THIJS IJS EN KWEK-KWAK Anthony Eden, een eerlijk kampioen voor de Volkenbondsbeginselen. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koopt tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Lau Ezerman. ZATERDAG 26 FEBRUARI' 1938 Geneefsche herinneringen aan den afgetreden Britschen minister van Buitenlandsche Zaken. Zes jaar van belangrijken internationalen arbeid GENèVE, 22 Februari 1938. (Van onzen correspondent). IN veel grootere mate dan de redevoering van Hitier worden de gesprekken in de wandelgangen van het Volkenbondspa leis vandaag en gisteren door het aftre den van den Britschen minister van Bui tenlandsche Zaken Anthony Eden beheerscht. Weinig personen hebben zich hier in de laatste jaren zoo algemeen, de Duitschers en Italianen daargelaten, een hoog aanzien we ten te veroveren als de jeugdige leider der Britsche buitenlandsche politiek, die hier ook reeds voordat hij dit 'hoogst verantwoor delijke ambt bekleedde bekend en geëerd was. De ongekunsteldheid van zijn geheele optreden, binnen en buiten de vergaderzalen, de helderheid en onopgesmuktheid van zijn taal, zijn oprechte trouw aan de leidende Volkenbondsbeginselen hebben hem een hooi aanzien bezorgd ook bij hen, die niet altijd het door hem in een actueele strijdvraag ingenomen standpunt hebben kunnen prijzen en die de meening zijn toegedaan, dat onder de tegenwoordige internationale omstandig heden de politiek van Neville Chamberlain inderdaad meer uitzichten op een afdoende internationale ontspanning biedt dan Eden's wel wat al te veel door doctrinaire overwe gingen geleide houding. Anthony Eden. Zes jaren lang heeft Anthony Eden aan vrijwel alle belangrijke politieke besprekin gen deelgenomen, die hier in de Volkenbonds stad hebben plaats gevonden. Heel wat be langrijke internationale kwesties hebben in die zes jaren zijn aandacht gevraagd en ver kregen: de Ontwapeningsconferentie, het Hongaarsch-Joego-Slavische geschil in ver band met den moord op Koning Alexander, de volksstemming in het Saargebied, het Wal-Wal-incident tusschen Italië en Abes- synië en de daarop gevolgde oorlog tusschen beide landen, de verhouding tusschen den Volkenbond en Dantzig, de oorlog in Spanje, de oorlog in het Verre Oosten, de Volken bondshervorming, zijn wel de voornaamste onderwerpen, die mij op het oogenblik in de gedachten komen, wanneer ik aan het groote aandeel terug denlk, dat Eden in de Geneefsche beraadslagingen van 1932 tot 1936 gehad heeft. Het driemanschap Laval-Eden-Aloisi. De gelukkigste periode van Eden's Geneef sche werk is stellig de tijd van December 1934 tot Mei 1935 geweest, toen Eden als lid van het Britsche kabinet, belast met de be handeling van Volkenbondszaken, hier op trad. In dezen tijd viel de zoo veel belovende actie van het nieuwe vredes-driemanschap Laval-Eden-Aloisi, dat de plaats van het oude vredes-driemanschap Briand-Chamberlain- Stresemann scheen te zullen gaan innemen. In deze periode heeft Eden. die vooraf op de Ontwapeningsconferentie en later tijdens den Italiaansch-Abessynischen oorlog en de daarop volgende onaangename jaren steeds blijk van groote volharding bij de verdedi ging der Volkenbondsbeginselen, in het bij zonder van dat der collectieve veiligheid, gegeven heeft, zonder daarbij echter reeds groote practische resultaten te kunnen berei ken, ook daadwerkelijke successen behaald. Eerst gelukte het hem als bemiddelaar tus schen Hongarije (secondant: Aloisi) en Joego Slavië (secondant: Pierre Laval) met de goede medewerking dezer twee secondanten het gevaar van een oorlog tusschen deze beide landen af te wenden. Vervolgens heeft hij een niet minder nuttige rol vervuld in de liquidatie van het Saar-vraagstuk. Het was Eden. die het initiatief genomen had tot de zending van een internationale politiemacht naar het Saargebied ter verzekering van het behoud der openbare orde vóór en tijdens de volksstemming aldaar. En tenslotte was het wederom voor een groot deel aan Eden te danken, toen in de nog niet vergeten nachtzïtting van 25 Mei 1935 eenstemmigheid verkregen werd over de verdere vreedzame behandeling van het tusschen Italië en A'bes- synië gerezen Wal-Wal-incident. Een een stemmigheid. die groote vreugde wekte, om dat zij het dreigende gevaar van oorlogsver- wikkelingen tusschen beide landen scheen af te wenden Helaas bleek het later, dat het incident van Wal-Wal voor Mussolini inderdaad slechts een onbelangrijk ..incident" was geweest en dat de gunstige oplossing daarvan dank zij den Volkenbondsraad den wil van het Ita- liaansche regeeringshoofd naar militaire ver wikkelingen niet had verzwakt. Ondanks de regeling van het Wal-Wal-incident trokken de Italiaansche troepen begin October Abes- synië binnen. Op de bres voor de col lectieve veiligheid. Toen begon de tijd, waarin Eden het aller meest zich deed spreken. Toen werd de jeugdige i>iiUiChe staatsman die „verschrik- kelijke jonge man die den vrede lief heeft", zooals een Engelsch schrijver hem prijzend noemde, en die daarom het koene besluit nam den aanvaller door de toepassing van de gedachte van collectieve-veiligheid-door- den-Volkenbond tot onderwerping te dwin gen. Indien het den Volkenbondsstaten ge lukken zou de groote mogendheden Italië met een sterken man als Mussolini aan het hoofd tot het staken van den aanvalsoorlog te dwingen, zou het behoud van den vrede voor de toekomst verzekerd zijn! Wie zou na een dergelijke ervaring van Mussolini het nog wagen den Volkenbond te tarten en een van diens leden aan te vallen? Het begin bracht een onverwacht groote mate van succes voor Eden. Alle Volken bondsstaten, met uitzondering van Italië's bekende vriendjes Albanië, Hongarije en Oos tenrijk. sloten zich onder Eden's bezielende leiding bij dit streven tot verzekering van den toekomstigen vrede aan. Het Volken bondssecretariaat werkte met stoom en meer dan bekwamen spoed. Alles ging veel een- drachtiger en sneller dan men had durven hopen. Doch weldra bleek, dat de overeenge komen sancties nog niet doeltreffend ge noeg waren. Zij zouden met een afsnijden van petroleum-toevoer tot Italië moeten verbonden worden. Mussolini dreigde: dan wordt het oorlog! Laval wilde hierop uit angst voor Duitschland de Italianen niet ver der verbitteren. Het gelukte hem Eden's „chef", Sir Samuel Hoare, voor zijn tegen Eden's radicale plannen gerichte opvatting te winnen. Het „vredesplan"-Laval-Hoare werd geboren. Een storm van verontwaardi ging brak in Engeland en in vele Volken bondsstaten tegen dit vredesplan uit. dat den aanvaller een „premie voor den aanval" bood. Eden kwam naar Genève, om in een buitengewone zitting van den Volkenbonds- raad de gemoederen te kalmeeren. Indien de Volkenbond niet wilde, zou de Engelsche re geering aan het plan-Laval-Hoare niet vast houden! Eden kon naar Londen terugkeeren met de hem persoonlijk verblijdende zeker heid, dat men in de Volkenbondsstad van het plan van Hoare niet gediend was. Twee dagen later trad Hoare af, werd de jonge Eden minister van Buitenlandsche Zaken! Teleurstellingen. Ruim twee jar^n is Eden minister geble ven en dit waren voor hem zeker niet de aan genaamste jaren. Steeds meer werd hij ge dwongen zijn beginselen op het gebied der internationale politiek aan den „werkelijk heidszin" ten offer te brengen. De Franschen bleven weigeren de petroleum-sanctie in den strijd tegen Italië aan te wenden.. Hierdoor werd de toepassing van het stelsel der col lectieve veiligheid tot mislukking gedoemd. De „verschrikkelijke jonge man die den vrede lief heeft" werd gedwongen den strijd op te geven, in een opheffing der sancties tegen Italië te berusten. Latere teleurstellingen volgden. Eden, de kampioen voor den Vol kenbond, moest wel erkennen, dat de Vol kenbond met betrekking tot den oorlog in Spanje den voorrang moest laten aan de Londensclie niet-inmengingscommissie, waar in Duitschland en Italië vertegenwoordigd zijn. Met betrekking tot den oorlog in Spanje zwenkten Chamberlain, Chautemps en Presi dent Roosevelt af, toen Eden althans eenigs- zins gehoor wilde geven aan den aandrang van Wellington Koo, om door een collectieve actie ten gunste van China aan Japan de macht der gedachte der collectieve veiligheid te doen gevoelen. Het geheele ministerschap van Eden was een botsing tusschen zijn nei ging. om de politiek overeenkomstig zijn ideaal te voeren, en de noodzakelijkheid met de werkelijkheid rekening te houden. Eén troost bleef Eden nog: Italië zou in ieder ge val de gewenschte erkenning van het Ita liaansche gezag over Abessynië duur te be talen krijgen! Het is geen wonder, dat Eden, nu ook deze troost hem dreigt te ontvallen en de Brit sche regeering ook in andere opzichten een Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaa gdheid, Onrust en Zenuwachtigheid gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt Zenuwtabletten (Aiv. Ingez. Mei.) veel grootere werkelijkheidspolitiek wil vol gen dan met zijn beginselen in overeen stemming zou zijn, zijn ambt heeft neerge legd. Het is ook geen wonder, dat men hier al gemeen het heengaan van dezen eerlijken kampioen voor de Volkenbondsbeginselen weemoedig betreurt. Doch evenmin kan men zich er over verwonderen, dat'menigeen niet zonder hoop het optreden van Chamberlain en Halifax tegemoet ziet, die door nieuwe methoden willen trachten, vrij van doctri naire overwegingen, het vertrouwen en de samenwerking tusschen de groote Europee- sche mogendheden te herstellen. Eden is nog jong genoeg, dat wij hopen mogen, dat hij later in rustiger tijden zijn land weder te Genève vertegenwoordigen zal. om hier aan de ontwikkeling der organisatie voor den wereldvrede zijn vele voortreffelijke eigen schappen te wijden! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. T s jecho^Slowakije Wijzigingen in het kabinet Hodza? De zitting van het Huis van Afgevaardig den is gisteren een week verdaagd. In welinge lichte kringen verklaart men. dat deze verda ging verband houdt met de plannen tot wij ziging der regeering. Ministerpresident Hodza zou voornemens zijn, de volgende week Don derdag niet slechts een verklaring over de bui tenlandsche politiek af te leggen, doch tege lijkertijd het programma van de gewijzigde regeering bekend te maken. Men verwacht, volgens het D.N.B.. dat de verklaring van den minister-president uitgesteld zal worden, in dien de onderhandelingen over de wijziging der regeering dan nog geen positief resultaat hebben opgeleverd. Tusschen den leider der Slowaken, pater Hlinka, en den minister-president zijn begin dezer week besprekingen gevoerd. Op het oogenblik onderhandelen Slowaaksche afge vaardigden over de eischen der Slowaken. O.a. eischt men van Slowaaksche zijde het instel len van een speciaal regeeringsbureau voor Slowaaksche aangelegenheden. Engeland. Eden licht zijn aftreden toe. Oud-minister Eden heeft voor zijn kiezers in Leamington in het graafschap Warwickshire een rede gehouden, waarin hij zijn aftreden nog eens uiteenzette. Een van de twee voornaamste vragen, is vol gens hem, of hij, aangezien hij van meening met zijn collega's verschilde, minister van bui tenlandsche zaken had moeten blijven. Zelf is hij van oordeel van niet. Als minister was hij verantwoordelijk voor het parlement en het land en niemand had een gelijke verantwoor delijkheid voor de buitenlandsche zaken. In dien hij niet was afgetreden, dan had hij in het Lagerhuis moeten zeggen: „Ik geloof, dat dit de beste wijze is om het Britsch-Italiaan sche vraagstuk op te lossen. Er is risico bij, doch ik geloof, dat het zal slagen en dat het tenslotte zal bijdragen voor het versterken van den vrede in Europa". Ongelukkigerwijze, zoo verklaarde Eden verder, „kan ik dit niet ge looven. Ik geloof juist het tegendeel." Hoe had hij dus deze wijze van 'handelen aan het huis kunnen aanbevelen. De minister-president heeft vaststaande inzichten, aldus Eden, niet alleen wat betreft het doel van de buitenlandsche politiek, doch ook ten aanzien van de wijze, waarop deze moet worden gevoerd en het is natuurlijk zijn goed recht dit te hebben. Doch ook spreker zelf heeft dergelijke vaststaande opvattingen en beider meening is niet gelijk. In het afgeloopen weekeinde kwam spreker tot de overtuiging, evenals de minister-pre sident, dat het verschil van meening diep- (Adv. ingez Med.) ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING Kwek-Kwak was in dien tusschentijd op zoek gegaan naar Knotje, de vrouw van Hoedepet. Naar mensch, hè, om te zien? In de gang kwam hij haar tegen. Zoo, leelijke Kwek-Kwak! Wat kom je doen? Kwekkerdekwekkwek, kwek, kwek! lachte Kwek-Kwak, oftewel Alasius. Wat zeg je daar. leelijk beest, dat je bent! Ga je weg, of ik zal je krijgen met dezen bezem! En Knotje hief den bezem op, om Kwek-Kwak er een klap mee te geven. Kwekkerkwekkerkwakkwak!snaterde het eendje en liep, zoo gauw als zijn pootjes het toelieten, weg. Knotje haalde de schouders op en liep den trap af, naar beneden. Ze denkt, dat ik niet meer praten kan ook. lachte Alasius, terwijl hij om zich heen keek. Waar zou Thijs nu zitten? Daar hoorde hij gestommel en even later zag hij Thijs op zich toe komen Heb je het kamertje gevonden, Thijs? vroeg Kwek-Kwak zenuw achtig. Het bevalt me niets als eend te leven! Thijs lachte. Tja, dat kan ik me voorstellen! Maar heb je het kamertje gevonden? vroeg Kwek-Kwak nog maals. gaand was en dat er voor den minister van buitenlandsche zaken slechts een weg open bleef, n.l. aftreden. De procedure, die de regeering heeft geko zen, is een bewijs van de oprechtheid van haar wensch tot overeenstemming te geraken. Naar Eden's gevoelen was het echter zeer goed mogelijk, op alle eischen te blijven staan en dezelfde resultaten te verkrijgen indien zij verkregen kunnen worden zonder de ge varen aan de thans gevolgde procedure ver bonden. De beslissing is thans gevallen, en noch door woorden, noch door daden, wil ik thans de taak der regeering moeilijk maken. Integendeel wensch ik haar van harte succes in haar pogingen. Eden merkte vervolgens op, dat hij in zijn rede in het Lagerhuis met opzet niet gespro ken had van bepaalde documenten, in ver band met de onmogelijkheid, deze thans te publicëeren. Echter, zeide hij, handhaaf ik ieder woord, dat ik in het Lagerhuis heb ge zegd. Tijdens het weekeinde ben ik definitief tot het oordeel gekomen, dat de beteekenis van bepaalde mededeelingen van een buiten landsche regeering was „nu of nooit". Het denkbeeld is geopperd, dat ik mijn col lega's, die een andere meening waren toege daan, hierop zou wijzen, doch dat wil ik- niet, daar ik zulks niet in het belang van het land acht. Eden zeide, dat hij een overtuigd voorstan der zou blijven van een nationale regeering, waarin de Conservatieve partij op welks lid maatschap hij trotsch is, een belangrijke rol heeft te vervullen. Lord Halifaxbenoeming thans definitief. De benoeming van Lord Halifax tot minister van Buitenlandsche Za ken en van Richard Austen Butler tot onderstaatssecretaris van dit de partement is officieel bekend te Lon den gemaakt. Omtrent deze benoemingen wordt nader vernomen, dat, aangezien de nieuwe minister lid is van het Hoogerhuis, de minister-presi dent voornemens is in het Lagerhuis alle be langrijke aangelegenheiden op het gebied van de buitenlandsche politiek persoonlijk te behandelen. Lord Halifax zal de functie van Lord-Pre- sident van den Raad blijven waarnemen. Dit laatste feit doet volgens Reuter het vermoeden rijzen, dat hij niet voornemens is, voor onbepaalden tijd minister van Bui tenlandsche Zaken te blijven. Het schijnt niet uitgesloten dat hij, wanneer hij zijn taak aan Buitenlandsche Zaken volbracht acht. deze zal laten Varen, doch dan Lord- President van den Raad zal blijven. ïmemae, Namen der tegenstemmers gepubliceerd De bladen publiceeren een lijst met de na men der Roemeensche staatsburgers, die te Boekarest tegei de nieuwe grondwet hebben gestemd. Van de bekende politici, die niet aan de stemming deelgenomen hebben, wor den Codreanu, George Bratianu, Mihalache en Maniu genoemd. Goga en de liberaal Dinu Bratianu waren reeds van te voren naar het buitenland, vertrokken Jlavie Stojadinowitsj binnenkort naar Sofia. Uit goede bron wordt vernomen dat Stoja dinowitsj op den terugweg uit Ankara op het station van Sofia een ontmoeting zal hebben met Kosseiwanof, den Bulgaarschen premier. Bij dit onderhoud zal de officieele datum worden vastgesteld voor de reis welke Stoja dinowitsj binnenkort naar Bulgarije zal on dernemen. Luchtgevecht hoven de Chineesclie provincie Kiangsi. Acht Japansche toestellen zouden neergeschoten zijn. Negenenvijftig Japansche vliegtuigen heb ben gisteren een aanval uitgevoerd op Nantsjang (provincie Kiangsi). Zij probeerden het vliegveld en militaire doelen te bombardeeren. Tal van Chineesche vliegtuigen hebben den Japanschen vliegers slag geleverd. Acht Ja pansche toestellen werden omlaag geschoten. Men weet nog niet hoe groot de bij de Japan sche luchtaanvallen aangerichte schade is. Lingsjin bezet. De felle strijd om Lingsjin, de plaats, die als het ware de toegangspoort tot Zuid-Sjansi vormt, in in het voordeel der Japanners ge eindigd. De Japansche troepen hebben de stad bezet, zoodat thans de weg naar Zuid-Sjansi voor hen open ligt. Universiteit van Graz gesloten. Gevolg der nationaal-socialistische agitatie. Op last van het Oostenrijksche ministerie van onderwijs zijn de universiteit en de tech nische hoogeschool te Graz voorloopig ge sloten. Deze maatregel houdt verband met de na tionaal-socialistische agitatie. De burgemeester van Graz, die onder den druk der nationaal socialisten de hakenkruis- vlag op het stadhuis had laten hijschen, is met verlof gezonden, en het heeft er allen schijn van, dat hem eervol ontslag zal worden verleend. Engelsche zeelieden bij bombardement gewond. Vliegtuigen van Franco bombardeerden Sagunto. Officieel wordt uit Barcelona medegedeeld, dat drie leden van de bemanning van het Britsche schip Bremsen gewond zijn tijdens een bombardement, dat gistermorgen door zes rechtsche vliegtuigen op Sagunto is ge richt. Een der gewonden zou in zeer ernsti- gen toestand verkeeren. Gistermiddag hebben twee Nationalistische watervliegtuigen de dorpen Llizos en Blannes aan de Catalaansche kust gebombardeerd en met mitrailleurvuur bestookt. Ernstig vliegtuigongeluk iu Frankrijk. Militair toestel tegen boerderij gevlogen. Vijf dooden. Gister militair Havas verneemt uit Tours: avond is een tweemotorig vliegtuig tegen een boerderij bij Cha' teaurenalt gevlogen en in brand ge^ raakt. In het wrak van het vliegtuig vond men de verkoolde lijken van vier inzittenden, terwijl de vijfde vermist werd. Men vreest, dat ook deze om het leven gekomen is. Drie bewoners van de boerderij konden zich slechts met moeite in veiligheid brengen. De positie der Joden in Oostenrijk. Geruststellende verklaring van Schuschnigj, Het „Neues Wiener Tageblatt" meldt, dat de president der Unie van Oostenrijksche Jo den, Oppenheim, door bondskanselier Schusch- nigg is ontvangen. Volgens het blad zou Schuschnigg tegen over Oppenheim hebben verklaard, dat niets veranderd zal worden aan de grondwet van Mei 1934 en dat ook de naturalisaties niet zul len worden herzien. HET TOONEEl DE JUBILEUM-AVOND van Het is een allergenoegelijkste en prettigê avond geworden, de jubileum-avond van Lau Ezerman. Het was een huldiging zonder dikke, groote woorden, eenvoudig, gewoon, maar hartelijk en oprecht, zooals het bij dezen all round" acteur -r- dit is geen toespeling op zijn lichaamsbouw paste. De zaal was flink be zet, ondanks de omstandigheid, dat het pro gramma van Dokter ABC hier reeds driemaal was gegeven, een bewijs, dat Ezerman in Haarlem vele bewonderaars heeft. En de stem. ming was heel den avond in majeur. Men had voor het jubileum de opkomst van den jubilaris gereserveerd voor het nummer van het „ijdele meisje", waarin Ezerman als de papa uit den tijd van Hieronymus van Al phen optreedt. Hierdoor kregen wij de gele genheid hem bij zijn eerste entree op hartelijke wijze te verwelkomen. En eiken keer, als de wijze dokter Ezerman verscheen en dat was op dezen specialen avond vaker het geval dan anders kreeg hij een extra-warm applaus. Er was gelegenheid te over, om hem ook als knap typeur gisteren te bewonderen. Hoe prachtig was hij bijvoorbeeld als voorzitter van de nieuw gestichte partij. Was hij daarin niet de incarnatie van de domheid? Kostelijk ook die gemoedelijke politie-agent in het ge val van de familie Braadpan, en zijn scherpen raak getypeerde handelaar in conserven. Zoo had hij een belangrijk aandeel in dat aardige programma, waarin het A B C-cabaret zich van zijn beste zijde doet kennen. De eigenlijke huldiging had plaats aan het slot, nadat de „nieuwe mensch" geboren was, Dr. Tje'bbo Franken sprak als voorzitter van het comité „collega" Ezerman toe en herin nerde hem aan den tijd toen deze in 1913 bij de Hollandia-Film geëngageerd was. Want te Haarlem was Ezerman zijn loopbaan begon nen en zoowel artistieke als vriendschaps banden verbonden hem aan onze stad. Die filmperiode moge hem geen roem hebben ge bracht, zij heeft hem toch een voorsprong gegeven als tooneelspeler, zoodat hij ten slotte is geworden de knappe acteur Lau Ezerman, dien wij nu kennen. Dr. Franken herinnerde aan Ezerman's prachtige rol in Komedianten van Ostrowsky. in welke rol hij de tragiek van den tooneelspeler zoo sterk had gegeven. Ook voor het cabaret heeft Ezerman een warm hart, zooals wel duidelijk de laatste jaren is-gebleken. Ezerman was in de circulaire van het comité vergeleken met Frans Hals. De statuur van den Haar- lemschen schilder moge hij niet hebben, wel ec'her leefden in hem de geest en het we zen van den Haarlemschen schilder. Hij heeft den oubolligen Hollandschen humor, de heer lijke slagvaardigheid van Hals. En hij heeft zich ook steeds onderscheiden door zijn har telijke vriendschap voor zijn collega's. Dr Franken wenschte hem bij de aanbieding van de gebruikelijke enveloppe toe, dat hij nog vele jaren zou spelen met dezelfde opge wektheid. denzelfden humor en hetzelfde echte gevoel. Dr. P. H. Schroder sprak een persoonlijk woord tot Ezerman. Hij haalde herinnerin gen op van den tijd. toen zij samen in een openluchtspel hadden gespeeld en bij bracht hem speciaal hulde voor alles, wat hij voor de artisten had gedaan met de oprichting van de „Oase", de vereeniging tot steun van colle ga's die hulp behoefden. En omdat Ezerman een hartstochtelijk rooker is, zei de heer Schroder het slot niet met „bloemen" maar met sigaren. De heer Deinum volgde als directeur van den schouwburg dit voorbeeld en ook Dr. Franken kwam als voorzitter van de afdee- ling Haarlem van het Tooneelverbond nog rookwaar aandragen. Een nichtje wat poëtischer aangelegd - kwam met bloemen en een door haar ge schilderde aquarel en Gimberg was de hek kensluiter met een schriftelijken geluk- wensch van Mina en Herman Schwab. En toen was de beurt aan den jubilaris, die gemoedelijk als altijd voor alle sprekers het juiste woord van dank wist te vinden. De Haarlemmers hebben mij niet teleurgesteld zei Ezerman. Trouwens hij was daar niet bang voor geweest. Hij dankte het publiek, omdat het in zoo grooten getale was opgeko men en dezen avond voor hem tot een wer kelijk feest had gemaakt. En zoo eindigde dit prettig, genoeglijk ju bileum in denzelfden opgewekten, hartelijken toon, zooals het begonnen was. J. B. SCHUIL,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6