Aethervogels. Een belangrijk concert van Vox Humana BEVERWIJK MANNENKOOR „ZANGLUST" NAAR CONCOURS. Het Mannenkoor „Zanglust" heeft besloten deel te nemen aan het nationaal zangcon cours, uitgeschreven door „Haarlem's Zang genot" te Haarlem. Dit concours zal in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem worden gehouden. ..Zanglust" heeft ingeschreven voor de af- deeling uitmuntendheid. Het verplichte koorwerk is „De Gypten" van N. H. Andriessen. Liefhebbers van man- nenzang kunnen zich nu nog aanmelden, op dat „Zanglust" in dezen wedstrijd zoo sterk mogelijk zal kunnen uitkomen. TREKKING VERLOTING. De trekking van de door het Mannenkoor „.Zsjnglnst" georganiseerde verloting zal op Vrijdag 1 April in het gebouw „Harmonie" aan de Groenelaan geschieden. LAND- EN TUINBOUWPRAATJE. Ook nog Cliilisalpetcr. Er is een tijd geweest, toen de eerste kunst meststoffen schroomvallig haar intrede in de landbouwwereld maakten, dat men het be grip kunstmest met Chilisalpeter vereenzel vigde. Sprak iemand over kunstmest dan dacht men eigenlijk alleen maar aan Chili salpeter. Dit kwam niet alleen door dat het Chilisalpeter een der meest gebruikte kunst meststoffen was. maar vooral omdat men na het uitstrooien van Chilisalpeter reeds een paar dagen later daadwerkelijk succes zag, hetgeen met de andere kunstmeststof fen'niet het geval was. Deze snelle werking maakte het Chilisal peter populair en gaf het een voorsprong, want velen stonden zeer terughoudend te genover het kunstmestgebruik. Een nadeel was dat men het Chilisalpeter niet alleen als stiikstofmest bezigde maar in de meening verkeerde dat het evengoed kon dienen om het gebrek aan andere, meststof fen in den bodem aan te vullen. Later, toen de voedingsleer meer weten schappelijk beoefend werd en het gebruik van kunstmeststoffen enorm toenam, kwa men naast het Chilisalpeter ook vele andere stikstof meststoffen aan de markt. Verschil lende daarvan zijn al weer in het vergeetboek geraakt, maar enkele hielden stand en wisten zich ten opzichte van het Chilisalpeter zelfs een bevoorrechte positie te verwerven. Maar toch heeft desondanks het Chilisal peter niets van haar beteekenis verloren. Haar waardevolle eigenschappen voor den groei der gewassen en de omstandigheid, dat zij de zuurgraad van den bodem gunstig be ïnvloedt, maken haar geschikt voor alle planten op eiken bodem. Wat de kalktoestand-verhoogende werking betreft, staat het Chilisalpeter nog steeds aan de spits der stikstofmeststoffen. Bij tij dig ingrijpen kan b.v. de Hooghalensche of zuurziekte bij granen tot staan worden ge bracht. Naast een voorbehoedende werking kan hier van een genezende of repareerende werking worden gesproken. Daar komt nog -bij dat het Chilisalpeter een natuurproduct ls, dat vrij zeker uit plantaardige stoffen is ontstaan en daardoor dezelfde elementen bevat, welke de cultuur gewassen voor een ge zonden groei noodig hebben. De voornaam ste dezer elementen zijn borium, jodium, magnesium en natrium. Niet ten onrechte heeft men deze in Amerika zeer typeerend „vitale onzuiverheden" genoemd, omdat zij tezamen met de stikstof een harmonieus ge heel vormen, waaraan de planten als levens voorwaarde behoefte hebben. Van de bovengenoemde elementen bevat het borium een uitgesproken repareerende werking ten opzichte van het hartrot bij bie ten en koolrapen, zoodat bij deze gewassen de stikstofbemesting beslist in den vorm van Chilisalpeter gegeven moet worden. De waarde van het jodium voor den gezondheidstoestand van mensch en dier is algemeen bekend. Zoo heeft dus het Chilisalpeter nog steeds recht van bestaan en mag haar werkzaam heid als stikstofmest niet worden onderschat. Dit geldt vooral ook als overbemesting bij wintergranen en op igras- en ho'oiland. Laaghlijvende sierheesters voor kleine tuinen. Een lezeres stelde de vraag, welke mooi bloeiende boompjes zij in haar kleine tuintje kan planten teneinde wat meer afwisseling met de vaste planten te krijgen. Hiervoor zijn verschillende geschikte soor ten. Vooreerst het Peperboompje (Daphne Mezereum)dat reeds in Februari haar heer lijk geurende bloempjes vertoont. Dan het sierbessenboompje (Ribes sanguineum), wel ke in April bloeit met trosjes bloedroode bloe men. Verder Deutzia gracilis, in Mei met witte bloempjes overdekt. Even later bloeit Kerria japonica met gele boterbloempjes aan fijne groene twijgjes; vooral de dubbelbloe- mige verscheidenheid is zeer mooi, ook voor snijbloem, Potentilla fruticosa variëteit Veit- chii bloeit van Mei tot September met groote goudgele bloemen. Om ook 's winters wat afwisseling te heb ben, planten wij nog een paar groenblijvende struikjes. Vóór alles een Rhododendron, welke bovendien mooi bloeit. En ook een Co- toneaster horizontalis, welke 's winters over dekt is met koraalroode bessen. Tegen een muur op het oosten of zuiden komt nog een winterjasmijn (Jasminum nu- diflorum) welke van November tot Maart bloeit met goudgele klokjes. Ligt het tuintje op de zon, dan kan men langs den muur ook nog een klimroos opleiden, terwijl op een gunstige plaats allicht ook nog ruimte is voor een stamroos. Met dit kleine sortiment heeft men reeds het geheele jaar door iets in bloei. (Na den „Nachtegaal" is nu een tweede geheime radiozender ver schenen, die zich Goudvink noemt.) Met de lente, zegt de dichter, Komt ook weer het nieuw geluid, Vogels zenden door den aether Weer hun hoogste liedren uit. Ik bedoel nu echte vogels, In het bosch en in het duin, In de heide, op de weide En in onzen steedschen tuin. Maar die vogels van nature Zijn niet enkel aan den slag, Ook van menschlijke allure Treden vogels aan den dag. Eerst kwam er een aethervogel Als de Nachtegaal bekend, Terwijl nu ook al een Goudvink Lente aetherklanken zendt. Deze vogelaars beschouwen 't Vraagstuk van hun vogelvlucht Als: veel beter een in 't handje,- Dan tien vogels in de lucht. Slimme vogels die zoo stiekum Zingen, mogen weliswaar Doorgaans lang niet voor de poes zijn, Maar toch zijn zij in gevaar. Want die nachtegaal zingt strafbaar, Ook al klinkt het wellicht mooi En op 't vinketouw gezeten, Loert men op zoo'n goudvinkprooi. Vogelvrij is een positie Vrij als vogels in de lucht Is een tweede, 't lijkt hetzelfde. Maar toch is 't verschil geducht. P. GASUS. DE JAARVERGADERING VAN ALGEMEEN BELANG. De agenda voor de op Maandag 28 Maart in het gebouw „Adrichem" te houden algemeene ledenvergadering vermeldt o.m. het rapport van den accountant, verslag van de commis sarissen, vaststelling en goedkeuring van de balans en de resultatenrekening over 1937, be spreking van het bestuursbeleid, bestuurs verkiezing, verkiezing van twee commissaris sen en een bespreking over de bestemming- van de winst. WERKAVOND AMATEUR FOTOGRAFEN. Dinsdagavond hield de Beverwijksche Ama teur Fotografen Vereeniging wederom een werkavond in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw. De voorzitter, de heer G. Broertjes deel de in zijn openingswoord mede, dat op Dinsdag 5 April een werkavond zal worden gehouden, waarop de heer Schaap uit Haarlem een lezing- zal houden over de collectie foto's van den heer Bus uit Amsterdam. Voorts werd medegedeeld, dat de lezing, die de heer Eilers uit Amsterdam op 19 April zou houden niet doorgaat; er zullen dien avond smalfilms worden vertoond. De heer Marx vertoonde eenige projecties van kleurenfotografie, die met zeer veel aan dacht werden bewonderd. Ook werd met groote belangstelling de bondscollectie „Gelria" bezichtigd. De heer Broertjes sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan den heer Marx voor de projectie van kleurenfoto's. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond speelt de Beverwijksche Damclub een promotiewedstrijd tegen Wor- mer I te Wormerveer. Het vertrek vanaf het clublokaal is op 7.15 uur vastgesteld. HET VIERDE ELFTAL VAN BEVERWIJK GEHULDIGD. Het vierde elftal van de voetbalvereeniging „Beverwijk", dat eenigen tijd geleden ongesla gen het kampioenschap van de vierde klasse H. V. B. behaalde, is in intiemen kring voor deze prestatie in het clublokaal café „De Vriendschap" gehuldigd. De voorzitter van de vereeniging de heer D. Kossen, heeft met eenige hartelijke woor den het kranige elftal toegesproken en den aanvoerder een bloemenmand aangeboden. Hierna bleef men nog geruimen tijd gezel lig bijeen. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank „Wijk aan Duin" hield Dinsdagavond in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemerland" haar jaarlijksche algemeene vergadering. Be handeld werden de rekening en de balans, die ongewijzigd werden vastgesteld. De bezittingen van de bank waren o.m. op het tegoed in loopende rekening totaal f 511.113.38, waarvan f 434.198, van rekening houders en f 25439 aan vaste goederen. De schulden waren aan de Spaarbank f 455007.18 schuld in loopende rekening f 106.748.49. Het reservefonds bezit thans f 48.524,45. Het eind bedrag van de balans was f 564734.61. De winst over 1937 bedroeg f 2978,94. Goed gekeurd werd het voorstel om een gedeelte van de winst aan de reserve toe te voegen en een deel te bestemmen voor het fonds voor bijzondere doeleinden. De balans en de exploitatierekening bene vens het verslag van den Raad van Toezicht werden goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid de heer J. Ger- tenbach werd herkozen. Ook de heer J. Raadsveld zag zich herkozen als lid van den Raad van Toezicht. Blijkens het algemeen jaaroverzicht was het afgeloopen jaar voor de bank niet on gunstig geweest, hoewel in de omstandighe- den, waarin de tuin- en landbouwende leden van de bank verkeeren, weinig of geen ver andering ten goede is ingetreden. Het aan tal spaarders en het aantal rekening-cou ranthouders vertoonde vooruitgang. Aan den kassier, den heer Groeneveld werd dank gebracht voor zijn arbeid. Ein Deutsches Requiem van Brahms. Artistieke daad van beteekenis. Het Christelijk Gemengd Koor „Vox Hu mana" geeft Donderdagavond in het Ned. Herv. kerkgebouw een concert, dat gezien de samenstelling van het programma het belang rijkste evenement belooft te worden van het thans ten einde loopende winterseizoen. Het is niet voor de eerste maal, dat „Vox Humana" het bewijs levert een uitstekend begrip te heb ben van haar cultureele taak, welke zij ten opzichte van de gemeenschap heeft te vol brengen. Zoo is ook voor het Donderdag te ge ven concert een programma samengesteld, dat artistiek volkomen verantwoord is niet alleen, maar dat ook getuigt van den ernsti- gen wil om uit te gaan bov^n het peil van het zoo algemeen bekende en veel-gehoorde lie dertafel-repertoire. Het programma vermeldt deel I uit Psalm 95 van F. Mendelssohn voor koor en orkest, „Arioso" uit „Josua" van Han del voor bariton en orkest, recitatief en aria uit de Matthaus Passion van Bach, voor so praan en orkest en tenslotte het onsterfelijke meesterwerk voor koor en orkest „Ein Deut sches Requiem" van Joh. Brahms, die dit toon werk in 1867 voltooide. Otto Couperus, bariton. Solistische medewerking verleenen Willy Leesman, sopraan en Otto Couperus, bariton. Het orkest wordt gevormd door leden van de Haarlemsche Orkestvereeniging, aangevuld met eenige vooraanstaande Beverwijksche di lettanten. Het geheel staat onder leiding van den heer P. J. Potgieser, diligent van „Vox Humana". Hier volgt een korte verklaring van de ont roerende compositie. Zij zal het verstaan van deze prachtige muziek vergemakkelijken. Het eerste deel boeit al direct door zijn bij zondere orkestratie voor contra-bas, 3-stem- mig gedeelde cello's, 2-stemmig gedeelde alt violen, 3 tromb., 2 hoorns in F, 2 fagotten, 2 hobo's, 2 fluiten en harp. Willy Leesman, de sopraan-soliste. Na een zachte, wonderlijk ontroerende in leiding van het orkest, welker inhoud is naar de tekst later zegt „Zie zij gaan en weenen", zet het koor p.p. in. Zalig zijn zij die Leed dragen want zij zul len getroost worden Op dit teere, weldadig aandoende deel volgt het tweede als uiterste tegenstelling in mineur volledig orkest, strijkers consordini. met op den achtergrond pauken-triolen vol donkere dreiging. „Want alle vleesch, het is als gras Een stuk muziek, zooals zoovele deelen van •het Requiem als ware het een visioen. Een visioen van het „sterven", opkomend met een nauw hoorbaar p. p. aanzwellend tot een fameus f.f. om dan weer te verdwijnen zooals het kwam, slechts even onderbroken door een teerZoo zijt nu geduldig. Lieve Broeder Het mineur gaat nu over in majeur. De strijkers nemen de dempers van hun instru menten, de donkere pauken houden op met hun dreigend triolenmotief, de trombones worden geheven: „Des Heeren Woord blijft tot in Eeuwigheid. Weer een visioen doch nu een geheel an der. Juichende scharen, de Vreugde, de eeuwige Vreugde begeleidend. Dan komt het derde deel: de mensch. Steeds laat eerst de solist, dan het koor zich hoo ren. Eerst de uitroep: „Heer, leer mij toch" Dan de klacht: „Ach, hoe geheel niets is de mensch". En ten slotte de bede om troost, af gesloten door een groote fuga, welke is he", antwoord. „De rechtvaardige zielen zijn in Godes hand." Het nu volgend vierde en vijfde deel be hoeven geen nadere omschrijving want bei de, zoowel het melodieuse „Hoe lieflijk zijn uw woningen" als het diep ontroerende „Ik wil U troosten zooals een moeder troost", waarboven hoog en ijl de sopraansoliste zingt. „Ik wil U wederzien" spreken tot het hart van iederen mensch. Nu volgt het zesde deel. Het droomen is voorbij, het is immers een „Requiem" dat gezongen wordt? De sordino's komen weer op de kammen al leen de dreigende pauken komen niet meer, het wordt niet geheel donker, want de na glans van het 4de en 5de deel blijft het als een lichtende sluier omgevèn. Rhythmisch klinken de doffe pizzicati van de bassen en cello's, terwijl het koor zingt: „Wij hebben hier geen blijvende stad maar wij zoeken de toekomstige" En dan worden voor de tweede maal de trombones geheven, doch nu zijn zij bazuinen van het einde, dat het begin is. Juichend klinkt het „Dood waar is uw prikkel, Hel, waar is uw overwmning" om over te gaan in een machtige koorfuga: „Heer, Gij zijt waardig" De spanning is weg en met haar alle pathos doch het deert niet want datgene, wat bleef, is meer, dan al het andere tezamen; het is Geluk en Rust. Breed en feestelijk klinkt het van over de vol glanzende violen. „Zalig zijn de dooden, die in den Heer sterven van nu aan;opdat zij rusten mogen van hunnen arbeid. Dan waast het weg naar hemelsche verten. Voor dit belangrijke concert heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, waarin zit ting namen burgemeester II. J. J. Scholtens, mevr. A. A. van Hattum-Dekker, Ds. C. M. Krijger, Dr. F. Kramer en de heer H. W. Hof meester. HET PERSONEEL VAN DE NOORDER- SCHOOL. Door de benoeming van den heer Wortman tot hoofd van de openbare lagere school t.e Wijk aan Zee, is aan de Vondelschool een va cature ontstaan, waarin door benoeming van een onderwijzer van bijstand moet worden voorzien. In verband met de aanstaande ope ning van de Noorderschool evenwel is beslo ten, Ihet personeel van de Vondelschool ge heel over te plaatsen naar de Noorderschool. Indien in de vacature-Wortman wordt voor zien door benoeming van een onderwijzer aan de Noorderschool, dan is het personeel dezer school voltallig. Na ingewonnen bericht van het hoofd der school en na overleg met den inspecteur van het lager onderwijs hebben B. en W. voor deze benoeming de volgende voordracht opge maakt: 1 K. Middelbeek, kweekeling met akte aan de o.l. school E te IJmuiden-Oost; 2 H. Bos, kweekeling met akte aan de neu trale school te Bergen; 3 C. Hamelink, onderwijzer aan de o.l. school te Anna Paulowna. B. en W. stellen den Raad voor. uit deze voordracht een benoeming te doen. WIJK AAN ZEE DE VERHUUR VAN HUIZEN. Naar wij van den secretaris van de V.V.V., de heer Dhr. de Goede Sr. vernemen zijn er tot heden meer verhuringen tot stand geko men, dan in 1937 omstreeks dezen tijd van het jaar het geval was. De animo om te hu ren blijkt vooral voor de maand Juni groo- ter dan ooit te zijn. VERGADERING „ST. ODULPHUS" UITGESTELD. De ledenvergadering van de afdeeling Wijk aan Zee van de R.-K. Kiesvereenïging „St. Odulphus", welke gisterenavond in café „De Zon" gehouden zou worden, werd tot Maan dag 4 April uitgesteld. SCHIETWEDSTRIJD VAN „ONS GENOEGEN". Woensdag 13 April -zullen de schutters van „Ons Genoegen" in café „Sonnevancfc" een onderlingen schietwedstrijd om prijzen hou den. De prijsuitreiking zal op Maandag 18 April (2en Paaschdag) plaats vinden. VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. VerlorenRijwielbelastingmerk. Gevonden: Rij wielbelastingmerk, waaraan veiligheidspeld. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Donderdag 24 Maart zullen op een verga dering van den Bijz. Vrijw. Landstorm in café „Sonnevanck" de schutters aangewezen worden, welke aan de korpsschietwedstrijden op 2, 6 en 9 April a.s. te IJmuiden-Oost zul len deelnemen Sckecmaak kan een vreugde zijn met het vooruitzicht van een extraatje. Er blijft wat over, dat op geruimd kan worden. Vetkcofi het ftet £utdsfiteket Waar en hoe zult U goed- kooper de duizenden be reiken, om te laten weten dat U het wilt verkoopen? Die duizenden raadplegen de Luidsprekers. 1—3 regels 25 cent. Elke regel meer 10 ct. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Spruiten le soort per K.G. 1214 Spruiten 2e soort per K.G. 611 Witlof le soort per K.G. 8—9 Witlof 2e soort per K.G. 4—6 Boerenkool per K.G. ljA2 Spinazie per kist van 4 K.G. 45 HEEMSKERK GEITENVERZEKERING Met de geitenverzekering gaat het nog steeds vooruit. Bij de laatste taxatie werden 154 geiten ingeschreven, het waarborgkapi taal bedraagt thans f 2036. D.C.H. KAMPIOEN. Door den R.K. Haarl. Dambond is thans uitgewezen dat' de wedstrijd D.C.H. tegen O.D.I., die indertijd moest worden afgebroken, door D.C.H. is gewonnen. Hierdoor is D.C.H. na een jaar in competitie-verband te hebben gespeeld kampioen van de 2e klas. A.D.O. Zondag 27 Maart speelt A.D.O. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen een elftal sa mengesteld uit leden van de tooneelvereeniging „De Vriendenkring" versterkt met eenige oud spelers. Zuster Boonstra verlaat Zaterdag Soestdijk. Gezondheidstoestand van Prinses Beatrix uitstekend. Zuster Trijntje Boonstra, diakones van het Ned. Herv. Diakonessenhuis „Bronovo" te 's-Gravenhage, die Prinses Juliana heeft ver pleegd en Prinses Beatrix heeft verzorgd, zal Zaterdag a.s. Soestdijk verlaten en naar Den Haag terugkeeren. Haar taak zal dan door een kinderjuffrouw worden overgenomen, zoo meldt de Tel. Prinses Juliana maakt het uitstekend en Prinses Beatrix niet minder. Haar gezond heidstoestand en gewichtstoeneming zijn zeer gunstig, terwijl het ook met de natuur lijke voeding van stonde af aan naar wensch is gegaan. Vrijwillige bijdragen voor versterking defensie. Een gift van 2000. 'sGRAVENIJAGE 21 Maart De minister deelt mede, dat wederom verschillende giften voor de versterking der defensie werden ont vangen, o.a. f2000 met den volgenden brief: Een ouderpaar, dat door arbeid in Indië f 50.000 heeft kunnen sparen voor de toe komst van vijf nog jonge kinderen en dat krachtig pacifistisch van aanleg is, is van meening, dat thans de toekomst van deze kin deren voor alles eischt de militaire beveiliging van ons land en van ons Indië. 'x3l de hoop, dat het Nederlandsche volk op duidelijke wijze zijn wil zal toonen, sluit het hierbij f 2000 van de f 50.000 in, terwijl het verder voor elke f5.000.000 die vrijwillig wordt bijeengebracht, opnieuw f 1000 zal storten, tot een maximum van f 10.000. Voor een volk, dat de beschikking over zeg vijf milliard vermo gen heeft en per jaar bijv. veel meer dan f 100.000.000 aan tabak uitgeeft, is f 5.000.000 een kleinigheid, waar het gaat om ons volks bestaan. SCHEEP/ T'JUNEINji HOLLANDAMERIKA LIJN. Dredhtdljk, Vanc. n. Rott. 21 te Londen. Burgerdijk, 19 v. Tampico n. Rott. Leerdam, Rott. n. Tampico p. 20 Wight. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rott. via Lon den, 21 360 m. W. v. Scilly. Maasdam, Baltimore n. Rott. 20, 460 m. W. v. Bishops. iDinteldij'k, Vanc. n. Rott. 18 v. San Diego. Rotterdam, 16 v. B.-Ayres te Rio de Jan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thiuisr.) 21 v. Penang. Zuiderkerk (uitr.) 21 te Dairen. HALCYON LIJN. Stad Schiedam, 20 v. Pepel n. Rott./Vlaard. Stad Amsterdam, 20 v. Genua te Pepel, voor Rott./Vlaard. Rozenburg, 21 v. Les Falaises n. IJmuiden. Flensburg, 22 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Stad Arnhem, Vlaard. n. Genua 21, 25 m. ZO. V. Niton. Stad Maassluis, 22 v. Narvik te Vlaard. Stad Zaandam, Les Falaises n. Vlaard. p. Gibraltar. m HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 21 v. Amst. n. Hbg. (verb.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfonteïn (uitr.) 21 van Marseille. KON. PAKETVAART MIJ. Tegelberg, Amst. n. Batavia 21, 0 gr. 22 min. Z.B. en 9 gr. 2 min. W.L. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 21 v. Amst. te B.-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica, Barbados n. Amst. p. 21 Azoren. Deucalion, 21 v. Venetië te Lissabon. Euterpe, 22 van Bordeaux te Amst. Ganymedes, 21 v. Tunis n. Malta. Hermes, 21 v. Kymassi te Izmir. Nereus, 21 v. Odense te Stettin. Perseus, 21 v. Portimao n. Genua. Stella, 22 v. Hamburg n. Amst. Theseus 21 v. Amst. te Kopenhagen. Oberon, Rdtt. n. Genua 21, 80 m. ZO van Land's End. Oranje Nassau, Param, n. Aanst. 21, 750 m. ZW v. Land's End. Odysseus, Rott. n. Pasajes p. 21 Ouessant. Titus, Rott. n. Tanger p. 21 Ouessant. Ariadne, Napels n. Lissabon p. 21 Gibraltar. Irene, 20 van Guatemala naar Haiti. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 21 v. Pladjoe te Saigon. MEIJER EN CO'S SCHEEPV. MU. Melampus, Batavia n, Amst. 21 v. Colombo. Radnorshire, 22 v. Japan te Rott. Bencruahan, Hongkong n. Rott. 19 te Kohsi- chamg. City of Evansville, Dairen n. Rott. 20 te Manilla. Phrontis, Amst. n. Batavia 20 te Swansea. Achilles, Japan n. Rott. 22 v. Pt. Said. Perseus, Japan n. Rott. 21 te Dairen. Phemius, Batavia n. Amst. 21 te Suez. Cyclops, 22 v. Rott. te Moji. Laomedon, Batavia n. Amst. 22 te Belawan. Myrmidon. 22 v. Batavia te Amst. ROTTERDAM—ZUID-AJVEERIKA LIJN. Alphacca, 22 v. Rott. n. Hamburg. Alcyone (thuisr.) 21 v. Santos, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, 22 v. Batavia te Rott. Tapanoeli (thuisr.) p. 22 Stamboul Indrapoera (uitr.) 22 te Singapore. Kota Gede, 21 v. Hamburg n. Rott. Blitar (uitr.) 19 v. Pa dang. Siantar (thuisr.) 22 v. Port Said. Baloeran (uitr.) 22 v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Marnix v. St. Aldeg. (u.) 22 v. Pt. Sai Tawali, 22 v. Amst. te Batavia. Poelau Laufc (thuisr) 22 v. Londen. Tarakan (thuisr.) 21 v. Singapore. WLTK LIJN. Katwijk, 22 v. Rott, te Bilbae AANGEKOMEN. 21 Maart: Ek s.s. Oslo Wild Rose s.s. Port Talbot Orpheus s.s. Stettin South America m.s. Port Arthur 22 Maart: Polaris s.s. Saffi Ellen s.s. Rotterdam Firecrest s.s. Ipswich Audacity ss.. Antwerpen Euterpe s.s. Bordeaux Uto s.s. Oxelösund Prinses Juliana m.s. Noordzee VERTROKKEN. 21 Maart: Valdona s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Vilvoorde Knud s.s. Pomaron Midsland s.s. Newcastle Radnorshire m.s. Rotterdam Trsat s.s. Swansea Wega m.s. Londen 22 Maart: Katowice s.s. Gent Ellen s.s. Stockholm Aanvoer ijzererts. Met een lading ijzererts arriveerde gisteren het Zweedsche s.s. „Uto" van Oxelösund aan het Hoogovenbedrijf, - Groote diepgang-, Het Noorsche tank-motorschip „South- America" passeerde gisteren van Port Arthur naar Amsterdam, geladen met petroleum en benzine, met een diepgang van 8,1 Meter. IJzerverscheping. Het Joego-Slavische s.s. „Trsat" hetwelk aan het Hoogovenbedrijf en het Nederland sche m.s. „Wega" dat in de Oostelijke Bin nenhaven een partij ijzer geladen hebben, vertrokken beide gisteren resp. naar Swansea en Londen. HET BRITSCH KONINGSPAAR OOK NAAR BRUSSEL? LONDEN, 22 Maart (Havas) De „Dailf Express" meent te weten, dat de koning en koningin zich bij den aanvang van den zo mer naar België zullen begeven, om het be zoek van koning Leopold te beantwoorden. Deze laatste zou bij zijn officieel bezoek aan Londen in November j.l. het Britsche konings paar hebben uitgenoodigd, hem in Brussel te komen bezoeken. Het blad meent te weten, dat dit bezoek zal plaats vinden enkele dagen voor dat hetwelk het vorstenpaar in Juni aan den president van Frankrijk zal brengen. Koning George en zijn gemalin zouden de officieele gasten van koning Leopold zijn in het koninklijk paleis. Hun verblijf zou slechts 48 uur duren. Zij zouden zich van Brussel rechtstreeks naar Parijs begeven.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5