Mussolini over den „Anschluss THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS DONDERDAG 17 MAART 193S Door het Oostenrijksche volk verlangd, aldus de Duce. MUSSOLINI heeft gisteren in de Italiaansche Kamer een beschou wing gegeven over den ommekeer, die zich in Centraal-Europa heeft voltrokken. De Duce zei o.a., dat hij de Oostenrijksche onafhankelijkheid steeds als een zuiver binnenlandsche aangelegenheid had opgevat. Schusch- nigg had hij er voor gewaarschuwd een volksstemming te houden, „daar een dergelijke helsche machine in eigen hand zou ontploffen". Mussolini bevestigde, dat de „as Rome-Berlijn" de basis was voor de buitenlandsche politiek van Italië. 99 Schuschnigg tegen volks stemming gewaarschuwd. Dezer dagen heeft zich een groote gebeurtenis voorgedaan, welke de politieke kaart van Europa heeft ge wijzigd. aldus begon Mussolini zijn rede. Oostenrijk heeft opgehouden als staat te bestaan en is een deel geworden van Duitsehland. Het ple bisciet van 10 April zal dit voldongen feit bevestigen. Mussolini. Het Oostenrijksche drama ls niet gisteren begonnen. Het begon in 1848, toen het kleine Piemond den Oostenrijkschen kolossus durfde trotseeren. Het drama duurde na den we reldoorlog twintig jaar lang voort. De epiloog had een snel verloop en verraste slechts de verstrooiden en onwetenden. Een korte terug blik op deze twintig jaren doet ons duidelijk zien. dat hetgeen gebeurde moest gebeuren. De geboorte-acte" van Oostenrijk dateert van 12 November 1918. d.w.z. enkele dagen na de ineenstorting van het rijk, door de de mocratische constitutie van Bauer, die ver klaarde dat Oostenrijk deel uitmaakte van den Duitschen staat met den naam Duitsch- Oos ten rijk. Toen kwamen de vredesverdragen van Versailles en St. Germain, die Oostenrijk „op legden" dat is het woord onafhankelijk te blijven. Dat was een absurd iets. Oosten rijk. en dat heeft de geschiedenis nog nim mer te zien gegeven, had zijn onafhankelijk heid kunnen prijsgeven met toestemming van den Volkenbond. Aldus is Oostenrijk zijn leevn begonnen als onafhankelijke staat on der sociaal-democratisch regiem. Vervolgens kwamen de Christelijk-Socia- Ien, doch dat was niet voldoende en Oosten rijk werd onder de financieele voogdij van den Volkenbond gesteld. In 1933 nam het nationaal-socialisme het bewind in Duitsehland in handen. In Maart van datzelfde jaar heeft Dollfuss zijn regee ring vernieuwd, maar hij noemde Oostenrijk een christelijken onafhankelijken, doch Duitschen staat. De strijd begon tusschen de regeering en de nationaal-socialistische be weging. Dollfuss werd in 1934 gedwongen een revolte te onderdrukken enkele maanden later deed zich de nationaal-socialistische Putsch voor. De militaire maatregelen van Juli '34. Ik beval toen dat vier divisies van het gebied der Boven-Adige naar den Brenner werden gestuurd: een daad van elementaire voorzorg met het oog op onvoorziene bloedige gebeur tenissen, waarvan men de mogelijke draagwijdte niet kon afmeten. Geen enkele Oostenrijker had ons ooit ge vraagd dat te doen. Geen enkele Oostenrijker heeft ons ooit er voor bedankt dat wij het hebben gedaan. Mussolini besprak vervolgens de interna tionale politiek, met name de totstandko ming van de as RomeBerlijn en zeide dat te dien tijde de nationaal-socialistische be weging in Oostenrijk zich snel ontwikkelde. Dat was het oogenblik, waarop Italië Oos tenrijk aanried toenadering tot Duitsehland te zoeken omdat een staat, welke zich Duitsch noemt, niet kan bestaan in een anti- Duitschen zin. Tijdens mijn ontmoeting met Schuschnigg in April 1937. aldus Mussolini, ..heb ik den Bondskanselier duidelijk te verstaan gegeven dat de onafhankelijkheid van Oostenrijk een kwestie is, welke in de eerste plaats den Oos tenrijkers aangaat en dat de as Rome—Ber lijn het fundament is der Italiaansche bui tenlandsche politiek. De afgezant van Bondskanselier Schuschnigg vroeg mij op 7 Maart omstreeks het middaguur voor den eersten keer sinds maanden wat ik van een plebisciet dacht. Ik ant woordde hem op de meest afdoende wijze dat dit een vergissing was. „Deze helsche machine zal in uw eigen handen tot ontploffing ko men!" In min of meer officieuze kringen aan de overzijde der Alpen heeft men mij gevraagd waarom wij niet tus- schenbeiden zijn gekomen. Wij ant woordden, dat wij nimmer verplich tingen hebben aangegaan, direct noch indirect, noch schriftelijk, noch monde ling. Oostenrijk heeft ons nimmer ge wapende interventie gevraagd om met geweld zijn eigen onafhankelijkheid te verdedigen. Een land, dat militiare hulp noodig heeft tegen zijn eigen volk, is niet meer waard zich zoo te noemen. Hetgeen zich in Oostenrijk afspeelt, is het bewijs van de innige aspiratie van het Oosten rijksche volk naar „Anschluss". Op alle argu menten, die het spoor dragen van een zeker nationalisme, antwoorden wij dat wanneer een gebeurtenis onafwendbaar is, het beter is dat zij zich voordoet mèt u, dan ondanks u er erger nog tegen u. Er zijn op de wereld menschen, die zóó oppervlakkig, zóó onwetend zijn van de toe standen in het fascistische Italië, dat zij mee- nen indruk op ons te maken met een globaal cijfer van de millioenen Duitschers aan onze grenzen. Italië laat zich niet gemakkelijk be ïnvloeden door 52 landen, die daar ook niet in slaagden tijdens den Afrikaanschen oorlog. Italië heeft een stalen wil en een stalen ziel en het vervolgt rechtsreeks zijn weg. Wij zijn zóó weinig onder den indruk dat wij rustig toegeven dat over eenige jaren de Duitsche bevolking langs natuurlijken weg zal zijn toe genomen tot 80 millioen zielen, terwijl wij dan een bevolking van 50 millioen zullen hebben. Maar niet aan één enkele grens, doch aan tien grenzen, waaronder die met Italië onwrikbaar één zal zijn. Voor ons, fascisten, zijn de grenzen heilig. Men discuteert er niet over, maar men verde digt ze. As RomeBerlijn hecht gebleken. Het uur is thans gekomen, zoo besloot Mussolini, van hetgeen men zou kunnen noe men het op de proef stellen van de as Rome Berlijn. Welnu, de Duitschers weten, dat de as geen diplomatiek maaksel is, hetwelk al leen doeltreffend is voor normale gelegenhe den, doch dat het zich vooral hecht heeft be toond in dit uitzonderlijke uur in de geschie denis van Duitsehland en van Europa. Twee naties, welker formatie parallel liep, zooals zij ook één zijn in haar analoge politieke en levensbeschouwing, kunnen gezamenlijk op- marcheeren teneinde onze bewogen wereld een nieuw evenwicht te geven, dat ten slotte een vreedzame en vruchtbare samenwerking der beide volken zal mogelijk maken. Zweden Versterking der defensie aangekondigd. De premier Hansson heeft naar Reuter verneemt in den Rijksdag een onmiddellijke versterking van de na tionale defensie aangekondigd. Hij voegde er aan toe, dat deze verster king noodzakelijk was gemaakt door het slechter worden van den inter- nationalen toestand, sedert de be grooting in het begin van Januari werd ingediend. Polen Het incident met Litauen. Gistermiddag hebben president Moscicki, maarschalk Smigly Rydz, Skladkowsky, Kwiatkofsky en Beck in het kasteel van den president vergaderd. In welingelichte kringen verklaart men, dat Beek rapport heeft uitge bracht over zijn reis naar Rome en den alge- meenen Europeeschen toestand en dat de ge volgen van het Poolsch-Litausche grens incident besproken zijn. Men meent te weten, dat geen nota en geen ultimatum aan de Li- tausche regeering zijn toegezonden en in zekere kringen te Warschau ver wondert men zich over de geruchten, in het buitenland verspreid over de Poolsch-Litausche betrekkingen. De gezant van Litauen heeft gisteren op het Foreign Office aan een hooggeplaatst ambte naar een uiteenzetting gegeven van het standpunt van zijn regeering inzake het Poolsch-Litausche grensincident. In officieele kringen te Londen wordt me degedeeld dat de Britsche ambassadeur te Warschau opdracht heeft gekregen zich in verbinding te stellen met de Poolsche regee ring en aan deze de meening van Londen te dien aanzien kenbaar te maken. Een nieuw incident. Van officieele zijde wordt uit Kaunas me degedeeld, dat een nieuw incident zich heeft voorgedaan aan de administratieve lijn tus schen Polen en Litauen nabij Trakai. Poolsche soldaten hebben een Litausche grenswacht ontvoerd. Men wijst er op, dat dit de derde keer is, dat iets dergelijks geschiedt. Generaal Franco zet zijn opmarscli voort. TE WEENEN NIETS BEKEND OMTRENT HUWELIJK VAN SCHUSCHNIGG. Officieel is te Weenen niets bekend omtrent een huwelijk tusschen Schuschnigg en gravin Vera Fugger. Ofschoon men het niet waar schijnlijk acht. is het onmogelijk, het bericht te bevestigen of te ontkennen. De familie van de gravin gelotpft echter dat zij verblijf houdt in het Belvedère-paleis, waar Schuschnigg zich nog steeds in huisarrest zou bevinden. Reeds meer dan een jaar zijn geen nieuwe buitenlandsche strijdkrachten aangekomen, aldus Radio Nacional. BARCELONA, 16 Maart. (Havas). In regeeringskringen wordt verklaard, dat het offensief van de nationalistische troepen zijn hoogtepunt heeft bereikt bij Caspe en Alka- niz. De opmarsch geschiedde over een ter rein. dat geen natuurlijke hindernissen bood waardoor het moderne materieel van de troe pen van Franco een maximum van effect kon bereiken. In een ofifcieel communique deelt Sala manca mede. dat de troepen van Franco po gen Caspe geheel te omsingelen. De tegen stand van de regeeringstroepen werd overal vernietigd en het bruggehoofd bij Alcaniz is vergroot. Bij Ejulve hebben de nationalisten een positie ingenomen, welke het dorp be- heerscht. Een divisie cavalerie heeft gisterenn een Russische vechtwagen, drie kanonnen van 7.5 c.M. een ambulance en talrijke kleinere wapenen op de regeeringstroepen veroverd. Na dit officieele communique van den ge- neralen staf van Franco heeft Radio Nacio nal nog een tegenspraak gepubliceerd van geruchten, welke in het buitenland de ronde doen. Tegengesproken werd, dat nieuwe bui tenlandsche krachten ln het nationalistische Spanje zouden zijn aangekomen. Reeds meer dan een jaar zijn geen buitenlandsche vrij willigers de grenzen overgekomen. Het aan tal buitenlandsche vrijwilligers bedraagt slechts vijf procent van het totaal aantal strijders. Ook zijn geen concessies gedaan aan het buitenland Hevig bombardement van Barcelona. Vier uur lang hebben de vliegtuigen van Franco hedennacht de stad Barcelona onaf gebroken gebombardeerd. Vele gebouwen in de binnenstad werden getroffen en dikke rookwolken stegen op. De bevolking vluchtte naar de onderaardsche schuilplaatsen. Het geluid van de ontploffende bommen meng de zich met het vuur van het luchtafweer geschut, en het geluid van de ambulance bellen. Dit is de zwaarste luchtaanval, die Barce lona tot nu toe heeft medegemaakt. Havas meldt, dat het aantal slachtoffers twintig bedraagt. Bovendien werden om streeks vijftig personen gewond. Nationaal-socialistische betoogin- geil in Hongarije en Joego-Slavië. BOEDAPEST, 15 Maart. Nationaal-socia listische betoogers hebben ter-gelegenheid van den Hongaarschen nationalen feestdag op straat hun leider majoor Szalassy, toege juicht. Het aantal betoogers bedroeg naar schatting 10.000, en de meesten behoorden tot den Bond van Studenten. De politie moest verscheidene malen handelen optreden om de demonstranten uiteen te drijven De „Slovenets" het orgaan van de radicale Joegoslavische regeeringspartij publiceert een bericht uit Marburg, waarin gemeld wordt, dat de Duitschers in die stad hun vreugde over de Oostenrijksche gebeurtenissen niet verbergen. Naar het schijnt uiten zij dreigende woorden, zeggende, dat Belgrado rekening moet hou den met de gebeurtenissen en minister Ko- rosjetz moet desavoueeren om zijn anti- Duitsche politiek. Voorts meldt hetzelfde blad. dat verschei dene leidende Sloveensche figuren hebben moeten vluchten voor de nationaal socialisten. Politieke kringen te Belgrado beschouwen den toestand nuchter en realistisch, de Duit sche penetratie wordt te Belgrado als geëindigd beschouwd. DUITSCHE TEGENSPRAAK INZAKE TROEPENZENDING NAAR SPANJE. De Duitsche ambassade te Londen heeft Woensdag de volgende verklaring gepubli ceerd: „In zekere kringen werd gisteravond beweerd, dat Duitsehland een verdere in menging in Spanje voorbereidt. Er werd be weerd, dat 30.000 S.A.-lieden met officieren, die door instructeurs van de rijksweer, in het bijzonder waren opgeleid in infanterie- en artillerietechniek, Duitsehland verlaten had den op Duitsche schepen, met als doel Spanje. De Duitsche ambassade kan verklaren, dat deze bewering een zuiver verzinsel is en in ieder opzicht „onjuist en onwaar is. Duitsche Rijksdag Vrijdag bijeen. Hitier te Berlijn teruggekeerd. Rijkskanselier Hitler, die gister middag om vijf uur per vliegtuig te Berlijn terugkeerde, heeft tegen Vrij dag a.s. den Rijksdag bijeengeroepen. In een groote redevoering zal hij in deze zitting alle hangende problemen en de geheele politieke situatie, zoo als deze zich in de laatste dagen heeft ontwikkeld, behandelen. Hitier wil het Duitsche volk en de wereld een beeld geven van de opvattingen en be doelingen der rijksregeering. De aankomst, Meer dan twee millioen menschen stonden langs den weg van het vliegveld Tempelhof naar de rijkskanselarij, toen de Führer per vliegtuig was aangekomen. Vijf en twintig duizend leiders van de na tionaal-socialistische partij te Berlijn, zoo meldt Havas, waren in den nacht tevoren gealarmeerd om toebereidselen te treffen voor een triomfantelijke ontvangst van den Führer en toen Hitier gistermiddag den vijf kilometer langen weg aflegde, die het vlieg veld van de kanselarij scheidt, ging het door een dubbele haag van vele duizenden S.A.- en S.S.-mannen, gemotoriseerde formaties van de partij, formaties van politie, arbeids dienst en van de Hitier-jeugd. Er was bevel gegeven, dat alle zaken, fa brieken en bureaux 's middags gesloten moesten worden. Het personeel trok in vele gevallen gezamenlijk op. om deel te nemen aan de ontvangst van den rijkskanselier. Overal wapperden de vlaggen en waren guir landes aangebracht. Hoe het Duitsche Rijk er thans op de kaart uitziet. Om 14.50 was de machine, die Hitier naar Berlijn zou brengen, nagejuicht door duizen den menschen, te München opgestegen. Te gen vijven verscheen het vliegtuig, vergezeld van zes andere toestellen, waarin o.a. von Ribbentrop, Rudolf Hess en Dietrich gezeten waren,-boven Tempelhof. Om vijf minuten over vijven streek de machine van den rijks kanselier neer. Een oorverdoovend gejubel steeg op, toen Hitier uit het toestel steeg. De rijkskanselier werd verwelkomd door de ministers, met maarschalk Goering aan het hoofd, de gene raals en de diverse partijformaties. Goering hield een toespraak, waarbij hij Hitier de volmachten teruggaf, die deze hem bij zijn vertrek had toevertrouwd. Minister Goebbels dankte Hitier uit naam van millioenen Ber- lijr rs, dat hij Oostenrijk aan zijn rijk had toegevoegd. Het „Sieg Heil" van de aanwezigen onder streepte de woorden van den Propaganda- minister. Omstreeks halfzes verliet de auto van den rijkskanselier het vliegveld en ving de zegetocht aan door de stad, naar de rijkskanselarij. Van straat tot straat golft het gejuich voort. De auto's rijden in langzaam tempo. De Führer staat in zijn wagen en, naar alle kanten groetend, dankt hij voor de ontvangst. Het gedrang was zoo groot, dat in de Wil- helmstrasse tientallen vrouwen bezwijmd ra ken, Voor de rijkskanselarij. Voor de rijkskanselarij spelen zich tooneelen af. die herinneren aan de ontvangst in de Oostenrijksche hoofdstad. Spreekkoren wor den gevormd: „Wir wollen unsren Führer sehen" klinkt het zonder ophouden, af en toe slechts onderbroken om de enthousiaste be toogers gelegenheid te geven tot „Sieg Heil"- geroep. Plotseling zwelt het gejuich nog aan uit deze menschenzee: de Führer gaat verschij nen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Laten we op die bank daar gaan zitten, oom! stelde Thijs voor, toen hij wat van de verbazing bekomen wag. Ik ben half lam geslagen door die kerels! Oom knikte. Ja, mij hebben ze ook niet zoo zachtjes aangepakt! lachte hij. Hij kon het niet helpen, de toestand werkte op zijn lachspieren. Ze moesten ook altijd avonturen beleven ook. Wie weet wat er allemaal voor vreeselijke dingen zouden komenj Oom ging zitten, de melkflesch nog in zijn hand. Thijs, nbu vraag ik me af, hoe we hier op de beste manier en zonder kleerscheuren uitkomen! begon oom. Maar Thijs schudde het hoofd. We hebben geen schijn van kans. oom. Beneden staat een kerel, Druppel heet hij, op wacht. We kunnen nooit probeeren. of we langs hem heen kunnen komen, want dan schiet hij ons zeker dood! Nee, laten we maar afwachten, wat er gebeuren gaat. We moeten er het beste maar van hopen! Zoo zaten ze nog een tijdje te praten, toen er beneden weer een lawaai was van de andere wereld. Wat is dat nou weer! begon oom terwijl hij opstond. Thijs volgde zijn voorbeeld. Ze keken naar de deur. aanstonds zou er zeker wel weer een ander naar binnen vliegen! De rijkskanselier verschijnt inderdaad, in gezelschap van veldmaarschalk Goering. Schijnwerpers flitsen over den gevel. De Führer groet met gestrekten aim. Goering heft zijn maarschalksstaf op. Om zes uur bevindt zich voor het gebouw nog steeds een menigte, die den Führer wenscht te zien. Reeds verscheidene malen is de Führer op het balkon verschenen. En ten slotte dankt hij met een korte toespraak, die nieuwe ovaties ontlokt. Hitier constateert onder hernieuwe toejuichingen „dat de thans geschapen Grootduitsohe volkseenheid nim mer weer verbroken zal kunnen worden. Duitsehland is tot Groot-Duitschland gewor den en zal het blijven. Daarvoor draagt het geheele Duitsche volk zorg, van Oost tot West en van het Zuiden tot aan Berlijn". Een schier eindelooze stroom van geschen ken, in aantal de gebruikelijke verjaardags- cadeaux voor den Führer nog overtreffend, had de kanselarij bereikt. Zij lagen uitge spreid in de groote conferentiezaal, waar de kabinetszittingen gehouden worden. Het werk vertrek van den rijkskanselier was in een bloementuin herschapen. Weer incidenten te Eupen. „Heil Hitier" weerklonk. Te Eupen hebben zich gisteren opnieuw incidenten voorgedaan. Tweehonderd jonge lieden liepen door de straten, roepende „Heil Hitier". De orde werd door politie en eenige secties soldaten hersteld. Verscheiden Belgische bladen hebben ge meld, dat koning Leopold zich begin April naar Eupen zou begeven. Dit bericht is nog niet officieel bevestigd. Toestand in de internationale nederzetting te Sjanghai gespannen. SJANGHAI. 16 Maart (Reuter) De ge- ruchten, die den laatsten tijd de ronde hebben gedaan over plannen der Japansche militai ren, zich meester te maken van de macht in de internationale en ln de Fransche concessie zijn hedenmiddag na een nieuwen bomaanslag in de internationale nederzetting versterkt. De bom richtte geen schade aan, doch beweerd wordt, dat juist een auto met Japansche offi cieren passeerde, en men vreest, dat het in cident gebruikt zal worden als een voorwend sel voor Japansche maatregelen. De toestand is gespannen. PROGRAMMA VRIJDAG 18 MAART HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA. 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Orgelspel 11.40 Gramofoonmuziek 12.30 Om roeporkest, Kovacs Lajos' Orkest en solisten (gr. opn.) 1.45 Gramofoonmuziek 2.Boek bespreking 2.30 AVRO-Dansorkest, John's Ha- waian Serenaders, en soliste. 4.Gramofoon muziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Gramofoon muziek. 6.— Amateurs-uitzending 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Orgelspel 7.— „Indië en Nederland", causerie 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 „Lezen in den Bijbel", causerie 8.— Cello en piano 8.30 „De arbeid der gehuwde vrouw thans", cau serie. 9.— Gramofoonmuziek. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.— „Fantasia". 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Zang 11.30— 12.— Jazzmuziek (Gr.pl.) HILVERSUM n, 301,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door do KRO. 8.009.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.— Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 1.15 KRO-Orkest 2.— Orgelcon cert en gramofoonmuziek 3.Declamatie 3.15 KRO-Kamerorkest 4.Gramofoonmuziek 4.15 KRO-Orkest 4.50 Gramofoonmuziek 5.05 KRO- Melodisten mmv. solist. 6.Land- en tuin- bouwcauserie 6.20 Vervolg concert 7.Berich ten 7.15 „Werkgelegenheid voor Nederlanders ln Frankrijk,: België en Duitsehland", cause rie. 7.35 Reportage 8.Berichten ANP 8.15 Rotterdamsch Philharmonisch Koor, Konink lijke Mannenzangvereeniging Schiedamsch Mannenkoor „Orpheus", het Rotterdamsch orkest en soliste. 9.10 Gramofoonmuziek 9.20 KRO-Orkest 10.10 Juan Marcu en zijn Roe- meensch orkest 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodisten en solist 11.20—12.— Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.40 Jack Hart en zijn Band. 1.20 Causerie .As I see it". 1.352.20 Het Birminghamsch Philharmo nisch Strijkorkest 4.20 Jazzmuziek (Gr. pl.) 4.50 Radiotooneel. 5.10 Vioolvoordracht 5.40 Troi- se's Mandoline-orkest mmv. solist 6.20 Berich ten 6.45 Brian Lawrence en zijn Band 7.20 Opera „La rondine" 9.20 Berichten 9.40 Mili taire causerie 10.Radiotooneel met muziek 10.50 Declamatie 11.05 Het New Georgian Trio. 11.35 Jack Jackson en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.50, 8.559.40 en 10.40 Gramofoonmuziek. 1.50, 4.20 en -*.35 Zang 5.20 Firmin Touche kwartet 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 11.20 12.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest 7.50 Omroepschrammel- ensemble en accordeonduo. 11.20 Orkest van de Rijksarbeidsdienst. 12.35 Omroeporkest 1.35 Schrammelensemble en solist 3.20 Omroepor kest 6.30 Vroolijk vocaal sextet, Schrammelen semble, orkest van den Rijksarbeidsdienst en Amusementsorkest 8.20Orkest van den Rijksar beidsdienst 9.35 Gramofoonmuziek 9.50—11.20 Erich Schneidewind en Bernhard Derksen met hun orkesten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Omroepsalonorkest en soliste 6.50 Gramo foonmuziek 7.20 Volksliederenconcert 8.20 Omroepkleinorkest 8.50 Groep 111. 9.40 Vervolg concert 10.3011.20 Omroepkoor en solisten BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepsalon orkest 1.30 Zingende zaag 1.50—2.20 Gramo foonmuziek 5.20 Omroeporkest en solist 6.35 Gramofoonmuziek 7.05 Harmonicasoli 7.35 Gra" mofoonmuziek 8.20 Omroeporkest en solist (Om 9.20 Causerie) 10.30—11.20 Omroepdansorkest en solist. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.30 Vroolijk programma 7.20 Duitschïand- echo. 7.35 Frederick Hippmann's orkest. 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.50 Viool en piano 10.05 Berichten 10.2011.20 Leo Malachowski's orkest.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6