SANTPOORT IN VROEGER EEUWEN. Een 2\ °/o leening van Noordholland. De Bilt voorspelt: IJMUIDEN HAARL. KORFBALBOND Wat men uit oude koopacten kan leeren. DE DORPSTRAAT VAN SANTPOORT meer dan twee eeuwen geleden. Het zag er in 1729 wel iets anders uit dan in 1938! De heer J. S. Visser te Santpoort schrijft ons: De onlangs opgerichte Stichting ..Vrien den van Oud Santpoort", welke stichting ten doel heeft de oude geschiedenis en oude plaatselijke toestanden van ons mooie dorp te bestudeeren en daaraan van tijd tot tijd door lezingen met lichtbeelden meerdere be kendheid te geven, mag zich reeds verheu gen in de medewerking van vele burgers. Zoo werden ons enkele weken geleden eeni- ge oude koop-contracten ter inzage ver strekt, waardoor wij in staat waren een stuk je oude geschiedenis van de tegenwoordige Midden Dorpstraat te reconstrueeren. In die oude acten vonden wij tevens enkele oeroude Hollandsche woorden. Wij hopen binnenkort op die oude woorden terug te komen. Weet iemand echter wat een „Toesienderhuis" is? Heeft een uwer ooit iets hooren vertellen over het Toesienderhuisjé. dat een paar honderd jaren geleden gestaan heeft aan het eind van de Midden Dorpstraat bij het Santpoor ter kerkje? Laten wij echter bij het begin beginnen. De flink breed opgezette Midden Dorpstraat was enkele jaren geleden nog een echt smal straatje. Een wagen hooi kon er met goed fatsoen niet door rijden. Komende van de dorpstraat werd het paard bij het inrijden even krachtig aangespoord, om althans zoo mogelijk door het nauwste gedeelte heen te komen. Gewoonlijk gelukte dit niet en moest het paard zich nog eens extra schrap zetten wanneer beide kanten klem liepen in de smalle straat. En toch was dit nog gunstig vergeleken bij 1700 en vroeger, want toen was het straatje niets meer dan een „fuik" zooals voorheen een doodloopend straatje (zie Oudorp bij Alkmaar) genoemd werd. Toen was er geen doorgaand verkeer doch was de zijde aan de Dorpstraat met een hek of poort afgesloten. Het was privé bezit van de bewoners, niets meer dan een pad dat den wijdschen naam van het „Buurwegje" droeg. In het bekende werk „Zegepralend Kenne- merland" vinden wij een plaat die precies dit gedeelte van de Dorpstraat aangeeft in 1729 Het meest linksche gebouw is de oude Wey- man met zijn stallen en schuur, dan volgt het afgesloten Buurwegje en daarnaast het terrein van den toenmaligen Hendrik Maas, nu in 't bezit van Wed. Dam. We zien iets verder op de plaat het Hofje en een stal met huis waarin momenteel mej. Enschedé woont. 'Deze omschrijving klopt geheel met het geen in de diverse koopacten vermeld staat. Wij vinden echter meer en dit wel voorna melijk over het Buurwegje zelf. Vroeger had den de huizen namelijk geen huisnummers. Bij eiken verkoop werd in de koopacte nauw keurig aangegeven, wie de buren waren die aan alle zijden van het pand dat verkocht werd woonde. Bij verkoop van het tweede huis aan de Noordzijde van het Buurwegje in 1723 was de verkooper de heer Jan de Wildt. Kooper werd toen Jan van Wijk, schout van de Ambachts Heerlijkheid Velsen, wonende in de Banne Santpoort. Het eigendom van Hendrik Maas bestond toen uit den tegen- woordigen voortuin en het huis van de Wed. Dam waarbij dan nog de helft van het steeg je kwam tusschen het huis van de Wed. Dam en het huis van de familie Schneider. Aan de Noordzijde was het huis begrensd dooi den Zuidelijken toegang naar het Hofje. Het eigendom van de Wildt, later Van Wijk, grens de aan de Westzijde aan het Toesienderhuis- je. De tuin liep door tot en met de tegen woordige garage van Koster, welk gebouw eerst ruim 150 jaar later is gebouwd. Aan de Zuidzijde was het Buurwegje en aan de Noordzijde de bekende beek, die van het Pro vinciaal Ziekenhuis langs Brederode gaat en den Brederoodschen weg onder de spoorlijn door, langs den Middenduinerweg loopt en bij den heer Vermeer onder den weg door, achter de tegenwoordige kerk om en langs het Toesienderhuisje, midden door het Hofje in den polder uitkomt. Deze beek heeft van oude den naam van Santpoorter Beek ge dragen. Aan de overzijde van de beek werd het huis begrensd door het terrein dat den naam droeg van De Bleek. Als eigenaren van die Bleek worden opgegeven de A. Burgem's van Egheen Cums. (Waar het schrift niet al te duidelijk was. daar bestaat de mogelijkheid dat een enkele letter foutief is). Welke uit leg wij aan dezen naam moeten geven is nog niet duidelijk. Liefst zouden wij lezen dat eigenaars waren -de achtbare burgemeesters Van Eghen cum suïs. Welk college het ge weest kan zijn hopen wij later te kunnen oplossen. Het laatste huis in de rij is het reeds eenige keeren genoemde ..Toesiender huis". Ten Zuiden ligt het Buurwegje. Ten Westen de tegenwoordige Burgemeester En- schedélaan toen Kerkepad geheeten met aan de overzijde daarvan het voormalige „Klein Schoonoord" met zijn betrekkelijk grooten tuin. Ten Zuiden heeft een zeer oud gebouw gestaan. Bij den bouw van i^.et tegenwoordige Jeugdhuis is juist naast de achter fundee ring een groote ronde steenen waterput op gegraven waarvoor metselsteenen gebruikt zijn, dateerend vermoedelijk uit begin 1600. Wat dit Toesienderhuis geweest is, is ons niet bekend. Een Toesiender was volgens de oude verklaringen een opzichter. Dit zegt echter nog niet veel. Mogelijk heeft er een koddebeier, een cantonnier, een' dorpsveld wachter of een bediende van de Ambachts Heerlijkheid of Banne gewoond. Mocht een der lezers ons inlichtingen kunnen geven dan zullen wij het ten zeerste op prijs stellen. Een volgenden keer hopen wij in de gele genheid te zijn de verdere geschiedenis van de bewoners en van de huizen aan ons Buur wegje nader te bespreken. BESOMMINGEN. BESOMMING LOGGE7RS. Sch. 225 f 1840. Sch. 15 f 1740. LAROS BEHAALT EEN MOOI SUCCES IN ZAANDAM Het D.C.IJ.-lid Laros speelde gisteravond op uitnoodiging van de Zaandamsche Damver- eeniging te Zaandam een blindpartij tegen een lid van deze vereeniging en een simul taanseance. De blindpartij werd na 55 zetten remise. Het resultaat van de simultaanseance was dat Laros van de 24 partijen 20 partijen won en 2 verloor, terw-1 2 partijen in remise eindig den. De gemiddelde duur van elke partij was 5 minuten. *,VOLGT ONZE VANEN". In het hervormd vereenigingsgebouw orga niseert de Gymnastiekvereeniging Quick hedenavond een filmavond. Vertoond wordt de sportfilm „Volgt onze vanen", welke film een kijk geeft op het werk van het Ned. Chr. Gymnast iekverbond Voorts wordt een interessant bij programma vertoond. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. (Versche visch). Tarbot 90125 ct. per kg. Griet 4080 ct. per kg. Tong 110125 ct. per kg. Groote schol f 10.40f 14.00 per 40 kg. Middelschol f 1317 idem. Kleinschol f 7.41f 15 idem. Schar f 7f 8 idem. Bot f 7.40 idepi. Kabeljauw f 1f 2 per stuk. SCHEVENINGEN. Met versche visch waren hedenochtend aan de markt: De motorschokkers: Sch. 44, D. Ras, f 36,90, Z. A. 21. J. Porsius f 53. De trawllogger SCH. 89. A. den Duik. f 960, de trawlkotter Sch. 177, T. Blok, f 125.90. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden 18 Febr. 1938 (AiNP.) Tarbot per kilo f 1.20f 1.18. Tong per kilo f 1.26—f 0.92. Griet f 39f 21 per 50 kilo. Groote schol f 12.50—f 12 per 50 kilo. Middelschol per 50 kilo f 15. Zetschol per 50 kilo f 21f 20. Kleine schol per 50 kilo f 18f 13.50. Bot per 50 kilo f 9.50f 7. Schar per 50 kilo f 16—7.90. Wijting per 50 kilo f 8.00f 4.90. Kabeljauw per 125 kilo f 50—f 32. Leng per stuk f 2. Ook een 3 a 3J#> leening. Naar wij vernemen zullen tie In casso Bank, de Nederlandsch-Indi- sche Handelsbank, Pierson en Co., Banque de Paris et des Pays Bas, R. Mees en Zonen, Heldring en Pierson binnenkort de inschrijving open stel len op c.a. f 14.000.000 2% pet. obli- gatiën Noord-Holland met een acht jarigen looptijd, benevens c.a. f 35.OOG.OOC 33i'2 pet., obligatiën Noord-Holland met een looptijd van c.a. 30 jaar Meest matigen. Noordoostelijken wind, licht tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt des nachts, overdag iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 782.2 m.M. te Lerwick. Laagste 757.0 m.M. te Vardö. Ontmoeting op een ijsschots. Wlassof beschrijft zijn landing bij liet Poolstation. Bier en sinaasappels voor de kamp bewoners. De Russische vlieger Wlassof heeft over zijn bezoek aan het kamp van Papanin op 16 Fe bruari het volgende verteld: Toen ik boven de ijsvelden vloog, zag ik een grijze vlek, zooals Papanin die voor onzen start per radio beschreven had. Wij daalden eenigs- zins en beschreven op een hoogte van onge veer 50 meter twee begroetingscirkels boven het kamp. Om ons het kamp duidelijker zicht baar te maken, hadden de leden van het kamp hun kleedingstukken te voorschijn gehaald en aan stokken opgehangen, terwijl zij ook fakkels ontstoken. Het kamp van Papanin be vindt zich op een kleine ijsschots, die omringd is dbor ijsblokken. Het doet denken aan een boerenhofstede met een muur van ijs er om heen. In het kamip staan een motor en twee tenten. Geland! De kampbewoners gesticuleerden om ons te verwelkomen en riepen ons iets op opgewonden wijze toe. Papanin. die een filmapparaat in de hand had, filmde onze vlucht. Hij wees ons de richting naar het vliegveld, dat on twee kilometer van de ijsschots ligt en liep ons tegemoet. Wij landen. Ik liep op Papanin toe. Mijn adem stokte van overweldigende vreugde, tranen spron gen mij in de oogen. Het is moeilijk te spreken over de gevoelens tijdens deze ongewone ontmoeting, vele malen omhelsden Papanin en ik elkander. Hij is door de Poolwinden gebruind en heeft zich een baardje laten staan. Papanin en ik gingen naar het vliegveld. Hier begroette mijn met gezel Dorofejef Papanin. Wij overhandigden den kampbewoners brieven van hun verwanten en geschenken van de bemanning van den Taimyr, Moskousch bier en sinaasappels. Pa panin zeide ons opgewonden dank en gaf ons de groeten mee voor de leden van onze expe ditie. Toen begon het te sneeuwen en wij moes ten snel opbreken. Wij namen afscheid van Papanin en vlogen terug naar den ijsbreker Moerman. Noodlanding van Tsjerewitsjny. Het draadloos telegram, dat op 16 Februari over -de vlucht van Tsjerewitsjny naar het kamp van Papagin verzonden was. blijkt ten gevolge van slechte atmosferische omstandig heden verminkt te zijn. Tsjerewitsjny, die op 16 Februari gestart was om het kamp van Pa- nanin op te zoeken, raakte in de_ sneeuw en was gedwongen door het. slechte zicht te lan den op een ijsschots ten Noorden van den Moerman. Op 17 Februari ontdekte de vlieger Wlassof de landingsplaats van Tsjerewitsjny. Hij daalde naast diens toestel. Het bleek, dat dit vliegtuig met zijn koudgeworden motor niet starten kon, waarom Wlassof den piloot en zijn metgezel, Karabonof naar dien Moer man'meenam. Vervolgens, steeg Wlassof weer 00 en wees den Moerman den weg naar het vliegtuig van Tsjerewitsjny, dat op de ijs schots was achtergelaten. Wlassof bleef toen nog vier uur in de lucht om den Taimyr, die op weg is naar het kamp van Papanin den weg te wijzen, (Tass.) UITSLAG VEILING. HAARLEM Vrijdag. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Nota rishuis" op Donderdagavond. De stoomwasscherij „Garenvreugd" met woonhuis, verdere aanhoorigheden en erf ge legen te Bloemendaal aan de Or. Schaep- manalan No. 34 nabij de Jan Gijzenvaart te Santpoort, samen groot 16 aren. 2 centiaren. Totaal f 4500 A. P. C. Papot q.q. Het woon- en winkelhuis met erf en grond gelegen te Haarlem aan den Rijksstraatweg no. 93. groot 2 aren, 58 centiaren, f 6850 A. Th. Joosten. Het huis met erf, gelegen te Haarlem aan de Houtmarkt 110. 59, groote 51 centiaren, f 1540 H. I. van Goor q.q. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Lange Annastraat no. 54. groot 80 centiaren, f 1840 A. van Meel. Het woonnuis met schuurtje, erf en tuin te Haarlem aan de Teslastraat 35, groot 1 are, 9 ceniaren. f 3500 H. Th. van Klink. De villa met erf en tuin te Santpoort, ge meente Velsen aan de Molenstraat No. 13, groot 3 aren. 83 centiaren, f 3510 W. Blankevoort q.q. Een kapitaal winkelpand met afzonderlijk opganghebbende bovenwoning en erf te Haarlem aan de Groote Houtstraat nos. 155 zwart en rood met gang of poort, uitkomen de aan het Klein Heiligland, samen groot 4 aren. 42 centiaren, f 30975. H. Visser q.q. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 18 FEBRUARI StadsschouwburgGroninger Vereeniging „Gruno". De Koekoek. 8 uur. Krelagehuis. Leidschevaart: Tentoonstelling Winterflora, 10—10 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Ben j amino Gigli in Moederlied. Op het tooneel: Joe Petersen. 2.30 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Saratoga met Clark Gable en Jean Harlow. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De Indische graf tem pel II: Monument eener groote lilefde. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Uitstel van executie. 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: Politie-auto Nr. 17 en Joe Brown. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 FEBRUARI Stadsschouwburg: Louts Davids en Henriette Davids in Amsterdam Follies. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Een winkelhuis met afzonderlijke boven woning te Haarlem aan de Van Marum- straat nos. 17 zwart en rood, hoek Palmstraat groot 1 are. 34 centiaren, f 2730 B. Bijnsdorp q.q. Een huis en erf te Haarlem aan de Zoete- straat no. 16, groot 38 centiaren, f 370 NU. q.q. Een woon- en winkelhuis, waarin slagerij, met erf en schuurtje te Heemstede aan de Eikenlaan 110. 41, groot 1 are. 54 centiaren, f 6000 H. Stapel q.q. Een woonhuis met erf en schuurtje te Heemstede aan den Meerweg 110. 25 b, groot 1 are, 96 centiaren en een woonhius met erf, gang en schuurtje te Heemstede aan den Meerweg no. 25a, groot 2 aren, 32 centiaren, gecombineerd f 6810 F. Jansen. Het woonhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Tetterodestraat no. 49, groot 1 are, 16 centiaren, f 3805 Mr. D. de Jong q.q. VOETBAL. VOETBAL IN ENGELAND. Woensdag zijn twee wedstrijden uit de vijf de ronde om den F. A.-beker welke Zaterdag j.l. in een gelijk spel waren geëindigd, over gespeeld. Aston Villa, dat Zaterdag tegen Charlton Athletic uit met 11 gelijk speelde, wist het thans op eigen terrein, zelfs na ver lenging, evenmin verder dat tot een 22 ge lijk spel te brengen, zoodat thans een derde ontmoeting noodig is. Tottenham Hotspur, dat Zaterdag tegen Chesterfield 22 speelde, slaagde er thans in, met 21 te winnen; zij zal nu in de volgende ronde tegen Sunder land uitkomen. De uitslagen luiden: Om den beker: Aston VillaCharlton Athletic 22 Tottenham Hotspur—Chesterfield 21 Voor de Competitie: EvertonLiverpool 13 Manchester CityArsenal 12 Wolverhampton WanderersHuddersfield Town 14 Preston North EndMiddlesbrough 02 SunderlandBrentford 1—0 KORFBAL. DE AD SPIRANTEN WED STRIJDEN VOOR ZATERDAG. Het kleine aantal competitie-wedstrijden, slechts een tweetal, wordt aangevuld met vijf wedstrijden voor de na-competitie. De competitiewedstrijden Haarlem 2- Patrimonium 2 en MeerleboschOnderons kunnen beide gewonnen worden door de gast- heeren. De ontmoetingen voor de na-competitie zijn: A: T. H. B.Haarlem I, Patrimonium- Zwaluwen; B: Watervliet IWatervliet 2 en Sport Vereent 1Aurora I; C: Aurora 2 Animo I. Al deze wedstrijden beginnen ?s mid dags drie uur. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames: A.D.A.Rapiditas 10.10 uur ZeeburgConcordia 3.30 uur G.V.A.Turno 1.20 uur NilocD.O.S. 2.30 uur Heeren: Rapiditas—Concordia 2.30 uur LijndenOlympia 10.30 uur AalsmeerNiloc 2.00 uur SimsonTurno 2.10 uur IJSHOCKEY. De Wereldkampioenschappen te Praag. Uit Praag: Donderdag zijn de wedstrijden in de tusschenronde van het tournooi om het wereldkampioenschap ijshockey te Praag voortgezet. Ondanks de koude waren 's middags nog 6000 toeschouwers bij den wedstrijd tusschen En geland en Zweden aanwezig. De Engelschen wonnen met 32 (0—0, 11, 21). Des avonds woonden rneer dan 10.000 toe schouwers een prachtigen, vrijwel gelijk op- gaanden strijd tusschen Zwitserland en de Vereenigde Staten bij. Vooral de Zwitsers speelden uitstekend; zij wonnen op eenigszins verrassende wijze met 1—0 door een doelpunt van P. Cattini drie minuten voor het eind signaal. Deze tweede nederlaag dier Amerika nen beteekende tevens, dat zij voor het mee spelen in de finale-ronde uitgeschakeld zijn. Duitschland speelde ten slotte nog tegen Hongarije. De Duitschers waren in de eerste twee parioden in de meerderheid, maar de Hongaarsche doelverdediger was in uitsteken den vorm. Toch wist dr. Strobl in het tweede spelgedeelte aan Duitschland de leiding te geven. In de laatste periode kwamen de Hon garen stevig opzetten; slechts met de groot ste moeite gelukte het aan de Duitschers hun voorsprong te behouden en daardoor de over winning te behalen. TAFELTENNIS. HAARLEMSCHE TAFELTENNIS BOND. Voor de tweede klasse speelde Victoria 3 tegen T.O.G. 4 en behaalde een verrassende 64 overwinning. I11 deze klasse bezet T.O.G. 3 met vier punten voorsprong op H.T.T.C. 3 en nog drie te spelen wedstrijden de eerste plaats. In de derde klasse A is een spannende strijd gevoerd tusschen T.O.G. 5 enBarna 4. Eerst genoemde zal tenslotte wel als overwinnaar uit het strijdperk treden. In de derde klasse B, bezet Shot 2, op den voet gevolgd door T.O.G. J2, de eerste plaats. Beide hebben twee verliespunten, zoodat het hier dus wel op een beslissingswedstrijd zal uitdraaien. SHOT—T.O.G. T.O.G. behaalde een 100 overwinning op Shot. Laatstgenoemde bezet thans definitief de laatste plaats. Van de 10 gespeelde partijen, werd er slechts één in drie sets beslist, n.l. de partij Sonne- born—v. Dam (5—21, 21—16, 8—12). Van v. Abbevé verloor Sonnebom met 2111, 2118,en van Wille met 2115, 2117. Waanders leed tegen v. Abbevè een groote nederlaag (21—9, 21—4). Tegen Wille (21—13, 21—14) en van Dam (21—14, 21—14) bracht hij het er beter van af. Frankenhuysen verloor slechts met mini mum verschil v. Abbevé (2118, 2119). Van Wille van v. Dam verloor hij resp. met 2114, 21—16 en 21—14, 21—15. Het dubbelspel werd gewonnen door v. Abbevé—Wille van WaandersFrankenhuy sen met 21—13, 21—7. AUTOMOBILISME. Snelheidswedstrijd in Oldehroek', Terreinrit der K. N. A. C. op 12 Maart. Dank zij de medewerking der militaire auto. riteiten is de K.N.A.C. er in geslaagd, over een heel geschikt circuit voor een dergelijken wed strijd de beschikking te krijgen. Er zullen al leen normale automobielen kunnen en mogen deelnemen. Ofschoon het 7,5 K.M. lange circuit, van ongeveer rechthoekigen vorm, uit echt Veluw- sche zandwegen bestaat, is het terrein niet zoodanig zwaar, dat de wagens geen behoor lijke gemiddelde snelheid kunnen maken, of zich in zand of hei volledig zullen „vastwer ken" tenzij zeer onhandige navigatie in het spel is. Er zijn vijf cylinderinhoud-klassen, t.w.: a. tot en met 990 kubieke c.M.: b. boven 990 tot en met 1200 kub. c.M.; c. boven 1200 tot en met 1550 kub. c.M.; d. boven 1550 tot en met 2000 kub. c.M. Klasse e. is de zg. „open klasse" (cylinderinhoud vrij), waarin alle auto's boven 2 liter moeten deelnemen, en waarin de in schrijvers van wagens met lichteren motor kunnen mededingen. Nadat van half negen tot kwart over negen 's morgens de deelnemers achter den wagen van den wedstrijdleider of een sportcommissa- ris het parcours hebben kunnen verkennen, starten te 10 uur, resp. ,10.05 uur de klassen a en b, welke 5 ronden hebben te rijden. Ver volgens komen de klassen c en ct aan de beurt (7 ronden), waarna 's middags 2 uur de klasse e waarschijnlijk de grootste en de snelste 10 ronden krijgt af te leggen. Het aantal prijzen (bekers) hangt van het aantal deelnemers af; het kan tusschen één en vier per klasse varieeren. Een speciale prijs wordt voor de snelste ronde van elke klasse uitgeloofd. De inschrijving sluit op 4 Maart a.s. te mid dernacht, of zooveel eerder, als het vastge stelde maximum aantal van 25 wagens per klasse is bereikt. VOETBAL. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Over eenige weken zullen de aanmeldings formulieren voor deze populaire wedstrijden weer worden verzonden. Ook dit jaar zal er worden gespeeld in 5 afdeelingen. Wij vermelden hier de voorwaarden, waar van de plaatsing van een elftal afhankelijk is. De a.s. deelnemers kunnen dan met de samenstelling der elftallen nu reeds rekening houden met de dit jaar geledende bepa lingen. In afd. A kan de school uitkomen met slechts één vertegenwoordigend elftal. Deze afdeeling is voor elftallen van Middelbare Scholen en daamree gelijk te stellen inrich tingen van onderwijs. De spelers moeten den leeftijd van 16 jaar hebben 'bereikt en nog leerlingen zijn van de school. Afd. B is bestemd voor leerlingen, geboren in 1919 en later. Afd. C is bestemd voor leerlingen, geboren in 1922 en later. Afd. D is bestemd voor leerlingen van Cen trale 7de leerjaren en de lagere klassen van U. L. O.; Middelbare en Nijverheidsscholen. De leerlingen moeten geboren zijn in 1924 en later. Afd. E is bestemd voor de leerlingen der hoogste klassen van de lagere scholen van 11 tot en met 13 jaar. In elke afdeeling zal een elftal over een voldoend aantal reserves moeten beschikken, Een reservespeler, die in een bepaald elftal heeft medegespeeld, zal niet meer voor een ander elftal kunnen uitkomen. ZATERDAGMIDDAGCOMBETraE. Kennemerland Beker. No. 7. VGS'WIJ 3 uur, S. de Boer. No. 8. JohezKennemerland 3 uur. J. Joosten. Afd. B. WBSIZO, 3 uur. NU. VVTJ 2—Kennemerland 2, 3 uur, O. J. M. van Waveren. Kennemerland 4V V R A 3 uur. J. Steffens. ZSV—VEW 3 uur H. J. Boeree. Afd. C. VEW 2—VJB 2, 3 uur A. G. Peperkoorn. SIZO 2—Johez 2, 3 uur, A. Zomer Jr. ZEEMEEUWEN—RIPPERDA. A.s. Zondag speelt Ripperda tegen Zee meeuwen te Zandvoort. Vertrek 1 uur per tram van de Tempeliersstraat. Ripperda heeft de volgende opstelling: Koster, Roode, Langeveld, Voulon, H. Dreijer, Kruijff, Spoor, A. Dreijer, J. H. Heijerman, H. Heijerman, Peperkoorn. Wijzigingen in het programma voor Zondag. Blijkens de mededieelingen in de „Sportkr." hebben in het wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag de volgende wijzigingen plaats gehad: Ingelascht zijn: Tweede klasse A: ZW-HRC WFCSpartaan OSV—ZFC DWVAlcm. Victrix De KennemersWest Frisia Reserve eerste klasse: ZFC 2—Hilversum 2 Reserve tweecle klasse B: DEC 2O WO 2 Ajax 3—DWV 2 HFC 2VSV 2 (elf uurt Tweede klasse B: UnitasOvermaas AlphenVriendenschaar Tweede klasse A: Zwolsche BoysSallandia Twleede klasse B: SCHQuick Eerste klasse-; LeeuwardenVelocitas AchillesHeerenveen Uitgesteld zijn: RFC—ADO HRC—OSV West FrisiaAlcm. Victrix. Spartaan 2Haarlem 2 OVVO 2—DWV 2 VSV 2—De Kennemers 2 VriendenschaarUnitas AlphenODS QuickVitesse Be Quick—SCH SallandiaBorne Wilhehnina—Tivoli Achilles—HSC Leeuwarden—Heerenveen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2