Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Aanvallen op Hoofdbestuur en voorzitter. Handelf hef Hoofdbestuur niet overeenkomstig den wil der leden? Nadat de voorzitter, dr. A. J. Verhage, Maandagmiddag in de 186e algemeene ver gadering der Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur, de Maandag door ons vermelde ope ningsrede (waarin hij ook den eere-voorzit- ter. den heer E. H. Krelage, had welkom ge- heeten) had uitgesproken, werd de vergade ring voortgezet. Het jaarverslag van den algemeenen se cretaris-penningmeester over 1937 werd goed gekeurd en de rekening 1937, sluitende met een bedrag van f 55.297,60 aan ontvangsten en uitgaven en een voordeelig saldo van f 3.191,76 eveneens. Bij de rondvraag drong de afd. Hillegom aan op: lagere prijzen in het restaurant, ver betering van den luidspreker in de Beurszaal, omdat hij storend werkt, en op betere ven tilatie in de Beurszaal. Voorts pleitte dezelf de afd. er voor, dat dezelfde personen, die op de Beurs te Haarlem worden toegelaten, ook zullen worden toegelaten op de Beurs te Hil legom en omgekeerd. De voorzitter zeide on derzoek en bespreking van een en ander in het Hoofdbestuur toe. De heer 't Mannetje (Hillegom) vroeg, of het Hoofdbestuur al bij den minister had aangedrongen op maatregelen tot vergrooting van den export. De voorzitter antwoordde, dat in dezen al het mogelijke wordt gedaan. De heer D. W. Lefeber (Lisse.i vroeg, een onderzoek in te stellen naar de financieele resultaten voor het vak van afschaffing der buitenlandsche minimumprijzen. Verder vroeg hij een officieelen vertegenwoordiger van het bloembollenbedrijf aan te stellen in het buitenland. Dit zal wel geld kosten, maar komt er geen vertegenwoordiger, dan kost het het vak nog veel meer. De voorzitter meende, dat het door den heer Lefeber gewensehte onderzoek niet wel mogelijk is, maar het Hoofdbestuur zal deze zaak bespreken. Oppositie. Bij de voortgezette rondvraag kwam oppo sitie tegen het Hoofdbestuur aan den dag. Vooral uit wat de heeren Murk en de Zeeuw zeiden, bleek dat zij en hun mede standers er ontevreden over zijn dat. nadat de algem. vergadering van 21 Juni 1937 zich met overgroote meerderheid tegen de voort zetting van alle saneeringsmaatregelen had uitgesproken, ondanks het praeadvies van de meerderheid van het Hoofdbestuur dat voor voortzetting dier maatregelen pleitte, het Hoofdbestuur (in weerwil van de belofte van den voorzitter van loyale bepleiting van den wensch der vergadering bij de regee ring) niets anders gedaan heeft, dan den minister met den wensch der vergadering bekend te maken. Voorts hadden de opposanten er ernstig bezwaar tegen, dat door verschillende groe pen (herinnerd werd aan het rapport der 24 van ,De Hyacint", bij de samenstelling waar van dr. Verhage adviseur is geweest) mede op aandringen van verschillende Hoofdbe stuursleden der Alg. Vereen.; die eveneens in die verschillende organisaties zitting hadden of er vooraanstaande leden van waren, in middels bij den minister op behoud der sa neeringsmaatregelen is aangedrongen. Het Hoofdbestuur is hier tegen niet opge treden. Verschillende Hoofdbestuursleden bleven aan de uitvoering der saneeringsmaat regelen medewerken, terwijl het volgens de oppositie hun plicht was geweest, daarvoor te bedanken. Een andere grief van opposanten was, dat het Hoofdbestuur met reorganisatieplannen is gekomen .waarbij de macht naar de groe pen en het Hoofdbestuur werd verlegd om, zoo meent de oppositie, via de groepen en het H.B. en met uitsluiting van de afdeelingen, de saneeringsmaatregelen doorgevoerd te krijgen. De reorganisatieplannen werden verworpen, maar nadien nog 2 maal door het H.B. ingediend, doch weer ingetrokken na dat gebleken was dat er geen voldoende meerderheid voor kon verkregen worden. Uit een en ander leidde de oppositie af, dat het H.B. niet alles in het werk heeft ge steld om te handelen in overeenstemming met den wil der leden, hetgeen zal moeten leiden tot verzwakking van de Alg. Vereen. De heer Murk 'zeide. dat het Hoofdbestuur zal moeten zorgen, dat de groepen zich voortaan alleen met technische quaesties be zig houden. En een reorganisatie, die „den kleinen man kapot zou maken" wenschte spr. niet. Een motie van wantrouwen zou nog niet worden ingediend, maar het Hoofdbestuur beschouwe het gesprokene als een ernstige waarschuwing. De voorzitter vestigde er in zijn antwoord de aandacht op, dat volgens de thans van kracht zijnde statuten de groepen zelfstan dig zijn. Voorts heeft het Hoofdbestuur het standpunt ingenomen, dat, waar de belangen der leden behartigd moesten worden bij de uitvoering der saneeringsmaatregelen, het Hoofdbestuur daarbij toch tegenwoordig moest zijn. Het Hoofdbestuur heeft de uitspraak in zake de saneering bij de regeering uitvoerig toegelicht. Spr. betreurde het, dat de regee ring in dezen geen besluit heeft genomen. Het Hoofdbestuur heeft spr. opgedragen, zit ting te nemen in het Surplusfonds (dit zit ting-nemen was den heer Verhage door den heer Bakker verweten). Overigens zegde de voorzitter toe deze zaak. evenals alle bij een rondvraag ter sprake ge brachte onderwerpen, in het Hoofdbestuur te zullen bespreken. Tenslotte betoogde spr. nog eens, dat het H.B. niets onbeproefd heeft gelaten om de uitspraak der leden van 21 Juni 1937 te doen uitvoeren. Actieve verkooppolitiek voor bloembollen. Na afloop der eigenlijke vergadering hield de voorzitter, dr. A. J. Verhage, een inleiding over de vraag, waarom voor bloembollen een actieve verkooppolitiek gevolgd moet worden, wat op dit gebied gedaan wordt en gedaan moet worden. Aan deze inleiding is het volgende ont leend: Wanneer men den handel in landbouwar- tikelen tarwe, gerst e.d. beziet, dan vraagt men zich af waarom voor deze bodem producten geen propaganda wordt gemaakt en voor het bodemproduct bloembollen in zoo sterke mate. Het verschil tusschen pro ducten, die wel en die niet gepousseerd wor den, wordt ook in de ecoimmische litteratuur besproken O.m. wordt de oorzaak van dit verse1, >1 e .fV.t in den aard van de vraag. Heef', deze uun elastisch karakter, dan wordt i een actieve verkooppolitiek gevoerd; in het tegenovergestelde geval niet. De oorzaak wordt ook gezocht in de op- brengstwetten. Wanneer het optimum van de meest voordeelige productie overschreden is, zooals bij bodemproducten, wordt het product niet gepousseerd, wat in het tegen overgestelde geval b.v. bij industrie-pro ducten wel gebeurt. Dit laatste klopt echter niet op het voor beeld der bloembollen. Aandacht moet er echter aan gegeven worden, dat de produc tie hiervan anders verloopt dan van b.v. tar we, waar men een deel van den oogst, ook voor consumptie geschikt .afzondert voor de uitzaai. Bij bloembollen oogst men echter leverbaar en plantgoed; het laatste is alleen geschikt voor heropplanting. Het kwantum plantgoed geeft echter een sterke expansie drang'. Dit leidt er toe, dat men een actieve verkooppolitiek voert, die mogelijk is dooi den aard van de vraag, die elastisch is, zoo dat men door propaganda e.d. de vraagcurve ook naar boven kan verschuiven. Individueele firma's maken reclame, maar om in een bepaald gebied het gebruik aan te wakkeren en bloemenliefhebbers te kwee ken is ook propaganda op grootere schaal en van anderen aard noodig, die niet door individueele firma's wordt gevoerd. Vooral om deze reden is het noodzakelijk dat het bloembollenvak als geheel een collectieve, onpersoonlijke reclame voert. Een belangrijk middel hiertoe is de propa gandafilm. De film „Van bol tot bloem" heeft jaren lang over de geheele wereld deze func tie vervuld; nu is een nieuwe smalfilm in de maak onder leiding van den bekenden cineast J. C. Mol. Het houden van radiovoordrachten is een belangrijk propagandamiddel. De parkbe plantingen, vooral in buitenlandsche hoofd steden maken een doelmatige propaganda voor het gebruik van onze artikelen in tuin en par kbeplan ting. Op de binnenlandsche tentoonstellingen, en vooral ook in de inzendingen op buiten landsche tentoonstellingen, die eveneens op groote schaal verzorgd zijn, wordt het pro duct getoond in al zijn gebruiksmogelijkhe den. Wil het bloembollenbedrijf zijn positie op de wereldmarkt behouden en versterken, dan zal met dat alles moeten worden voort gegaan en zullen deze pogingen moeten wor den uitgebreid. Het lange crediet, dat aan de buitenland sche broeiers wordt gegeven, is ook een uit nemend middel om den verkoop van bloem bollen te bevorderen, evenals de bewerking door reizigers, die aan de afnemers tevens voorlichting geven. Het wetenschappelijk onderzoek, waarvoor het bloembollenbedrijf zelf elk jaar aanmer kelijke subsidies geeft, is voor de uitbreiding van het afzetgebied ook van-groote beteeke- nis. Hierdoor wordt de kwaliteit van het pro duct systematisch opgevoerd, terwijl afwe rende maatregelen worden voorkomen. Het laboratorium te Lisse, dat door zijn vestiging in het centrum der cultuur dagelijks contact met de practijk heeft, helpt op deze wijze eveneens het afzetgebied uitbreiden. VELSEN I'AASCH WIJDING SA"VOND IN DE GE RE F. KERK. Op Woensdag 13 April, des avonds te half acht, zal in de Geref. Kerk aan den Konings weg te Velsen Noord een Paaschwijdingsavond worden gegeven. Er is orgelbespeling door den heer A. L. Schouten, kinder- en kwartetzang onder lei ding van den heer H. Slings Nz„ en declamatie door den heer J. den Duik. De toegang tot deze bijeenkomst is kosteloos. IJMUIDEN MARKTBERICHT. Scheveningen 12 April. (Versche visch). Tarbot 120 ct. per K.G. Griet 80 ct. per K.G. Tong 80140 ct. per K.G. Middel schol f 12—f 14 per 40 K.G. Kleinschol f 2.30—f 10.40 per 40 K.G. Schar f 1.70—f 3.20 per 40 K.G. SCHIP Araarante (Port.) x) Atreus Agamemnon (Ned.) Alcinous (Eng. x) Amstelland (Ned.) x) Atlanta (Fin) Aurora (Ned.) Altona (Du.) Bodegraven (Ned.) x) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Bin tang (Ned.) x) Ceres (Ned.) Clytoneus (Eng.) x) Cordillera (Du.) x) Enggano (Ned.) x) Eurylochus (Eng.) x) Eemland (Ned.) Ellen (Deen) Egori Ella Halm (Du.) Essen (Du.) Flintshire (Eng.) x) Federiko Glavic (J.S.) Fauna (Ned.) Glenaffaric (Eng.) x) Ganymedes (Ned.) Greta (Du.) Glenfinlas (Br.) Grootekerk (Ned.) Helder (Ned.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hamm (Du.) Heemskerk (Ned.) x) Harpalycus (Br.) Ionia (Du.) Irene (Ned.) Inverlee (Eng.) x) Joh. de Witt (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Laomedon (Eng.) x) XXIV Maggio (Ital.) Menes (Du.) Melampus (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Nansenville (Ned.) x) Nereus (Ned.) Orion (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Phoenicia (Du Perseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Peik (Noor) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Springfontein (Ned.) Singkep (Ned.) Saturnus (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Tjisondari (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Triton (Ned.) Tabinta (Ned.) x) Takoradian (Eng.) Tajandoen (Ned.) x) Titus (Ned.) Tordene (Br.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland 'Ned.) Willesden i Br.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) Zijpenberg (Ned.) VAN Buenos Aires (via Antw.) Hongkong Midd. Zee Batavia Hamburg Necochea Hamburg Ned. Indië Chili Chili Chili Zuid Afrika Chili Batavia Hamburg Batavia West Indië Batavia Batavia Z. Amerika Norrköping West Afrika Danzig Ned. Indië Verm, aankomst LAATSTE BERICHT La Plata Danzig Japan Midd. Zee Danzig Japan Japan Chili Ned. Indië Zwarte Zee Ned. Indië Zuid Afrika Rangoon W. Indië W. Indië Pt. Arthur Batavia West Afrika Batavia La Plata Ned. Indië Batavia West Afrika Vancouver Stettin Alexandrië Batavia Pto Barrios Midd. Zee Batavia New Orleans Kopenhagen West Afrika Japan Zuid Afrika Batavia Midd. Zee W. Indië W. Indië Batavia Batavia Alexandrië Ned. Indië W. Afrika Hamburg Midd. Zee Rangoon Ned Indië Midd Zee Midd Zee Buenos Aires Rangoon Buenos Aires Japan Santa Fé 30 April 28 April 14 April 15 Mei 17 April 3 Mei 14 April 14 April 19 Mei 8 Mei '5 Mei 3 April 1 Mei 3 Mei 19 April 16 April 9 Mei heden 24 April 25 April 23 Mei 23 April 18 April 15 April 14 April 27 April 22 April 14 April 20 April 14 April 18 April 19 April 24 April 25 April 13 April 21 April 17 April 30 Maan 15 April 13 April 12 April 20 ApriJ 25 April 22 April 16 April 25 April 15 ApriJ 29 April 11 Mei 24 Maart van Bahia Blanca. 26 Maart van Batavia. 10 April van Finisterre. 10 April van Finisterre. vertrekt 16 April 7 April van Santos, vertrekt 13 April. 10 April van Tjili.tjap. 7 April te Hamburg. 8 April van Cristobal. 3 April van Valparaiso. 9 April van Kaapstad. 8 April te Valparaiso. 9 April van Belawan. vertrekt 13 April, vertrekt 16 April. 9 April van Pto Barrios. 8 April van Padang. 3 April vertrokken, vertrekt 15 Mei v. B. Aires. 7 April vertrokken. 10 April te Rotterdam. 9 April vertrokken. 8 April te Soerabaja. 9 April van Belawan, 1 April van Rosario. vertrekt 16 April. 8 April te Londen. 10 April van Stamboul. 4 April vertrokken. 7 April van Takubar. 10 April te Manilla. 30 Maart van Curasao. 11 April van Port Said. 10 April van Izmir. 9 April van Soerabaja. 8 April v. Das-es-Salaam. 8 April van Port Said. 3 April van Pt. of Spain. 8 April van de Azoren. 28 Maart vertrokken. 6 April van Colombo. 8 April van Dakar. 8 April van Pt. Said. 1 April van Dakar. 4 April van Port Said. 8 April van Gibraltar. 10 April van Dakar. 9 April van Londen, vertrekt 16 April. 6 April van Zighi. 7 April van Belawan. 10 April van Trinidad. 10 April van Finisterre. in lading. 28 Maart vertrokken, vertrekt 14 April. 9 April van Lagos. 8 April van Port Said. 10 April van Port Said. in lading. 10 April te Calais. 7 April van Madeira. 11 April van Havre. 9 April van Gibraltar. 7 April van Pt. Said. 9 April te Luxuri. 9 April, van Pt. Said. 6 April van Calabar, in lading. 10 April te Triëst. 22 Maart vertrokken. 1 April van Padang. 11 April van Finisterre. 9 April van Catania. 8 April van Las Palmas. 10 April van Pt. Said. 8 April van Santos. 9 April te Moji. 5 April van La Plata. x) Schepen van een x> zijn grooter dar won brut.r register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 12 '.v1938. Tarbot 155—140 ct. per K.G. Tong 130—100 ct. per K.G. Heilbot 155—120 ct. per K.G. Griet f 44—f 24 per 50 K.G. Zetschol f 50—f 17 per 50 K.G. Kleinschol f 31—f 9 per 50 K.G. Bot f 7.50 per 50 K.G. Schar f 11.50—f 3.10 per 50 K.G. Tongschar f 47—f 22 per 50 K.G. Kleine poon f 7 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 20f 18 50 KG Kleine schelvisch f 20f 14 per 50 K.G. Groote gul f 17.50f 15.50 per 50 K.G. Wijting f 9.50—f 3.80 per 50 K.G. Makreel f 12f 7.50 per 50 K.G. Middel heek f 66 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 15f 14 per 50 K.G. Kleine heek f 9f 8.10 per 50 K.G. Kabeljauw f 54f 26 per 125 K.G. Vleet f 4.40—f 1.40 per stuk Leng f 1.70f 0.60 per stuk Koolvisch f 0.93—f 0.28 per stuk. Rog f 17f 17.50 per koop. Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 781.5 m.M. te Malinhead. Laagste 747.6 m.M. te Ingö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 2.07 uur; n.m. 2.26 uur. Donderdag v.m. 2.46 uur; n.m. 3.03 uur. Vrijdag v.m. 3.24 uur; n.m. 3.43 uur. HET 1-ROGRAMMA VOOR DE P AAS CHD AGEN. EERSTE PAASCHDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Fe ij enoordP.S.V. HeraclesBe Quick. Afdeeling I. Promotie vierde klas: Holland—P.V.C. WieringerwaardQ.S.C. Afdeeling V. Promotie tweede klas: G.R.C.Hoogezand. OM DEN K. N. Y. B.-BEKER. Tweede ronde: S.V.V.—D.S.O. S.V.W.Schiedam. Juliana—Palemig (Zaterdag 16 April). TWEEDE PAASCHDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P.S.V.Feijenoord. Be QuickHeracles. Afdeeling I. Promotie tweede klas: ExcelsiorD.O.S. Promotie derde klas: Ba am—Watergraafsmeer Derde klasse B: D.E.C.—Beverwijk. Promotie vierde klasse: S.D.Z.—E.V.C. Afdeeling II. Promotie tweede klas: EmmaHermes-D.V.S. Promotie derde klas: AlphenMartinit. Derde klasse A: LugdunumBJM.T. HillegomR.V.C. CeleritasHillinen. Tonegido—Postduiven. Afdeeling IV. Eerste klas: BleijerheideNoad (op het terrein van Noad.). Tweede klasse A: R.C.S.Goes. Tweede klasse B: E.S.V.Wilhelmina. Afdeeling V. Tweede klasse A: L.S.C.Alcides. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Tweede ronde: ZandvoortZ.S.G.O. KinheimWest-Frisia. SchinkelhavenSchoten. O.V.V.O.Zeemeeuwen. (Sportkr.) HET H. V. B.-ELFTAL. De Bilt voorspelt: 47 F. 45 F. 47 F. 777 m.M. Voorloopige samenstelling. Het voorloopig H.V.B.-elftal, dat zal uitko men in het Vierbondentournooi. is na afloop van den proef wedstrijd als volgt vastgesteld: Doel: M. Poldermans, Spaarndam. Achter: N. J. de Wilde, Kemphaan; J. Souverein, VI. Vogels. Midden; H. Röbken, Kemphaan; P. Blokker, D.C.O.; R. Bruseker, I.V.O.D.W.O. Vóór: A. Rasmussens. Kinheim; C. Schui ten, Zandvoort; J. Brouwer, R.C.H.; J. van Gelder, Kemphaan; G. van Gelder, Kemp haan. Reserves; doel; J. G. Wille, E.D.O.; achter: C. Beenders, R.C.H.; midden: F. Stiphout, Haarlem; W. Stevenhagen, R.C.H.; vóór; B. Schouten, Kemphaan; D. C. Potharst, Bloe- mendaal; J. Mul, D.C.O. Het voorloopig H.V.B.-elftal zal op Zon dag 24 April tegen een nader uit te noodigen tegenpartij een oefenwedstrijd spelen. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Vertegenwoordigend elftal. Het elftal der Zaterdagmiddag-competitie is als volgt vastgesteld: Doel: A. Beenhakker. V.V.IJ. Achter: H. Bonke. KennemerlandP. van Hoven. Telefonia. Midden: G. J. de Waard, V.V.IJ.: KI. de Koning. V.V.IJ.; H. J. Habich. Johez. Vóór: G. Hoek. V.V.IJ.; P. Leyte. V.V.IJ.; C. v. d. Wateren, V.V.R.A.; C. van Dongen, V.J.B.; L. Smits. Kennemerland. Reserves: doel: G. Serné, Johez; achter: G. Jongejan, V.V.IJ; Midden; H. J. Marsman, Kennemerland; vóór: Kr. Slings, V.G.S. Dit elftal speelt Zaterdag 16 April te half vier een oefenwedstrijd tegen Haarlem 2 op het terrein van Haarlem aan den Schoter- weg. Herlialingsoefeniiigen in October. Bij beschikking van den minister van defensie is ten aanzien van de a.s. herhalingsoefeningen wijziging gebracht in de opkomst van de dienst plichtigen van de lichtingen 1927 en 1928 van de regimenten grenadiers en jagers, en van de regimenten in fanterie. Voor deze dienstplichtigen was de datum van opkomst aanvankelijk be paald op 5 September. Thans is bepaald, dat zij voor de her halingsoefeningen op 10 October on der de wapenen zullen moeten komen. DE TOESTAND VAN MR. DR. A. BARON RöELL Naar wij vernemen is de toestand van den Commissaris der Koningin in Noord-Holland mr. dr. A. baron Röell, die, zooals men weet na een ongeval al geruimen tijd in de Maria- Stichting wordt verpleegd, goed vooruit gaande. Wanneer de heer Röell het Ziekenhuis mag verlaten is echter nog niet bekend. Jongeman schiet op vroegere verloofde. Slachtoffer niet levensgevaarlijk gewond. Zaterdag heeft de 22-jarige werklooze J. drie revolverschoten gelost op zijn vroegere ver loofde. mej. v. K. te Maarssen. Het meisje werd door twee kogels getroffen en gewond, hoewel niet levensgevaarlijk. De dader slaagde er in te ontkomen, doch is later te Teteringen gear resteerd. De jongeman, wiens verloving met het meis je v. K. was afgeraakt in verband met zijn minder gunstig verleden, had reeds herhaal delijk getracht de verloving te hernieuwen, doch zonder resultaat. Hen had zich ook reeds in dreigenden zin uitgelaten en Zaterdag heeft hij. toen hij zich weer aan de woning van het meisje vervoegde, zijn dreigementen uit gevoerd. Papierfabriek Hoogovens Noorsch Fransch s.s. s.s. Akershus Medée Oslo Caen houtslu erts HANDBAL. RAPIDITAS. Heden ontvingen wij het April-nummer van de Rapiditas-krant, waarin o.m. is opgeno men een overzicht over het door bovenge noemde vereeniging te organiseeren Paasch- tournooi en een verslag over de toetreding van Rapiditas als officieel lid van het K. N 1 G. V. P. B. wijdt een vriendelijk stukje aan de na gedachtenis van Guus Bakker, „Brand" geroepen zonder reden. Paniek met ontzettende gevolgen in bioscoop. RIO DE JANEIRO, 11 April (Havas/ A.N.P.) Uit Sao Paulo wordt gemeld, dat tijdens een paniek in een bioscoop omstreeks dertig kinderen gedood en honderd gewond zijn. De paniek ontstond, doordat een der bezoekers zonder reden „brand" riep. Verbinding Amsterdam— Purmerend hersteld. SCHOUW, 11 April. De herstellingswerk zaamheden aan het in den nacht van Vrijdag op Zaterdag weggezakte en weggeschoven ge deelte van den verkeersweg AmsterdamPur merend, in de buurtschap Schouw, zijn heden ochtend vroeg met man en macht hervat. Het kostte moeite, om de circa twee meter diepe sleuven met zand goed dicht te stoppen en ook het zand, dat in de grootere gaten werd gestopt, kon het gewicht van de voertuigen, welke bij wijze van proef er over reden, aan vankelijk niet dragen. Om alle risico te ver mijden, bleef de weg Zondag voor het rijver- keer gesloten. Eerst Zondagavond ongeveer half tien heeft men het aangedurfd, de strem ming op te heffen. Daarmede was dus de kort ste verbinding tusschen Amsterdam en Pur merend hersteld. De herstellingswerkzaamheden aaii de ver nielde trambaan leverden veel grootere moei lijkheden op. Op veel plaatsen zweefden de rails boven het Noord-Hollandsch kanaal, ter wijl de bovenleiding volkomen was vernield. Men hoopt hiermede morgenavond gereed te komen. Ten behoeve van de t rambaan is men er heden toe overgegaan, om de bocht in den her stelden weg iets flauwer te maken. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 12 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Boekanier" en „Avonturiers der Lucht". 8 uur. Kennemer Theater. Zeestraat: ..Een stad op stelten" en „Follow your heart", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Snelheidsdui vels" en „Op leven en dood". 8 uur. WOENSDAG 13 April Luxor Theater, Breestraat: ..De Boekanier" en „Avonturiers der Lucht", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 12 APRIL Palace Filmae: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „100 mannen en één meisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Lachend door het leven". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Het getrouwde schoolmeisje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „San Francisco", 2.30 7 en 9.15 uur. Spaame Theater: „Sjanghai" en „Bloeiende rozen". Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 13 April Palace Filmae: 11—5 uur: Doorloopend 50 inuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en dès avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 6