Nog meer veranderingen in Oostenrijk te wachten? THIJS IJS GAAT DOOR DIK EN DUN Gemeenschappelijke munt met DuitschlandL Italië, Ruwe schrale huid PUROLf Wij gaan wintersporten VRIJDAG 18 FEBRUARI 1938 Nieuwe kabinets-reconstructie zou plaats hebben. Hardnekkige geruchten doen te Berlijn te ronde, volgens welke in de eerstvolgende dagen zeer belangrijke besluiten ten aanzien van Oostenrijk zouden worden genomen, aldus meldt Havas. Op economisch gebied zou den de douanerechten tusschen beide landen geleidelijk afgeschaft worden, zoodat men tenslotte zou komen tot een Duitsch-Oostenrijksch tolgebied. Er zou een vaste verhouding tusschen de valuta van beide landen worden gebracht in afwachting van de in voering eener gemeenschappelijke munt. Het programma van groote open bare werken zou worden uitgebreid tot Oostenrijk, in het bijzonder door den aanleg van autowegen en door het te werk stellen van Oostenrijksche v/erkloozen in den Duitschen land bouw en de Duische industrie, waar men op het oogenblik arbeidskrachten te weinig heeft. Men verzekert te Berlijn, dat deze maatre gelen xware financieele offers voor het Rijk zonden' medebrengen. Zij zouden worden goedgemaakt door zekere voordeelen op het gebied der buitenlandsche politiek. Oostenrijk zou, volgens deze ge ruchten ten aanzien van het anti- kominternpact en den Volkenbond zijn politiek aanpassen aan die van het Derde Rijk. Wat de binnenlandsche politiek betreft: weldra zouden een nieuwe reorganisatie van het Oosten rijksche kabinet en een hervorming van het Vaderlandsche Front tot stand komen. De nationaal-socialis- ten zouden dan belangrijke portefeuil les krijgen. Kolonel Adam, de secretaris van het Va derlandsche Front zou moeten verdwijnen. De nationaal-socialisten zouden tot het Front worden toegelaten en daar een deel der Iei- dersfuncties bezetten. Men verklaart, dat Schuschnigg deze voor waarden, die .te Berchtesgaden zijn gesteld, aanvaard zou hebben. In regeeringskringen te Berlijn toont- men veel vertrouwen in de verdere ontwikkeling van de Duïtsch-Oostenrijkschebetrekkin gen. Men geeft duidelijk te verstaan, dat, zonder dat men een directen „Anschluss1 wil, het Derde Rijk hoopt, dat tusschen Duitsch- land en Oostenrijk dezelfde betrekkingen zullen ontstaan, die reeds onderhouden wor den tusschen het Rijk en Dantzig, dat for meel een vrije staat is gebleven. Eerste politieke gevangenen in vrijheid. Uit Weenen, 17 Februari: Vanmid dag zijn de eerste personen, die onder de amnestie vallen, uit de hechtenis ontslagen. In totaal bedraagt het aan tal politieke gevangenen te Weenen 510. Alle ontslagenen moeten een formu lier teekenen, waarin er op gewezen wordt, dat zij zich voortaan van alle politieke activiteit moeten onthouden. De reis van Seyss Inquart. Blijkens een eigen bericht van het D.N.B. heeft de Oostenrijksche minister van binnen landsche zaken, Seyss Inquart, gistermorgen besprekingen gevoerd met den rijksleider der S.S.., Himmler, en den minister van buiten landsche zaken Von Ribbentrop. In aansluiting daarop werd de Oostenrijk sche minister door Hitler ontvangen, met wien hij een langdurig onderhoud had. Des middags bracht dr. Seyss Inquart een bezoek aan minister-president Goering. Vanmiddag zal hij naar Weenen terugkeeren. Het voornaamste punt,waarover Seyss In quart met Hitier en de nationaal-socialistische leiders sprak is volgens Havas de regeling van het lot der Oostenrijksche veroordeelden, wien amnestie is verleend! en die Oostenrijk niet verder op zijn grondgebied wenscht te houden, doch die de Fuehrer naar hij ver klaarde wel in Duitschland wil toelaten. Van welingelichte zijde wordt uit Weenen mededgedeeld. dat het feit, dat Oostenrijk lid is van den Volkenbond totnogtoe het voor werp van geenerlei besprekingen heeft ge vormd tusschen Duitschland en Oostenrijk. Strijd aan liet Oostelijk front in Spanje. 1 Ook worden de geruchten tegengesproken over een militair accoord of een tolunie tusschen beide landen? Seyss Inquart had volgens deze kringen op zijn reis naar Berlijn geen andere opdracht dan met de leidende Duitsche figuren de mo daliteiten te regelen van de onderdrukking van iedere verbinding tusschen de illegalen in Oostenrijk en de officieuze kringen in Duitschland. Wat de protesten te Berlijn tegen het arti kel van de National Zeitung te Essen betreft, hoopt men hier, dat de rede van Hitier de ge- wenschte ophelderingen zal brengen. Duitsdhlainid. Rechtsche troepen steken de Alfambra over. Een officieel communiqué van het mi nisterie van defensie te Barcelona meldt, dat de rechtschen gisteren aan het Oostelijk front een zeer krachtigen aanval hebben ge richt op de stellingene, die den vorigen dag bereikt waren door de regeeringstroepen, die doordrongen ten zuiden van Vivel del Rio. De regeeringstroepen moesten deze stellingen prijsgeven, doch heroverden ze onmiddellijk na een tegenaanval met het blanke wapen. De rechtsche luchtmacht bestookte de bin nenstad van Teruel en de stellingen van Man- sueto, bij het kerkhof, en bij Tordajada en Corbalan met bommen. Luchtafweerbatte- rijen haalden een toestel neer, Aan het front van Estramadura hebben de regeeringstroe pen in den sector van Llerana de Woensdag veroverde stellingen weer moeten prijsgeven. Het rechtsche hoofdkwartier deelt mede: aan het front van Alfambra slaagden wij erin, de rivier Alfambra over te steken en op te rukken over een diepte van verschillende kilometers, waarbij wij een groot aantal vijandelijke stellingen bezetten. Een groot aantal wapenen werd daarbij buit gemaakt. In den sector van Serena zijn de aanvallen van de regeeringstroepen gestaakt. De aan gevallen stellingen bleven in handen der rechtschen, die vierhonderd lijken van vijan den ter aarde hebben besteld en tien mi trailleurs hebben buit gemaakt. Goering binnenkort naar Tirol Zooals men weet ligt het reeds sinds Octo ber in het voornemen van Goering een reis naar Oostenrijk te ondernemen, waartoe hij door minister Guido Schmidt voor een jacht partij in Tirol is uitgenoodigd. In Duitsche politieke kringen geeft men toe, dat Goering dit jachtbezoek in Maart zou kunnen brengen. Erkenning van Mandsjoekwo? Havas meldt- uit Berlijn: Men meent te weten, dat Hitler in de rede, die hij Zondag in den Rijksdag zal houden, mededeeling zal doen van de erken ning van Mandsjoekwo door Duitsch land. Goering, die Donderdag den Japanschen ambassadeur ontvangen heeft, zou met hem de laatste pun ten der erkenning geregeld hebben. Overigens merkt men op. dat de eerste Italiaansche vrijwilliger, die in Abessynië is gevallen, een Jood was, evenals de eerste Italiaansche legionnaïr, die in Spanje den dood heeft gevonden. De anti-semitische strooming vindt van of- ficieele zijde dus geen steun. De extremisti sche bladen zetten nochtans hun campagne voort. Zoo schrijft de „Regime Facista", dat op posten van het landsbestuur, in instellingen waar de jeugd wordt opgeleid, in den genera- len staf van het leger, in de pers en op de beurs kunnen geen mannen meer geroepen worden, die van een ander ras zijn en een an der vaderland hebben. In het zakenleven zul len nog Joden kunnen werken, op voorwaarde, dat zij niet handelen tegen de economische leiding van het land, evenals andere vreem delingen, die in Italië hun geld hebben belegd in industrieele maatschappijen en verzeke- rings-maatschappijen. Hetzelfde zal het ge val zijn voor de vrije beroepen. Nieuwe straf in de Duitsche militaire gevangenissen. Op last van den Fuehrer is naar Havas meldt in de Duitsche militaire strafgevange nissen een zeer strenge straf ingevoerd. De manschappen, die zijn ingedeeld bij de straf- bataljons kunnen voor zekere misdrijven worden gestraft met absolute vrijheidsberoo- ving terwijl van elke drie dagen een moet worden doorgebracht zonder voedsel of ver warming. Deze straf mag echter nooit langer dan tien dagen duren. Hitier zal ook den koning bezoeken De voorbereidende werkzaamheden en plan nen voor het bezoek van Hitier aan Rome, Napels en Florence zijn nagenoeg voltooid, meldt het D.N.B. In Rome zal een geheel nieuwe verlichting worden aangelegd. Boven dien wordt een nieuwe toegang aangelegd tot den weg door het antieke Rome, waardoor de Führer waarschijnlijk zijn intocht in Rome zal houden. Te Rome zal de Führer eerst de gast van den koning in het quirinaal zijn intrek nemen. Na een bezoek aan Napels zal hij hij zijn terug keer te Rome hoogstwaarschijnlijk als eere- gast van den Duce zijn trek nemen in een der historische paleizen van Rome. Ter eere van den Führer staat een groote militaire parade op de Via del Impero te Rome op het programma. Voorts zal Hitler in de gelegenheid worden gesteld demonstraties van de verschillende deelen der Italiaansche weer macht in de omgeving van Rome bij te wonen. Te Napels zal o.a. een groote vloofeparade wor den gehouden. Geen of ficieele steun voor de anti-semitische strooming Een publicatie van de Informazione Diplo- matica over het Joodsche vraagstuk, waarin gepleit werd voor een Joodschen staat buiten Italië wordt te Rome breedvoerig gecommen- tariseerd. Tot de veronderstellingen over de plaatsen de wereld, waar Joden zich zouden moeten vestigen en die buiten Palestina zouden moe ten liggen, behoort die waarbij gedacht werd aan Ethiopië, welker exploitatie buitenland sche medewerking niet zal uitsluiten. Men doet uitkomen, dat er verschil is tus schen de fascistische en de nationaal-socia listische opvatting en dat de Italiaansche traditie nimmer stelselmatig anti-semitisch is geweest. Zesduizend uit Duitschland ge vluchte Joden hebben het recht gekregen zich in Italië te vestigen en er een beroep uit te oefenen. vart handen en gelaat, schrale lippen, gesprongen handen genezen snel met 0oos30-60ct.BijApolh.en Drogisten MIJNH ARDT HHI (Adv. Ingez. Medj Boetenko volgens Moskou niet in Italië. Witgardist zou zich te Rome voor hem hebben uitgegeven. Het Russische departement voor de pers heeft verklaard, dat het bericht van de Gior- nale d'Italia over den gevluchten diploma- tieken Sovjet-vertegenwoordiger niet anders dan valsch kan zijn en dat Boetenko is ont voerd en vermoord door fascisten. Men spreekt de meening uit dat de zaak gelastigde zich in het geheel niet in Italië bevindt en dat hier sprake is van 'n .WitganÖist' die zich voor F»ietenko uitgeeft. De Sovjet-regeering is er dan ook van overtuigd, dat Boetenko zich nog in Roe menië in de macht zijner ontvoerders be vindt en dat hij misschien reeds vermoord is. De Sovjetregeering handhaaft haar protest nota van den tienden Februari derhalve ge heel en blijft op de algeheele inwilliging hare: eischen staan. Tegelijkertijd heeft Litwinof, aldus de of- ficieele mededeeling, den Roemeenschen zaakgelastigde te Moskou verzocht zijn re- geèring ervan in kéhms te stellen, dat de Sov jet-gezant te Praag naar Boekarest is ge zonden om het verdere onderzoek in de zaak Boetenko gade te slaan en zoo noodig met de Roemeensche regeering onderhandelingen te voeren. Uit Rome wordt gemeld, dat Boetenko gisterochtend door den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, ontvangen is. Uit Rome, 18 Februari. De Italiaansche bladen publiceeren berichten uit Moskou, waarin beweerd wordt, dat Boetenko, de vroe gere Sovjet-Russische zaakgelastigde te Boe karest, die zich thans *te Rome bevindt, niet de bewuste diplomaat zou zijn, maar een gardist der Wit-Russen. Hierop heeft Boeten- kop opnieuw de binnen- en buitenlandsche journalisten ontvangen en op alle punten zijn vorige verklaringen bevestigd. Voorts valt te melden, dat gistermiddag een zeer elegant gekleed persoon, die zich uitgaf voor secre taris der Sovjet-Russische ambassade te Rome, zich aan het hotel vervoegde, waar Boetenko logeert en hem verzocht te spreken, daar hij een goede vriend van hem was. Boetenko weigerde echter den man te ontvangen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Nou, Sim, dat is gauw verteld, zei Thijs opgewekt. En hij deed het geheele relaas van zijn avonturlijken tocht, dien hij om Dickie te redden uit de handen van de misdadigers, had ondernomen. Hij vertelde van de gevechten met de zeedraken, van zijn ontmoeting met de kwaadaardige honden, met de reuzen en met Leo Listig, kortom, alles wat hij op zijn tocht had wedervaren. Ja, Sim, zei Dickie, toen Thijs met zijn verhaal klaar was. Thijs is werkelijk DOOR DIK EN DUN gegaan voor me. Ik ben hem erg dankbaar! Het is dom van me geweest om je mee te laten gaan, zei Sim berouwvol. Maar het zal lang duren, voordat me zooiets weer over-, komt! Tjonge, nee hoor, ik heb zoo in de angst gezeten, dat het nooit weer zal voorkomen! Zal ik oom Mopperniet roepen? vroeg Dickie. Nee, doet dat maar niet, Dickie, want hij wil graag nog wat slapen. Laat hem maar wat rusten, hij heeft ook angst genoeg gehad! Nou, vooruit, dan ga ik ook maar naar' bed, zei Dickie Ik ga nog even naar buiten! zei Thijs. Het begin. UITEN wordt het al donker; het mieze rige, vochtige, druilerige weer is lang zamerhand overgegaan in een fijnen motregen. Gestadig worden de drup pels grooter, het asfalt natter en glimmender Ten slotte regent het, en vormen zich plassen, Glimmend. Met lichtplekjes van autolampen, die voorbij gaan En ik loop doelloos verder, eerst nog even bezorgd voor m'n lichte kou sen, dan als er al meer en meer spatten en natte plekken opkomen, het kan me min der schelen. En ik loop verder, omdat ik noj meer dan een uur moet wachten vóór er weer een trein naar ons kleine dorp vertrekt. Als er hier en daar lichtreclames a gloeien met fel blauw en warm-rood krijgt de stad een fleuriger aanblik. Maar toch moet ik mij 'inspannen om aan iets prettigs te denken, anders krijgt het kou de gure winterweer te veel vat op mij. Ik kijk naar de étalages en loop langzaam ver der. En dan opeens blijf ik staan. Ik vergeet de kou en den regen. Ik vergeet dat het donker wordt, want ik zie sneeuw en zon. Ik sta voor het groote reisbureau, en het leuke Oosten rijksche jochie, met z'n ski's over z'n schou ders, met z'n gezonde guitige glimlach, z'n oolijke kijkers, en z'n fascineerend „Wann kommen Sie?" kijkt mij aan. Dan ben ik verloren. Ik zie de foldertjes lig gen, Andermatt, een wegwijzer dik onder de sneeuw, Davos-Parsenn, Strela, Winter in Os- terreich, Zeinisjoch und die Blaue Silvretta: Arosa, Kandersteg, Gstaad, Kitzbuhel, Ober- gurglEn dan stormen oude wintersport herinneringen op me af; ik zie weer foto's voor me, een spoor in de sneeuw, een Schuss- abfahrt, een pic-nic in een Skiheim, de leuke bruinverbrande Engelschman met het blauwe pullovertje, de skileeraar met zijn onuit puttelijk geduld. „Körper schrauben. Ge wicht nach aussen verlegenKnie nach vorn drückenAvancer le ski intérieur...!" Het houdt me vast; eerst denk ik nog, dat het morgen wel minder zal zijn. Dat ik verge ten kan, dat er ergens op de wereld plekjes zijn met stralende warme zonnestralen, met diep-blauwe luchten, met sneeuw en sport, met vacantie, met opgewekte, vroolijke va- cantiegangers. En dan komt het fatale oogen blik, dan begin ik te rekenen. Dan begin ik opnieuw te rekenen. En dan begin ik er over te praten. Eerst zegt Pim niets. Dan zegt Pim „Hm", hij kijkt naar buiten, en zegt weer niets. Dan steekt hij een cigaret op. Dan zegt hij weer „Hm". Hij aarzelt even, nét alsof hij wat zeggen wil en dan heeft het ook hem te pakken. En dangaan we. Wij gaan winterspor ten. u volgen de dagen elkaar op, snel en kwiek, als een stroom van dingen die bij elkaar behooren. Er zijn oogenblikken die be- heerscht worden door de geur van kamfer en naftalinedan zit ik op zolder en snuffel in de kist met sporttruitjes, skisokken, warme wol- „Van voren.... en op een plaatje...." len dasjes en ijsmutsen. Soms kraakt er kran tenpapier, daar zitten de schaatsen in. Kunst schaatsen, en Friezen, en één paar Noren. En als ik diep tot achterin de donkere zolder kast doordring ruik ik de zoet-vettige lucht van ski- en bergschoenen. Maar er zijn ook oogenblikken, dat ik buiten ben, en vol energie van de eene groote eta lage naar de volgende draaf. En brei-winkel- tjes met een schat van kleurige zachte stren gen wol en tientallen vlotte truitjes voor het raam, zijn haast heelemaal niet om langs te komen. Pim lacht me uit. Hij houdt een verhaal over mannen in blauwe skibroeken met blau we truien en bruine skibroeken met bruine truien. Ondoordringbaar. Warm. Doelmatig. Prettig in het dragen. Jaren achtereen. Dan komt er iets over skiloopende vrouwen. Maar eind-goed al-goed. Ik ben in de wolken met als ik een erg leuke ziedan een wolfe das-met mutsje-en-wanten. en Wat is de skimode weer grondig vera derdAlleen één ding zal altijd wel blijvenen dat is het verschil tusschen sv° pakjes-op-plaatjes en ski-pakjes-met-leven* den inhoud. Hetgeen ook uit te drukken i als „ski-pakjes-van-voren en ski-pakjes-van achteren. Maar ook dat heeft zijn goede z\{ de. Wat geeft het mij niet een fier en dig en slank gevoel als ik langs mijn dieus, bruin-wollen plusfours naar jeug. kijk, (ja, die heb ik gekocht in plaats van d° blauwe skibroek, en een hagelwit-jasje er bif een windjacke, en witte leeren slobkousen en een oranje en een geel truitje en een das-die Arosa-heette, en een das-die-Parsenn-heette" met een hoog-opstaande punt-muts, en W een paar „kleinigheden", omdat ik van TaiS Tine ook een extraatje gekregen had.) En als ik dan een andere ski-loopster voor bij suis, dan voel ik me blij, en dan denk ik „Gelukkig dat ik er van achter niet zoo mol. iig uitzie"!! Want van voren Cliiiieesche troepen in den aanval. Groote activiteit aan den spoorweg TientsinPoekau. Van Chinieesche zijde wordt uit Kanton me- deged'eeld, dat de Chineesche troepen aan weerszijden van den spoorweg Tientsin-Poe. kau aanvallen hebben gedaan. Hoewel de ja. pansche troepen ten zuiden van den SQoorwez erin zijn geslaagd de rivier Hwai over te ste- kien, zijn zij thans weer teruggedrongen. Chü neesche troepen hebben Minkwamg, zestig ki. lometer ten oosten van Pengpoe, hernomen waardoor zij de Japansche troepen noodzaak ten naar het westen te trekken. In Sjansl wordt aan alle fronten gestreden. Zeventien Japansche vliegtuigen hebben Woensdag de spoorlijnen van Kanton naar Hankau, Kofloien en Samsjoei gebombardeerd Een der vliegtuigen werd omlaag geschoten. Generaal Matsoei vervangen. Uit Sjanghai: Volgens berichten uit be trouwbare bron wordt Matsoei, opperbevelheb- ber der Japansche troepen in China, naar To. kio teruggeroepen. Gemeld wordt, dat de 58. jarige luitenant-generaal Hata, die tot verle den jaar bevelhebber van het Koreaansche le- ger was, Matsoei zal vervangen. De overwegin gen, die tot deze verandering hebben gieleid. zouden zijn, dat Hata meer diplomaat is dan Matsoei en dat het Japansche kabinet besloten zou hebben de buitenlandsche belangen in het douanegebied van de Jangtse en de kwesties te Shanghai op verzoenender wijze te behan- delien. Volgens een onbevestigd bericht zou Matsoei later benoemd worden tot ambassa deur bij de Centrale Chineesche regeering, wanneer die te Nanking ingesteld zal zijn. Amèrikaansche troepen verlaten Sjanghai. Het zesde regiment Amerikaansche marine- troiepen is gisteren vertrokken naar San Diego. Daarmee is het Amerikaansche garnizoen te Sjanghai weer op normale sterkte gebracht. Het bestaat nog slechts uit het vierde regiment marinetroepen- PROGRAMMA „Van achteren" zijn privé-bijdrage voor „iets nieuws". En dan ga ik naar een modeshow op wintersportge bied. Pim zei wel, dat hij „z'n hart vast hield" maar ik weet precies wat ik hebben wil. Eén lange donkerblauwe broek en twee truien. En ZATERDAG 19 FEBRUARI 1938. HILVERSUM I. 1875 M. en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest. 1.15—1.45 Gramofoonmu ziek. 2.00 „Bij den 70sten verjaardag v. Henri Polak", causerie. 2.15 Zang, piano en gra mofoonmuziek. 2.45 Amateurs-uitzending. 3.15 Schaakles. 3.45 Residentie-orkest en soliste (gr.opn.). 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gra mofoonmuziek. 5.40 Boekbespreking. 6.00 Or gelspel en zang. 6.30 De Wielewaal en cause rie. 7.00 Filmland. 7.30 Bijbellezing. 8.00 Her haling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A.NF, VARA-Varia. 8.15 Gramofoonmuziek, decla matie en het Noviteiten-orkest en solist. 9.15 „En nuOké!". 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Orgelspel. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 C. Steyn's accordeonorkest, m.m.v. solist. 11.45 Berichten. 11.50—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist en gramo foonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramo foonmuziek. 3.00 Kinderuurtje. 4.05 KRC- orkest en gramofoonmuziek. 5.30 Esperanto- nieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6,15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek week overzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berich ten. 7.15 „Het zien van de natuur", causerie, 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gevarieerd pro gramma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Sport- overzicht. 10.55—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest. 12.20 Gramo foonmuziek. 1.20 Bobby Howell en zijn Band. 2.20 BBC-Schotsch-orkest. 3.05 Orgelspel 3» Gramofoonmuziek. 4.05 Reportage. 5.05 Gra mofoonmuziek. 5.20 Brian Lawrence en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. i-Oo BBC-Theaterorkest. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9-40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Causerie ..Can the stars foretell?". 10.40 BBC-Zangers. 11.00 De clamatie. 11.15 Ambrose en zijn Band. 11.50 0r gelspel. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.55, 10.40 en 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Giardino-orkest en zang. 3.20 Zang. 4.05 Pianovoordracht. 6.05 Zang. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Duetten, Radiotooneel. 9.30 Gevarieerd programma, 10.25 Symphonieconcert. 11.20—1.20 Jo Bouil lon's orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hans Raue's orkest. 7.50 Danziger Lan- desorkest. 8.50 Cembalomuziek a quatre mains. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.35 Sölisten- concert. 3.20 Omroeporkest, vroolijk trio, vo caal sextet en solisten. 5.30 PianovoordraclH, 6.30 Fritz Weber en zijn orkest. 7.20 Carna valsprogramma. 9.5012.20 Fred. Berd en Hans Joachim Fierke en hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklein orkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang en pianomuziek a quatre mains. 4.20 Gramo foonmuziek. 4.50 Omroepsalonorkest. 6.35 en 7.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Gramofoonmu ziek. 8.35 Mechelsch Conservatorium-orkest, koor „Arti Vocali" en solisten. 11.05 Populair concert. 11.3512.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Weensch or kest. 1.502,20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang, 3.35 Braziliaansch programma. 4.35 Omroep* dansorkest. 5.35 Omroepkleinorkest en solis ten. 6.35 Pianovoordracht. 6.50 en 7.35 GramO" foonmuziek. 8.20 Bonte Avond. 10.30 Omroep* dansorkest. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6