Q FA. I. KAN U vnaoft en Wii dtama Kaiitteek eiiiiigen. Litteraire Rubriek voor Vragen LUIDSPREKERS DE BEVERWIJKSCHE VLEESCHCENTRALE 25 CENT Lessen Huizen aangeboden Massief goud De Boekenweek. Haar geschenk van dit jaar: Drie Novellen (van Bordewijk, Marie Koenen en Marianne Philips). Van twee tot liegen April is het dit jaar boekenweek. Wie in deze week zijn duiten besteedt aan een boek en zou hij of zij het beter kunnen besteden! wordt door de gezamenlijke Hollandsche boekverkoopers beloond met een boek, dat dit jaar den vorm heeft, gekregen van een novellenbundel. waar in de drie bovengenoemde auteurs hun bij dragen leverden. Aan Elisabeth Zernike en Antoon Coolen werd de samenstelling op gedragen en zij betreuren het in een kort voorwoord dat het niet mogelijk bleek een kort verhaal van Arthur van Schendel voor hun bundel te verkrijgen. Waarmee mis schien en naar ons inzicht niet ten on rechte gezegd wil zijn dat men Van Schen del in alle kampen als een der allervoor naamste novellisten van ons land te be schouwen heeft. Wat niet wegneemt dat men door het samenbrengen van het thans gebodene een geheel heeft verkregen dat niet te zeer rammelt en toch een drietal zeer verschillende schrijvers-naturen onder één hoedje vangt. Zonder hun scherpste kanten te laten zien hebben de drie novellisten ieder afzonderlijk een keurige bijdrage geleverd: men mag ditmaal het gegeven paard rustig in den bek kijken en kan het in volle te vredenheid aan den teugel mee naar huis voeren. In „Huis te huur" geeft Bordewijk de sen saties van een man die, maatschappelijk in het leven geslaagd, op een onverwacht mo ment zijn jeugdjaren nog eens doorleeft. Die jaren heeft hij in Den Haag gewoond. Nu heeft hij een groot reisbureau in. Rotterdam. Hij moet in Den Haag een vergadering van collega's bijwonen en na afloop daarvan loopt hij, waarom weet hij zelf niet direct, de straten door waar hij dertig jaar tevoren zijn jongensliefde onderging. Hij zoekt .haar" huis weer opdat te huur staat en in den man van 1937 herleeft de jonge ling van 1907, op zoo intense wijze dat de directeur van de Rotterdamsche firma in hem geheel plaats maakt voor den Haag- schen kantoorbediende, met de nog niet we reldwijze zielebeweging zijn aandrift volgend. Hij gaat daar geheel in op, tijdelijk maar hevig, en is in die korte poos plotseling oud geworden, zoo zelfs dat het bij eèn volgende vergadering zijn collega's opvalt. Hem zelf is ook iets klaar geworden: zijn leven heeft een belofte vergeten in te lossen: ook zijn huis Is te huur blijven staan. Dan keert hij zich weer geheel tot zijn onderneming en zint op uitbreidingen en nieuwe winst. Een eigen aardige grens in een mannenleven is over schreden en het was wel iets voor een auteur als Bord!- rijk die overgang heel fijn zinnig in een fantastisch raam te plaatsen en zonder sentimentaliteit de hem zoo na tuurlijke ironie in bedwang te houden. Marie Koenen heeft in „Het Friesche Goud" zich bij de velen gevoegd die uit Rembrandt's familierelaties stof voor een vertelling geput hebben, Zij voert daartoe de beide zusters van de gestorven Saskia ten tooneele, die, blakend van trots op hun ge slacht en afkomst (dat der Uylenburgh's en die van den Leeuwarder burgemeester) doch nog meer van ijver, het geld van zuster Saskia voor Titus veilig te stellen onder hun beheereen poging doen den jongen van zijn vader en de tweede moeder Hendrik je Stoffels af te halen. Poging die afstuit op Titus liefde voor zijn vader eri de genegen heid voor Hendrikje, maar die aardig en le vendig door Marie Koenen geschilderd wordt. Dat waardeerend. zouden wij toch geneigd zijn te gelooven dat Rembrandt nu voorloo- pig genoeg litteraire kluifjes heeft opgele verd. Men kan er een beetje bevreesd voor zijn dat weer anderen nu Rembrandt's broers, moeder, schoonvader enz. tot centrum hun ner belangstelling gaan verkiezen en ook die dames en heeren dan met honderd namen uit een Kiinstler-lexicon hun conversatie gaan lardeeren. En geheel en al zeker kan men er niet van zijn of dit genre Marie Koe nen speciaal ligtal nemen wij van onze waardeering geen woord terug. Misschien de beste novelle, het meest uit het eigen wezen geschreven, lij'kt die van Marianne Philips: De Koningsweg. De Koningsweg is de breede rivier waarop Marinus, de schipper, leeft.het is ook de breede weg dien hij gaan moet om God te vinden, hij die nooit bidden kon en, zonder slecht te zijn, vol leugen zit. Hij heeft in den Kerstnacht slecht wacht gehouden en zich door een vrouw laten afleiden, terwijl de zijne, met de kinders, naar de kerk gegaan was om het Kerstfeest te vieren. En van zijn afwezigheid is gébruik gemaakt om op een andere schuit te stelen en hij zal getuigenis afleggen dat hij wacht geloopen en niets ge zien heeft. Age, de schipper die het tweede gezicht heeft, zal hem redden van dien. leu gen, zal hem leeren met God te verkeeren als een man. en het niets te achten al wat men van hem zeggen zal, nadat hij zijn mis slag erkend heeft. Het is een sterk-geschre- ven verhaal, deze Koningsweg, een artiste als Marianne Philips niet onwaardig. Ook zij verkeert hier, naar ik meen, op eèn voor haar ongewoon terrein, doch zij is daar, door haar sterk intuïtieve menschelijkheid, even rustig en zeker als in de milieux die zij ons in vroeger werk toonde. De drie novellen hebben komt het door de keuze der samenstellers? iets gemeen zaam. En wel een stille wijsgeerigheid, die bij de vrouwen een sterker religieusen inslag vertoont. Men kan daar opzet in zien en dien dan waardeeren: niemand die dezen novel lenbundel ten geschenke krijgt behoeft voor den inhoud bevreesd te zijn; hij is bestemd voor den ganschen breeden kring van Ne- derlandsche lezers en zal hopelijk den Neder- landschen boekverkoopers deze week vreugde bezorgen. De laatsten zetten hun beste beentje voor en maken verlokkende uitstallingen voor hunne vensters. Voor deze min of meer na tionale betooging beschikken zij toevallig over een aantal aantrekkelijke nieuwighe den waarvan wij er slechts enkele hier noe men kunnen om aan dit stukje een bij de ge legenheid passend staartje te fokken. Of zal de door J. H. Kok in Kampen royaal uitge geven kwarto van vijf en een half honderd pagina's over de Nederlandsche Volkskarak ters geen schitterend figuur slaan temidden der nationale uitgaven waarmee deze week gepronkt wordt? En Poortenaar's boek over de Hollandsche Etsers van de Gouden Eeuw met het enthou siast geschréven hoofdstuk over Hercules Seghers! Beide werken verdienen meer aan dacht dan wij er deze week aan wijden kun nen. Vooral de volkskarakters vragen een rustige, bezonnen bespreking. En intusschen brengt de uitgever Querido vandaag nog „Verzamelde Werken van Marsman" in drie deelen ter tafel, die in de Boekenweek van den ondernemingslust der Hollandsche uit geverij .-geen kwaad staal te zien geven en voor de vrienden der jongere vaderlandsche litteratuur een verrassing zullen wezen. _Of het verzamelen praematuur is of wij voorloopig onbesproken laten. Niet te vroeg is het, dat deze week voor het Neder landsche boek verzamelen geblazen wordt. Dat niemand op het appèl ontbreke! J. H. DE BOIS. BEVERWIJK MELKCURSUS VAN DE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Voor mannelijke en vrouwelijke personen boven de 16-jarigen leeftijd zal het bestuur van de-plaatselijke af deeling van de Holland sche Maatschappij van Landbouw een melk- cursus organiseeren onder leiding van een gediplomeerd voormelker, aangewezen door de commissie ter verbetering van de melkwin- ning in Noord/Holland. De cursus, die in Mei begint met een on- deiitteking An den hooitijd, zal bestaan uit acht practische lessen, terwijl ook enkele uren bestemd zullen zijn voor theoretisch onder richt. LEDENVERGADERING VAN DE C.D.U. De plaatselijke afdeeling van de Chr.-Demo- cratische Unie zal op Donderdag 14 April in de kleine zaal van het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw een ledenvergadering houden. De heer C. v. d. Linde zal in deze bijeen komst een lezing houden over het onderwerp: „De C.D.Ü. van het sociale vraagstuk". VERGADERING VAN DE N.C.G.O.V. De afdeeling Beverwijk van de N.CjG.O.V. zal op Woensdag 13 April een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw aan den Ooster wijkstraat houden. De heer H. Bakker zal een lezing houden over: Misdadige Jeugd. Voorts vermeldt de agenda de verkiezing van een af gevaardigde naar de districtsvergadering, die op 23 April te Enkhuizen zal. worden gehouden. BEVERWIJK SPARTA. In den Zondag a.s. te spelen bekerwedstrijd BeverwijkSparta zal onze plaatselijke derde klasser in de volgende opstelling in het veld verschijnen: Doel: Hoogewerf. Achter: Vessies, J. Kuijer. Midden: Tienma, Th. Kuyper, A. de Ruijter. Voor: Markx, Steenvoorden, J. v. d. Steen, Maenhout en Koning. LAND- EN TUINBOUWPRAATJE. Haver. Een oud landbouwg'ezegde luidt: „late haver komt ook op", waaruit de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat het'beter is de haver vroeg te zaaien. En dit is wel mogelijk, omdat haver de voorjaarskoude tamelijk goed ver draagt. De beste tijd is van half Maart tot half April. Wat de grondsoort betreft, is haver niet kieskeurig. Ook behoeft de grond niet zoo erg droog te zijn. Vandaar, dat men haver vaak als eerste gewas verbouwt in jonge polders, welke van rietland tot grasland herschapen moeten worden. Als ondervrücht zaait men dan witte klaver, zoodat reeds direct na het maaien van de haver een zode gevormd wordt. In zoo'n geval gebeurt de verbouw van haver dus niet zoo zeer oni de korrelopbrengst, dan wel om den bodem voor grasland geschikt te maken. Hetzelfde doel wordt beoogd, wanneer men boschgrond na het rooien van het hout, in bouwland wil veranderen. Overigens groeit haver op vrijwel alle grond soorten, die niet te droog zijn, het best op zware klei en goeden zwavelgrond. Doch ook nog tamelijk goed op niet te drogen zandgrond, voor of na aardappelen en rogge. Vroeger werd in de gemengde bedrijven op den zand grond de haver voornamelijk verbouwd als krachtvoeder voor paarden. Thans teelt men de haver ook veel voor technische doeleinden (havermout-fabricage). Zelfs wordt elk jaar nog een flinke hoeveelheid buitenlandsche haver ingevoerd, een bewijs, dat de haverteelt hier nog wel voor eenige uitbreiding vatbaar is. En wanneer alle verbruikers van haver mout uitsluitend een Nederlandsch fabrikaat eischten, gemaakt van inlandsche haver, dan zou dat ongetwijfeld onzen landbouw ten goede komen. Wil de haverteelt loonend zijn, dan moet ge tracht worden van een minimum oppervlak een maximalen oogst te krijgen. Dit kan wanneer de bemesting behoorlijk is en goed zaaizaad gebruikt wordt. Wat de bemesting betreft, mag niet vergeten worden, dat haver meer stikstof verlangt dan fosforzuur en kali. Maar toch mag men niet zoo redeneeren,, dat haver het wel bijna zon der beide laatste meststoffen kan stellen, zoo als men vroeger, zeer ten onrechte, wel deed. De stikstofbemesting geschiedt bij voorkeur in den salpetervorm, waarvoor wij dan chili- salpeter nemen, gerekend naar 300 a 400 K.G. per hectare, waarvan de helft direct bij het zaaien en de andere helft bij het opkomen als overbemesting gegeven kan worden. Fosforzuur- en kalibemesting geve men res pectievelijk als slakkenmeel en kalizout 40%, van beide 400 Kg. per hectare. Wat de keuze van het zaaizaad aangaat, de Adelaarshaver, een kruising uit Van Lochow's Gele én Zegehaver, in 1914 door de Zweedsche Zaaizaadvereeniging te Svalöf in den handel gebracht, wordt algemeen zeer geschikt ge acht. Op de interprovinciale proefvelden ver kreeg men er de hoogste opbrengsten mee, ter wijl zij in de practijk, ook op goeden zand grond en in de Veenkoloniën, gunstig beoor deeld wordt. De korrel, hoewel wat fijn en smal, heeft een fijne bast,en leent zich goed voor havermoutfabricage. Overbemesting. Overbemesting heeft ten doel'de gewassen, na de wisselvalligheden van den winter, in het voorjaar tot hernieuwden, krachtigen groei aan te zetten. Dit geldt zoowel voor de winter granen als voor het grasland. Zal de overbe mesting aan haar doel beantwoorden, dan moet deze tijdig worden toegepast, want wie spoedig helpt, helpt dubbel! De beste meststof voor overbemesting van granen en gras is nog altijd het chilisalpeter. Prof. Hudig schreef zeer terecht in het Landb. Tijdschrift: „Chilisalpeter heeft zeer bijzondere eigenschappen en wij betwijfelen, of een der thans bruikbare andere stikstofverbindingen ooit in staat zou zijn, de werkelijke bijzondere ontwikkeling van het stikstofverbruik in die mate tot stand te brengen. De waarde van het chilisalpeter als overbe mesting is gelegen in haar snelle en zekere werking, terwijl het bovendien de kalktoestand van den bodem gunstig beïnvloedt. niet-willenri-Rotterdam-- IJMUIDEN FEESTAVOND CENTRALE BOND. (Zie ook Ieders in dit nummer). De gehuldigden waren behalve de reeds genoemde heer H. van Eden. de heeren P. Alders, P. de Boer, J. Groen, K. de Groot, J. Kaan, C. Kok, W. Nat, J. van Os, W. Schel vis, A. van der Wijk, Aa de Wijn, S. Heilig, M. Boeter en J. Weduwer. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Corrie IJm. 21, Ewald IJm. 48, Maria -R, - Ommering IJm. -7, IJmr-m OPGELEGD. De Vios 4 IJm. 96 en de Olympia IJm. 111, zijn opgelegd. CULTUREELE FILMS. Zaterdagmiddag 2 uur en 4 uur geeft het comité voor cultureele films een filmver- tooning in ,De Pont". Vertoond zullen wor den: een gekleurde diepzeefilm en de film van Jan P. Strijbos „Natuurgeheimen van den Balkan". BRAND IN EEN CAFé. Hedennacht te 1 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een café in de Bloemstraat. Doordat de brandwere spoedig ter plaatse was bleef de brand beperkt tot de huiskamer, die echter geheel uitbrandde. Er was veel waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt VROUWE NTWIST. Een juffrouw te IJmuiden-Oost heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling gepleegd door een buurvrouw. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Oostenrijk op de „zwarte lijst". Door Amerika als „meest begunstigde natie" geschrapt. Het Amerikaansche ministerie van finan ciën zal eerlang instructies uitgeven aan de douane Oostenrijk te schrappen van de lijst der naties, die behandeld worden op de basis van meestbegunstiglng. De Oostenrijksche handelsproducten zullen worden beschouwd als afkomstig uit Duitschland. welk land, wat de voordeelen op handelsgebied betreft, op de „zwartelijst staat". Er wordt opnieuw den nadruk op gelegd, dat de Vereenigde Staten de aansluiting niet „de jure" erkennen, doch genoodzaakt waren op te treden ten einde een overweldigen toe vloed van Duitsche goederen via Oostenrijk tegen te gaan. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van dit blad, met duidelijke ver melding van naam en woonplaats. Vragen waaraan naam en adres ontbreken, ivorden terzijde gelegd. De namen der vragers blijven redactie geheim. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragenicelker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. PLANTEN. VRAAG: Ik heb een uitgebloeide witte cyclame Kan ik die overhouden en in mijn tuin planten? Zoo ja, moet dit nog op een speciale manier ge beuren? ANTWOORD: U kunt baar best overhouden, maar dan moet u ze in den pot laten staan, den eersten tijd gewoon water geven, daarna lan; zaam minder water. Droog bewaren, 'om Augstus-September weer beginnen op te kweeken. U kunt haar oolc met den pot in den tuin zetten Dan begin October weer binnen halen. RECHTSZAKEN VRAAG: I. Hoeveel bedraagt het waschgeld voor een dienstbode, die voor dag en nacht in betrekking is? 2. Hoeveel kostgeld per dag? ANTWOORD: 1. Men kan hier niet meer van een gebruikelijk bedrag- spreken, daar het zel den of niet meer voorkomt, dat het afzonderlijk betaald wordt. 2. 1 per dag. DIEREN. VRAAG: Ik heb een koud-wateraquarium waar in 4 vischjes (goudviseh, citroenvisch en karper- tje?). Het wordt gevuld met leidingwater. Na 6 a 8 dagen wordt het water troebel, zoo zelfs, dat het na 2 a 3 weken gelijkt op vuil slootwater, waar men niet doorheen kan zien. Ik voer ge droogde watervlooien. Is hiertegen iets te doen'. ANTWOORD: Het water niet meer ver- versehen. Het groenbeslag van de glaswanden verwijderen met een gilettemesje, gemonteerd op een houtje of de voor dit doel in den handel brachte houders. Eenmaal per week voor 10 cent levende watervlooien in het water gooien (niet méér voeren). Groeien de algen (groenbeslag) weer aan, dan weer verwijderen. A RECEPTEN. VRAAG: Hoe moet ik een vlek van koffie met slagroom uit een lichtgroene wollen japon ver wijderen Behandeling met eau de cologne helpt niet. ANTWOORD: Eerst met een dotje watten ge drenkt in perchlooraethyleen afwrijven. Daarna als de vlek niet geheel verdwenen is, met lauw water, waarin wat mierenzuur is gedaan, af- sponsen. Het is niet onmogelijk dat u met de eau de cologne de kleur reeds hebt beschadigd. VRAAG: Hoe moet ik een champagnevlek uit een witte tafzijden avondjurk verwijderen? ANTWOORD; Eerst afsponsen met warm wa ter. Daarna met een leeren lap zoo droog mogelijk kloppen en de plek bedekken met een laagje magnesia, dat na een uur weer verwijderd wordt. Is de vlek niet geheel verdwenen, dan betten met watei'stofsuperoxyde en rustig eenige uren la.ten liggen. Dan weer behandelen als boven. VRAAG: Op een nieuwe cocosmat heb ik ge smolten roomboter met plantenvet gemorst. Met benzine heb Ik het er niet uit kunnen krijgen Wat moet ik doen? ANTWOORD: Stevig afschuieren met perchloor aethyleen. Daarna de plek bedekken met een laagje magnesia, dat na een uur weer verwijderd wordt. VRAAG: Hoe kan ik een vacht van een kin derwagen die geel en vuil geworden is weer schoon krijgen? ANTWOORD: Glad op een tafel leggen. Dan met sterke zeepsop goed wasschen en. met warm water afspoelen tot het. water helder blijft. Zoo droog mogelijk tusschen doelcên uitknijpen cn buiten te drogen hangen. Vooral toezien, dat de vleeschzijde niet nat wordt. VRAAG: Wat moet ik doen om een linnen tent voor vier personen absoluut waterdicht te krijgen? Moet ik haar behandelen met koud of warm water? ANTWO'ORD: Stevig inwrijven of niet een kwast insmeren met lijnolie (1 dL. rauwe en 1 dL. ge kookte) 14; dagen laten drogen, vooral goed glad ophangen en liefst in de buitenlucht, Eleetrisehe centrales in Catalonië' bezet. Franco's troepen nemen Tremp. AiLAMANCA, 8 April iHavas). Volgens het gisteren door het hoofdkwartier van Franco gepubliceerde communiqué hebben de rechtsche troepen o.a de dorpen Talarn en Claret bezet. Het terrein dat den vorigen dag veroverd was, werd „gezuiverd" De troepen, die zuidelijker opereeren, sta ken de Noguera Pallaresa over bij den stuw dam en de waterreservoirs. Zij bezetten even eens de dorpen Vilamitjana, La Pobla de Segur en de eleetrisehe centrale, die door middel van de twee hoogspanningskabels Barcelona van stroom voorziet. Ook werden de eleetri sehe centrales te Cabet en Terradets ver overd. De troepen in Aragon veroverden Villa Nueva de la Sal. De legioen-soldaten rukten verder op langs de wegen naar Cherta en Pauls. Een andere divisie heeft na het verzet van den vijand te hebben gebroken o.a. La- tosa, Mutanola en Blanca bezet. Aan het front van Guadalajara werden volegns het communiqué alle vijandelijke aanvallen afgeslagen, Havas meldt uit Saragossa, dat in het tijd vak tusschen 18 Maart en 6 April de rechtsche troepen 289 dorpen met 343.000 inwoners en een oppervlakte van 20.000 vierkanten kilo meter hebben veroverd. De republikeinen zijn nog mester in een Catalaansch gebied van 22.000 vierkanten kilometer. Zondag a.s. (10 April) heeft dus "dit toumooï voor de eerste maal plaats op het H.F.Q.-ter- rein aan de Spanjaardslaan. De leeftijd van de deelnemers mag op den dag van het toumooi nog geen 17 zijn. De wedstrijden duren twee maal 15 minuten, in een halve competitie van twee afdeelingen; de afdeelingskaimpioenen spelen een beslis singswedstrijd om den eersten en tweeden prijs. Er is een wisselbeker beschikbaar gesteld voor den winnaar, die eigendom wordt na driemaal achtereen of vijf maal totaal te zijn gewonnen. Verder zijn er individueele prijzen voor de Ie en 2e prijswinnaars. Dit jaar bestaat afdeeling 1 uit: Quick, Sparta, Kampong, H.V.V. en afdeeling 2 uit: V.O.C., D.F.C., H.BB. en H.F.C. Het tournooi begint te 11 uur v.m.; de afdeelings- kampioenen komen van 3 tot 3.30 uur n.m. tegen elkaar in het veld. Velen zullen ongetwijfeld de jeugd van deze oude clubs aan het werk willen zien. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN DUITSCHE ZEEPFABRIEK. Donderdagmiddag heeft in een zeepfabriek in Doehbeln een. ontploffing de ziederij ver nield. De ontploffing ontstond in een reser voir met ongeveer drieduizend liter vloeibaar vet, Een deel van het gebouw sloeg door het keldergewelf, waar arbeiders werkzaam wa ren. Zes gewonden konden geborgen worden, vier personen liggen nog onder het puin! Men vreest, dat zij om het leven zijn geko men. DAMMEN. DAMCLUB FLORA. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden der Damclub „Flora" zijn als volgt: M. v. Leeuwen—J. H. Reedijk 1—1 J. Burghout—A. Kol 0—2 B. TroostA. J. Beendeus 20 H. J. H. Nessen—C. Pot 0—2 C. Pot—H. J. H. Nessen 20 Hevige brand in Mexicaansclie havenstad. Op de Ertskade in de haven van de Mexi- caansche stad Tampico heeft gisteren een brand gewoed, die geweldige schade heeft aangericht. In een Noorsch vrachtschip brandden eenige ruimen geheel uit, tien houten huizen werden in de asch gelegd, vijftien-wagons met baren zilver verbrandden. Het gesmolten zilver vloeide over de kade. terwijl duizenden baren JUNIORES-TOURNOOI „DE ACHT". A.s. Zondag op het H. F. C.-terrein H.F.C. heeft in samenwerking met Quick (H.), Sparta, Kampong, H.V.V., D.F.C. en H. B. S„ teneinde te voorzien in het gemis van de vroegere Corinthian Juniores Toumooien, een iedere jaar te houden Juniores tournooi „De Acht", georganiseerd. Deze naam is ont leend aan het aantal deelnemende vereeni- gingen. Dit tournooi is goedgekeurd door den K.N. V.B. en zal ieder jaar op den tweeden Zondag- van April plaats hebben. KEGELEN. Districts-Bondenwedstrijd. Twee jaar geleden werd er verandering gebracht in het verkegelen van het bonds- kampioenschap; daardoor werd ons land in zes districten verdeeld. De Haarlemsche bond werd ingedeeld in district I, omvattende de steden Alkmaar, Amsterdam, Den Helder en Haarlem. Zondag a.s. zal in het kegelgebouw aan de Tempeliersstraat de wedstrijd van district I plaats hebben; daar zullen dus de 10 beste kegelaars der bonden uit genoemde plaatsen hun krachten meten; ieder tiental zal na tuurlijk zijn uiterste krachten inspannen om het hoogste hout te werpen en daardoor kam pioen van het district te worden. De zes kampioenen komen in Mei a.s, te Utrecht in het strijdperk om het bondskam- pioenschap, dus het kampioenschap van Ne derland. Deze dist'rictswedstrijden zijn het beste te vergelijken met de competitie in de voetbal sport, alleen wordt bij de kegelsport de be slissing in één dag verkregen. Daar het zeker is, dat vele belangstel lenden uit het district hun favorieten zullen vergezellen, zullen er ook nog drie vrije baan wedstrijden worden gehouden, waardoor ook zij in de gelegenheid zijn een balletje te werpen met de kans op een mooien prijs. De wedstrijd, die zeer spannend zal zijn, zal ongetwijfeld groote belangstelling hebben en begint des morgens 11 uur en eindigt te 6 uur, waarna onmiddellijk de prijsuitreiking zal plaats hebben. De kegelsport, die hoe langer hoe meer be langstelling trekt en ook in de rij der sporten de plaats gaat innemen, die haar toekomt, zal Zondag in Haarlem weer hoogtij vieren; velen zullen de gelegenheid aangrijpen, eens een kijkje te gaan nemen. Het tiental dat voor Haarlem uitkomt, luidt ais volgt: L. Dost, H. Drupsteen, H. van Duijnen, H. Frantzen, A. ter Horst, J. van Ke.s- sel, J. J. Mij er, J. Schipper, T. Timmer en N. P. Visser. Reserves zijn: H. Loerakker en Jac. Koel, Het bestuur van Mij. Zieken fonds IJmuiden vraagt voor het schoonhouden van de kantoor- en andere lokalen een WERKSTER Br. aan den Administrateur Vel- serduinweg 134 IJmuiden-Oost. Kleeding op maat Uw adres voor Uw COSTUUM DEMI of REGENJAS is Antoon Smits J. P. COENSTRAAT 109 IJMUIDEN. Gedipl. Kleermaker uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Gevr. te Castricum een NET DIENSTMEISJE voor 3/4 dagen. Br. onder no. B 1113 bur. van dit blad WATERDICHTE KAMPEER- TENTEN. Demonstratie-tenten van het vorige seizoen voor 1/3 v. d. prijs (iets smoezelig), niet smerig of vuil, met nog volle schriftelijke garantie. Tenten en Zeilfabrieken „The Indiana" Zijlweg 111, Haarlem TE KOOP een vouwwagen tegen elk aann. b. Burg. Weertstr. 8, Velsen Nrd. NETTE COMMENSAAL gevr. Wijkerstraatweg, Velsen N. Br. IJ 1871 bur. v. d. blad Tegen 18 April nette LOOP JONGEN gevraagd, van 17 jaar. IJmuider Apotheek. B. z. a. NET MEISJE, bekend m. lichte kantoorwerkzaamheden, zoo noodig ook schoonh. v. kan toor, tegen kl. salaris. Br. IJ 1870 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevr., 16 of 17 j„ tot 2 uur, met middageten, Vrijdags tot 5 uur. Aanmelding Kruidbergerweg 12 Santpoort. HUIS te huur 2.10 per w. met vrij w. Te bevr. Wijkerstraatweg 188, Velsen. Een in goeden staat zijnd ZON- XESÖHEint c koop gevr., lang 7: Mtf: Br. onder. no._ B 1111 burf van dit blad het gehakt per 3 p. tl.- met een halt p. vet cadeau DAAROM NAAR KONINGSTRAAT hoek Kloostèrstraat Verkoopt alleen HOLLANDSCH RUNDVLEESCH te BEVERWIJK geslacht. ZIET ONZE ETALAGES VARKENS- EN KALFS- VLEESCH tegen scherp concurreerendc prijzen. SOEPCOMPLET 1 pond gehakt 1 pond pouletOw CGlIT MERGPIJP CADEAU. RUNDVLEESCH p.p. 3p. Lappen 35 ct. 0.90 Stukjes 40 ct. l'.lO Rosbeef 40 ct. 1.10 Ribstuk 40 ct. 1.10 Rollade 40 ct. 1.10 Lenden 45 ct. 1.20 Haas 55 ct. 2pd. 1. Biefstuk 60 ct. 2pd. 1.10 Poulet 35 ct. Gehakt 30 ct. Voor Uw BOTERHAM zijn wij rijk gesorteerd' Als EXTRA'RECLAME bestaat ons 12 uurtje uit: Alles tezamen l ons Leverworst 8 ct. 1 ons Bloedworst 8 ct. 1 ons Metworst 8 ct. 1 ons Gebr. Gehakt10 ct. DE DIRECTIE. BEIGE KINDERWAGEN, dikke bandjes, compl. m. vacht, bedje en regenzeil. Bruine pitr. wieg, rose bekleed, met bijpass, staan de luiermand. Electr. eierkoker Alex. Bellstraat 37. FLINK HANDIG MEISJE gevr., van half negen tot half 5. Aan melden Hofdijklaan 28, Driehuis 's av. van half 8—half 9. Verwerk de GOEDKOOPE LAP PEN 7.elf. Clubs van 4 5 p. 3 md. v. d. Wel. Berkheydestr. 7 rd. Hrl. Te huur VRIJ HUIS 5.50 p. w. Maraisstraat 7. Te bevragen CTa- gelingerweg 49. Santpoort. MOOI BURGER WOONHUIS te koop. Pres. Steynstraat, prijs n. o. te k. Bevr. Schneevoogtstr. 11 rd. Haarlem Praelit, wij BOVENHUIS, 3 k„ keuken, zolder en slaapk. 4.60." -Klarenbeekstraac: 43 rd:. begin Leidscheburt. Sleutel 40 zw. VOOR. ELKE KRING „CUPIDO" VERLOVINGSRING Alle maten één p r ij s per stuk 7.50 Alléén verkoop DEN HAAG SPUISTRAAT 12 a t/o. Cafetaria. HAARLEM BARTELJORISSTRAAT t/o. de Herna

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3