VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Gecombineerd concert. &m£lust, Doopsgez. Zangkoor en Euphonic. Het eerste concert, dat in de nieuwe zaal van het Kennemer Theater gegeven werd, is dat geweest van het Mannenkoor Zanglust in com binatie met het Doopsgezind Gemengd Zang koor en het symphonie-orkest Euphonie; de eerste twee koren onder leiding van den lieer H. van Dijk, het laatste ensemble onder die van Marinus Adam. De zaal was tot in alle hoeken bezet toen de heer L. Blaauw zijn welkomstwoord sprak. Den heer Moens. beschermheer van Zanglust, mevr. Moens en den eerevoorzitter Ds. J. D. van Calcar heette spr. in het bijzonder welkom Voor de vlotte afwikkeling van een dergelijk programma met al zijn changementen had het niet kwaad geweest als het wat minder lang was en men daarbij op tijd begon. Zanglust introduceerde .'zich met. Willem Hespe's Israel, en Gnadig und Barmherzig van Grell, twee werken welke Zanglust reeds vroe ger uitvoerde. Het werk van Grell klonk beter dan Israel; toch was de samenzang niet van die kwaliteit, als we het gaarne zouden hoo ien. Het leek ons toe alsof de zangers hun onderling verband door een acoustisch effect (te weinig resonans) misten; de klanken vloeiden niet. zooals men van een koor eischt. De heer van Dijk, die Zanglust prachtig op toon liet zingen, wist in 't bijzonder van Grell een fraaie genuanceerde vertolking te laten geven. Uitstekend was de inzet van Schubert's die Allmacht; sonoor klonken de lage mannen stemmen, die zich nu beter ingesteld hadden op de zaal. Na even zoeken had mevr. Suijck Schik den juisten toon to pakken en zong met veel voordx*acht haar solo, correct aan de piano begeleid door den heer Roemer en onder steund door een zeer goed gedisponeerd Zang lust. dat de aanwijzigen van den dirigent ge trouw opvolgde. Een bekend Russisch lied, het Stjenka Rasin, was voor Zanglust een goede kans de kwali teiten van zijn materiaal eens te laten hoo- ren; ongetwijfeld kon het publiek dit op prijs stellen. Met Claessens Spreekwoorden quodlibet en het soldatenkoor uit Faust werd dit con cert. dat we in verband met het late uur niet tot het einde konden bijwonen, besloten. Het Doopsgez. Gem. Zangkoor zong een klas siek koorwerk van Sweelinck met humoris- tischeh inslag en geheel in den 16-eeuwschen stijl van den canon. Het was verdienstelijk ingestudeerd en de uitvoering ervan was frisch. Al oogstten andere liederen wellicht grooteren bijval dan deze geestige compositie, de heer van Dijk ga op dezen ingeslagen weg voort. Want zulke staaltjes compositie- en koor zangkunst kunnen nooit genoeg gebracht wor den. Roeske's De Gypten had een welverdiend succes. De alten en sopranen waren in de eerste strofe bijzonder goed op dreef; de frase „Bij vlammende vuren" had van de zijde der heeren even vaster en zekerder kunnen zijn. Het tamboerijnkoor zat rhythmisch goed in elkaar, maar ook hier weer waren de dames qua klapk de meerderen van bassen en teno ren. Een fraai staaltje van „homogenen samen zang" was het „Verdreven van huis", dat voor beide koren mooie effecten bracht. In dit deel hebben we tenoren en bassen kunnen bewon deren, terwijl het andere materiaal zich er waardig bij aansluit. Maar het kan tempera mentvoller in den dans. Twee belangwekkende composities zijn Sirenen van Ed. Flipse en Olman's Ellen, die beide van dames zoowel als heeren de be schikking over ontwikkelde stemmiddelen eischen. Daar voldoet het D.G.Z. ruimschoots aan. zoodat de waarborgen voor een verdien stelijke eruditie aanwezig waren. Euphonie speelde een zestal werken, die we op hun jubileumconcert reeds hoorden; voor zulk een orkest was de beschikbare podium ruimte welhaast te klein. In Ouverture Ales- sandro Stradella was men niet altijd even ge lukkig met de stemming, vnl. van de blazers (hoorn, fluit, klarinet, violen). Het samenspel alsmede de verzorging dei- dynamische schakeeringen was boven alle lof. De geheele uitvoering droeg het stempel van technische beheersching en directeur Adam oogstte er terecht warmen bijval mede. Dvorak's Humoreske bood aan het strijkers corps en in het bijzonder aan de eerste violen- groep gelegenheid tot fraai verzorgd spel: dit was „im grossen Ganzen" eveneens met het Faustballet het geval (jammer van die on welluidende halen aan het slot van dans 2 en de ongelijkheden van de blazers in 3). Mooi waren de solotrekjes van koper en hout. alsook van de strijkers, in het bijzonder in 5 en 6. Na de pauze speelde Euphonie. wier optre den met instemming en aandacht gevolgd werd, Strauss' Geschichten aus dem Wiener- wald. Intermezzo uit 1001-Nacht en Mozart's Turksche Marsch, waarmede het orkest velen aan zich verplicht zal hebben. W. Nieuwe manden voor de aard beien. In het belang van product en afzet. De Vereenigde Veilingen en de B. E. T.-vei- ling hebben aan de inbrengers van aardbeien belangrijke mededeelingen gedaan omtrent de kwaliteit van de manden, waarin de aard beien aangevoerd moeten worden. Wij ontlee- nen aan de circulaire, waarin deze bijzonder heden vervat zijn, de volgende bijzonderheden; Het feit, dat er in de laatste acht jaren zoo weinig nieuwe manden zijn aangekocht is oor zaak, dat de voorraad oude sloffen steeds groo- ter, maar ook. dat de manden steeds slechter en vuiler worden Daarbij gevoegd, dat de prijs voor fabrieks- aardbeien steeds lager wordt en men dus in deze streek zich meer zal moeten toeleggen op de teelt van mooie, groote aardbeien, voor de binnenlandsche markten, en zoo mogelijk voor export naar de Duitsche markten, dan brengt het belang van den afzet mede, dat door de tuinders ernstig wordt gestreefd naar aanvoer in schoone, zoo mogelijk nieuwe manden, en dat de voorraad oude zwarte manden zoo spoe dig mogelijk op den brandstapel komt De veilingen zullen zich op den duur niet kunnen onttrekken aan de verhandeling der oude manden, om welke reden dan ook is be sloten, dat de nieuwe manden een speciaal Beverwijksch merk zullen krijgen, welk merk dan later door de veilingen wordt terugge nomen Op den duur kan dan de aanvoer in andere dan gemerkte manden worden verboden of beboet. Het zal dus geraden zijn, bij den aankoop van oude manden,alleen schoone manden te koopen en geen groote voorraden op te doen, doch nieuwe of prima gebruikte te koopen. Indien ooit een kans zou bestaan om met aardbeien weer de Duitsche markten te be reiken, waarover in de vergaderingen van de tuinders nog zal worden gesproken, dan zijn nieuwe, althans schoone manden absoluut noodzakelijk. Voor export en binnenland worden de hoo- gere kosten toch in den prijs vergoed. Voor 1938 worden de nieuwe manden door de veilingen gezamenlijk aangekocht en van een speciaal merk voorzien. De besturen zullen nog overwegen, of het door eenigen maatregel of boete de vuile man den van de markt kan weren, b.v. door voor vuile manden het gewicht der sloffen, bere kend naar den prijs der aardbeien, af te trekken. De gemerkte manden zullen dus uitsluitend bij de veilingen kunnen worden besteld. De besturen vertrouwen dat alle tuinders zullen inzien, dat de nieuwe maatregelen wor. den genomen uitsluitend om de belangen van afzet en product te dienen. Beverwijk moet alle krachten inspannen, aldus de besturen om zijn plaats voor den afzet van versche aard beien te heroveren en te behouden. TENTOONSTELLING VAN FRÖBELWERK In de Christelijke Fröbelschool in de Mee- resteinstraat zal het werk van de kleuters worden tentoongesteld. Deze tentoonstelling is te bezichtigen op op Woensdag 16 Maart, van 3—5 en van 7.30 -9 uur. JAARVERGADERING B.E.T.-VEILING. De jaarvergadering van de B.E.T.-veiling zal Donderdagavond te half acht in het veiling gebouw aan de Meerstraat worden gehouden. KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. De pers- en Propaganda-commissie van de Beverwijksche Krachtsportvereeniging D.O.K. heeft in haar eerste vergadering de heer A. J. Burger tot voorzitter en de heer C. G. Tabak tot secretaris benoemd. Voorts werd er besloten om weer een loterij te ox-ganiseeren, mits deze de goedkeux-ing van B. en W. kan wegdxagen. Als prijzen zou den worderx aangekocht een gouden heeren- of dameshorloge en als tweede prijs een zil veren heeren- of dameshorloge. Ook zal er waax'schijnlijk weer een feestavond worden ;ehouöen. waar dan tevens een worstelwed strijd zal wox-den gehoudexx tegen D.W.S. uit Culembox-g, waarvoor deze vereeniging reeds haar toezegging deed. Op dezen avond zal tevens de huldiging plaats vixiden van de kampioenen, waarbij ook A. van Wijxigaar'den lid van D.W.S. die kampioen werd in Middenzwaargewicht, betrokken zal wox-den. Verder zal de ledenwerving krachtig ter hand worden genomen. Degene, die de meeste donateurs aanwerft, ontvangt een aardige verrassing. CASTRICUM JAARVERGADERING E.H.B.O. De plaatselijke afdeeling van de E.H.B.O. heeft in hotel Broksma haar jaarvergadering gehouden. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer Hemmer, bi-acht de secretaresse, mej. K. Bakker, het jaaxwerslag is. waaruit bleek dat het afgeloopen jaar voor de afdeeling zeer gunstig is geweest. De afdeeling telt 88 werkende leden, 70 ad- spix-antleden en 127 donateurs. Voorts werd het succes gememoreerd op de wedstx-ijden, die in Leiden zijn gehouden. Het financieele vex-slag van mej. Wouden berg sloot met een batig saldo vaxr f 11.94. Het voordeelig saldo op de begrooting van 1938 gaf een bedrag te zien van f 96.50. De beide vex-slagen werden onder applaus goedgekeurd. Uit het verslag van de kascom- missie bleek dat de boeken en bescheiden in uitstekende ox-de waren bevonden. Ixi de kas- commissoe werden benoemd de heeren Bleyendaal en Bastiaans. #De aftredende be stuursleden werd bij acclamatie herkozen. Voorts werd er besloten om bij het 110-jarig bestaan wedstrijden te organiseeren, welke besloten zullen worden met een feestavond. In de feestcommissie werden benoemd de dames Bots en Beek en de heer Van Eik. Hierna werd het voorstel om de contributie te verhoogen na eenige besprekingen aange nomen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. DE KAMPIOENSKANSEN VAN C. S. V. Door de 10 overwinning van Beemster op O.F.C. en een gelijk spel van Zaandijk 2 tegen Vrone zijn de kampioenskansen van C.S.V. mooier dan ooit te vorexi. De wedstrijd Zaandijk 2C.S.V. zal a.s. Zondag de beslis sing kunnen brengen. Wint Zaandijk, dan heeft ze evenveel punten als O.F.C. Een gelijk spel zou een be slissingswedstrijd noodig maken tussehen C. S. V. en O. S. V. Slaagt C.S.V. er evenwel in vaxi Zaandijk te winxien, dan is zij kaxn- pioen. Beemster en Vrone hebben CjS.V. dus wel op onverwachte wijze hulp verleend. Vooral SCHIP Amstelland (Ned.) x) Achilles (Ned.) Ajax (Ned.) Amarante (Port.) x) Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Atreus Agamemnon (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bodegravexi (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Deucalion (Ned.) EiTggano (Ned.) x) Esther (Deen) Glenaffaric (Eng.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x).... Hébé (Ned.) Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Jagersfontein (Ned.) x Juno (Ned.) J.v.Oldenbarnevelt (N.) Kurmark (Du.) Kyphissia (Du.) Luneburg (Du.) Laurent Meeus (Belg) Laomedon (Eng.) x) Leonian (Br.) Myrmidon (Eng.) x) Montferland (Ned.) x) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Mount Olympos (Gr.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Mount Kyllene (Gr.) Max-s (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Orestes (Ned.) Ootxnarsum (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Orpheus (Ned.) Odysseus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Palatia (Du.) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Roebiah (Ned.)> Radnorshire (Eng.) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Sesostris (Du.) Stella (Ned.) Stentor (Eng.) x) Sex-ooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) South America (Noor) x Securitas (Ital.) Salland (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Trajanus (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tjikembang (Ned.) x) Tibex-hxs (Ned.) Theseus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venezuela (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) VAN Buenos Aires Alexandrië Midd. Zee Buenos Aires Hamburg West Afrika Hamburg Hongkong Midd. Zee Chili Chili Beira Chili Pto Barrios West Afrika Batavia Bilbao (v. IJm.) Japan Ned. Indië Chili Batavia West Indië Bourgas Ned. Indië Beira Alexandrië Batavia Ned Indië West Indië Ned. Indië Corpus Christie Batavia West Afrika Batavia Buenos Aires Japan La Plata New Orleans Ned. Indië Ned. Indië Batavia Batavia Gdynia Midd. Zee Zuid Afrika Chill Buenos Aires West Indië Stettin Oporto Ned. Indië Balboa La Plata Batavia Hamburg Yokohama Danzig Hamburg Bto Barrios Zwarte Zee Batavia Japan Buenos Aires Pt. Arthur La Goulette (v. IJm.) Hamburg Zuid Afrika Alexandrië Batavia Batavia Ned Indië Midd. Zee Stettin Batavia Alexandrië Bourgas Ned. Indië West Indië Hamburg Buenos Aires Verm. aankomst 1 April 31 Maart 23 Maart 18 Maart 28 April 2 April 15 April 10 April 9 April 26 Maart 10 April 18 Maart 22 Maart 11 April 14 Maart 20 April 24 Maart 18 Maart 12 April 22 Maart 20 April 11 April heden 15 Maart 2 April 23 Maart 22 Maart 16 Maart 17 Maart 10 April 4 April 18 Maart 22 Maart 15 Maart 31 Maart 18 Maart 4 April 4 April 8 Maart 15 Maart 20 Maart 5 April 15 Maart 20 April 16 Maart 20 Maart 15 April LAATSTE BERICHT 13 Maart van Rio de Jaixeirc 8 Maart te Messina. 12 Maart van Palermo, in lading. in lading. 8 Maart van Dakar, vertrekt 17 Maart. 5 Maart vertrokken. 14 Maart te Triëst. 10 Maart te Duinkerken. 13 Maart van Curasao. 12 Maart van Kaapstad. 11 Maart van Valparaiso. 14 Maart van Pt. Limon. 13 Maart te Port Bouet. 13 Maart te Tunis. in lading. 12 Maart vertrokken. 12 Maart van Penang. 1 Maart van Padang. 9 Maart van Valparaiso. 8 Maart vertrokken. 12 Maart van Curacao. 13 Maart te Varna. 7 Maart van Bintang. 15 Maart te Rotterdam. 15 Maart te Calais. 13 Maart van Sabang. 13 Maart van Gibraltar. 6 Maart van Cristobal. 11 Maart van Sabang. 24 Febr. vertx*okken. vertrekt 19 Maart. 9 Maart van Dakar. 12 Maart 11 Maart 11 Maart 12 Maart 4 Maart 4 Maart 6 Maax-t 12 Maart 11 Maart 12 Maart 13 Maart van Port Said, van Las Palmas. van Port Soedan, van Rosario. van Charleston, van Sabang. van Macassar, vertrokken, van Sabang. vertrokken, van Izmir. 13 Maart van Hamburg. 9 Maart van de Azoren. 13 Maart van F. Noronha. 9 Maart van Paramaribo, vertrekt 19 Maart. 12 Maart van Vigo. 11 Maart van Port Said. 4 Maart v. Trinidad. 10 Maart van Rosario. 6 Maart vertrokken. in lading. 12 Maart te Londen, vertrekt 19 Maart. 14 Maart vertrokken. 14 Maart van Trinidad. 11 Maart van Gibraltar. 1 Maart vertrokken. 14 Maart van Manilla. 2 Maart van Santa Fé. 28 Febr. vertrokken. 9 Maart van Gibraltar, vertrekt 19 Maax-t. 11 Maart van Beira. 13 Maart van Ouessant. 6 Maart van Colombo. 8 Maart van Padang. 2 Maart van Padang. 2 Maart v. Ciudad-Trujilo. 12 Maart vertrokken, vertrekt 19 Maart. in lading. 12 Maart van Jaffa. 10 Maart te Soerabaja. 10 Maart van de Azoren, vertrekt 19 Maart. vertrekt 18 Maart. x) Schepen van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton Binnenhaven Visschershaven V1SSCHERIJ TE IIMUIDEN Nederl. m.s. Nederl. m.s. EN SCHEEPVAART aanühki >men schf.pen Wega Antwerpen KW 151 (Vooruit) Boulogne laden haring de keeper had een groot aandeel in de over winning. Hij verdedigde zijn doe op eminente wijze en stopte zelfs een stx-afschop. De stand aan den kop is thans: O.F.C. 16 gespeeld 23 punten. C.S.V. 15 gespeeld 22 punten. Zaandijk 15 gespeeld 21 punten. SANTPOORT TURNEN. Haar gewoonte van de laatste jaren ge trouw, houdt de turnvereeniging „Santpoort" ook dit jaar weer de uitvoeringen der leden en adspiranten gescheiden. Morgenavoxid treden in „de Weyman" de adspiranten (kleutex's) voor het voetlicht, op 24 Maart komen de le den aan de beurt. LEZINGEN. De bekende Rotterdamsche predikant Ds. A. F. W. de Kluis zal een drietal lezingen hou den in de Ned. Herv. Kerk. De eei-ste lezing vindt plaats op Maandag 21 Maart. Tot onderwerp heeft Ds. de Kluis gekozen „De kerk en haar tekort". Na afloop bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen in de consistoriekamer. De volgende lezingen worden gehouden op 30 April en 4 April. HET EERSTE BOSCHBRANDJE. Dinsdagmiddag heeft de brandweer een boschbrandje gebluscht aan de J. T. Cremer- laan, nabij het rusthuis Maranatha. De brand kon beperkt worden tot een oppervlakte van eenige vierkante meters. WIJK AAN ZEE PERIODIEKE RATTENVERDELGING. Een dezer dagen zal de periodieke ratten- verdelging op de vuilnisbelt en omgeving door Openbare Werken wederom krachtig ter hand genomen worden. Wij twijfelen er niet aan of de resultaten met het uitzetten van ratten vergif zullen evenveel succes hebben als eenige maanden geleden bij de proefneming. HET V. V. V. GEBOUWTJE EN ZIJN OMGEVING. Naar wij vernemen bestaan er plannen het gebouwtje van V.V.V. op het Julianaplein van een passende entourage te voorzien. Zoo zou o.m. het hek eenige meters naar achteren ge plaatst en het trottoir eventueel verbreed worden. HEEMSKERK TEEKENEN MELKCONTRACTEN. Vrijdagavond 18 Maart bestaat er gelegen heid in het K. S. A.-gebouw om de contract formulieren voor de C. M. C. te teekenen. Elke veehouder (ook winterboeren) wordt stei-k aangeraden van deze gelegexiheid ge bruik te maken. Door de samengestelde commissie zal ge tracht worden de inschrijvingen gratis te doen geschieden. IJMUIDEN Wie het eerst komt niet altijd liet eerst maalt. Mant- het hemd is altijd nader dan de rok. Een vrij ingewikkelde geschiedenis van één stoomti-awler zonder en drie met kolen. De Oostzee IJM. 147 heeft de Zwarte Zee IJM 94 binnengesleept. De namen der beide booten wijzen er al op, dat ze van dezelfde reederij zijn. Het feit op zichzelf is niets bijzonders. Het gebeurt wel eens meer, dat den een of anderen trawler iets op zee overkomt, die dan door den een of anderen trawler van dezelfde ree derij wordt binnengesleept want dan komt het sleep- of bergloon in hetzelfde laatje waaruit het betaald moet worden. Met het geval van de Oostzee en de Zwarte Zee is het eigenaardig geloopen. Het had maar weinig gescheeld, of er was nog een ander laatje aan te-pas gekomen. De Zwarte Zee had gevischt >in de Moray Firth. Het ging daar zeker zoo goed, dat het scheiden van de visseherij moeilijk viel. Maar ten slotte moest het er toch van komen. De Zwarte Zee keerde terug, maar toen de trawler op 40 mijl van IJmuiden gekomen was, waren de kolen op. En een trawler zonder kolen is als een auto zonder benzine of een zeilschip zonder wind. Zonder hulp vaxi derden is voor- of achteruit onmogelijk. En daarom werd hulp ingeroepen, natuurlijk van de Oostzee, die -eveneens thuis- stoomexide was. Maar de Oostzee heeft geen telefoniezender, alleen een huis-, tuin- of keuken-ontvangtoestel. En daar het zicht slecht was vreesde de reederij met recht, dat de Oostzee de Zwarte Zee wel eens niet zou kunnen vinden. Dus gooide de reederij vaxi deze „zee"-booten het op een accooi-dje met den reeder van de Bloemendaal, IJM 71, die eveneens thuis- stoomende was en zoo kreeg de schipper van dezen trawler opdracht, de Zwarte Zee op te zoeken en naar IJmuiden te sleepen. Dat op zoeken was voor de Bloemendaal kinderwerk, want de Bloemendaal heeft niet alleen een telefoniezender, maar ook een richtixigzoeker aan boord. Maar de Gloria IJM 37 was thuis- stoomende exi deze voxid de Zwarte Zee hul peloos ronddrijven, nog voordat de Oostzee of de Bloemendaal ter plaatse waren aange komen. Wat doet een tx-awlerschipper, wan neer hij een collega hulpeloos op zee ontmoet? Hij blijft bij hem, om hem te assisteeren, ten eerste omdat met een trawler, die vóór noch achteruit kan, alles kan gebeuren en ten tweede vanwege het sleep- of bergloon. Maar de schipper van de Zwarte Zee wist al van het accoordje van zijn reederij met die van de Bloemendaal af en hij bleef drijven. De schipper van de Gloria vond dit xiiet leuk, maar er was niets aan te doen. En omdat er niets aan te doen was, liet hij er maar weer een schepje opgooien om zoo gauw mogelijk thuis te zijndan maar zonder de Zwarte Zee. Die dus in alle eenzaamheid alleen achter bleef in de zee die door den mist heel klein leek, maar die daardoor des te grooter was voor de schepen, die haar zochten. Dat waren de Oostzee en de Bloemendaal. En dank zij telefoniezender en richting- zoeker was de Bloemendaal er het eerst bij. Aan boord van de Bloemendaal werd in vele vuistjes gelachen, vanwege de broederhulp en wat er meer aaxi vast zat. Maar het bekende spreekwoord. „Wie het eerst komt. het eerst maalt" gaat niet altijd op. Er -is nog een spreekwoord van de twee honden en een been en dat klopt het best op deze geschiedenis. Matigen tot krachtigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, weinig of geen regen des nachts, overdag aanvan kelijk buiig, iets zachter des nachts, overdag kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 772.8 m.M. te Marseille. Laagste 740.1 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 F. Laagste hedennacht 40 F. Hoogste heden 46 F. De Bilt voorspelt: Want nauwelijks was de Bloemendaal bij de Zwarte Zee of daar boorde de Oostzee haar neus door het gordijn van den mist. En omdat het hemd nader dan de rok is, was het ten slotte de Oostzee, die de Zwarte Zee naar IJmuiden sleepte. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Clasina Luther IJM 59, Vangst 140 m. gul. 20 m. koolvisch, 15 ni. platvisch, 10 m. varia, totaal 185 m„ benevens 1300 stuks ijs- kabeljauw en 370 stuks stijve kabeljauw. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken; Alkmaar IJM 31. Bergen IJM 16, Limburgia IJM 54. Utrecht IJM 73. Derika 5 IJM 418, Flamingo IJM 42, Maria Elisabeth IJM 114. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 100 Neptunus IJM 87 f 1820 200 De Hoop IJM 46 f 2280 335 Libra IJM 98 f 2260 500 Schoorl IJM 30 f 3130 680 Bloerriendaal IJM 71 f 4020 110 Holland 3 IJM 179 f 980 50 Oostzee IJM 147 f 1290 550 Zwarte Zee IJM 94 f 2650 135 Maria IJM 95 f 1790 825 Gloria IJM 37 f 4480 385 Aneta IJM 82 f 2360 Loggers met versche visch: KW 24 f180; KW 155 f 260; KW 107 f340; KW 114 f430. Loggers met versche haring: KW 151 f70. Deensche kotters: E 458 f 800; E 363 f 680. IJmuiden 16 Maart 1938 (A.N.P.) Tarbot 9880 cent per K.G. Tong 9864 cent per K.G. Heilbot 9060 cent per K.G. Griet f 29—f 22 per 50 K.G. Groote schol f 24f 16,50 per 50 K.G. Middel schol f21,50—f20 per 50 K.G. Zetschol f 32f 22 per 50 K.G. Kleinschol f 28f 6 per 50 K.G. Bot f7,50—f2.80 per 50 K.G. Schar f 6f 1,90 per 50 K.G. Tongschar f 37f 15 per 50 K.G. Poontjes f 8,20f 2,50 per 50 K.G. Groote schelvisch f 26f 18 per 50 K.G. Middel schelvisch f 24f 15 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 16,50f 8,50 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 11f 6,50 per 50 K.G Groote gul f 10f 4,50 per 50 K.G. Kleine gul f 11f 4,90 per 50 K.G. Wijting f 3,60—f 1 per 50 K.G. Versche haring f 5.40f 3,90 per 50 K.G. Middel heek f 54—f 49 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 14—f 13 per 50 K.G. RIJWIELDIEFSTAL. Een inwoonster van IJmuiden-Oost- heeft aangifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, dat zij eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor de woning aan den Driehuizeikerkweg. BEVERWIJK HET VERKEER IN DE BREESTRAAT. B. en W. hebben besloten, de aan de Noord westzijde van de Breestraat gelegen Parallel weg met inbegrip van het aan die zijde ge legen verhoogde voetpad, voor zoover betreft het gedeelte gelegen tussehen de perceelen Breestraat 8 en 106 aan te wijzen als weg, waar het verboden is op Zaterdag, Zondag en een algemeexi ex-kende Christelijken feestdag des namiddags van 7 tot 10 uur zich gedurende eenigen tijd achtereen zonder noodzaak of zonder duidelijk vex-klaarbare reden op de zelfde plaats te houden op voor het rij- of voetverkeer hinderlijke wijze. Dit besluit treedt op 18 Maar in werking. DE REDE VAN DR. OLIJN. Winkler Prins zegt omtrent „Armaged don": Armageddon of Harmageddon is de naam van een plaats, waar demonen ixi dexr strijd tegen God- zich verzamelen (Apoe Joh. 16 16) waarschijnlijk gaat dit terug op een oude sage van de bijeenkomst der booze geestexi te Megido op den berg Karmel. In later tijd verbindt men met dit woord alle ontzetting betx-effende derx dag van het laatste oordeel en de naam speelt zelfs nog een rol ixi mo derne secten. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 16 MAART Thalia Theater: „Buiten de wet" en „I dream too much" 8 uur. Theater de Pont: „Menscfeenjacht" en „Wittebroodsweken". 8 uur. DONDERDAG 17 MAART Thalia Theater: „Buiten de wet" en „I dream too much" 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 16 MAART Luxor Theater, Breestraat: „Je kunt niet alles hebben" en „Op vrije voeten", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 16 MAART Stadsschouwburg: Liederavond Ans Stroink 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldxiieuws. Cinema Palace: „Een dag op de renbaan", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Zarah beander in „La Habanera". Op het tooneel: 17 Dagenham Girl Pipers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De weg terug", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Bewaakt dat meisje" en „De mijn met de ijzeren deur". Teyler's Museum Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 17 MAART Stadsschouwburg: Eresoinka, Baskisch Na tionaal Koor, 8.15 uur. Concertgebouw: Chr. Or. Vereeniging, Mat- thaus Passion, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur. Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6