BEVERWIJK Eendagsvliegen. /CUEEP/ TJLIMINl vereeniging voor natuurgenees- afdeeling Beverwijk van de Nederland- Pe vereeniging voor Natuurgeneeswijze sc haar eerste jaarvergadering gehouden. K. voorzitter, de heer J. P. Rijken, kon in openingswoord met voldoening eonsta- zün dat de vereeniging een alleszins gun- Wnar heeft doorgemaakt. Spr. bracht voorts dank aan dr. IJ- Hettema voor den velen n»°" Ti welken het bestuur bij de oprichting van hem mocht ontvangen en bij het geven van de cUwtUdeniezing van de notulen volgde het iLrslae van de secretaresse, mevr. A. waaruit bleek, dat het ledental gelijk gebleven. Uit het financieele verslag Sapif"fiat de vereeniging nog slechts een klein a=Piie saldo had. Aan den penningmeester na!S drnik gebracht voor het beheer der geld- W-ddelen De aftredende bestuursleden, de J Rijken en mevrouw Schippers wer- fn évenals de leden van de kascontrole- Emissie herkozen. Tnt afgevaardigden naar de algemeene ver- gadering° werd het dagelij ksch bestuur be- n<Wule bespreking van de voorstellen voor de ajoemeene vergadering sloot de heer Rijken de" vergadering. COÖPERATIE SAMENWERKING, in verband met de groote belangstelling, diP er bestond voor het optreden van Kees Pruis Stella Seemer, Frans Nienhuys en Nel Kienhuys, heeft de afdeeling Beverwijk van y Coöp Samenwerking besloten om opnieuw een propaganda-avond te beleggen in het t uxor Theater. De tweede avond is vastgesteld op Donder dag 7 April. vereeniging van vogelvrienden. De Beverwijksche Volièrevereeniging zal op Woensdag 23 Februari haar jaarvergadering in Café Beentjes aan de Meerstraat houden. De agenda vermeldt de jaarverslagen van penningmeester en secretaris. W.S.V. „DE VOORTREKKERS". De wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" heeft in Café „De Tunnel" een belang rijke ledenvergadering gehouden, waarvoor de belangstelling echter gering was. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Gordijn, bracht de penning meester in verband met de reorganisatie ver slag uit, waaruit bleek dat de financieele toe stand bevredigend was. Hierna werd besloten om de traimngsmar- schen voor de Vierdaagsche voor heeren tot 55 K.M. en voor dames tot 40 K.M. te laten oploopen. Voor de leden, die aan de Vierdaag sche zullen deelnemen, werd besloten om een spaarfonds te stichten. Vervolgens werden de concept-statuten behandeld, waar ingrijpende veranderingen in werden gebracht. De heer Hofman las hierna het nieuwe reglement voor, dat zonder op- of aanmerkingen werd aange nomen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver- DE OMVANG DER WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst der Werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 1361 werkzoekenden ingeschreven. Aan het einde der vorige week was dit aantal 1301. In Beverwijk waren 1189 (vorige week 1140) en ln Heemskerk 172 (vorige week 161) ingeschre venen woonachtig. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Waschpeen per kist 3—4 cent. Spinazie 4 K.G. f 1.20f 1.40. Boerenkool per K.G. 2V2Wz cent. Andijvie per K.G. 1820 cent. Rabarber per bos 20 cent. Raapstelen per bos 1/22 cent. Peterselie per bos 34!/2 cent. SeMerie per bos 34 cent. Prei per K.G. 36V2 cent. Uien per K.G. 1013 cent. Witlof per K.G. 8—14 cent Spruiten per K.G. 613 cent. Wortelen per K.G. 2V23 cent. Bieten per K.G. 34 cent. Nero per K.G. 4—10 cent. Knollen per stuk 2!/2^Vz cent. Roode kool per K.G. 21/24-Vz cent. Gele kool 06 cent. Groene kool 2—4y2 cent. Appelen per K.G. 814 cent. Peren per K.G. 1214 cent. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: M. de Reuver en M. Michel; J. C. Pel en A. Groen. Getrouwd: J. Tellier en A. Chr. van Balen; W. Beumer en A. Waterman; C. E. Gunneman en A. J. Willems; Tj. Pet en M. C. Attema; C. M. J. Willeumier en J. L. Aldenkamp. Bevallen: C. Reimes—van der Naaten, z., W. Jansen—Henneman, d., H. P. DekkerSnijder, z., C. Hhr. Heusdens—Timmerman, d., E. Beentjes—Jak, z., M. C. GroenMahieu, z., G. van DeursenPut, d., H. Lammertinkvan der Kolk, d., H. P. M. de SwprtSmit, z. Overleden: M. P. Schaaper, 57 j., geh. met C. Nieuwenhuizen, alhier, Parklaan 22, J. Chr. Knegjes, 72 j., gieh. met E. Wolterman, Kloos terstraat 7, alh. A. Janning, 52 j., geh. met P. Melnhers, Vondellaan 13. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 2027 Februari is de Duin- wijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nachtdienst. (Tivaalfhonderd kuikens van één dag oud zijn, bestenid ter ver betering van den Engelschen „vee stapel" per K.L.M. van Schiphol naar Londen vervoerd.) Twalefhonderd eendagskippen Door het luchtruim over zee, Is wel waard om aan te stippen. Als een grappig nieuw idee. 't Ras is zelden, mag men zeggen, Er zoo als de kippen bij, Het doet meer aan eitjes leggen, Dan juist aan de vliegerij. Nauwlijks keken z' uit hun doppen, Of zij werden opgediept En zij hebben, zonder stoppen. Hem per K.L.M. gepiept. Hoe zij woelden en krioelden, Maar het was een korte wip, Toen het vliegtuig landde, voelden Zij zich lekker als één kip. Wat een aanvang van hun leven, Stellig wordt hun in 't verschiet, Nimmer meer zoo'n kans gegeven, Op het luchtig vlieggebied. 'k Wil dien kuikens nog wat zeggen, Als vaarwel van dezen kant, Opdat zij straks eer in leggen, Met hun ei in Engeland. Je waart ware eendagsvliegen, Laat je door dien vlucht'gen schijn. Voor de toekomst niet bedriegen, Voortaan zul je ren-dier zijn. Je zult eraan moeten wennen, Anders loopt het zeker mis, Dat ook, ja vooral, voor hennen, Engeland een ei-land is. Leg je toe op eitjes geven. Dat is waar men je voor zond, En dat werk is ook verheven, Hoewel zeer laag bij den grond. Krijg 't vooral niet met je allen, Luchtig in den kippekop, Laat je ei geregeld vallen Maar houd d' eer van Nêerland op. P. GASUS. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: B. Gerritse, boerenarbeider, naar Heiloo, Westerweg C 314. J. de Waard en gez., slager, naar Austra lië. W. E. A. van Hal, geleidster, naar Ellekom, Koloniehuis „Ketelaar". M. H. Vessies, dienstbode, naar Bloemen- daal, Hotel Duin en Daal. A. Westerhof, slager, naar Emmen Nieuw- Weerdinge. P. Loocks, koopman, naar Heiloo, Rijks straat 481a. C. J. Ruijgrok, z. ber., naar Halfweg, Dub bele buurt 20. J. N. Timmer, bakker, naar Castricum, Be verwijkerstraatweg 15. K. H. Palmer, z. ber., naar Winschoten, Hoogstraat 8. Wed. C. NijssenHenneke, z. ber., naar Vel- sen, Oosterduinweg 32. J. Tellier en gez., machinist-stoker, naar Velsen, Keizer Wilhelstraat 38 rood. J. L. WilleumierAldenkamp, edelsmid n. Hengelo, Marten Meesstraat 26. A. J. Gunnemans—Willems, z. ber., naar Den Helder, Zuiderstraat 22. M. c. PetAtema, z. ber., naar Naarden, Kraaijenhoffstraat 16. P. Kranendonk en gez., tuinder, n. Heems kerk, Voorweg 39 inw. B. J. Spanjar, kookster, naar Hilversum, Verdelaan 10. J. C. Borsboom, zonder ber., naar België, Leuven. D. P. Ledegang, stucadoor, naar Kromme nie, Lijnbaan 68. J. C. van der Pij en gezin, machinist, naar Velsen, Wijkerstraatweg 301. Th. H. de Wildt, dienstbode, naar Heems kerk, Rijksstraatweg 64. Ingekomen H. F. Minneboo, schilder, Romerkerkweg 73a, van Leiden. A. D. van der Heijden en gez., machine bankwerker, Tulpenlaan 12a, van 's-Gra- venhage. Wed. H. SchipperZwart, zonder, Groote Houtweg 219, van Haarlem. J. J. Rosier, zonder, Regulierstraat 39, van Velsen. M. Joosten, zonder, Hoflanderweg 14, van Haarlem. S. Hoekstra, dienstbode, Zeestraat 112, van Opsterland. C. M. Schellevis, dienstbode, Verl. Voor straat 18, van Bussum. P. Kroon, arbeider, Arendsweg 95 inw., van Luxemburg. H. M. van Mourik Broekman, scheikun dig ingenieur, Zeestraat 253, van Zuid- Afrika. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. I11 de jaarvergadering van de plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft de secretaris- penningmeester de heer H. C. van der Colk de gebruikelijke jaarverslagen uitgebracht. De afdeeling bleek in het afgeloopen vereeni- gingsjaar 4 leden te hebben verloren. Mooie successen boekte de afdeeling met haar adres sen aan den raad ter bescherming van de duinflora. Het financieel overzicht vermeldde een batig saldo van 74.10. De keuring van inzendingen had het vol gende resultaat: Kalanchoe Globrilflora 9; Coelegijne 9 en Bellapeione 7 punten, alles in gezonden door de firma Steyn. Aan den heer Steyn werd een doos sigaren overhandigd als eerste prijs van de Kerstkeu ring. In verband met de minder goede opkomst van de leden werd de door den heer J. Steyn te houden lezing over Euphorbia aangehouden tot de volgende vergadering. Lof voor onze Harddraverij- vereeniging. In het nieuwe sportblad „Paardensport en Fokkerij" troffen wij een stukje aan, waarin wordt herinnerd aan de krachtdadige hulp, die de harddraverijvereeniging „Prins Bern- hard" heeft verleend aan de schoolvoeding te Beverwijk. Dit feit vermeldde de schrijver om te betoogen dat de paardensport in het alge meen slechts gediend kan worden, wanneer er een geest van onderling vertrouwen en sa menwerking heerscht. De aanleiding tot deze gedachte, aldus de schrijver, was een belangrijk vermeldenswaar dig feit, namelijk de „beau geste" van de Be verwijksche Harddraverijvereeniging „Prins Bernhard". Deze vereeniging besloot in haar jaarvergadering een bedrag te voteeren voor schoolvoeding van 75 kinderen gedurende zeven waken. Het bleek echter, dat het tijds bestek te kort was en het aantal kinderen te laag berekend, zoodat het uitgetrokken be drag van f 270 te laag was. Het actieve be stuur, voor geen kleintje vervaard, hield ge assisteerd door de Harmoniekapel, een collec te en mocht het genoegen smaken dit lof waardig streven bekroond te zien met succes, waardoor thans aan 85 kinderen gedurende 14 weken warme maaltijden kunnen worden verstrekt. Dit is niet de eerste maal, dat Be- berwijk van zich spreken doet. Nog maar kort geleden bood men een smalfilm van de in den vorigen zomer gehouden harddraverij ten geschenke aan Z.K.H. Prins Bernhard, welk geschenk door den Prins op hoogen prijs werd gesteld. Voegen wij daaraan toe de florissante reclame vorig jaar gevoerd in de groote bladen, alles ten dienste van de sport, dan komt deze vereeniging en het vol ijverige bestuur een hartelijk woord van hulde toe voor dit prachtig opbouwen, zeker door hen afgekeken van de ijverige bouwers, waar naar hun woonplaats genoemd Is: „De Bever". Er ligt in midden-Kenn'merland Een plaats 't is Beverwijk. Die, daarom wordt zij zoo genoemd, Eens was een bevers-rijk. Nu is de bever, 't is bekend. Een kundig architect, Wiens fraaie bouwkunst vaak den meriscli Tot voorbeeld heeft gestrekt. En nog een voorbeeld brengt hij dat Tot leering strekken kan: Hij is zijn eigen ingenieur En eigen opperman. Zoo vormt de arbeid van 't vernuft, Met dien der nijv're hand Een sterke kracht, die overwint Den zwaarsten tegenstand. Er ligt in midden-Kenn'merland Een plaats, 't is Beverwijk, Nu wonen er geen bevers meer Doch menschen die gelijk Die nijv're dieren bouwen en Verspreiden heil alom; 't Zijn de menschen van de B.B.B. De Bever-Bouwclub-Blom. Al maakt de schrijver dan ook de „klassieke" fout den naam Beverwijk van de bevers af te leiden, de goede bedoeling is er ongetwij feld niet minder om. GARAGE DE VRIES UITGEBREID. Zeer moderne inrichting. De garage van den heer J. de Vries, dealer van de General Motors, aan de Vondellaan is zeer belangrijk uitgebreid en gemoderni seerd. De uitbreiding en verbouwing ge schiedde onder leiding van den architect den heer G. Langendijk. „Een hotel voor uw wa gen" heeft de heer De Vries zijn gemo derniseerde inrichting genoemd en dit is in derdaad niet te veel gezegd. Men vindt daar thans een moderne reparatie-inrichting met vakkundig geschoold personeel, een magazijn met een uitgebreide collectie onderdeelen, een remtester en uitlijn-apparaat, een speciale cnderzoek-installatie voor electrische agrega- ten, moderne gereedschappen enz. Er is een service-station voor benzine, lucht, olie en water, alsmede een menginrichting voor snel le bediening van 2-takt motoren. Het nieuwe smeerstation met hooge druk-installatie tot 600 atm. is een unicum in Nederland. Deze smeerkelder is voorzien van de nieuwste snufjes, o.a. voor den afvoer van de afge werkte olie, die wordt aangewend voor de centrale verwarming, en eveneens voor den afvoer van het zoo gevaarlijke gas: kool- monoxyde. Deze zeer efficiënte inrichting is voorzien van ae meest moderne inrichting voor het heffen van de wagens met luchtdruk, voor het door smeren en het pompen van banden. Inderdaad is hier een inrichting tot stand gekomen, waarmede de auto bezitters, die hiervan gebruik maken, zeer ingenomen zullen zijn. Tevens werd ons getoond de nieuwste Fri- gidaire-koelkast, waarvan de heer De Vries de vertegenwoordiging heeft. Hedenmiddag te 4 uur wordt het vernieuwde bedrijf heropend. ZANGVEREENIGING „DOOR ZANG TOT VRIENDSCHAP". Het bestuur van het Hoogovenzangkoor „Door Zang tot Vriendschap" is voornemens ochtendrepetities te houden, teneinde het ook voor degenen, die in den continudienst werken mogelijk te maken regelmatig de re petities bij te wonen. Daarvoor zal het noodig zijn, dat het ledeir tal belangrijk wordt uitgebreid, waarbij dat der dames evenwel gelijken tred moet houden met het aantal heeren. De morgenrepetities zullen van groote beteekenis zijn voor de in studeering der partijen. Het ligt in de bedoeling deze repetities te houden des Donderdagsmorgens van 10—11.30 uur in het gebouw „Odeon" aan de Baan- straat. DE STEMPELUREN VOOR DE WERK- LOOZEN. Voor de week van 21 tot en met 26 Februari zijn de stempeluren voor de gorganiseerde werkloozen ais volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 99.30 en 22.15 uur; Christelijke Besturenbond 9.159.30 en 2.15 2.30 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 9.45—10.15 en 3.153.30 uur. R.K. Volksbond 10.1510.45 en 2.453 uur. Wijk aan Zee 10.45—11.15 en 3.15—3.30 uur. CASTRICUM C.S.V.-NIEUWS. C.S.V. speelt Zondag een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen Koedijk, kampioen van de tweede klasse. Dit kan een nuttige oefenwed strijd worden. Overigens zullen de C.S.V.-ei's met belangstelling het resultaat tegemoet zien van de ontmoeting O.F.C.—Zaandijk 2, die voor de competitie wordt gespeeld. De Zaan dijkers. die ook nog een kans op de eerste plaats hebben, zullen het O.F.C. niet gemak kelijk maken. Weliswaar verloor Zaandijk de eerste ontmoeting destijds met 4r—1, maar het zou geen verwondering wekken, wanneer de Zaandijkers er thans in zouden slagen O.F.C. een kostbaar puntje te ontfutselen. Verder is vastgesteld Vrone a—C.S.V. a te 2 uur. Geboren: Lydia, B. J. C. Diemei en A. M. Sc lire gar dus, dochter; Cornells Paulus, zoon van C. H. Dijkhuizen en E. Kuijs; Catharina Elizabeth Petronella, dochter v. C. Hoebe en C. Vlugt; Pieter Cornells zoon van G. P. Heere en C. M. Boddeke; Simon Wilhelmus, zoon van G. de Rooy en C. M. van Tongeren; Cor nelia Maria, dochter van J. van der Meij en A. M. Diemei. Loop der bevolking. Vertrokken personen: J. den Das en gez. naar Alkmaar, Noorder kade; J. G. Hijstek naar Haarlemmermeer, Wilgenlaan 79; M. Kluft naar Heiloo, I 103 C. Peeters naar Beverwijk, Vondellaan 50. Ingekomen personen: J. Schats en echtg. van Alkmaar, Ruiterweg 42; G. Nijmeijer en gez. van Amsterdam, Meester Ludwigstraat 27; J. N. Timmer van Beverwijk, Beverwijkerstraatweg 15 inw.; H Bosch van Delft, Geelvinckstraat 31 inw.; A. Frantsen van Uitgeest, Heereweg 114. Gevonden en verloren. Verloren voorwerpen: 1 zw. port-m. met inh.; 1 bril; 1 gouden ring; 1 paar varkensleeren handschoenen; 1 zilve ren armband; 1 br. muts; 1 pak inhoudende poederchocolade. Gevonden voorwerpen: 1 parapluie, 1 sleutel 1 sleutelring. VITESSE-NIEUWS. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Vitesse 1Santpoort 2 2.30 uur. P.S.C.K. 2—Vitesse 3 2.30 uur. H.S.V. aVitesse a 1.15 uur. Als de weersomstandigheden het Zondag toelaten ontvangt Vitesse 1 het tweede elftal van Santpoort, een medegegadigde voor de onderste plaats. Aan spanning zal het bij dezen wedstrijd dan ook niet ontbreken. Het derde elftal gaat naar P.S.C.K. 2 en zal de punten wel mee naar huis nemen. De A-juniores brengen een bezoek aan H.S.V. a en moeten oppassen anders wordt het de tweede nederlaag in successie. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGEN. VERKEER. Maandagavond houdt de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Castricum Vooruit haar jaarvergadering in hotel „De Rustende Jager" De agenda vermeldt o.m. de gebruikelijke jaar verslagen en een bestuursverkiezing. Voerman doodelijk gewond. ZWOLLE, 18 Februari. Terwijl de land bouwer KI. Dunnink uit Staphorst met een met twee paarden bespannen wagen huis waarts reed, sloegen de dieren eensklaps op hol. De voerman trachtte ze weer in bedwang te krijgen, doch viel bij de pogingen, welke hij daartoe aanwendde, van den wagen. Hij kwam onder de wielen terecht en werd voorts over eenige honderden meters meegesleurd Een oog was hem uit den kas gerukt. Verder werd hij aan het hoofd en ook inwendig ernstig gekneusd. In deerniswekkenden toe stand werd het slachtoffer naar Zwolle over gebracht, waar het Vrijdagmiddag, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen in het Sophia ziekenhuis is overleden. Wethouder van Vlaardinger- Ambacht veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft Vrijdag middag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 51-jarigen kantoorbediende en wethouder C. J. G. W. wonende te Vlaardlngerambacht. Verd. heeft zich in den loop van de jaren 1930 tot 1937 schuldig gemaakt aan 'een groot aan tal verduisteringen, in totaal beloopende f 34.000 ten nadeele van de firma IJzerman, haringexporteurs te Vlaardingen, waar hij als assistent-boekhouder in dienst is geweest. De officier van Justitie mr. H. A. J. Reumer acht te tijdens de behandeling van de zaak, 14 da gen geleden, het ten laste gelegde bewezen en eischte een gevangenisstraf van twee jaren met aftrek van voorarrest. De rechtbank achtte het bewijs eveneens ge- leverd en heeft hem conform den eisch ver oordeeld. Ondervoeding van kinderen te Amsterdam? Vragen van den heer Steinmetz beantwoord. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Steinmetz in verband met door den wethou der van Amsterdam, mr. G. Kropman, in een interview medegedeelde omtrent ondervoeding van een aantal kinderen te Amsterdam, heeft de minister van Sociale Zaken het volgende geantwoord. De minister heeft kennis genomen van een in „De Maasbode" van 11 Januari verschenen interview van mi*. G. C. J. D. Kropman, waar in deze als voorzitter der vereeniging „Katho liek Amsterdam" een uiteenzetting heeft ge geven van. zooals het in het verslag van het interview luidt, „het maatschappelijk werk, dat katholiek Amsterdam wacht". De vraag, of de minister tevens kennis er van heeft genomen, „dat in bedoeld onder houd door mr. Kropman wordt medegedeeld, dat in een parochie, waarin een zeer groot aantal gezinnen wonen, waarvan het ge zinshoofd werkloos is. een groot per centage der kinderen is ondervoed" (spatiee ring van den minister), wordt door den mi nister bevredigend beantwoord met dien verstande, dat hij den door hem ln de ge citeerde vraag gespatieerden tusschenzin in het verslag van het interview niet heeft aangetroffen. Dat de bedoelde tusschenzin daarin niet wordt aangetroffen, komt den minister ove rigens allerminst vreemd voor in het licht van de „Mededeelingen van het medisch statis tisch bureau van den gemeentelijken en ge neeskundigen gezondheidsdienst van Amster dam no. 41", betreffende „onderzoek naar den voedingstoestand van schoolkinderen te Am sterdam 1937", waarin staat aangeteekend, dat „bij de detailleering naar den welstand gebleken (is), dat van de kinderen, die aan de schoolkindervoeding deelnemen, diegenen, die tot gezinnen zonder steun behooren, ach terstaan bij die uit wei-ondersteunde gezin nen", en voorts: „ook is er bij de kinderen uit de gezinnen met het laagste inkomen (zon der steun) die niet aan de schoolkinder voeding deelnemen, eenig verschil in ongunsti- gen zin in vergelijking met de kinderen uit ge zinnen m e t steun doch zonder schoolkinder voeding". Reeds wijl noch uit het bedoelde interview, noch uit anderen hoofde is gebleken van een toestand van ondervoeding in gesteunde gezinnen, zooals in deze vraag wordt veron dersteld, deelt de minister niet de op dien veronderstelden toestand in deze vraag ge gronde opvatting, dat er ten aanzien van de steunregeling met spoed bepaalde maatregelen ter zake zouden behooren te worden genomen. De minister voegt hieraan voor de goede orde nog toe, dat in een door hem van mr. Kropman naar aanleiding van de gestelde vragen ontvangen schrijven wordt opgemerkt: dat de geïnterviewde, zooals bij lezing van het gepubliceerde gereedelijk is in te zien, bij zijn uiteenzetting van wat katholiek Amsterdam te doen staat, aan alles heeft gedacht behalve aan hulp van de overheid (verhooging van steungelden), maar wel o.a. aan huishoudelijke voorlichting dooi' maatschappelijke werkers en aan bevordering hunnerzijds van deelne ming aan schoolvoeding. JUBILEUM BOLBLOEMTEELTTENTOON- STELLING TE ANNA FAULOWNA. In het veilinggebouw te Breezand is Vrijdag middag onder groote belangstelling, ook van vele autoriteiten, de bolbloemententoonstel- ling geopend, welke van 18-24 Februari gehou den wordt, ter viering van het 25-jarig be staan van de afdeeling Anna Paulowna der al gemeene vereeniging voor Bloembollencultuur. Onder artistieke leiding van den tuinarchi tect, den heer Carl, van Empelen te Heemstede is het groote veilinggebouw herschapen in één grooten tuin, een lusthof, waarin alles tege lijk bloeit, en die bij alle veelkleurigheid rus tig aandoet, omdat een ruim gebruik gemaakt is van sparren, heesters enz. voor achtergrond en tusschenbeplanting. I11 plaats van de commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. dr. A. Röell, voorzitter van het eere-comité, die om gezondheidsrede nen niet aanwezig kon zijn, sprak burgemees ter G. J. Lovink van Anna Paulowna de ope ningsrede uit. Voorts voerden o.m. nog het woord dr. A. J. Verhage, voorzitter van de algemeene vereeni ging voor Bloembollencultuur te Haarlem. RONSELAAR TE GRONINGEN AANGEHOUDEN. GRONINGEN. 18 Februari. Reeds langen tijd had de politie te Groningen ernstig ver moeden, dat ook aldaar jongemannen werden geronseld voor het leger van de Spaansche regeering. Het is de recherche gelukt de hand te leggen op een ronselaar, die aan enkele jongelui geld had verstrekt voor foto's en een bewijs van Nederlanderschap, waarna zij door den thans aangehoudene wel verder zouden worden geholpen. De jongemannen zijn veelal onder werkloozen gezocht. Gisteren is de ronselaar, de 26-jarige werk- looze B. de J. aan het Katterdiep te Gronin gen aangehouden. Hij was daar in gesprek met twee jongens, die hij van tevoren van geld had voorzien en die nu reisgeld van de J. zouden ontvangen. Behalve de ronselaar zijn ook de beide jon gens naar het hoofdbureau van politie over gebracht. De werklooze had meer dan hondred gulden bij zich. Proces-verbaal is opgemaakt. VORDERING VAN f 39.000 TOEGEWEZEN. AMSTERDAM, 18 Februari. De Tweede Kamer der Arrondissements Rechtbank heeft vandaag de vordering van een kapitein tot uitbetaling van zijn gekapitaliseerd pensioen ten bedrage van f 39.000, welke vordering hij had ingesteld tegen de bewindvoerders der Koninklijke Hollandsche Lloyd. toegewezen. HALCYON LLJN. Stad Dordrecht, 17 v. Pepel n. Rott./Vlaard. Stad Zaandam, 17 v. Bilbao n. Rott./Vlaard. Rozenburg, 20 v. Les Falaises te Velsen vw. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Löcnkatrine (th.) 17 te Seattle. Spaarndam, N.-Orleans n. Rott. p. 17 Scilly. London Exchange, Baltimore n. Rott. p. 17 Scilly. Blommersdijk, New-Orleans na Rott. via rfn 17..120 W. van Land's End. Delftdijk, n. Vancouver 16 te Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 18 te Havre vertr. 19 n. tost. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 18 (n.m.) v. Kaapstad. Algorab (th.) 17 te Marseille, vertr. 19. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 18 v. Rott. te Antwerpen. Gaasterkerk, 18 v. Rott. n. Amst. Zuiderkerk (u.) 18 te Port Said. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. «agtekerk, 18 yan Hamburg te Rott. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 18 v. Amst. te Rott. Ajax, 17 v. Vigo naar Lissabon. Amazone, 18 van New-York n. Haiti. Aurora, 17 van Susak te Dubrovnik. Barneveld, Amst. n. Chili pass. 17 Azoren. Cottica, Paramaribo n. Amst. 17 v. Plymouth Odysseus, 17 v. Oporto n. Vigo. Oranje Nassau, 18 v. N. York n. P.-au-Prince Saturnus, 18 van Amsterdam te Rott. Triton, 18 v. Hamburg n. Amst. Ulysses, 17 van Thessalonika n. Izmir. Venus, 18 van Amst. te Hamburg. Merope, 18 v. Marseille te Amst. Nereus, 18 v. Amst. n. Gdynia. Crijnssen, Barbados n. Amst. 18 (11.50 n.m.) te IJmuiden vèrw. Simon Bolivar, 18 v. Amst. n. W.-Indië. Orpheus, 18 v. Uddevalla n. Aarhuus. Ganymedes, 18 v. Haifa n. Rott. Wilhelm Russ (gech.) Amst. n. Kopenhagen Vesta, 17 van Stamiboul n. Dedeagatch. Vulcanus, 18 v. Izmir te Antwerpen. Orestes, Amst. 11. Chili 16 v. Callao. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Patroclus, Dairen n. Rott. 17 te Londen. City of Christchurch, Dairen n. Rott. 18 van Londen. Polyphemus, 16 van Bremen n. Java. Radnorshire, Japan n. Amst. 17 v. Colombo. Maron, Bataivia n. Liverpool 91 v. Amst. City of Eastbourne, Dairen n. Rott. 16 te Cebu. Ajax, Dairen n. Rott. 17 te Manilla. Antenor, Japan n. Rott. te Penang. Memnon, Japan n. Rott. 18 te Suez. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 14 v. Balik Papan n. Calcutta. Agnita, 10 v. Curacao n. Engeland. Mirza, 18 te Amst. voor dokken. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (th.) 21 (7 v.) te Marseille verw. Kota Nopan (t.) 18 v. Londen. Blitar (uitr.) p. 18 Gibraltar. Kota Agoeng, 18 v. Rott. te Hamburg. Siantar, 18 van Calcutta te Soerabaja. Kota Gede (thuisr.) p. 17 Pt. de Galle. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 18 te Rott verw. Albireo, 17 v. Rott. te B.-Ayres. Alphacca (thuisr.) 17 te Santos. Alwaki, 20 van B. Ayres te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (thuisr.) 18 v. Pt. Said. Joh. van Oldenbarnevelt (uitr.) 17 te Co lombo. Johan de Witt luitr.) 18 v. Southampton. Marnix van St. Aldegonde (th.) 17 v. Algiers Poelau Tello (thuisr.) 18 te Vlaard. WIJKJJJN. Beverwijk, Morphoubaai n. Hbg. 18 v. Vliss. Randwijk, 17 v. Bayoime n. Tyn* Stolwijk, Bayonne n. Newcastle 16 90 mijl ZW van Niton. AANGEKOMEN. Borthwick ss. Leith Hercules s.s. Zwarte Zee Helene m.s. Kolding Thesmis s.s. Bremen Themis s.s. Bremen Acclivity m.s. Londen Volkhov s.s. Antwerpen Purfina m.s. Havre Singkep s.s. Londen Stigstad m.s. Houston Gateshead s-s. New Castle 18 Februari: Ala s.s. Havre Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Hull Ziva s.s. Londen Mirza m.s. Curasao Socombel s.s. Duinkerkei Enid Mary s.s. Goole Sambre m.s. Rotterdam Taba m.s. Klaipeda Atlanticos s.s. Gdynia Olga m.s. Londen VERTROKKEN. 17 Februari: Mary m.s. Havre Ransdorp m.s. Hamburg Indus s.s. Kopenhagen Tawali m.s. Ned. Indië Agamemnon s.s. Midd. Zee Rijnstroom m.s. Plymouth Saturnus s.s. Midd. Zee Texelstroom s.s. Liverpool 18 Februari: Valborg s.s. Svendborg Falinginvoer. Het Nederlandsche motorschip Helene is van Kolding in de Buitenhaven aangekomen met een lading paling. Later is het schip doorgegaan naar Spaarndam. Opbrengst loodsgelden. In de vorige maand bedroeg de opbrengst der loodsgelden f 65.986 (geraamd was f 62.500) tegen f 75.636 in Januari van het vor^g jaar. Om te dokken. Het Russisch stoomschip Volkhov passeer de in ballast van Antwerpen en het Grieksche stoomschip Atlanticos van Gdynia naar Am sterdam om in één der droogdokken aldaar herstellingen uit te voeren.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9