Een goede zakenvrouw Het vliegveld van Weenen is bezaaid met Duitsche bombardementsvliegtuigen en toestel len, die legerafdeelingen aanvoerden. Duitsche soldaten verlaten de machines na de landing De bouw van de „Oranje", welke het vlaggeschip zal worden van de Stoomvaart Mij. Nederland". Een overzicht van den stand der werkzaamheden bij de Neder andsche Scheeps bouw Mij. te Amsterdam. De „Oranje" zal tevens het grootste schip der Amsterdamsche haven zijn Te's Gravenhage is aan het gebouw der Oostenrijksche Legatie de hakenkruisvlag geheschen naast de Oosten rijksche vlag De intocht der Duitsche troepen in Oostenrijk. Kufstein begroet de leger afdeelingen, die de stad binnentrekken Een telegrafisch overgebrachte foto van den intocht van Adolf Hitler in Weenen. Staande in zijn auto brengt de Führer de wachtende menigte zijn groet Leon Blum, de nieuwe Fransche minister-president doet den journalisten mede- deeling omtrent de resultaten zijner kabinetsvorming Een der voor Ned. Indië bestemde D O 24-vliegbooten, welke te Friedrichshafen worden gebouwd, is Maandag naar Papendrecht overgevlogen, om bij „Aviolanda" voor de verzending naar Ned. Indië gedemonteerd te worden De grenzen van Oostenrijk worden scherp bewaakt door S.A.- en S.S.- manschappen. Passencontróle in een der internationale treinen FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 2) „U hebt het schitterend gedaan", zei hij opgetogen. „Dat wilde ik u juist komen ver tellen. En tevens zeggen hoe jammer ik het vind. dat u geen prijs behaald hebt. U hadt. bet heusch wel verdiend. Als ik scheidsrech ter was geweest, dan hadt u onherroepelijk gewonnen!" „Dank u," zei het meisje. ..Dat is erg aar dig van u". „Hebt u u zelf geen pijn gedaan", vroeg Jonathan benieuwd, „toen u tegen den grond smakte?" „Neen", antwoordde ze. „Ik was een beetje versuft, dat was alles". ,0 zoo, was dat alles? Alleen maar wat versuft, terwijl ze vlak bij die moorddadige hoeven lag! Blijkbaar was dat de moeite niet waard om het te" vermelden. „In elk geval was het schande, dat u voor dién tweeden rit geen belooning hebt gekre gen". meende hij. Ze geven niemand ooit een tweede kans. Ik" deed het alleen maar voor de aardig- ^.Hê?" zei Jonathan Blair onzeker. „Voor de'aardigheid?" ..Zeker! voor de aardigheid antwoordde ze. „Het hoort er nu eenmaal bij, dat je er wei eens afgegooid wordt. Dat weet u ook wel". Ze nam hem vluchtig van top tot teen op. ziin goedzittend licht pak zijn bruine schoe nen zijn keuris overhemd en hoed uit Bond Street. ,,Of soms niet?" „Nou, en of!" zei Jonathan. Hij klauterde ieni° op de omheining en schoof zijn hoed wat" achterover. „Ik zou er een boek over kunnen schrijven. Ik ben eens gevallen bij een voetbalwedstrijd op college. Ik rende het veld zóó driftig op. dat ik over mijn eigen beeneri struikelde, hals over kop vloog en iets in mijn nek verrekte". Ze keek hem een oogenblikje aan. Dan be gon ze te glimlachen. „Gaat u door", zei ze. „U doet mij mezelf erg klein voelen", „Ik leg het er niet op aan, u een minder waardig gevoel te bezorgen", zei hij bemoe digend. „Ik ben zelf zoo dikwijls gevallen. Er wordt wel eens op gezinspeeld, dat ik uit mijn wieg gevallen ben met heel noodlottige gevolgen, maar daar hecht ik niet veel ge loof aan. Mijn volgende val van beteekenis was, toen ik in Lake Placid van een toboggan rolde". Hij hield eensklaps op. bedacht zich even, keek op zijn horloge en riep uit. „Goede genade, de Limited moet er bijna zijn!" Hij sprong op den grond en stale de hand uit. „Goeden dag", zei hij. Ik wenscb u graag veel geluk". Het meisje nam zijn hand aan. „Hoe is uw naam, heilwenscher?" vroeg ze. „Blair", zei Jonathan, „Jonathan Blair. Feitelijk Jonathan Corinthius Blair. Dat Co- rinthius is een erfstuk. Het gaat van de eene generatie op de andere over met een „Shera ton" sofa en een stoomvaartmaatschappij ..Uit New-York?" New-York. ja". Zijn grijze oogen keken ernstig, toen hij zich naar haar toeboog. „Goedendag, miss Texas en nogmaals mijn dank. U was schitterend! Ik wou, dat ik net als u kon opstaan en me midden in den strijd gooien". Hii drukte haar de hand glimlachte en liep met snelle schreden weg. Uit de rich ting van de stad klonk het fluiten van eer trein Hii '->ogon t.p hnlfen Dp Limited kwam binnen en hij betwijfelde, of Dick Segrave aandeelen genoeg had om den trein nog wat langer op te houden Hij rende her terrein af en keek wanhopig rond aan een taxi. Ner gens eens te zien. Hij holde verder. Opeens klonk er achter hem hoefgetrappel en het meisje, op een pony gezeten hield naast hem den teugel in. Ze voerde een tweede pony met zich mee. „Kunt u iets van rijden?" vroeg ze kortaf. „Zeker", antwoordde Jonathan. „Spring dan op!" Hij vroeg nergens naar. Hij sprong in het zadel, trok den rand van zijn hoed in de oogen en volgde het meisje. De stijgbeugels waren hem te kort en het zadel zat erg vreemd, maar er was nu geen tijd om er iets aan te veranderen. Pointdexter was geen wereldstad, maar het was toch ook geen gewone veemarktplaats. Een stel menschen, dat in halsbrekenden galop over de geplaveide straten renden, was iets ongewoons. De menschen bleven hen staan nakijken, toen ze door de hoofdstraat renden langs bioscopen en winkels, drie trams en de noodige verkeerslichten. Een po- litie-agent blies hard op zijn fluitje, maar kreeg ondanks al zijn moeite zelfs geen ant woord. Bij een volgend kruispunt sprong een agent op den rijweg en stak zijn hand op. Hij moest opzij springen, toen het meisje hem voorbijvloog. Jonathan rende achter haar aan en hef gekletter der hoeven van zijn pony op de straatsteenen ratelde vreemd in zijn ooren. In galop bereikten ze het station. Juist reed de lange trein der Southwestern Limited de overkapping uit. Gelaten hield Jonathan de teugels in. maar het meisje keerde zich in het zadel om en wuifde hem bevelend, haar te volgen. „Waar wacht je op?" schreeuwde ze. .Vooruit dan toch!" Jonathan moest er eigenlijk niet veel van hebben. Hij zag er geen heil in, kunsten uit te halen met een rijdenden trein. Maar ge- Iwnnger 1opp hij ».Hn paard >an. Ze liet hen- geen andere keus. Voordat, de trein op volle vaart was had den ze de laatste wagon ingehaald. Dick Segrave stond op het achterbalcon en keek of hij een heeten aardappel had ingeslikt. ..Spring er op!" riep het meisje. „De pony laat je niet in den steek!" Er op springen! Wie dacht ze wel, dat hij was? Tom Mix soms? Maar het ging toch ook niet, als een gek door de stad gereden te hebben en dan dien trein te laten schie ten? Jonathan Blair besloot het te probee- ren. Hij liet de teugels los en leunde over den nek van het paard heen. Dan greep hij het hekwerk van het platvorm vast haalde zoo diep mogelijk adem en schudde de stijg beugels van zijp voeten af. Hij sloeg tegen het harde houtwerk aan, maar hij wist zijn voeten op de treeplank te krijgen en door Dick en den conducteur geholpen, kwam hij veilig en wel binnen, al was hij clan ook deer lijk gehavend. „Groote goedheid!" riep Segrave uit. „Waar heb je dat geleerd?" ..Mijn eerste les", hijgde Jonathan. „De hemel zij dank, dat het gelukt is". Hij krabbelde overeind en keek de lijn langs. Ver achter hem zat het meisje te paard. Hij wuifde en ze stak haar slanken arm ten groet omhoog. „Wie was dat, Corry?? wilde Diok graag weten. „Mis Val, of zooiets", zei Jonathan Corin thius. „Haar voornaam ken ik niet. Geen tijd gehad om haar te vragen. Ze is een schat maar.ze is krankjorum!" „Die is raak!" merkte Segrave grinnikend op. n. Maar het rossige meisje in het grauwe rij kostuum kreeg een dubbele bekeuring van de DOlitie in Pointdexter. De eene. omdat ze een 'erkeerslicht gepasseerd was en de andere veerpns roekloos rijden denkelijk was dit de eerste maal. sedert Pointdexter *n fat soenlijke stad was geworden, dat iemand we gens te hard paardrijden bekeurd werd. Maar ze scheen er zich niets van aan te trekken. Ze glimlachte zelfs herhaaldelijk, toen ze rustig in stap door de stad naar het wedstrijdterrein terug reed. „Een geldprijs!" mompelde ze in zichzelf. „Dat is schattig!" En ze lachteeen onwillekeurige jui chende lach! En telkens als ze terugdacht aan dien bruusken jongen man, die zoo on omwonden haar rijkunst bewonderd had, kwam er een glimlachje om haar lippen. Hij was op slag voor het waagstuk te vinden ge weest, zonder iets tegen te sputteren. Zoo wa ren er tegenwoordig niet zoo heel veel man nen meer te vindenJonathan Blair.... Jonathans Corinthius Blair uit New-York! Een groepje veedrijvers stond haar bij het. veepark o;p te wachten. Een hunner trad, vooruit en nam de teugels van de paarden over. ...Bedankt, Sam", zei ze. „Ik moest wel haast maken". „We hebben staan wachten", zei hij, „om u te bedanken voor dit alles. Het was een pracht van 'n „rodeo". Nog eens bedankt, miss Val". Ze gleed uit het zadel onder de herhaalde toejuichingen van de rest van het troepje. „Binnenkort houden we er weer een", zei ze. „Ten minste als ik zoo gauw een vergun ning er voor krijgen kan. De politie is nijdig op me. omdat ik de hoofdstraat gegaloppeerd heb. De lui schijnen dat niet meer te doen Och, als onze grootvaders dat eens hoorden'" Ze grinnikten tegen haar Het waren allen oudgedienden van de groote Ransome ranch „Maar ja. de tijd heelt veel", zei het meis je ..Waar heb ik eigenlijk mijn wagen ge laten?" „Joe is hem gaan halen", antwoordde een ''er mannen. (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8