Een goede zakenvrouw In het Olympisch stadion te Amsterdam werd Zondag de landenwedstrijd hockey Nederland België gespeeld, welke in een 3—2 overwinning voor het Oranje-team eindigde. Een scrimmage voor het Belgische doel De luchtbombardementen op Barcelona hebben honderden slachtoffers geëischt en groote verwoestingen veroorzaakt. Reddings brigades doorzoeken de ruïne van een vernield huis in de geteisterde stad Kolonel J. Harberts van den generalen staf, die per 1 Mei a.s. benoemd zal worden tot generaal-majoor, inspecteur der artillerie De dameshockey- landenwedstrijd Nederland Duitschland, welke Zondag te Bussum gespeeld werd, werd door de Duitsche vertegen woordigsters met 2 1 gewonnen. Aan vice-admiraal J. Th. Furstner is Zaterdag door den zaakgelastigde van Cuba namens diens regeering op de legatie te Den Haag een hooge onderscheiding uitgereikt in tegenwoordigheid van een groot aantal leden van het corps diplomatique S. Petit, winnaar in de A-klasse van den nationalen Boschloop over 5 K.M., welke Zondag te Vught werd ge houden. op weg over het prachtige terrein Vente (geheel rechts) scoort het vierde doelpunt voor Feyenoord tijdens den Zondag te Rotterdam gespeelden wedstrijd tegen Heracles om het nationaal voetbalkampioenschap, welke door Feyenoord met 4 1 werd gewonnen Het prachtige voorjaarsweer lokte Zondag duizenden naar Scheveningen. Een kijkje op de geweldige drukte op de terrassen aan den boulevard FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 7) ..Komt er niet op aan", zei 2e met groote beslistheid. „Ik ben van plan het zaakje op te koopen. Maar ik zou graag hebben, dat iemand anders als makelaar voor me optrad". Mijnheer Chauncey probeerde haar ervan te overtuigen, dat ze nog beter schrijfpapier kon koopen. Daar kon ze meer nut van heb ben. „Mijnheer Chauncey". herhaalde het meis je beslist, „ik wil Blair aandeelen koopen!" „Maar daarover zal uw vader toch wel ge raadpleegd moeten worden?" „Het is mijn eigen zaak", verklaarde Va lentine beslist. „Ik bezit zelf een paar olie bronnen. Ik zal dadelijk een regeling zien te treffen". Mijnheer Chauncey zuchtte berustend. ..Hoeveel aandeelen zoudt u dan willen hebben?" vroeg hij. „Ik denk. dat het niet moeilijk vallen zal. ze te krijgen". ,Jk wil graag alle aandeelen. die op de markt te krijgen zijn: hoe meer ik in han den kan krijgen, hoe liever". „Nu goed dan", stemde mijnheer Chaun cey toe. „Ik zal er Maandagmorgen door onze effectenafdeeling voor laten zorgen" „Uitstekend", zei Valentine. „En ik ver trouw, dat uw effectenafdeeling verstandig genoeg zal zijn, om haar inkoopen op ver schillende plaatsen te doen en den koers zoo veel mogelijk te drukken". Mijnheer Chauncey had voor zichzelf het gevoel, alsof hij medeplichtig werd aan een moordaanslag Maar dat slanke meisje ciaar naast hem in de auto wist wat ze wilde en zo wilde Blair-aandeelen hebben, zooveel ze maar krijgen kon. 's Maandags in den laten namiddag belde hij haar in haar hotel op. „Ik heb een heel stel aandeelen voor u in handen weten te krijgen", vertelde hij haar. „Mag ik er nu mee ophouden?" „Ophouden?" vroeg Valentine. „Weineen, mijnheer Chauncey. koop alles, wat u maar in handen kunt krijgen". „Ik heb het gevoel, alsof ik een mes in mijn eigen borst steek", jammerde mijnheer Chauncey. „Miss Ransome... dit isdit is krankzinnig en „Komt er niet op aan", zei Valentine brussk. „Ik houd voet bij stuk. Bedankt voor uw advies'-'. „Ze bedankt me nog!" mompelde Chaun cey verbluft. 's Woensdagmiddags belde hij haar weer op met een van opwinding trillende stem. „Miss Ransomeals u die aandeelen blijft opkoopen, dan is er een goede kans. feitelijk is het wel bijna zeker, dat u de grootste aandeelhoudster wordt. Weet u, wat dat zeggen wil? Dat u een scheepvaartmaat schappij. die op springen staat, te uwen laste krijgt!" ..Wat!" riep Valentine, verwonderd. En dan: „Uitstekend! Fijn! Ga door. mijnheer Chauncey! Met volle zeilen en trek de fok strak. Torpedo's kunnen naar de maan vlie gen! Mijnen hinderen me niet!" „Meent u heusch, dat u die maatschappij in handen wilt krijgen? Waarvoor in vre desnaam?" ..Daar zult u verbluft van staan!" ant woordde Valentine Ransome. V. „Wonderbaarlijk!" zei rechter Lane. Hij vond het werkelijk wonderbaarlijk. In :ijn hoedanigheid van rechtskundig adviseur van Jonathan Blair had hij veel vreemde dingen ondervonden, maar het was toch wel het toppunt, dat die jonge man „Port o'Call" te koop wilde zetten. Want „Port o'Call" was een oud prachtig buitengoed, waar Corry Blair zijn voorletters in een boom had ge sneden, toen hij een joggie van zes jaar- wasen toen stonden de voorletters van zijn grootvader er reeds in. Ja, de rechter vond het echt wonderbaarlijk. Hij hief zijn dikken wijsvinger op tegen den jongen man, die in een slip-over en grijs flanellen broek voor hem zat. .Ik had nooit gedacht, dat je het zoudt durven doen", zei hij verwijtend. „Als je het doet wegens een zotte speelschuld of een verbroken „Luistert u eens", viel Corry zenuwachtig rookend, hem in de rede. Denkt u heusch, dat ik het graag doe, rechter Lane? Ik moet dat eigendom liquideeren omdat ik contan ten noodig heb om de Blair maatschappij aan het rollen te houden. Ik zit in de knel. Ik dreig mijn zeggenschap in de directie kwijt te raken en die wil ik behouden". ..O!" zei de rechter en streek met zijn vin gers over zijn grijze, kortgeknipte haar. „Zoo, is dat de kwestie. En.wat heb je dan ge daan?" ..De passagiersauto voor honderd dollar verkocht", zei Corry grimmig. .Dat zal wat helpen!" gromde de rechter. ..Honderd dollars is honderd dollars", zei Corry. De rechter stond op en liep zijn zitkamer rond. .Maar verondersteld nu eens, dat je de Blair Lines kwijt raakte, zou dat je hart bre ken?" „Och", antwoordde Jonathan peinzend, „ik zou waarschijnlijk levensverzekeringsagent moeten worden of iets dergelijks en ik geloof niet. dat me dat zou bevallen. Bovendien voel ik nog al wat voor die wankele scheepvaart lijn. Ik heb altijd gedacht, dat ik er nog wel -•ens iets van zon maken". De rechter nam hem eens op. Hij was een afstammeling van zeevaarders, die op het wijde water zaken hadden gedreven, de ach terkleinzoon van een zeeschuimer Abias Blair genaamd. De rechter gromde eens. „Wanneer had je gedacht daaraan te be ginnen?" vroeg de rechter. „Zoover heb ik nog niet gedacht", gaf Corry toe. Hij sloeg achter zijn rug de han den ineen en keek peinzend voor zich. „U weet ook wel, toen ik dat directeurschap voor het eerst op me nam, zat ik vol plannen en ideëen. En mijn mededirècteuren. die reeds voor mijn geboorte reeders waren en met vader jarenlang de zaak bestuurden, glimlachten eens en gaven me den raad. maar wat te gaan knikkeren. Had ik ooit voor de mast gevaren? Neen. Wist ik iets af van kostenberekening, van het stuwadoors vak, van vrachtprijzen en passagiersvervoer? Dat was Grieksch voor me. Wat wist ik dan van scheepvaart af? Niets. Ik zag in dat ze gelijk hadden en bleef hun uit den weg. Maar ik ben altijd trotseh op de Blair Lijn geweest en ze stelen me die niet af dan over mijn lijk!" „Enfin, ik zal zien, wat ik met betrekking tot dat buitengoed voor je doen kan", zei de rechter. ..Blijf je hier nog een paar dagen?" „Het is een afscheidspartijtje". antwoord de Corry. ja knikeknd. „Er komt een heele bende uit de stad over. Komt u ook mee?" Verscheidene wagens reden de oprijlaan van Port o'Call in. toen Jonathan aankwam. Hij liep de breede gang binnen en bukte zich om Lord Byron los te maken van zijn ket ting. „Ga buiten maar wat ravotten, jongen", zei hij tegen het groote dier. „Misschien is het de laatste keer, dat je de kans krijgt". Hij streelde den hond en deed de voordeur voor hem open. Dan liep hij de zitkamer binnen. Vier lui, die er al zaten te bridgen, riepen hem een welkomstgroet toe. Dick was bezig cocktails in te schenken voor een gezelschap dat op den divan zat te wachten. „We doen maar, naar gewoonte, of wc thuis zijn", riep hij joviaal. „Waar heb jij gezeten?" ,Ik moest rechter Lane even spreken," antwoordde Jonathan. „Geef mij er ook een". „Neem er twee. Zeg, daar zit Carol ook". „Dag!" begroette Corry haar stralend en overhandigde haar een glas. „Ik ben hier in lang niet geweest", zei Carol. ..Het is een prachtig buiten". „Juistprachtig. Je hebt er een goeden kijk op". Plummer, de huisknecht, kwam zeggen, dat er voor hem opgebeld werd. Uit New-York. „Ik ben zóó terug", riep Corry en Carol zei: „Ja, doe dat. Ik zai zoolang je plaats be waren". En met een zuchtje voegde ze er aan toe: „Zooals ik al zoolang gedaan heb!" Meggs was aan de telefoon. „De Nationale Bank heeft uw aandeelen verkocht, mijnheer", zei hjj schor. Er volgde een stilte. „Wacht eens even!" beval Corry. .Ik snap dat maar half. Wat heeft die bank gedaan? Zeg het wat langzamer". „Uw aandeelen verkocht, mijnheer. Ze heb ben u uitgekocht". „Niet waar!" riep Corry heftig. „Tja.... toch is het zoo. mijnheer", hield Meggs vol. ,.U hebt niet op tijd bijgepast". .Maarmaar niemand wil die aandee len immers koopen?" Hij hield op. Niemand wilde die aandeelen hebben, dat was zoo, maar blijkbaar was er toch een kooper komen opdagen. „Weet je het heel zeker, Meggs?" vroeg hij verbluft. Meggs wist het zeker. Heel zeker. „Verdraaid!" bromde Jonathan Blair. De Nationale Bank beeft mijn aandeelen ver kocht. Wieik bedoelaan wie ver kocht?" „Aan een zekeren Valentine Ransome mijnheer". „Ransome? Nooit van gehoord". Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10