r Geen censuur op bioscoop-advertenties Oom Lurk zegt: SCHUCKINK KOOL BEVERWIJK get concours van de Harmonie- kapel. Dc volledige opgave. loop dezer week dedeiv.wij reeds me- Jf .line van een aantal muziekcorpsen, dat wpmelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag op. Snemen aan het concours, georganiseerd l de Beverwijksche Harmoniekapei. sosdien is «ie inschrijving gesloten en heb ben z«ch nog eenige vereenigingen aange- ®™'indeelin« is nu officieel als volgt: De ïndeeiu Afdeeiing fanfare. vierde afdeeiing: Arbeiders-muziekver- Nieuw Voorwaarts", Baarn. nerd?afdeeiing: Crescendo, Oostzaan. ?5.ede afdeeiing: Arion, Wijk aan Zee; Kunstgenot. Haarlem; Wilhelmina, Volen- afdeeiing: Postfanfare. Crescendo, uiivprsum- Vooruit, Oude Tonge; Chr. Mu- Svereeniging De Harpe Davids. Noordwij- KrAfdèeling UitmuntendheidChristelijk .„„(arecorps „Arti et Eeligione", Haarlem; Kaarlemsche Politie Muziekvereeniging, Haar- ''ü-e afdeelng" Harmonie. Slikkerveer; Apol- Sieuwe-Tonge; Crescendo, Spaarndam; H. nn o Heerhugowaard. amerieure eere-afdeeling: Christelijk Fan- farpcorus Crescendo. Sassenheim: Kon. Mam's Fanfarecorps. Edam. *a Afdeeiing Harmonie. Tweede afdeeiing: Albert Hein, Zaandam; ^Afdeeiing uitmuntendheid: Apollo, Haar- 18Eere-afdeeling: Eensgezindheid, Zunder- ioro Soli Deo Gloria, weesp. kmerieure eere-afdeeling Excelsior (afd. Wester-speeltiSn), Amsterdam; „Prinses Ju- liana", Huizen. Aan het concours zal ook een marschwed- cfriid worden verbonden. Het is nog niet bekend, in welke straat deze zal worden ge houden.. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: j Chr. van Lint, z. ber., van Heemskerk, Gr. Houtweg 66. T. Stoker, dienstbode, van Bloemendaal, Breestraat 16. A. C. de Boer, z. ber., van Kampen, C. Ma- tersweg 73. F Chr. Guikens, metaalbewerker, v. Amster dam, H. Burgerstraat 29 H, R. Guiking, mag. bediende, van Amster dam, H. Burgerstraat 29. J. M. P. J- Verstegen, architect, van Den Helder, Populierenlaan 50. H. Bos, arbeider, van Zaandijk, de Visscher- straat 13 J. G. de Vlugt, stoker, van Amsterdam. Heemskerkerweg 251 hs. G. Teerenstra, timmerman, van Amsterdam, Kooistraat 14.. Vertrokken: M. Lensen, z. ber., naar Souburg, O. Vlis- singscheweg 123. Th. M. Spronk, dienstbode, naar Amsterdam, Heerengracht 53 huis. H. Asscheer, landbouwer, naar Amsterdam, Grensstraat 21- E. Reens, landbouwer, naar Amsterdam, Muidergracht 29. M. S. Levie, z. ber., naar Amsterdam, Mui dergracht 27. M. A. Jongejans, dienstbode, naar Bloemen daal, Breder odelaan 80. A. J. Verschoor, z. ber., n. Leidschendam, Tedingerstraat 38. W. Koomen, metselaar, naar Arnhem, Haze laarstraat 76. P. Vriesman, arbeider, naar Laren N.H., Klaas Kampen 15a. J. Steenbeek, brander, naar Rotterdam, Bas- jungeriusstraat 229 c. T. Meijns, z. ber., naar Heiloo, Rijksstraat weg A 481a. J. H. Vroonand, dienstbode, naar Velsen, Duinvlietstraat 2. B. van den Bos, dienstbode, naar Heem stede, Irislaan 10. W. C. Krabbendam, z. ber., naar Amsterdam, Wilhelminastraat 198 I. M. Oosterveen, z. ber., n. Engeland, Bridge- water (Somerset) Daneborough, Durleigh p.a. R. Chamberlin, Esq. M. M. Nol, geleidster, naar Engeland, adres als hiervoor. W. C. Snip, z. ber., naar Uitgeest, Burg. van Nienenstraat 25. R. Rieck, z. ber., naai- Franeker, Harlinger- weg 45. C. G. Robregt, winkeljuffrouw, n. Velsen, Zeeweg 294 ('Driehuis) J. A. Rampen, z. ber.. naar Den Helder, Hugo de Grootstraat 22. J. E. Voorderhaak, vrachtrijder, n. Alkmaar, Noorderkade 27 inw. A. Groen, zonder beroep, naar Velsen, Pel- straat 68, B, Huender, z. bei'.,, naar Amsterdam, Slo- terdijk, SpaarnwouderdijCk 9. E. J. Schuurmans, kruidenier, naar Leiden, Oude Vest 235 A. P. A. Hovy, verpleegster, naar Zuid-Afrika, Transvaal. R. Weststrate, bakker, naar Velsen, IJmui- den-Oost, Willemsbeeksweg 27. W. v. Dalen, z. ber., n. Utrecht, Vleutensche- weg 15 inw. GESLAAGD. Voor het in Amsterdam gehouden examen voor het diploma coupeuse slaagden de dames N. Kloes te Heemskerk en N. Alders uit Be verwijk. Beide dames hebben hun opleiding voor coupeuse genoten aan de Modevakschool He Groen, alhier De omvang der werkloosheid. Bij den Gemeentelijken Dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in to taal 1265 werkzoekenden ingeschreven. Aan het einde der vorige week wat dit aan tal 1280. In Beverwijk waren 1113 (vorige week 1113) en in Heemskerk 152 (vorige week 167) in geschrevenen woonachtig. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen over het 9e tijdvak. Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen ver krijgbaar zijn bij den heer C. de Winter Hee- reweg te Bakkum; gehakt in blik bij mej. de wed. Jenster, le Groenelaan te Bakkum. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub houdt op Zondag 6 Maart haar vijfden en laatsten trainings- marsch over een afstand van 25 K.M. De afmarsch is om 8.30 uur v.m. vanaf het Kennemer Hotel. Leider is de heer De Jeu. De inhaaldag voor dezen marsch is Zondag 13 Maart onder dezelfde leiding en op het zelfde uur. Op Zondag 20 Maart zal de K.W.C. het nieuwe wandelseizoen openen met deelneming aan een marsch te Amsterdam. De belooningen voor de serie trainings- marschen, die in dezen winter werd gehouden zullen op een clubavond worden uitgereikt. FRIESOHE VEREENIGING OPGERICHT. Evenals in vele plaatsen waar zich een groot aantal Friezen gevestigd hebben het geval was is ook te Beverwijk na een daartoe- gehouden bijeenkomst een Friesche vereeniging opge richt. De vereeniging, die reeds 30 leden telt, •kreeg den naam van „Us Mo-mmetael". Er werd een voorloopig bestuur gevormd, waarin zitting kregen de heeren L. Kingma, P. Veltman, P. de Vreeze, H. J. Calf en J. F. Tjeb- bes. Het secretariaat is gveestigd bij den heer J. F. Tjebbes, Acacialaan 86, Beverwijk. C. J. M. V. EXCELSIOR. Maandagavond houdt de Christelijke Jonge mannenvereeniging „Excelsior" in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering. In verband met de opkomst van de leden en het ledental niet groot is. heeft het be stuur besloten om op de eerstvolgende verga dering eenige wedstrijden te organiseeren. FEESTELIJKE JAARVERGADERING CHR. META ALBE WERKERSBOND. Gisteravond heeft de afdeeiing Beverwijk van den Christelijken Metaalbewerkersbond haar 21ste jaarvergadering in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwij k- straat gehouden. Na het zingen van psalm 146:3 en gebed heette de voorzitter, de heer J. J. de Roode, de aanwezigen en in het bijzonder de afgevaar digden, medewerkenden, hoofdbestuurders hartelijk welkom. Voorts bracht spr. dank aan het hoofdbestuur voor den steun, die de af deeiing in het afgeloopen jaar mocht onder vinden. Hierna gaf de voorzitter den secretaris de gelegenheid, tot het uitbrengen van het jaar verslag. Uit het verslag bleek, dat in het afge loopen jaar bij verschillende bedrijven betere arbeidsvoorwaarden zijn bereikt. Het ledental was sterk toegenomen. Ook de werkloosheid was in de afdeeiing zeer beperkt geweest. Het financieel verslag van den penning meester. den heer J. van Someren, gaf een flink batig saldo te zien. De voorzitter heeft de beide bestuursleden dank gebracht voor de uitvoerige jaarverslagen. Een gemengd kwartet, onder leiding van den heer N. Slings, heeft vervolgens eenige liede ren gezongen. Evenals het kwartet oogstte de heer Wentink veel succes met eenige declama ties. Nadat een mannenkwartet nog eenige lie deren ten gehoore had gebracht heeft de heer Elkenboud, eerevoorzitter van den bond. een korte propaganda-rede uitgesproken. Spr. deelde mede, dat de bond thans reeds meer dan 10.000 leden telt en het doet werkelijk goed, dat er een opleving te bemerken valt. Nu moet men niet denken, aldus spr., dat de vrucht zoo spoedig op den arbeid komt. Onder alle omstandigheden kan echter thans be speurd worden, dat degenen die lang geleden de schouders onder het werk gezet hebben, veel bereikt hebben. En hoe moeilijk het is om in Beverwijk organisatie in te brengen weet spr. uit ervaring. In de verhoudingsposities, woningtoestan den enz. van vroeger en nu is een enorm ver schil gekomen. De heer Elkenboud sprak zijn vreugde uit over het groot aantal georgani- seerden. waardoor er met den bond thans ter dege rekening gehouden moet worden. Er is echter op het terrein van .den arbeid overeen komstig het beginsel van de organisatie uit gegaan. Alleen als het vertrouwen op Hem is. dan kan de organisatie zich uitbreiden. Laat in alles op het terrein van de Christelijke Vakbeweging de eer God's tot uiting komen en aan Hem de verwachting komen. Met een krachtige opwekking om het werk van de or ganisatie te steunen besloot de heer Elken boud zijn betoog. Hierna werd nog een komisch tooneelstukje opgevoerd, waarmede de aan wezigen zich kostelijk vermaakt hebben. Na de pauze, waarin thee en gebak werden geserveerd, hebben de afgevaardigden van de afdeeiing IJmuiden, de eere-voorzitter, J. van der Ploeg en de heer A. Rooy namens het hoofdbestuur het woord gevoerd. De heer Rooy heeft nog eens de taak en het streven van de Christelijke Vakbeweging uiteengezet. De heer J. J. de Roode heeft alle sprekers dank betuigd voor hun vriendelijke woorden. Nadat het mannen- en gemengd kwartet en de heer Wentink zich nog eenmaal hadden laten hooren werd deze geslaagde jaarverga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. Schorsingsbesluit van het W. B.-theater te Beverwijk vernietigd. Overwegingen van Ged. Staten van Noord-Holland. Het Plaatselijk Comité voor Katholieke en Sociale Actie te Beverwijk was. zooals wij in dertijd gemeld hebben, bij Gedeputeerde Sta ten in beroep gegaan van een schorsingsbe sluit van B. en W. van Beverwijk waarbij de vergunning tot het geven van bioscoopvoor stellingen in het W. B. theater voor den tijd van een week werd ingetrokken. B. en W. waren tot de schorsing van de verleende vergunning besloten op grond, dat op 21 November 1937 niet is nagekomen de verplichting om bij openbare bioscoopvoor stellingen, bijgewoond door kinderen, te wier aanzien niet voldoende aannemelijk is. dat zij den leeftijd van 14 jaren hebben bereikt, geen films te vertoonen dan die welke de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, voor het ver toonen aan kinderen, jonger dan 14 jaren, toelaatbaar heeft gevonden, zulks terwijl nog geen 5 jaren waren verstreken sedert over eenkomstig artikel 10 der wet eene schrifte- lijke waarschuwing was gezonden. Tegen het schorsingsbesluit heeft appellant ofschoon deze overtreding werd erkend beroep ingesteld op grond, dat de schriftelijke waarschuwing, welke hem ingevolge artikel 10 op 20 November 1935 was gezonden, on rechtmatig was geweest, zoodat Burgemeester en Wethouders zich niet op die waarschuwing mogen beroepen om te beweren, dat binnen een tijdsverloop van 5 jaren andermaal ter men voor toepassing van artikel 10 aanwezig waren. De bedoelde waarschuwing werd gezonden ter zake van het feit, dat appellant in een te Beverwijk verschijnend blad een advertentie heeft doen plaatsen als reclame voor de ver tooning van de film „The Kid from Spain" in welke advertentie een afbeelding voor kwam, die niet door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring was toegelaten. De plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen te Beverwijk had per brief de aandacht van B. en W. gevestigd op bovenbe doelde advertentie, welke, naar de commissie mededeelde, meer in het bijzonder wat de daarin voorkomende afbeelding betrof, aan velen aanstoot gaf. Door genoemde commissie, te dezer zake voorgelicht door den Voorzitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring, die op 12 No vember 1935 als zijn meening te kennen had gegeven, dat door deze wijze van annoncee ring in strijd was gehandeld niet alleen met het bepaalde sub 3e, doch ook met dat sub 2e van artikel 7 der Bioscoopwet, aan B. en W. in overweging werd gegeven tot toepas sing van artikel 10 over te gaan. B. en W. hebben op grond van dit advies hun waarschuwing aan appellant doen uit gaan, waarbij werd overwogen, dat appellant door het publiceeren van de bovenbedoelde advertentie, waarin een afbeelding voor kwam, welke niet door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring was toegelaten, de inge volge artikel 7 sub 3e der Bioscoopwet op hem rustende verplichting niet was nagekomen en waarbij voorts onder de aandacht van appel lant werd gebracht, dat de vergunning krach tens artikel 11 der wet zou kunnen worden ge schorst, indien binnen 5 jaren opnieuw ter men voor- het zenden van een waarschuwing aanwezig zouden zijn. Gedeputeerde Staten hebben overwogen, dat door appellant- ter staving van zijn be roep is aangevoerd, dat de onderwerpelijke waarschuwing door Burgemeester en Wethou ders ten onrechte is uitgevaardigd en wel op ;rond, dat onder het in artikel 7 sub 3e der Bioscoopwet voorkomende begrip vertoonen. waarop in die wetsbepaling de nadruk valt. niet mag worden begrepen het in een blad doen opnemen van een advertentie, ook al komt daarin een afbeelding voor en dat een afbeelding, voorkomende in een advertentie van eene bioscooponderneming, de goedkeu ring van de Centrale Commissie voor de Film keuring niet behoeft en zelfs in strijd is te achten met het door de Grondwet in artikel ewaarborgde recht van vrijheid van druk pers. Ged. Staten stellen vast, dal zoowel uit de bewoordingen van artikel 7 als uit de geschie denis van de totstandkoming van dat artikel valt af te leiden, dat de wetgever bij de vast stelling daarvan niet heeft gedacht aan ad vertenties, welke ter reclame van bepaalde filmvoorstellingen in de bladen worden ge plaatst; dat immers in genoemde wetsbepa ling wordt gesproken van vertoonen, waar onder volgens het gewone spraakgebruik niet tevens het in een blad doen opnemen van een advertentie kan worden verstaan, terwijl in de toelichting tot deze bepaling slechts sprake is van „geschilderde biljetten, litho's photo's" en daarin voorts als argument voor het beoogde verbod wordt aangevoerd, dat ,de reclame aan den openbaren weg wordt tentoongesteld en zoo als het ware aan de voorbijgeangers wordt opgedrongen". Dat mitsdien noch de tekst van de onder werpelijke wetsbepaling noch de daarop ge geven toelichting genoegzaam grond opleve ren voor de conclusie, dat de wetgever zou hebben beoogd, ook de advertenties voor bios cooptheaters onder deze bepaling te doen vallen. Op grond van het vorenstaande wordt door Ged. Staten besloten met gegrondverklaring van het door ap pellant ingestelde beroep, het daarbij bestreden besluit van B. en W. van Beverwijk te vernietigen. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling 4 Maart 1938 Waschpeen per -K.G. 3—6 Spinazie 4 K.G. per kist 90—1.30 Boerenkool per K.G. 25 Andijvie per K.G. 16—20 Rabarber per bos 1216 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 2—3 Prei per K.G. 49 Aardappelen 2.80—3.10 Uien per K.G. 1014 Witlof per K.G. 8—15 Spruiten per K.G. 5—15 Wortelen per K.G .23 Bieten per K.G. 314 Knollen per stuk 13 Roodekool per K.G. 2 1/25 1/2 Gele kool per K.G. 34 Groene kool per K.G. 2 1/25 Appelen per K.G. 1014 Peren per K.G. 816 BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd:P. Jaapjes en E. Buitenhuis; P. Kamps en A. J. M. Jansen. Getrouwd: J. C. Pel en A. Groen; M. de Reuver en B. Michel. Bevallen: M. BeentjesFatels, z.; A. P. BosmanGomes, d.; D. AdrichemKok, A. NijrnanJansen, 2 z.; H. BosGrapendaal, d.; C. P. Brantjesv. Son, z.; G. K. Groene- veldGroen, d.; E. Krijgsmande Jager, Th. J. van Bronkhorstvan Lent, z.; H. M. NaafsSchuite, d.; P. E. KramerKrom, z.; M. E. AardenburgBoots, z. Overleden: J. van Eerden, 74 j., wedr. van A. Pirovano, Galgenweg 6; A. C. Schrama, 92 j. wed van C. Duiker, Kerkstraat 24; D. Sik kink, 81 j., wedr. van J. Vroom, Peperstraat 36; A. Bakker, 88 j., wed. van C. Bloemendaal, Alkm. weg 11. HEEMSKERK DAMMEN. Door de damclub D. C. H. werden onderlinge competitie-wedstrijden gespeeld. De uitsla? was als volgt: A. v. RoonJn. Koper oi Th. Mulder—Je. Kloes 2—0 W. Meijer—Je. Bakkum 2—0 W. de Ruyter—Joop Tuin 02 Th. BeentjesC. Lomen 02 C. v. d. Kolk—H. Zonneveld 2—0 LISSE 2—A. D. O. 2 Zondag gaat A. D. O. 2 naar de leiders te Lisse. A. D. O. 2 heeft het volgende elftal: Kloes, Duin, Zonneveld, C. Welboren, Rozing, Jac. Beentjes De Wit, Br. Welboren, M. Beentjes, v. Duivenvoorde, Groot. CASTRICUM De Personeele Belasting en het rioleeringsplan. Op initiatief van de Neutrale Middenstands- vereeniging werd in Hotel Bakker een gecom bineerde bestuursvergadering gehouden, waar toe de Hanze, de V.V.V., de forensenvereeni- ging, alsmede de voorzitters van de raads fracties waren uitgenoodigd. Toen de voorzitter van de N.M.V., de heer Turkstra de vergadering opende, bleek slechts één raadslid, namelijk de heer Hellinga aan de uitnoodiging gevolg te hebben gegeven. De heeren De Vries en Brouwer hadden be richt van verhindering gezonden. De fractie- De Wildt had een schrijven gericht aan den voorzitter van de Forensenvereeniging, waar in werd medegedeeld, dat de R.K Staatspartij het niet noodig vond een nadere uiteenzetting te geven, omdat op het oogenblik onderhande lingen worden gevoerd. De V.V.V. en de Hanze waren niet vertegenwoordigd op grond van het vermoeden, dat de politiek in de bespre kingen zou worden betrokken. Dit was het vong van een volkomen onjuiste mededeeling in een ander blad, dat redevoeringen van de heeren De Wildt en De Vries had aangekon digd. De heer Hellinga heeft vervolgens een rede gehouden, waarin hij de uitvoering van het rioleeringsplan en de Personeele belasting ter sprake bracht. Naar spreker's overtuiging zal de burgerij bij een herclassificatie der ge meente voor de heffing van Personeele Belas ting meer gebaat zijn, dan bij een verlaging van het aantal opcenten met 25, waarvan slechts een bepaald deel der bevolking profi teert. Voor Castricum is het van het aller grootste belang, dat het rioleeringsplan ten spoedigste wordt uitgevoerd. Dit moet volgens spr. geschieden in het vrije bedrijf, dat slechts f 25.000 meer zal kosten. Volgens berekening van den Inspecteur der Ned. Heide Maat schappij zal de aanneemsom misschien nog 20 pet. beneden de raming blijven. De arbeiders zullen dan een behoorlijk loon verdienen, vol gens het contract 38 ct. per uur. Spr. was van oordeel, dat hij op volkomen juiste gronden tegen uitvoering in werkverschaffing had ge stemd. Ook de rioolbuizen zijn niet in werk verschaffing gemaakt. WAT EEN ANDER U OOK RAADT, EISCHT STEEDS „S.K."-FABRIKAAT! TABAKSFABRIEK - BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) De heer J. van Overweg, voorzitter van de Forensenvereeniging betoogde, dat hier dus een voordeel wordt bereikt voor 40 menschen, waarvoor 300 anderen moeten betalen, want hoewel de forensen gaarne zien, dat het hun medearbeiders goed gaat, was spr. er toch van overtuigd, dat een verlaging van 25 opcenten van meer algemeen nut zou zijn geweest. Mocht de Forensenbelasting nu ook nog worden ingevoerd, dan zal naar spreker's over tuiging minstens 50 pet. van de alhier geves tigde forensen naar de stad terugkeeren en dit zou een groot nadeel voor den Middenstand beteekenen. Spr. kon dus het initiatief van de Middenstandsvereeniging ten volle waardeeren, omdat het hier wel degelijk om de midden- standsbelangen gaat. Ook achtte spr. de vrees niet denkbeeldig, dat de huiseigenaren de riool-belasting op de huurders zullen verhalen. De heer Hellinga. repliceerend, was van oordeel, dat de belastingverlaging ondanks de uitvoering van het rioleeringsplan in het vrije bedrijf doorgang had kunnen vinden. Overi gens bleef spr. bij zijn meening, dat een her classificatie meer effect zal hebben. De heer Turkstra sloot hierna met een woord van dank aan het adres van den heer Hellinga de vergadering. Het bestuur heeft besloten nu verder in deze zaak een afwachtende houding aan te nemen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha Anna Catharina Ma ria, d. van A. N. A. Greuter en J. M. C. Swart; Martinetta Petronella, d. van P. H. J. Sikkink en A. C. Bleijs; Maria Beatrix, d. van P. A. van Westen en J. Beentjes; Anna Maria Catharina, van H. Schram en H. D. Bruin; Cornelia Maria, d. van C. J. Lute en J. Brink; Adriana Catharina, d. van C. Orij en A. C. Jordens. Overleden: J. A. Terweeme, 43 j. A. Bakker 49 j. H. Kooi, 62 j. A. C. Pie terse 67 j. Ondertrouwd; C. Stolk en A. Kok. Getrouwd: J. L. van Tunen en G. Metzielaar; H. J. Kuijl en G. Schotvanger. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen.: G. M. de Graaf van Amsterdam, B'akkummerstr. 9; J. Herman van Amsterdam, Tetburgstraat 8; J. L. van Tunen van Limmen, Schoutenbosch 17. Vertrokken personen: H. C. Dekker naar Alkmaar, Korte Landstraat 9; Wed. G. Konig naar Zaandam, Beethovenstraat 4. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: 1 centuur, 1 bankbiljet. Verloren: 1 handschoen. DE KAMER-ORKESTVEREENIGING. In de maand September van het vorige jaar werd alhier een orkest opgericht, dat zich in het bijzonder de beoefening van de zooge naamde kamermuziek ten doel stelde. Op 27 September 1937 werd de eerste repetitie ge houden onder leiding van den heer Mich. Adr. de Ruyter, die tot dirigent werd benoemd. Gespeeld wordt o.a. muziek van J. S. Bach, Mozart, Grieg, Vivaldi enz. Hieruit blijkt dus, dat de vereeniging uitsluitend het klas sieke repertoire beoefent. Zij organiseert geen concerten, wel geeft zij eenmaal in een kwar taal een repetitieavond in Hotel Bakker, waarop een aantal genoodigden in de ge legenheid zijn de prestaties van het kamer orkest te beoordeelen. In het algemeen kan men dus zeggen, dat de vereeniging in in- tiemen kring musiceert zonder andere ver eenigingen op dit gebied doore het geven van openbare concerten concurrentie aan te doen. Zij heeft bijv. ook geen verplichtingen tegen over donateurs. Hoewel het orkest sedert de oprichting al een niet onbelangrijke uitbreiding heeft on dergaan kan de bezetting vooral in de alt partijen nog wel eenige versterking gebruiken. De vestiging van een groot aantal foren sen in onze gemeente wettigt de verwachting, dat het Castricumsche Kamerorkest niet al te lang op deze zoo gewenschte versterking zal behoeven te wachten. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE SCHOLEN. Vanaf heden kunnen bij het Hoofd der Cen trale Openbare Lagere School opgaven wor den gedaan voor de inschrijving van leerlin gen. Ingeschreven worden d.e kinderen die voor 1 April 1938 den leeftijd van zes jaar hebben bereikt. C.S.V.-NIEUWS. Het programma vermeldt voor a.s. Zondag onderstaande wedstrijden: C.S.V.—De Rijp (vriendschappelijk) 2 uur. C.S.V. 2—Q.S.C. (competitie) 10 uur. C.S.V. a—Alcm. Victrix d, 10 uur. VEILING „ONS BELANG." Spruiten, le soort per K.G. 12—17. Spruiten, 2e soort, per K.G. 711. Boerenkool per K.G. 21/»4. Prei per K.G. 6—7. Witlof per K.G. 7—12. Groene kool per K.G. 2lh5. Breekpeen per K.G. 2Vz3. Koppenkool per K.G. 57. Schorseneeren per K.G. 4l/i6 HOLLAND—AMERIKA LIJN Spaarndam, Rott. n. N.-York p. 2 Lizard. Maasdam, 2 v. Rott. te New-York. Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 3 te Seattle. Lochgoil, 4 van Vancouver te Rott. Iiëerdam, N.-Orleans n. Rott. via Londen 2, «0 m, ZW Bishoos Rotterdam, 2 v. Valparaiso te P. Arenas. Blommersdijk, 4 v. Rott. n. N.-Orleans. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. 3 v. San Franc. HOLLAND—AFRIKA LIJN springfontein (uitr.) 4 v. Mombassa. Nijkerk (thuisr.) 4 te Duink. vertr. 5 n. Antw. HOLLAND WES I-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uïtr.) 2 v. Takoradi. Reggestroom (thuisr.) p. 3 Las Palmas. HOLLAND- OOST AZIë LIJN wootekerk, 3 v. Rott. n. Japan, 4 bij Ter gden gestrand. J HALCYON LIJN. stad Amsterdam, 3 v. Vlaard. te Genua. Stad Haarlem. 4 v. Morphoubaai n Rott Stad Schiedam 3 v. Vlaardingen n Pepel o KON HULL lJJOYD sauand, 4 v. B.-Ayres te Schiedam. KON NED STOOMBOOT MIJ Ajax, 4 van Genua te Livorno. Baralt, 26 v. Curagao n. Bovenw. Eil. Cottica, Amst n. Paramaribo 4 v. Madeira. Titus, 4 van Amst. te Hamburg. Merope, Amst. n. W.-Indië p. 3 Dungeness. Ganymedes, Haifa n. Amst. 4 v. Rott. Crijnssen, 4 v. Amst. n. W.-Indië. Mars, 3 v. Karabiga n. Carlovassi. Perseus, 4 v. Gothenburg n. Aarhuus. Ariadne, 3 v. Vigo te Lissabon. Astrea, 4 v. N.-York n. Port au Prince Deucalion, 3 van Susak n. Bari. Euterpe, 4 v. Bordeaux n. Amst. Hercules, 3 v. Rott. te Lissabon. Hermes, 3 v. Thessalonika naar Izmir. Stella, 3 van Kymassi te Piraeus Theseus, Amst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau Trajanus, Paros n. Amst. p. 3 Kaap Bon. Orion, 4 v. Hamburg te Amst. Odysseus, 3 v. Bilbao n. Leixoes. Venus, v. Amst te Rott. Vulcanus, 4 v. Amst. te Rott Wilhelm Russ, 3 v. Amst. n. Gdynia. Breda, Amst. n. Chili 3 v. St. Michaels. Benne-kom, Amst. n. Chili te Calao. Bodegraven, Chili n. Amst. 28 v. Callao. KONINKLIJKF SHELL Agatha. 1 van Calcutta n. Soesoe. Agnita 3 te Purfleet, n. St. Kitts v.o. Mirza, 26 v. Amst. n. St. Kitts v.o. MEIJER EN CO'S SCHEEPVAART MIJ. Theseus, Amst. n. Java p. 4 Gibraltar. Glenbeg, Dairen n. Rott. via Londen 3, 285 m. Z. van Land's End. City of Singapore, Dairen n. Rott. p. 3 Gi'br. Achilles, Japan n. Rott. 4 te Penang. Polydorus, Batavia n. Amst. p. 4 Gibr. Hector, 2 v. Kobe n. Rott. City of Canton, 5 v. Kobe te Rott. verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone, 3 v. Rott. te B.-Ayres. Aludra (thuisr.) 9 te Santos. Alhena, 4 van B.-Ayres te Rott. ROTTERDA MSCHF LLOYD. Blitar (uitr.) p. 3 Perim. Sitoebondo (thuisr.) p. 3 Finisterre. Soekaboemi, 3 v. Rott. te Hamburg. Kota Gede (thuisr.) 4 te Genua. Kota Agoeng (uitr.) p. 4 Sagres. (ndrapoera (uitr.) 4 v. Marseille. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Jhr. Huygens (thuisr.) 4 v. Port Said. Poelau Roebiah, 4 v. Batavia te Amst. vladoera, 4 v. Hamburg te Amst. Soemba, 4 v. Batavia te Amst. Singkep (uitr.) 4 van Port Said. WIJK LIJN. Zonnewijk, 2 v. Kaapstad n. Beira. Randwijk, 3 v. Tyne te Bayonne. Scheepsbouw voor ouitenland Dc Haarlemsche Scheepsbouw Mij. heefi. niet goed gevolg een voor rekening van de Bovril Maatschappij te Landen gebouwde mo torboot met koelinrichting te water gelaten. Het schip is bestemd voor vleeschvervoer op de Paranarivier en uitgerust met twee Deutz- Dieselmotoren van 150 PK. elk. Geslaagde proeftocht. Het voor rekening van de Tyne-Tees Ship ping Co. te New Castle op de werf Gideon gebouwde motorvraehtschip Sandhill heeft met goed gevolg een proeftocht op de Eems gehouden en is door de opdrachtgeefster overgenomen. Het schip is uitgerust met een Deutz-Dieselmotor van 825 P.K. Onze koopvaardijvloot, In de maand Januari werden in het register ingeschreven de motorschepen Cerco en Ma ria uit Delfzijl: Jaedjoer uit Rotterdam; Pa- tria uit Groningen en het stoomschip Prins Frederik Hendrik uit Rotterdam. Afgeschreven werden het naar het buiton land verkochte motorschip De Zwaluw; het motorschip Geertruida (thans Gerco ge naamd) en het verongelukte stoomschip Nannah. Groote diepgangen. Het van Aruba aangekomen Noorsche mo tortankschip Erling Brovig passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diep» mg van 8,7 meter. Het van Buenos Aires pet stukgoederen aangekomen Nederlai stoomschip Salland voer naar Amsi rust met een diepgang van acht Meter. 3 Maart: AANGEKOMEN. Breida-blik s.s. Gent Phoebus s.s. Rotterdam Monica m.s. Newport Mary Slessor m.s. West Afrika 4 Maart: Amstelstroom m.s. Plymouth Poelau Roebiah m.s. Ned. Indië Madoera s.s. Hamburg Tinge s.s. Gdynia Soemba s.s. Ned. Indië Orion s.s. Hamburg Granada s.s. Bremen Erling Brövig m.s. Aruba Salland s.s. Buenos Aires Henrica m.s. Brittonferry (aart: VERTROKKEN. .ongsgaard m.s. Port Arthur tobert s.s. Setubal .tansdorp m.s. Stockholm Dab.o m.s. Londen Wilhelm Russ s.s. Danzig Vulcanus s.s. Rotterdam Rijnstroom m.s. Plymouth Venus s.s. Rotterdam Zaanstroom s.s. Liverpool Wea m.s. Norrköping

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5