IJmuider Courant 121 cents per week Het Nieuwe Avondblad BEVERWIJK Ongeval op gevaarlijk kruispunt. Donderdagmiddag gebeurde op het gevaar lijke kruispunt Köningstraat-Kloosterstraat- {Ljjnestraat een auto-ongeval, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een wielrijdster wilde het kruispunt oversteken op hetzelfde oogenblak, dat een vrachtauto uit de Koningstraat naderde. De chauffeur wist door een handige stuur- hpweging de dame mis te rijden, maar hij kon Waardoor niet voorkomen dat zijn auto op het trottoir terechtkwam. De wagen kwam tot ïaan tegen het café van den heer P. ten grolde, na eerst de beide deuren te hebben V0Debestuurder bleef ongedeerd. De auto werd aan de voorzijde ernstig be schadigd o.a. waren de voorveeren gebroken. uitslagen bridgeclub „sans atout" De Uitslagen van de onderlinge wedstrijden «on de bridgeclub „Sans Atout" zijn als volgt: Afdeeling B. Noord-Zuidlijn: 1. H. Kluft—K. der Wal 66% m.p. 2. Mevrouw Blokdijk— r Spruit 74 m.p. 3. A. Brood—J. Bools 80% m t> 4 Mevrouw Dil—p. Daalhuizen 81% m.p. ryan Groningen—N. N. 91 m.p. 6. De heer pn mevr Tand 91m.p. 7. Mevr. Braam—J. van der Berg 103 m.p. Oost-Westlijn: 1. De heer en mevr. Van Es- con 64% m. p. 2. Mevr. Kok—C. Nijman 69% rnu 3 L. Mouton—J. de Vries 82 m. p. 4. De heer en mevr.'Van Amstel 83% m.p. 5. A. Ta- bak_HP. Amse 95 m. p. 7. Mevr. Tabak—Jb. Broekhuizen 98% m.p. Afdleeling A speelde een onderlmge wedstrijd De uitslagen waren als volgt: Noord-Zuidlijn: 1. J. Berlee—J. Nijman 74% m p 2 K. Kramer—K. Kee 78 m. p. 3. J. Boom __j Blom 82 m. p. 4. J. B'os—G. de Boer 83 m. t> 5 De heer en mevr. Van der Linden 84% mp'6. G. Tabak—J. Dil 87% m.p. 7. J. Numan __j van Leeuwen 98% m. p. Oost-Westlijn: 1. A. Manté—H. Bruineberg fi4% m. p. 2. Mevr. Van der Werf—mevr. Steen bergen 83 m. p. 3. J. Kok—P. van der Werf 83 m p. 4. Th. Braam—A. Roodzand 83 m. p. 5 J BloemendaalL. Kleyn 86% m. p. 6. C. G. Tabak—W. G. Kleyne 88 m. p. 7. J. Barnhorn -J. Scheffer 99% m.p. jaarvergadering van „goed wonen". De Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" houdt op Woensdag 23 Februari haar jaar vergadering in het gebouw „Adrichem" aan de Adrichemstraat. De agenda vermeldt de jaarverslag-en van secretaris en penningmees ter en een bestuursverkiezing. orde van jonge tempelieren. De Orde van Jonge Tempelieren houdt Zon dagmorgen te half elf in het lokaal van den Beverwijkschen Bestuurdersbond in de Wilhel- minastraat een vergadering-. Indien de destijds gedane toezeggingen gestand worden gedaan zal in deze bijeenkomst tot oprichting van een plaatselijke afdeeling van de Jonge tempelie ren worden overgegaan. Als leden van de Orde kunnen toetreden jongelieden van 14 tot 23 jarigen leeftijd. propaganda voor de coöperatie samenwerking Gisteravond heeft de Coöperatile Samenwer king, afdeeling Beverwijk een propaganda- avond gehouden. Zooals te verwachten was bestond voor dezen avond, waaraan Frans Nienhuys, Stella Seemer, Nel Nienhuys en Kees Pruis medewerkten, enorme belangstelling. De zaal van het Luxor Theater was dan ook tot aan den nok tole gevuld, toen de voorzitter van de plaatselijke afdeeling, de heer G. Sluis de aanwezigen verwelkomde en zijn tevreden- beid uitsprak over de groote opkomst. De aanvraag om kaarten was zelfs zoo groot, aldus spr., dat er vermoedelijk nog een tweede avond zal komen. Frans Nienhuys kwam hilerna voor het voet licht en bracht de aanwezigen direct al in de stemming door zijn vlotte conference. Ook als declamator oogstte hij een daverend applaus en vooral met het stukje „Gas" werd hij stormachtig toegiejuicht. Stella Seemer heeft vervolgens eenige lied jes gezongen, waarbij zij begeleid werd door Nel Nienhuys. Het optreden van de cabaretière werd een groot succes. Met leen liedje en een praatje verhoogde Kees Pruis de stemming nog meer, zoodat weldra de refreintjes uit vollen borst werden meegezongen. Na de pauze heeft bet gezelschap een groote humoristische radio-parodie opglevoerd, die beelden gaf uit de studio tijdens en tusschen de uitzendingen. Plet publiek heeft vaak on bedaarlijk gelachen om de vele komische si tuaties, Het gezelschap werd dan ook aan het einde van den avond met een langdurig ap plaus beloond. In de pauze hieeft de heer Van der Sluis, se cretaris van de Coöperatie, een kort propagan- darede uitgesproken. De redactie van den „Verbruiker", het orgaan van de Coöperatie, richtte dezer dagen de vraag tot de verbruikers „Waarom bent U lid van de Coöperatie?" Zeer veel antwoorden zijn op dezen vraag ingeko men. aldus spr., waarvan hij er verscheidene opsomde. Sprekler was echter toch teleurge steld, omdat in de antwoorden het ideëele had ontbroken. Op uitvoerige wijze zette de de heer Van der Sluis zijn meening hierom uiteen. Spr. besloot zijn rede met een opwekking om verbruiker te worden van de Coöperatile. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling kan op een prachtig geslaagden propaganda- avond terugzien en gezien de groote belang stelling, zou een herhaling zeker gerechtvaar digd zijn. Het overzicht van 'de Groenten- markt. Nog steeds veel belangstelling voor uien. Het verloop van den handel bracht in de afgeloopen week nog weinig verandering van eenige beteekenis. Uit den aard der zaak kwamen voor sommige producten wel kleine prijsverschillen voor, doch in doorsnee bleven deze toch tot geringe bedragen beperkt. Ook de aanvoer onderging nog weinig verandering en vertoonde ongeveer hetzelfde beeld. Be houdens voor een enkel product was de stem ming iets beter dan vorige week, waardoor de afname een vlotter verloop had. Voor Boe renkool bleek het verschil in prijs deze week op de veiling van Vrijdag nog al groot te zijn. Ondanks het feit, dat de aanvoeren in het laatst der vorige week niet zoo groot waren stonden de noteeringen niet hooger dan van 23% cent, terwijl in het begin dezer week op Maandag bij ruimer aanvoer van 36% cent per K.G. kon worden genoteerd. Andijvie behield geregeld dezelfde willige kooplust, zoodat voor dit product goede prijzen werden besteed. De noteeringen wisselden naar kwa liteit van 1525 cent per K.G. Het aanbod van Spruiten was nog van beduidenden om- van. Ofschoon voor sommige partijen nog een behoorlijke prijs werd betaald, is de door- sneeprijs er in den laatsten tijd niet op vooruit gegaan en kwamen die hooge noteeringen deze week niet voor. Naar kwaliteit werden sprui ten verhandeld van 5—12 cent per K.G. Witlof was de afgeloopen week minder goed te verkoopen en moest van de reeds vorige week gedaalde prijzen weer een klein bedrag- inboeten. Doordat het aanbod van Hollandsch product tot heden nog zeer gering is, maai er grootendeels buitenlandsche aanvoer be staat is vermoedelijk deze terugslag van prijs te verklaren. De noteeringen liepen terug van 810 cent per K.G. Dat het aanbod van Prei een be langrijk deel van de aanvoeren uitmaakt be wijzen de aangevoerde hoeveelheden. Alleen aan de Vereenigde Veilingen bedroeg het ge wicht op Vrijdag j.l. ongeveer 3600 K.G. zoo dat met den aanvoer van de B. E. T. veiling een gewicht van ruim 6000 K.G. wel geschat kan worden. De noteeringen schommelden van kwaliteit van 3—7 cent per K.G. Knollen werden naar soort verhandeld de beste van 34; mindere soorten van 12% cent per stuk. «Selderie en peterselie komt weinig meer voor. Uien verminderen eveneens sterk in aan voer. De prijzen voor de beste soorten blijven vrijwel standvastig op een hoog peil. Naar mate het aanbod van groene kool minder wordt, verbeteren de prijzen, die deze week stonden van 3—6 cent per K.G. Roode en Gele kool hadden bij tragen handel 110tee ringen naar soort van 2—5 cent. Schorsenee- ren die in allerlei kwaliteiten nog werden aangevoerd maakten voor de "beste soorten mooie prijzen. Hiervan liepen de noteeringen uiteen van 416 cent per K.G. CONCERT BEVERWIJKSCHE HARMONIE KAPEL. De Beverwijksche Harmoniekapel geeft Dinsdagavond haar tweede winterconcert in het Kennemer-Theater. Medewerking verleent het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, dirigent de heer H. van Dijk. Het programma vermeldt onderstaande composities: 1 Officer of the Day (marseh), A. A. Maas, 2 Ouverture Preciosa, Weber; 3 Suite Oriën tale, F. Bicknese; 4 Hymne (zang), Ch. Pal mes; 5 Motet (zang), E. Buk; 6 Chor aus Lobgesang, Mendelssohn Bartholdy; 7 Chor aus „Die Schöpfung"; 8 Ouverture „Le Bar bier de Seville", Rossini; 8Morgenblatter, wals, Joh. Strauss. FILMAVOND VAN HET NUT. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater de laatste voordracht avond in dit seizoen gehouden door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Vertoond werd de film „Toendra". Ds. J. D. Van Calcar heeft van deze buiten gewoon boeiende film een toelichting' gege ven. De geschiedenis speelt zich af in de onher bergzame gebieden van het hooge Noorden, in de ijs- en sneeuwvelden van Alaska, met een hoogst merkwaardige planten groei en een niet minder interessante dierenwereld. De bevolking van dit land wordt gevormd door 12000 eskimo's en 8000 indianen. Hier en daar treft men nederzettingen aan van blanke pelsjagers. Het is vooral de zeer moeilijke medische verzorging van deze nederzettingen, waarop deze film de aandacht vestigt. Het is de ge schiedenis van een jongen dokter, die met deze medische verzorging is belast. Per vlieg machine bezoekt hij zijn patiënten, die soms op enorme afstanden verwijderd zijn. Op een van deze tochten verongelukt zijn machine. De geneesheer brengt er het leven af en dan onderneemt de dokter een moeilij ken tocht naar de nederzetting waar zijn hulp is ingeroepen. Hij trekt door de eindelooze vlakten en ont moet op dezen tocht vol ontberingen en geva ren talrijke diersoorten, zooals ijsberen, pool vossen, de in ons land zoo gevreesde, maar hi Alaska om him pels zoo gewilde bisam- ratten, muskusossen, bevers enz. De jonge dokter trotseert moedig alle gevaren en hij bereikt tenslotte de nederzetting waar zijn hulp zoo dringend noodig is. Deze geschie denis is in deze rolprent slechts bijzaak. De camera richtte zich bij voorkeur op de majes- stueuze natuur en op alles, wat in deze barre woestenij leeft. Het publiek heeft deze zeer mooie film, die vooral uitmunt door ed prachtige fotografie, met groote belangstelling gevolgd en stelde ook de toelichting, die zeker niet overbodig mocht worden genoemd, van Ds. van Calcar op hoogen prijs. is en blijft het Dagblad met den Laagsten abonnementsprijs Alle Andere Dagbladen zijn Duurder Het nieuwe programma van Kennemer Theater. Het Kennemer-Theater vertoont in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer „Ben Hur" met Ramon Novarro in de hoofdrol. De opperbevelhebber van de Romeinsche vloot wordt getroffen door Ben-Hur's edel karakter en beveelt, dat hij niet, zooals de andere slaven, vastgeketend moet worden. Tijdens een gevecht redt Ben-Hur zijn be schermer het leven en de Romein neemt den Joodschen slaaf als zoon aan. Een nieuw leven begint voor Ben-Hur, maar hij is niet gelukkig, omdat het hem niet lukt nadere berichten over zijn moeder en zuster te krijgen. Als hij verneemt, dat een rijk koopman, Simonides genaamd, hem misschien over haar zou kunnen inlichten, trekt hij naar deze stad. Esther, de dochter van Simonides, vindt Ben-Hur's moeder en zuster terug. Zij zijn door een nieuwen land voogd in vrijheid gesteld en de twee vrou wen worden nu spoedig weer met Ben-Hur vereenigd. DE TWEEDE UITVOERING VAN „JEUGDIG WIJK AAN DUIN". De tweede uitvoering, welke „Jeugdig Wijk aan Duin" ieder jaar ten bate van het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Populie renlaan geeft, mocht zich gisteravond ook in een groote belangstelling verheugen. Na het zingen van de openingsbede dooi de Meisjes-Jongelingsvereeniging, nam de leider van „Jeugdig Wijk aan Duin", de heer B. Hagen Sr., het woord, om nog even het doel dezer uitvoeringen uiteen te zetten. Het kluchtspel „Om een kat" heeft de lachspieren wederom danig in beweging ge bracht. Na de pauze volgde de opvoering van Pot- gieter's novelle „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd". De jonge amateurs hebben hun uiterste best gedaan 0111 het werkje uitstekend te doen slagen. Een luid applaus beloonde de jeugdige acteurs en actrices voor hun spel. Na een kort slotwoord van den heer Hagen behoorden deze goed geslaagde avonden weer tot het vterleden. JAARVERGADERING CHRISTELIJKE WERKMANSBOND. Donderdagavond hield de Christelijke Na tionale Werkmansbond zijn jaarvergadering- in het Nederlandsch Hervormd Vereenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het zui gen van Ps. 81:1 ging de voorzitter, de heer A. J. v. d. Ploeg, voor in gebed, waarna hij Ps. 81 voorlas. Wij dienen, aldus de heer Van der Ploeg in zijn openingswoord, allereerst dank aan God te brengen voor alles wat Hij in het afgeloo pen jaar voor ons gedaan heeft. En wanneer wij ook in het komende jaar op God zullen zien, zal God ons ook dan zijn hulp niet ont houden. Nadat de voorzitter felicitaties van het pro vinciaal comité van den Chr. Nat. Werkmans bond had voorgelezen, bracht de heer Piso het jaarverslag uit. Spreker gewaagde van de goede samenwerking, die er steeds tusschen de leden bestaat. Ook memoreerde hij o.m. de lezingen, die ds. Krijger voor de afdeeling heeft gehouden. Het aantal leden van de ver- eeniging bedraagt op het oogenblik 65. Na het zingen van het bondslied decla meerde de heer H. Kraayenveld een novelle getiteld „Wachten". Hierna was het woord aan den heer B Balder, lid van het provinciaal co mité, die de vereeniging gelukwenschen aan bood namens de afdeelingen Amsterdam, Haar lem, Broek op Langendijk en Bloemendaal. Ook de Christelijke Besturenbond en het Chr. Werkliedenverbond „Patrimonium", de Hervormde Vrouwenkrans en de Jongelings- vereeniging „Excelsior" boden felicitaties aan. Ds. C. M. Krijger sprak hierna over het onderwerp: „Onze taak ten opzichte van de stoffelijke behoeften". I11 den Bijbel staat, aldus spreker, dat men niet moet werken om de spijzen. Wij moeten dit echter niet ver staan in den letterlijken zin des woords. Dit woord wil zeggen, dat het niet de hoofdzaak van ons leven mag zijn, maar dat wij aller eerst moeten zorgen voor de geestelijke spijze. Het eerste antwoord op den vraag, ten op zichte van de stoffelijke behoeften is, wanneer God ons de gelegenheid geeft, om voor onze stoffelijke nooden te werken, dat wij dit dan met beide handen moeten aangrijpen. Maar werken is niet het eenige, wat wij doen mogen, wij moeten ook bidden voo-r onze stoffelijke nooden. Vinden wij in den Bijbel niet ver scheidene plaatsen, waar Christus de waarde van het materieele erkent? Wij moeten onze nooden aan God opdragen, omdat Hij de Gever is van al onze stoffelijke behoeften. Het is ook onze plicht om voor het welzijn van onze medemenschen te bidden. Het doel van den Christelijken Nationalen Werkmansbond is voor elkander bidden en werken. Spreker uitte tenslotte den wensch, dat de Werkmans bond onder Gods hoede het nieuwe jaar in mag gaan op weg, naar het zilveren feest der vereeniging. Na het gemeenschappelijk zingen van eenige nationale liederen declameerde de heer Klraayenveldt „Antiek". In de pauze wei-den eenige kamerplanten verkocht, die waren aangeboden door het bloemenmagazijn „Batrix". Na de pauze was het woord aan den bondspropagandist den heer Strating uit Utrecht. De Werkmansbond is Christelijk Sociaal. Dit wil zeggen, aldus spi'., dat wij Christus brengen in het volle leven. Spreker liet in korte trekken het werk van de verschillende fondsen de revue pas- seeren. De leden van den Werkmansbond moeten trachten Christenen te zijn, dit be teekent een offer brengen. De leden werden na deze korte rede nog eenigen tijd prettig bezig gehouden met muziek en tooneel. WIJK AAN ZEE AGENDA LEZINGEN EN FEESTAVONDEN Hedenavond: Ouderavond in de O. L. School aan den Relweg. Het hoofd dezer school, de heer .L van Brakel, zal een causerie houden, welke tot onderwerp heeft „Rondom en in de School". Voor de Chr. Jongelingsvereeniging „De Zeemeeuw" zal de heer J. v. d. Velden een lezing met lichtbeelden over de Noordpool houden. De bestuurderen van „Denk en Zet" zullen een vergadering houden, waarbij over het al of niet uitkomen van een Dam-vijftiental te gen een Dam-vijftiental uit Velsen beslist zal worden. Zondag 20 Februari zullen de Zeezangen tjes onder leiding van de dames v. d. Helm en Vis een operette, „De Tooverbal" genaamd, ten gehoore brengen. De uitvoering zal plaats vinden in .Sonnevanck". Woensdag 23 Februari zal de heer C. C. Honig voor leden en introducés van „Ontwik- kening zij ons Doel" een lezing met licht beelden houden in „Welgelegen" met als on derwerp „De oude Zeilseheepvaart". GEEN SIMULTAANSéANCE DAMMEN. Wij vernemen van den heer H. Witteveld, dat het bericht, dat hij Dinsdagavond a.s. een simultaanséance zou houden op een mis verstand berust. WIE ZAL DEN HEER VRIESMAN JR. OPVOLGEN.? Naar wij vernemen bestaat er geen ze kerheid dat de vacature in de Plaatselijke Commissie der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij., ontstaan door het vertrek van den heer P. Vriesman Jr., vervuld zal worden daar deze commissie momenteel, reglementair gesproken, niet aangevuldbehoeft te worden. HEEMSKERK onderlinge geitenverzekering. Vrijdagavond 4 Maart jaarvergadering van de Onderlinge Geitenverzekering bij Gebr. Dam. distributie van levensmiddelen. In de week van 20 tot 27 Februari is de winkelier Th. Zuurbier aangewezen tot den verkoop van goedkoope onvermengde marga rine, alsmede bak- en braadvet. CASTRICUM Corso Theater. Willy Birgel en Zarah Leander in „Verbannen" (Luxor Theater, Castricum.) Als hoofdnummer vertoont het Corso-thea ter deze week „Verbannen" met Zarah Lean der in de hoofdrol. Gloria Vane, de meest gevierde ster van het Adelphi Theater in Londen is verloofd met Albert Fmsbury, een zeer beminde per soonlijkheid in de Engelsche hoofdstad. Om zijn schulden te kunnen betalen ver- valscht hij een cheque van zijn vriend Bobby Als hij eenmaal naar Australië vertrokken is komt deze malversatie uit en Gloria neemt de schuld op zich. Zij wordt tot zeven jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Albert maakt in Australië promotie, zonder te weten wat Glo ria voor hem gedaan heeft. Een jonge kolonist, Henry Hoyer, kiest bij een bezoek aan de vrouwengevangenis Gloria als zijn toekomstige vrouw uit en zoodoende krijgt zij haar vrijheid terug. Op weg naai zij 11 boerderij springt zij van den wagen af en loopt weg. Zij gaat naar de woning van Albert, waar juist diens verloving met Mary gevierd wordt. Albert, die van Gloria is blijven houden, ontmoet haar in een obscure gelegenheid, waar ze als zangeres optreedt. Ze vertelt hem, dat ze niet meer van hem houdt en verraadt hem de reden van haar verblijf in Australië. Tenslotte ontmoet ze in een kerk Henry weer en stemt nu in een hu welijk met hem toe. TOONEELVEREENIGING „ONS VERMAAK". De Tooneelvereeniging „Ons Vermaak" zal Zondagavond in de Rustende Jager een op voering geven van „De Loreley", een tooneel- spel in 3 bedrijven van Dr. Joh. v. Gogh en Jac. Braun. In dit stuk treden op de dames N. Jacobs-Haringa, A. Kok, H. de Jong en de heeren J. Casteele, L. Beentjes, J. Maaskant, G. Grobbe, en J. van Putten. Na afloop is er bal onder leiding van Jaap Smit. PROPAGANDA VERG ADERIN G BIJBEL GENOOTSCHAP. De propagandavergadering van het Bijbel genootschap van heden-, vriidagavond, zal niet in de Ned. Herv. kerk alhier, maar in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw te Heems kerk worden gehouden. Spreker is de oud-zendeling F. van Hasselt over het onderwerp: „Bijbelvertaling in prac- tijk". De lezing wordt door lichtbeelden ver duidelijkt. Na afloop wordt een ledenvergadering ge houden. De agenda vermeldt o.m. vaststel ling van de rekening en bestuursverkiezing. IN HOOGER BEROEP. Naar wij vernemen zal mr. P. Tideman van het vonnis dat de Arrond. Rechtbank heden uitsprak over den jongeman die onder dwang van zijn ouders weigerde om zich aan te mel den voor dienstplicht, in hooger beroep gaan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 15 v. Rott. te N.-Orleans. Leerdam, 16 v. New-Orleans n. Rott. Statendam, 15 v. New-York te Cristobal Spaarndam, New.-Orleans n. Rott. 16, 300 m. w. van Scilly. Bilderdijk, Rott. n. New-York 14, 800 mijl WZW van Valencia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 17 v. Rott. n. Antw. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitr.) 17 te Santos. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein )th.) v. Mombassa. Bloemfontein (u.) 17 te Kaapstad. Algorab (thuisr.) 17 (n.m.) te Mars. verw. Heemskerk (uitr.) p. 16 Gibraltar. HOLLAND-BR.-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 17 v. Suez. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 17 van Bombay. HALCYON LIJN. Vredenburg, 17 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Vlaardingen, 17 v. Vlaard. n. Narvik. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus, Izmir n. Antw. 17, 25 m. W. van Dungeness. Merope, Marseille n. Amst. 17, 50 m. Z.W. van Niton. Iris, 17 v. Hamburg te Kopenhagen. Rhea, Genua n. Amst. p. 17 Finisterre. Hercules. 17 v. Bourgas te Amst. Juno, 17 v. Alexandrie n. Jaffa. Alkmaar, Chili n. Amst. via L'pool 16, 300 m. N. van Azoren. Crijnssen, Barbados n. Amst. 17 te Havre. Fauna, 16 Napels naar Trapani. Oberon, 16 v. Piraeus te Calamata. Orion, Stamboul n. Amst. 16 v. Algiers. Perseus, 16 v. Odense te Gdynia. Orestes, 15 van Corral te Callao. Konigsau, 17 v. Sassnitz n. Danzig. Pluto, 18 van Sassnitz n. Hamburg. Fauna, 17 v. Napels te Trapani. Crijnssen, Barbados n. Amst. 17 te Havre, 18 (11.30 n.m.) te Amst. verw. Indus, 17 v. Amst. n. Kopenhagen. Agamemnon, 17 v. Amst. n. Rott. Saturnus, 17 v. Amst. n. Rott. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Patroclus, Japan n. Rott. vertr. 23 v. Londen Alcinous, Amst n. Java p. 16 Gibraltar. Polyphemus, 16 v. Bremen n. Amst. Philoctetes, 17 v. Dairen te Rott. Melampus, 16 v, Amst. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (thuisr.) 16 v. Genua. Brastagi (uitr.) 17 v. Belawan. Baloeran (thuisr.) 17 van Suez. Blitar (uitr.) p. 16 Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (th.) 18 (v.m.) te Rott. verw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) p. 16 Gibraltar. Singkep, 17 v. Londen te Amst. Tawali, 17 v. Amst. n. Batavia. Poelau Roebiah (th.) 17 te Suez. Enggano (uitr.) 17 van Suez. Johan de Witt (uitr.) 17 te Southampton. WIJKLIJN. Stolwijk, Bayonne n. New-Castle 15, 60 mijl ZZO. van Land's End. Naaldwijk, Thella n. Antw. 17 v. Oran. Winterswijk, Danzig n. Baltimore pass. 16 Kaap Race. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken stoomschip Johan de Witt passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,7 Meter. Proeftocht. Na Dinsdagavond in de haven te zijn terug gekeerd vertrok het in Amsterdam nieuwge bouwde Noorsche motorschip Trafalgar op nieuw naar de Noordzee voor het houden van een proeftocht. In tijdhuur. Het Duitsche tsoomschip Wilhelm Russ, dat door de K. N. S. M. is afgehuurd, vertrok gisteren met een lading stukgoederen naar Kopenhagen en Stettin en zal de volgende week vandaar naar hier terugkeeren. AANGEKOMEN. 16 Februari: Phrontis m.s. Batavia Amstelstroom m.s. Londen 17 Februari: Alja m.s. Plymouth Robur V s.s. Gdynia Barrdale s.s. New Orleans Volkhov s.s. Antwerpen Borthwick s.s. Leith VERTROKKEN. 16 Februari: Attendant s.s. Havre Sturzee s.s. Koiningsbergen Baron Nairn s.s. Huil Joh. de Witt s.s. Batavia Trafalgar m.s. Noordzee Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Venus s.s. Hamburg Wilhelm Russ s.s. Kopenhagen Alfios s.s. Rotterdam Eriksborg s.s. Kopenhagen 17 Februari: Tegelberg m.s. Noordzea M.s. Tegelberg opnieuw uitgevaren. Het nieuwe motorpassagierschip Tegelberg, dat de vorige week zijn proeftocht moest on derbreken wegens een kleine motorstoring, is gisteren opnieuw naar de Noordzee vertrok ken voor het voortzetten van zijn technische vaart. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 17 Februari. Ondertrouwd 16 Februari: W. Weber en H. Wildeboer; 17 Februari: D. J. j. Dalhuisen en M. A. Niepoort M. W. van Gunsteren en M. J. M. Becker. Getrouwd 17 Februari: O. G. L. de Roos en M. B. Verkleij. Bevallen 12 Februari: H. van Stijn—Schelle- vis, d.; P. C. Straatsma—de Boer, d.; 14 Febr.: E. Sikking—van Middelkoop, d.; G. Hermus— van Keulen, d.; 15 Februari: C. L. de Mooij— ter Metz, z.; J. H. de Jong—Smit, z.; H. Proost Siraad, d.; J. M. Bakkervan Leeuwen, z 16 Februari: G. Scheelings—Viege, d.; A. A. Halderman—Schouten, d.; Overleden 16 Februari: E. H. Metz—Seijbel, 64 j., Spaarnelaan; J. P. de Klerk, 80 j„ Haze- paterslaan

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7