VERDWENEN BUITENPLAATSEN IN DE GEMEENTE VELSEN. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Al kunt U het I Jmuider Stoom-,Wasch- en Strijkinrichting Westerwijk. De "buitenplaats Wester wijk werd omstreeks 1700 bewoond door W. van Teffelen. Op 19 November 1706 verkochten de voogden van W. van Teffelen de hofstede aan Pieter Pels, schepen van Amsterdam. De Pelsen wa ren enorm rijk en de heer Pels heeft het buitengoed dan ook zeer vergroot. Volgens Zegepralend Kennemerland van de Leth en Brouërius van Nidek was de lustplaats gelegen in den Velserban en strekte zij zich uit naar de Breesaap toe, waar zij gescheiden werd door den Zeeweg. Aan de voorzijde strekte de plaats zich met „een weergalooze laan van driehonderd roeden lengte" uit tot op den Kleinen Houtweg. Genoemd plaatwerk geeft drie afbeeldingen van Westerwij k en wel een gezicht uit het speelhuis over de groote kom naar de Hertenkamp; een gezicht uit de Her tenkamp over de groote waterkom uit de groene Logie naar het Theater met zijn beel den en zijn schermen. G. Tijsens geeft in zijn „Hollands Arcadia" ook een afbeelding en wel van het huis. Vreemd is echter, dat hij de plaats Zuyder- wijik noemt,terwijl dit buitengoed toch overal als Westerdijk bekend staat, n.l. in verschil lende akten, ook in een, door P. N. v. Door- ninck in Velsen's oude archief vermeld. Waar Tijsens ook Pieter Pels als bewoner vermeldt, kan het niet ander dan een drukfout zijn. Genoemde Tijsens dichtte van dit buiten: Terwijl ik verder ga, daar Westerwijk mij noodt Op 't schoone landgezicht en mijnen lust vergroot, Om bij zijn lieflijkheid een weinig rust te vinden. Kon ooit het tuüivermaak mij aan zijn schoonheid binden, Zoo bindt g' o Westerwijk, mij aan uw hofsieraad. Uw voorpoort toont voor 't eerst, eer dat men verder gaat, 't Beginsel van uw schoone en aangename dreven; Het rijzend muurwerk kan ons 't tweede teeken geven, Van uw volmaakten stand en lustig landvermaak; Het prachtig hofgebouw, hetgeen ik nu genaak, Vergroot den luister van uw hoog gekramde hoornen; Wie kan zijn aandacht in verwondering be toornen, Die zooveel schoonheid niet op 't netst bijeen gegaard? De kunst heeft alles hier op 't nauwst geëvenaard, Om in welstandigheid elkaar gelijk te wezen, De droeve Heraklyt zou hier zijn smart genezen, Die hij weleer gevoelde om 's werelds ijdelheid; Al had hij tot nog toe der menschen staat beschreid, 't Aanlokkend Westerwijk zou zijne tranen drogen; Een heerlijk ruimgezicht heeft een volmaakt vermogen Om 't hart van druk en rouw en zwarigheid t' ontslaan En 't niet een nieuwe vreugd te strelen, om voortaan In 't welig land vermaak te vinden zijn behagen. Durft iemand naar bewijs van deze waarheid vragen? Zoo hangt de brave Pels het zegel aan mijn dicht, Die vaak het stadsgevoel ontwijkt, om zijn gezicht, Op 't lustig Westerwijk een vroolijkheid te geven, Waardoor de zorg zoo lang wordt van het hart gedreven, Wanneer het weidend oog uit 't speelhuis spelen gaat En vindt verwezing in het weemTend tuinsieraad Van plant, van boom en kruid en net geschoren hagen. O, wakkre Pels, geniet die blijdschap van veel dagen, Ja, vele jaren, tot ontspanning van de vlijt, Die gij aan 't koopslot hebt van Amsterdam gewijd; 't Geen u de hoofdzuil noemt van zijne Beurspilaren! Dat Pales en Pomone u eeuwiglijk bewaren, O, luchtig Westerwijk, tot blijdschap van uw heer! Wij hebben Zuyderwijk hier telkens vervan gen door Westerwijk. Met Hareklyt bedoelt Tijsens de Grieksche filosoof Heraclites levende 500 voor Christus, die een werk schreef „Over de natuur" en bijgenaamd was de duistere. Als de schreiende filosoof werd hij gesteld tegenover den lachenden Democrites. De m de laatste regels genoemde Pales was een herdersgodin en Pomona de godin van vruchten en tuinen. Kocht Pieter Pels, lid der zeer rijke koop mansfamilie Pels en Co. te Amsterdam in 1706' Westerwijk, in 1708 kocht hij er al een stuk teelland en een tuinmanswoning bij, gelegen tegen den stal. In Januari 1722 kocht hij van Maria Haageboocm—Hagestein een woning en acht morgen land aan Velserduin; in dezelfde maand kocht hij van Leonard Herzeele de boerenhofstede Velsereinde; Maart van hetzelfde jaar kocht hij een stuk land, genaamd de Wiederkroft, groot 1100 roeden en nog een stuk van de Kerkekroft, groot één morgen en 700 roeden. In Augustus 1723 kocht Pieter Pels van Joachim Rendorp (de Rendorps woonden op Schoonenberg) een stuk weiland, groot 2y2 morgen. Op 12 April 1728 kocht Pels ook de buiten plaats Rooswijk, maar dat was blijkbaar alleen een transactie, want hij verkocht het weer aan Reinier Bouwens, eveneens schepen van Amsterdam, die Rooswijk ging bewoonen. Toen Pieter Pels gestorven was, werd Wes terwijk gekocht door Abraham van Kalkar, schout, bode en doodgraver te Velsen van 1724 tot 1758. De koopprijs is helaas niet bekend, maar het zal wei een transactie geweest zijn, die den schout van Velsen flink wat, op bracht, gelijk in 1766 het koopen en weer ver- koopen van Velserbeek door den schepen Barent Kromhout dezen tot een gezeten man maakte. Immers Abraham van Kalkar ver kocht Westerwijk dadelijk April 1740 weer aan den heer Louis Michel. De laatste ons bekende eigenaar van Wes terwijk was Daniël J. Bouwens, de zoon van Reynier Bouwens en eigenaar en bewoner van Rooswijk, die Westerwijk en Velsereinde in Augustus 1765 kocht van de weduwe van Louis Michel. Zooals we reeds bij Rooswijk verteld hebben, werd deze buitenplaats in 1779 ver kocht voor 40.000, vermoedelijk zal Wester wijk daar wel niet bij inbegrepen zijn ge weest. Wat er van Westerwijk geworden is, is niet bekend; het terrein van deze buitenplaats sal zich bevonden hebben tusschen 't Huis fce Schulpen en de tegenwoordige buitenplaats Westerhout van jhr. G. S. Boreel. 't Huis te Schulpen stond tussolien Water vliet en Westerwijk, doch over deze plaats een volgend maal. In het oud-archief van Velsen bevindt zich een akte van 3 Maart 1709, bevattende een contract tusschen Pieter Pels, eigenaar van Westerwijk, Johannes van Tongeren, eige naar van Rooswijk en de buren van Breesaap en Velserduin, concerneerende het verleggen van een voetpad, loopende over genoemde hofsteden. Zeer waarschijnlijk betreft dit het bekende Wij'k aan Zeeërvoetpad. Van 16 Sep tember 1765 is er een akte, met een contract omtrent een tweede verlegging van dit voet pad. De Kleine Houtweg zal men thans tever geefs zoeken in Velsen-Noord. Deze weg liep vroeger over de gronden van de buitenplaats Watervliet en was gelegen tusschen de Melk- laan en het land, genaamd de Punt of Drie hoek. Op 4 Juni 1861 werd deze weg ten overstaan van notaris Commelin te Amsterdam verkocht aan J. C. v. d. Berg, koopman en A. v. d. Berg, stalhouder (wij meenen te Haarlem). Zij ver kochten op 29 October van dat jaar dezen weg aan mevr. de weduwe EliasSix voor 3000, terwijl de erven van mevr. EliasSix den weg op 14 December 1863 verkochten aan mevr. v. d. PollMeuleman van 4750. Ermelo. G. VOET. BEVERWIJK DIPLOMA-UITREIKING NIJVERHEIDS AVONDSCHOOL. Op Donderdag 31 Maart zal de diploma-uit reiking plaats vinden van de Nijverheids avondschool aan het C. H. Moensplein. Uitbreiding van de haven- beschoeiing. Geruimen tijd geleden besloot de raad tot uitbreiding van de laad- en losplaatsen van de beschoeiing aan de Pijpkade. Naar wij ver nemen heeft de Minister thans toestemming verleend dit werk in het vrije bedrijf te doen uitvoeren. Zooals wij destijds mededeelden zullen de kosten ongeveer f 18.000 bedragen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt as. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H. A. Mel- chior, Zeestraat 166, telef. 3340. In de week van 1320 Maart is de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, be last met den Zondags- en nachtdienst. LAND- E TUINBOUWPRAATJE. Het voorjaar komt! Zoo langzamerhand begint er wat meer voor jaarsstemming in den tuin te komen. De sneeuwklokjes en lenteklokjes bloeien reeds, evenals de winteraconiet. Vroege crocussen, o.a. de weinig bekende doch wondermooie Crocus Imperati, staan in vollen bloei, terwijl de andere spoedig volgen. Tulpen en andere bolgewassen vormen reeds volop blad en zullen binnenkort haar omgeving in overvloedige bloemenweelde omtooveren. De Primula's beginnen ook al te bloeien, evenals Longenkruid en Leverbloempje. An dere vaste planten steken hun neuzen naar buiten en zullen, de een vroeger, de andere later, ons met haar bloemen verrassen. Van al deze vroegere voorjaarsbloeiers kan men nooit genoeg aanplanten. Zelfs in de kleinste en donkerste tuintjes willen juist die voorjaarsplanten, welke immers bloeien op een tijdstip, dat er maar weinig zon is, nog goed gedijen. Veel te weinig aandacht wordt, ook in grootere .tuinen, aan de vroege voor jaarsbloemen geschonken. Dikwijls ziet men, dat de bloembedden tot midden of einde Mei leeg blijven en dan eerst met zomerbloemen of potplanten worden gevuld. Juist in den tijd dat het gemis aan bloemen het sterkst wordt gevoeld, moet men zich dan het genot van bloeiende planten ontzeggen. En het is een kleine moeite daarin verandering te brengen. SCHIP VAN Verm. aankomst LAATSTE BERICHT Amstelland (Ned.) x) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Amarante (Port.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Atreus Baarn (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Bellatrix (Zw.) Chr. Huygens (Ned.) s Cordillera (Du.) x) Colombia (Ned.) x) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Deucalion (Ned.) Freiburg (Du.) x) Glenaffaric (Eng.) x) Groenlo (Ned.) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x). Hébé (Ned.) Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Juno (Ned.) j.v.Oldenbarnevelt (N.) Kurmark (Du.) Luneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Luga (Rus) Myrmidon (Eng.) x) Montferland (Ned.) x) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Mount Olympos (Gr.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mactra (Eng.) x) Mapia (Ned.) Monica (Ned.) May wood (Br.) Nijkerk (Ned.) x) Orestes (Ned.) Ootmarsum (Ned.) Oberon (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Polydorus (Ned.) x) Palatia (Du.) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Roebiah (Ned.)s Radnorshire (Eng.) (DU.) Stella (Ned.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) South America (Noor) x Securitas (Ital.) Salland (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Buenos Aires Alexandrië Midd. Zee Buenos Aires Hamburg West Afrika Hamburg Hongkong Chili Chili Beira Chili Hamburg Batavia Hamburg Hamburg Pto Barrios West Afrika Midd. Zee Ned. Indië Japan On ton (v. Jm.) Ned. Indië Chili Batavia West Indië Bourgas Ned. Indië Beira Alexandrië (via Calais) Batavia Ned. Indië Ned, Indië Corpus Christie Gent Batavia Buenos Aires Japan La Plata New Orleans Ned. Indië Ned. Indië Batavia Gent Batavia Hamburg Nantes Zuid Afrika Trajanus (Néd.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tjikembang (Ned.) x) Tebro (Ital.) Tiberius (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Valverde (Ital.) Venezuela (Ned.) Wilh. Russ (Du.) Waterland (Ned.) Chili Buenos Aires Hamburg West Indië Ned. Indië Batavia Balboa La Plata Batavia Hamburg Yokohama Bto Barrios Zwarte Zee Batavia Japan Buenos Aires Pt. Arthur La Goulette (v. IJm.) Hamburg Zuid Afrika Alexandrië Batavia Batavia Ned. Indië Bona (v. IJm.) Midd. Zee Stettin Bourgas Ned. Indië La Goulette (v. IJm.) West Indië Danzig Buenos Aires 1 April 31 Maart 20 Maart 13 Maart heden 15 Maart 13 Maart 13 Maart 2 April 22 Maart 13 Maart 15 April 10 April 9 April 26 Maart 18 Maart 11 April 14 Maart 12 Maart 24 Maart 18 Maart 12 April 22 Maart 20 April 11 April heden 13 Maart heden 15 Maart 2 April 10 Maart heden 17 Maart 8 April 4 April 18 Maart 31 Maart 18 Maart 4 April 8 Maart 15 Maart 20 Maart 14 Maart 15 Maart 8 Maart 16 Maart Een belangrijke dag voor de Kennemers. 6 Maart vertrokken. 8 Maart te Messina. 10 Maart van Messina, in lading, in lading. 8 Maart van Dakar. 12 Maart vertrokken. 5 Maart vertrokken. 10 Maart te Duinkerken. 9 Maart van Cristobal. 7 Maart van Pt. Natal. 3 Maart van Callao. 10 Maart vertrokken. 10 Maart van Algiers. 12 Maart vertrokken. 12 Maart vertrokken. 12 Maart vertrokken. 9 Maart te Lagos. 9 Maart van Luxuri. 7 Maart van Gibraltar. 11 Maart van Belawan. 10 Maart van Ouessant. 1 Maart van Padang. 9 Maart te Valparaiso. 8 Maart vertrokken. 5 Maart v. Pto Barrios. 10 Maart vertrokken. 7 Maart van Bintang. 12 Maart te Antwerpen. 10 Maart van Gibraltar. 9 Maart van Batavia. 5 Maart van Port Said. 9 Maart van Singapore. 24 Febr. vertrokken. 11 Maart vertrokken. 23 Febr. van Belawan. 11 Maart van Las Palmas. 11 Maart van Port Soedan, vertrekt 12 Maart v. Rosario 4 Maart van Charleston. 4 Maart van Sabang. 6 Maart van Macassar. 12 Maart vertrokken. 11 Maart vertrokken. 9 Maart te Belawan. 12 Maart vertrokken. 10 Maart v. Land's End. 11 Maart te Hamburg. 9 Maart van de Azoren. 2 Maart van Montevideo. 9 Maart vertrokken. 9 Maart van Paramaribo. 11 Maart van Port Said. 10 Maart van Londen. 4 Maart v. Trinidad. 8 Maart te Rosario. 6 Maart vertrokken, in lading. 11 Maart van Prawle Point. 7 Maart van Pto Colombia. 7 Maart van Malta. 1 Maart vertrokken. 10 Maart van Hongkong. 2 Maart van Santa Fé. 28 Febr. vertrokken. 9 Maart van Gibraltar, vertrekt 19 Maart. 11 Maart van Beira. 10 Maart van Lissabon. 6 Maart van Colombo. 8 Maart van Padang. 2 Maart van Padang. 9 Maart van Ouessant. 2 Maart v. Ciudad-Trujilo. 12 Maart vertrokken. 6 Maart te Jaffa. 10 Maart te Soerabaja. 28 Febr. vertrokken. 10 Maart van de Azoren. 12 Maart vertrokken, in lading. Beverwijk beleeft morgen den belangrijksten voetbal-Zondag in de geheele competitie. Na vele besprekingen is de wedstrijd Kennemers D. W. V., die een week te voren werd afge last, in de plaats gekomen van de aanvanke lijk vastgestelde ontmoetingen Z. V. V.de Kennemers en D. W. V.—Z. F. C. Voor beide partijen staat morgen heel wat op het spel. De Amsterdammers moeten winnen willen zij als kampioenen naar de hoofdstad terug keer en. Blijven de punten in Beverwijk, dan zullen de wedstrijden ZWKennemers en DWVZFC de beslissing moeten brengen. Ook deze beide Zaansche clubs hebben bij den uitslag van den morgen in het Beverwijk- sche Sportpark te spelen wedstrijd groot be lang. Deze clubs kunnen zich nog veilig stel len, mits zij er in zouden slagen DWV en de Kennemers een nederlaag toe te brengen. Men kan er zich dus van overtuigd houden, dat ook in de Zaanstreek de uitslag van den strijd tus schen de belde kampioenspretendenten met ongewone spanning wordt tegemoet gezien. Wat nu den strijd zelf betreft, deze is volkomen open, dat wil zeggen, dat het niet mogelijk is een winnaar aan te wijzen. Wanneer men de situatie met nuchteren blik beziet, dan is meil geneigd de kans van de Kennemers iets hoo- ger aan te slaan. Niet alleen, dat de roodzwar ten eigen grond onder de voeten hebben, maar zij vangen ook den strijd aan met de weten schap, dat er gewonnen moet worden, willen zij hun kans op den eeretitel behouden. Het komt ons voor, dat de Kennemers zich direct op den aanval zullen werpen, zulks in tegen stelling met den strijd in Amsterdam toen de beide ploegen daarvoor een groote vrees schenen te hebben. De wedstrijd eindigde te Amsterdam destijds onbeslist (00). Wanneer de zenuwen nu geen al te groot overwicht hebben kan een aantrekkelijke strijd worden verwacht. De belangstelling voor het treffen van de tweede klassers is enorm, ondanks de concurrentie van Stormvogels Haarlem. Het Kennemers-bestuur heeft uit gebreide maatregelen genomen om een zoo groot mogelijk aantal toeschouwers plaats te kunnen bieden. De beide ploegen zullen volledig binnen de lijnen verschijnen. De opstellingen zijn: Kennemers' Van Urk, Dinkla, v. d. Bos, Veenstra, Horeman, v., d. Wal. Hoope, Boom, Groot, Steeman, Heideman Scheidsrechter M. C. Bos'. D. W. V.: Ooms, Porte, Visser, Montelban, Sinkeldam, Kreuger, Boon, Berger, HeinemarWoeldering, T. Sinkeldam. De stand van de kampioens-candidaten is D. W. V. 16 10 5 1 25 47—19 1.56 Kennemers 16 9 5 2 23 37—25 1.44 VEREENIGING VAN SPIRITISTEN. Woensdagavond houdt de plaatselijke af dee ling van de Nederlandsche Vereenigmg van Spiritisten „Harmonia" een openbaren avond in het Kennemer Theater, waar mevrouw wed. dr. C. AkkeringaKromme zal spreken. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. De heer K. Adelaar heeft onder veel bewij zen van belangstelling zijn zilveren jubileum in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen gevierd. Namens de directie werd de jubilaris gecom plimenteerd door den heer C. A. A. v. d. Voet, opzichter van weg en werken, die hem tevens de gebruikelijke enveloppe en een diploma overhandigde. Namens het personeel bood de heer G. Hartog een kapstok aan. Ook te zijnen huize had de jubilaris talrijke gelukwenschen en bloemstukken in ontvangst ';e nemen. nog zoo goed, er zijn altijd stukk en die U niet geheel schoon krijgt. Laat 't ons doen, 't wordt beter. SNELUUSSTRAAT 59, TEL. 4571 (Adv. Ingez Medj x) Schepen ran een xl zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERU EN SCHEEPVAART TF IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN DE OMVANG DER WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal 1186 werkzoekenden ingeschreven tegen 1265 aan het einde der vorige week. Daarvan waren 1051 werkzoekenden in Be verwijk (vorige week 1113) en 135 (vorige week 152) in Heemskerk woonachtig. DE UITVOERING VAN TURNLUST. Zooals wij reeds hebben bericht, geeft de Beverwijksehe Gymnastiekvereeniging „Turn- lust" a.s. Donderdag in het Kennemer Theater haar jaarlijksche uitvoering. Na den traditioneelen opmarsch van de on geveer 170 deelnemenden en de opening, waar bij de gelegenheid wordt aangegrepen, de jubi leum-wisselbekers aan de veelzijdigste athleten van 1937 uit te reiken, is het woord, of liever de daad, aan de kleuters. De jongste kleuters, peuters van 5 en 6 jaar, zullen een bezoek uitbeelden aan Artis met zijn apen, olifanten, zeeleeuwen, enz. De oud ste kleuters toonen daarna hun vorderingen met behulp van middelen als bok. hoepels, touw en banken. Turnen met behulp van matten, 't klinkt onwaarschijnlijk, maar de jongste jongens zullen laten zien, hoe dit mogelijk is. De jong ste meisjes leveren haar aandeel met een de monstratie van volksdansen. Later op den avond komen de oudste meis jes uit in turnen aan twee paarden met vier meisjes tegelijk, en na de pauze in een groe- pendans, die met „Wedgwood Blue" van Ketel- bey begeleid zal worden door Roemer's or kest, dat ook de verdere muzikale verzorging op zich neemt. Ook op andere wijze zullen verschillende nummers muzikaal worden ge ïllustreerd. De oudste jongens verwerken een nummer brug, welk toestel dan tevens dienst doet als Ook de dames werken aan toestellen, n.l. aan paard, brug en laagrek voor de onderscheiden gelederen. Voor 't eerst zullen de turnsters een bewegingskoor laten zien, dat de strijd tus schen goed en kwaad uitbeeldt. Staaf zwaaien op de „Valse Blue" van Margis vormt haar slotnummer. Ook springen ontbreekt niet op het pro gramma. De heeren springen n.l. met behulp van de veer-springplank op en over het hooge paard. Moderne trainings-oefeningen in serie zullen door hen worden uitgevoerd op de „Step.,Stephaniegavotte" van Ezibulka. Aan hoogbrug, laag- en hoogrek zullen de turners hun gedurfde toestel-oefeningen laten zien. Na dit uitgebreide gymnastische programma volgt in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater een bal. De heer Hartog kreeg het eerst gelegenheid zijn standpunt uiteen te zetten. Naar zijn mee ning is het concours voor Castricum van groote beteekenis, terwijl hij de daaraan ver bonden risico's niet te groot achtte. Zang en Vriendschap kon bovendien op veler medewerking en ook op die van de autoriteiten rekenen. Mede door het in deze zaak door het bestuur gevoerde beleid dreigde de eenheid in de vereenigmg verloren te gaan en om dat te voorkomen had spreker's groep deze vergadering belegd. De heer Zomer, voorzitter van Zang en Vriendschap, zei hierna, dat het bestuur van den Zangersbond slechts een voorloopige toe zegging had gedaan. Spreker's bezwaar was, dat de vereeniging voor de bondsconcoursen te allen tijde risico moet dragen, ook wanneer zij elders worden gehouden. Van eenige mis leiding is geen sprake, slechts het vereenigings belang mag den doorslag geven. De heer Buys, oud-penningmeester der ver eeniging wees daarop en spoorde den leden krachtig aan Zang en Vriendschap voor ver brokkeling te behoeden. De voorzitter meende evens, dat het niet. juist was meer op elkanders fouten te letten, dan op de groote vereenigingsbelangen. Tenslotte verklaarden de heeren Hartog en Zomer na uitvoerige besprekingen de grootst mogelijke samenwerking te zullen betrachten, vooral ook om den directeur, den heer J. Bei der, die Zang en Vriendschap op zoo'n hoogte heeft gebracht. (Applaus). Aan het einde der besprekingen heeft de heer De Jonge een hartelijk dankwoord ge richt tot den voorzitter voor de wijze waarop hij zijn moeilijke taak heeft volbracht en waarop hij verdeeldheid wist te voorkomen. SCHAAKCLUB „DE PION". De uitslagen van de nog uit te spelen par tijen voor de onderlinge competitie waren als volgt: H. Oostvoorn—L. van Leeuwen 1—0 Westendorp Boerma—J. v. Ravenzwaai 1—0 Door deze uitslagen is in groep A de heer Ligthart nummer één terwijl in groep B de heer Nijsen de eerste plaats veroverde. In groep A is de stand aan den kop: I. J. T. Ligthart HVs uit 12 partijen. 2. H. A. van Kleef 10 uit 13 partijen. 3. Th. de Smalen 10 uit 13 partijen. 4. Westendorp Boerma 7Va uit 13 partijen. 5. D. Keetbaas 7 uit 13 partijen. 6. P. Bosch 6V2 uit 12 partijen. Groep B: 1. H. A. Nijsen IOV2 uit 12 partijen. 2. J. van Hoeve &y2 uit 11 partijen 3. W. van Leeuwen 8 uit 11 partijen. 4. A. Nonnekes 6V2 uit 9 partijen. 5. J. Zaal 6 uit 10 partijen. 6. Dr. H. v. 't Hof 5 uit 8 partijen. KINDERKOOR „JONG ZANGLUST" Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het kinderkoor „Jong Zanglust", dirigent Stephen Jansen, wordt er in de zaal van den heer W. Borst te Bakkum op Woensdag 16 Maart een feestavond gehouden. Het programma vermeldt voor kinderkoor „Een vogel" van H. van Tussenbroek: „Goe den Nacht" van Cath. v. Rennes; „Twee 5" van Blattmacher; „De Schoonste Feestdag" van Cath. v. Rennes; „Sneeuwvlok ken", „Lente", „Gij vriend'lijke Zonne" alle van H. van Tussenbroek; „Ruim baan" van Cath. v. Rennes en een tableau van het kin derkoor. Voorts verleent het Cabaret „Harree", met moderne goocheltechniek en snelteekenen, medewerking. R.K. SCHAAKVEREENIGING „ST. THOMAS". De gedetailleerde uitslagen van den wed strijd van het eerste tiental van St. Thomas tegen Bloemendaal 2 luiden als volgt: E. Sprenkeling—G. van Egmond 1—0; W. BriefjesG. Kruup 01; Jo LuteJ. Mica 10; A. ToepoelP. van Rixel 01; L. de Winter—Th. Vallenduuk 0—1; G. Cornelisse— J. van der Bronk 10; L. ResH, Nelissen 10; N. SteemanJ. Bolleman 01; J. Ro- zingF. Timmermans 10; S. LuteP. van Schoorl 0—1. De einduitslag was 55. Indien St. Thomas de laatste twee wedstrij den mocht winnen, dan is het kampioenschap voor de Castricummers verzekerd. R, K. S. V. VITESSE. Voor Zondag a.s. vermeldt het voetbalpro gramma voor Vitesse twee wedstrijden, name lijk Teylingen—Vitesse 2.30 uur. Berdos cVitesse b, 1 uur. Het eerste elftal gaat op bezoek bij Teylin gen, dat thans definitief de laatste plaats bezet, De eerste ontmoeting eindigde in een groote zege voor Vitesse, maar Teylingen is sterker dan destijds. Hoewel er voor beide partijen niets meer op het spel staat kan het toch een aantrekkelijke wedstrijd worden, want Teylingen wil graag revanche nemen. CACTRICUM Hoogovens Hoogovens Hoogovens Engelsch Zweedsch Itaiiaansch s.s. Presto Rudolf Tebro Shoreharr Caen Bona laden erts erts DE EENHEID IN ZANG EN VRIENDSCHAP HERSTELD. De leden van „Zang en Vriendschap" heb ben in Hotel Bakkér een vergadering gehou den ter bespreking van de situatie, die ont staan was door de vorming van twee groepen, waarvan de één het concours van den Noord- hollandschen Zangersbond te Castricum wilde doen houden, terwij1 andere groep daarvoor de risico's te groot tte. De leiding berust'.t bij den heer Van Eik, die zou trachten de partijen tot elkaar te brengen. IJMUIDEN ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemerapo- t-heek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. Vlootuitbreiding. De voor rekening van kapitein J. van der Laan te Groningen bij de firma Gebrs. van Diepen te Waterhuizen gebouwde motorkust boot Havik heeft met goed gevolg een proef tocht op de Eems gehouden en is door de ree- derij overgenomen. Het schip heeft een laadvermogen van bijna 700 ton en is ingeschreven in de hoogste klas se van Lloyds; het is uitgerust met een Deutz-Dieselmotor van 350 P.K. en kan een snelheid van 10 mijl behalen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 12 MAART Thalia Theater: „Casino de Paris" en „De dood langs den weg", 8 uur. Theater de Pont: Menschen.jacht" en „Wittebroodsweken". 8 uur. ZONDAG 13 MAART Thalia Theater: „Casino de Paris" en „De dood langs den weg", 8 uur. Van 37 uur doorl. matinée. Theater de Pont: „Menschenjacht" en „Wittebroodsweken", 8 uur. Matinée 3.15 uur

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 11