DE GROOTE DUBBELE SCHUTSLUIS TE VREESWIJK OPENGESTELD. Een goede zakenvrouw FEUILLETON door HERMAN ANTONSEN. 10) „Ik ga een lootje koopen in de Iersche Sweepstake en een paar ton winnen. Dat geld steek*ik dan in Peruvian Soda Crackers! Pre ferente aandeelen. En dan jaag ik de markt omhoog! Win millioenen!" Carol loosde een diepe zucht van ongeduld. ..Corry", zei ze liefjes. „Je kunt nu geen verstandige praat vertellen. Ga naar huis, jongen. Het is al over tweeën". ..Wat zou dat? We kunnen altijd nog wel op een melkauto naar huis rijden. Kom maar mee „Het spijt me," zei ze. „Ik heb hoofdpijn. Tot ziens, hoor!" Hoofdpijn?" vroeg Jonathan Blair, op staande. „Jij hoofdpijn? Ha, ha! Luister eens, ik heb zoo'n koppijn, dat de jouwe daarbij in het niet verzinkt. Je wordt een zwak pop petje. Caroleen sukkeltje en zoo meer. Nou. maar ik ga dan toch! Tot kijk, Lock- wood! Wel te rusten, Carol!" „Goedennacht, Corry", antwoordde ze. Hij liep rechtop en opgewekt de zaal uit. Lockwood keek hem even na en wendde zich dan tot Carol: „Zoo, is dat heer op de flesch?" vroeg hij. Zij knikte. vn. dpri volgenden morgen ging Jona than met hoofdpijn en al zijn kantoor uit Den volgenden morgen trok Valentine er in en Meggs kwam dienzelfden avond nog bij hem op bezoek. „Miss Valentine wil mij in dienst houden, mijnheer", zei hij. „Ik hoop dat u het be grijpen zult, mijnheer Blair. Ik zou niet we ten. waar ik op mijn leeftijd een andere be trekking zou kunnen krijgen". „Natuurlijk", antwoordde Jonathan. „Ik neem je dat heelemaal niet kwalijk, Meggs. '11 Mensch moet toch leven en zoo meer. Hoe gaat het?" Meggs keek wanhopig'. Hij zag er moe uit. „Ze heeft me bijna doodgejaagd, mijnheer", zei hij gekrenkt. „Ik heb het nog zoo druk niet gehad, sedert uw vaderenin geen jaren. Ze heeft iedereen verzocht op zijn post te blijven en heeft de hulp ingeroe pen van het advertentiebureau van Calhoun en Regan". „Calhoun en Regan?!" Jonathan Blair floot tusschen de tanden. „Die lui zijn duur!" „Morgen wil ze de Marinoco gaan inspec- teeren, mijnheer. En ze is van plan op dat schip een korten kruistocht langs de West- Indische eilanden te maken, mijnheer. Ze heeft reeds order gegeven, dat er heel wat veranderingen op moeten worden aange bracht". „Binnen een maand is ze op de flesch", zei Jonathan. „Als ze ten minste haar beetje geld op die manier blijft weggooien. Ver draaid stom; dat is alles!" Hij liet zich eerst een week later op kan toor'zien. toen Miss Ransome hem voor een directievergadering had opgeroepen. Hij ging er eigenlijk alleen uit nieuwsgierigheid heen, omdat zij toch alles overstemmen kon. wat haar niet zinde. Die directievergadering was al heel eenvoudig. Valentine en hij hadden samen alle aandeelen in handen want alle aandeelhouders hadden voor den storm hun aandeelen zoo gauw mogelijk van de hand gedaan. M'ss Ransome maaktp het ^fch niet moei- •ïiv >ne' vorm<*1 uk-heden Ze zette Meggs aar een tafel om alle besluiten en berekeningen op te teekenen. Gekleed in een keurige zwarte japon met wit afgezet, herkenbaar voor elke vrouw als afkomstig van den duursfcen modewinkel op de Fifth Avenue, zag ze er heel zakelijk uit, al verzachtte een corsage van gardenia's dat ook een beetje. Ze was achter het bureau gezeten met Bart Calhoun, die blijkbaar zijn persoonlijke medewerking aan de zaken der Blair Lijn zou schenken, naast zich. Jona than kende Bart Calhoun slechts een wei nighij kwam nu en dan op Scarbrook. Hij was groot, vriendelijk, vier en dertig en had zijn naam en vermogen in de firma Re gan en Calhoun gestoken en was daarmee binnen tien jaar compagnon geworden. Hij stond bekend als een der bekwaamste krach ten op reclamegebied in heel New-York. Hij gaf Jonathan een kort knikje en schudde hem de hand. Valentine knikte hem slechts heel even toe. „Gaat u zitten, alstublieft, mijnheer Blair", zei ze. „U hebt aandeelen in de maatschappij en dus meende ik, dat u er wel belang in zoudt stellen, wat er momenteel in omgaat". „Dank u zeer", zei Jonathan afgemeten. Ze nam hem met een vluchtigen, maar doordringenden blik op en zat intusschen met een potloodje op den lessenaar te trom melen. „U bent welkom", zei ze. „En laten we nu meteen maar beginnen. Ik heb de Mari noco bezichtigd en alle plattegronden der schepen bestudeerd .Ik heb de passagiers lijsten van de laatste jaren nagegaan en die zijn gewoonweg treurig. Bart en ik hebben een plan uitgewerkt, dat misschien succes kan hebben „Bart!" Ze was al op erg goeden voet met hem. naar het bleek! Jonathan nam haar aandachtig op, terwijl zij vlot en zakelijk verder sprak en nu en dan even ophield om een papier in te zien öf aan Calhoun een vraaET t,e stellen Ze kibbelden vri®ndsp.banne- 'ijk over een ount dat .Jonathan meer dan onbelangrijk toescheen, werden het er over eens en gingen weer verder. Jonathan zat er bij en voelde zich als 't vijfde wiel aan 'n wa gen. Hij had er spijt van, gekomen te zijn. Na een poosje riep Valentine, mijnheer Packard, den algemeenen bedrijfsleider en mijnheer Mansfield, den chef van het passa giersvervoer, erbij. Ze kwamen op het kan toor, trokken een stoel aan tafel bij en luisterden mee naar miss Valentine Ran some uit Pointdexfcer in Texas. „Ik heb dag en nacht deze stukken bestu deerd", zei ze, ieder op zijn beurt aanziende. „Zooals de lijn nu loopt, kan het onmogelijk langer blijven. En ik zie heel goed, waarom dat zoo is. Ze biedt heelemaal niets aan den veeleischenden passagier. Ze is jaren ten achter. Dat moeten we grondig veranderen. Er moet radio aan boord komen, eleetrische ventilatie, verwarmde luchtïnstallatie in de eetzaal „Salon", verbeterde Jonathan. „Eetsalon". „O, nou goed", zei Valentine met een luch tig gebaartje. ..Salon dan, volgens wensch van mijnheer Blair. Er moeten zwembassins op het dek gebouwd worden en elk schip moet iedere reis geregeld opgeschilderd wor den". Ze hield even op om adem te scheppen. Maar dat had ze niet zoo noodig als haar overblufte gehoor. Mijnheer Packard slikte herhaaldelijk. Mijnheer Mansfield schoof on rustig op zijn stoel heen en weer. Bart Cal houn echter grinnikte genoegelijk en luister de met een glimlach op zijn knappe gezicht naar wat- zij vertelde. „En dat alles zullen we met bekwamen spoed aanpakken", vervolgde zij. „De sche pen zullen een voor een worden opgelegd en de andere laten we varen volgens een. hoe noemt u dat ook weer, mijnheer Pac kard?" „Versnelde dienstregeling". „Juist. De luxe-hutten zijn net goed om 'pmand de stuiDer» te bezorgen nat moet Hlemaa' veranderd worden Ik ben op het oogenblik bezig een kleurenschaal te ontwer pen. volgens welke ze geschilderd moeten worden en daarna beginnen we meteen met de meubileering. En", eindigde ze, „de keu kens bevallen me heelemaal niet „De kombuis bedoelt u", zei Jonathan vin nig. Valentine keek hem aan. „O, neemt u me niet kwalijk!" zei ze. „Op de prairies spreken ze misschien van „keulgen", zei Jonathan. „Maar op een schip noemen ze het een kombuis". Keukens! Hij zou haar wel eens laten zien, dat hij iets van schepen afwist. „U wordt wel bedankt, compagnon", zei Valentine. Directeur Blair knikte kortaf. Valentine vervolgde: „De schoorsteenen „De pijpen", zei de onverbiddelijke direc teur Blair. „Wie praat er nog van schoor steenen! Groote goedheid!" „Pijpen", herhaalde Valentine gedwee. „Het zal wel beter gaan, als u eerst een paar maal op een schip gevaren hebt", zei hij bemoedigend. Ze wilde er iets op zeggen, maar veranderde van idee. Het was maar goed, dat niemand begreep, hoe die heele directievergadering op het punt had gestaan, in rook op te gaan, „Ik zei dan", vervolgde zij, zich bedwin gend, „de schoor,... de pijpen zien er niet fleurig uit.geen embleem, geen gekleurde banden". „Ze zijn feitelijk ook alleen bestemd om de rook te loozenmerkte Jonathan op. „Ze behoeven er dus niet uit te zien als reclame zuilen". „U bent een heele hulp voor me", zei Va lentine vinnig. „Kom, laten we maar doorgaan", merkte Calhoun lachend op. „Om kort te gaan", vervolgde het meisje, .die schenen moeten heelemaal opeeknapfc..." Opgekalefaterd" verhef°rrt° Jnna^an. .Boudoirs worden opgeknapt. ScheDen op gekalefaterd". (Wordt vervolgd) Om het Nederlandsch biljartkampioenschap 1ste klas driebanden zijn Woensdagavond te Rotterdam de wedstrijden aangevangen. Tijdens de partij tusschen Peeters (Den Haag) en B. Cohen (Rotterdam) Het Ned. Bondselftal speelde Woensdag in het Sparta-stadion te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen de Engelsche 3de divisie club .Crystal Palace", welke door onze landgenooten met 3-2 werd ge wonnen. Schermutseling voor het doel der gasten Kaers en Billiet na hun overwinning in den Parijschen zesdaagsche De maaltijd der Spaansche vluchtelingen, die door Fransche torpedo jagers te Port Vendres aan wal zijn gebracht De nieuwe verkeersbrug bij Loenersloot, welke 28 Maart a.s. zal worden opengesteld, gezien vanuit een typisch oogpunt De dubbele schutsluis te Vreeswijk, de grootste van Europa, is Woensdag voor de scheepvaart opengesteld. Reeds bij het eerste schutten waren de beide sluiskolken geheel met schepen gevuld De hoofdzetel van de ,Parijsche brandweer zal binnenkort van de Boulevard du Palais naar de Place Jules Renard worden overgebracht

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8