BEVERWIJK Coud! CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT I SPORT EN SPEL I JCilEEP/ [T'JMNCENS Al winkelierscombinatie „plan west'. In de vorige week werden bij de Winke lierscombinatie „Plan West" in totaal 68 vol geplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum waarvoor de extra uitkeering gold was 28 Februari. Daarvoor kwamen in aanmerking: Van Noort, Acacialaan 45, Groenland. Arends- weg, Munni'k, Oreutzberglaan 28, Van Ameyde, Kerkstraat 4, mej. Pools, Groenelaan 30, L. Kneppers Simon Rumpingstraat 12; Bontekoe, Acacialaan 68, Bode Heemskerkerweg 64. onderlinge wedstrijden van s.s.s. De R.-K. Gymnastiekvereniging S.S.S. heeft haar onderlinge wedstrijden voortgezet. De uitslagen waren: Af deeling jongens, le gelid: 1. J. Bleeker 69 punten: 2. H. v. d. Wijst 67 p.; 3. P. van Til 66 P-: 4. P. Bonn 65y2 p. 5. S. Bakker 64V2 p.; 6.W. Braun 64 p., 7. B. Post 631/2; A. Bonn 62V2 P-> 9- F- Braun 59V2 p. 2e gelid: 1. H. Dekker 72 p. 2. E. Gaarthuis 66 p 3. J. Braun 64V2 p.. 4. H. van Leeuwen 64 p. 5. C. Eijking 61V2 p, 6. Jac. Rijke 57y2 p., 7. N. Duin 57y2 p., 8. N. Schuyt 52 p., 9. H. Broekkamp 49 V2 p. Afdeeling Heeren: le gelid: F. Berkhout 891/" P-. 2-^B. Berkhout 86 p., 3. C. Berkhout 82V" p.. 4. N. Brakenhof 63 V2 p. 2e gelid: 1. J- van Til 86 p., 2. P. Niesten 85 p., 3. M. Habers 82 p., 4. N. Barkhout 73 p., 5.'' M. Aris 65 p. Door dezen uitslag kwam F. Berkhout voor de eerste maal in het bezit van den wissel beker. De winnaar van het vorige jaar, R. de Kruyf kon den beker wegens werkzaamheden niet verdedigen. DE BELANGEN VAN T.B.C.-PATIëNTEN. De plaatselijke afdeeling van de Vereeniging tot behartiging van de belangen van t.b.c.- natiënten in Nederland zal in de maand April een feestelijke propaganda-avond houden 111 de zaal van „Odeon" aan de Baanstraat. LAATSTE VOORSTELLING TOONEELFONDS. De laatste voorstelling voor de leden van het Arbeiders Tooneelfonds zal in dit seizoen op Donderdag 31 Maart in het Kennemer Theater worden gegeven. „De Jonge Spelers" zullen dien avond een opvoering geven van „Spoken", het bekende drama van Hendrik Ibsen. CONCERT IN HET KENNEMER THEATER. De nieuwe zaal van het Kennemer Theater zal op Dinsdag 15 Maart voor de eerste maal dienst doen als concertzaal. Op dien avond zal het Mannenkoor „Zanglust" een concert geven. SCHAAKCLUB WEENINK. De uitslagen van de voor de onderlinge com petitie gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Groep 1: C. HennemanPh. Bakker V2V2. Groep 2: J. Arts—IJ, Mooy 01; D. Kikke— J van Otterlo 1—0. Groep 3: L. PrijsS. D. Ploogvorst 0—1. Groep 4: B. Broekman—D. Vergunst 1—0; PI. Günther—N. Molenaar 0—1. Algemeene competitie: J. SmitsJ. v. d. Veen 1—0; F. GeislerG. Offerhaus 0—1. (De goudvoorraad van de Neder- landsche Bank is weer met 20 millioen gestegen tot 1455,8 mil- lïoen.) Weer is het goud in onze bank gestegen Tot een tot dusver ongekend bedrag. Als men dat op een goudschaaltje gaat wegen, Is 't iets dat er gewichtig wezen mag. Het gouden kalf kan zich er niet mee meten, We zijn welhaast aan gouden bergen thans, Maar Nêerland's volk, kalm er omheen gezeten, Verleiden zelfs die bergen niet tot dans. Er komt geen einde aan den gouden regen, Plij stroomt maar op ons kleine landje neer, Maar brengt geen vreugd van bloemen, daarentegen Voelt men de nattigheid er van veeleer. Geen goudkoorts heeft ons nuchter volk bekropen, Geen warmte brengt dit goud, het laat ons koud, Wij zien niet goed, wat wij daar nou voor koopen, Die hartvergrooting van ons hart van goud. Het ligt daar maar en blijft de stapel stijgen, Dan wordt de kluis nog vol tot aan den rand, Maar u en ik zullen geen korrel krijgen, Als aandeel uit de goudmijn Nederland. Neen, al dat goud kan ons geen zorg besparen, Als beeld van voorspoed is 't slechts gouden schijn, Voor onzen tijd, die na driehonderd jaren. Niet als een gouden eeuw bekend zal zijn. P. GASUS. ONGEVAL IN EEN GARAGE. In de garage Home bracht de heer Tl de W. met behulp van een slinger den motor op gang van een auto, waarvan de versnelling ingeschakeld was blijven staan. De auto schoot plotseling vooruit, waarbij de heer De W. bekneld raakte tusschen den bumper en een transportfiets, die eveneens in de garage stond. Toen de heer De W. bevrijd was bleek hij een inwendige verwonding aan een zijner dijbeenen te hebben bekomen. Na door dr. Leenaerts verbonden te zijn werd de heer Th. de W. naar zijn woning overgebracht. DE NIEUWE MELKREGELING. Door den R.K. L.T.B. kring Beverwijk was voor de afdeeling boerenvakgroep in het K.S.A.-gebouw een vergadering belegd, waar de nieuwe melkregeling werd besproken. De bijeenkomst werd geopend door den voor zitter van de plaatselijke afdeeling den heer Th. Bruin. Hierna werd door den heer B. Nijman een deskundige van het hoofdbestuur van den L.T.B. de nieuwe melkregeling voorgelezen. Volgens den heer Nijman, moest van den minister de oude bestaande regeling, „De Zui- velcentrale" vervallen, daarom was aan de boerenvakgroepen de gelegenheid geboden, om zelf een regeling te treffen, daar anders alles zou komen te vervallen. Voortaan zal de veehouder al de melk af dragen aan de „C.M.C.", (Consumptie Melk Centrale) welke zich met den verkoop van de melk belast. Volgens den heer Nijman. zal dit een heele verbetering worden voor de veehouders. Spr. raadde de veehouders aan, zich zooveel moge lijk aan te sluiten daar het anders wel eens kon gebeuren, dat men als eenling bleef staan, daar de handelaren alléén bij de C.M.C. in- koopen. Ook zullen de boeren verplicht zijn, zich een goede boekhouding aan te schaffen. Verschillende vragen werden nog gesteld welke door den spreker werden beantwoord. zal inleggen, als zij deed met haar eerste koor van dien naam. Ze had natuurlijk niet te hoog gegrepen, maar reeds nu was 'te merken, dat met succes pogingen waren aangewend, de kleinen muzikaal te laten zingen, wat vooral bleek uit „Wat de brijpot vertelt", „Op het ijs" en „Hansje maat" van H. v. Tussenbroek. In dit laatste nummertje hoorden we boven dien een aardige solo. De meerstemmige liedjes leden eenigszins door het ontbreken van een aantal flinke jon gensstemmen. Toch „deden" o.a. „De kleinste" van Jos. Beltjens en „De Waldhoorn" van F. Silcher het niet onaardig. Zij tenslotte, wat het kinderkoor betreft, nog vermeld, dat de allerkleinsten met hun Dal- croze-liedje ,,'t Kleine Huisje" natuurlijk veel succes boekten. Aan dit concert werkten o.m. mede een koor tje van jonge dames en een dames-koor. Het eerste hoorden v;e reeds en we kunnen getui gen, dat de hernieuwde kennismaking zeer aangenaam was. Met dit twaalftal jónge dames kon Lies Hertier toonen, wat zij weet te bereiken, als men haar materiaal geeft. Keurig zongen deze jonge dames voor de pauze „Speldewerksterslied" van Hullebroeck, „Oogstlied" van Lijssen en „Des Zomers als het regent" van Van Ramshorst. Vooral het laatste nummer kreeg een klaterend applaus. Na de pauze vormde Hullebroecks teere „Moederke Alleen" weer een goeden inzet, doch het allerbeste had Lies Hertier tot het einde bewaard. Toen zong het koor 3 compo sities van Fr. Abt, t.w. „Surre, surre, Kaferlein". „Das Taubenhaus" en „O, wie schön ist die Frühlingszeit" en het een klonk al mooier dan het andere. Het medewerkende dameskoor bestaat nog maar kort en dit in aanmerking genomen, kwamen de dames zeker niet slecht voor den dag. Het bekende „Wiegenlied" van Joh. Brahms en „Jan Lansknecht" van J. Röntgen boeiden ons het meest. Tenslotte mogen we ook niet onvermeld laten de „Cavalerie-Marsch" van G. Hornpesch en „Der Calif von Bagdad" van Boieldieu, op de piano zoo kranig ten gehoore gebracht dooi de jonge dames W. v. d. Horst en Ans van Overeem, alsmede de begeleiding der koren door mevr. Otto. Zoowel Lies Hertier als mevr. Otto kregen bloemen. HULDEBLIJK. Naar aanleiding van het a.s, 40-jarig jubi leum van het Fanfarekorps „Wilheimina' heeft zich hier ter plaatse een damescomité gevormd, bestaande uit de dames Van Es, Zaal en Kuiper met het doel het corps ter gelegenheid van het heuglijk feit een hulde blijk aan te bieden in den vorm van het veran deren van den naam „Jan Gijzenvaart", voor komende op het vaandel in „Santpoort" en het aanbieden van eenige muziekinstrumenten. Aan wie zijn gave rechtstreeks naar het comité wil opzenden, zij medegedeeld, dat het adres van de penningmeesteresse, mevr. Kuiper, is Rijksweg 474. CONCERT KINDERKOOR „DUINLUST". Woensdagavond gaf het kinderkoor „Duin- lust" onder leiding van Lies Hertier zijn eerste concert in „Zomerlust". Tot goed begrip diene, dat eenige jaren een koor van dien naam te Santpoort-station ge vestigd is geweest eveneens onder leiding van Lies Hertier. Door verschillende omstandig heden echter ging dit koor, welks prestaties we enkele malen gunstig mochten beoordeelen, dusdanig in ledental achteruit, dat het ten slotte opgeheven werd. Het koor. dat nu Woensdagavond o-nder den naam „Duinlust" optrad, was dus een pas op gericht koor en gevestigd te Santpoort-dorp, Bij de beoordeeling der prestaties hebben we daarmede rekening te houden en dit inder daad doende kunnen we niet anders zeggen, dan dat dit eerste optreden het vermoeden wettigt, dat Lies Hertier in de naaste toekomst met haar nieuwe „Duinlust" weer dezelfde eer Coupeereii dierenmishandeling Afrika naar Australië en Nieuw-Zeeland va-' ren, terwijl in samenwerking met de stoom vaart maatschappijen „Nederland" en „Rot- terdamsche Lloyd" en de Holland-Afrika-lijn zgn. driehoeksreizen gemaakt kunnen .worden tusschen Europa, Arfika en Nederlandsch- Indië. Op voorstel van den heer P. van Goor, na mens H. P. C„ zullen aan mevr. Triebeis— Koens, die wegens ziekte deze vergadering niet kon bijwonen bloemen gezonden worden. Nadat de agenda voor de a.s. jaarvergade ring van den K. N. Z. B. besproken was, werd de vergadering gesloten. Principieele kwestie voor het Amsterclamsche Hof. Het gerechtshof te Amsterdam onder pre sidium van mr. Joh. M. Jolles heeft zich Woensdag weer bezig gehouden met de vraag of het coupeeren van honden pijnlijk voor de dieren is en of het beschouwd moet wor den als dierenmishandeling. De politierechter te Utrecht had de vraag bevestigend beantwoord en een man, die de ooren van twee Duitsche doggen had gecou peerd veroordeeld tot f 40 boete, subs. 20 da gen hechtenis. Eenige weken geleden hoorde het Hof een aantal getuigen en deskundigen in deze prin cipieele zaak, doch de procureur-generaal mr. J. Versteeg achtte de quaestie nog niet voldoende belicht, zoodat hij voorstelde te genover de gehoorde deskundigen a décharge zijnerzijds alsnog deskundigen te stellen. Na raadkamer besloot het Hof aan het ver zoek van het O.M. te voldoen. Woensdag hoorde het gerechtsof nog ver schillende deskundigen. De proqureur-generaal mr. J. Versteeg stel de in zijn requisitoir de vraag of men een concessie moet doen aan den smaak van de menschen en goed moet vinden, dat lappen van de ooren van de honden worden gesne den, omdat „men" het mooi vindt? Neen, concludeerde spr., dat is geen redelijk doel. Spr. kon zich vereenigen met het veroor- deelende vonnis, doch de opgelegde straf was z.i. te hoog. De operatie is goed gedaan, en de ooren waren verdoofd. Daar het hier een principieele quaestie betreft eischte spr. f 1 boete, subs, een dag hechtenis. De verdediger noemde het verhoogen van de handelswaarde een redelijk doel, zoodat ook daardoor het vonnis van den Politie rechter z.i. niet in stand kan blijven. Het Hof zal 23 Maart arrest wijzen. CRICKET. cricket in engeland. In de Dinsdag op Lord's door de „Board of Control of Test Matches at- Home" gehouden vergadering is de keuze-commissie wederom voor een jaar benoemd en thans mét één lid uitgebreid. I11 de commissie hebben zitting: Sir Pelham Warner (voorzitter) P. A. Perrin, A. B. Sellers (captain van Yorkshire) M. J. Turnbull (captain van Glamorgan) met als 5de lid de captain v. li. Engelsche test-team. A. Higson is derhalve vervangen. Zuid-Afrika heeft den wensch te kennen gegeven reeds voor den komenden toer (1938'39) van het Engelsche team door Zuid-Afrika de over van 8 ballen in te voeren. Een nieuwe aanwinst voor de K. P. M. De Ritz-Brothers in „Je kunt niet alles hebben", (Luxor Theater, Beverwijk.) M.s. „Tegelberg" vertrekt 11 Maart a.s. naar Indië. Het tweede van het drietal voor de Oriënt- Java-Afrika-lijn der N.V. Koninklijke Paket- vaart Maatschappij gebouwde motor vracht en passagiersschepen is gereed gekomen en ligt aan de kade der Stoomvaart Mij. „Neder land" te Amsterdam gemeerd, wit geschilderd en fraai van lijn, een. pronkstuk voor de Am- sterdamsclie haven, waar men het na zijn aanstaand vertrek binnen afzienbaren tijd wel niet meer terug zal zien. Het eerste schip, het m.s. „Boissevain", vertrok in Januari via Kaapstad naar Ned.- Indië, het m.s. „Tegelberg" zal Vrijdag 11 Maart 1938 de reis naar Indië via Afrika aam vaarden en het derde schip ,het m.s. „Ruys" zal begin April volgen. Evenals de „Boissevain" is de „Tegelberg' een mooi schip van 14.500 bruto registerton' nen, met een lengte van 171 M. en een breedte van 21.95 M. De dienstvaart is 16y2 mijl per uur. Het schip werd na ar ontwerp van ir. M. A. Cornelissen, hoofdingenieur der K.P.M., door de Ned. Scheepsbouw Mij. ge bouwd volgens de hoogste klasse van bureau Veritas. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit drie dieselmotoren van het enkelwerkend tweetakt systeem, volgens de constructie van Gebr Sulzer te Winterthur, welke ieder een voort stuwer drijven, k Het geheele machinecomplex werd uitge voerd volgens plannen van den hoofdin genieur der K.P.M. Dr. W. J. Muller. Is de indeeling van de passagiersverblijven dezelfde als aan boord van het M.S. „Boisse vain", de meubileering en aankleeding zijn geheel anders. De eetzaal heeft lichte, met goud bewerkte „hasco"-wanden; de meubelen zijn van ebbenhout en de stoelen hebben een gobelinbekleeding. De muzieksalon heeft met perkament bekleede wanden en ook hier zijn de stoelen van gobelinbekléeding voorzien.. De naam OrientJava-Afrika-lijn duidt het arbeidsveld der lijn reeds aun. Met het openen der OrientJavaAfriika-lijn werd een historische scheepvaartroute onder Ne- derlandsche vlag hersteld, n.l. die tusschen Ned.-Indië en de Kaap. Deze lijn is een van de langste passagierslijnen onder Nederland- sche vlag. Van Sjanghai via Hongkong, Ma nilla, Saigon, Bangkok, Singapore en Batavia naar Rodriguez, Mauritus, Ta-matave, Lourenco Marques, Duilban en Kaapstad toch is een af stand van rond 10.250 zeemijlen en de terug weg via Oost-Afrika is nog langer. In verbinding met de Java-Australië-lijn en met de Zuid-Pacific-lijn der K.PM. kan men nu ook met prachtige passagiersschepen onder Nederlandsche vlag van Zuid- en Oost- DAMMEN. ledenvergadering haarl. damclub Maandagavond 14 Maart a.s. zal de Haarlem sche Damclub in haar clublokaal een alge meene ledenvergadering houden ter bespre king van het werkloozen-vraagstuk, annex bepaling der werkloozen-contributie. Vermoedelijk in Augustus of September a.s. zal de Haarlemsche Damclub een tour onder nemen naar Zuid-Limburg en Friesland tot het spelen van twee wedstrijden. Te Maastricht zal het eerste tiental der Haarlemsche Damclub een wedstrijd spelen te gen het vertegenwoordigend tiental van den Algemeen Zuid-Limburgschen Daanbond en te Leeuwarden een massakamp tegen de Dam club „Leeuwarden". ZWEMMEN. VOETBAL. STORMVOGELS-HAARLEM. In verbalid met de groote belangstelTIng voor deze ontmoeting heeft het Stormvogels- bestuur besloten het aantal zitplaatsen met ongeveer 2000 uit te breiden. Deze zullen ver kocht- worden onder den naam ring-zitplaat- sen. Men heeft er nog over gedacht, ook be slag te leggen op de nood-tribune, welke Zon dag j.l. op het Haarlem-terrein aan 2500 per sonen een zitplaats bood, doch tenslotte durf de het Stormvogelsbestuur de risico niet aan in verband met het hooge bedrag, dat hier mede gemoeid was. In totaal zullen ongeveer 10.000 toeschou wers den wedstrijd' te IJmuiden kunnen vol gen. E11 die zullen stellig ook wel komen! De opstelling der elftallen is als volgt: Stormvogels: De Vries, I-Iaak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Schoorl, Gerrits, Van Pel, Van der Steen, Prins, Woudenberg, Opberjren. Haarlem Nmaber, Smit, Van der Hulst, De Winter, Kammeijer, Van Gooi, Effem, De la Mar, Huijsmans, Verhappen. Vijgeboom. voetbal in engeland. Uit Londen: Woensdag is de kwart-eindstrijd om den beker tusschen Huddersfield Town en York City, welke Zaterdag j.l. in een 00 gelijk spel was geëindigd, overgespeeld. Huddersfield Town slaagde er thans op eigen terrein in, met 21 te winnen; zij plaatste zich hierdoor in een van de halve eindstrijden, welke op 26 Maart a.s. worden gespeeld, tegen den verde diger van den beker Sunderland. In den an deren hal ven eindstrijd komen Aston Villa en Preston North End tegen elkaar uit. De uitslagen van de in de league gespeelde wedstrijden waren BrentfordChelsea 11 Manchester CityMiddlesbrough 16 Sunderland—Westbromwich Albion 3—1 Preston North End—Leicester City 0—0 Jaarvergadering Kring Haarlem K. N. Z. B. De Kring Haarlem van den K. N. Z. B. hield Woensdagavond in Café-Restaurant Brink man aan het Plein zijn jaarlijksche algemeene vergadering, waarvoor wegens een aantal zeer belangrijke agendapunten van de zijde der vereenigingsbesturen groote belangstelling bestond. Het grootste deel van den avond werd in beslag genomen door een bespreking van een door een speciaal daartoe benoemde com missie samengesteld, ontwerp-kringreglement, dat aan de vergadering ter goedkeuring was voorgelegd. Het was dan ook dit belangrijke agendapunt, waarvoor een aantal functiona rissen van den K. N. Z, B., de heeren Jan de Vries (bondsvoorzitter) Sabel, Dogger en Van Wijck voor het geven van nadere inlichtingen tegenwoordig waren. Direct na het openingswoord van den voor zitter, den heer P. Borst, gaf de heer Braam namens het H. P. C.-bestuur te kennen, dat. het ontwerp-r-eglement onaanvaardbaar is, omdat het zal leiden tot een zekere dictatuur van den K. N. Z. B. en dat het ook niet in be handeling kon worden genomen, omdat het ontwerp niet binnen den daarvoor vastgestel- den tijd schriftelijk ter kennis was gebracht aan de vereenigingsbesturen. Hij hield zich aan het bestaande reglement en gaf aan de vergadering in overweging, een contact-com missie te stichten om deze zaak nader te be- studeeren. Nadat de heeren Sabel en Brunt de bedoe ling en de strekking van het ontwerp-regle- ment, dat voortvloeit uit het bondsreglemeiit, hadden toegelicht, besloot de vergadering met 18 tegen 7 stemmen het reglement in be handeling te nemen. Het werd met dankzegging, aan de samen stellers met 20 tegen 5 stemmen goedgekeurd. De secretaris van den Kring, de heer L. Brunt, bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij op de belangrijkste feiten van het afgeloopen jaar uitvoerig inging. Hij sprak den wensch uit, dat het jaar 1938, waarin de K. N. Z. B. zijn 50-jarig bestaan zal herdenken, een jaar zal mogen worden van groote activiteit en saamhoorigheid. De penningmeester, de heer A. H. de Bruyn, kon in zijn jaarverslag gewagen van een ge zonde financieele positie van den Kring Haarlem. Er is een kassaldo van f 99,76. Nadat de competitieleider, de heer P. Rol, in het kort de organisatie van de zomer- en win tercompetitie de revue had laten passeeren, werden enkele diploma's voor behaalde kam pioenschappen en beste prestaties uitgereikt. Toen kon de bestuursverkiezing plaats heb ben. De heeren P. Borst, L. Brunt en A. H. de Bruyn Jr., resp. voorzitter, secretaris en pen ningmeester stelden hun functies ter be schikking. Het bestuur werd thans na een verkiezing in vrije stemming als volgt samengesteld: voorzitter: P. Borst; vice-voorzitter P. van Goor; secretaris L. Brunt; penningmeester A. H. de Bruyn Jr.; tweede secretaris-pen ningmeester, Keur van „Zandvoort". Voor de Zwem- en polocommissie werden de 5 voorgestelde leden gekozen in de volgende functies: C. Zeeman (secretaris), A. M. Heer- kens Thijssen (voorzitter), P. Rol (competi tieleider) en S. de Vries en Th. J. Verzijlbergh (leden) De contributie voor 1938 bleef ongewijzigd. BILJARTEN. kampioenschap van haarlem en omstreken 2e klasse. Na een kort openingswoord van den voor zitter van „Insulinde", den heer M. R, v. d. Water, werd het tournooi 0111 bovengenoern- den titel, voortgezet. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. J. D. Ronde 109 37 11 2.94 C. v. d. Hoek 150 37 16 4.05 A. Corver K. de Jonge 150 113 41 41 17 18 3.65 2.75 108 150 B. Bonnet J. Hasselmeyer De wedstrijden worden met: 8 uur: B. BonnetA. J. D. Ron-de- K. de Jonge- 14 21 3.08 4.28 35 35 Vrijdag vervolgd Corver; 9.15 uur: G. H. Osterthun en 10.30 uur: -J. Hasselmeyer. TAFELTENNIS. stedenwedstrijd rotterdam- haarlem. De re turn-wedstrijd tusschen de teams van den Rotterdamschen en Haarlemschen Tafel- tennisbond zal te Rotterdam op 19 Maart a.s. in het St. Laurenshuis te Rotterdam gespeeld worden. Het Rotterdamsche team is samengesteld uit de heeren: H. Mostert, gebrs. J. en R. Willemstein en a. Zuidgeest 'Jr. OLYMPISCHE SPELEN. de voorbereidingen voor 1940 in japan. Uit Tokio: Het nationale comité, belast met de organisatie va.n de Olympische Spelen 1940 te Tokio, heeft medegedeegld, dat de regee- ring zich verbonden heeft een bedrag van 750.000 yen op de volgende begrooting uit te trekken ten behoeve van de voorbereidingen der spelen. Het organisatiecomité heeft verder verklaard, dat de Japansche Athletiekbond reeds begonnen is met de training van ath- leten. HANDBAL. het programma voor zondag 13 maart. Ie klasse West. (Dames.) G. V. A.—Concordia (H.) 2 uur. D. O. S.Rapidit-as, 3 uur. Turno—Carna, 10.40 uur. A.D.A.Niloc, 9.40 uur. (Heeren.) ConcordiaZaandam, 10.45 uur. Van Oosten de Bruynstraat. Turno—Lijnden 1.40 uur. Simson—Olympia, 10.20 uur. D.O.S.Niloc, 2.40 uur. 13 Maart. 2e klasse: Dames: Carna 2Rapiditas 2. Heeren: Olympia 2Lijnden 2. HOLLAND—AMERIKA LIJN .Maasdijk, Baltimore n. Rott. 8 te Newp. News. Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 6. v. Bellingham. Veen-dam, 7 v. New-Orleans te Cristobal. Rotterdam, 7 v. Valparaiso te B. Ayres. Blommersd., n. N.-Orl. 8, 140 m. v. L. End. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 8 v. Genua n. Oran. Flensburg, 9 te Narvik n. Vlaard. Vredenburg, 11 te Vlaard. verw. Stad 'Maassluis, 9 v. Amst. 11. Narvik. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 8 v. Port Sudan. Meliskerk (uitr.) 9 te Port Pirie. Marken 9 v. Hamb. n. Rott. via Bremen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) 9 te Antwerpen. Jagersfontein (t.) p. 9 Ouessant. HOLLAND WES'l -AFRiKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 8 v. Daker. Ceres (thuisr.) 8 van Duala. Jaarstrooni. (uitr.) 8 v. Dakar. Reggestroom (th.) 9 te Havre vertr. 10. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 8 van Aden. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Pinang, 8 v. Batavia te N.-York. Talise, 8 v. Batavia te New-York. Kota Baroe, Batavia n. N.-York 8 te Penang. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ajax, 8 van Napels te Catania. Fauna, 9 v. Palermo te Amst. Hermes, 8 van Stamboul n. Bourgas. Merope, Amst. v. W.-Indië p. 8 Azoren. Saturnus, 8 v. Malta te Piraeus. Trajanus, 8 van Alexandrië te Lissabon. Ulysses, 6 van Bourgas te Jaffa. Vesta, Piraeus n. Amst. p. 9 Ouessant. Helder, 7 v. Talcahuano n. San Antonio. I-Iermes, 9 v. Stamboul te Bourgas. Achilles, 8 van Beyrouth te Messina. Bodegraven, Chili n. Amst. 9 v. Cristobal. Aurora, 9 v. Amst. n. Hamburg. KON HOLL LLOYD Salland, 9 v. Amst. 11. Hamburg. MEIJER EN COS SCHEEPVAART MIJ Cyclops, Rott. n. Japan 8 te Hongkong. Memnon, 9 v. Dairen te Rott Polydorus n. Amst. via Lon-d. p. 9. Dunge Menelaus, Japan n. Rott. 9 v. Kobe. Protesilaus, Rott. 11. Japan 9 van Suez. City of Evansv. n. Rott. 8 te Hongkong ROTTERDAM—Z L' ID-AMERIK A LIJ is Alhena, 9 van Rott. te Hamburg. ROTTERD A MSUHl' LLOYD. Indrapoera (uitr.) p. 9 Suez. Sibajak (thuisr.) p. 7 Perim. Kertosono (t.) p. 9 Kaap del Armi. Kota Gede (t.) p. 9 Finisterre. Siantar (thuisr.) 8 v. Sabang. Weltevreden (uitr.) p. 9 Sagres. Tjisondari (thuisr.) 8 v. Padang. Simaloer, 9 v. Batavia te Amst. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Marnix, 9 v. Amst. n. Batavia. Chr. Huygens (thuisr.) 8 van Genua. Johan van Old. 9 v. Bat. n. Amst. WIJK LIJN. Randwijk, 9 v. Bayonne n. Rott. Naaldwijk, 8 v. Londen n. Stamboul. Haulerwijk, 8 v. S-usak te Plymouth. Winterswijk, 8 v. Norfolk n. Hamburg. Vischdiefstallen te Esbjerg. In den laatsten tijd nemen de diefstallen in de haven van Esbjerg hand over hand toe. Niet alleen wordt er visch weggehaald doch ook de vaartuigen worden bezocht en alles, wat niet nagelvast is, wordt medegenomen. Daarom gaan er in belanghebbende kringen stemmen op om rond de geheele haven een hek te maken met eenige bewaakte toegangs poorten. aangekomen. 8 Maart: Bor s.s. Rotterdam 9 Maart: Buccinum s.s. Curacao Fauna s.s. Palermo Simaloer s.s. Batavia Elgö s.s. Köping Monica m.s. Bremen Cab0 m.s. Londen G. B. Holt s.s. West Afrika VERTROKKEN. 8 Maart: Corvus s.s. Bergen Merel s.s. Londen Angeja m.s. Goole Tagila s.s. Hamburg E. H. Stinnes XV s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil 9 Maart: Kaunas s.s. Klaipeda M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia Salland s.s. Hamburg Ertsaanvoer. Met het Zweedsche stoomschip Elgö is van Köping een lading erts voor het Hoogovenbe- drijf aangevoerd. IJSberichten. Volgens bericht uit Wyborg is de haven weer geheel ijsvrij zoodat de scheepvaart verkeer zonder eenige hindernis kan plaats vinden. Vlootuitbreiding. De scheepswerf der firma J. Pattje te Wa terhuizen ontving van een binnenlandsche reederij een opdracht tot het bouwen van een motorkustboot met een laadvermogen van 500 ton, dat zal worden uitgerust met een Deutz- Dieselmotor van 350 P.K. Duitsche robbenvangst. De nieuwe Duitsche robbenjager „Sachsen", waarover wij reeds eerder berichtten, is na een geslaagde proeftocht door de reederij overgenomen van de werf en zal Donderdag de eerste reis naar het hooge Noorden maken. DAGENHAM PIPING GIRLS NAAR HAARLEM. Vrijdag 0111 12 uur zullen de bekende Dagen ham Piping Girls op het station te Haarlem aankomen voor hun optreden 111 het Rem brandt Theater, waai- zij de komende week tijdens het filmprogramma zullen optreden. Zij zullen een marsch door de stad maken en het is de bedoeling dit de komende week eiken dag bij mooi weer te herhalen. Dit bekende Schotsche doedelzakensemble is in ons land reeds in Eindhoven en Den Haag- opgetreden en staat onder leiding van miss Peggy Iris. 1

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5