Centrum van Delft door zwaren brand geteisterd. Een Huisvrouw antwoordt. Vijf winkels door het vuur verwoest BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De jaarvergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden zal op Donderdag' 24 Maart in het Kerkgebouw aan de Parklaan worden gehouden. 0.m. zal een bestuursverkiezing worden ge houden wegens bedanken van den heer C. de Boer en wegens periodieke aftreding van de heeren G .v. d. Voet en D. Dangermond. Op Woensdag 16 Maart zal ds. J. H. Han- neman in het kerkgebouw zijn derde en laat ste lezing houden over figuren uit den bijbel. Het laatste onderwerp handelt over Paulus. DE UITVOERING VAN TURNLUST De Beverwijksche Gymnastiekvereenigïng „Turnlust" geeft op Donderdag 17 Maart haar jaarlijksche gymnastiekuitvoering in het Ken- nemer Theater. Het programma, dat geheel aan de gymna stiek is gewijd, vermeldt de volgende num mers. 1. Opmarsch en opening. 2. Optreden jong ste kleuters, 3. Optreden oudste kleuters, 4. Matten, jongste jongens. 5. Volksdansen, jongste meisjes. 6. Toestelturnen, dames. 7. Vrije oefeningen, heeren. 8. Paard klassikaal, oudste meisjes. 9. Bewegingskoor, dames. 10. Toestelturnen, heeren. 11. Brug, klassikaal oudste jongens. 12. Paard, heeren. 13. Groepen dans, oudste meisjes 14,- Hoogrek, heeren 15, Staaf zwaaien dames. R.K. VOLKSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft Zondagmorgen haar zevende lustrum herdacht. Des morgens te half negen werd in de parochiekerk van de H. Agatha de Hoogmis opgedragen tot intentie van de le den der jubileerende afdeeling. Onder den dienst heeft de geestelijke adviseur, kapelaan dr. P. Holthuizen in zijn predikatie gespro ken over de beteeken is van de stands-organi satie voor het geestelijk leven. In het K. S. A.-gebouw werd een goed be zochte vergadering gehouden, waarin de heer PI. J. Kuiper een rede hield over het onder werp: „Christendom en Maatschappij". Van de gelegenheid tot complimenteeren werd een druk gebruik gemaakt, KATHOLIEK BEVERWIJK. De vereeniging „Katholiek Beverwijk" houdt Donderdagavond 10 Maart in het K. S. A.-gebouw een zoogenaamden .praatavond", voorafgegaan door een Lof in de kapel van het St. Jozef Rustoord, met toespraak van Rector Olierook. In de daarna te houden bijeenkomst zullen het woord voeren Rector Olierook, mej. C. v. d. Ploeg uit Vogelenzang, hoofdleidster der vrouwelijke jeugdbeweging, de heer H. Th, Stam uit Amsterdam, inspecteur der Katho lieke Filmactie en de heer J. J. Hugtenburg, alhier over het retraitewerk. Ook zal de subcommissie, die destijds het onderwerp „schoolreisjes" in studie heeft ge nomen, rapport uitbrengen van haar be vindingen. De schoonmaakwoede woedt! Pegasus mag ik hier even wat fluistren? Bezems en boenders en zeepsop ten spijt Je hoeft maar een oogenblik naar me te luistren: HULDE voor wat j'in de krant hebt gezeid! Dat van waardeering voor 't werk van de vrouwen Reuze was dat! Want 't is waar hoor! En of Bij al het werken en ploet'ren en sjouwen Hoort toch na afloop een woordje van lof. Behalve waardeeren dan ook nog tracteeren Jij weet pas goed hoe het hoort. Zeg het voort! 'k 1-Ioop dat veel mannen er van zullen leeren En dat 't dan niet blijft bij alleen-maar-een woord Pegasus 'k zal j'een geheimpje verraden: Géén enk'le vrouw vindt de schoonmaak echt fijn. Niettegenstaande haar woorden, haar daden Is 't eerst als 't klaar is voor haar een festijn, Pegasus vind jij het ook zoo'n ellende? 'k Las 't in de krant en ik dacht: nou da's vast Daar bij hem thuis is het zeker een bende. Man ik beklaag je, je zit op de kast! Maar dacht je heusch dat je buren gaan gluren? Hou je gedekt en doe niet zoo ontstemd: 't Is er de moeite niet waard om te turen Iedereen staat toch al lang in z'n hemd! Z. P. ...en P. Gasus dupliceert: Waarde Zus Pega (zoo mag 'k u toch noemen Naar de Z. P. aan het eind van uw brief), Nadat gij eerst mijn gedachte wilt roemen, Brengt gij mij last en dat vind ik niet lief. Bij mij is 't keurig (al wil ik niet stoffen), Op den Olympus, dat is geen geheim, Wordt zelfs na eeuwen geen stof aange troffen, Met de exceptie van stof voor een rijm. P. GASUS. WIJK AAN ZEE BOTVANGST VIERT WEDEROM HOOGTIJ. Het aangename voorjaarsweer heeft weder om vele botjes naar de kust gelokt en visschers kwamen weldra met hun „gooi"beugen. Over het algemeen waren de visschers langs het strand zeer tevreden over de vangsten. Vangsten van 30 en meer ..botjes met de lijn waren geen zeldzaamheid. DRUK BEZOEK AAN DE BADPLAATS. Dank zij een stralenden Zondag heeft de badplaats zich in een druk bezoek kunnen verheugen. Op de caféterrassen koesterden de vele be zoekers zich in het milde voorjaarszonnetje. Anderen prefereerden een wandeling langs liet strand of den onvolprezen Boschweg. HEEMSKERK SANTPOORT Dl'. W. G. HARRENSTEIN. Deputaten voor de geestelijke verzorging van de verstrooide Gereformeerden in Ned. Indië vanwege de Generale Synode der Geref. Ker ken hebben aan den kerkeraad der Geref. Kerk alhier een schrijven gericht om aan zijn predikant, dr. W. G. Harrenstein een verlof te verleenen, waardoor het mogelijk zal zijn dat deze predikant zijn reis naar Madras (Britsch Indië) ter bijwoning van de Wereldzendings- conferentie kan combineeren met een bezoek aan de Indische Geref. kerken en het Ver- strooidenwerk. Zoowel deputaten als de kerke raden en predikanten in Ned. Indië zouden een bezoek van dr. Harrenstein op hoogen prijs stellen. De kerkeraad van Santpoort besloot aan een en ander gaarne zijn medewerking te verlee nen. Dr. Harrenstein, zoo mogen we hier aan toevoegen kent Indië uit ervaring want hij «diende de Geref. kerk van Medan van 1918 1923 als predikant. RIOLEERINGSWERKEN. Nu het noordelijk deel van den Hagelinger- weg na het beëindigen van de rioleeringswerk- zaamheden aldaar weer voor .het verkeer is opengesteld, blijkt, dat het noodzakelijk is, -dat de groote hoeveelheden zand, welke hier en daar liggen, alsmede de dikke laag, die op ver- schillende plaatsen ligt, zoo spoedig mogelijk opgeruimd worden, daar anders ongelukken wel eens niet'zouden kunnen uitblijven. Za terdag j.l. zagen we een fietsende dame door de dikke laag slippen, waardoor zij met een juist passeerende auto in aanraking kwam. Het ongeval liep goed af, doch het mag terecht als een waarschuwing worden opgevat. CASTRICUM SCHAAKCLUB DE PION. De Schaakclub „De Pion" II is er in ge slaagd, na spannenden strijd haar laatsten wedstrijd voor de competitie met 64 van H.S.G. 5 te winnen. De gedetailleerde uitslagen waren: De Pion II—H.S.G. V. L. van Leeuwen—Planjé P. van LeeuwenDe Vries C. W. Heeck Sr.Wielenga I-I. A. N-ijsenHalsema W. van Leeuwen—Steenborg J. van HoeveDe Haas A. PrinsKofoet J. TeerinkVan Dort A. Nonnekes-Bonken •H. HeijneHonsbeek 0—1 y2—y2 1—0 1—0 1—0 1—0 V2-V2 0—1 1—0 0—1 Totaal 64 ZANGCONCOURS VAN DEN NOORD- HOLLANDSCHEN BOND. Hoewel in -de gehouden jaarvergadering van de zang vereeniging. „Zang en Vriendschap" was besloten niet aan te sluiten bij den Noord-Hollandschen Zangersbond, waardoor Castricum het door dien bond te organiseeren concours zou moeten prijs geven, heeft een groote groep leden zich met dit besluit, da slechts met- één stem meerderheid werd ge nomen, nieit kunnen vereenigen. Hiermede treedt weliswaar aan het licht, dat de een heid in deze vereeniging jammer genoeg ver broken is, maar aan den anderen kant stond een algemeen belang voor Castricum op het spel, zooals men het houden van een zang concours toch wel mag zien. Zooals de heer E. C. Hartog, oud-secretaris der vereeniging ons mededeelde, heeft deze groep leden zich in verbinding gesteld met den voorzitter van den Noord-Hollandschen Zangersbond. Na uitvoerige besprekingen kregen de leden van de groep de toezegging, dat het concours van den Bond alsnog in Castricum zal worden ge houden. Castricum zal tijdens dit concours aan 1000 zangers en zangeressen gastvrijheid moeten bieden. De groep zanger-s verwacht vooral van de zijde van den middenstand medewer king en steun voor de organisatie van het concours. C. S. V.-NIEUWS. C. S. V.—De Rijp 5—1. C. S. V. speelde vriendschappelijk tegen De Rijp en behaalde een flinke overwinning Voor den aanvang had de aanvoerder van de /asten bloemen in ontvangst te nemen. De Rijp begon in hoog tempo, maar door treuzelen voor doel kon de C. S. V.-achterhoede steeds ingrijpen. In laatste instantie speelde de kleine C. S. V.-ke.eper een prima wedstrijd. Bij het ingaan van de rust had C. S. V. een voorsprong van~-3—0 door doelpunten van Borst, Castricum en Hogeboom. In de tweede helft was C. S. V. veel sterker. Toch duurde het nog geruimen tijd, alvo rens Hogeboom er in kon slagen den stand op 40 te brengen. Nadat De Rijp een verdiend tegenpunt had gescoord; maakte Hogeboom er 5—1 van, waarmede het einde kwam. De andere uitslagen waren: C. S. V. II—Q. S. C. IV 1—3 S. V. aAlc. Victrix D 00 LANDBOUWER DOOR AUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Gisternacht, is de 44-jarige landbouwer A. van de W. uit Moergestel op den Moerge- stelschen weg te Tilburg door een personen auto aangereden en op slag; gedood. De marechaussee, uit Tilburg heeft de' auto en het lijk van W. in beslag genomen. De ver ongelukte landbouwer was gehuwd en vader van zeven kinderen. R.K. V.V. „A.D.O Lisse 2—A.D.O 2 V.V.Z. e—A.D.O. b Adspiranten-competitie KievitenAren den ZwaluwenOoievaars. 5—0 0—6 3—1 1—6 FILMAVOND IN HET K.S.A.-GEBOUW. Zondagavond werd in het K.S.A.-gebouw een filmavond gegeven over het retraitewerk. Allereerst werd door Pater de Groot van het retraitehuis te Bergen een opwekkingswoord gesproken De film liet de omgeving en het interieur van het retraitehuis te Bergen zien. Er was veel belangstelling. DRIEHUIS SCHOORSTEENBRAND. Zondagmiddag werd de hulp van de Velsen- sche brandweer ingeroepen door bewoners van den Driehuizerkerkweg nabij de de Génestet- laan, omdat de schoorsteen zooveel rook ont wikkelde. Bij aankomst van de brandweer on der leiding van den heer Verzijlberg bleek in derdaad brand in den keukenschoorsteen te zijn uitgebroken. Water behoefde niet gegeven te worden. Wel werd een flinke hoeveelheid roet losgemaakt, 't Opvallende hierbij was, dat nog maar zeer kort geleden bedoelde schoor steen geveegd was. ZATERDAGAVOND tegen middernacht, is in de Peperstraat te Delft een hevige brand uitgebroken, welke vijf winkelzaken in de asch heeft gelegd een lingeriezaak van den heer Kierk Wolters; de toon- omers en opslagruimte van den muziekinstrumentenhandei Hees Co.; de schoenhandel N.V. Lammers; de uurwerkwinkel van den heer K. Vos en een sigarenwinkel van den heer Saraber. De aangerichte schade, welke zeer groot is, wordt door verzekering gedekt, zij het, dat de heer Klerk Wolters slechts laag verzekerd is. Het was precies vijf minuten over half twaalf Zaterdagavond, toen voorbijgangers op schrikten door het rinkelen van glas. Het bleek dat de lingeriezaak „Het Goedkoope Huis", ge vestigd in de benedenverdieping van pand Pe perstraat 4, in brand stond. De voorbijgangers zagen hoe de ruit in stukken knapte en op hetzelfde oogenblik zagen zij de vlammen met kracht naar buiten slaan. Slechts enkele tellen later barstten de ramen van de boven den winkel gelegen opslagruimte, die niet minder dan vier verdiepingen hoog is, van de muziek instrumentenhandei Hees en Co. Bijna tege lijkertijd sloegen de vlammen over naar den uurwerkwinkel van den heer K. Vos, Peper straat 5. De vensters bezweken en in een om mezien stond het woonhuis boven den winkel in lichterlaaie. Aan beide zijden van de straat greep het.vuur snel om zich heen en weldra brandden ook het pand Peperstraat 6, waarin de schoenenzaak N.V. Th. Lammers is geves tigd, en het pand Peperstraat 3, waarin zich het sigarenmagazijn van den heer Saraber be vindt. Zoodra de brand ontdekt was en het bleek met welk een felheid hij woedde, maakte zich een hevige schrik van de mensehen meester en waarschuwde men de politie. De politie- brandweer, die onmiddellijk uitrukte, was zeer spoedig ter plaatse, Tegen half twee was gevaar voor uitbreiding geweken en was men den brand meester. Een der spuiten kon dan ook naar het bureau te rug worden gezonden. Met de beide overge bleven spuiten moest men echter nog flink doorwerken, want om kwart over twee laaiden de vlammen nog op achterin de lingeriezaak. Het was de laatste opflikkering, want tegen drie uur was de brand zoover gebluscht, dat nog slechts een spuit en de ladderwagen ter plaatse moesten blijven om zoo nu en dan op enkele punten water te geven waar het vuur weer wilde oplaaien. Omstreeks middernacht, toen het vuur nog in alle hevigheid woedde, ontstond er bewe ging onder het publiek. Niemand had de fami lie Vos het brandende pand zien verlaten, terwijl toch de heele voorzijde in lichterlaaie stond. Wilde geruchten deden de ronde en aanvankelijk verkeerde iedereen in het onze- Amsterdam bindt den strijd aan tegen baldadige brandmeldingen. Nieuw type brandmelder. In het R. A. I.-gebouw te Amsterdam is Vrijdagmiddag de 59ste Beurs van de Dameskroniek geopend. De bekende actrice Mary Dresselhuys hield bij deze gelegenheid de openingsrede. Op tien plaatsen van de vier honderd en een, waarin Amsterdam brandmelders staan, zullen in de komende week ■meldingsappa raten van een nieuw type worden opgesteld, waarmede men hoopt het euvel der balda dige alarmeeringen afdoende tegen te gaan. De heer Gordijn heeft niet den repressieven en ook niet den preventieven weg bewandeld, maar de psychologische dwang te baat geno men. De meldende persoon moet nl. genoodzaakt zijn eenigen tijd voor een luid claxonneeren- den melder te blijven staan om de brand weer te kunnen alarmeeren. Immers, om op straat een noodzakelijke handeling te ver richten het doen van de melding ter wijl een luid loeiende claxon de aandacht trekt van eiken voorbijganger en zelfs van de menschen in de huizen, dat vereischt een zekeren zedelijken moed, waarvan men ver onderstellen mag dat zij niet wordt getoond door den baldadigen jongeling' die het pretje wil beleven de roode brandweerauto's te zien uitrukken volgeladen met gehelmde brand weerlieden, die niet weten waar de brand is. De bediening van den nieuwen door den heer Gordijn en zijn staf ontworpen brand melder, waarbij grooten eenvoud is betracht, komt neer op het oplichten van een klep, het draaien van een schijf, en openen van een telefoonkastje en het telefonisch inlichten van de brandweer. Dit laatste zal men eerst kunnen doen wanneer de eerste handelingen in de boven aangegeven volgorde zijn ver richt, waarbij een donkertonige, claxon een niet te onderschatten geraas laat hooren. Alles bij elkander is het een zeer eenvou dige manipulatie, waarbij het aankomt op het ronddraaien van dé schijf, die eerst wanneer zij stuit de melding tot stand brengt waarna men telefonisch inlichtingen kan geven. Bij wijze van proef, van welker uitslag men het zal laten afhangen dezen nieuwen mel der algemeen in te voeren, zullen voorloopig op de tien plaatsen waar de meeste valsche alarmeeringen vandaan kwamen, nieuwe brandmelders worden opgesteld. kere over het lot van de familie Vos tw half één kreeg men echter gelukkig de zelf heid. dat de familie Vos zich in veiligheid harf kunnen stellen via een achteruitgang en on derdak bij kennissen had gevonden.°De hep Vos en zijn echtgenoote waren nog 'niet na bed, toen zij den brand ontdekten. De uif gang naar de straat was toen echter'al geheel versperd, doch via een poort kon het echto?a! met -zijn zoon en dochter, die reeds te bed la gen, het huis aan de achterzijde verlaten Mevrouw Saraber, die alleen thuis was' ziekelijk is, kon haar woning niet verlaten doch werd nog tijdig door den agent Blom veiligheid gebracht. 01 De andere panden waren niet bewoond De oorzaak van den brand is vermoedeliii» een potkachel met niet al te solide pijp jn zaak van den heer Klerk Wolters, welke kanhli 's nachts bleef branden. 1 De schade welke is aangericht- moet zeer groot zijn. Gisteren werd reeds een bedrag van twee ton ge. noemd. DE A. V. R. O. BRIDGEDRIVE Zaterdagmiddag werd de A.V.R.O.-drive voortgezet met de halve finale in hotel Kras- napolski te Amsterdam. Er werd gespeeld volgens Scheveningsch systeem in drie groepen van zeven tafels. Vooral de oneven lijn in de B-groep was bijzonder sterk be zet. De winnaars van deze lijn zouden ook de Noord-Hollandsche finalisten worden, die in de A.V.R.O.-studio hun kansen voor de laat ste maal mogen verdedigen, voor het zoo be geerde landelijke kampioenschap. Wederom werd er zeer fel gestreden. Ieder een wachtte dan ook met spanning de hier- onder volgende uitslag af Groep A: oneven lijn: 1. Heer en mevr. H. Drechsel, Amsterdam, 2. Heer en mevr. J. van Reede, Hilversum Even lijn: 1. Heer en mevr. A. Denker, Amsterdam, 2. Dames E. Neuburger—K. van Rees, Am sterdam. Groep B: Oneven lijn:. 1. Heer A. Niewegmevr. J. J. de Bruyn, Am stelveen-Amsterdam, 8. Heeren L. Mennes-S. Pimentel, Amster dam. Even lijn: L Mevrouw v. d. Horstheer Houtman, Haarlem. 2. Heeren W. Cuik—P. Vijn, Amsterdam. Groep C: oneven lijn: 1. Heeren S. OkkerB. van Hessen, Am sterdam. 2. Heeren M. BlochR. Bloch, Aerdenhout (teruggetrokken) 3. Heer en mevrouw S. Trybetz, Amster* dam. Even lijn: 1. Heer F. Engers—mevr. Staats, Amster dam. 2. Heer en mevr. G. Prins, IJmuiden. De heeren Bloch uit Aerdenhout waren 's avonds verhinderd, aan de finale deel te nemen; zij hebben dus hun plaats afge staan ten behoeve van het derde aangeko- mende paar. De finale werd gespeeld volgens het Howell- systeem. Er waren zes tafels, er werden dus 22 spellen gespeeld. In tegenstelling met de in Haarlem gebruikelijke gewoonte om het best aangekomen paar het hoogste rangnummer te geven (een vijf) en het slechtst aangekomen paar het laagste (een nul), kreeg hier de bes te het laagste (een één) nummer, en de slechtste het hoogste rangnummer (een zes). Het minste aantal te behalen punten was dus twee-en-twintig, het hoogste 22 x 6 132. Het gemiddelde was dus 22 -j- 55 77 match- punten. De uitslag was: 1. Mevrouw J. J. de Bruynheer A. Nie- leg, Amsterdam-Amstelveen, met 66V2 m,p. 2. De heeren L. MennesS. Pimentel, Am sterdam met 67V2 m.p. Dit paar behaalde het grootste aantal malen een één en had dien tengevolge voorrang op de twee volgende pa ren, welke beide ook eindigden met 67'fc m.p, 3. Heer en mevr. PI. Drechsel, Amsterdam. 4. Heer en mevr. J. van Reede, Hilversum. Nu rest alleen nog de finale in de studio te Hilversum. Velen hebben gestreden, slechts weinige zijn uitverkoren. Hoewel enkele paren met pech te kampen hebben gehad en ande ren weer met eenig geluk tamelijk hoog zijn opgeklommen, gelooven wij wel dat uit eindelijk in Noord-PIolland de sterkste hebben overwonnen. Maar in de finale, en daar gaat het maar om, komt de slotkans. AANGEKOMEN. 4 Maart: Trïto s.s. Fowey Corvus s.s. Rotterdam Patria m.s. Ulvshale Ganymedes s.s. Alexandrië 5 Maart: Dioné s.s. Caen Mactra m.s. Curagao Sambre m.s. Rotterdam Tagila s.s. Bilbao Letehworth s.s. New Castle Coen m.s. Londen Kaunas s.s. West Hartlepool Flandria s.s. Rotterdam Cordillera m.s. Pto Barrios Borgila s.s. Rouaan 6 Maart: Angeja m.s. Capelle a. d. IJssel Merel s.s. Londen Miüsland s.s. New Castle Bellatrix m.s. Gothenburg VERTROKKEN. 4 Maart: Jrijnssen s.s. West Indië Lottie R. m.s. Swansea Oranje m.s, Kings Lynn Af on Gwili s.s. Blyth eofano Livanos s.s. Rotterdam ngan m.s. Rotterdam - «us s.s. Kopenhagen Akershus s.s. Oslo 5 Maart: Hakefjord s.s. Malmö Breidablik s.s. Egersund Holland s.s. Immingham Henrica m.s. Rotterdam Themis s.s. Bremen Mary Slessor m.s. Hamburg Phoebus s.s. Bremen Borthwick s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Colombia m.s. Hamburg Alkmaar s.s. Hamburg Oberon s.s. Hamburg Stal s.s. Sluiskil Katwijk s.s. Bilbao Sambre m.s. Rotterdam Enid Mary s.s. Goole Amstelstroom m.s. Londen Letehworth s.s. Blyth Vechtstroom s.s. Huil Dione s.s. Caen Cordillera m.s. Hamburg Olga m.s. Londen 6 Maart: Hontestroom s.s. Londen Monica m.s. Bremen Cherbourg s.s. Calais Erlïng Brövig m.s. Baytown Maori a m.s. Gent Herstellingen uitgevoerd. Na in het droogdok te Amsterdam eenige herstellingen te hebben uitgevoerd vertrok het Grieksehe stoomschip Theofano Livanos weer in ballast naar Rotterdam om aldaar te laden. IJzel-verscheping Na in Velsen aan de papierfabriek te heb ben gelost ging het Zweedsehe stoomschip Hakefjord naar de buitenhaven van het Hoogovensbedrijf om aldaar een lading ijzer in te nemen voor Malmö. Stukgoed gelost. Het van West Indië komende Duitsche pas- sag'iersmotorschip Cordillera loste de voor Amsterdam bestemde lading alhier in de bui tenhaven en vertrok daarna naar Hamburg. Den volgenden Zondag komt het schip weer naar hier om passagiers in te schepen voor Curacao. Ei'tsaanvoer. Het Ffansche stoomschip Dioné en het Duitsche stoomschip Tagila zijn hier, resp. van Caen en Van Bilbao, aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Cellulose-uitvoer. Het Nederlandsche motorschip Coen heeft voor de tweede maal bij de papierfabriek te Velsen een lading cellulose ingenomen voor Londen. Vijf voorstellen van Hitier aan Londen. LONDEN, 5 Maart (Havas). De Berlijn- sche correspondent van de „News Chronicle" meent te weten, dat Von Ribben trop naar Londen zal komen met een lijst van welom schreven voorstellen, die hij aan Chamberlain zal voorleggen. De besprekingen zullen, naar hij meent, op de volgende vraagstukken betrekking heb ben: 1. Het koloniale vraagstuk. Duitschland hoopt, dat Engeland zijn aanspraken zal er kennen. 2. De propaganda. Hitier zou een Britsch- Duitsch persaccoord wenschen. 3. De minderheden. Hitier verwacht, dat Engeland 't beginsel zal erkennen, dat de toekomst der Sudeten Duitschers en Oosten rijkers door een volksstemming dient te wor den bepaald. 4. De Duitsch-Italiaansche betrekkingen. Engeland zal niet mogen trachten de as Rome-Berlijn te verzwakken. 5. De Fransch-Russische betrekkingen. Geen toenadering is mogelijk met Engeland on Frankrijk, aldus zou Von Ribbentrop ver klaren, zoolang de democratische mogend heden haar samenwerking met de Sovjets niet staken De nieuwe directeur der Neder landsche Spoorwegen. Prof. dr. ir. J. Coudriaan Jr. wordt genoemd. Naar wij vernemen zal voor benoe ming tot directeur der N.V. Neder landsche Spoorwegen, in de vacature welke door het overlijden van ir. van Dijk was ontstaan, in aanmerking worden gebracht prof, dr. ir. J. Goudriaan Jr., onder-directeur der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen, DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2