Aanslag op bakker. Litteraire Kantteekeningen. Jongeman door revolverschot gewond. Belagers ontkomen zonder buit. Vrijdagmiddag omstreeks half zes hebben twee gemaskerde mannen een overval gepleegd op den negentien jari gen zoon van den heer P. van Keme- nade, bakker te Veldhoven (N.B.) De jongeman bracht met zijn paard en kar zooals gewoonlijk, brood rond in Zeelst. Toen hij zich op een eenza men weg bevond, sprongen eensklaps de twee mannen van achter een bosch- je te voorschijn. Zij losten van dichtbij een revolverschot, dat den jongeman in den wang raakte, waardoor een bloedende wonde ontstond. Het paard sloeg van den schrik op hol, De jongeman had toen de tegenwoordigheid van geest het dier bij den kop te grijpen en zich te laten meesleepen, zoodat hij op deze wijze aan zijn belagers kon ontkomen. Het hollende beest kwam vrij spoiedig weer tot staan. Op het geluid van het schot kwamen eenige per sonen toeloopen, waarop de bandieten zich snel uit de voeten maakten. De gemeentepoli tie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij van honden wordt gebruik gemaakt. Het doel van den aanslag was waarschijnlijk berooving, daar de jongeman op deze route altijd veel geld bij zich had. Hij heeft zich on middellijk onder doktersbehandeling laten stellen. Amsterdamsche Droogdok Maat schappij N.V. Tien procent dividend (v. j. nihil). Aan het verslag over het boekjaar 1937 van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. is het volgende ontleend: Door dé belangrijke toeneming van ontvan gen orders, vooral voor buitenlandsche reke ning, was ons bedrijf gedurende het jaar 1937 volledig bezet, hetgeen sinds vele jaren niet het geval is geweest. Hierdoor konden wij een bevredigend overschot op onze exploitatie rekening verkrijgen. Diti overschot verminderd met het nadeelig saldo der interestrekening geeft een saldo van f 766.359.18, waarvan de raad van commissarissen volgens art. 14 le lid der statuten f 652.243.98 onderstaande be stemming gaf: Afschrijving op roerende en onroerende goe deren f 459.742.90, vorming van een „buiten gewone reserve" f 100.000, toevoeging aan de „reserve voor ondersteuingen" f 60.000, reser ve voor dividend- en tantième belasting f 10.819.21, over te brengen op nieuwe reke ning f 21.681.87. Hierna resteert een bedrag van f 114.115.20 waarvan, volgens art. 14 2e lid der statuten eerst 5 pet. dividend voor de preferente aan deelhouders en daarna 5 pet. dividend voor gewoneaandeelhouders wordt uitgekeerd, totaal f 45.500, de overblijvende f 68.615.20 worden dan, volegns art. 14 3e lid der statuten, als volgt verdeeld: Gewone aandeelhouders f 44.599.88, commis sarissen en directie f 17.153.80, statutaire re serve f 6.861.52. De preferente aandeelhouders ontvangen dus 5 pet. div. terwijl aan de gewone aandeelhou ders, mede door aanwending van f 400.12 on verdeeld dividend over 1929. 10 pet. dividend kan worden uitgekeerd. De in de vorige balans voorkomende 5 pet hypotheek u/g groot f 21.000, werd in den loop van 1937 afgelost terwijl het fonds W. Fenenga buiten het be drijf werd belegd. De rekening „ondersteu ningsfonds" per 1 Jan. 1937 groot f 341.258.20 werd vermeerderd met de rente en verminderd met de gedane uitkeeringen, waardoor het „ondersteuningsfonds" met f 315.869.25 op de balans voorkomt. GESLOTEN TIJD VISSCHERIJ OP SNOEK 's GRAVENHAGE4 Maart. Naar de vis- schexijinspectie ons mededeelt, is bij beschik king van'den minister van economische zaken bepaald, dat de gesloten tijd voor het visschen met wargarens, vischfuiken, trommels en vischzegens in de binnenwateren dit jaar zal ingaan op 1 April, terwijl voorts is bepaald, dat de gesloten tijd voor snoek zal ingaan op 6 April a.s. Vertooning van „Grazige Weiden" tocli gestaakt. De politie te Alphen a. d. Rijn heeft Vrijdag avond de vertooning van de film „Grazige Weiden", welke door den burgemeester, den neer p. A. Colijn, op grond van artikel 19 van de bioscoopwet was verboden, maar door den eigenaar van de Luxor-bioscoop toch werd doorgezet, doen staken. Nadat de film ongeveer een half uur had gedraaid, verbood de politie bij de scène, waar in Noach wordt gelast den ark samen te stel len en Noach voorstelt een vaatje whiskey mee te nemen, de verdere vertooning. Hieraan werd onmiddellijk voldaan. Tegen den directeur van de bioscoop werd proces-verbaal opgemaakt. De bezoekers heb ben op '5 directeurs verzoek rustig de zaal verlaten. A.V.R.O.-bridgekanipioeiiscliap. Heden worden in „Kraspanolsky" te Am sterdam de demi-finale en de finale om het A.VR.o.-bridgekampioenschap wan district V. (Noord-Holland) gespeeld. Totaal dongen in de te Helder, Alkmaar, Hoorn, Haarlem, Amsterdam en Hlversum ge speelde drives 1554 personen mede naar een Plaats in de kwart-finale, welke vorige week werd gespeeld; 84 bridgers (-sters) behaal den daarbij een resultaat, dat hen voor plaat sing m de demi-finale in aanmerking deed ko- me?" zullen hedenmiddag kampen in een wedstrijd, gelijk aan de tot nu toe gespeelde dnves, om een plaats in de finale. Deze wordt hedenavond gespeeld. Het Scheveningsch systeem met de match- puntberekening per tafel wordt dan echter vervangen door het Howell-systeem met matchpuntberekening per spel. Het kampioenspaar zal met het paar, dat de finish als 2de eindigde, het district V verte genwoordigen in den eindstrijd tegen de ove rige 5 districten om den titel „A.V.R.O.-bridge- ,ampioen 1938 De datum van deze landsfi- nale, die in Hilversum in de A.V.R.O.-studio zal worden gespeeld, is 10 April 1938. Opliclitster zag kans zich van 30 mille meester te maken.. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Een 38-jarige vrouw uit de Jordaan te Am sterdam, die een zeer bewogen leven achter zich heeft, nam Vrijdag in de verdachtenbank der Amsterdamsche rechtbank plaats, beschul digd van verduistering van ruim f 30.000. Een buurvrouw, een vriendin van de verdachte, was het slachtoffer geworden. Jarenlang had deze zich laten overhalen om de vrouw, die thans terecht staat, geld te leenen, waarvan zij nooit een cent terugzag, en waarvan nie mand weet. hoe ze besteed zijn. De benadeelde had geruimen tijd geleden een groot bedrag in een loterij gewonnen, na tuurlijk was het in de buurt snel bekend, dat juffrouw H. een fortuintje had gewonnen. De verdachte wist van dit nieuwtje partij te trek ken. In de eerste plaats verduisterde zij een groote partij loten, die zij voor juffrouw H. zou verkoopen. Toen geld en loten waren ver bruikt, zon zij op andere middelen om het geld van haar buurvrouw machtig te worden. Zij kwam met het verhaal, dat de mevrouw, bij wie zij werkte, geld noodig had om meube len te koopen. De dame kwam uit Indië en zij kon haar geld nog niet van de bank halen. Daarom had zij haar -werkster om hulp ge vraagd. Natuurlijk tegen een behoorlijke rente. Verdachte vroeg nu haar buurvrouw even f 600 voor te schieten. Dat was het begin van een lange reeks fantastische verhalen. Korten tijd later vertelde zij, dat zij met iemand, die op de bank werkte, waar zij, verd., schoon maakster was, groote zaken kon doen. Er was koffie en thee te koop, gesmokkeld uit Abes- synië. Die aanbieding was zóó voordeelig, dat zij ook haar oude schulden zou kunnen af doen. Weer hielp de goedige buurvrouw met f 890. Een volgend verhaal betrof het groente handeltje van den man van verdachte. Zoo ging het ononderbroken door. Soms weigerde de geldgeefster maar dan riep haar „vriendin": „Geef toch het geld, anders spring ik in de gracht". De vrouw bleef in weerwil van het zeer be zwarende getuigenmateriaal ontkennen. Twee personen, een slager en een buurtbewoner kwamen vertellen, dat de vrouw tegen hen dezelfde verhalen had gehouden, eveneens met de bedoeling om geld los te krijgen. De slager had zich enkele malen laten overhalen om kleine bedragen af te geven. Het rapport over verd. uitgebracht is een allertreurigst verhaal; de vrouw heeft langen tijd in het nachtleven rondom het Rembrandt- plein een rol gespeeld; mannen gaven haar duizenden en ruïneerden zich voor de vrouw, die thans hardnekkig volhoudt altijd „dood eerlijk" te zijn geweest. Naar aanleiding van het rapport merkte de president op: „U bent een gevaar voor de mannen, die met u in aan raking komen". De Officier van justitie vorderde een gevan genisstraf van anderhalf jaar met aftrek van een maand voorloopige hechtenis. Dapper gedrag met zware verwondingen bekocht. Baggermolen omgeslagen. Tijdens de baggerwerken in het afvoerka naal van de rivier de Aa nabij Beek en Donk (N. Br.) is Vrijdagmiddag de baggermolen van den aannemer van der Vlies uit Slie- drecht omgeslagen. Toen twee. arbeidersnog wilden trachten de dieselmotor van den molen buiten werking te stellen, ontstond, waarschijnlijk doordat wa ter in de motor drong, een gasontploffing. Omstanders hoorden een hevigen knal. Bei de arbeiders, de 47-jarige Beenhakker en de 22-jarige de Bruin, beiden uit Sliedrecht, werden met brandende kleeren naar buiten geslingerd en kwamen in het water terecht. Zij hadden deerlijke brandwonden opgeloopen. Spoedig aanwezige geneeskundige hulp achate overbrenging vain beide slachtoffers naar het R.K. ziekenhuis te Helmond drin gend noodzakelijk. Daar zijn beiden opgenomen. Later op den middag is de baggermolen met behulp van een lier rechtgezet. Wereldvlag van Ned. Padvindsters- gilde naar Curacao. Vrijdagochtend om elf uur werd de wereld vlag van het Ned. Padvindstersgilde overhan digd aan een padvindster, die naar Curacao vertrok. Het bestuur van de afdeeling- Amsterdam en nog enkele leidsters hadden zich verzameld in de speciaal daarvoor gereserveerde „Social Hall" aan boord van de „Crijnssen". Nadat eerst het „Hoort, zegt het voort", was gezongen, hield mej. E. C. Draayer, pre sidente van het afdeelingsbestuur, een korte toespraak bij het overhandigen der vlag, waarin zij de beteekenis van het rondtrekken der wereldvlag: de internationale band van liefde en vrede sterker te maken, in het licht stelde en waarin zij wees op de verantwoor delijkheid van de taak voor een jonge pad vindster de vlag te mogen overdragen naar de West. Nadat tot slot het internationale padvind- sterslied gezongen was, werd afscheid geno men. Over twintig dagen zal de „Crijnssen" in Curacao zijn en dan zal de wereldvlag daar door het bestuur van de afdeeling in ontvangst worden genomen om vervolgens verder te trek ken langs alle West-Indische afdeelingen. D'ANNUNZIO'S STOFFELIJK OVERSCHOT BIJGEZET. Stefani meldt uit Gardone, 4 Maart: In den binnenhof van de villa van d'An-~ nunzio staat een kleine tempel, gewijd aan de helden van Frame. In dezen tempel heeft men een crypt gegraven, op welks sluitsteen een bronzen Christusbeeld is aangebracht. Hier is het stoffelijk overschot van d'Annun- zio bijgezet. Vanmorgen om zeven uur is de haar van de Puglia langs het pad Aligi naar den tempel overgebracht, terwijl het kanon van de Puglia dreunde en hymnes gezongen werden. Het hek van Villa Vittoriale werd des avonds om zes uur gesloten. Daarmede was de begra fenisplechtigheid officieel ten einde. Doorbraak aau liet Albertkanaal voorloopig gestuit. Water zakt in de overstroomde gebieden. Het persbureau Belga meldt, dat men er thans in geslaagd is voorloopig het gat in den dijk van het Albert-kanaal te dichten. De scheepvaart wordt omgelegd, voor zoover dit mogelijk is over Turnhout. Het peil van het water op het overstroomde land daalt langzaam. De herroepen bekentenis van Krestinski. Foltermethodes van de Gpoe? De Warschausehe correspondent van het Duitsche Nieuwsbureau heeft, naar hij meldt, uit betrouwbare bron te Moskou bijzonder heden vernomen over de methodes, waarme de men Krestinski in de Lubjankagevange- nis gedwongen zou hebben zijn ontkenning te herroepen. Volgens deze inlichtingen zou de openbare aanklager Wisjinski woedend den Gpoe- commissaris Jesjof verwijten hebben ge maakt over het falen der Gpoe in deze aan gelegenheid.-Jesjof zou daarop met Krestinski per auto naar de Lubjanka zijn gereden, waar Krestinski in den kelder in han den gegeven zou zijn van de speciale brigade". De zegsman van den D.N.B,-cor respondent, die zelf in dienst is geweest van de Gpoe, maar die afkeerig is geworden van deze methodes en zoo spoedig mogelijk Rus land wil verlaten, vertelt bij zijn verblijf in de Lubj ankagevangenis nog vernomen te hebben, dat Krestinski tot na middernacht gemarteld is. De martelingen zouden gewoonlijk door de speciale brigade als volgt worden uitgevoerd: In een keldervertrek wordt de delinquent blootgesteld aan een temperatuur van ruim vijftig graden Celsius. De man moet blijven staan en ieder half uur, een glas zoutwater drinken, terwijl hem voortdurend de vreeselijkste folteringen ver teld worden, waaraan hij zal worden onder worpen, wanneer hij niet bekent. Op deze wijze zou spoedig de krachtigste tegenstand zijn gebroken Kort na middernacht zou Wisjinski met Jesjof in de gevangenis zijn verschenen, waar hij tot ongeveer twee uur is gebleven. Krestinski werd naar een ander vertrek over gebracht. Hij was geheel apathisch en ge broken en maakte den indruk van een waan zinnige. De gevangenisdokter heeft hem toen een inspuiting gegeven. Jesjof kwam des morgens nogmaals alleen naar de gevangenis om zic-h er van te overtuigen, dat Krestinski thans zou bekennen. Eensin een Meinacht. Een avon tuurlijke roman, door J. P. Valke- ma Blouw. Lochem. Uitg. Mij. De Tijdstroom. Meinacht en maneschijn, romantische liefde in een historisch milieu en in een tijd waarin het avontuur als het ware voor 't grijpen lag. een koning en een keizer als schepper en drij ver van een wisselvallig menschenleven het zijn de ingrediënten, waaruit deze auteur zijn smakelijk verhaal heeft saamgeschre ven, luchtig en toch niet nonchalant, fantas tisch en toch met de historie als mogelijken achtergrond. Een aardig boek, zonder preten ties goed geschreven en onderhoudend. De weelde en zorgeloosheid van het hofleven in Frankrijk onder de laatste Lodewijken roe pen den held van dit verhaal in het leven; de revolutie en de rampen van Napoleon's onder gang zijn het décor van zijn verdere lotge vallen. Uit de eerste periode der historie had den wij de geromantiseerde levens der schoone vrouwen door Siegfried van Praag. Van diens gedocumenteerdheid blijft Val- kema Blouw verre, doch daartegenover waar deert men zijn luchtiger verhaaltrant. Het laat ons zelfs vrij koud of zijn held, deze Louis Bertrand, in eenig opzicht historisch is of niet. Hij zou een zoon van Lodewijk den zestienden geweest zijn. De schrijver maakt dat zeer waarschijnlijk. Want zijn moe der, mademoiselle De Signae, heeft in een Mei nacht, bij een feest in de Paleistuinen, een ontmoeting met den koning gehad en is schielijk daarop met den stokouden, jichtigen graaf De Travillot getrouwd. En als de re volutie dit echtpaar van huis en hof verjaagt en in den dood stuurt, geeft de jonge gravin haar zoon in handen van een trouwen bedien de, wien zij haar geheim op het hart bindt: mijn kind is een koningszoon. Dan begint het avontuurlijke leven van Louis Bertrand. Gezien de gemakkelijkheid waarmede Lode wijk XVI zich van zijn onderdanen bediende om zijn verdienstelijke eigenschappen niet te doen uitsterven is deze genesis van Louis Ber trand niet onwaarschijnlijk. Al heeft hij den historieschrijvers niet zooveel hoofdbrekens bezorgd als zijn legitiemen broeder, die als Herr Naundorf nog immer tot de raadselen der geschiedenis behoort, óver wien een gan- sche bibliotheek serieuselij k volgeschreven werd. Onze Louis Bertrand heeft niets dan narig heid van het aureool, door de bekentenis zij ner moeder ongewenscht om zijn slapen ge legd. Bekentenis, waaraan zijn frappante ge lijkenis met de Bourbons twijfel vrijwel bui tensluit. Narigheid, die hem vooral door zijn eigen familie, de Travillot's, bezorgd wordt, die in het geheim aanhangers der Bourbons gebleven, samenspannen tegen het nieuwe be wind en in Louis Bertrand een mogelijken nieuwen pretendent voor het koningschap zien. De aardige intriges uit den huize Travil lot, zullen wij nu niet alle navertellen, maar het eind is dat Louis Bertrand door toedoen van Napoleon's speurders op de bon komt te staan om het land uitgezet te worden en slechts door de tiisschenkomst van Napoleon zelf ah, voila d'empereur, natuurlijk ijsbe rend met de handen op den rug, door het ver trek waar Louis verhoord wordt, daaraan ontsnapt. Nog meer: de keizer heeft plezier in zijn vrijmoedigheid en hoewel hij den neus der Bourbons op zijn aangezicht herkend heeft, neemt hij de risico en laat Louis door zijn generaal Lagrange voor den dienst in zijn legers opleiden. En zoo wordt Louis, die niets met de le gende, die om zijn arm hoofd zweeft van doen wil hebben, als Louis de Travillot officier in 's keizers legioenen en maakt den ongelukki- gen tocht naar Rusland mee. Tusschen hem en Marianne Lagrange, de dochter van zijn gene raal, is tevoren een vriendschap ontstaan, die het meisje beloven doet op hem te zullen wachten. Maar dat zal lang duren. Want na den brand van Moscou, en Smolensk moet de Fransclie armée terugtrekken. Louis geraakt in de achterhoede. Die trieste terugtocht van de eens onoverwinnelijke legers wordt door Valkema Blouw heel levendig verteld, zonder litterairen opsmuk en toch boeiend en deernis wekkend. De vrienden en lotgenooten van Louis sterven of verdwijnen onderweg en uit geput en alleen komt hij tenslotte opeen landgoed in Polen binnenstrompelen en valt daar in den tuin in zwijm. Het landgoed blijkt het eenigszins verwaar loosd bezit te zijn van een zonderling heer, die er prat op gaat een onechte zoon uit het beroemde geslacht der Lecszinsky's te we zen en die later, hoogst vereerd zal zijn als I blijkt, dat de man, dien hii door ziin knecht I in den tuin heeft laten oprapen, een onechte Bourbon is. Louis wordt, voor zoover de financiën van den heer des huizes dat toelaten, verwend. Hij krijgt de ridderzaal van het kasteel, waarin een bed met baldakijn, en de onechte Lecszinsky komt hem 's morgens begroeten met:' „mijn waarde Bourbon". Dit verhaal fragment, dat aan één der Hoffmann's Er- zahlngen doet denken, is weer zeer amusant geschreven. De dochter des huizes, Rosette, is erg met den gast ingenomen: er komen haast geen mannen van stand in huti afgelegen oord! Ze lacht om de vreemde comedie die haar vader wenscht te spelen, ze is sportief, rijdt paard, jaagt met haar honden en palmt Louis Ber trand in wat gezien de omstandigheden nog zoo'n groote kunst niet was. Het huwelijk wordt in de dorpskerk met veel vertoon vol trokken. De kasteelheer is met zijn schoonzoon De Bourbon verguld van top tot teen, hij is fantastiek uitgedost en het dorp loopt uit om al dat fraais te zien en zoo mogelijk ge- tracteerd te worden. De oude schamele pries ter murmelt veel, waarvan Louis niets ver staat, de boeren en hun heer bedrinken zich kostelijk en de laatste wordt in zijn praalge waad door zijn pummels van knechts te bed gebracht, waar hij onmiddellijk in diepen slaap verzinkt. Heeft Louis Bertrand Marianne vergeten? Wacht Marianne op Louis Bertrand? Het zou niet aardig zijn Valkema Blouw's aardig boek zoo geheel in telegramstijl na te vertellen. Met het Poolsche huwelijk is het avontuurlijke leven van Napoleon's garde-of ficier niet ten einde en hij zal tenslotte bij Marianne terugkomen en met haar een nieuw en op rustig vertrouwen gebouwd leven beginnen. Maar de wegen, waarlangs tot dit alles gevoerd wordt, ontsluit ik niet verder, daar het voornaamste waarschijnlijk voldoen de is om bij onzen lezer den lust wakker te maken, zelf met dit onpretentieuse niettemin zeer goede verhaal kennis te maken. Margaret Mitchell. Het zaad ont kiemt. Met illustr. vair Anton Pieck in de vertaling van W. J. A. Rolda- nus Jr. Den Haag, Zuid-IIolI. Uitg. Mij. Met dit zoo juist verschenen deel is de trits, die onder den titel „Gejaagd door den Wind" door genoemde uitgevers in het licht gezonden werd, compleet. Over die uitgaaf zelve zijn moeilijkheden met de oorspronke lijke Amerikaansche uitgevers over de auteursrechten ontstaan die, als de zaak niet bijgelegd wordt, tot een zelfde procedure voe ren kan, als reeds vroeger hier te lande ver toond is. De zaak is dat Amerika niet aangesloten bij de Berner Conventie geen vertaalrecht kan „eischen" van een Euro- peesch uitgever maar' dat handiglijk poogt te ondervangen door een filiaalkantoor of zaak in Canada, dat wel bij de B. C. aange sloten is, te vestigen. Het draait er natuurlijk weer om of dat filiaal of bijkantoor mede als plaats van uitgaaf te beschouwen is. of niet. Inbeslagneming der vertaling kan soms vol gen. Wil'men dus zeker zijn zijn trilogie: „Vuur over land", „Als een vlam in den Storm" en „Het zaad ontkiemt" compleet te bezitten, dan weet men wat men te doen heeft. Met de artistieke beteekenis van deze wer ken heeft dat alles natuurlijk verder niets uitstaande J. H. DE BOIS. De „Haarlem'' IJni. 9 wordt morgenochtend verwacht. De Italiaansche doodenlijst in Oost-Afrika. In Absesynië sneuvelden sedert 1 December 40 manschappen. ROME. 4 Maart. Tusschen 1 December en 28 Februari zijn bij verkenningsdiensten en politie-ODeraties in Abessynië in het berg achtige Amhara, 29 officieren, 6 onderoffi cieren. 2 soldaten en 3 zwarthemden gesneu veld. Door dienstoorzaken en ziekte overleden in Italiaansch Oost-Afrika 13 officieren, 12 onderofficieren. 46 soldaten en 23 zwarthem den. Sedert 1 Februari 1935 zijn 4241 man schappen en officieren gevallen. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers Manden 260 Uiver IJM 384 f 19880 50 Julie Streiff IJM 159 f 1090 Loggers met versche visch: KW 3 f 480. W 86 f 1130. KW 89 f 550, KW 138 f 1090. KW 134 f 550, KW 104 f 690:, KW 16 f 850. KW 22 f 630, KW 69 f 720, KW 114 f 400.— VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Catharina Duyvis IJM 60, vangst: 200 m. gul en 15 m. platviseh, totaal 215 m., bene vens 1900 stuks ijskabeljauw en 600 stijve kabeljauw. Ewald IJM 48, vangst 200 m. gul en 25 m. diversen, totaal 225 m., benevens 1900 stuks ijskabeljauw en 400 stuks stijve kabeljauw. Sumatra IJM 253. met tarbot, schol en ka beljauw (hoeveelheid onbekend). Beatrice IJM 118 vangst onbekend. Witte Zee IJM 167, vangst 65 m. groote schelvisch, 80 m. braadschelvisch, 50 m. gul, 50 m. koolvisch, 20 m. wijting, 20 m. diver sen, 15 m. radio, totaal 300 m., benevens 150 stuks stijve kabeljauw en 70 stuks stijve leng. DE JANTJES KOMEN TERUG Naar wij vernemen zal Dinsdag 15 Maart a.s. door de tooneelvereeniging Varia in den Schouwburg Thalia een heropvoering worden gegeven van .De Jantjes". Deze tweede opvoe ring in openbaar. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 5 Maart 1938 (A.ND.) Tarbot 8462 ct. per kg. Tong 10072 ct. per kg. Heilbot 80 ct. per kg. Griet f 28—f 15 p. 50 kg. Groote schol f 10.50f 7.50 idem. Middel schol f 13f 11 idem. Kleinschol f 16.50f 6 idem. Bot f 5.60f 2.10 idem. Schar f 6.50f 4.60 idem. Groote gul f 7.50f 6.50 idem. Kleine gul f 8.507.50 idem. Wijting f 6.20f 3.10 idem. Kabeljauw f 30f 11 per 125 kg. Leng f 1.35f 1.23 per stuk. SGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Keiligingsdienst- Nam. 3.30: Verblijdingssa- nenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst. 'laandag nam 2.15: Gezinsbond, linsdag nam. 8: Soldatensamenkomst. Don- Ierdag nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Majoor Brouwer. Heeft gisteren met goed gevolg proefgestoomd. Naar de Directie van de VEM ons mededeelt, heeft haar noieuwe stoomtrawler Haarlem IJM. 9 gisteren met goed gevolg proefgestoomd op de Humber. II et schip werd tijdens de proeftocht overgenomen. Heden vertrekt de trawler naar IJmuiden, waar hij Zondag in den loop van den morgen wordt verwacht. De Haarlem blijft dan nog enkele dagen voor den wal liggen om de uitrusting aan boord te nemen, waarna het schip in den loop van ae volgende week onder schipper L. Blok voor zijn eerste reis op de visscherij zal uit varen. HEEMSKERK DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 613 Maart is de winkelier J. Vrenegoor aangewezen voor den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede van bak- en braadvet. JAARVERGADERING GEITEN VERZEKERING. In het Café van Gebr. Dam hield de Geiten- verzekering haar jaarvergadering onder lei ding van den heer R. Burger. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het fonds 87 leden telt met 143 verzekerde geiten. Het financieel verslag vermeldde aan inkom sten 232.79, en aan uitgaven 213.91. Het bezit van het fonds bedraagt thans f 33.36. De controle-commissie deelde bij monde van den heer J. van Tunen mede, dat boeken en bescheiden in orde waren. Voor het nieuwe jaar werd aan de controle commissie toegevoegd Joh. Groot. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende heeren R. Burger, S. de Ruy- ter en H. de Ruyter herkozen. PERSONALIA. Mej. Nellie Kloes slaagde dezer dagen als coupeuse aan Peereboom's mode-vaksehool te Amsterdam. KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ. Op Vrijdag 11 Maart houdt de vereeniging Koninginnedag en Harddraverij haar jaarver gadering in het café van Gebr. Dam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida Theodora, d. van Petr. Baltus en A. Sinnige; Corrinus Cornells, z. van Eng. de Groot en A. M. Heine: Wilhelmina Elisabeth, d. van W. de Wit en El. W. Th. Par- mentier; Peter, z. van C. C. van den Bergh en Hel. P. Fr. Frehe. Overleden: Cath. Nagel, echtg. van Jac. Beentjes, 75 j. Cath. Verduin, wed. van Jn. Beentjes, 86 j. ^BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. Th. H. de Wildt, dienstbode, Rijksstraatweg 64. van Beverwijk. A. Scheerman, kantoorbediende. Rijksstraat weg 128, van Haarlem. Vertrokken personen: Wed. KI. Horsman geb. Bouwman, zonder beroep, van Rijksstraat weg 103r naar Velsen. L. J. van Essen en gezin, verpleger, van Rijksstraatweg 103r naar Be verwijk. GEVONDEN Een paar bruin lederen heerenhand- schoenen. COLLECTE. Op Diasdag en Woensdag 8 en 9 Maart a.s. zal vanwege de Vereeniging tot werkverschaf fing aan hulpbehoevende blinden een collecte met gesloten bussen worden gehouden. WIJK AAN ZEE EEN NIEUWE V. V. V. GIDS. Wij ontvingen de nieuwe uitgave van de V. V. V. gids. Deze uitgaaf maakt een uitste kenden indruk. „DENK EN ZET". Op uitnoodiging van het bestuur van de schaakafdeeling van „Denk en Zet" trad de bekende schaker J. Zoontjes Vrijdagavond in café Centrum als instructeur-adviseur voor de vele aanwezige schaakenthousiasten dezer vereeniging' op: Eenige kernpunten van het schaken o.a. het pionnenspel, de z.g. geïsoleerde pion. po sitie en oppositie van het spel, passeerden de revue. Het was een hoogst interessante avond. BEVERWIJK DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN. Voor de week van 7 tot en met 12 Maart zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond van 9.30 10 en van 2.453 uur. Christelijke Besturenbond van 1010.15 en van 22.15 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 1111.30 en 3—3.15 uur. R.-K. Volksbond 9—9.30 en 3—3.15 uur. Wijk aan Zee 9.15—9.45 en 2.15—2.30 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Duter- loo, Zeestraat 29, telef. 3838. In de week van 6—13 Maart is de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, belast met den Zondags- en nachtdienst. MARKTBERICHT. Noteering van den 4en Maart 1938. Spinazie per kist f 0.90f 1.10 Andijvie per kist f 0.70f 0.90 Koolrapen per zak f 0.80 Wortelen per K.G. f 0.05 Bieten per K.G. f 0.05 Schorseneeren per K.G. f 0.09 Aardappelen, klei per K.G f 0.04^—f 0.06>4 Spruitjes per K.G f 0.09—f 0.17 Boerenkool per K.G. f 0.03—f 0.04 Roode kool per K.G. f 0.05—f OM1/, Savoye kool per K.G. f 0.03—f 0.04 Bloemkool per 100 f 33 Uien per Kilo f 0.14 Prei per bos f 0.05/—0.07 Rabarber per 100 bos f 7f 15 Pieterselie per bos f 0.06 Selderie per bos f 0.04f 0.09 Appelen per Kilo f 0.10—f 0.24 Peren per Kilo f 0.14—f 0.35 Brusselsch lof per K.G. f 0.10—f 0.18

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7