U0REL HA/W KENNEMER Follow Your Heart A BEVERWIJK •'t rgadering vail de Tuinbon w- Studieclub. Causerie over Fresia-cultuur. Gisteravond hield de onlangs alhier opge richte Tuinbouw Studieclub een cursusverga dering in het Veilinggebouw „Centrum" aan de Koningstraat.Voor dezen lsten lezingavond werd vooral van de zijde der jongeren flinke belangstelling getoond. Na een openingswoord van den voorzitter den heer R. W. A. Muyen, werden eerst de huishoudelijke zaken afgehandeld. Daarbij werd een vraag over het stekken van bol- begonia's (Multiflora) uitvoerig behandeld. Hierna hield de heer H. Carlee uit Haarlem een causerie over de cultuur van gekleurde Fresia's, waarmede de firma Tubergen 1900 in ons land een aanvang maakte. De Fresia werd geïmporteerd van Kaap de Goede Hoop, waar dit bolplantje in het wild voor komt. Door een veredeling kon deze firma reeds in 1905 exposeeren op een tentoonstel ling van Bloembollencultuur te Haarlem, waarvoor de gouden medaille van de stad Haarlem werd toegekend. Dat was reeds een bewijs, dat de jury in deze Fresia een toe komstmogelijkheid zag. Inderdaad nam de cul tuur een groote vlucht. Langzamerhand zag men twee rassen ontstaan, njn.ï. de soorten Buttercup, Apotheose. Celeste, Orchidea enz. en daarnaast Appelbloesem, Robinella enz. Daarvan blijft de Buttercup nog altijd de kroon spannen als variëteit, die zich voor massa cultuur leent. Met groote zorg wordt de Fresia veredeld en vooral getest op groeibaarheid. Na een betrekkelijk korten tijd zijn ver scheidene kweekers met de cultuur van Fre sia's begonnen. Thans worden er honderd duizenden gekweekt, maar de cultuur is nog altijd loonend, omdat de bloem zeer gevraagd is. Het publiek houdt van dit fijne bloempje en de bloemenhandelaren hebben het ook iee- ren verwerken, welke laatste factor spr. van zeer veel belang achtte. De heer Carlee deelde talrijke wetenswaar digheden mede omtrent de soorten Fresia's en toonde voorts een tweetal nieuwe variëtei ten. die in de komende jaren aan de markt zullen komen. Overigens was spr. van oordeel, dat de kweekers nog heel wat moeten leeren, om vol komen omtrent de eigenschappen van de Fre sia's op de hoogte te komen. De heer Carlee besprak ook uitvoerig de variëteiten, die uit het buitenland zijn ingevoerd. Daarbij wees hij op de fouten, die deze soorten aankleven. Hierna ging de heer Carlee over tot een be spreking van de cultuur, die vrij simpel is. Juist daarom vereischt de cultuur evenwel vooral in den aanvang groote zorgen. De Fresia's kunnen niet geteeld worden tusschen andere gewassen. De kweeker moet in de eerste plaats zorgen voor een reine cultuur, d.w.z. een goede partij en een goede bewer king van den grond. De Fresia houdt van een voedzamen en door-latenden grond, zoowel klei- als zand grond. Goede, oude en verteerde stalmest is nog altijd de beste bemesting. De planting geschiedt met een tusschenruimte van 10 c.M. langs en 5 c.M. op de rijen. Verder komt de werkwijze vrijwel overeen met de cultuur van Anjers. De planttijd loopt van Augustus tot December, te bepalen naar het tijdstip van snijden. Van veel belang is ook te letten op den rust- en slaap tijd van de Fresiabollen. Van dezen „slaaptijd" kon spr. geen verkla ring geven, evenmin als de wetenschappelijke instellingen. De Pathologische dienst houdt zich met dit „slaap-verschijnsel" van de Fre sia's bezig en zal trachten daarvan de oorzaak op te sporen. Met nadruk wees spr, er op, dat de planttijd in Augustus het voordeel heeft, dat de na tuur de ontwikkeling van den bol ten goede komt. Zorg, liefhebberij en ondervinding zijn de factoren, die voor de Fresiacultuur noodig zijn. Spr. zag in de cultuur van Fresia's nog een goede toekomst, omdat nog zeer veel va riëteiten gevonden kunnen worden. De bloem zal altijd dankbaar door het publiek worden aanvaard. Spr. hoopte'aan het slot van zijn causerie, die met groote belangstelling dooi de aanwezigen werd gevolgd, dat de cultuur van Fresia's in ons land een groote vlucht zou nemen. De heer Carlee oogstte voor zijn leerzame en ook voor leek en bijzonder interessante causerie een dankbaar applaus. Tenslotte werden nog een aantal gestelde vragen over de cultuur van Fresia's beant woord. Ten aanzien van de inzendingen werd be sloten geen puntenstelsel toe te passen, maar over het product een vakbespreking te houden. De leerzame avond werd met een woord van dank door den voorzitter gesloten. THEATER Vanaf Vrijdag 8 April tot en met Dinsdag 12 April en EEN STAD OF STELTEN Ti»nil iiiTiY VOOR DE PAUZE Een kolossale showfilm met pakkenden inhoud: Zondag doorloopende Matinee's Toegang alle leeftijden (JAARVERGADERING R. K. ZIEKENFONDS. Gisteravond hield het R.K. Ziekenfonds in het yjebouw van cie K.S.A. zijn jaarlijksche algemene vergadering onder voorzitterschap vaiM%h heer J. Groeneveld. In deze bijeen komst werden door secretaris en penning meester de gebruikelijke jaarverslagen uitge bracht. Aan het financieel rapport ontleenen wij, dat de inkomsten in totaal f 27.120,33 had den bedragen. De uitgaven waren o.m.: Aan honoraria van dokters, apothekers en tand artsen f 12860,29; aan verloskundige hulp f 607,50; 12055 recepten f 1836.122 maand- kaarten f 1944,50; consulten f 121.Rönt- genbehandeling f 422.50; ziekenhuisverple- ging f 6920,55; brillen enz. f 349,68. De rekening sloot met een batig saldo van f 31,21. Het fonds telde op 31 December van het vo rige jaar 3100 leden. 282 gezinnen ontvingen van de gemeente toeslag, namelijk 187 gezinnen 90 pet.; 33 ge zinnen 80 pet.. 32 gezinnen 70 pet., 12 gezin nen 60 pet., 10 gezinnen 50 pet. 5 gezinnen 40 pet. en 3 gezinnen 30 pet. Namens de controle-commissie verklaarde de heer Ellens boeken en bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevon den. In de controlecommissie werd benoemd de heer J. v. d. Zon. Bij bestuursverkiezing werden de heeren J. Modderman en P. Tervoort bij acclamatie herkozen. De voorzitter, de heer J. Groeneveld. die eveneens aftredend was, wenschte voor een herbenoeming niet in aanmerking te komen. Belsoten werd de verkiezing van een voorzitter aan te houden tot de volgende vergadering. Nadat bij de rondvraag nog enkele vragen waren beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. Stan en Oliver in het Keunemer (Adv. Ingez Mea.j CHRISTELIJK GEM. ZANGVERKENIGING „VOX HUMANA". Bovengenoemde vereeniging houdt op Don derdag 14 April haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. DE GAZONS IN DE BREESTRAAT. Met man en macht wordt thans gewerkt aan het in orde maken van de gazons in de Bree straat De grond wordt bemest teneinde de nieuwe zoden, die worden geplant, te doen gedijen. De gazonhekjes, die vanaf 1910 heb ben dienst gedaan en die in staat van verval verkeerden, worden verwijderd. De perken worden dus meer dan ooit in de hoede van het publiek aanbevolen. Op den hoek van de Zeestraat wordt aan den Zuidkant een betegelde vluchtheuvel aan gebracht, teneinde het oversteken van den drukken rijweg van de Breestraat voor het publiek te vergemakkelijken. De Emmabloem-collecte voor de tuberculose-bestrijding. Op Zaterdag 9 April a.s. zal hier ter plaatse de jaarlijksche Emmabloemcollecte worden gehouden. De plaatselijke afdeeling van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" zal zich met de voorbereiding en de uit voering belasten. Wij kunnen wel zeggen, dat dit de meest populaire geldinzameling Wijlen koningin Emma heeft het initiatief tot deze actie voor hulpverleening aan onze zwak ke medemenschen destijds genomen. Nog altijd is het dringend noodig strijd te voeren tegen de tuberculose, die haar slachtoffers zoekt in alle lagen van de bevolking. Daarom wordt een beroep gedaan op de gezonden om deze actie te steunen naar draagkracht, want er is veel noodig. Geholpen worden degenen, die zelf niet in staat zijn de verpleegkosten voor een sanatorium te betalen. Daarbij wordt niet gelet op godsdienstige gezindheid of po litieke overtuiging. Patiënten worden uitge zonden naar neutrale, christelijke of katho lieke sanatoria. Wanneer men zich even tracht te verplaatsen in het leed, dat nog zoo menig een treft en waarvoor men zelf gespaard is gebleven, dan zal de gave van Zaterdag er een zijn niet alleen van medegevoel, maar ook van dankbaarheid. Voor de collecte is ook daadwerkelijke steun noodig. Wie bereid is als collectant zijn mede werking te verleenen kan zich daartoe aaiir melden bij de heeren P. J. Timmer, Akeren- daonlaan 16 en J. Deegenaar, Breestraat 36. CONCERT BEVERWIJK'S KINDERKOOR. Hedenavond geeft het Beverwijk's Kinder koor, dirigent de heer Jan Boo da, in de con certzaal „Odeon" aan de Baanstraat een con cert. Het programma vermeldt als hoofdnum mer de cantate in drie deelen „Miehiel de Ruyter" van A. Lijsen. Voorts worden liederen gezongen van A. van Tetterode, H. van Tus- schenbroek en Geertruida van Vladeracken. Voor de volgende uitvoering wordt in studie genomen de Bloemencantate van Geertruida van Vladeracken. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In den loop van de vorige week werden bij de Winkelierscombinatie „Plan West" in totaal 62 volgeplakte zegelboekjes ingeleverd. De datum waarop een extra-premie werd toege kend was 30 Maart. De gelukkigen waren: Mevr. Roos. Noorderwijkweg 55; mevr. Een hoorn, Iepenlaanl2; H. van Alst, Reguliers straat 40; I-I. Marx, Boe\veg 55, mevr. Vliet- stra. Zeestraat 207. mevr. Adrichem, Romer- kerkweg 57; D. Hagen, Narcissenweg 36 en A. Hofland, Kloosterstraat 25. SCHAAKCLUB „WEENINK". De uitslag van de voor de onderlinge com petitie gespeelde wedstrijden waren als volgt: Groep I: J. Zoontjes—F. Pfaltzgraff 0—1; V. Ph. v. d. Kolk—P. Hart 1—0: H. NijmanF. van Tuinen afgebr. Groep II: C. KammeraatJ. Muyen. afgebr. Groep III: L PrijsF. C. Hendrikse 0—1; H. MooiC. Visser 01. Groep IV: J. v. d. Veer—E. v. d. Brink 1—0; W. MolenaarJ. Repko 10. Algemeen e competitie: G. Wijsman—F. Geisler l—O; F. Pfaltzgraff—C. Henneman. afgebr. Theater. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer de kluchtige film „Een stad op stelten" met Stan Laurel en Oliver Hardy in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze daverende klucht ontleenen wij het volgende: Stan en Ollie zijn op weg naar het gehucht Brushwood Gulch, waar ze een zekere Mary Roberts moeten zoeken om haar de eigen domspapieren van een goudmijn ter hand te stellen, welke haar door haar vader is nage laten. Gezien de sterkte van de zon en de zwakte van de twee gouddelvers, zouden ze op hun ezeltje Dinah waarschijnlijk nooit het veel geprezen Brushwood Gulch hebben bereikt, wanneer daar niet de postkoets voorbij was' gekomen, waarmee ze hun reis naar Brush wood Gulch voortzetten in gezelschap van een allerliefste dame, die ze het danig lastig maken. De dame zegt echter niet veel in de koets, maar des te meer, wanneer ze Brushwood Gulch door haar man. den sheriff, wordt opgewacht. Ollie en Stan krij gen een uitbrander waar zelfs Dinah van be gint te blozen en moeten het gehucht verla ten, zoodra ze met hun zaken klaar zijn. In een café maken de berooide gouddelvers kennis met den eigenaar, Mickey Finn, die hun vertelt, dat hij Mary Roberts heel goed kent en het tweetal voorstelt aan zijn eigen vrouw. Hij vertelt ze van te voren echter, dat hij de voogd is van Mary. Veel woorden zijn niet noodig om Finn er van te overtuigen dat hij met een paar stukken ongeluk te maken heeft en het duurt niet lang of zijn vrouw heeft de papieren in haar bezit. Gelukkig en met voldaan gemoed zullen Stan en Ollie het huis verlaten, wanneer ze plotseling de echte Mary Roberts tegen het lijf loopen, die in het café bedient. Ze begrij pen hoe ze bij den neus zijn genomen en pro- beeren tijdens een hevig gevecht met Finn en diens vrouw den sleutel van de brandkast te bemachtigen, hetgeen echter niet gelukt. En wanneer dan tot overmaat van ramp de sheriff nog binnenkomt, worden ze zonder pardon de stad uitgezet. Zoo gauw geven onze gebroeders den moed echter niet op en nog den zelfden avond gaan ze naar het dorp om bij Finn in te breken. Geholpen door Dinah slagen zij er eindelijk in het café binnen te komen, waar Finn hen met een revolver opwacht. Ze slagen er echter in hem den revolver afhandig te maken en dwingen- hem de brandkast te openen. De pa pieren komen te voorschijn en in gezelschap van Mary en Dinah trekt het tweetal naar vroolijker gewesten. Francisca Gaal in de film „De Boekanier". (Luxor Theater, Beverwijk.) Stan Laurel en Oliver Hardy in de daverende klucht „Een stad op stelten". (Kennemer Theater, Beverwijk.) INTERNATIONALE ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Causerie over vivisectie. Voor de plaatselijke afdeeling van de In ternationale Orde v. Goede Tempelieren sprak de heer E. Hollebrands uit Haarlem in het gebouw „Adrichem" over vivisectie of de wetenschappelijke proefneming op levende dieren en den strijd daartegen, die door den Ned. Bond tot bestrijding der Vivisectie wordt aangebonden. Spr. zette uiteen dat het bij de vivisectie gaat om de wetenschappelijke proeven op levende dieren, die hen pijn of nadeel veroorzaken en die niet het welzijn van de dieren zelf beoogen. Dat het dier hierbij onder narcose wordt gebracht doet weinig ter zake, omdat het tenslotte uit de verdooving ontwaakt en dan lijdt. In de practijk is de toepassing van narcose in slechts 5 pCt. van de gevallen mogelijk. Steeds meer dieren val len aan de vivisectie ten offer. Het aantal hiervoor gebruikte dieren wordt op 14 inillioen per jaar geschat, hierbij zijn evenwel Rusland en Japan niet inbegrepen, evenmin de fabrie ken voor de bereiding van serum. Wanneer de voorstander van vivisectie be weert, aldus betoogde spr., dat het nuttig kan zijn een dier te verminken of te vergiftigen, te verbranden, te bevriezen of te doen verhonge ren. dan plaatst de tegenstander daartegen over de vraag of dit zedelijk geoorloofd is. Slavernij, pijnbank en doodstraf konden in de maatschappij, waarin zij werden toegepast nuttig geoordeeld worden. De afschaffing van de slavernij b.v. beteekende voor sommige culturen den nekslag, toch gebeurde het. Bo vendien moet het nut van de meeste proeven op dieren volgens spreker zeer problematisch worden geacht. 75 pCt. van de proeven op dieren kunnen- terstond terzijde worden ge steld, zonder dat de continuïteit van het we tenschappelijk onderzoek wordt geschaad. Wat de overige gevallen betreft, namelijk die van de anti-toxine en vaccine-therapie wordt meer en meer aandacht besteed aan de na tuurlijke geneeswijze, waarbij het lichaam zelf tot weerstand tegen ziekte-aanvallen wordt aangespoord zonder dat daarbij inspuiting wordt toegepast. De vivisectie, zoo besloot de heer Holle brands, is omgeven door een waas van weten schappelijkheid. Het publiek komt moeilijk achter de ware beteekenis ervan, maar het zedelijk oordeel van den leek over de gruwelen op het weerlooze dier is van de grootste waarde en moet uiteindelijk leiden tot af schaffing van de vivisectie. Spr. wees ten slotte op het lichtende voorbeeld van St. Fran- ciscus van Assisië in de verhouding van mensch tot dier. LEERLINGENUITVOERING BEVERWIJK- SCHE MUZIEKSCHOOL. Woensdagavond werd in het Kennemer Theater de jaarlijksche leerlingenuitvoering gegeven van de Beverwijksche Muziekschool, directeur de heer G. J. Moed. De Beverwijk sche Muziekschool telt zeer vele leerlingen en het gevolg daarvan was een zeer uitgebreid programma. Eerst tegen middernacht was de uitvoering ten einde en desondanks moesten toch nog eenige nummers van het program ma vervallen. Wij hoorden dezen avond meer malen de wensehelijkheid betoogen om deze uitvoering bij wijze van matinée te doen ge ven en wanneer wij den leeftijd van verreweg de meeste leerlingen in aanmerking nemen verdient dit denkbeeld inderdaad overweging. Het gebodene was zeer afwisselend. De piano domineerde natuurlijk en tientallen leerlingen demonstreerden aan den vleugel onder toezicht van den directeur hun vaar digheden. Een zeer aangename afwisseling vormde het optreden van de guitaristen en van de leerlingen van de zangklasse. Het ge bodene gaf overigens een volledig inzicht in de veelzijdigheid van de Beverwijksche Mu ziekschool. Het hoogtepunt van de muzikale geneugten vormde ongetwijfeld het optreden van het trio HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 3 v. Kingst. (J.) n. Pt. au Prince Blommersdijk, 3 v. Tampico te Houston. Rotterdam, 5 v. B. Ayres te N.-York. Lochkatrine, Vanc. n. Rott. 5 te Liverpool. Bilderdijk, 5 v. Rott. te New-York. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 5 v. Londen. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 2 v. Genua n. Laurium. Stad Maassluis, 6 v. Narvik te Rott. Flensburg, 6 v. Vlaard. te Narvik. Stad Schiedam, 6 v. Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein. 6 v. Hamburg n. Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 6 v. Singapore. Meerkerk 6 v. Hamburg te Schiedam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr.) 5 v. Genua. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Jiuio, 6 van Algiers n. Patras. Vulcanus, 6 v. Tunis n. Catania. Baarn, 6 van Antw. te Amst. Iris, 6 Stettin te Amsterdam. Amstelland, 6 v. Amst. n. Hamburg. Mars, 6 v. Amst. n. Hamburg. Nereus, 6 v. Amst. n. Kopenhagen. Fauna, 6 v. Amst. n. Gdynia. Henmes, Izmir n. Amst. 6. 10 m. ZW v. Ouess. Orion 6 v. Zighi n. Amst. Saturnus, Catania n. Calais p. 6 Finisterre. Oberon, 5 v. Piraeus n. Thessalonika. Perseus, 5 v. Palermo te Malaga. Trajanus, Rott. n. Gibraltar p. 5 Finisterre. Boskoop, Amst. n. Chili 4 v. Cristobal. Bameveld, Chili n. Amst. 3 v. Valparaiso. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitr.) 1 van Santos. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Protesilaus, Rott. n. Dairen 5 v. Hongkong. Aeneas. Japan, n. Rott. 5 v. Hongkong. Phrontis, Amst. n. Batavia 6 v. Suez. City of Eastbourne, Dairen n. Rott. 5 te Havre vertr. 9 via Londen. Glenaffaric, Japan n. Amst. 5 te Golf v. Biscaye. Cyclops, 5 v. Rott. te Yokohama. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuïsr.) 5 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Ga-roet (thuisr.) p. 6 Pt. de Galle. Kedoe (thuisr.) 6 v. Pt. Sudan. Indrapoera, 6 v. Batavia n. Rott. Buitenzorg (thuisr.) p. 5 Pt. de Galle. Sibajak, 6 v. Rott. n. Batavia. Kota In ten (thuisr.) 6 van Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 5 v. Batavia n. Amst. Johan de Witt (thuisr.) 6 v. Colombo. 5 Poelau Tello; 6. v. Amst. te Batavia. Tarakan (thuisr.) 6 van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 5 van Algiers. Poelau Bras (thuisr.) 5 v. Singapore. WIJK LIJN. Katwijk, Stettin n. Rott. p. 6 Brunsbuttel. Randwijk, 6 v. Rott. te Bizerta. Haulerwijk. 6 v. Cardiff te Savona. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 1 v. Miri te Balik Papan. AANGEKOMEN. 5 April: Mars s.s. Hamburg Aurora s.s. Stettin 6 April: Bello m.s. Curacao Ostara s.s. Bremen Hakefjord s.s. Helsïngborg VERTROKKEN. 5 April: Mavis s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Randfrid s.s. Gdynia Nijkerk s.s. Zuid Afrika 6 April: Depa m.s. Truro Britanica s.s. Londen Mount Taurus s.s. New York Amstelland s.s. Hamburg IJs- en weerberichten. Naar uit Pamu wordt gemeld zal deze ha- van vermoedelijk in de tweede helft dezer maand voor het scheepvaartverkeer worden heropend. IJzerverscheping. Ten einde voor Oostzeehavens ijzer te laden arriveerden gisteren het Duitsche s.s. „Ostara" van Bremen en het Zweedsche s.s. „Hakefjord" van Helsingborg aan het hoog- ovenbedrijf. Laatstgenoemd schip is inmid dels naar Amsterdam opgevaren om aldaar stukgoederen bij te laden. Cellulose voor Engeland. Het Britsche s.s. „The Earl", hetwelk giste ren van Llanelly te Amsterdam arriveerde, zal, naar wij vernemen, uitgaand een hoeveel heid cellulose bij de papierfabriek te Velsen laden, bestemd voor een Engelsche have.n. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 6 April. Ondertrouwd 6 April: J. Troost en A. Zui- dema; J. Hellingman en J. C. Nieuwveen; J. M. Geurts en L. A. C. Picard; T. Tromp en H. Hoefsmit; A. Koer en T. C. van Dijk; H. Dierkes en M. G. van der Veldt; C. J. M. van der Reep en J. Kloos; F. Jacobs en F. S. de de Kap; M. G. Pimmelaar en C. M. van Beugen; mej. Banning (plano), en den heer Chr. Braun (viool) en G. J. Moed (cello), dat het trio in G-dur voor piano, viool en cello van Jos. Haydn ten gehoore bracht. De uit voering van deze mooie muziek getuigde van een serieuze voorbereiding, het samen spel was althans uitstekend verzorgd. Spe ciaal de violist verdient een woord van hulde voor de wijze, waarop hij zijn taak vervulde. Het spreekt vanzelf, dat de ouders, die het grootste percentage van de luisteraars vorm den. de verrichtingen met groote belangstel ling volgden. Er was dan ook na het optreden van de jeugdige executanten veel applaus. Het was al bij al voor de Muziekschool een succesvolle avond, die door den directeur, den heer G. J. Moed met een kort woord was ingeleid. CASTRICUM DE BESLISSINGSWEDSTRIJD VAN C.S.V. De beslissingswedstrijd om het kampioen schap tusschen C.S.V. en O.F.C. is vastgesteld op Zondag 10 April as. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van K.F.C. te Koog aan de Zaan des namiddags te 2 uur. CASTRICUMSCHE ORKESTVEREENIGING. Onze populaire Orkestvereemging, die onze ingezetenen reeds eenige malen op een heel mooi concert vergastte, beleeft moeilijke dagen. Een aantal leden, dat meende uit sluitend de klassieke muziek te moeten gaan beoefenen, verliet de vereeniging en vormde een nieuw ensemble. Zij mogen dan al geen concurrentie van de C.O.V. beoogen, een feit is 't toch dat de COV een aderlating onderging waardoor de verhouding tusschen de instru menten-groepen in het orkest wel te lijden moest hebben. De C.O.V., die ook zoo menig maal haar krachten beschikbaar stelde, wan neer het gold ouden van dagen of werkloozen een prettigen middag te bezorgen, hoopte op de medewerking van degenen die een muziek instrument bespeelden en die de rijen weer zouden kunnen aanvullen, maar deze hoop hoewel niet ijdel, heeft toch niet het ge- wenschte resultaat gebracht. Wellicht schui len er onder onze forensen nog musici, die het orkest zouden kunnen versterken. Laten zij zich bij de C.O.V. aansluiten. Onze ge meente, die reeds vele stadsmenschen onder haar ingezetenen telt, moet toch eigenlijk in staat zijn om een behoorlijk bezet orkest in stand te houden. Zij kunnen zich van den goeden clubgeest op de repetitieavonden, die des Donderdags in Hotel Bakker worden ge houden, overtuigen. HAARLEMSCHE VOETBALBOND De Schoolwedstrijden. De loting voor de af deelingen D. en E.: Afd. D: 1. Ie Centrale school 4ULO C 6 2. 3e Centrale School IULO B 5 3. W. de Zwij gerschool2e HBS B 7 4. ULO A 7—2e HBS B 6 5. Da CostaleerschoolNoorderschool 2 6. Ie Centrale school 2ULO B 7 7. Rijksleerschool IULO A 6 8. Ie Centrale school 3—ULO C 5. 9. Bosch en Hovenschool (Heemstede) 2e Centrale school 2 10. Dr. KuyperschoolGymnasium 4 11. Oranje Nassau-Instituut 2ULO B 6. 12 Voorwegschool (Heemstede)ULO A 5 13 Bronsteeschool 3 (Heemstede) le HBS B 4 14. Kennemer Lyceum 62e Centr. School 1 15. le Centrale School 1—HBS A 6. 16. 2e Doopsgez. school—3e Centrale school 2 17. Chr. Lyceum 3—Chr. ULO 2 (Hoofddorp) 18. Chr. Lyceum 4—HBS A 7. Afd. E: 1. NassauschoolOLS 39 (Spaarndam) 2. OLS 23—OLS 25. 3. Dr. Bavincksc'hoolOLS 5. 4. Junoschool (OLS 46)OLS 19 5. Dreefschool (H'stede)Noorderschool 3 6. OLS 36Bronsteeschool 4 (Heemstede). 7. Neutr. Montessorischool—OLS 17. 8. OLS 34—OLS 14. 9. OLS 38—OLS 32. 10. le Doopsgez. school—OLS 24. 11. Rijksleerschool 2Marnixschool. 12. Julianaschool (Overveen)— Aeneas Mackayschool. 13. Vondelschool (Aerdenhout)—OLS 3. 14. Nic. Beetsschool (Heemstede)—OLS 16. 15. School „Buitenrust"Bomwaterschool (Bloemendaal) 16 Linnaeusschool (OLS 42)OLS 33. 17. Bl'daalsche Schoolvereeniging— Corn. Houtmanschool (OLS 43). 18. Van Zeggelenschool (OLS 41)OLS 37. 19. Julianaschool (Zwanenburg)OLS 27. J. P. Coenschool (OLS 44) vrijgeloot. Woensdag 13 April wordt begonnen met de E-afd. en wel met de wedstrijden 1 t/m 10. MARGUERITE COUPERUS ONDERSCHEIDEN De voordracht-kunstenares Mevrouw Mar guerite Van Hengel-Couperus is op voordracht van Prins-Regent Paul, door de Joego-Slavi- sche regeering benoemd tot officier in de Orde van St. Sa va van Joego-Slavië, als weardee- ring voor hetgeen zij deed ter bevordering en verspreiding van de kunst en muziek, cultuur, historie en folklore van Joego-Slavië. De ver sierselen der orde werden onze stadgenoote heden namens de Regeering overhandigd. J. H. Steenkist en J. de Koningh; L. 'J. F. Zweers en M. G. Lijnzaat; L. J. de Vries en L. Hijman; A. M. Alkmede en C. A. Dijkzeul; A. van Leijenhorst en J. Parthesius; B. den Hartog en C. Huizinga; J. B. W. Schouw en L. A. Buising; R. H. Endenburg en A. H. S. Keijser; P. Blom en A. C. van der Ham- N T. de Haan en G. M. Lust; H. J. Jansen en M. Jooren; D. C. A. Regenboog en H. Rommel. Getrouwd: 6 April: L. Wegman en P. Molen kamp; O. Stitselaar en J. M. Droog; G. Schaap en W. Gerrits; H. J. Blom en M. M. Zwart* F. C. Kornelissen en A. C. E. Stolle; P J. van Baekel en H. Schoon; A. Vrachtdoender en M. Dingsdag; D. Pardoen en G. Meijer; H W Nieuwenhuizen en H. J. Beekhuis; P. C. Bals en G. Visser; A. A. Ploeg en L. J. W. van der Weijden; J. H. Korvinus en A. C. van Egmond: H. Quick en H. Linde. Bevallen 3 April: G. Nijssen—de Vries, d.; 4 April: M.. Westerman—Verrijzer, d.; E. M. van der Vossen—Kammel. z.; 5 April: C. Beek— Peperkoorn, d.; H. H. NooijZweers, z C M. Hoffmann—Grave, z.; B. J. Hettasch—van Donselaar. z. Overleden 3 April: J. M. van Maas, 83 j Westerhoutpark; 4 April: D. Serné, 87 j So- phiastraat; 5 April: A. H. Beaufort—Willem- sen, 67 j., Delftstraat; D. L„ 16 mnd., d. v G Terol, Kamperlaan; M. D. de Boer—Bleeker' 53 j„ Zocherstraat; 6 April: A„ 3 mnd., d. v.' M. Boukes, Boerensteeg.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6