VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Heffing der directe belastingen. BEVERWIJK JAARVERGADERING CENTRAAL GENOOTSCHAP Dinsdagavond hield de plaatselijke afdee- ling van het Centraal Genootschap voor Kin der-, Herstellings- en Vacantiekolonies in het Kennemer Hotel onder voorzitterschap van Dr. Melchior haar jaarvergadering. Blijkens het jaarverslag van de secreta resse, Mej. Helmers werden in 1937 in totaal 23 kinderen uitgezonden met 1128 verpleeg- dagen, waarvan 142 in den zomer en 986 in den winter. 2 kinderen werden uitgezonden voor reke ning van het Bio-Vacantieoord en 1 kind voor rekening van het Julianafonds. De dagkolonie begon op 28 Juni met 4 kin deren, later steeg dit aantal tot 12. Met de tweede ploeg in Augustus werden 57 kinderen naar Wijk aan Zee uitgezonden. De secretares se herinnerde voorts aan de expositie van het diorama op de tentoonstelling van de Ver- eeniging voor Huisvrouwen en aan de goed geslaagde verloting. Het financieel overzicht van den penning meester, den heer N. van Leeuwen vermeldde aan ontvangsten een totaalbedrag van f 2021,10. De uitgaven bedroegen f 2014.59 met inbegrip van het nadeelig saldo over 1036, groot f 373.88. Voor de eerste maal sinds vele jaren sloot de rekening met een batig saldo, ten bedrage van f 6.51. Boeken en bescheiden van den penning meester waren blijkens mededeeling van de controlecommissie in orde bevonden, zoodat den heer Van Leeuwen decharge werd ver leend. In verband met het feit, dat de heer Van Leeuwen zich genoodzaakt zag wegens drukke werkzaamheden voor zijn functie te bedanken sprak de voorzitter hem een woord van har- telijken dank toe voor het vele werk, dat hij gedurende zoo'n lange reeks van jaren voor het zwakke kind had verricht. De afdeeling ziet den heer van Leeuwen dan ook zeer noode vertrekken en het zal heel moeilijk zijn hem te vervangen. Als blijk van waardeering werd den scheidenden penningmeester een schil derij. voorstellende spelende kinderen aan het strand, aangeboden. De heer van Leeuwen dankte met een en kel woord voor dit geschenk. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld op een bedrag van f 1540. In de commissie van controle werd benoemd de heer K. Honing. Bij de bestuursverkiezing- werd de heer P. Timmer gekozen in de plaats van den heer N. van Leeuwen. In de plaats van mevr. Hij ling zal mevr. De Bie worden uitge- noodigd in het bestuur zitting te nemen. Ook aan mevr. Hij ling werd dank gebracht voor haar arbeid in het bestuur. Aan het slot van de vergadering heeft de secretaresse den heer Van Leeuwen dank ge bracht voor de zeer prettige samenwerking ge durende de 16 jaren, waarin hij zijn functie met groote liefde vervulde. De vergadering werd hierna gesloten. EINDLES VAN DE TUINBOUWWINTER- SCHOOL. Dinsdag werd in de R.K. Tuinbouwwinter- school de openbare eindles gegeven tot be sluit van den tweejarigen cursus, gegeven in de winter-halfjaren 1936—1937 en 1937-1938. Zooals gewoonlijk werd voor deze eindles ook van de zijde der autoriteiten veel belang stelling getoond. Aanwezig waren o.m. burge meester mi'. H. J. J. Sctholtens, ir. A. w. v. d. Plassche, inspecteur van den tuinbouw en het tuinbouwonderwijs, pastoor J. p. J. Kok uit Delft en en de heer P. J. J. Haanen, leden van het schoolbestuur, de heeren- J. P. Nijssen, Santpoort en J. Valkering Tzn., Limmen, als leden Vah de commissie van toezicht,'voorts de heeren B. Machielse, hoofd van de R. K. La gere Tuinbouwschool te Grootebroek. C. A. J. van Baar, Haarlem voor de R.K. Land- en Tuinbouwonderwijsvereeniging. B. M. de Vet, Beverwijk, F. van Rossum, hoofd eener schooi te Delft, F. Heeremans namens den L.T.B. afdeeling Velsen en de ouders van de gedi plomeerden. Achtereenvolgens gaven de heeren ir. H. A. Bünnemeijer, directeur der school, P. Jans sen en A. F. J. van Gessel een korte les in de vakken groenteteelt, plantkunde en Neder- landsch. De inspecteur, ir. v. d. Plassche deelde na afloop van de lessen mede, dat aan de acht leerlingen, die den cursus volgden, het eind diploma kon worden uitgereikt, Spr. hoopte, dat de gediplomeerden de ken nis, die zij aan de school opdeden met rijke vruchten in de practijk zouden aanwenden en dat zij vooral de theoretische kennis steeds zouden waardeeren. De grootste fout van den tuinbouw was volgens den inspecteur, dat hij veel te weinig aandacht schonk aan de weten schap en de theorie. Vroeger toch gold hij als den besten tuinder, die het hardste zijn spa in den grond stak. Maar met harden licha- melijken arbeid alleen, hoezeer ook te waar deeren, komt de tuinbouw er niet. Het bedrijf moet een goeden theoretischen grondslag hebben. Alleen wanneer de tuinder, aldus spr., aandacht schenkt aan bemestingsleer, de lig ging van het bedrijf en voorts rekening houdt met vele andere factoren zal het mogelijk zijn het bedrijf goed te beheeren. Het tuin bouwbedrijf is versnipperd en daarom is sa menwerking van de vele kleine tuinders nood zakelijk. De inspecteur hoopte, dat de jongelui met behulp van hun kennis er in zouden slagen een goede plaats in het bedrijfsleven te gaan innemen en voorts hoopte hij hen ook in de oi^anisaties nog dikwijls te ontmoe ten. De school immers is ook de kweekplaats van voormannen voor de organisaties. Tenslotte dankte hij directeur en leeraren voor de toewijding waarmede zij hun arbeid hadden verricht. Hierna reikte de inspecteur het einddiploma uit aan M. Beelen te Lisse met aanteekening' voor Duitsch, Engelsch en machineschrijven; P. Bruyns te Beverwijk met aanteekening machineschrijven; G. Kortmann te Leiden met aanteekening En gelsch; P. Meddcns te Nunhem (L.) met aanteekening Duitsch, Fransch, Engelsch, machineschrijven en stenografie; W. Prins te Anna Pauwlona met aanteekening Engelsch, stenografie en machineschrijven; J. Roo- zen te Overveen met lof en met aanteekening voor Engelsch, Fransch en machineschrijven; J. van Rossum te Delft met aanteekening voor Engelsch, Fransch, Duitsch, stenografie en machineschrijven en C. de Waard te Egmond aan den Hoef met aanteekening Engelsch, Duitsch en machineschrijven. Nadat de heer Kortmann namens zijn me de-leerlingen een woord van dank had ge sproken tot directeur en leeraren, richtte de directeur der school nog een afscheidswoord tot de cursisten. Hij wees daarbij op het streven van deze on derwijsinrichting om zich zooveel mogelijk ook bij de practijk aan te passen. Zoo werd op verzoek van een 5-tal ouders ook de Zweed- sche taal onderwezen. Dank zij de medewer king van den inspecteur kon aan dit verzoek zonder verhooging van het schoolgeld worden voldaan. Spr. dankte tenslotte de leeraren, het school bestuur de heeren Winkels en Jacobs voor hun trouwe plichtsbetrachting en de familie Jongerden voor hun goede zorgen aan het internaat besteed. Nèdat tenslotte pastoor Kok nog een woord van gelukwensch tot de gediplomeerden en hun ouders en een dankwoord tot de ouders had gesproken behoorde deze jaarlijks terugkeerende gebeurtenis weer tot het ver leden. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: IJ. Fikkens, Santpoort; J. Beem- sterboer, Warmenhuizen; A. Boogaard, Be verwijk; D. Braas, Berkhout; Th. Demmers Haarlem; C. Hoebe, Waarland; P. Hues- man, Wervershóof; J. Keyzer, Alkmaar; A. Nijssen, Santpoort; N. Nijssen, Santpoort; J. Ooms, Castricum; G. Pijnaeker, Lisse; P. van Reisen, Sassenheim; J. Ruiter, Zwaagdijk; J. Vendel, Heemskerk; N. de Waard, Egmond aan den Hoef; J. Witteman, Hillegom en Th. Wolff, Haarlem. IJMUIDEN J. Kramer 16 8 5 3 21 K. de Jong 16 8 4 4. 20 D. Ott 16. 7 5 4 19 H. Schaap 17 6 7 4 19 F. Dukel ris 6 5 4 17 v. d. Heijde .16 6 5 4 17 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN VELSEN. Mertens wint van Ligthart. Dinsdagavond zijn de eerste partijen ge speeld om het damkampioenschap van Velsen. Door een misverstand kon de volledige eerste ronde van dit tournooi niet gespeeld worden. De eerste ronde is vastgesteld op Dinsdag 5 April a.s. Daar toch een groot aantal deelne mers in Kennemerhof aanwezig was, is be sloten eenige partijen in te lasschen. De uit slagen van deze ronde luiden: Hoofdklasse B. DukelH. Laros J. H. H. MertensA. Ligthart H. Buis—C. Suyk H. de BoerY. Postma T. PostmaJ. Kramer le klasse A: Janssen—L. Koetsier BakhuisPiek le klasse B: OudendijkJ. v. Straten BruykBrand 2e klasse A: A. SchagenKlaassen HoekBierman 2e klasse B; C. BroekOosterling 20 SchipperE. Broek 02 3e klasse B: TervoortKreule 11 P. KokJanssen l1 2—0 2—0 1—1 afgebr. uitgest. 0—2 0—2 2—0 afgebr. 0—2 afgebr. In de hoofdklasse viel met deze eerste ronde direct al een verrassing. Het "was Mertens die Ligthart in een uiterst gecompliceerde stel ling' verraste met damzet, wat voldoende bleek om te winnen, In de eerste klasse B won tegen aller ver wachting in de Santpoorter Oudendijk van de D. C. IJ.'er v. Straten. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De uitslagen van de Dinsdagavond gespeel de competitie partijen luiden: Hoofdklasse: J. SmitT. Postma 2—0 C. Bais—Y. Postma 2—0 Eerste klasse: De Jong—H. Schaap 1—1 J. Kramer—v. d. Heyde 2—0 De stand der deelnemers luidt: esp. gew. rem. verl. Slechts twee spelers kunnen promoveeren naar de hoofdklasse. Mei\. 17 gespeelde par tijen zijn de spelers uitgespeeld. Van der Heijde en Schaap zijn thans uitge schakeld. Van groot belang zijn de partijen Kramer—De Jong, Ott—Dukel en v. d. Heijde Dukel. STORMVOGELS NAAR VERVIERS, Zooals wij reeds mededeelden, neemt Storm vogels met Paschen deel aan een tournooi te Verviers. De loting had het volgend resultaat: Stormvogels—Köln 1899. Verviétois—Stockholm A.C. (Engeland). VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Clasina Luther IJM 59, vangst: 170 man den gul, 25 manden koolvisch. 15 manden platvisch, 10 manden varia, totaal 220 man den, benevens 1550 stuks ijskabeljauw en 400 stuks stijve kabeljauw. OPENBARE LES MARNIXSCHOOL. Gistermiddag had onder groote belang stelling der ouders de jaarlijksche openbare les plaats in de Marnixschool. De ouderavond moest door ziekte van twee leden van het personeel dit jaar worden afgelast. De openbare les in de Groen van Prinsterer- school wordt a.s. Donderdagmiddag' gehouden. SCHIP Amstelland (Ned.) x) Achilles (Ned.) Amarante (Port.) x) Atreus Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng. x) Aurora (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Bennekom (Ned.) - Bridgepool (Br.) Bameveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres; (Ned.) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Flintshire (Eng.) x) Fotini Carra (Gr.) Fauna (Ned.) Glenaffaric (Eng.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Helenus (Eng.) x) Hébé (Ned.) Hermes (Ned.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Ionia (Du.) Iris (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J.v.Oldenbarnevelt (N.): Kyphissia (Du.) Kai (Deen) Luneburg (Du.) Laomedon (Eng.) x) Lucy Essberger (Du.) Meerkerk (Ned.) x) XXIV Maggio (Ital.) Moena (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Mapia (Ned.) Montferland (Ned.) x) Ootniarsum (Ned.) Orion (Ned.) Princ Andrej (J. SI.) Phemius (Eng.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Polydorus (Ned.) x) Phoenicia (Du Pan Gothia (Zw.) x) Pendeen (Br.) Poelau Laut (Ned.) x) Rozenburg (Ned.) Rhea (Ned.) Sesostrls (Du.) Stentor (Eng.) x) Serooskerk (Ned.) x) Saudades (Port.) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Tjisondari (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tabinta (Ned.) x) Tuva Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) VAN Verm, aankomst Buenos Aires Alexandrië (via R'dam) Buenos Aires Hongkong Midd. Zee Batavia Stettin 1 April 31 Maart 28 April 9 April 15 Mei 5 April Chili Beira Chili Mobile Chili Zuid Afrika 31 Maart Pto Barrios West Afrika 2 April Batavia Batavia 8 Mei Japan Stratoni Kopenhagen 10 Mei 3 April 3 April Japan 15 April Ned. Indië Chili Batavia West Indië Bourgas Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika 9 April 9 April 7 April 24 April 22 April 23 Mei W. Indië Danzig 18 April 4 April Beira Batavia 31 Maart West Indië Bilbao (v. IJm.) Ned. Indië Batavia Glasgow 12 April 22 April heden Japan La Plata Ned. Indië Ned. Indië Batavia Batavia Hamburg 14 April 20 April 12 April 10 April 3 April Buenos Aires Alexandrië 2 April 26 April La Plata Batavia Batavia Hamburg Pto Barrios Aruba •Rangoon Hamburg 12 April 4 April 31 Maart 25 April 7 April Les Falaises (v. IJm.) Hamburg' 30 Maart 31 Maart Bto Barrios Batavia Japan Buenos Aires Zuid Afrika Batavia 31 Maart 4 April 4 April 30 Maart Batavia Batavia Batavia Alexandrië Batavia Ned. Indië Zuid Amerika 20 April 20 April Bourgas Ned. Indië 9 Mei Midd. Zee 15 April Buenos Aires 15 April Buenos Aires Japan 29 April LAATSTE BERICHT 26 Maart van Las Palmas. 27 Maart van Ouessant. 24 Maart "van Bahia Blanca. 26 Maart van Batavia. 27 Maart te Corfoe, vertrekt 9 April, vertrekt 2 April. 26 Maart van Valentia. 28 Maart van Ouessant. 24 Maart van Valparaiso. 28 Maart van Valentia. 25 Maart van Valparaiso. 30 Maart van Beira. 23 Maart van Barbados. 27 Maart van Las Palmas. in lading, vertrekt 2 April. 23 Maart van Kobe. 28 Maart van Gibraltar, vertrekt 31 Maart. 28 Maart van Port Said. 27 Maart vah Oran. 26 Maart van Cristobal. 29 Maart van Pt. Said, pass. 28 Maart Ouessant. 21 Maart te Izmir. 21 Maart van Batavia. 27 Maart te Stamboul. 27 Maart van Tjilatjap. 28 Maart v. Lor. Marques. 29 Maart van La Guayra. vertrekt 1 April, 30 Maart van Antwerpen. 29 Maart van Genua. 27 Maart van de Azoren. in lading. 26 Maart van Port Soedan. 23 Maart van Belawan. 25 Maart vertrokken. 29 Maart te Rotterdam. 12 Maart v. Buenos Aires. 29 Maart van Gibraltar. 21 Maart van Colombo. 21 Maart van Colombo. 26 Maart van Pt. Said, vertrekt 2 April. pass. 28 Maart Finisterre. m lading. 10 Maart van Rosario. 28 Maart van Gibraltar. in lading. 30 Maart van Bremen. 30 Maart van Pt. Limon. 18 Maart vertrokken. 28 Maart van Land's End. in lading. 24 Maart van Gibraltar. 30 Maart vertrokken. 18 Maart van Port of Spain. 24 Maart van Triëst. 27 Maart van Colombo. 2 Maart van Santa Fé. 27 Maart te Mombassa. in lading. 27 Maart van Gibraltar. 8 Maart van Padang. 24 Maart van Sabang. 27 Maat van Limni. in lading. 2Maart van Sabang. 27 Maart van Pernambuco. 29 Maart te Rotterdam. 24 Maart van Soerabaja 27 Maart te Fiume. 27 Maart van Rio Janeiro. vertrekt 1 April. 24 Maart te Dairen. x) Schepen van een s> zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TF IjMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN BESOMMINGEN. Trawlers Manden: 250 Bloemendaal IJm. 71 f 3390. 295 Zwarte Zee óJm. 94 f '2100. 115 Neptunus IJm. 37 f 1480. 350 Schoorl IJm. 39 f 3030. 250 UiverUiver IJm. 384 f 2180. 335 Eendracht IJm. 117 f 2400. 540 Gloria IJm. 37 f 3700; 285 Aneta IJm. 82 f 2730. Logers met versche haring. KW. 89 f 530. Kw. 173 f 160 MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 30 Maart 1938 "AN.P). Tarbot f 0.70—f 0.56 per kilo. Tong f 1.26f 0-86 per kilo. Heilbot f 1.02—f 0.64 per kilo. Griet f 24—f 18 per 50 kilo, Groote schol f 18 idem Middel schol f 21—f 18 idem eZtsohol f 18.50—f 16. Kleine schol f 17.50f 9.50 idem. Bot f 7 idem. Schar f 12f 4.50 idem. Tongschar f 25—f 15 idem. Poontjes f 9.00f 4.50 idem. Groote schelvisch f 16.50f 12.50 idem. Middel schelvisch f 20.50f "12 idem. Kleinmiddel f 17f 10 idem. Kleine gul f 12.50f 7.50 idem Wijting' f 10—f 7 idem. Makreel f 12 idem. Groote heek f 45f 43 per 125 kilo. Middel' heek f 38f 24 idem. Kleinmiddel heek f 9.10f 8.60 per 50 kilo Kabeljauw f 38f 10.50 per 125 kilo. Kleine heek f 6.50—f 5.50 idem. Vleet f 3.10—f 1.55 per stuk. Leng f 2.00f 0.50 per stuk. Koolvisch f 0.62f 0.20 per stuk Rog f 15f 14 per koop. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. Scheveningen, 30 Maart 1938 (A.N.P.). (Versche visch) Tarbot f 0.35f 0.70 per kilo. Griet f 0.35f 0.55 idem. Tong f 0.85f 1.15 idem. Middel schol f 7—f 14 pér 40 kilo. Kleine schol f 480.f 7 idem. Schar f 2.50f 4 idem. Wijting f 3.60—f 4.60 idem. Kabeljauw f 0.75f 1.90 per stuk. Poon f 2.80 per 40 kilo. Meest matigen Westelijken tot Zuidwes telijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, in het Noorden weinig of geen regen, in het Zuiden waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Avord in Frankrijk. Laagste 733.2 m.M. te Stensele in Zweden THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 54 F. Laagste hedennacht 46 F. Hoogste heden 50 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Stilstand. SANTPOORT HET VEREENIGINGSGEBOUW DER NED. HERV. GEMEENTE. Het vereenigingsgebouw der Ned. Herv.. Ge meente nadert zijn voltooiing. Men hoopt het begin Mei in gebruik te kunnen nemen. Kort na de opening zal er ten bate van het jeugd huis een bazar worden gehouden, het dage lij ksch bestuur hiervan wordt gevormd door mevr. OldemanStoker en de heeren Bosma (secretaris) en Loggers (penningm.) In het eere-comité hebben zitting genomen Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen, Jhr. en mevr. Boreel-baronesse Van Tuyll van Serooskerken, de heer en mevr. CremerVan Marken, mevr. H. J. J. FokkerKessler, mej J. L. Enschedé, mevr. Guépinv. d. Niepoort en de heer en mevr. KesslerStoop. Voorts hebben in het comité zitting ge- noiheh dé heer eh mevrouw A: de Groot Lzn: .Schotman. INBRAAK. Tijdens de afwezigheid der bewoners is in gebroken in een perceel aan den Midden Duinweg te Santpoort. Eenige dikens en een kleedingstug zijn ontvreemd. De Politie stelt een onderzoek in. BAMBOESTOKKEN GESTOLEN. Ten nadeele van de bewoners van Driehuis werden uit zijn tuin een drietal bamboestok ken ontvreemd. Drie jeugdige personen die zich hieraan schuldig hadden gemaakt zijn door de politie opgespoord. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. VOGELAVOND VOOR ONZE JEUGD. Aangemoedigd door het groote succes van verleden jaar en daartoe in staat gesteld door den bekenden vogelkenner, den heer J. Drij ver. zal ook dit jaar door „Santpoorts Bloei' weder een vogelavond gegeven worden en wel op Vrijdag 8 April in „De Weijman". De heer Drijver zal op dezen avond onze Santpoortsche schooljeugd verder inwijden in het leven der vogels en ongetwijfeld weer vele jongens en meisjes tot vrienden van onze gevleugelde zan gertjes maken. Evenals het vorig jaar zal ook deze causerie met lichtbeelden verduidelijkt worden. Tot dezen avond worden alle kinderen uitgenoo- digd van de hoogste 3 klassen der lagere scho len te Santpoort met hun onderwijzers (essen) De Hoofden der scholen hebben zich bereid verklaard de daarvoor in aanmerking komende kinderen in schoolverband en onder hun toe zicht de causerie te doen bijwonen. Jongens en meisjes boven 10 jaar, die scholen elders be zoeken, waaronder ook H.B.S., M.U.L.O., Am bachtsschool enz., kunnen persoonlijke toe gangsbewijzen verkrijgen Hoofdstraat 244. WIJK AAN ZEE Hoogovens Hoogovens Nederl. Zweedsch Groenlo Björkö Onton Vesteras erts erts HET SNELVERKEER NAAR DE BADPLAATS. Herhaalde malen spraken wij automobilis ten uit andere deelen van het land, welke ons mededeeling deden, dat de groote weg naar de badplaats van Beverwijk uit voor het „snel verkeer" moeilijk te vinden zou zijn. Dit geldt zoowel voor de automobilisten komende uit de richting Velsen als uit de rich ting Alkmaar. De oorzaak van een en ander zou liggen in het minder duidelijk aangeven van de richting Wijk aan Zee op de daartoe bestemde borden. Zou het geen aanbeveling verdienen in het komende badseizoen te Beverwijk extra rich tingborden bij te plaatsen met het opschrift: Naar de Badplaats.? DE BADGASTEN SOCIëTEIT „SERVUS". Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling in het a.s. badseizoen de Badgasten Sociëteit „Servus", welke het vorige seizoen zoo van 'zich heeft doen spreken door de zeer geanimeerde feestavonden, uit haar winterslaap te wekken en tot het volle leven terug te roepen. Wij twij felen er niet aan of evenals het vorig' jaar zal deze Sociëteit een attractie voor de badplaats en het, uitgaande publiek blijken te z-ljn. TELING PRODUCTEN VOOR EIGEN GEBRUIK DOOR WERKLOOZEN. Werkloozen met gezinnen van ten hoogste vijf personen mogen, voor teling van produc ten voor eigen of gezinsgebruik, een opper vlakte van 15 Are betelen, indien het kleigrond betreft. Wordt dal- of zandgrond bebouwd dan mag een oppervlakte van 22 Are in gebruik geno men worden. Voor gezinnen bestaande uit meer dan 5 ge zinsleden zijn de oppervlaktematen resp. 20 en 35 Are. De Bilt voorspelt: CASTRICUM VEILING „ONS BELANG" Spruiten per kg. 10—12 Witlof le soort per kg. 69 V2 Witlof 2e soort per kg. 35 Prei per kg. 45V2 Boerenkool per kg. V/22 Wetsontwerp ingediend. Bestrijding van misbruiken voor Naaml. Vennootschappen. Ingediend is een wetsontwerp tot aanvulling van de wet tot bevordering van de „richtige" heffing der directe belastingen. Aan de Memorie van Antwoord is het vol gende ontleend. De bestaande regeling van de belasting der naamlooze Vennootschappen (dividend en tantièmebelasting), waarbij alleen de uit gedeelde winst aan die belasting is. onder worpen, gepaard aan de regeling van art. 6 der Wet op de Inkomstenbelasting volgens welke de aandeelhouder als zoodanig alleen over het hem uitgekeerde dividend inkomstenbelasting heeft te betalen, maakt het velen belasting plichtigen mogelijk, de in hun, in den vorm eener naamlooze vennootschap gehuld, be drijf behaalde winst, aan de heffing der be lasting te onttrekken. Tegen het opzettelijk ontgaan van belasting door middel van den rechtsvorm der Naam looze Vennootschap staat de belasting-ad ministratie niet geheel machteloos. In menig geval brengt de wet van 29 April 1925 tot be vordering van de richtige heffing der directe belastingen baat, hoewel het aantal ge vallen waarin het tot daadwerkelijke toepas- .sing van die wet komt. niet groot is. De pre ventieve werking van die wet mag echter niet worden onderschat. Vrees voor hare toepas sing brengt velen er toe. zich" in hunne be lastingbesparingen te beperken. Er zijn echter tal vqn gevallen, ^aai'in .de wet .niet helpt v bijv.".als mentot''het'ontgaan vah belasting gebruik maakt' van een vennootschap, waar- van niet kan' worden aangetoond, dat zij met 1 anti-fiscale bedoelingen is opgericht, motie ven als beperking van de aansprakelijkheid, zorg voor het voortbestaan van de zaak 11a het overlijden van den belanghebbenden zijn gauw bij de hand en kunnen niet altijd ge makkelijk worden weerlegd. Waar de wet op de richtige heffing niet helpt, wordt, zoo mogelijk getracht op an dere wijze pogingen tot het ontgaan van be lasting door middel van Naamlooze Vennoot schappen te verijdelen. De regeering heeft gepoogd, de bestaande euvelen te bezweren, door de reserveeringen der „besloten vennootschappen" te treffen. Zij had daartoe een wetsontwerp in gereed heid gebracht, dat zonder twijfel radicaal aan de bestaande misstanden en groote onrecht vaardigheden een einde zou hebben gemaakt. Aan dit wetsontwerp kleefde echter het be zwaar, dat ook de uit economisch oogpunt gewen'scht reservevorming in bona-fide ven nootschappen al te veel geremd zou zijn ge worden. In verband met de bezwaren, uit den boe zem van door de regeering geraad-pleegde instanties daartegen ingebracht, heeft de re geering alsnog overwogen een anderen weg te kiezen. Zij wil in het thans aangeboden wets ontwerp nog een poging wagen om den on- houdbaren toestand te verbeteren, door de wet op de richtige heffing te verscherpen Ook daartegen zijn wel bezwaren ingebracht, maar deze acht de regeering niet van dien aard, dat er voor moet worden gezwicht, ie groote belangen staan hier op het spel. Wenscht onze handel en industrie niet, dat een winstbelasting op de vennootschappen wordt geheven, dan zal een wetsontwerp ais het onderhavige, naar de regeering hoopt, een middel kunnen zijn om zulk een belasting waarvan ook de regeering de minder goede werking erkent en inziet tegen te houden. Maar in elk geval kan een toestand, die met zich brengt, dat vele contribuabelen prac- tisch zelf bepalen, hoeveel zij aan inkom stenbelasting enz. zullen betalen, niet langer worden getolereerd. Afgescheiden van andere overwegingen is beteugelen van misbruiken reeds geboden, omdat de overige burgers het volle pond moeten betalen en hun lasten, door de mogelijkheden, die de bestaande wet geving biedt, nog worden verzwaard. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 30 MAART Palace Filmac: 11—5 uur.: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Het Balboekje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mevrouw blijft ont bijten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De ontbladerde roos", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De leugen van Nina Petrovna", 2.30, 7 en 9.30 uur. Spaarne Theater: „Het mysterie van de zwarte kat" en „De dans aan de galg", 8 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 31 MAART Gem. Concertgebouw: Opening Haarlemsche Voorjaarsbeurs, 2 uur 's middags, 's Avonds mannenkoor „Proza en Poëzie" o. 1. v. Jan Booda Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3