van deze mooie groote bloemen, die te zien zijn in alle varia ties van wit tot rood, is aanzienlijk verhoogd door de ontdekkingen van Prof. Blaauw in Wageningen, waardoor deze gewassen soort- echt kunnen worden voortgekweekt, wat bij een vroeger voorttelen uit zaad nimmer het geval kon zijn. In de rijk geschakeerde inzending der N.V. C. G. van Tubergen, waar men naast vele an dere merkwaardige bol- en knolgewassen ook vindt de minimus-narcis, de kleinste narcis ter wereld, die in een vingerhoed kan bloeien, is ook op het gebied der amarylissen een zeer merkwaardig exemplaar, n.l. een blauwe ama ryllis. Deze is geïmporteerd uit het gebergte van tropisch Brazilië. Slechts zelden krijgt men in Europa bloemen; de Winterflora biedt de gelegenheid om deze bloemen te bezichtigen De tentoongestelde bol is minstens 50 jaar oud. Autorijders. Drie jongelieden uit Velsen hadden zich on gevraagd van een auto meester gemaakt en waren er mee naar Beverwijk gereden. Het ergste was, dat zij die auto uit een garage hadden gehaald en de officier achtte dan ook een gevangenisstraf van een maand voor den oudsten jongen, die al eens iets met de justi tie had gehad en van 14 dagen voor de belde anderen gewenscht. Mr. Stomps, de verdediger, gaf toe, dat het erg was, heel erg, maar, zei hij, zit hier niet hoofdzakelijk baldadigheid in en een zucht tot navolging? Ieder, zelfs 'n financieel zwakke, kan dank zij het afbetalingssysteem, bezitter van een auto worden en zoo zien zulke jongens hun kornuiten met eigen auto's rijden, wat hen er gemakkelijk toe kan brengen, hen na te vol gen. Ze hebben erg veel spijt, zei de verdediger en ze zijn er van overtuigd, dat ze verkeerd hebben gedaan, zoodat ze zich heilig voorge nomen hebben het niet weer te doen. Zou de rechter het nog niet eens met een voorwaardelijke straf willen probeeren? De rechter wilde het, gezien de niet ongun stige rapporten, waarom hij den oudsten jongen 14 dagen gevangenisstraf en de twee anderen 14 dagen tuchtschool gaf, alles voor waardelijk. VOOR DEN KANTONRECHTER Dronken achter het stuur Een inwoner uit Santpoort was onder den invloed van sterken drank achter het stuur gaan zitten en de gevolgen bleven niet uit. Met een groote vaart reed hij op den Alk- maarschen weg te Beverwijk, passeerde rake lings een fietser die op het fietspad reed. zwenkte vervolgens over het rijwielpad het voetpad op en reed daar tegen een stilstaande vrachtauto op. Hierna stapte hij uit zijn wagen die deerlijk beschadigd was en merkte op dat er „niets gebeurd" was. Vervolgens kwam hij nog tegen een boom terecht en werd tenslotte door de politie mee naar het bureau genomen waar o.a. door een medicus werd geconstateerd, dat de man dronken was. Verschillende getuigen bevestigden dit relaas, zoodat de verdediging van den verdachte dat hij niet 6 maar 5 bor rels op had weinig effect had. De Ambtenaar van het O. M. vond deze overtreding zeer ernstig en vooral de uitlating van verdachte dat er toch niets gebeurd was, deed de deur dicht. Spreker eischte 2 weken hechtenis met in trekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De kantonrechter veroordeelde conform en zeide niets geen medelijden te hebben met menschen die het verkeer op dusdanige wijze hi gevaar brengen. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. De Haarl. Reddingsbrigade houdt haar jaar vergadering op Vrijdagavond 25 Februari in hotel „Royal". Dit zal de 25e Jaarvergadering zijn. Na de gebruikelijke verslagen volgt de verkiezing van bestuursleden; aan de beurt van aftreden zijn Mevrouw A. Perry—Meyer en de heeren Joh. M. Schmidt en J. H. Kern- per. Allen stellen zich herkiesbaar. Verder verkiezing leden van de Technische commissie. Om te voorzien in een vacature stelt het be stuur voor den heer R. J. Rohlft te benoemen. Het bestuur stelt voor den aftredenden hoofdinstructeur en hoofdinstructrice, den heer Rohlfs en mevrouw S. C. Dijkstra—Van Baren te herbenoemen. Ook moeten benoemd worden afgevaardigden naar de Bondsjaarver- gadermg, die in verband met het 25-jarig be staan in Haarlem wordt gehouden. De plan nen voor de viering van het 25-iarig bestaan worden behandeld. /CHEEP/ TJIIMEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 13 v. James Eil. Edam, 12 v. Paulsboro naar Rott. Bilderdijk, Rott. n. N.-York p. 12 Scilly. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 10 v. Cristobal. Burgerdijk, 13 v. N.-Orleans te Rott. Veendam. 11 v. New-Orleans te Cristobal. Rotterdam, 12 v. New-York te Cristobal. Breedijk. n. Baltimore 12. 522 mijl W. v. Scilly. HALCYON LIJN. Flensburg, 12 v. Vlaard. te Kirkenes. Stad Haarlem, 12 v. Rott. te Pto. Ferrajo. Stad Zaandam, 12 v. Nantes, te Bilbao. Stad Dordrecht, 12 v. Dakar n. Pepel. daar na Roti. Vlaard. Stad Amsterdam, 15 (12.30 v.m.) Hoek van Holland verw. Stad Vlaardingen. 15 (7 v.m.) H. v. Holl. vw. Rozenbur? T,es Falaises n. Velsen p. 12 Gi braltar Stad vuiu reinigen itil.) 13 22a m. O. v. Wiek. St. Amsterdam, (th.) 13,35 m. WZW v. Nlton HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Meliskerk (u.) 14 te Bombay. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (t.) 14 te Mombassa. Randfontein, 14 v. Hamburg te Amst. Springfontein (uitr.) 13 v. Marseille. Heemskerk (uitr.) p. 12 Beachy Head. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 14 v. Hamburg n. Rott. Ceres (uitr.) p. 13 Prawle Point. Jaarstroom (t.) p. 14 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 13 v. Genua. Serooskerk (uitr.) 9 te Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 13 v. Rott. naar Bremen. KON. NED.STOOMBOOT MIJ. Barneveld, Amst. n. Chili p. 12 Wight. Achilles, 13 v. Rott. n. Oran. Agamemnon, 14 v. Hamburg te Amst. Ajax, 13 v. Rott. n. Vigo. Ariadne, 13 v. Kopenhagen te Stettin. Aurora, 13 van Triest te Monfalcone. Baarn, Chili n. Amst. 12 van Cristobal. Colombia, 12 v. Curasao n. Pto. Cabello. Cottica. Paramaribo n. Amst. p. 12 Madeira Douro, 11 v. Port of Spain te Curacao. Euterpe. Amst. n. Bordeaux p. 14 Lydd. Fauna, 13 van Genua te Lïvorno. Hebe, 12 v. Bremen te Kingston (Ja.). Hennes, 13 van Rott. n. Algiers. Hercules, Bourgas n. Amst. 12. 220 mijl Z.W. van Ouessant. Iris, 13 v. Amst. naar Hamburg. Jimo, 12 v. Malta n. Alexandrië. Aurora, 14 v. Monfalcone te Fiume. Perseus, 14 v. Aanst. te Odense. Vulcanius, Izmir n. Amst 14, 150 m. ZW van Ouessant. Oberon, 13 v. Izmir te Piraeus. Theseus, 14 v. Stettin te Amst. Triton, 14 v. Amst. naar Hamburg. Nereus, 13 van Kopenhagen te Amst. Odysseus, 13 van Bilbao te Oporto. Orestes, 11 v. Mexilliones n. Tambo de Mora Orpheus, 13 van Amst. te Aarhuus. Saturnus, 13 v. Hamburg te Amst. Stella, 13 van Varna te Bourgas. Titus, 13 van Messina te Palermo. Ulysses, 12 v. Patras te Piraeus. Venus, 14 van Venetië te Amst. Vesta, 13 van Thessalonika te Izmir. Bacchus, 12 van West-Indië te New-York. Bodegraven, 12 v. Valparaiso te Corral. Mars, 12 van Tanger te Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (thuisr.) 13 v. Las Palmas. Waterland (uitr.) 11, 20 m. ZZO v. Niton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitr.) p. 11 Madeira. Alphacca. 12 v. B.-Ayres naar Rott. Aihena <th.) 12 van Bahia. MEYER EN GO'S SCHEEPVAART MIJ. Polyphemus, 13 v. Hamburg te Bremen. Benmohr, China n. Rott. 13 v. Port Said. Patroclus, Japan n. Rott. p. 13 Gibraltar. Diomed, Japan n. Rott. 13 v. Port Said. Teucer, 13 v. Rott. te Dairen. Melampus, Amst. n. Java 13 v. Dairen. Melampus, Amst. n. Java 13 v. Belawan. Achilles, 12 v. Yokohama naar Rott. Antenor, Japan n. Rott. 13 te Singapore. Polydonis, Batavia n. Amst. 13 v. Colombo. Bemnacdhui, Japan n. Rott. 13 v. Colombo. Ajax, 12 van Dairen n. Rott. City of Christchurch, Dairen n. Rott., 17 v. Londen. Alcinous, 12 v. Liverpool naar Java. Gleniffer, Dairen n. Amst. via Londen 12, 380 m. Z. van Land's End. Maron, Batavia n. Amst. 12, 350 m. Z.W. van Land's End. Eurylochus, Rott. n. Singapore 13 te Pt. Said Memnon, Japan n. Rott. 14 v. Aden. City of Singapore (t.) 11 v. Colombo. STOOMVAART MIJ- NEDERLAND Moena (th.) 13 v. Soerabaja. Simaloer (th.) 14 te Suez. Madoera (th.) 12 v. Marseille. Poelau Bras (uitr.) p. 12 Dungeness. WIJKLLJN. Beverwijk, Morphoubaai n. Hamburg p. 13 Finisterre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) p. Kaap del Armi. Blitar (uitr.) p. 12 Dover. Brastagi (uitr.) p. 13 Pt. de Galle. Buitenzorg (uitr.) p. 12 Gibraltar. Kota Agoeng, 13 v. Batavia te Rott. Kota Nopan (thuisr.) p. 13 Sagres. Tapanoeli (uitr.) 13 te Singapore. Baloeran (thuisr.) p. 14 Perim. Kertosono, 12 v. Batavia n. Rott. Kota Gede (th.) 14 v. Sabang. Groote diepgang. Na in Amsterdam gebunkerd te hebben ver trok het Noorsche stoomschip Krone naar Aarhus met een diepgang van 8,2 nieter. Sleepreis, De sleepboot Nestor is van hier naar Bolnes vertrokken met het Nederlandsche motor schip Hada op sleeptouw. Dit vaartuig is al reeds van Kiel naar hier gesleept wegens zware motorschade en zal te Bolne; -an een andere motor worden voorzien Stormsciiiiut Uit Esbjerg wordt gemeld dat daar ver schillende motorkotters zijn binnengekomen met zware stormschade. Van een tweetal kot ters zijn opvarenden over boord geslagen en verdronken.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2