ftod 'ut 't Hut WOENSDAG 6 APRIE 1938 s Officials en journalisten op de schoolbanken Gelijkwaar dige tegenstanders te Antwerpen en daardoor een normaal resultaatHet antwoord op de Rotterdamsche hoera-stem- mingJongere spelers dringend gewenschtFraaie prestatie van het Jeugd-elftalLotsy's meening De wed strijd EngelandSchotland De nieuwe manager- Er wordt wel eens beweerd, dat in het moderne voetbal geen plaats meer is voor romantiek en gezelligheid, doch in België doet men althans zijn best om deze bewe ring te logenstraffen. Men was terecht be vreesd, dat het in der haast in elkaar getim merde houten tribunetje niet groot genoeg zou zijn om alle sportjournalisten, die den interlandwedstrijd kwamen verslaan, een plaats te bieden en daarom had men de ac- comodatie aangevuld met enkele twee-per- soons schoolbanken, waarin zelfs de inktpot niet ontbrak. En zoo kon het gebeuren, dat de voorzitter van de Streek-commissie, de lieer Keppels, die het Jeugd-elftal onder zijn leiding had, broederlijk in de bank zat naast collega Beyk, den vroegeren doelverdediger van Bloemendaal. Van „tweede jeugd" ge sproken Een goede tip voor a.s. surfriders aan o?is strand. Wanneer de officïèéle planlc voor het beoefenen van deze sport niet aanwezig is, kan de keukentafel uitstekende diensten be wijzen. Minder genoegelijk waren de hagelsteenen, die op de onoverdekte persbanken neerklet terden en verkillend werkten op menig vurig betoog. Niet. dat men buitengewoon en thousiast kon raken over het op het glib berige gras vertoonde voetbal. Natuurlijk, ,,den Braine" had ze weer „aan een touwtje", doch in dat opzicht ondervond hij concurren tie van Van Male, die in landenmatches te genwoordig veel beter speelt dan in de com petitie. Weliswaar werden eenige ballen zoo hard in zijn handen geschoten, dat hij ze zonder het zelf te weten, klemvast hield, maar zijn snelle uitvallen waren prachtig ge timed en zonder hem en Buyle zouden we zeker verloren hebben. Die Buyle speelde linksbuiten bij de tegenpartij, maar het gekke was, dat hij geen bal links kon trappen en er dus nog slechter aan toe was dan Mijn- ders, die het niet rechts kan. De Belgische vleugelspeler kreeg een drietal opgelegde kansen op enkele meters sehuin-links voor het doel. doch daar hij zijn rechtervoet ach ter het leder zette, ging de bal recht voor hem uit achter. Dan deed van de Wouwer het beter, die was verreweg de beste der vier vleugelspelers en na Braine de beste voorwaarts van het veld. Zoo ooit, dan kon men onder deze ongunstige weersomstandigheden zien, welke een groot meesterschap Raymond Braine over den bal heeft. Zijn inter-passing met Voorhoof bij het opbrengen van het leder werd steeds be ëindigd. doordat laatstgenoemde den bal niet op den grond kon houden, waarin trou wens alle. overige spelers slechts sporadisch slaagden. In de verslagen van de match heeft men kunnen lezen, dat de wijzigingen in de Bel gische ploeg even zoovele verbeteringen wa ren. En het feit, dat Holland thans tegen over een team zonder zwakke plekken kwam te staan, was voldoende om te bewijzen, dat de 7—2 overwinning in Rotterdam in de eer ste plaats aan de onmacht der tegenpartij te danken is geweest. In de huidige formatie der beide elftallen is België zonder twijfel sterker dan Nederland, waarbij men dan bo vendien niet uit het oog moet verliezen, dat die versterkingen juist door de jongeren ver kregen zijn. Van de Wouwer, Petit en Van Alphen zijn spelers, waarvan België nog veel plezier zal beleven. Wij hebben in deze kolommen dikwijls ge noeg betoogd, dat het Nederelandsc-h elftal verjonging behoeft en we hebben die mee ning ook ondanks de hoera-stemming na de 72 volgehouden. De match te Antwerpen heeft ons in het gelijk gesteld en het is nu maar de vraag, of men de spelers uit het Jeugd-elftal met kans op succes direct voor deelname aan het wereldkampioenschap in aanmerking kan brengen. Routine immers speelt een voorname rol in landenwedstrij- deen en zelfs de beste voetballer heeft tijd noodig om zich aan de bijzondere sfeer te wennen. In Engeland laat men nieuwe spe lers. indien eenigszins mogelijk, hun de buut in uitwedstrijden maken, omdat men van oordeel is, dat zij zich rustiger zullen voelen, wanneer zij niet voor eigen publiek spelen. Wat dat betreft, is de match, te Le Havre tegen de Tsjechen dus wel een goede gelegenheid, doch eerst staat de ontmoeting tegen Schotland nog op het programma en dat wordt een zware dobber. Het Jeugd-elftal heeft anders best ge speeld, vooral de voorhoede en middenlinie en al was de tegenpartij eigenlijk een klasse zwakker, toch was het door de goede tech niek en tactiek van onze landgenooten een wedstrijd, die het aanschouwen ten volle waard was en die interessanter was dan de daarop volgende hoofdpartij. Het zal niet lang duren, of linksbuiten De Harder is in ternational. vallend, dat de twee grootè Glasgow-clubs, Rangers en Celtic, slechts door één speler vertegenwoordigd zijn, wat in jaren niet is voorgekomen. De voorhoede lijkt zoo op papier wel heel sterk en de Engelsche defensie zal het hard te verantwoorden krijgen. Er doet een mooi verhaaltjé de ronde van een nieuw-aangestelden manager, die de club directie beloofde er voor te zullen zorgen, dat het elftal binnen drie jaar de tweede klasse achter zich zou laten. Hij kreeg inderdaad ge lijk, want in het tweede seizoen na zijn aan stelling degradeerde de club naar de derde divisie. Na afloop van de „groote" match hebben we een poosje in de kleedkamers vertoefd en eens met die en gene van gedachten ge wisseld. Scheidsrechter Jewell vond het maar goed, dat de wedstrijd in een draw was geëindigd, het zou jammer geweest zijn, als een der partijen zou hebben gewonnen. Maar Holland en speciaal Van Male had niet over geluk te klagen gehad, al was de Engelschman het niet eens met hen, die beweerden, dat het Belgi sche doelpunt aan een fout van onzen keeper te wijten was. Die fout lag geheel bij Calden- hove, omdat de D.W.S.'er vergat Isemborghs af te houden. De referee vond de beide backs en Smit de besten der Hollanders, terwijl hij vol lof was over de prestatie van Braine en de twee Belgische kanthalfs. Braine was enthousiast over het spel van zijn rechtshalf Van Alphen, dien hij de ster van het veld noemde; bij de onzen waren hem de backs en Anderiesen het meest opgevallen. Het was volgens hem een zeer faire match geweest, alleen speet het hem, dat de Belgen niet even veel geluk hadden gehad als de Hollanders in Rotterdam, mogelijk hadden ze dan ook met 72 gewonnen. De 20-jarige rechtsbuiten van De Wouwer, wiens tweede interlandwedstrijd dit was, ver telde, dat hij met veel meer spanning in het veld was gegaan dan te Parijs tegen Frankrijk. De match tegen Holland is toch altijd de be langrijkste, meende hij en hij was blij, het er behoorlijk te hebben afgebracht. Ook hij roemde Van Alphen en Stijnen en voorts An deriesen en Van Male. In de Hollandsche kleedkamers troffen we Arie de Winter en keeper Michel, beiden reserve voor de nationale ploeg. Zij vonden, dat Nederland het gelijke spel wel verdiend had. Trainer G-lendenning wees op de moei lijkheden door den zwaren storm in de tweede helft veroorzaakt; het was tegen de hagel buien in bijna ondoenlijk de voorhoede met lange passes te bereiken Karei Lotsy was van oordeel, dat de weers omstandigheden een grooter handicap voor de onzen dan voor Belgen waren geweest. In de eerste plaats was het weer na de pauze, toen Holland tegen den wind in speelde, veel slech ter dan er voor en daardoor werd het open spel, dat ons altijd het beste ligt, vrijwel on mogelijk gemaakt. Technisch waren de Belgen iets beter, met Braine, Petit, Van AJphen en Van de Wouwer als de uitblinkers. In het Nederiandsch elftal hadden Van Male, Weber, Paauwe en, na de rust, Anderiesen het beste voldaan. Het was jammer, dat Mijnders zoo weinig strijdlust toonde, wat toch een eerste vereischte is voor een speler van de nationale ploeg. Zaterdag a.s wordt de groote strijd.tusschen Engeland en Schotland op Wembley gestreden. Weliswaar hebben de Engelschen reeds het „internationale" kampioenschap van Groot- Brittannië behaald, daar de Schotten van Wales hebben verloren, maar desondanks is het Stadium uitverkocht. Immers dit is de boeiendste en fraaiste match van het geheele seizoen, waarin het beste voetbal van de wereld wordt getoond. Dat men daarvan ook in Schotland overtuigd is, blijkt wel uit het feit dat ruim 20.000 Schotten de reis naar Wembley zullen ondernemen. In beide ploegen zijn de noodige wijzigingen aangebracht en enkele spelers ontvangen den internationalen vuurdoop. Het Engelsche team is als volgt samengesteld: Woodley (Chelsea)Sproston (Leeds) en Hapgood (Arsenal); Willingham (Hudders- field), Cullis (Wolverhampton) en Copping (Arsenal)Matthews (Stoke)Hall (Totten ham), Fenton (Middlesbrough), Stephenson (Leeds) en Bastin (Arsenal). De verkiezing van Sproston en Fenton is een verrassing, daar men algemeen op Male en Drake had gerekend. Willingham is slechts ge kozen, omdat Orayston (Arsenal) door ver wonding verhinderd is om te spelen. De Schotten, die, zooals men weet, op 21 Mei in Amsterdam komen, hebben het vol gende team: Cummins (Middlesbrough)Anderson (Hearts) en Beattie (Preston); Shankley (Preston), Smith (Preston) en Brown (Glas gow Rangers); Milne (Middlesbrough), Wal ker (Hearts), Frank O'Donnell (Blackpool), Mutch (Preston) en Reid (Brentford) Niet minder dan acht Anglo-Scots, d.w.z. spelers, die voor Engelsche League-clubs uit komen, hebben een plaats gekregen, een be wijs, dat men momenteel in de Schotsche League niet over de juiste krachten beschikt. Merkwaardig is, dat keeper Dawson (Ran gers) gepasseerd is, hij behoort tot de beste doelverdedigers ter wereld. Voorts is het op- HAARLEMSCHE VOETBALBOND De School wedstrijden. In afd. C is nog opgenomen de U.L.O.-school te Hillegom, zoodat het totaal aantal elftallen te Haarlem 138 bedraagt. Voor de 5 afdeelingen moeten 168 wedstrij den gespeeld worden. Een zachte wenk dei- halve voor scheidsrechters, die zich nog niet hebben aangemeld bij den heer B. Serphos, Jacob de Wittstraat 11, Heemstede. De loting voor de hoogste 3 afdeelingen heeft het volgende resultaat gehad. Afd A: H.B.S. I (Velsen)H.B.S. A I. U.L.O. B I—U.L.O. A I. M.T.S.Rijkskweekschool-comb. Gem. Visscherijschool (IJmuiden) Da Costakweekschool-comb. U.L.O. C I—lste H.B.S. B I. Afd. B; H.B.S. A2—2de H.B.S. B I. U.L.O. A2Kennemer Lyceum 2. Gymnasium IDreefschool I. U.L.O. B 2Kennemer Lyceum I. U.L.O. I (Zandvoort)2de H.B.S. B 2. Ambachtsschool 2Bronsteeschool .1 Hartenlustschool (Bl'daal) Ambachtsschool I. lste H.B.S. B 2—Chr. Lyceum I. Ds Creutzbergschool (IJmuiden). U.L.O. B 2A. Afd. C: H.B.S. A 4—U.L.O. C 3. 2de H.B.S. B 3—U.L.O, B 3. U.L.O. A 3U.L.O. C 4. H.B.S. A 5—U.L.O. B 4. Gymnasium 3U.L.O. A 4. lste H.B.S. B 3—Gymnasium 2. H.B.S. 2 (Velsen)—Ambachtsschool 4. Kennemer Lyceum 5—Ambachtsschool 8. Kennemer Lyceum 4Ambachtsschool 6. 2de H.B.S. B 5—Ambachtsschool 7. Kennemer Lyceum 3U.L.O. C 2. 2de HB.S. B 4Ambachtsschool 3. Chr. School, Boslaan (Bl'daal) Bosch- en Hovenschool I (Heemstede). Bronsteeschool 2 (Heemstede) Noorderschool I. Instituut Oranje Nassau I— Ambachtsschool 5. U.L.O 2 (Zandvoort)—Chr. Lyceum 2. H.B.S. A 3—Chr. U.L.O. I (Hoofddorp) U.L.O. (Hillegom) vrij. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT Haarlem 2 ging naar Palvu 1 en verloor met 3—1, zoodat de gasten nu op de tweede plaats van onderen staan. Palvu bezet de vierde plaats. In de le afdeeling moeten nu nog ge speeld worden O. K. 3Nieuw Flora 2. Haar lem 2—T. H. B. 2 en Aurora 1Palvu 1. In de 2e klasse won O. K. 4 met 4—0 van Always Ready 2, waardoor het kampioen van haar afdeeling werd. O. K. telt nu drie kam pioenen in de H. K. B.: O. K. 3, O. K. 4 en O. K. 6; het laatste zelfs ongeslagen. Patrimonium won van Oosthoek met 8—2. De standen zijn nu: SENIORES Eerste klasse: gesp.gew.gel .verl .put. O. K. 3 13 12 1 0 25 Aurora 1 13 9 1 3 19 Alw. Ready 1 14 6 5 3 17 Palvu 1 13 4 5 4 13 N. Flora 2 13 5 1 7 11 Watervliet 1 14 4 2 8 10 Haarlem 2 13 3 3 7 9 T. H. B. 2 13 1 0 12 2 •t. gem. 60—17 1.92 42—20 1.46 29—22 1.21 30—26 1 25—34 0.85 30—39 0.71 25—42 0.69 11—52 0.15 Tweede klasse: O. K. 4 14 11 0 3 22 57- -19 1.57 Aurora 2 14 8 5 1 21 40—14 1.50 Aurora 3 14 5 5 4 15 19- -17 1.07 S. V. 3 12 5 2 5 12 19- -26 1 Meerlebosch 1 13 3 6 4 12 27- -32 0.92 Haarlem 3 12 5 1 6 11 18—34 0.92 Animo 1 13 3 3 7 9 27—45 0.69 Alw. Ready 2 14 1 2 11 4 23—43 0.28 Derde klasse A: Zwaluwen 8 6 1 1 13 32—17 1.63 O. K. 5 9 6 1 2 13 28- -14 1.44 Oosthoek 1 10 6 2 2 14 42- -21 1.40 N. Flora 3 10 3 1 6 7 32—30 0.70 S. V. 4 9 1 1 7 3 13- -37' 0.33 S. V. 5 6 1 0 5 2 10- -38 0.33 Derde klasse B O. K. 6 12 12 0 0 24 88- -9 2.— Fatrimonium 10 8 0 2 16 38- -24 1.60 Eensgezindh. 9 7 0 2 14 45- -12 1.56 Palvu 2 12 6 0 6 12 38- -28 1.— T. H. B. 3 11 3 0 8 6 39—40 0.55 Aurora 4 12 2 0 10 4 19- -59 0.33 Oosthoek 2 12 1 0 11 2 11 106 0.17 WANDELSPORT. POLITIE SPORTVEREENIGING HAARLEM. Zaterdag 2 April heeft de Politie Sportver- eeniging Haarlem haar. eersten voorjaars- marsch van 25 K.M. gehouden. Er werd deel genomen o.a. door Haarlemsche.' en Hillegom- sche Burgerwacht, Jan Passtoors en Aalsmeer en Bloemendaalsche politie. Er waren mooie prijzen beschikbaar gesteld; het verzilverd kruis met het stadswapen als persoonlijke prijs, viel zeer in den smaak. Verschillende tochten wachten de politie- wandelaars nog, waarvan de Bloemendaalsche politie het eerst aan de beurt is, waar zwaar gestreden zal worden voor den wisselbeker, die voor de politiegroepen beschikbaar wordt gesteld. De start heeft plaats Zaterdag 9 April, des namiddags half drie bij Café Roozendaal te Overveen. Er zijn ongeveer 250 deelnemers. BLOEMBOLLENMARSCH „DE WANDEL- TOERIST". DeHaarleimsche Wandelsportvereeniging „De Wandeltoerist" organiseert op 23 en 24 April weer een tocht door de bollenvelden. De start is bij het gebouw „Olympia", 's Za terdags van 2 uur tot 2.30 uur en 's Zondags voor de 40 K.M. te 9 uur 's morgens, voor de 30 K.M. te 10 uur en vervolgens de 20 K.M. De Jeugd-Wandeltocht, 20 K.M., moet bin nen 6 uur worden volbracht, de 30 K.M. bin nen 7 uur en de 40 K.M. binnen 9 uur. Een herinnering wordt verstrekt, bestaande uit plaquette naar speciaal ontwerp. Elke deelnemende vereeniging of corps, be staande uit 12 personen plus leider, welke één dezer tochten zonder uitvallers volbrengt, ont- vangs een groepsprijs. 's Zaterdags wordt gewandeld over 20 en 30 K.M. 's Zondags over 20, 30 en 40 K.M. Deel genomen kan worden zoowel door dames en heeren individueel als door vereenigingen en corpsen: Voor 40 K.M. niet beneden 16 jaar; voor 30 K.M. niet beneden 14 jaar; voor 20 K.M. niet beneden 12 jaar. Inschrijvingen moeten gericht worden aan den secretaris J. C. van Reijendam, Nachte gaalstraat 36. Het was op 1 April j.l. vijf-en-twintig jaar geleden, dat de meisjes-af deeling van de Gymnastiekvereeniging „Concordia" werd opgericht. Dinsdagavond werden de dames G. C. van Huizen (links) en A. C. Wielart, die van de oprichting af lid zijn, gehuldigd. De voorzitter, de heer J. Hop, spelt haar een eerespeldje op de borst. ADSPIRANTEN Eindstand eerste klasse: Patrimonium 1 8 6 1 1 13 23—11 1.63 Haarlem 1 S 6 0 2 12 34—9 1.50 O. K. 1 8 4 1 3 9 23—12 1.13 Watervliet 1 8 1 3 4 5 7—17 0.63 S. V. 1 8 0 'M' 7 1 3—41 0.31 Tweede klasse: Animo 1 12 9 3 0 21 44—9 1.75 Zwaluwen 11 8 2 1 18 52—6 1.60 Meerlebosch 1 11 5 1 5 11 38—18 1.— Haarlem 2 11 5 1 5 11 26—13 1.— T. H. B'. 1 11 4 2 5 10 21—15 0.91 Onder Ons 7 1 1 5 3 10—20 0.43 Patrimonium 2 11 0 0 11 0 2-112 0.— Derde klasse: Watervliet 2 S 8 0 0 16 30—0 2.— Aurora 8 6 0 2 12 19—7 1.50 S. V. 2 8 3 1 4 7 4r—17 0.88 Haarlem 3 8 2 1 5 5 7—20 0.63 Meerlebosch 2 8 0 0 8 0 1—17 0.— GYMNASTIEK. De jubilea bij „Concordia". Dinsdagavond hadden de meisjes-, dames- en heeren-afdeelingen van Concordia zich in de gymnastiekzaal van de le H. B. S. B ver een igd, om het zilveren jubileum te vieren van de meisjes-afdeeling, alsmede dat van de dames G. C. van Huizen en A. C. Wielart, beiden lid van Concordia sinds de oprichting van die afdeeling. De heer J. Hop, voorzitter van Concordia, herinderde er aan, dat op 1 April 1913 de meisjes-afdeeling werd opgericht. Toen had men nooit kunnen denken, dat het nu 52- jarige Concordia uit 12 afdeelingen zou be staan met een totaal van 430 werkende leden. Voor een groot deel is die groei te danken aan het werk van de ouderen, van wie o.a. mogen worden genoemd de dames S. Stuij en J. Bor des en de heeren F. Jansen en W. de Reus. Maar in de eerste plaats mag dan gewezen worden op het werk van de dames G. C. van Huizen en A. C. Wielart. Een gelukkig mo ment is nu gekomen voor deze dames. Van de 5 meisjes, die de afdeeling indertijd mee hiel pen oprichten, n.l. de bovengenoemden, M. Tops, H. Robin en D. v. Huizen, is laatstge noemde als lid van de senioren-afdeeling weer tot de vereeniging teruggekeerd. Op beide jubilaressen, zeide de heer Hop, heeft de tijd geen invloed, wat betreft werk lust uitgeoefend. Zij hebben jong en oud een mooi voorbeeld gegeven. Het was spreker dan ook een genoegen, aan beide dames het club insigne voor 25-jarig lidmaatschap aan te kunnen bieden, een onderscheiding, die in Concordia aan nog geen ander te beurt is ge vallen. Bovendien ontvingen de jubilaressen bloemstukken in de Concordiakleuren, rood en wit. Mej. Wielart werd benoemd tot lid van ver dienste (mej. v. Huizen ontving deze onder scheiding reeds twee jaar gejeden).'Persoon lijk bood de heer Hop zilveren bekertjes aan. Namens de dames-afdeeling sprak mej. S. Smit, die ringen overhandigde. Voor de hee ren voerde dc heer F. Jansen het woord onder aanbieding van bloemen en zilveren lepeltjes. Mej. J. Bordes complimenteerde namens de dames-senioren; ook hier werd het zilver niet vergeten. Gelukwenschen werden voorts aangeboden door de heeren F. G. J. v. d. Berg en W. H. Verkes, oud-voorzitter van Concordia en door mevr. FortgensSmal namens Bato onder overhandiging van bloemen. Hierna dankten beide jubilaressen voor den onvergetelijken avond. T. II. B.—H. K. B.-TWAALFTAL Het H. K. B.-twaalftal, dat op den tweeden Paaschdag uitkomt in de wedstrijden om het A. K. B.-schild, zal a.s. Zondag op het T. H. terrein te Aerdenhout 's morgens tien uur een oefenwedstrijd spelen tegen T. H. B. 1. Het PI. K. B.-twaalftal is als volgt samengesteld Aanval: Dames IJ. Piers (S. V.) T. de Graaf (O.K.), heeren: L. de Groot (Alw. Ready) Hommers (O.K.) Midden: Dames: M. Bos (Aurora), Hand- graaf (O. K.) heeren G. Starink (O.K.) en K. Sibrandi (Aurora). Verdediging: Dames: W. Complet (Alw. Ready) T. de Wit (Watervliet), heeren C. Bo nekamp (idem) en T. Luikel (O.K.). KEGELEN. Feestavond Haarl. Kegelbond. In het gebouw aan de Tempeliersstraat heeft de Haarlemsche Kegelbond Dinsdag avond weer feest gevierd ter gelegenheid van de uitreiking der prijzen, die in het afgeloo- pen jaar gewonnen werden. Ook nu weer was de belangstelling voor dezen feestavond groot, omdat de leden en hun dames weten, dat de feestcommissie al tijd voor een mooi programma zorgt. Dit maal had men zich de medewerking verze kerd van Coos en Polly Speenhoff Jr.. de be kende Nederlandsche Kleinkunstenaars, die er zoo goed slag van hebben, met hun lied jes en praatjes en actualiteiten op rijm de gezellige stemming er in te houden. Nadat het orkest „The Moonlight Serena- ders" op verdienstelijke wijze eenige num mers ten gehoore had gebracht, sprak de voorzitter van den Haarl. Kegelbond, de heer Jac, van Maris, een openingswoord. Hij deel de mede, dat deze feestavond georganiseerd was in samenwerking met de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep' waarvan de leden ook zulk een goed hart aan de kegelsport toedragen. Hij gaf hierop het woord aan het duo Speenhoff. Eerst zong Coos alleen eenige liedjes, waarvan vooral „Wie weet, wie weet wat daarvan komen zal" bij de aanwezigen insloeg. Met zijn vrouw samen droeg hij daarna eenige stukjes voor, waarbij de lach niet uit de zaal was. In den loop van den avond ging de heer Van Maris tot het uitreiken van de prijzen over. Hij deed dit weer op de van hem be kende gemoedelijke wijze. Voor iederen prijs- winner had hij een vriendelijk woord. Hij wekte de kegelaars op, a.s. Zondag bij de districtswedstrijden in het gebouw aan de Tempeliersstraat goed hun best te doen Daarna feliciteerde hij op warme wijze de Kegelclub „De Volharding", die op fraaie wijze het clubkampioenschap heeft behaald en wel voor de zesde maal. Namens alle kegelaars wenschte hij „De Prins" geluk met deze mooie prestatie en sprak de beste wenschen voor deze club uit. Aan de Kegelclub ..De Volharding", die het ■vorig jaar het kampioenschap had behaald werd als herinnering een fraaie plaquette aangeboden. Ook de Kegelclubs D.O.K., H.V.K. en Haar lem mochten prijzen in ontvangst nemen. De voorzitters van deze clubs spraken dank woorden. Tenslotte werden de personeele prijzen uit gereikt. waarna Coos en Poliy Speenhoff weer de leiding overnamen. Het feest werd besloten met een groot bal onder leiding van den conférencier Frans du Mee. Ook deze feestavond zal wel weer voor de kegelsport van groote propagandistische waar de blijken te zijn geweest. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP VIJFKAMP KEULEN, 5 April (A.N.P.) Maandagavond is te Keulen het tournooi om het wereldkam pioenschap vijfkamp begonnen, waaraan deel nemen Cote en Albert (beiden Frankrijk), Tiedtke en Foerster (beiden Duitschland), Reicher (Weenen), Baltus (België) en Swee- ring (Nederland). In de eerste ronde speelde Sweering tegen Baltus. Onze landgenoot verloor met 8—2. Libre werd door Baltus gewonnen met 200-88 in 6 beurten en hoogste serie van 87; ook cadre 45-2 was voor den Belg met 150-46 ca ramboles in 5 beurten en een hoogste serie van 98. Het éénbandstooten had tot- resultaat, dat Baltus zegevierde met 50-29 in 9 beurten en 13 hoogste serie; ook 71-2 leverde een zware nederlaag voor onzen landgenoot op met 100- 29 in 3 beurten en een hoogste serie van Bal tus van 41. Alleen het driebandspel werd door Sweering gewonnen met 20-18 in 30 beurten en een hoogste serie van 2. Reicher sloeg Foerster met 8—2, Cote en Albert deelden de punten, 5—5: de titelhou der Tiedtke leed een zware nederlaag tegen zijn landgenoot Foerster met 7-3, Zelfs het driebandspel kon Tiedtke niet winnen; deze partij eindigde in remise, 20-20. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN le KL., KLEIN-BILJART. De wedstrijden om het plaatselijk kam pioenschap der lste klasse op de kleine tafel cadre 35 c.M., welke de biljartclub „D. E. S." organiseert, beginnen a.s. Vrijdagavond met de volgende partijen: 8 uur: J. SteffersJ. A. Lamers; 8y2 uur: M. R. v. d. WaterA. W. Huiskens; 10 uur: M. R. v. d. WaterF. v. d. Berg en D. A. de FoeljaegerJ. A. Lamers. WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE. Wat we reeds verwachtten, is geschied. D.W.R, 3 is, door een kleine doch verdiende 21 zege op Haarlem 3 kampioen geworden van de vierde Afdeeling der wintercompetitie van de kringen Haarlem en N.H. boven het Y. Thans zijn in 4 van de 5 afdeelingen de be slissingen om de eerste plaats gevallen, maar in de tweede en vierde afdeeling wordt nog fel door de Haarlemsche ploegen om de tweede plaats gestreden. Twee andere wedstrijden voor de vierde af deeling leverden groote overwinningen op. V.Z.V. 3 won met 40 van K.Z.; Zandvoort won met 50 van Velserend. Momenteel zijn er nog drie ploegen, die de tweede plaats kunnen bezetten. De stand is: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. D.W.R. 3 V.Z.V. 3 Zandvoort Haarlem 3 H.V.G.B. 4 K.Z. Vslserend 11 11 11 11 12 12 12 38— 9 22—17 23- 23—22 33—33 16—30 14—38 A.s. Zondag moet Haarlem 3 weer tegen D.W.R. 3 spelen en Zandvoort tegen V.Z.V. 3. Haarlem 3 zal het niet gemakkelijk hebben. We geven den Zandvoorters, als ze wederom een productieve bui hebben, een goede kans op de tweede plaats. H.P.C. 2 was Zondagavond op bezoek bij V.Z.V. 1. Laatstgenoemde won met 4—1. Stand eerste Afdeeling: V.Z.V. 1 7 6 0 1 H.V.G.B. 1 5 4 0 1 H.P.C. 2 7 3 0 4 Nereus 1 7 2 0 5 Haarlem 1 6 10 5 A_s. Zondag wordt in het Haarlemsche Sport- fondsenbad, behalve de twee vierde afdeelings- wedstrijden de ontmoeting Haarlem 2D.W.R. 2 gespeeld. Deze wedstrijd is voor den stand in de tweede afdeeling van het grootste be lang. zooals uit onderstaand lijstje wel blijkt: 12 34—18 28—15 21—24 4 18—35 2 20- D.WR. 2 Haarlem 2 H.P.C. 3 H.V.G.B. 2 D.A.W. 1 Nereus 2 10 34—10 19—13 27—24 22—22 18—32 Tot, slot speelt H.P.C. 2 haar laatsten wed strijd tegen H.V.G.B. 1. Het programma is als volgt: D.W.R. 3—Haarlem 3. ZandvoortV.Z.V. 3. D.W.R. 2Haarlem 2. H.P.C. 2—H.V.G.B. 1.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3