ASPIRIN THIJS IJS ONDER ZEEROOVERS Blum's financieel ontwerp. PROGRAMMA W 0 E N S D A"G 6 A R T I.' 193S Pleidooi van den Premier voor de Fransche Kamer. Dinsdagmiddag heeft de Fransche kamer een aanvang gemaakt met de bespreking van het financieele ontwerp. Nadat Jammy Schmidt verslag had uitgebracht, werd on middellijke behandeling van dat rapport ge vraagd. Het verslag wijst op den ernst van den toestand en verklaart, dat de regeering ge noodzaakt is een buitengewone heffing op de vermogens boven 150.000 franc te overwegen. Onder herhaalde interrupties gat Schmidt een opsomming van de voorgenomen maatre gelen in verband met het volmachtenont- werp. Namens de financieele commissie ver zocht hij de Kamer het ontwerp aan te nemen. De onafhankelijke radicaal Montigny zeide, dat men een ware economische en sociale re volutie wettelijk wil organiseeren. Het ont werp is in strijd met het verkiezingsprogram ma van het Volksfront. Toen Creyssel van de Fransche Sociale Par tij (De la Rocque) het woord wilde nemen, kwam het tot woordenwisselingen tusschen afgevaardigden van link en rechts. Ihuel schreeuwde iets naar de regeeringsbank. van waar Dormoy op heftigen toon antwoordde. Aan de rechterzijde werd geroepen: „Frank rijk voor de Franschen"! De vergadering werd daarop geschorst. Eenige socialisten namen een dreigende houding tegen de rechterzijde aan en het leek, dat het tot een handgemeen zou komen. Blum en andere ministers kwamen echter tusschenbeiden en na tien minuten keerde de rust terug. Na de hervatting der vergadering Creyssel van het woord af en de premier Blum besteeg het gestoelte. Hij zeide o.a Het tekort blijft bestaan. De toestand is zooais in het begin van de wetgevende perio de van 1932. De schatkist moet in 1938 be schikken over 40 milliard en 10 milliard voor algeheele terugbetalingen. Aan het einde van het jaar moet een milliard per week betaald worden, - zonder dat men kan voorzien, hoe deze lasten verdeeld zullen zijn. De Schatkist moet een toereikende marge hebben. Er schuilt gevaar in dc onvastheid der regeering en in bedriegelijke oplossingen. Deze onvast heid der regeering, die sedert 1924 bestaat, is een gevolg van de financieele instabiliteit. Er is geen ministercrisis geweest, die niet haar grond had in een financieele moeilijk heid. Het economische evenwicht is verstoord. Voor de loopen.de uitgaven ontbreekt een be drag van 80 milliard. De Schatkist en het economische leven missen de gevluchte en verborgen kapitalen. Verder is de financieele en economische toestand afhankelijk van de internationale situatie. Defensieleening noodig. De internationale crisis noodzaakt Frank rijk nieuwe uitgaven te doen en een defensie leening voor te bereiden. De gebeurtenis van 11 Maart heeft den kapitalen schrik aange jaagd. Een groote kapitaalvlucht van Europa naar Amerika begon. Het is onmogelijk geld in het buitenland te leenen of buitenland*- sche leeningen te hernieuwen. Wij zullen alles doen om den vrede in Frankrijk en in Europa te bewaren. Geen land ter wereld heeft var. ons een aanval te duchten. Maar wij moeten klaar zijn om mogelijken internationalen ver wikkelingen het hoofd te bieden. De metaalvooraaad mag- niet beneden het peil van thans dalen. Het zal niet mogelijk zijn de uitgaven te bestrijden uit de gewone bron nen. Er zal geleend moeten worden, maar er is ook iets anders noodig. Zoo is de regee ring ertoe gekomen haar aandacht te beste den aan een nieuw credietbeheer, herwaar deering van den goudvoorraad, uitbreiding van het crediet en handhaving van den me- taalvoorraad. Een blijvende oplossing kan slechts gevonden worden in de ontginning dei- inkomsten en de openbare rijkdommen. De oorlogsindustrie zou tot uitgangspunt kunnen dienen voor het in beweging brengen der na tionale productie. Er kan geen sprake zijn van het bevorderen eener nieuwe devaluatie: wij moeten iedere nieuwe monetaire onrust ver mijden en om den cirkel te verbreken moet men wel het door ons voorgestelde stelsel van discipline en controle opbouwen. Men zal zeg gen, dat ik controle op de wisselkoersen be pleit. Maar wij vragen niets, dat niet vereenig- baar is met de driezijdige overeenkomst. Het egalisatiefonds heeft niets verloren en de frank is niet gedaald. Wij meenen te kunnen vertrouwen op de maatregelen, die wij voor stellen voor de samenwerking van alle belang hebbenden. Met een regeering van nationale eenheid zou alles veranderen zal men zeggen. Ik heb de gedachte van een nationale aaneen sluiting het eerst geopperd. Het is niet mijn schuld, dat het er niet toe is gekomen. De toestand van thans kan niet vergele ken worden met 1926. Toen was er geen enkele oorlogsdreiging. De totale opbrengst van een buitengewone heffing van het kapitaal zou 18 tot 20 mil liard frank zijn. betaalbaar in vier of tien jaar. Ten aanzien van de opschorting der schuld delging zeide Blum: ..De regeering stelt de zoo lang verwachte hervorming der geldswaar dige papieren voor. Een groote hernieuwde ac tiviteit moet gepaard gaan met een nieuwen stap op den weg van den socialen vooruitgang" Verlenging van den werktijd. Blum deelde mede. dat de werktijd verlengd zal worden en dat de arbeiders zich daarmede accoord verklaard hebben. Wat de volmachten betreft, zeide Blum zich te verzetten tegen de bewering van sommigen, volgens wie zijn ac tie lijkt op het optreden van de leiders dei- totalitaire staten. .„Mijn vrienden en ik zijn vastbesloten de republikeinsche instellingen te verdedigen. Als wij weigeren een regime als dat der totalitaire staten te aanvaarden, mo gen wij dan ook niet ons laten inspireeren door bepaalde daden dier staten? Is er van die sta ten geen enkele nuttige les te leeren?" Na zijn rede werd Blum langdurig toege juicht door socialisten, communisten en een aantal radicalen De alliantie van links-republikeinen en on afhankelijke radicalen, de groep van onaf hankelijke republikeinen en sociale actie en de Volksdemocraten hebben eenstemmig be sloten in de Kamer tegen het financieele ont werp te stemmen. De communistische Kamerfractie heeft in een gisteren gehouden bijeenkomst besloten zich voor het wetsontwerp uit te spreken. De radicaal-socialistische senaatsfractie vergaderde gisteren voor een eerste onderzoek van het financieele ontwerp. Delthil zal in op dracht van de fractie Daladier, den voorzitter der partij, erop opmerkzaam maken, dat zekere door de regeering voorgestelde maatregelen in strijd zijn met de op het radicaal-socialisti sche congres genomen beslissingen. Andere voorgenomen maatregelen, zooals de opschor ting der schulddelging gedurende twee jaar. lijken ongrondwettig. Tenslotte is de fractie eenigszins ongerust over de mogelijke uitbrei ding. die de regeering kan geven aan de ge vraagde volmachten. De financieele senaatscommissie zal het ontwerp pas Donderdag bestudeeren. De open bare behandeling in den senaat zou dan Vrij dag geschieden. Duitscbland. Zaterdag ..Dag van het Groot- Duitsche Rijk''. De leider van het Duitsche Arbeidsfront, dr. Ley, heeft een manifest gericht tot alle arbei ders om op 9 April tusschèn 11.55 en 12.05 uur bijeen te komen voor het aanhooren van een plechtige proclamatie. In den middag zal in alle Duitsche bediijven het werk rusten. R e slaiod Weer een Volkscommissaris in ongenade. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie deelt mede. dat de volkscommissaris voor ver keerswezen. Bakoelin, van zijn functie is ont heven en vervangen door Kaganowitsj, die reeds commissaris voor de „zware industrie" was. .Schuschnigg werd verraden". Oordeel van een medewerker van den vroegcren bondskanselier. NEW YORK. 6 April (Havas). René Kraus, die lid was van den persdienst van het kabinet-Schuschnigg, heeft hier tegen over journalisten verklaard, dat hij zich over de ware toedracht der gebeurtenissen in Oostenrijk niet wilde uitlaten zoolang Schuschnigg niet op vrije voeten was ge steld. doch dat hij in geval van verdwijning van den oud-kanselier zou weten wat hij te zeggen en wat te doen had. Hij verklaarde voorts: Schuschnigg werd verraden. De kanselier steunde op het katholicisme en het patriotisme van het volk. Dit heeft hem niet gesteund. De overweldiging van Oostenrijk is niets anders dan een militaire beweging, waartoe reeds een paar jaar geleden besloten was, zonder politieke of economische reden. Het is waarschijnlijk, dat Hitier geen oorlog wil, doch hij wordt hiertoe gedreven door den binnenlandschen toestand, die hem dwingt tot nieuwe avonturen, begunstigd door dé zwakheid der democratieën. Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. (Adv. Ingez. Med.) Oud-minister hij smokkclaffaire betrokken. Voor vele millioenen aan goud ging over de Roemeensche grens. Naar Havas uit Boekarest verneemt, is dc politie op het spoor gekomen van een goud-smokkelaffaïre in verband waarmede oju. de oud-minister van justitie en minister van staat Xeni en de vroegere Roemeensche gezant te Rio de Janeiro. Alexander Buzdugan, gearresteerd zijn. In totaal zijn twaalf personen in staat van beschuldiging gesteld. Negen zijn in verzeker de bewaring gesteld, terwijl drie naar men meent de wijk hebben genomen naar Parijs. Men heeft reeds vastgesteld, dat de verdach ten voor een bedrag van 15 millioen Lei aan goud naar het buitenland hebben gesmokkeld, doch men gelooft, dat het totale bedrag nog grooter is en noemt als waarschijnlijk 100 millioen Lei. Volgens het D. N. B. heeft men drie van de twaalf verdachten op vrije voeten gelaten, terwijl vier er in geslaagd zijn naar het bui tenland te ontkomen. Deze vier zijn de direc teur van de Internationale Slaapwagen maat schappij Flavian, de advocaat Enescu (Ehr- lichi en de beide hooge bankemployés Komo- rowski eri Loebél. Spaansclie kabinet gereorgani seerd. Distributie van gasmaskers in Engeland. Thans dertig millioen exemplaren beschikbaar. Het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft 2000 plaatselijke autoriteiten in Engeland instructies doen toekomen betref fende de uitreiking van gasmaskers, aan de be volking binnen acht uur na ontvangst van een regeeringsbevel. Zoo spoedig mogelijk moet ieder lid van de bevolking gemeten wor den voor een gasmasker. Er zijn 30 millioen gasmaskers beschikbaar, terwijl er nog 500.000 per week gefabriceerd worden. Het probleem van bescherming van vee en voedsel tegen gas wordt bestudeex-d, evenals de inrichting van de metro tot schuilplaats voor het geval van luchtbombardementen. Prieto als minister van defensie vervangen. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de premier, prof. Negriii, het kabinet gewijzigd heeft. Dit heeft thans de volgende samenstelling: Minister-president en minister van lands verdediging: Negrin. Minister van buitenlandsche zaken: Alvarez del Vayo. Binnenlandsche zaken: Paulino Gomez. Landbouw": Uribe. Justitie: Gonzalez Pena. Financiën: Zaspe. Arbeid: Ayguade. VerkeerGiner 'de los Rios Openbare Werken: Velao. Onderwijs: Blanco. Prieto, de gewezen minister van landsver dediging, maakt dus geen deel uit van deze regeering. ■Het nieuwe ministerie telt vijf socialisten, twee republikeinen, een links-Catalaan, een links-republikein, een vertegenwoordiger van de Republikeinsche Unie, een lid van de CNT en een lid van de UGT, de beide vakvereeni- gingen. Herhaald protest tegen de non-interven tiepolitiek. De Spaansclie zaakgelastigde te Parijs, Garner, heeft gistermiddag op de Quai d'Orsay een nota van zijn regeering overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen de niet- in.mengïngspolitiek. Volgens verkregen inlichtingen zou dit ar tikel nog eens terug komen op de reeds vaak door de regeering van Barcelona ontwikkelde these, dat de politiek der niet-inmenging op het schiereiland in het voordeel der opstan delingen en ten nadeele der regeering was en blijft. Innitzer wordt vandaag door de^ Paus ontvangen. Onderhoud met kardinaal Pacelli. Kardinaal Innitzer. die naar het Vaticaan ontboden is, is gisteravond, vergezeld van den secretaris-generaal van de katholieke actie te Weenen, Weinbacher, en zijn particulieren se cretaris, te Rome aangekomen. Het gezelschap begaf zich onmiddellijk naar het Vaticaan, waar de kardinaal werd ontvangen door den kardinaal-staatssecretaris. Pacelli. Vandaag zal kardinaal Innitzer door Z. H. den Paus worden ontvangen. Freud hoopt zich iu Engeland le kunnen vestigen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Hier zien jullie oom Mopperniet. Thijs en Neusopius voortkruipen door den donkeren nacht. Ze lijken net schimmen, hè? Maar jullie zullen zeker erg nieuwsgierig zijn, naar wat ze zoeken? Of liever gezegd, wat Neusopius bedoelde met dat ding, waar ze later veel plezier van zouden hebben? Dat verklap ik toch lekker niet voor morgen, dan zullen jullie het wel zien. Dit is weer een mooi avontuur, hè, jongens en meisjes?! Reken jullie er maar op, dat die Bulderhoofd geen gemakkelijk kapitein is. hij kan bulderen, hoor! Tjonge, toen ik Thijs onlangs sprak zei hij tegen me: Ik ben niet zoo erg gauw bang. maar toen ik Bulder hoofd toch tekeer hoorde gaan, werd het mij toch te machtig! Nou en als Thijs bang is. dan is het ook wel heel erg, denken jullie ook niet? Zoo sluipen ze voort. Het is bijna stikdonker op de boot, zoodat zij eigenlijk niet gezien kunnen worden. Maar toch is en blijft op passen de boodschap dat begrijpen jullie wel, hè? En nu maar lief gaan slapen en wachten cot morgenavond, wat dat toch wel voor ding is, dat Neusopius bedoelde. Slaap lekker, vannacht, kinderen' Zijn paspoort echter nog niet teruggegeven. Een officieel woordvoerder te Weenen heeft tegenover den vertegenwoordiger van Reuter verklaard, dat de pas van prof. Freud in beslag genomen en niet aan hem teruggegeven is. Freud heeft het voornemen naar Engeland te vertrekken, wanneer hij Weenen verlaten kan De woordvoerder voegde aan zijn verklaring toe. dat hij persoonlijk prof. Freud gezien heeft. Freud is niet gearresteerd en ook niet in „Schutzhaft" genomen. Zijn dochter is echter enkele dagen vastgehouden. Ook is een huiszoeking in de woning van Freud gehouden in verband tot zijn psycho analytische werk. Freud zelf vertelde den genoemden offi- cieelen woordvoerder, dat. wanneer hij 't land zou kunnen verlaten, hij naar Engeland zou gaan, waar hij er zeker van was goed ont vangen te worden als lid van de Royal So ciety. Freud is thans 81 jaar. Zijn gezondheidstoe stand schijnt te wenschen over te laten. DS. NIEMÖLLER NIET MEER IN HET CON CENTRATIEKAMP TE SACHSENHAUSEN? Het gerucht gaat te Berlijn, dat ds. Niemöl- ler van het concentratiekamp Sachsenhausen is overgebracht naar Fort Glatz. Officieele ■kringen zijn niet in staat dit gerucht te be vestigen. Indien het juist is, beteekent dit een verbetering voor den predikant. Weensche „claque" in discrecliet. Applaus op bestelling in strijd met de nationaal-socialistische opvattingen. De directie der Weensche staatsopera heeft allen solisten medegedeeld, dat het voortaan verboden is, leden van de „claque" te betalen, Applaus op bestelling, aldus zegt men, is in strijd met de nationaal-socia listische cultuuropvattingen en beteekent een aanranding van de grondslagen der volks gemeenschap. Zwitserland weert het communisme. BERN, 5 April (Reuter) De Nationale Raad heeft de door den Raad van State van het kanton Genève aangenomen wet tot be strijding van het communisme met 112 tegen 42 stemmen geratificeerd. De volksstemming, 'die in de kantons Waadt- land en Neuchatel is gehouden over het ver bieden van de communistische partij, zal even eens door het parlement geratificeerd moeten worden. Consequenties van een testament. Vijfduizend erfgenamen moeten een nalatenschap deelen. In het jaar 1925 is te Temsche bij Antwer pen een zekere juffrouw Orlay overleden, die een testament heeft achtergelaten, dat aan leiding heeft gegeven tot een allermerkwaar digste verdeeling van haar erfenis, aldus het A.N.P. Het testament bepaalde, dat na het over lijden van de broers der erflaatster haar neef Eduard eenige erfgenaam zou zijn. Mocht deze neef eerder overlijden en geen afstam melingen hebben, dan moest het vermogen, dat verscheidene millioenen bedroeg, tien jaar na het overlijden der broers verdeeld worden onder de erfgenamen van juffrouw Orlay tot in den twaalfden graad. Vermoedelijk heeft de oude dame zich geen juiste voorstelling gemaakt van het aantal erfgenamen, dat men tot in den twaalfden graad heeft. Kort na juffrouw Orlay stierven ook haar broers terwijl neef Eduard gedu rende den oorlog zoek geraakt was en nooit meer iets van zich liet hooren Na jaren werd een rechterlijk bevel tot afwikkeling dei- nalatenschap gegeven. Een genealoog uit Brussel werkte maandenlang aan het opspo ren der erfgenamen tot in den twaalfden graad en aan het onderzoek van de aanspra ken der tallooze gegadigden. Tenslotte kwam deze heer tot de mnclusie, dat er niet minder dan l760 personen, over de geheele we- •eld verspreid, tot een deel der erfe- lis gerechtigd waren. De Vlaam- che tak telt ongeveer 2900 erfge namen. ae Waalsche 1860. Alle stan- Ten en beroepen zijn natuurlijk ver- egenwoordigd en zelfs minister Rub- xens profiteert van het zonderlinge testament der oude juffrouw uit Temsche. Tengevolge van allerlei moeilijkheden is de erfenis tot- nog toe niet verdeeld De Gouverneur-Generaal van Australië op Java. Met groot ceremonieel door den Sultan van Djocja verwelkomd. DJOCJA. 5 April (Aneta). Nadat Lord Gowrie. de gouverneur van Australië en Lady Gowrie gisterenmiddag een rondwit door de stad hadden gemaakt bega ven -zij zich naar den Kraton voor een bezoek aan den sultan van Djocja, in gezelschap van den gouverneur, het hoofd van het Pakoe Alamsche huis, den militairen com mandant en verschillende autoriteiten. De sultan had zijn gouden koets voor het afha len van de hooge gasten ter beschikking ge steld. Het fantastisch schouwspel trok in den vallenden avond groote belangstelling. Lady Gowrie nam met den Pakoe Al am plaats in het statierijtuig. Te halfacht begm het dansfeest waarbij de danseressen van het hof dansen uitvoer den. Hierna bezichtigde het hooge gezelschap de rijkssieraden. De sultan bood Lord Gowrie zijn portret in zilveren lijst aan. In gezelschap van den gouverneur van Djocja maakten de hooge gasten hedenoch tend per auto een tocht naar den Boeroe- boedoer. Vandaar vertrokken zij naar Kopeng bij Semarang waar men de lunch gebruikte. Hierna ging het door naar Semarang waar men te halfdrie op het vliegveld Simongan arriveerde, vanwaar het gezelschap in een Fokker-vliegtuig vertrok. Gedurende zijn verblijf in Djocja en zijn tocht over Java gaf Lord Gowrie van de grootste belangstelling blijk in Indische cul- tureele aangelegenheden en voor den toe stand van landbouw en nijverheid. Ook bezoek aan Nederland. Naar wij vernemen zullen lord- en lady Gowrie binnenkort per vliegtuig der K.L.M. de reis van Batavia naar Amsterdam onder nemen. Zij worden 24 April in ons land verwacht. HRJWl (Adv. Ingez. Med.) DONDERDAG 7 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. en 415,5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KIRO-orkest (1.001.10 en 1.301.40 Gramo foonmuziek). 2.00 Handwer.kuurtje2.55 Gra- imofoonimuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing.- 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Orgel spel 6.45 Esperantolezing. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek overzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, Herhaling van SOS-berichten. 8.15 Het Collegium Musicorum en de Leeuwar der Bach-Vereeniging. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Vervolg concert (10.0010.05 Berichten ANP.). 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gym nastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301,5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en solist. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.15 Ensemble Jonny Kroon. 2.00 Voor de Vrouw. 2.30 Ensemble Jonny Kroon. 3.00 Kniples. 3.45 Viool en piano. 4.00 Voor de zieken. 4.30 Viool en piano. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeolianorkest grammofoonplaten) 6.30 Sportpraatje. 7.05 Voor de kinderen. 7.05 A V R O-dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.00 Reportage. 9.20 Orgelspel. 9.35 Gramo foonmuziek. 10.00 De Twilight Serenaders. 10.45 Orgelspel. 11.00 Berichten ANP. Hierna: Het AVRO-dansorkest. 11.40—12.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Ernest Leggett en de Continental Players ïnmv. solist. 12.05 Dansmuziek (gr. pl.) 12.50 Radiotooneel. 1.20 Dansmuziek (gr. pl.). 1.50 BBC-Welsh orkest en solist. 2.40 Zang 3.10 Causerie „The unknown African". 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth mmv. so liste. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Arthur Dulay-kwintet. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie „Forgotten Anniver saries". 7.00 BBC-orkest. 7.50 Orkest van „H. M. 's Scots Guards". 8.20 Revue-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „Weather Out look" 9.45 Ken Snakehips Johnson en zijn West-Indisch orkest. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Leslie Bridgewater-kwintet. 11.2012.20 Bert Firman en zijn orkest. RADIO PARIJS, 1648 M. 6.55—7.20 en 9.10 Gramofoonmuziek. 11.40 Bailly-orkest (Om 12.50 zang). 2.05 Clavecym- belvoordracht 2.20, 3.20 en 7.35 Zang. 7.50 Ope retteuitzending. KEULEN, 456 M. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest en solisten. 1.30 Gevari eerd concert. 3.20 Omroeporkest. 4.30 Omroep orkest, vocaal sextet en pianoduo. 6.30 Gramo foonmuziek. 9.5011.20 Suttgarter Volksmu ziek, Citherorkest, Kamerduo en solisten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 De Witte Mo- riaenen. 12.00 Omroepsalonorkest. 12.50 De Witte Moriaenen. 1.001.20 Gramofoonmu ziek. 4.205.05 Omroepdansorkest. 5.50 en 7.50 Gramofoonmuziek. 7.35 Het versterkte Zliri- cher Omroeporkest en Mannenkoor (Uit Zü- rich. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Eugen Jahn's orkest en solisten. 7.20 Het omroeporkest en solisten. 7.20 Het om roeporkest en solist (8.20—8.35 Duitschland- echo). 9.20 Berichten. 9.50 Berichten. 9.50 Fluit en viool. 10.05 berichten. 10.20 Populair concert uit Helsingfors. 11.20—2.20 Nacht concert.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 8